Desillusie voor Siem Holswilder Vreemd Swift-amateurs sterk in clubontmoetinof Leiden houdt drie punten over aan Delftse dubbel Promotie bij keuze JEUGDTURNEN (NKGB) IN STADSGEHOORZAAL VVS slaat aanval van Sportief af DERDE KLASSERS DOSR verslaat HVV in Den Haag (0-2) LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 FEBRUARI 1965 Gewichtheffen in Den Burcht (Van een onzer verslaggevers) „Het ging allemaal toch zo gemakkelijk Siem Holswilder, de sterke gewichtheffer van het Leidse De Spartaan, mompelde het gistermiddag tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Den Burcht ontdaan en teleurgesteld voor zich uit. Triest schudde hij z'n hoofd, terwijl hij zijn brede schouders maar wat ophaalde. Hij kon het nog steeds niet begrijpen Ti vee rode en een witte .piT Rustig als altijd was hij voor zijn tweede beurt in het twee handig drukken het "podium op gelopen. Het magnesiumpoeder in de handen verpulverend, de borstkas vergrotend, de longen diep met lucht vullend. De span ning in de zaal was te snijden. Met een krachtige greep werd het koude staal vastgepakt. Elke spiervezel was tot het uiterste ge spannen. Plotseling parelden de zweetdruppeltjes op zijn gebruin de gezicht en werd de halter om hoog gestoten. Met een luide klap belandde het dofglanzende gewicht even later op het houten plankier. Maar toen daarna de lampjes aanflitsten, kreeg Siem Holswilder de schrik van z'n leven: een foute beurt. Twee rode en één witte „pit".Gedesillusio neerd strompelde de Leidenaar het door de felle schijnwerpers besche nen podium af. Een inwendig ko kende Spartaan-trainer Brandt stormde naar de jury-tafel om te protesteren. Het hielp niets. Kandi- daatscheidsrechter Wij km an bleef bi) zijn beslissing „Tenen van de grond terwijl ook de Haagse arbiter Beek zijn aanvechtbare uitspraak „buikstoot" niet wilde herroepen. Vertwijfeld In zijn laatste beurt slaagde de vertwijfelde 'Holswilder er niet meer ln om de 87.5 kg. zware halter cor rect omhoog te stoten en verspeelde daardoor een eervolle tweede of der de plaats. Naast kampioen Van Puf- felen (322.5 kg) en de Nymegenaar Gerritsen (300 kg) beklom na afloop van de strijd om de lichtzwaarge- gewichttitel de Simson- atleet Tuit (295 kg) boven de „3" het schavot je. Maar wanneer scheidsrechter Beck, die lid is van het Haagse Sim son, de tweede beurt van Holswilder „goed" had beoordeeld, was niet Tuit maar Holswilder als derde geëin digd Onder het motto „Geen geld, geen Zwitsers, geen kampioen, geen eerste klasser" heeft Spartaan- trainer Brandt gistermiddag in de sfeervol le, goedgevulde zaal van Den Burcht, de veelbelovende Dirk van 't Riet gecoached. De Zaandamse-Arubaan Arindell was met z'n uitstekende to taal van 345 kg. een klasse apart Leidse Biljartbond lste klasse: TOGVriendschap 6-2; UVS Katwijk 0-8; CentrumTOP 8-0; Ca ramboleZuid 6-2; Spijkerbak Spoortje 2-6. 2de klasse: DOS—DVH 2-6; De Heul—Scheep je 4-4; MorspoortDVS 4-4; Vrien denkringUVS 2 8-0. 3de klasse: Zuid 2De Waag 4-4; Landzicht TOP 2 4-4; Rijnegom—Carambole 2 2-6; CentraalKatwijk 3 4-4; UVS 3 Centrum 2 4-4. 4de klasse: TOP—Wachtje 0-8; Spijkerbak 3— Zuid 3 4-4; De Heul 2—Rijnegom 2 4-4; DVS 2—De Waag 6-2. 5de klasse: Morspoort 2Landzicht 2 2-6; Scheepje 2—TOG 2 6-2; De Heul 3— Zuid 4 1-7; DVH 2—UVS 4 4-4. 6de klasse: Carambole 5DVH 3 - De Heul 4Centrum NW 2-6; TOP 4Land zicht 3 4-4. 