Tierende Portugees in vliegtuig geweigerd Naar cel terug Jhr. De Casembroot ten grave gedragen VROUW DRINGT HUIS BINNEN Aantal academici in ons land in dertig jaar verdrievoudigd CïQcienclci Brest nu Fran kr ij ks grootste marinebasis LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 FEBRUARI 1965 Verzet tegen repatriëring Tevergeefs Is gisteravond een poging gedaan om de man, die nu bijna drie jaar geleden de be manning van een KX.M.-ver- keersvliegtuig met een alarm pistool intimideerde, naar zijn vaderland Portugal te repa triëren. Het was de 33-jarige Edgar da Silva, voormalig bordenwasser by de KLM, die intussen voor zijn bedrei ging in de lucht 2% jaar gevange nisstraf heeft ondergaan. Bij dit tweede vertrek van Schiphol gedroeg hij zich al evenmin normaal. De man gedroeg zich zeer agressief en werd tenslotte op last van de gezagvoer der, die het onverantwoord achtte de tierende en schreeuwende passagier mee te nemen, op het laatste moment uit het vliegtuig verwijderd. Kalmerend In een forse greep genomen door de steward en een marechaussee werd de Portugees de trap af en terug in de ambulance geduwd, waarin hij uit de Haarlemse straf gevangenis onder toezicht van twee verplegers naar het vliegveld was gebracht. Hem waren tevoren kal merende middelen toegediend. Portugees is teruggebracht naar de strafgevangenis in Haarlem. Het was op 16 april 1962, dat Da Silva kort na het vertrek van een DC-7, die via Ziirich en Lissabon naar Zuid-Amerika zou leiden, in de cabine een bedriegelijk echt lijkend alarmpistool trok en er de passagiers de stuipen mee op het lijf joeg. Ter stond maakte gezagvoerder J. van Keppel met zijn toestel rechtsom keert, maar nog voor hij Schiphol weer had bereikt stond de Portugees in de cockpit achter hem, stak het pistool in zijn broekzak naar voren en sommeerde de gezagvoerder: „Naar de Sowjetzone van Berlijn vliegen. Doe wat ik zeg, mijn leven is waardeloos, ik heb mijn orders". Voor hij het echter bij het laag hangende wolkendek in de gaten had, was het toestel alweer boven de landingsbaan en pas toen de machine uitrolde riep hij uit: „Doorvliegen, doorvliegen, doe wat ik zeg". De bordenwasser had in los ver band geruime tijd in een der keukens van de KLM op Schiphol gewerkt. Destijds werd aangenomen, dat hij kwaad was over zijn ontslag en ge dwongen repatriëring. VS-ambassade in Sofia aangevallen Het officiële Bulgaarse persbureau Tanjoeg heeft verklaard, dat er ge wonden zijn gevallen bij onlusten, die zich hebben voorgedaan by de Amerikaanse legatie in Sofia. Het persbureau heeft het volgende bekendgemaakt „Kort voordat er een bijeenkomst werd bijeengeroepen om steun te be tuigen aan Vietnam en de Ameri kaanse interventie tegen de volkeren van de republiek Vietnam te veroor delen, begon een groep van ongeveer 300 studenten, meest buitenlanders, naar de Amerikaanse legatie te trek ken, inplaats van naar de univer siteit, waar de vergadering zou plaats hebben. De betogers arriveer den bij versperringen, die wei-den gevormd door ongeveer 10 vracht wagens en 100 Bulgaarse politie agenten. De studenten slaagden er echter in door de barricade heen te breken en de benedenverdieping van de ambas sade aan te vallen. De betoging duurde ongeveer een uur. De Joego slavische militie (politie) trad krach tig op. Vernomen wordt, dat er bij de onlusten gewonden zijn gevallen". Vanavond heeft de Amerikaanse zaakgelastigde Johnson, volgens een zegsman van de Amerikaanse legatie een bezoek gebracht aan de Bul gaarse minister van Buitenlandse Zaken, Basew om te protesteren tegen de aanval op de legatie, aldus Tanjoeg. Oud worden? Ga in dorp wonen Bulgarye treft voorbereidingen voor een dit jaar te houden volkstelling ter vaststelling van het aantal 100- jarigen en ter bevordering van de studie van het bejaardenprobleem door het instellen van een onder roek naar hun leefwyze. Het Hongaarse persbureau meldt uit Sofia, dat Bulgarije in 1928 158 personen telde die 100 jaar en ouder waren Ten tijde van de volkstelling van 1956 waren er 654 402 wou wen en 252 mannen. er der is er een indrukwekkende reserve van aspirant-100-jarigen: 3902 mannen en 5148 vrouwen van 90 tot 100 jaar oud. De oudste man, die Bulgarije ooit gekend heeft was Stay an Rikov, een man die in 1961 in de ouderdom van 126 jaar overleed. In Bulgarije wonen naar verhou ding meer 100-jarigen dan in welk ander land ter wereld. Dat is de re den waarom de Bulgaarse Akademie van Wetenschappen een onderzoek wil instellen. Uit de eerste studies is al het vol gende gebleken: 1. Alle 100-jarigen wonen in dor pen. De meerderheid heeft nimmer gerookt, vlees gegeten of alcohilica gedronken. 