CONSTANT Nederlandse getuige brengt Rajakowitsch in het nauw Onvoldoende materieel voor Britse defensie In angst baby uit het raam gegooid Moskou is bereid tot Geneefse conferentie over kwestie-Vietnam C^T MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 FEBRUARI 1965 Verdediger door president tot orde geroepen (Van onze Weense correspondent) Bleekjes zat Erich Rajakowitsch gisteren in de verdachtenbank van het Landesgericht in Wenen, terwijl zijn verdediger, dr. Böck. alsmaar nerveuzer werd en tijdens een felle woordenstrijd met de aanklager door de toch zo tolerante president dr. Strobl zelfs tot de orde moest worden geroepen. Die spanning werd veroorzaakt door de Nederlandse getuige B. A. Sijes, plaatsvervangend directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam, die er met een goed sluitend betoog voor zorgde, dat de voormalige medewerker van Eichmann eindelijk het vuur eens na aan de schenen werd gelegd. van de medewerker van Eichmann, Rajakowitsch. Hij wordt door de ge rechtelijke instanties in München ervan verdacht zich in de periode van 1940 tot 1943 in Nederland bezig te hebben gehouden met de deportatie van ongeveer 10.000 joden. Harster heeft na de oorlog voor een Nederlands bijzonder gerechtshof terechtgestaan en werd tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In 1955 werd hij vervroegd op vrije voeten ge. steld. 95- Moordhausen" Bijna vijf uren achtereen is onze landgenoot gisteren aan het woord geweest. Allereerst toonde de heer Sijes aan, dat de verdachte moet heb ben geweten, wat er met de gedepor teerde joden gebeurde. Reeds in augustus en september van 1941 gaf pien in Nederland aan het concen tratiekamp Mauthausen de bijnaam „moordhausen". Zelfs Rauter heeft in die tijd verklaard, dat een normaal mehs het ten hoogste een half jaar in de steengroeven daar zou kruinen uit houden. De heer Sijes bewees daarna aan de hand van documenten, dat er naast het „Sonderreferat für Juden" in ons land geen aparte afdeling heeft be staan, zoals Rajakowitsch beweert. Toen de verdachte in 1941 naar Ne derland kwam, kan hij onmogelijk ge loofd hebben, dat gedeporteerde joden naar Madagaskar zouden worden ge bracht, want reeds in 1940 hadden zo wel Heydrich als Eichmann dit plan laten vallen. De oplossing van het jo denvraagstuk moest daarna binnen Europa en niet meer overzee worden gezocht. Rajakowitsch had zich „juridisch" adviseur" genoemd, maar zijn naam komt niet voor op de lijst van juristen die bij het „Sonderreferat für Juden" werkten. Hij had een geheel andere taak, n.l. het onteigenen en beheren van Joodse eigendommen in het ka der van de afdeling-Eichmann. Er is een brief van de Dresdener Bank aan Rajakowitsch. waarin hem raad werd gevraagd inzake het beheer van uit gebreide bossen en andere eigendom men van Nederlandse joden. Doordrijver Het werd duidelijk dat Eichmann, die geen hoge graad van ontwikkeling had, Rajakowitsch gebruikte voor veel moeilijke gevallen. Ook tonen de do cumenten aan, dat de topfunctiona rissen van het bureau precies wisten wat „oplossing van het jodenpro bleem" betekende: deportatie naar concentratiekampen in het oosten. De geldmiddelen hiervoor werden be heerd door de afdeling, waarop Raja kowitsch werkzaam was. Aan het hoofd hiervan stond Zöpf en de ver dachte was diens plaatsvervanger. De heer Sijes noemde het geval van de Nederlandse hoogleraar Laqueur, die 17 procent van de aandelen van het Organonconcern in zijn bezit had. Hij was bereid deze waardevolle pa pieren aan de Duitsers te verkopen, op voorwaarde dat hij en zijn familie zouden kunnen emigreren. Alle Duitse instanties in ons land waren hiervoor te vinden, alleen Rajakowitsch ver zette zich ertegen: hij was in deze kringen de doordrijver. Met uitzonde ring van prof