7de klasse: Zuid 5—TOP 5 4-4; De Waag 4 Carambole 6 6-2; Vriendschap 3— Centraal 4-4; Rijnegom 3—Spoortje 2 0-8; Morspoort 3DVS 3 2-6. 8ste klasse: Centraal 4—UVS 5 8-0; Centrum 3 —Scheepje 3 8-0; Zuid 6—Caram bole 7 2-6; De Waag 5—Spoortje 3 4-4; De Heul 5Alligator 2 2-6. in het halfzwaargewicht en er zat voor de Leidenaar van 't Riet toch niet meer in dan de tweede plaats. Als de sterke Leidse gewichtheffer echter meer dan de limiet (305 kg) had getild, was hij naar de eerste klasse gepromoveerd. Dank zij een tachtische 87.5 kg. drukken, een trek- beurt van 100 kg. en een „matige" 115 kg. stoten, bleef van 't Riet juist 2.5 kg. beneden de grens. Maar daar voor had hy wel zijn laatste stoot- beurt moeten laten lopen Uitslagen Lichtzwaargewicht: 1 en kampioen T. van Puffelen (Sandow, Delf) 322.5 kg.; 2. E. M. G. Gerritsen (Atlas, Nijmegen) 300 kg.; 3. K. Tuit (Sim son, Den Haag) 295 kg. Halfzwaargewicht: 1 en kamipoen: H. Arindell (Sandow, Zaandam) 345 kg.; 2. D. van 't Riet (Spartaan, Lei den) 302.5 kg.; 3. P. den Otter (Her cules, Dordtrecht) 295 kg. Het is met de organisatie van de Nederlandse kamploenschap- f pen gewichtheffen 1965 een wat 1 f vreemde zaak. Als regel wordt 1 i de nationale titelstrijd in de eer- i ste en tweede klasse aan één A vereniging opgedragen. Maar daar is de Nederlandse kracht- sportbond dit jaar plotseling van afgeweken. „Het is onbe- grypelyk verzuchtte de te- leurgestelde Spartaan-voorzitter Aniba gistermiddag in de Leidse Burcht. „Wy hadden hier zo graag in verband met het 10- jarig bestaan de kampioen schappen tweede èn eerste klas se georganiseerd. Het zou voor ons een stimulans zijn geweest. J A Nu heeft men echter de organi- satie van de eerste klasse tltel- f strijd (met alle grote mannen f als Nolten, Urgert, Veraar, Van f der Kruk en Stokkel die altyd f het nodige publiek trekken) i f het Haagse Simson gegeven. Wij f zitten dus met het verlies. En l het „waarom" is ons nog i niet meegedeeld Zwaargewicht: 1. en kampioen: G. Noordermeer (Hercules, Dordrecht) 300 kg.; 2. B. Zwanenburg (SSS, Alk maar) 287.5 kg.; 3. B. Boekhorst (Achilles, Arnhem) 277.5 kg. Damtoernooi in Waddinxveen Jan Slingerland heeft in het zater dag in Waddinxveen gehouden dam toernooi de eerste prijs in zijn afde ling gewonnen. De Leidenaar won twee partijen en speelde zijn derde party remise. Passchier, die in een andere groep twee remises en een overwinning boekte, plaatste zich eveneens als eerste. Imming had te laat ingeschre ven en was in een te lage groep in gedeeld. Hij speelde daar buiten me dedinging mee. De Rijnsburger won zonder al te veel moeite zijn drie partyen. Van der Putten viel in de succesvolle LDDB-geheel wat uit de toon. Hij kwam niet verder dan twee Door een zege (13-8) op Esca is de herenploeg van Niloc kampioen geworden in de hoofdklasse A van de zaalhandbalcompetitie van het NVH. Roozenburg wint Cola -sculptuur In de strijd om de Gouden Coca cola sculptuur is zaterdag de laatste ronde gespeeld. Piet Roozenburg, die zonder verliespunten aan deze ronde begon kon toch niet de volle honderd procent scoren: Van Silfhout dwong hem na een boeiend gevecht remise Uitslagen: 4e ronde: RoozenburgVarkevisser 20; DukelOkrogelnik 20; Zijl straVan Silfhout 11. 