geloof, dat hier het theatervak uitsterft Judoreus met pijpekrullen TOON HERMANS Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 20 februari 1965 Derde blad no. 31497 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. 1 One-man-show volgende a week zaterdag op t.v. Dit is geen theaterland (Van onze rtv-redactie) „Ik heb met verbazing naar de opnamen gekeken en ik heb me er over verwonderd hoeveel een mens in een paar jaar kan ver anderen. Ik zag een heel andere man dan de Toon Hermans van de vorige t.v.-shows. Deze nieuwe Toon deed het beter, jawel, stuk ken beter. Als ik het vergelijk met de show, die zes jaar geleden in het Haagse Westend-theater werd opgenomen, dan vind ik die eerste ronduit slecht. Daar zou ik zó in willen springen om het beter te doen". Toon Hermans zit een kop soep te lepelen in café Rozenboom in Bus- nadat hü in de Vitus-studio de opnamen heeft gezien die op za terdag 27 februari heel Nederland aan de beeldschermen zal houden. „Het is geen echte t.v. show, maar een reportage uit theater Carré. Ik ben niet alleen zo enthousiast over het feit, dat ik heb kunnen zien, dat ik ben gegroeid in die jaren en gewoon beter ben geworden, maar over de cameraregie van Ger Lugtenburg, die zo fantastisch goed Is. De mensen krijgen geen t.v. thuis, r werkelijk theater en dat is een goed deel te danken aan deze regie". In pyjama „Werken voor t.v.? Ik doe het niet graag. Aan de ene kant benader je natuurlijk mensen, die je anders nooit zouden zien. Maar ik heb al tijd de indruk, dat je op visite gaat bij mensen, die je niet hebben geïn viteerd. Ze liggen in pyjama op twee stoelen en kunnen je binnenhalen of eruit schoppen door een simpele draai aan een knop. Theater is an ders. Dan moet men eerst in de rij siaan voor het kaartje en als het publiek naar je toekomt moet het moeite doen: zich opdoffen, de jas aantrekken en door kou en regen over straat gaan. Dat ben ik me al tijd heel goed bewust, als ik 's avonds tegenover zo'n volle zaal"1 sta. Dan weet ik dat ik me waar moet ma ken Je weet het, het is allemaal niet vanzelf gekomen. De showbusiness is een vak. En het is een lange en moeilijke weg om een goed vakman te worden. Een ster wordt niet ge maakt, die moet groeien en die groei kun Je zelf bepalen door hard te werken en liefde voor Je vak te heb ben. Ik zou het jonge artiesten, onder wie er toch werkelijk zijn, die ta lent hebben, wel willen toeschree- wen: verslinger je toch niet aan die t.v. Pak niet ieder t.v. schemaschnab- beltje aan, dat je kunt krijgen, maar trek de provincie in, want alleen op de planken kun je een eigen pu bliek verwerven". Nieuwe namen „Ik ben blij, dat er in mijn jon ge jaren nog geen t.v. was en dat ik san die verleiding tenminste niet ben blootgesteld. Het gaat de jon geren te gemakkelijk tegenwoordig. Dat zie je trouwens overal het mankeert toch overal aan vak mensen. Het is een teken des tijds. Neem de groten uit ons vak: Chap lin, Chevalier, Sammy Davis, Mar iene Dietrich en Judy Gerland. Er komt geen nieuwe naam meer bij, al jaren achtereen niet. Ik geloof soms, dat het theatervak uitsterft. Ik ben nu 48 jaar en ik leer nog elke dag. Als Ik over zes jaar mijn werk ga vergelijken met de show, die de t.v. nu heeft opgenomen, hoop ik te kunnen zeggen, dat ik opnieuw vooruit ben gegaan. Je moet het hele leven lang streven naar per fectionisme. De jongeren moeten eens leren beseffen, dat