Laqueur zelf, is de ge hele familie in concentratiekampen omgekomen. Richtlijnen Er bestond voor het beheer Joodse vermogen bovendien nog een apart curatorium, waarvan Rajako witsch ook lid was. De heer Sijes toonde verder aan, dat de speciale af deling voor joden toen Rajakowitsch daar werkzaam was, tot taak kreeg: ,De bestrijding van 't jodendom, met als afsluiting de eindoplossing". Hier voor werden uitgebreide richtlijnen opgesteld. Rajakowitsch heeft meege werkt aan de uitvoering van deze plannen. Hij moet ook hebben gewe ten. dat er groepen joden naar het oosten werden getransporteerd, van wie 10 procent „unfahig" was, dus niet in staat om te werken. Hieruit blijkt, dat de gedeporteerden niet naar werkkampen werden gestuurd, maar regelrecht hun dood tegemoet gingen. Er bestaat zelfs een notitie van Ra jakowitsch, waarin deze de vraag stelt, hoe een bepaalde buitenstaan der de „juiste betekenis" van het woord „aussiedein" kon weten, die al leen ingewijden dus ook Rajako witsch bekend kon zijn. Idioot Het betoog van de heer Sijes was zakelijk, wetenschappelijk verant- woord en sluitend. Rajakowitsch' ver dediger, dr. Böck, werd opvallend ner veus onder de ophoping van argu menten. Gewikkelde in een vinnige woordenstrijd met de aanklager en de getuige schreeuwde hij: „Dat is toch idioot" Dat was zelfs president Strobl te veel en onder gejoel van de pu blieke tribune bood dr. Böck zijn ex cuses aan. Harster Sinds geruime tijd is een gerechte lijk onderzoek aan de gang tegen de vroegere SS-gruppenführer en Be- fehlshaber van de Sicherheitsdienst in Nederland dr. Wilhelm Harster. Harster woont in het dorpje Weil- heim in de buurt van Münster. Hij moet zich voorlopig elke week bij de politie melden. Binnen enige weken zal worden beslist of tegen dr. Har ster een proces wordt aangespannen. Harster was de vroegere superieur Wraak zegd, dat chefs van de nazl-spionage destijds plannen beraamden om de moord op Heydrich, de nazileider in Tsjecho-Slowakije, te wreken. Zij wüden 50 westelijke leiders van even hoge rang doden voor elke SS-gene- raal die vermoord zou worden, en deze wraakmoorden zouden dan moe ten worden uitgevoerd door gevan genen van concentratiekampen. Neuman deelde tijdens een perscon ferentie mee, dat bovengenoemd do cument deel uitmaakt van dikke dos siers en oorlogsdagboeken, waarin de nazi-wreedheden in bezette landen worden onthuld. Zij werden kort gele den ontdekt. Neuman zei, dat tot de overdracht van de documenten aan het Westen en de publikatie van dessiers die gaan over massamoorden op joden in Oost- Europa door zijn regering was beslo ten om te trachten te voorkomen, dat in mei van dit jaar de Westduitse verjaringswet op oorlogsmisdaden af loopt. Aan de Nederlandse ambas sade zullen documenten worden ver schaft, waarin lijsten met hamen voorkomen van leden van nazi-recht banken en de SS die hebben meege werkt aan repressaülemaatregelen tegen Nederlandse verzetsstrijders en aan het roven van goud en deviezen uit Nederland. Verpleegsters Op de tweede dag van het proces in München tegen veertien oud-ver pleegsters, die beschuldigd worden van medeplichtigheid aan moord op geesteszieken, heeft de 67-jarige ver dachte Anna Gastler toegegeven vrouwelijke patiënten van een ver pleeginrichting in Oost-Pommeren, het innemen van dodelijke middelen krachtig aanbevolen te hebben. Maar zij had de geesteszieken daarmee slechts hun dood willen verlichten. Wanneer een patient erg sterk was, aldus Anna Gastler, had zij haar na tuurlijk ook een grotere dosis vergif gegeven. Toen de president van de rechtbank de verdachte eraan herinnerde, dat zij tijdens het verhoor door de politie had gezegd, dat de geesteszieken op bevel van het nazi-bewind moesten sterven, omdat zij als nutteloze „op- vreters" werden beschouwd, ant woordde de beklaagde: „Wat?, heb ik dat gezegd? dan neem ik dat nu terug". De Britse strijdkrachten beschik ken in bepaalde gevallen over ge vaarlijk onvoldoende materieel, zo wordt gezegd in een witboek over de Britse defensie, dat gisteren is uitge geven. Opgemerkt wordt, dat on danks uitgaven ter hoogte van 20 miljard pond sterling sinds 1952 het peil van de defensiekracht beneden de behoeften blijft. Het witboek 1965'66 bevat hefti ge kritiek op het militaire beleid BrtHichïleffen Hoestdrank in tabletvorm.95ct DRIE GEWONDEN BIJ FELLE BRAND Een baby van vier weken en een meisje van negen Jaar zijn gister middag ernstig gewond geraakt bij een felle brand in een woonhuis aan de Oranjeboomstraat in Rot terdam. Hun moeder moest met minder ern stige brandwonden maar in over spannen toestand in het Djjkzigt- ziekenhuis worden opgenomen. Petroleumkachel De brand was ontstaan op de eerste etage in het huis van de familie Van der Meijde, doordat een petro leumkachel in een kamer waar kinderen spelden omviel. De moe der van de kinderen was boven in het huis de was aan het ophangen, toen het ongeluk gebeurde. Zij werd door haar zesjarig zoontje ge waarschuwd. Zij slaagde er in haar vier kinderen, een Jongetje van zes, twee kinderen van vier en drie en een baby van anderhalf jaar tijdig buiten de woning te brengen. De op de tweede etage wonende fa milie Kloosterziel, bestaande uit een vrouw, een meisje van negen jaar en een baby van vier weken, werd echter door het vuur Terra?t. De vrouw zag geen kans meer langs de trap het huis te verlaten. In haar angst heeft zij het babyt.je uit een raam aan de achterzijde naar beneden gegooid. Dit kind kwam op het dak van een keuken van de benedenetage terecht. Het had vrij ernstige brandwonden en een schedel trauma. Via waranda Een meisje van negen jaar en de vrouw konden zich ondanks de fel le brand, die toen ook al in hun huls woedde, via een waranda red den en kwamen bij de familie Marx terecht. Een andere buurman, een taxichauffeur, de heer Streefland haalde het zwaargewonde baby'tje van het plat. Alle drie werden zo snel mogelijk naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. De eerste en tweede etage van het huis brandden vrijwel geheel uit. Vooral de schade aan de achter zijde was zeer groot. Het beneden huis. waar de familie Goossens woonde kreeg zware waterschade. Daar was niemand thuis op het ogenblik van de brand. De brand weer is langer dan een uur bezig geweest om het vuur van de vorige, conservatieve, regering en kondigt aan, dat reeds maatrege len zijn genomen om tegemoet te komen aan „de onmiddellijke behoef ten" van de Britse strijdkrachten „te gen een prijs die het land kan beta len". Volgens het witboek heeft het de- fensieprogram van de Labour-rege ring ten doel de veiligheid van En geland te verzekeren en bij te dra gen tot de stabüiteit in de wereld. In het witboek wordt de mening verkondigd, dat een kernoorlog tus sen Oost en West „zeer onwaarschijn lijk" moet worden beschouwd, hoe wel de mogelijkheid van „een oorlog per ongeluk" blijft bestaan. Overigens werpt, aldus het witboek, de Chinese kernontploffing nieuwe vraagstuk ken op. De Britse kernpolitiek moet de niet-kernlanden geruststellen. De last van de kosten tot het in standhouden van de Britse strijd macht in West-Duitsland en de hui dige strategische denkbeelden over de NAVO vereisen een algemene her ziening van de situatie. De Britse regering hoopt nauwer met haar bondgenoten te kunnen samenwerken om haar militaire ver plichtingen .ten oosten van Suez te kunnen nakomen. Het zou politiek onverantwoordelijk en economisch schadelijk zijn de Britse militaire bases op te geven, die nodig blijven voor het behoud van de vrede in de betrokken gebie den, aldus