5e ronde: Roozenburg—Van Silf hout 11; ZijlstraDukel 11; Var kevisserOkrogelnik 11. Eindstand: 1. drs. P. Roozenburg (Haaksbergen) 9 pnt.; 2. B. Dukel (IJmuiden) 5 pnt. (Sonneborn Ber gersysteem); 3. F. Okrogelnik (Heer len) 5 pnt.; 4. H. van Silfhout (Ben- kekom) 4 pnt. (SBB); 5. C. Zylstra (Alphen a. d. Rijn) 4 pnt.; 6. C. Var kevisser (Katwijk) 3 pnt. Het Leidse Swift heeft de clubont- moeting tegen Excelsior Haarlem met ruim verschil (58106) gewon nen. De Haarlemmers Piet Meer- kinds (adsp.) en Jan Kreuger (nieuw) grepen in hun afdelingen wel de eerste plaats, maar omdat de Swift-renners op de overige ere plaatsen beslag legden en de Leide naar Jan van Diemen vóór zyn ploeggenoten Peter de Jong en Piet Bregman by de amateurs als eerste over de streep ging, eindigde de ge hele clubontmoeting toch in een dui delijke Swift-zege. Vooral bij de amateurs, die ronden van ongeveer 500 meter m HOCKEYCOMPETITIE Demenint breekt een sleutelbeen Zaterdag speelde Leiden in Delft een matige wedstrijd, hoewel er geen moment twijfel bestond over de vraag wie de sterkste was. De eerste helft werd afgesloten met een 2-1 voor sprong voor Leiden, dankzij een solo van Goekoop en een gelukkig schot van Van Ravenswaay Claassen. Linksbinnen Geldorp zorgde voor het Delftse doelpunt. Na de rust een duidelijk Leids overwicht, hetgeen resulteerde in twee goals van F. De menint uit een voorzet van Goekoop en na missen van de Delftse achter hoede (1-4). Zondag (in de returnwedstrijd) was het spel slechter. Delft speelde nog defensiever, terwijl bovendien het aanvalsspel van Leiden te doorzichtig en niet fel genoeg was. Het was dan ook niet verwonderlijk dat er geen doelpunten kwamen. Ook de Delftse voorhoede bracht er niets van te recht. Het spel werd nog rommeliger toen na 5 minuten ln de 2e helft rechts buiten Demenint uitviel na een bot sing met de beste man in de Delftse ploeg Polstra. Demenint brak een sleutelbeen. De Kanter kwam hem na een kwartier vervangen, te laat om nog een eenheid te maken van de Leidse voorhoede. Eindstand 0-0. De stand in de eerste klasse West Amsterdam 10-19 HHIJC SCHC 10-14 Kampong Laren 11-13 BMHC HDM 11-12 Hilversum Leiden 11-12 DSHC 10- 9 11- 9 10- 7 10- 6 10- 3 De sportcommissie van de Kon. Ned. Zwembond heeft in verband met de noodzakelijke uitbreiding van de waterpolo-competitie 1965 de vol gende herenzeventallen ter comple mentering van de betreffende afde lingen bij keuze laten promoveren. Hoofdklasse: Neptunus Arnhem; eer ste klasse: Rotterdam, UZSC en Po lar Bears; tweede klasse: DWR. HVGB, DWK, en Thialf: derde klasse: Kroosduikers, ZWIP, NZC'21 en De Aa. Ruim 500 meisjes en jongens heb ben gistermiddag in de Stads gehoorzaal met veel enthousiasme aan de jeugdwedstrijden van het dis trict West van de Nederlandse Ka tholieke Gymnastiek Bond (NKGB) deelgenomen. De meisjesploegen van Victorie (Leiden) en de jongensteams van het Haagse SML kwamen uitein delijk als overwinnaars uit de stryd. De uitslagen waren: meisjes (10 en 11 jaar)1. Victorie III (Leiden) 146.2 pnt.; 2. Avanti (Voorschoten) 144; 3. Excelsior (Rijswijk) 142.9; Excelsior (Alkemade) 137.5; Victorie II 133.1; Victorie I 132; Groen Wit II (Leiden) 129.7; GIOS (N'wijker- hout) 126.6; Meerburg II (Zoeter- woude) 124.1; Rapaditas (Oegstgeest) 122.7; Groen Wit 1 118.9; Meerburg I 118.3; Sportief (Leiden) 116.4. Meisjes (12 en 13 jaar): 1. Victo rie II. 157; 2. Excelsior (Alkemade) 152.7; 3. Quintis II (Kwintsheul) 150.7; Sportief 147.1; Rapiditas II 145.6; Rapiditas I 143.9; Groen Wit II; 141.3; Meerburg III 139.9; Victo rie I 137.7; Avanti 137.2; Meerburg II 1355; Teylingen (Sassenheim) 133.9; Groen Wit