je een heel leven mee moet en dat zo'n paar succesjaren niets betekenen. Als je priester wordt doe je dat uit roe ping. Als je artiest wordt is dat niet anders. En je moet hard blüven werken om het publiek vast te hou den. Over tien jaar b.v. zal een ar tiest, die geen Engels of Duits op het toneel kan brengen, niets meer be tekenen dan de plaatselijke komiek van Worm erve er. Ons land is wer kelijk te klein om je te kunnen ont plooien". „Fijne klap „Als ik zie wat voor prachtige schouwburgen er in ons land worden gebouwd denk ik weieens: voor wie eigenlijk? Wie zal er in de toekomst in staat zijn zo'n zaal te bespelen? Ach, wij zijn helemaal geen volk voor theaters. Een spotlight is hier een vloek. Het is een gezellig landje, dat wel, maar o wat leven we moei lijk en somber. Wij Nederlanders zijn groot als bruggenbouwers, kaasma kers en eierenleggers, maar de sfeer van het theater is die van een andere planeet De Nederlander heeft geen ruimte voor „Spielerei". Wij nemen alles doodserieus. Neem het geval Leo Hom. Hij heeft iemand een klap gegeven en heel Nederland spreekt er schande van. De kranten schrijven er eindeloos over en het geval wordt grondig uitgediept. Waarom eigenlijk? Die Leo Hom is voor mij de Sportman van het jaar! Hij heeft iemand een klap ge geven en toen ik dat hoorde dacht ik: ha, geweldig. Wy Nederlanders doen dag in dag uit niets anders dan stiekeme klappen uitdelen en nou heeft iemand het eens écht gedaan. Je moest eens weten, hoe ik er af en toe naar hunker iemand een flinke opdoffer te geven Ik vind zoiets een vorm van eerlijkheid, waar wij bi uggenbouwers en eierenleggers, wij kunnen dat niet opbrengen". Inspiratie „Als ik 's avonds op de planken sta en in de zaal kijk, vindt ik het heerlijk om die mensen los te maken en hen enkele uren alle zorgen te doen vergeten. Tijdens de voorstel ling kan ik hun warmte voelen en dat inspireert mij. Eigenlijk heb ik het publiek meer nodig dan zij mij. Ik doe mijn best om de mensen zo goed mogelijk te amuseren. Mis schien zijn de teksten niet altijd even goed, maai* van heel goede teksten heb ik altijd het idee, dat je ze ge stencild zou moeten uitreiken. Dat ligt helemaal in de lijn van onze calvinistische volksaard". Toon Hermans heeft van de show, die zaterdag 27 februari op de beeld schermen komt sinds januari '63 ruim 570 voorstellingen gegeven. Als wij dan voor ons t.v.-toestel zitten, is Toon zelf al vertrokken naar Wenen, waar hij In het Theater an der Wien de Duitse versie van zijn show brengt, die daarna door de Oostenrijkse t.v. v ordt uitgezonden. Van Wenen gaat hij naar het Deutches Theater in München, welk optreden eveneens met een t.v. uitzending wordt be sloten. Het wordt dan langzamerhand tyd om aan vakantie te denken. Toon Hermans zal hiervoor naar Zwitser land trekken, maar hij heeft inmid dels al een afspraak gemaakt met een Amerikaanse relatie om de va kantiedagen te besteden aan het sciirjjven van een Amerikaanse show. Radio- en tv-beleid Vandaag extra vergadering van kabinet (Van onze parlementaire redactie). De ministerraad is ook vandaag in extra vergadering bijeen gekomen ter bespreking van het radio- en te- levisiebeleid. De vergadering was reeds vroeger in de week geannon ceerd, omdat wel te voorzien viel, dat met de wekelijkse vergadering op vrijdag niet kon worden volstaan. De nota van minister Bot, waarin het omroepbeleid wordt uitgestip