het witboek. De Britse minister van Buitenland se Zaken Stewart verklaarde gisteren in het Lagerhuis dat Engeland be reid zou zijn een militaire bijdrage met een personeelssterkte, over komende met die van zes bataljons infanterie, te leveren aan een inter nationale strijdmacht, indien de Ver enigde Naties tot instelling daarvan zouden overgaan. De Sowjet-Unie zou, aldus berichten uit Parijs, akkoord gaan met het bijeenroepen van de Geneefse conferentie inzake Vietnam, zoals president De Gaulle op zijn jongste perscon ferentie heeft voorgesteld. Tij dens de voorbereiding van twee a drie weken zou de Amerikaan se luchtmacht Noord-Vietnam niet mogen bombarderen. De correspondent in Parijs van de New York Times meldt, dat Noord-Vietnam er kortgele den bij Frankrijk op heeft aange drongen om zijn pogingen te in tensiveren om tot een regeling door onderhandelingen te komen van de strijd in Zuid-Vietnam. In verband met het bovenstaan de is het opmerkelijk, dat de Sow- jetrussische ambassadeur in Parijs, YYinogradow, gistermiddag op zijn verzoek een onderhoud met presi dent De Gaulle heeft gehad. Hij zou de Franse president een mondelinge boodschap hebben overgebracht in zake de kwestie-Vietnam alsmede een schriftelijke bevestiging daar van. Daarin zou Moskou op de ernst van de toestand wijzen, speciaal met het oog op de bombardementen van de Amerikaanse luchtmacht. In Russische kringen ln Parijs is er op gewezen, dat de Franse en Russische zienswijzen ten aanzien van Vietnam gelijk zijn. Beide landen willen een nieuwe internationale conferentie. De Amerikaanse regering heeft gisteren bevestigd, dat zij in de af gelopen tijd over de kwestie-Vietnam met Engeland in contact heeft ge- Advertentie VERLOVINGSRINGEN MET.BRILLANTEN Constant introduceert de allernieuwste Nederlandse mode in verlovingsringen. Het traditionele goud, verrijkt met de kostbare schoonheid van brillanten. Ga bij uw juwelier deze nieuwe Constant-creaties (Claudia en Madeleine) eens bekijken. U zult zien: het zijn de mooiste, de modernste verlovingsringen die u vinden kunt. Maar er is meer! Uw juwelier heeft een Constant-boekje met meer dan 40 modellen, waaruit u rustig thuis uw keuze kunt maken. Ook de afdeling Publiciteit van de Constant Fabrieken te Rotterdam zendt u dit prachtige boekje op aanvraag gaarne toe. BIERTAPPENDE PRIESTERS Kloosterzusters als barmeisjes Het was wel één van de raarste avonden, die het 500 jaar oude café "Salesbury Arms" in Wales ooit heeft beleefd. Twee rooms-katholieke priesters stonden achter het buffet bier te tappen en drie kloosterzusters dien den het rond. Een Beat-groep "The Phonics", vulde het café met muziek. En dat allemaal op zondagavond. „Dit is de eerste keer, dat ik ooit in ten café ben geweest en het is heel opwindend. Iedereen is zo vriendelijk voor ons", zei de eer waarde moeder Josepha Deze merkwaardige avond in de "Salisbury Arms" was een gebaar van caféhouder Ted Taylor en zijn „vrouw, Gladys, beiden protestant. Zij hadden de zusters hun café voor één avond aangeboden om haar te helpen geld bijeen te brengen, dat zij nodig hebben voor liefdewerken. De zusters behoren tot het kloos ter van de „Zustertjes assumpionis- ten" in het naburige Holywell. Zij besteden elke week vele uren aan het verzorgen van zieken en hulpver lening aan eenzame bejaarden in de bergdorpen van Flitshire. Zij maakten tot dusverre altijd gebruik van scooters om zich te verplaatsen, maar hebben ervaren, dat dit op be sneeuwde en beijzelde wegen gevaar lijk is Na het aanbod van de caféhou der zijn café een avond te gebrui ken, te hebben aanvaard, vroegen de zusters de paters Patrick Mcardle en Majes Mitchel als barman op te treden. De nonnetjes schatten aan het ein de van de avond, dat zij bijna 300 pond sterling hadden verdiend, genoeg om een bestelwagentje te ko pen. De reactie van mgr. Cashman was: „Ik heb nog nooit gehoord, dat zusters zo iets hebben gedaan, maar ze hebben mijn zegen". staan. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde naar aan leiding van uitlatingen van de Brit se premier over een vreedzame rege ling van het conflict, dat de Ver enigde Staten aan de Eritse regering hun inzichten inzake Vietnam ten- volle kenbaar hebben gemaakt. Twee Vietcong-compagnieën heb ben vandaag 8 km buiten Saigon een gehucht genomen, dat zich in han den van de regeringstroepen bevond. Een naburig gehucht werd door twee pelotons guerrillastrijders aangeval len, maar wist stand te houden. De gehuchten werden door 25 burger- BINNENLAND irLlngi veelheid gas zou hebben aangeboord, heeft thans een nieuwe boortoren ge plaatst. Deze ls enige kilometers noor delijker op een terrein vlak tegen de rijksweg E 10. geplaatst. Kennelijk met het doel ln dezelfde gasbel te prikken. avond het sleepschlp „Anna" gezonken G. de No. gebracht. De „Anna" suikerfabriek in Berge: mingen Op het ge deelte Nijmegen -Grave -Heesch van de rijksweg Nijmegen-Den Bosch, wordt het verkeer van tijd tot tijd tot stil stand gebracht om bomen op het weg dek te laten vallen en op te ruimen. trale van de rijkspolitie, een opont houd van ongeveer een kwartier ont- werkzaamheden zullen onge- beslag nemen. irs'M' met gas- en dieselolie, ls uit - pen afkomstig. Een andere tar heeft vergeefs getracht de lading De sleepboot „Holland" lijk, doch de opvarenden lopen geen Ambagjadeursbenoennngen Dr. R. de repubfiek*Korea^Eveneenï'b^K.B ls het gezantschap van de republiek Panama, met zetel ln San José, ver heven tot de rang vai rnr. H. C. Schoch ,t Kind verdronken in put In het Noordlimburgse plaatsje Meijel ls gls- egenput achter de gevallen en daarbij was de oud van het echt- BUITENLAND Amerika - China Vandaag zouden ëmmuntetlsch ChlnTen^de^S8ln de Poolse hoofdstad bijeenkomen. Het is sinds belde landen, die elkaar niet er kennen, besloten op deze wijze con tact met elkaar te houden. De laatste bijeenkomst vond vorig Jaar november plaats. op 12 Januari 1963 op Slpo Mange gepleegde moord]Voor deze moord zijn reeds drie andere negers terechtgesteld. Het slachtoffer had des tijds als getuige a charge moeten op treden ln een politiek proces tegen le den van een militaire groep van het verboden Afrikaanse Congres, doch werd, voor hij getuigenis kon afleggen. In z\Jn woning doodgeschoten 1 gen, die door sneeuwbamken gankelijk waren gemaakt. Het verkeer op de weg was lamgelegd en de plat telandbewoners moesten op sommige plaatsen gebruik maken van sleeën om voorraden uit de steden op te ha/len. Proces ln Lissabon Het politieke criminele gerechtshof ln,Lissabon heeft de 43-Jarige America Concalves de Sou- sa tot 8v. Jaar gevonden' deeld wegens ondermij ne Hij is voor de tijd van vijftien J; zijn ^politieke rechten beroofd detentie uitgezeten. Het hof llgheldsmaatregelen' Nederlands protest Onno Liebaert. directeur van het Noordamerikaanse bureau van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdellngenvei ANW, heeft geprotesteerd tegen besluit van de Amerikaanse regt. om het buitenlands toerisme af te remmen teneinde het tekort op de be talingsbalans te beperken. Liebaert zei, dat deze politiek in strijd is met de traditioneel Amerikaanse beginselen van vrye handel en reisverkeer. Autodiefstalschool De politie ln Napels heeft twee leerkrachten van een wat ongewoon schooltype gearres teerd: dit onderwijsinstituut gaf rijn leerlingen onderricht ln het stelen van automobielen! Het hoofd, een 25-Jarlge, wordt nog gezocht, maar de twee leer krachten. een 21-Jarige en een 32-Ja- rlge. werden aangehouden, verdacht van strafrechtelijke vergrijpen. Chinese top naar Tanzania Hel Chinese staatshoofd Lloe Sjao-tsjl et premier Tsjoe En-lai hebben een uit nodiging aanvaard van Julius Nyerert om Tanzania te bezoeken. Tijdens het WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- wijk. 7.30-10 uur n.m. Breestraat 19: Open Deuravond oi.v, dr. Schoonhelin. 