I 130.1; Meerburg I 127.3; GIOS 126.6. Jongens (10 en 11 jaar)SML (Den Haag) 149.1; 2. Excelsior (Alkema de) 146.6; 3. DIA (Den Haag) 144.6; Teylingen 131.8; Groen Wit 131.4; GIOS 129.9. Jongens (12 en 13 jaar)1. SML 148; 2. Excelsior (Rijswijk) 147; 3. Excelsior (Alkemade) 138. Dames In de eerste helft van de wedstrijd Leiden (dames)Groen Geel 2 was er maar één ploeg die speelde: Lei den. Dit resulteerde in slechts twee goals van mej. Goekoop en mej. Kreugit. In de 2de helft was het Leidse overwicht wat minder, toch slaagde mej. Goekoop erin 2 keer te scoren. Een verdiende overwinning HillegersbergLeiden II (heren) Op een zeer slecht veld hebben de Leidse reserves Hillergersberg slagen met het kleinst mogelijke schil 0-1. Stomps was de maker het enige doelpunt. Sandfoerg (kee per) was de uitblinker in deze matige partij, die sleoht geleid werd. V olley balcompetitie WS heeft zich zaterdag in Zaan dam zo goed als verzekerd van het kampioenschap. Voor een tot de laat ste plaats bezette zaal naar schatting waren 400 toeschouwers aanwezig bleef VVS in vier sets overeind. Een prestatie, die niet mag orden onderschat, want Sportief, de enig overgebleven ernstige concur rent had op eigen terrein nog geen nederlaag geleden. VVS heeft in deze wedstrijd alles op de aanval gezet. Tegen de sterke defensie van de Zaandammers zou den tactische ballen zeer weinig zo- aan de dijk hebben gezet. Het behoeft geen betoog, dat de strijd wijze van onze stadgenoten veel ergde, soms teveel, van de conditie. 'Ja een snel gewonnen eerste set (15-8) toen de gastheren werden overdonderd, kwamen de puntjes veel moeilijker op het scorebord. De coach van VVS, afdelingsvoorzitter Van Egmond, verdient dan ook een pluim voor de kundige wyze waarop hy de wissels koos in de beslissende tweede set. VVS won die met 15-13. Weliswaar was de derde set, voor Sportief, maar de Zaandammers hadden de slijtage-slag van hun de fensie tegen de VVS-aanval duidelijk verloren. Het 14-16 setver lies werd door onze stadgenoten vervolgd met royale 15-9 winst en dat was 3-1. Rest nog te vermelden dat bij VVS Frans Sieval, zonder tekort te 'illen doen aan de prestaties van zyn teamgenoten, in ouderwetse vorm staken. Wat dat betekent heb ben de Zaandammers tot hun schade moeten ervaren. De setstanden waren 15-8, 15-13, 14-16 en 15-9. Geen kans SVL heeft geen kans gezien het op de tweede plaats van onderen op de ranglijst van de Overgangsklasse staande The Smash te bedwingen. De mannen van Dick Passchier lie ten een niet bepaald hoogstaand spelletje zien en ook de wijze van arbitreren was in een woord erbar melijk. Heel sterk maakte de rechtspreker het in de derde set, toen SVL einde lijk met beter spel loskwam en zich een alleszins verdiende 13-5 voor sprong had veroverd. Geen stop, on derhands of bovenhands, geen set-up deugde er toen meer in de ogen van de man die in beslissende instantie de fluit hanteerde. Ergo werd het met 15-13 een 3-0-zege voor de thuisclub. De gebruikelijke ..yell" waarmee de gastheren afscheid men van de gasten klonk als een „wij danken u,". De stand aan de kop van de Over gangsklasse XII (heren) luidt: VVS 16-30; VHH 16-26, Sportief 15-24; HVS 2 16-24. Dames: Overgangsklasse XI: VGW 16-26, Kangeroes 15-22, SVL 15-22, Slotermeer 15-20. BADMINTON Therese Diepstraten wint enkelspel in Vlaardingen Het Vyfsluizen-toernooi, dat door de grote deelname gesplitst is in een B en C en een