peld, is al eerder in de week in het kabinet aan de orde geweest. Een werkgroep uit de ministerraad heeft wat aan de nota geschaafd, voordat het overleg gisteren werd hervat. De verwachting bestaat, dat minister Bot op korte termijn met zijn nota bij de Tweede Kamer zal komen. Voor 850.000 personen in 1980 Streekplan Haagse agglomeratie Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben Provinciale Staten thans het ontwerp-streekplan Haagse ag glomeratie aangeboden, waarin de grote lijnen zijn aangegeven van de ruimtelijke ontwikkeling voor dit ge bied. Niet zo stringent, dat de ge meenten in een nauw keurslijf geperst zijn van het ogenblik, dat het plan zal zijn aangenomen, maar wel zo dat het hogere bestuur de ontwikkelingen in de hand heeft. Tal van nieuwes rijks-, provincie- en secondaire wegen zijn geprojec teerd, zodanig dat westelijk Zuid-Hol land in een schaakbordpatroon is verdeeld. Rekening is gehouden met een bevolkingsgroei in het agglome raat tot 850.000 in 1980. Deze perso nen moeten verdeeld worden over Den Haag. Wassenaar. Leidschendam, Voorburg, Rijswijk, Zoetermeer, Noot dorp en Pijnacker. Maar een kleine berekening brengt de slotsom, dat zelfs wanneer Zoetermeer in 1980 werkelijk honderdduizend inwoners zou kunnen huisvesten, voor nog en kele tienduizenden mensen woon ruimte moet worden gezocht. Een tweede nieuwe stad, of mogelijk heden in andere streekplannen die nen te worden onderzocht, aldus G.S. In het streekplan zijn begrenzingen aangegeven voor woongebieden land en fcuinbouwarealen, recreatieruimte en andere voorzieningen als water winning e.d. Bij het plan zijn de cij fers verstrekt over de ontwikkelig in de afgelopen decennia, industrieves tiging en economische prognoses. Nieuwe Turkse regering gevormd De Turkse kabinetsformateur Ur- guplu is er gisteravond in geslaagd een nieuwe regering te vormen waar in vier partijen zitting zullen nemen. Urguplu zou vandaag de vorming van zijn regering bekendmaken in de Nationale Vergadering en daarna president Gürsel officieel ervan in kennis stellen. Urguplu (61), die vroeger senator en ambassadeur in Washington is geweest, behoort tot de politiek ge matigden. Hij zal als premier ook tij delijk de portefeuille van Buiten landse Zaken beheren. De gerechtigheidspartij, welke de val van premier Ismet Inönü zater dag uitgelokt had, zal tien van de 22 kabinetsposten bezetten, met inbegrip van het vice-premierschap dat be kleed zal worden door partijleider Suleyman Demirel. De overige partyen. Nieuw Turkye, Republikeinse Boeren en Nationale Partij, zullen elk vier portefeuilles krygen. „Gouden R.A.I." in (kwartjes)nood De 50ste R.A.I.-tentoonstelling in Amsterdam heeft gisteren, de twee de dag, 26.353 kykers getrokken. Het aantal bezoekers over de eerste twee dagen bedraagt 43.861. Twee jaar geleden bedroeg dit aantal nog 30917. Een bankemployé heeft met een auto vier dagen lang Amsterdam moeten doorkruisen om de R.A.I. uit een snel ontstane kwartjesnood te helpen. By het vaststellen van de toegangsprijs op f 2.75 had de R.A.I.