Gerucht rond oud-minister Strauss wordt steeds luider Herbebossingsplan Keukenhof vergt dertig jaar Sleutelstad verslaat Rotterdam 2 met 4-2 TENTOONSTELLING OP 31 MAART OPEN Meer bekommerd om gebouwen Meer begrip voor positie van Bonn LEIDSCU DAGBLAD >\OLiNöDAG 24 FLBKL AKI 1965 CDU met veel zorg vervuld (Van onze correspondent in Bonn) Naarmate de verkiezingen voor de Bondsdag (in september) Ier komen, wordt het gerucht rond Fransz-Josef Strauss steeds 'lier. Vriend en vijand houdt zich dagelijks met de onbereken- fc Beier bezig. De oud-minister van Verdediging zelf zou wel tl ongelukkig zijn wanneer dit niet zo was. Zijn energie neemt gelijke mate toe met de tegenstand die hij ondervindt. Maar ook b partijvrienden in Bonn kunnen niet altijd gelukkig zijn met de opraken die Strauss in de hitte van het gevecht zijn auditorium het gezicht slingert. Onderhandelaar? De laatste geruchten over Strauss betreffen de onaangename positie, waarin de regering-Emard door het bezoek van Ulbricht aan president GELUKSTOESTAND Ie enige die blijkbaar m een can ule gelukstoestand over Fransz- tf verkeert, is ztfn 25-jarige echt- iote Marianne, moeder van Max Fransz (3) en Monika (2) auss. In een interview verklaar- ijj onlangs. „Alle mensen op wie echt aankomst, respecteren myn D, De hetze en de aanvallen ko- alleen van kleine geesten of de tieke tegenstanders, voor wie middel te min is om Fransz te krygen. Omdat mijn man ger is, wordt hij zo aangevallen", oort volgens Marianne Strauss de uiterst omstreden Kapfinger de pex-sonen op wie het „echt 1 komt? Diens duistere praktij en de zogenaamde Fibag-affaire in Strauss geen goed. Het ging steekpenningen, die Fransz-Jo- zou hebben aangenomen toen nog minister was. Als bewinds- moest hij ook het veld ruimen gevolg van de beruchte Spiegel- in de „integere" Strauss lime opvatting bleek te >en over de wetsregelen, die an- nans persoonlijke vrijheid garan- Ijverige pater andere vriend van Strauss is tr Karl Klinkhammer, een ge leerd heer, die het nodig vond stinkbommen te ageren tegen lm die hem niet beviel en die luis- ie naam „De zondares", ige week organiseerde de ijverige r een toespraak voor Strauss in Schumann-zaal in Düsseldorf. eduizend toehoorders, samenge- ruimte die op 1300 tsen berekend is, joelden pater khammer uit, toen hij Strauss Idde als „minister Strauss", lij is geen minister meer", klonk uit de zaal. lij is en blijft minister en zal ïer worden, repliceerde de niet helemaal logisch onder ovend protest. Ook de rede van uss ging grotendeels in tumult >ren. Toen de oud-minister tij de rondvraag werd gevraagd m het uitoefenen van de macht politiek niet altijd legaal zou iren te zijn, antwoordde deze: is legaal? de gerechtigheid niet steeds uit de wet". Strauss zich toen op de eerbied- dige vroegere rijkspresident t, die eens heeft gezegd: „wan- ik tussen Duitlsand en de wet kiezen, kies ik voor Duitsland". Gevaar t gevaar van een dergelijke uit- k in de mond van een Fransz- Strauss wordt ook gezien door jarty genoten van de energieke Vr in 't noordelijke en bezonnener toburg. De Hamburgers staan Jigens niet alleen. opiniepeiling heeft aan jicht gebracht dat Strauss bui- Beieren met 37 min-punten de geliefde man is van de ne- by het onderzoek genoemde taande figuren in de CDU. burg doet men alles om te leren, dat Strauss in de igsperiode