later te houden A en veteranen-toernooi, heeft enkele Leidenaars dit weekeinde weer wat pryzen opgeleverd. Het meest succesvol was daarbij de jeugdige Therese Diepstraten (Veglo) die in het dames enkelspel B een eerste en bij het gemengd dubbel een tweede prijs wist te bemachtigen. De grootste pechvogel was wel Norbert Fea (Veglo) die in drie demifinales werd uitgeschakeld. De finale van het damesenkelspel bracht voor de vierde maal in dit seizoen Therese Diepstraten en Haagse Joyce de Vries tegen elkaar. Evenals de voorgaande malen werd het een langdurige partij, waarin onze stadgenote nu weer eens aan het langste eind trok: 118. 211, 118. Beide speelsters hebben nu 2 keer gewonnen. De finale van het gemengd dubbel bracht twee clubgenoten tegen elkaar in het veld. Helga van Balgooy met J. Frazer (Vijfsluizen) bleven in twee zwaar bevochten games de baas over Th. Diepstraten en B. Bergsma (DES)1512, 1815. Jan Meyers (Smash) won in de strijd om de derde plaats, van de Hagenaar W. Doop. N. Fea (Veglo) bracht het tot drie demifinalès. In de single moest hij de zege op het nippertje tegen de leeggespeelde Jan Frazer laten. Het herendiubbel met R. de Jong (NIVO) leverde na 5 kwartier spelen tegen de Velzenaren Visman/Menger een 155, 1215, 1015 nederlaag op. Met clubgenote Yvonne Sitéex werd van Th. Diepstraten/Bergsma ver loren. Een demifinale plaats bereikten ook Sonja Vrijburg/J. Guerin. Ze werden uitgeschakeld door de uit eindelijke winnaars M. van Cooren- gel/E. Bisechof (Den Haag). ten afleggen, kwam de superioriteit van de Leidenaars naar voren. In de zes man sterke kopgroep die in de slotfase 12 seconden voorsprong op het peloton had genomen, zaten vyf Swiftrenners. Tegen die o niacht kon de sterke Haarlemmer Willem Gyt het niet redden. In de laatste bocht sprong de slimme Jan van Amsterdam uit het over de weg slingerende kopgroepje. Wanneer de Leiderdorper niet op de gladde ste nen onderuit was gegleden, had hy zonder twijfel de bloemen voor zich opgeëist. Nu stormde Jan van men in de felle eindsprint voor zijn ploeggenoten Peter de Jong en Piet Bregman als eerste over de streep, terwijl de onfox-tuinlijke Van Amster dam als zesde finishte. Uitslagen Amateurs (25 ronden)1. J. 1 Biemen (Swift 24 min. 12 sec.; 2. de Jong (Swift)3. P. Bregman (Swift); 4. W. Gyt (Excelsior); 5 N. Kloosterman (Swift). Nieuwelingen (20 ronden): 1. J Kreuger (Excelsior) 19 min. 21 sec.; 2. J. Zoetemelk (Swift)3. J. var Velzen (Swift)4. J. Bousoi (Swift) 5. P. Philips (Excelsior). Adspiranten (15 ronden)1. P Meerkinds (Excelsior) 14 min. 37 sec., 2. B. van der Hulst (Swift) 3. H. Meerkinds (Swift); 4. J. var Diemen (Swift); 5. J. van Emmerik (Swift). eteranen (buiten mededinging) 1. B. Kruit (Swift); 2. op één ronde G. Gramswaldt (Excelsior)3. Schraven (Excelsior)4. J. de Jong (Swift); 5. J. Vyfer (Swift). Stormvogel voorop De Stormvogel, de grandioze kits van Bruynzeel, is op de 1200 zee mylen lange oceaanrace tussen Buenos Aires en Rio de Janeiro in een genadeloze stryd gewikkeld met de jachten Germania 6 (Did) en Fortuna (Argentinië). Halverwege bij het controleschip Sirius had het Nederlandsche schip, waarop de Brit John Miles aan het roer staat, nog een kleine voorsprong op het Duitse schip. Doordat de schepen nogal ver uit elkaar voeren, was het niet moge- de onderlinge verschillen nauw keurig te berekenen. Wel was be kend dat het Italiaanse jacht Cor- sario 2, dat