8 uur nam. Camera-thenterK. en O.-film van de maand „Dieren hebben 't ook moel- Schouwburg: Kon. Ver. gespreksavond. DONDERDAG school Asserstraat: Jaarverga- ,fd. Centrum. 8 u. n. (Oude Singel 2)Lel bloemistver. D.E.V. Den Burcht: Jaarverg. Vita Nova. .30 uur v.m. „De Hoeksteen" (Levendaal)Jonge- Ds. J. A. Smlnk. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Van der Heijden: Filmavond Stadsgehoorzaal: Modeshow firma Gronheid. 2.30 i Den Burcht. Ned. Politiebond. Op- ■oering van „Met harteiyke geluk- Hooglandse Kerkgracht 28: Leldse Smalfilm Liga. Vertoning clubfilm van de Leldse zaterdagmarkt. Tevens films van J. de l'Ecluse en Herman Klei- brink. 8 uur n.m. StadsgehoorzaalModeshow „Mar griet". 2.30 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nm. Zomerzorg: VVD en Liberale Studen- feest „Nut en Vermaak". 9 Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur v.m., bijbelstudie; 11-12 uur, ds. K. C. van Oossanen. 't Karrewlel. Receptie zakenjublleum speelt „Taloelah". ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) sele eredienst, mr. C. A. baron Ben- tlnck: „Meesterschap". 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur n.m.; openbare lezing 2.45 uur n.m. Schouwburg: Hoofdstad-operette „An der 6Chönen blauen Donau". 8 uur dagen. 10.30 v MAANDAG De Doelen: Ledenverg. My voor Toonkunst. 8 uur n.m. Hotel Central: Broederschap oud- opgravingen in Nubië". Petrakerk (byzaal) Jaarvergadering Ned. Chr. Vr. Bond, Leiden-Noord, 8 Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. StadsgehoorzaalVoorjaars - mode show „Libelle". 2.30, 7 en 9.15 uur Geen geld Door het slechte beleid het vorige bestuur kennen. Dit bekendgemaakt. Prijzen kunnen Een groep, die vorige week de Balzan- _jlderdorp (clubgebouw d< Munnik)K. en O. lezing dr. J. D da over de Nazi-dictatuur. 8 r ïgstgeest (zaal Will, de ZwiJ gerkerk)Voorlichtingsavond Stich voor Huish. en Gezinsvoorl. 8 v jaar. Dag. 2.3 3.15 i 9.15 i Luxor: Goliath en de slavin. 14 Jaar Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Je bent maar ééümaal Jong' 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zonJ 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. .Commando's in Vietnam". 14 Dag. 2.30, 7.15 1.15 Vryda l'assenaar - Astra-theater 8 uur, zat 7 en 9.15 uur „Revolveil kennen geen genade". 14 Jr. Zondag „De volgelingen vi the Vampire), woensdagmidda ir „Jungle J' duivels". 14 jr, TENTOONSTELLINGEN Dracula" (Kiss of the Vampire). Jaar. Zondag- en wo 2.30 uur „Jungle Jim kaart (tot 1 maart). De Lakenhal: Dag. 10-4 Ryksmuseum van Oudheden: Dagi 1-5 uur. de geschieden ÜJks 10-5 Rijksmuseum der natuurwetenschappen:" Dag, Avond- en nachtdienst der apotlieka Geopend voor spoedeisende gevalle: apotheek Reijst, Steenstraat 35, te. 20136. Apotheek R. van Breest Sma lenburg te Leiderdorp en Apothe< Dit zijn tijden van groeiende zenuwspanningen. Of u nog jong bent of op leeftijd komt, die spanningen moet opvangenDaartoe Sanatogen het aangewezen middel ta. j Sanatogei, Het zenuwsterkend tonicum WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam mist Den Helder geh. bew. Ypen burg regen Vllsslngen geh. bew. Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm Dslo Kopenhager Aberdeen i Londen Brussel Luxemburg onbewolkt onbewolkt Bordeaux Grenoble Nice regen Berlijn onbewolkt "frankfort geh. bew. München onbewolkt türlch mist 3enève onbewolkt 1 -2 -1 -15 -0 -13

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2