daar een spreek- gaat vervullen. De wat heetge- en daardoor minder ef- leider van de verkiezings- e voor de CDU, Roll- eft kortgeleden uitgeroepen: Luneberg kan Strauss voor myn komen, maar verder niet". De ;ten in 'Hamburg hopen daar op de komst van Strauss s er, evenals hun tegenstan van de CDU, van uitgaan dat vroegere minister in Hamburg party hoofdzakeiyk schade zal en berokkenen. „We zyn er niet dat Strauss de grootste zaal in Hamburg te vinden verkondigen de socialisten te- ,Als Strauss hier komt zal van veel nut zyn". Processen liet alleen zjjn uiterst reac- laire uitlatingen verontrusten loss' partygenoten, ook de manier kop de „integere" Beier in een Hal processen ter sprake komt, |rt hen zorgen. Zo begint 9 maart Miinchen een burgerlijk proces p Strauss, waarin het weekblad f Spiegel (Strauss'algemeen erken itartsvyand) zal proberen te be- ttn dat de geheimzinnige „On- I Aloys' Brandenstein in de tyd I Strauss nog minister was, hem perladlngsgewijze het gedrag van DM in nieuwe biljetten van ark heeft thuisbezorgd. Aloys" zou bovendien rrig hebben uitgeroepen dat hy :iandl" (Marianne Strauss) wel een stuk grond aan de Riviera helpen. In het proces komt ook aag ter sprake of Strauss onder iiaam Zwincknagl (de naam van vrouw) geïnteresseerd is geweest ide aankoop van de 1,5 miljoen l- kostende „Casa roccavipsa" aan Rivièra. De familie Strauss is elk F in de zomer een maand in W-Frankryk. Nasser van Egypte is geraakt. In „Die Welt" beweert graaf Fincken- stein dat het best eens waar zou kunnen zyn dat Adenauer inderdaad niet zelf met Ben Goerion in New York tot de geheime afspraak over de wapenleveranties aan Israël ge komen zou zyn. Graaf Finckenstein acht het aannemelijk dat de „gehei me onderhandelaar", over wie Ade nauer gesproken heeft, niemand anders is dan Strauss. Deze zou als minister van Verdediging in het ge heim in Parys met een Israëlische gevolgmachtige over de wapenleve ranties hebben gesproken. Het zou dan ook te verklaren zyn waarom men op het ministerie van Buiten landse Zaken tevergeefs naar docu menten over deze kwestie zoekt. Waarschynlyk zyn ze eerder in de geheime archieven van het ministe rie van Verdediging te vinden. Strauss heeft zich de laatste dagen er ook herhaaldelijk voor uitgesproken, dat de wapenleveranties moeten worden voortgezet, ondanks de dreigemen ten van president Nasser. Strauss gebruikt hlerby argumen ten van morele aard. Deze staan in bizarre tegenspraak tot zijn herhaal de pogingen Duitslands schuld aan de tweede wereldoorlog te verzwak ken. Strauss gaat in dit streven nog maar rakelings voorbij aan de these van de ultra-rechtse groeperingen in de Bondsrepubliek, die niet Duits land, maar Engeland de schuld aan de tweede wereldoorlog toeschuiven. Generaal Khanh nu reizend ambassadeur De Zuid Vietnamese generaal Ngoe- jen Khanh, die werd ontheven van zyn functie van opperbevelhebber, is benoemd tot „reizend ambassadeur", zo is in Saigon vernomen. Generaal Khanh zal het land is niet Door deze benoeming is hy in de zelfde positie gekomen als het voor malige Zuidvietnamese staatshoofd generaal Doeong Van-minh („De grote Minh"), die sinds eind vorig jaar in het buitenland verbhjft. Diens benoeming tot reizend ambas sadeur zou toen gedaan zyn door generaal Khanh, die hem openly k beschuldigde van pogingen de macht te grijpen. Welingelichte