- directie niet voorzien over welk een grote vooraad kwartjes men moest beschikken teneinde de bezoekers aan de kassa's te kunnen terugbeta len. De bankemployé heeft sigaren winkeliers, patates-frites-tenten en er» zelfs kerken bezocht en kon ten slotte met een buit van 40.000 kwart jes voorlopig uitkomst brengen in de wisselnood. Geesink vond het allemaal prachtig (Van onze speciale verslaggever) „Ik ben heel tevreden. Uw Neder landse reus was zeer imposant. We moeten natuurlek de filmtest op 't doek bekaken, maar als die er net zo uitziet als hier in de studio, dan krjjgt hij de hoofdrol!" Dit waren de woorden van regisseur Marcello Baldi over de verrichtin gen van Anton Geesink als Samson. Baldi vervolgde: „Uiteraard moet ik met hem meer werken dan met een echte acteur, maar dat doe ik graag, omdat hij volgzaam is en een pret tige indruk maakt. Dan heb ik er met genoegen een week extra voor over". En dergelijke geluiden kon men gisteren meer horen in Cine- citta. Het was overigens wel een vermoei ende dag voor Geesink. Om half twaalf werd hjj in een luxueuze wagen gehaald. Op weg naar de filmstad moesten we ook nog even een jongedame ophalen, die naar de naam Leanora Ruffo luisterde en in de test de rol van Geesinks tegen speelster Delilah op zich zou ne- Grimeur In het enorme studiocomplex stond grimeur Alberto de Rossi met vier assistenten al klaar. Hy liet een pruik over het hoofd van Anton glijden en meteen schoten wij in de lach. Het was de eerste keer, dat wü een wereldkampioen judo zagen met mooie, lange pijpekrullen. De Rossi bekeek hem als een schil der zün model en het doek. „Z'n voorhoofd is iets te laag. Maak ik groter met een speciale pruik, zyn kin is wat te groot. Maak ik kleiner met een mooie baard", legde hy uit, intussen driftig alle snorren, die zyn assistenten hadden klaarge maakt in de prullebak werpend. Uren duurde dat werk. En er tus sendoor moest Geesink voor foto grafen poseren. Maar eindelyk was het gebeurd. „Prachtig, niet?" vroeg De Rossi. Nou, „prachtig". Wij geven de voor keur aan Gina of Sophia, maar eer- lyk is eerlyk, Geesink zag eruit als een klassieke figuur op bybelse voorstellingen. Het was alles in drukwekkend. Toch had De Rossi nog een flinke tijd nodig om rim peltjes in zyn kunstwerk glad te strijken. Daarna eindelyk naar de studio. De belichters deden hun werk. Geesink was inmiddels een routinier geworden. „Weet je wat een filmacteur nou het meeste doet?" vertelde hy me smadelijk, „Wachten!". Er werd geoefend. Tevreden Toen het kleine beweeglijke regis- seurtje tevreden was, liet hy Deli lah, Leanora Ruffo, halen. Het werd menens. Leanora Ruffo praat te teder en zangerig Italiaans, Gee sink fors Engels. Dat maakte een bizarre indruk. Vaak werd een ge deelte van de scène herhaald. „An ton hier staan. Nu daar heen. Je schrikt. Je vertrouwt het niet. Nu wel. Nu ontspannen", riep Baldi, die zich als alle filmregisseurs ont popte als dictator, maar dan in het sympathieke genre. Na enkele uren was de opname gemaakt. Iedereen lachte. Geesink deed het ook, be vrijd van een zware last. De Ita liaan, die een schouderklopje kreeg, keek pijnlyk. Vermoeiend „Vermoeiend werk", was het com mentaar van Anton. „Vooral toen Delilah aardig meisje overigens Italiaans praatte. Hoe wist ik nu, wanneer ik in moest vallen? Het leek wel een 33-toeren-pIaat, die op 78 staat, zo snel ging dat Italiaans. Daar wordt je stapelgek van". Lea nora Ruffo lachte vertederd. Het was voor haar kennelijk een byzon- dere belevenis om eens met een wereldkampioen judo voor de film gespeeld te hebben. De echte Deli lah zal echter waarschynlyk Rosal- da Neri zijn, een charmante Ita liaanse actrice, met 30 rolprenten op haar naam. Geesink vond alles machtig. Ook de