ongeveer dezelfde koers aanhield als de Stormvogel, een klein half uur na het Nederlandse schip de Sirius passeerde. Met een aanzien lijke achterstand kwamen de eerste kleinere jachten door: de Fearless VS), de Froya (Noorwegen), de Fjord 5 (Argentinië), de Carla (Arg) de San Antonio (Arg). Aangezien wedstrijd wordt beslist door de' handicap-formule is het zeer goed mcgelyk dat de uiteindelijke winnaar deze groep moet worden gezocht. De deelnemers worden vandaag aan de finish in de Guanabara baai verwacht. DOSR heeft gisteren in Den Haag een uitstekende prestatie geleverd. De Veners wonnen van kampioens kandidaat HVV (02) en hebben daarmee inog eens duidelijk onder streept, dat de matige resultaten van het competitiebegin verleden tijd zyn. Foreholte kon het dit keer niet redden (4-1 nederlaag tegen Excel sior '20) en is door de overwinning van Van Nispen zelfs iets verder achterop geraakt. Alphen kwam in Oostvoorne tot een doelpuntloos ge lijkspel. Alphia verloor de thuiswed strijd tegen Verburch met 2-3. HW—DOSR 0—2. Vooral in de eerste helft zyn HVV en DOSR tot aantrekkelijk voetbal gekomen. In deze periode van de strijd namen de Veners door midvoor Gerard van der Meer een 01 voorsprong en nog voor de rust werd het 02, toen linksbuiten J. Spruijt een soloren doeltreffend afrondde. Na de w ling was HVV vrijwel doorlopend iets sterker, maar de DOSR-verdediging gaf weinig kansen weg. Ook toen de thuisclub het spel probeerde te forceren, wist de Veense-defensie geen wijken. Slechts éénmaal slaag de doelman Van der Zwet er niet de bal te stoppen. Hij kreeg toen echter op de doellijn assistentie Kennis. Geen stootkracht Excelsior'20Foreholte 41. Fore holte heeft het tegen Excelsior '20 niet kunnen redden. De Voorhouters hebben de thuisclub zelfs geen ogen blik kunnen bedreigen. Het ontbrak de roodwitte voorhoede dit keer stootkracht en spelinzicht, waardoor de Excelsior-verdediging het één uitzondering na niet moeilijk heeft gehad. Met de rust stond Excelsior dank zij treffers van midvoor Buis reeds met 2—0 voor. Na de wisseling hal veerde Van Kesteren de achterstand tot 21, maar na deze treffer zakte WATERPOLO De Nederlandse waterpolokam- pioen DZV (Delft heeft in groep A van het toernooi om de Europese beker ln de Zweedse stad Eskilstu- na tot dusverre twee nederlagen en één overwinning geboekt. De Delftenaren verloren met 611 van het Russische marineteam NCAC met 5—7 van de Bulgaarse ploeg Sofia, maar wonnen met 4—3 het Zweedse Tunafors. Door deze resultaten werd DZV uitgeschakeld. Belgische zege in eerste motorcross De eerste motorcross van dit sei zoen de interland tussen Nederland en België in Gemert is geheel vol gens de verwachtingen een duidelyke overwinning voor de vechtlustige en goed getrainde Belgische ploeg ge worden. Met 52-20 punten moesten de Nederlanders de eer aan hun con currenten laten. De ruim 5000 kleu mende toeschouwers hebben zich enigszins kunnen warmen aan de prestatie van Broer Dirkx, die in de internationale klasse met miniem verschil zegevierde. De uitslagen waren: Internationale klasse (totaal) 1. Dirkx (N) 47.38.5; 2. Baeten (B) 47.50.4; 3. Teuwissen (B); 4. Bal (B); Tijdens de start van de inter nationalen in Gemert kwam de Belg Frans Slechte (links) ten val. Er viel zoveel aan zijn motor te sleutelen dat hij meteen de strijd kon staken. 