kringen zeiden dat de collega's van generaal Khanh diens onmiddeliyke vertrek uit Zuid- Vietnam wensen, om elk plan dat hy koesteren het bevel over de strijdkrachten weer op zich te en, te very delen. Training van Harrie Vriend gaat vruchten afwerpen en Düsseldorf kleine voorproefjes van de Keukenhof geven. De passagiers van drie boten van de HAL uit New York en van een uit Montreal krijgen Keukenhof gravin nen aan boord, zy zullen dan hebben geboekt voor de 'Tulip-Sailings". En tenslotte zal alles worden ge fotografeerd en gefilmd. Ieder kan nu zyn produkten door een deskun dige jury laten beoordelen, omdat be halve de bekende foto-wedstryd ook een wedstrijd voor 8 mm smalfilm wordt gehouden. En dat is dan weer een nieuwtje op filmisch gebied. En dat alles dient dat in Lisse zo vele men bloeien. (door Erica Terpstra) Gisteravond speelde de Sleutelstad in de derde ronde van de bekercom petitie tegen Rotterdam 2. Polo-in ternationaal Harrie Vriend, die sinds zyn terugkeer uit Tokio de training van het Leidse zevental leidt, is erin geslaagd eenheid in het team te brengen en heeft ook de conditie be langrijk opgevoerd. Dit was duidelijk te merken aan het pittige partijtje waterpolo dat de Sleutelstad te zien gaf. Het overrompelde Rotterdamse team werd ln de eerste speel tyd keer op keer in de verdediging gedrongen en kon zich soms ternauwernood hand haven. Toen Kees van Hooidonk een door Wim van zyi genomen vrije worp keihard inschoot was de 1-0 voorsprong dik verdiend. De tweede speelperiode gaf minder mooi spel te zien. Het enthousiasme van de Leide- naars ontlaadde zich vaak in rugby- tafereeltjes voor beide doelen, er werd soms onbeheerst geschoten en men liet enkele mooie kansen pas seren. Na prachtig vryzwemmen van Jonnie Bekkering, die echter geen bal kreeg toegeworpen, ontstond er een ogenblik paniek onder de Sleutel stad-spelers, waarvan Van Kralingen handig gebruik maakte: 1-1. Met deze stand ging de derde spelperiode Herstel Sleutelstad bleek zich snel hersteld te hebben, het samenspel was er weer, de tactische sprintjes van de kant af door Harrie Vriend geleid werden weer veelvuldiger en het duurde dan ook niet lang of Aad Kapaan schoot na een goede voorzet van Van Hooidonk de tweede treffer in. Hierna kreeg Rotterdam tydelijk te vertellen, de touwtjes in handen, maar het was mooie bloe- vooral aan keeper Wim van Rooyen te danken, dat de gelykmaker zo lang Tijdens een persconferentie deelde de voorzitter van de stichting Keukenhof, mr. Th. M. J. de Graaf, mee, dat het oude landgoed Sandvliet door de tentoonstelling in overleg met Staatsbosbeheer voor de toekomst zal worden behouden. Dit herbebossingsplan zal dertig jaar vergen en gerekend naar de huidige prijzen 1.5 miljoen gulden kosten. Er is in de afgelopen tentoonstellingen wel iets van te zien geweest. Het plan is echter zo. dat men zeer weinig van dit grootsscheepse werk zal bemerken. De 31ste maart zal men deze bloembollententoonstelling kunnen bezoeken tot de laatste tulpen acht tot tien weken later zullen zijn uitgebloeid. Om autorijders, autobussen en gebruikers van openbare vervoermiddelen te gerie ven zijn 14.5 hectare parkeerterrein verbeterd of nieuw aangelegd. Deze jaarlykse persconferentie wordt de „Sneeuwklokjes"-byeen- komst genoemd, omdat nu de sneeuw klokjes bloeien. Wel bloembollen, r