financiële vergoeding, die echter uiteraard wel een heel stuk minder is dan de sterren van het witte doek optstryken. Hy heeft kennelyk zin in die rol van Samson. Als de San Paolo film-directie, na maan dag zijn proefopname bekeken te hebben beslist om met de Stichtse reus in zee te gaan, zal de film var 8 maart tot 10 april in Rome wor den opgenomen. Werkloos zal Anton daarna niet biy- ven. Gisteravond kwam er een tele foontje uit München. Of Geesink in september ma naar Zuid-Amerika wilde komen voor een grote rol in de Duitse film: „Het testament van de Inka's" NEDERLAND 1 VARA 3.00 3.25 4.15 5.15 6.00 7.30 i 8.00 i 8.20 i 8.45 i 8.50 i 9.30 i 10.10 i 10.35 1 10.40 i NTS-weekjournaal Rawhide, western Zwemmen (Eurovisie) Kinderprogramma Sluiting Top of Flop, tienerprogramma NTS-journaal Achter het nieuws, actualiteite Reactie op reacties Rob de Nys show Zo is het toevallig ook nog een; Mickey Rooney show NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 NCRV 8.00 NTS-nieuws in het kort 8.01 uur Detectivebureau Lynx, film 8.25 uur Acht plus operetteklanken, muziekprogramma 8.50 uur Hoe bestaat het? pop. wet. progr. 9.20 uur The Orpington Junior Singers 9.30 uur Documentaire over Maurits van Siegen-Nassau 9.50 uur Het boek Prediker 9.55 uur Attentie, actualiteiten 10.10 uur Sluiting. NEDERLAND 1 KRO 11.00 uu ir Mis uit studio Irene 11.45 uu ir Sluiting 3.30 uu r Carnaval in Viareggio 4.30 uu ir Zwemmen uit Bremen 5.45 uu r Sluiting 750 uu r Opspraak, kerkelyk programma 8.00 uu ir NTS-journaal 8.05 uu r Sport in beeld, actualiteiten 8.30 uu ir Andy Williams show 9.20 uu r Solo in Soho, eenakter 9.55 uu r Pop. klassieke Slavische werken 10.35 uu r Epiloog 10.40 uu r NTS-journaal 10.45 uu ir Sluiting. NEDERLAND 2 NTS 7.30 uu ir Robinson Crusoë, voor de jeugd 8.00 uu r NTS-journaal 8.01 uu r Tom Ewell show 8.30 uu ir Liggend naakt, tv-spel 10.00 uu ir Sport In beeld. Vooruitgang Otto Dijk behoort tot de veel belovende tv-auteurs. Enige maanden geleden werd zyn een akter „De Zendeling" getoond, „De photograaf" ging gister avond en „De agent" komt ver- moedelyk in mei op het beeld scherm. Een vierde eenakter en een aanvullend stuk zijn al ge reed. Het is duideiyk merkbaar, dat het werk van Otto Dyk al- doende beter wordt. „De photo graaf" van gisteravond toonde een evenwichtiger opbouw, een betere beheersing van de toneel techniek dan „De zendeling". Het derde stuk, „De agent", dat ons dus nog te wachten staat, is het beste van de drie. Er kan dus vor Bussum en H'sum reden zyn om meer risico's te nemen» auteurs met bruikbare maar onvolmaakte ideeën of scripts niet weg te sturen maar te „be geleiden" met vaklui en dan des noods een of twee stukken te la ten spelen met het risico dat de ampex-opname ervan een „total loss" is. Maar wat heet „total loss"? als de schrijver er iets van leert, verkeert het verlies in winst. „De photograaf" ging uit van een aardig idee, er waren enkele goede visuele vondsten en de tekst liep logisch door, vanaf de eerste regel tot en met de laat ste. John Lanting en Chris Baay volgden de bedoelingen van de schrijver zo veel mogelyk en re gisseur Huib de Vries had voor een goede regie gezorgd, waarin de spelers de tekst volledig tot him recht konden laten ko- De tweede aflevering van „Randfiguren" met Boris Vian als randfiguur, kwam aanzieniyk beter over dan de eerste met Prevert, die alles by elkaar mis schien beter