5. Gebroers (B); 6. Boom (N) 7. De Wit (N)8. Bake (B)9. Verhoeven (N)10. P. van Heugten (N). Senioren (22.5 km) 1. Vromans <B); 2. v. d. Auwelandt <B>; 3. Godde <B>; 4. Knuiman (N) 5. v. d. Walle <B). Zijspa nklasse: 1. Liekens (B); 2. C. v. Heugten (N); 3. De Rjjcke (B). UVS VWS TAVV GWS Alphen Alphia 11 18 11 16 10 15 11 14 9 12 10 10 Leiden 10 9 Sleutels 9 7 WSB 10 5 Kagia 10 4 Woubrugge 11 2 De voorhoede van Alphia liet nogal eens verstek gaan als de bal voor de doelmond van de be zoekers was. Op de foto moet midvoor Thomasse het alleen opnemen tegen de Werburch- achterhoede. (Foto Leldsch Dagblad) Foreholte ineen. Excelsior bepaalde de eindstand tenslotte op 41. OVV—Alphen 0—0. Met de 0—0 uitslag Is de krachtsverhouding goed weergegeven. Zowel OW als Alphen bracht het tot leuke, snelle aanval len, maar zodra het op een beslis send schot aankwam, liet men het afweten. Voor OVV betekent 't doel puntloze resultaat een kleine teleur stelling na de grote 16 triomf in Alphen. Alphen had daarentegen meer kunnen bereiken, maar Wim Boon en Gerrit van Geen faalden op de beslissende ogenblikken. Ongeïnteresseerd AlphiaVerburch 23. Een schijn baar ongeïnteresseerd spelend Alphia heeft tegen Verburch met een neder laag genoegen moeten nemen. Dat het niet meer dan 23 is gewor den, hebben de dit keer in het wit opererende Alphianen te danken aan hun geslaagde slotoffensief. In de eerste helft kwam Verburch door doelpunten van linksbuiten Zui derwij k en rechtsbinnen Van Vliet met 0—2 voor. Na de rust zorgde midvoor Theo van der Berg voor 0—3. Eerst daarna ging Alphia er wat aan doen. Heemrood zorgde voor 1—3 en in de laatste minuut bepaal de Thomasse de eindstand op 23. Tijd voor de onverdiende ge lijkmaker was er toen niet meer. Afd. Leiden (zaterdag) UVS weer alleen aan de leiding UVS heeft het goede (kampioens)- pad weer gevonden. De blauwwitten behaalden een regelmatige 40 zege op Alphia en zyn mede door de nederlaag van GWS tegen VWS (50) weer alleen aan de kop van de zaterdag eerste klasse gekomen. Alphen raakte eveneens twee punten achterop door een 20 nederlaag tegen TAVV. Alphia stelde teleur door met 52 bij Leiden te verliezen en Woubrugge deed dit eveneens door de eer met 1—2 aan WSB te laten. Mathijsen en Kikkert gaven UVS im die eerste helft tegen Kagia een 20 voorsprong. Na de rust maakte Smit er met een snelle uitval al spoedig 30 van. Ohaudron bepaal de met een fraaie kopbal de eind stand op 4—0. Bij VWS—GWS was de ruststand eveneens 20. Hier zorgden Bink en Kok jr. voor de treffers. Kort na de wisseling viel de beslissing. Kok trof opnieuw doel. Le Fevre passeerde doelman Terbeel voor de vierde maal en Brand bracht de eindstand op 50. Scheidsrechter Lagerweij leidde deze wedstrijd zeer goed. TAW blijft evenals VWS in der unning. De Teraarders namen na de rust (00) door Klaas Ver kerk de leiding en voltrokken het vonnis even later over Alphen, toen Gerard Kroon het tweede doelpunt voor zijn rekening nam. Leiden nam tegen Alphia door De Boer de lei ding, maar nog voor de rust werd het gelijk (door Thomasse). Tot 22 ging de strijd gelijk op. De Boer en Groenendijk zorgden voor deze doel punten. Daarna liep Leiden van Alphia weg door treffers van Brus- see, De Boer en Robbers. Bij WoubruggeWSB viel het openingsdoelpunt van Bas de Wit eerst na de rust. Vreeken maakte een kwartier voor het einde echter gelijk. Vijf minuten voor het einde bracht Van der Klauw de eindstand op 12.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 10