niet genoeg om het publiek te boeien. Dat is pas mogeiyk als naar menseiyke berekeningen een goed ge deelte van de vroegste soorten in bloei staan. De zachte winter heeft voor een goede ontwikkeling van de bollen ge zorgd, zodat het zeer waarschynlyk i, dat de bezoekers by de opening op 31 maart behalve in de bekende kas sen ook buiten al van veel bloemen zullen kunnen genieten. Soldaat overleden na excursie in bierbrouwerij Een twintigjarige militair afkom stig uit Nymegen is gistermiddag ty- dens een excursie in een brouwery Amsterdam onwel geworden en kort daarna tydens vervoer naar een ziekenhuis overleden. De militair, ongehuwde dienstplichtige soldaat der eerste-klasse J. H. N. Geutjes, met negentien andere militai- onder leiding van een vaandrig in de brouwery en had 4 of 5 gla- bier gedronken, aldus de Leger- voorlichtingsdienst. De excursie naar de bierbrouwerij is een soort traditie voor jongelui, die afzwaaien, zo deelde men verder ee. Soldaat Geutjes zou vandaag aar huis zyn gegaan. Hy was ingedeeld by 103 tech nische dienst herstelcompagnie gele gerd in de legerplaats Nuns peet. De inspecteur van de militair ge neeskundige dienst acht een sectie wenseiyk om de oorzaak van het overlijden vast te stellen. De ouders van de soldaat Geutjes moeten hier toe nog toestemming geven. De arts van het onderdeel in Nunspeet heeft verklaard, dat soldaat Geutjes een normale gezonde Jongeman was. Op gezondheidstoestand was niets te merken. De vrijetydsbesteding, zestien jaar geleden, van een aantal bloembollen- kwekers en exporteurs is een groot toeristisch evenement geworden. Om de honderdduizenden bezoekers te ontvangen en te laven en alles admi nistratief te kunnen verwerken wordt elk jaar gebouwd om de kantoren en restaurants te vergroten. 713.000 bezoekers Verleden jaar passeerden 713.000 mensen in nauweiyks acht weken tyd de Ingang. Op topdagen moesten soms zevenduizend auto's per dag worden geplaatst. Het is gegaan, zy het niet al tyd even gemakkelyk voor Een kijkje op het terrein van de Keukenhof. de bezoekers. De terreinen waren soms drassig. Dit euvel wordt verhol pen door 7.5 km draineringsbuis, die zyn gelegd na sonderingsproeven door T.N.O. Tegelpaden zullen zelfs dames met naaldhakken het elegant voortbewegen mogeiyk maken. Aan de Loosterweg komt een spe ciaal NZH-busstation, waardoor de gevaarlyke en ergernisgevende halte aan de weg kan worden opgeheven. Door meer inritten op de parkeer terreinen en de verplaatsing van de bushalte is de verkeersveiligheid in belangrijke mate gediend. Er komen ook weer beelden, ook nonfiguratief, van Franse en Neder landse kunstenaars. Shows voor shoiv Sinds enkele jaren organiseert de Keukenhof miniatuur-tentoonstellin gen, waarbij de kykers worden opge wekt een bezoek aan Nederland te brengen. De N.S. en de VW Combi natie „Holland" zullen onder auspi ciën van de ANVV in warenhuizen in Birmingham, Manchester, Hannover, Frankfurt a/M, Hamburg, Duisburg Nieuw opzienbarend boek van bisschop uitbleef. Maar hoe flitsend zyn safes soms waren en hoe goed Aad Kapaan ook verdedigde, een onhoudbare slin gerbal van v. d. Wiel bracht tenslotte de stand gelyk: 2-2. De spanning groeide. Terwyi Sleu telstad beheerst bleef spelen werd het spel van Rotterdam steeds forser en toen de Rotterdammer v. d. Haven tydens een gevaarlyke Leidse aanval het