is, maar daar staat tegenover dat Vian een sterkere persoonlijkheid was, althans als dichter en schrijver. Zyn ker vende liedjes werden door Peter Blanker en Annelies Bouma goed gezongen, en Jules Croiset lever de een zeer goede prestatie met zyn proza-voordracht van Vian's liedjes. «NUiiRiiiiiiiimiiimiimfflinnMnniniiBnniniDininiinBiiininnDiiaHiDiviiiiHniniunaniiniiniiininnninnimnnr mrnmwm Nu staking op Amsterdamse werf Op de scheepswerven in en rond Rotterdam is het werk weer geheel hervat. Het werfpersoneel van P. Smits en de Rotterdamse Droogdok- Maatschappy, dat gisterochtend nog staakte, is gistermidag weer aan het werk gegaan. Daarentegen zyn alle werknemers (ongeveer 350 man) van de machine fabriek Du Croo en Braun N.V. aan de Kompasweg in Amsterdam gisteren in staking gegaan, zy ver langen de volle 21 cent verhoging van het uurloon d.w.z. zonder aftrek van de 4 cent z.g. ondernemingsgewijze differentiatie. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. Esperanto Wereldbond kandidaat Nobelprijs De Esperanto Wereldbond. Univer sal Esperanto-Asocio blykt kandi daat voor de Nobelprys voor de vrede in 1965 gesteld te zyn door in totaal 253 personen uit 18 landen, en wel door 7 personen uit België, 2 uit En geland, 9 uit Bulgarye, 4 uit Dene marken, 28 uit Finland, 15 uit Frank rijk, 1 uit Griekenland, 13 uit Spanje. 19 uit Italië, 3 uit Joego-Slavië, 1 uit Kongo, 5 uit Zuid-Korea, 60 uit N e d e rl a n d, 6 uit Noorwegen, 1 uit Polen, 7 uit Zweden, 1 uit Zwitser land en 6 uit Uruguay, zo deelt de bond mede. Onder de kandidaatstellers bevin den zich parlementsleden, rectoren en hoogleraren van universiteiten, ministers en andere persooniykheden uit het politieke en culturele leven. antwoord. 11.40 Grx .30 Vraag en 1.45 De kerk keric en cuDüuur. AVRO: 10.30 Tout a toi, progr. over Parijs. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lez. 13.17 Meded. of grmuz. 13.20 Carrou sel. een progr. dat alle kanten opgaat. 14.24 Omroepork. en soliste: semi-klas- sieke en mod. muz. 15.25 Hoe ^aan je woord .een spel literatuur. 16.05 Lloht 16.30 Sportrevue. 17.00 Zingen gebla zen. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 1750 Nws. en sportultsl. 18.05 Sportjournaal. Nws. en sportuitsl. 18.05 18.30 Walsork. 19.00 By nader Inzien, ;ntree, cabaret. Promenade-ork: 20.45 Operamuz. 2150 er. hoorsp. (Hl). 22.05 Lichte orkmuz. 2250 Nws. 22.40 Act. itbal. 23.00 Nat. ranikriik en 23.55-24.0 De Platenbijbel. 9.45 Nws. en waterst. KRO: 10.00 Inleiding Hoogmis. 10.05 Hoogmis. 11.15 Lichte grmuz. 1250 Koorzang. 1250 Nws. 12.35 Buitenlands commentaar. 12.45 Meded. of grmuz. 12.50 De drie Musketiers, lloht progr. 13.30 VOOT ïe kfndSenï^bo^eS^en plano: seml-klas. liederen. 14.25 Ra dio Filharmonisch sextet: mod. muz 15.00 De hand aan de ploeg," lez. 15.05 Lichte grmuz. en sportrepor. (16.25- 1650 totouitslagen). 16.30 Promenade kerken: 17.00 Geref. kericdienst.^ORV: 18.00 Negro Sp'rituals. 18.10 Geesteiyke huismuz. 18.30 Zendlngspost In het Oerwoud, reportage uit Djoemoe. 18.45 Meerstemmige psalmen. 19.15 De voor menzang van geestelijke liederen. 20.00 Nws. 20.07 Meditatie. KRO: 20.15 In tern. volkslied. 20.40 De Indringster, hoorspel. 21.15 Noye's Pludde (De ark van Noachmiddeleeuws mirakelspel op muziek. 22.05 Wissewassenlicht progr. 22.25 Boekbespr. 2250 Nws. 22.40 Epiloog. 22.50 Lichte muz. 23.10 Lichte grmuz. 