hoofd verloor en Wim van Zyi by een been greep, werd de strijd beslist. Van den Haven moest er uit, waarna tactisch overspelen voor het Rotter damse doel en goed opstellen van Wim van zyi de Sleutelstad op 3-2 bracht. De Leidse ploeg was daarna niet meer te houden en een keihard schot van Kapaan (4-2) sloot de ver rassend pittige party waterpolo fraai af. ADVERTENTIE Dr. John Robinson, de 45-jarige assistentbisschop van Woolwich, (Engeland), die door sommigen reeds als de atheïstische bisschop en een ketter is gebrandmerkt, heeft een nieuwe tydbom tegen de aloude kerk van Engeland vervaardigd. DAN OM ZIELEN Evenals zyn eerste veel verkoch te boek, „Honest to God", dat hem een openlyke berisping van de aartsbisschop van Canterbury be zorgde, zal zyn nieuwe boek, „De nieuwe reformatie", als dit midden maart verschynt de zelfvoldanen opschrikken. Kerke lijk L even Bloemendaal (vak. dr. (toez.) H. Snoep Eist (U.) A. Romein H. Stelma) (toez.) taelburg; ln Eist (U. Noordeloos. Aangenomen ak. P. 1 -vlulderberg toez. Den Ha&ag; d. Veer Grote diplomatieke activiteit generale synode, Alulderber- Farmsum; uit Stellen gen B. W. Vermaat voor Ermelo (vak. N. Kronenburg uit Hellendoorn. GEREF. KERKEN Beroepen ln Surhulsterveen (2 pred. plaats) H. Veenstra uit Urk en J. v. Wattum uit Landsmeer; in Leeuwar- aen-Hulzum (vak. wijlen W. v. d. Hel- ae) D. N. Wouters uit Hoorn; ln Mld- aelhamas G. J. v. d. Burgh uit Lex- mond-Amelde; lin Weesp (vak. Oud-Alblas H. J. Smit Stellendam. Bedankt voor WaterIn- St. Nlcolaasga; Ermelo (vak. J. P. v. Roon) E. J de Boer kand. uit Meppel. Aange nomen naar Hlllegom W. P. H. Pou- wela uit Nunspeet. Beroepen ln Oosterbeek (vac. J. W. SUngenberg) G. v. Halsema te Berkel -Rodenrijs ln Ruinerwold-Koekan- ge (vac. J. A. Kwast) A. Vos te Hoog- in Oegstgeest (vac. Kap- D. C. v. Geest te Engwlerum Buitenpost J. D. te Winkel te Vorden Aangenomen naar 's Gravenzande Minnema) - - - Veenendaal (vac. J. Overduln) J. Yts- ma te Rotterdam-Kral Ineen naar Almelo (5e pred. pl.) P. functlona- correspondent in Bonn) diplomatieke activiteit (Van oi Grote heerst er in Bonn tussen de Bonds regering en haar Westelijke bondge noten in verband met West-DuiIs lands moeilijke positie in het NabUe Oosten. Maandag bezochten de Ame rikaanse en Franse ambassadeur kanselier Erhard voor afzonderlijke besprekingen. Gisteren was de beurt aan de Britse ambassadeur en rege ringswoordvoerder Von Hase deelde nog mee, dat de NAVO-raad in Pa rijs zich al „langere tyd" met de Duitse problemen in het Nabije Oos ten bezig houdt. President Johnson heeft zyn rei zende ambassadeur Harriman naar Israël gestuurd om te bemiddelen ln het conflict Israël-Duitsland, dat ontstond doordat de regering in Bonn onder sterke druk van Egypte haar wapenleveranties aan Tel Avlv stopzette in een poging te voorko men dat Cairo het Oostduitse be wind officieel zal erkennen. Nu de opwinding van het eerste ogenblik voorby is, ontmoet men zo wel in de VS als in Israël iets meer begrip voor de stap van Bonn. Steeds meer commentatoren beginnen er op te wyzen, dat het nuttig is de Bonds republiek niet al te lang meer in de kou te laten staan. De regering- Esjkol schijnt tot een gesprek bereid, maar blyft vasthouden aan de eis, dat de wapenleveranties worden her vat. zy vindt, dat nu ook normale diplomatieke betrekkingen tussen beide landen moeten worden opgeno men. De kwestie wordt acuut daar volgende maand het mandaat van de Israëlische missie in Keulen, die de functie van ambassade heeft, afloopt en niet kan worden verlengd. Na haar vertrek zal er geen enkele Is raëlische vertegenwoordiging in de Bondsrepubliek meer aanwezig zyn. Bonn is als gevolg van deze ont wikkelingen in een alleronmogelyk- ste situatie gekomen, want Nasser heeft zich intussen al verzekerd van de steun van de gehele Arabische we reld, die de DDR zal erkennen, als Nasser hiertoe mocht overgaan. gellsatle mej. E. Schuring te Alphen i Meyer te Valther- mond voor Amsterdam (vac. dr. A. G. Luiks) G. Rang te Haarlem-Zuid. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Cloverdale (Canada) TJ. Boersma uit Urk. Beroepen ln NIJverdal J. de Feljter te Berkum Bedankt voor Vollenhove- Cadoelen L. W. G. Blokhuis te Zuid- hom voor Applngedam K. v. d. Belt te Twljzel. CTIB. GEREF. KERKEN Bedankt voor Mussel J. P. v. d. Boomgaard uit Sneek. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor London (Ont. Can.) (Pree Chr. Church) J. Overduln te Aldergrove (B. C. Canada), Schiedam R. Hofstra te Harlin- veetal te Rotterdair erg te Oudemlrdum aanboord te Apeldoorn GEREF. GEMEENTEN Tweetal ln Den Haag-Z. P. Blok uit Dlrksland en A .Hofman uit Zeist. Be roepen ln Yerseke P. v. d. Bijl uit Genenvulden. Bedankt voor Westka- pelle W. Hage uit In het eerste boek, bestreed hy de oude opvatting van een God „Hoog in de wolken" en betoogde hy, dat een nieuwe theologie nodig was, ditmaal 6telt hy, dat de kerk zichzelf moet zien in het licht van de toestand, waartegenover zy is ge plaatst in een moderne wereld. Hy ziet de kerk van vandaag als meer bekommerd om gebouwen dan om zielen en betoogt, dat zij ver stard is in administratie. „De grote vraag, die alle kerken moeten beantwoorden, is, hoe zy enige invloed kunnen uitoefenen in de wildernis van een ontkerstende wereld. Maar we zyn tenminste thans dichter by de dood van het georganiseerde christendom in zyn huidige vorm en dus misschien ook dichter by de verryzenis". De nieuwe hervorming, die de bis schop van Woolwich voor de geest schijnt te staan, zou de parochie priester bevrijden van een groot deel van de last, waaronder hy thans is gekromd. De kerk zou moeten wor den georganiseerd in gemeentegroe- pen, die zouden bijeenkomen in wo ningen, in de fabriek en in school inplaats van in een kerkelijke fa briek (de parochiekerk). Geldgeld De kerk „aldus Robinson," heeft over het algemeen teveel belang stelling voor geld- geld voor dit geld voor dat en voor het leiden van een grote massa instellingen, waarby zy zich uitput. De kerk moest zich meer concentreren op de grootste gebie den van menselyke behoeften. „Kleinere groepen noem ze „cel len" als gij wilt, zouden by een kun nen komen in particuliere huizen en alleen van tyd tot tyd voor een col lectieve eredienst in een kerk. Daar de kerk meer en meer in de wer- keiyke frontlinie komt, moet eerder de leek, dan de geesteiyke op zyn kansel de spits afbyten". Nederlander naar Haiti voor Wereldraad Nog steeds verkeren tienduizenden mensen op Haiti in nood door de stormramp, die eind 1963 grote ge bieden verwoestte. In opdracht van de Wereldraad van Kerken is nu de Nederlandse socioloog drs. S. M. de Boer naar Haïti vertrokken om te onderzoeken hoe de