23.55-24.00 Nws. H. W. Wierda, uitzending dienst voor belangstellenden, gehouden op zondag 14 febr. 1965; 3.15 uur Kinderdlenst; 4 uur ds. P. N. Kruyswijk. VOOR MAANDAG 22 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 V. d. kind. 8.00 Nws. 8.10 Klank- Juwelen. 8.50 Ochtendgym. 9.00 De groenteman. 9.05 Londens Symf.-ork.: moderne muz. 9.35 Waterst. 9.40 Mor- genwyding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V. d. vrouw. 12.00 Licht ens. en zang solisten. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor het platteland. Lichte ork-muz. 13.00 Nws. 13.10 nt. act. of exam. 1355 14.00 •t, le- te muz. uit Brazilië. 16.00 Nws. 16.02 Ned. klarinet ens.moderne muz. 1650 zegt buurman ervan?: deel 6 - Dene marken. 21.10 Licht instr. ens. 21.25 Het nieuwe bed. hoorspel. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Dans- en jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klass. ork.muz. 7.20 Sportultsl. van zaterdag. 7.30 Nws. en SOS-ber. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte grmuz. 8.10 Gew. muz. 850 Nws. 8.40 Lichte grmuz. 9.00 Ver- zoekprogr. voor de zieken. 9.40 Voor de huisvr. 10.10 Klas. grmuz. 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte grmuz. 12.00 Lichte orkmuz. 1252 Voor boer en tuinder. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tjuinto. 12.30 Nws. 12.40 Report, en lich te grmuz. 13.30 Lichte ork.muz. en zangsolLste. 13 50 Musette-ensemble. 14.05 Schoolradio. 14 35 Oude kamer- muz. 15.00 Als de kat van huis ls. (herh. v. 11 febr. Jl). 15.30 Klas. ork.- werken. 16.00 Bybeloverdenklng. 16.30 Klas. grmuz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de Jeugd. 1750 Lichte gr.- muz. voor de tieners. 17.50 Overheids voorlichting: Suriname Journaal. Spr.: mr. dr. H. J. Roethof. 18.00 Kon. Mil. tSren 5 Ulte.^v^^de^CHU^ Poll- 19.10 Radiokrant. 1950 Mu- e-ensemble en zangsollsten. 19.55 de man af. praatje. 20.00 Metro- poie-ork.: amusementsmuz. 2050 Be lofte na Middernacht, hoorspel. 21.05 Operamuz. 21.50 Wereldpanorama. 22.00 iuz. 22.20 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Lichte grmuz. Mod. kamermuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA Kunstbezit. 20.00 Journaal kenfllm. 20.35 Musical Carrousel: La- tilns-Amerikaans Orkest. 21.00 Klrmee, [film (belde keuringen 18 Jaar). 2255-22.40 Journaal. Nederland 2 NTS: 20.00 Nws. in het kort. 20.01 Andy Griffith - Meneer Bee vee, TV-ftlm. VARA: 20.25 Brand in de Amsterdamse Schouwburg, film- VPROGRAMMA OEP Over de 4e l(jn van 18 - 20 uur Igor Strawinsky. T T>ulclnelia, suite voor klein orkest Pergolesi. SI nf on la (Ouverture). I. Pulcinella. naar Pergolesi. Serenata. Scherzino. All.e.„. tlno. Tarantella. Toocata. Gavotta con due variazlonl. Vivo. Minuet to. Finale. Symphonle Orkest van Bamberg o-l.v. marié. Le départ de la marlée. Le repas de noces. Basla Retohitzka, sopraan; Lucienne Devallier, alt; Hughes Cué- cques Horneffer. Renée Peter. Doris Rosslaud. Roger Aubert. piano; Motet Koor van Geneve (Vladimir Dlakoff. bass; o.l.v. Jacques Horneffer): Suisse Romande Orkest o.l.v. Ernest Ansermet. Concert voor plano en blaasor- Phllharmonlsch Orkest an Berlijn o.l.v. Thomas Scherman. IV. Psalmensymphonle. Psalm 38. 2. 3 de Orkest o.l.v, Ernest Ansermet, V. Symphonle in drie delen, le deel (zonder aanduiding). Andante. Cbn moto. Suisse Romande Orkest o.l.v. Er-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5