kerken kun nen bydragen aan een afdoende constructieve hulpverlening. Vooral het herstel van totaal vernielde landbouwbedryven vraagt de aan dacht. Van de bevolking op Haïti behoort ongeveer 12 procent tot een protestantse kerk. Vrouwelijke theoloog in dienst bij GerefKerk Een vrouweiyke theoloog, mej. E. G. van Egmond uit Zuidlaren, is door het moderamen van de gene rale synode der Geref. Kerken be noemd tot functionaris in algemene dienst voor de evenagelisatie. Mej. Van Egmond is sinds 1954 geeste- lyk verzorgster in de psychiatrische inrichting „Dennenoord" in Zuidla ren. Zy wordt thans verbonden aan het Evangelisatiecentrum in Baarn. Vrouwen aan boord STORMVOGEL IN ZICHT HAVEN VERSLAGEN...1 Tot verbazing van ieder, die de zeilrace over 1200 myl van Buenos Aires naar Rio de Janeiro volgde, is het Nederlandse jacht van de heer Bruynzeel, De Stormvogel, de finish in Rio niet als eerste gepasseerd. De race werd gewonnen door de Amerikaanse Ondine, met aan het roer Huey Long. De Ondine. die ook als eerste binnenkwam ln de vorige race, kwam met de haven van Rio de •Janeiro in zicht ineens naar voren om de blauwe wimpel te veroveren. De Stormvogel, die vrywel de ge hele race de leiding had gehad, lag op dat moment nog machteloos in 'n windstilte te dobberen. Het ls nog lang niet zeker of de Ondine na de berekening van de handicaps ook de „overall" winnaar zal zyn. Het zal nog wel geruime tyd duren voor de uitslag volledig bekend is. Er zyn 27 deelnemende jachten uit 7 verschil lende landen. In de haven van Rio werd na het binnenkomen van de Ondine het vol gende verhaal verteld: „De kapitein van de Stormvogel, de Engelsman John Miles, heeft het diepgewortel de zeemans-bygeloof getart en Is daarvoor bestraft. „Vrouwen aan boord brengen on geluk". Windstilte is dan wel het minste, wat een schip kan over komen. By de 12 personen, die met de heer Bruynzeel aan boord van de Stormvogel waren, bevonden zich twee vrouwen. Het jacht, dat als snelste ter wereld doorgaat, heeft er door verloren". Nieuwe regering in Soedan De Soedanese demissionaire pre mier Khalifa is er nu toch eindeHJk in geslaagd een nieuw kabinet te vormen, zo hebben diplomatieke kringen in Cairo meegedeeld. Daarin hebben zitting vertegenwoordigers von aue partyen met uitzondering de volksparty en de communis tische party, die beide gekant zyn tegen een regering zonder vertegen woordigers van vakbonden en boe- renorganisaties. Volgens genoemde kringen is Khalifa in het nieuwe kabinet zowel premier als minister van Defensie. De party van Khalifa won de ver kiezingen, die vele weken geleden werden gehouden en door een ge deelte van de oppositie waren ge boycot, omdat niet alle gegadigden de kans zouden hebben gekregen zich op de kieslysten in te schrijven. Dat leidde tot een conflict tussen de president van de Soedan en pre mier Khalifa en voorts tot tal van relletjes op de dag van de verkie zingen. Intussen komen berichten binnen uit El Tahad (Fordofan) over een aanval van enige duizenden leden de Messeriya-stam op politie posten in dat gebied, waarbU twee honderd personen het leven zouden hebben verloren. Ook zou er een stammenoorlog zijn uitgebroken tus sen de Dinka- en Messeriya-stam. Een dorp zou volledig zjjn verwoest, waarbij veertig personen zouden zyn vermoord.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7