2. Bij het naderen van de oude dag zijn zij gewoon blijven doorwer ken. Nog niet vast staat of het gebruik van de in Bulgarije zo populaire yoghurt bijgedragen heeft tot de lange levensduur van de dorpelingen. Bulgarije telt thans bijna 8 miljoen inwoners. Duizenden Zeeuwen en honderden belangstellenden uit den lande heb ben gistermiddag de commissaris der Koningin in Zeeland, wUlen jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de laatste eer bewezen. In de nieuwe kerk tn Middelburg werd onder het gelui van de klokken van de Lange Jan een sobere rouwdienst gehouden. De stoffeiyke resten van Zeelands eer ste burger zyn daarna In het plaatsje Gaping ter aarde besteld. Bij het in de kerk opgebaarde stoffelijk overschot lag onder meer een krans van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Het koninklijk huis werd vertegenwoordigd door baron H. A. A. Collot d'Escury, kamerheer in buitengewone dienst van de Koningin. Verder waren o.a. aan wezig: de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, staats- De I secretaris dr. J. F. de Meyer (Sociale Zaken), de commissaris der Koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan, diens collega van Overijssel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. baron van Nispen tot Pannerden en die van Noord-Brabant, dr. C. M. Kortmann. Ook enige oud-collega's van jhr. De Casembroot woonden de rouwdienst bij, n.l. baron De Vos van Steenwijk, dr. Prinsen en jhr. Quarles van Ufford, alsmede oud-minister-presi dent dr. J. E. de Quay. Na de rouwdienst waren de be langstellenden in de gelegenheid langs de baar te defileren. Om half drie stelde de stoet zich buiten de kerk op. Onder het monotone gebeier van de stadsklokken ging de tocht Ultimatum van zes EVA-landen aan Engeland Fngelands zes bondgenoten in de EVA de Europese Vrijhandelsas sociatie hebben de Britse regering de cis gesteld de importtoeslag van vijftien percent met minstens vyf percent te verlagen, zo is gisteren in Stockholm bekendgemaakt. De op het ogenblik in Reykjavik aan een büeenkomst van de „Noordse raad" deelnemende Scandinavische minis ters en parlementsleden zouden ech ter niet van mening zijn, dat er spoe dig een positief antwoord uit Londen komt. In het ultimatum zouden de ver tegenwoordigers van de Scandina vische landen geëist hebben de op 23 februari in Genève te houden ministers-conferentie van de EVA- landen uit te stellen als Engeland zich niet eerst bereid verklaart de invoertoeslag tot 10 percent te ver lagen. Een eerste Britse stap in de vorm van een verlaging van de import toeslag met 2 Va percent zou voor de andere EVA-landen niet aanvaard baar zijn. Uitstel van de conferentie in Genève zou naar de mening van Zweedse waarnemers een ernstige crisis in de Europese Vryhandelsor- ganisatie veroorzaken en de samen werking van de hierbij aangesloten landen in gevaar brengen. langs de abdijgebouwen, waartoe onder meer de ambtswoning van de commissaris en de provinciale griffie behoren. Van dat ogenblik af droeg die plechtigheid een niet-officieel karakter. Door de stad begaven de auto's zioh naar de begraafplaats in Gaping, waar het stoffelijk over schot ter aarde werd besteld. (Van onze Venlose correspondent) Een tot nog toe onbekend geble ven vrouw is gistermiddag in het centrum van Venlo een woning bin nengedrongen, stal daar in een slaapkamer 2000 gulden en 2 gouden tientjes en verdween vervolgens. Op de terugweg liep zij de bewoonster tegen het lijf. Op de vraag, wat de or.uekende vrouw daar te zoeken had, antwoordde zij in gebroken Duits, dat zij kammen en elastiek kwam verkopen. Toen de vrouw naar bui ten was gestuurd, ging de bewoon ster argwanend in haar slaapkamer kijken of er niets weg was. „Ik ben nog nooit van mijn leven zo ge schrokken", aldus de benadeelde me vrouw Hauzer. „We hadden heel lang gespaard om 't geld bij elkaar te krijgen. Het was voor de belasting en om kolen te kopen. Ineens hebben we nu niets meer." De politie zoekt de onbekende vrouw. VERANTWOORD Weer juwelenroof in Londen In Londen hebben juwelendieven in de afgelopen dagen opnieuw en bij herhaling toegeslagen. Tijdens het weekeinde werd voor ongeveer een miljoen gulden aan kostbaarhe den gestolen uit een grote zaak in Regent Street in het hart van de stad en gisteren deden vier man nen met valse snorren en zwartge maakte gezichten een inval in een andere winkel waar zij voor een waarde van ongeveer honderdvijftig duizend gulden buit maakten. Bij de inbraak in Regent Street is de kluis, waarin de kostbaarhe den van de gesloten winkel waren ondergebracht, opengebrand. Er schenen overigens geen buitendeuren geforceerd te zijn. Er is ook geen alarmsignaal overgegaan en de in braak werd pas gisterochtend bij het openen van de winkel ontdekt. Er wordt een aanzienlijk aantal hor loges, ringen, armbanden en hals snoeren vermist. De manier waarop bij deze dief stal te werd is gegaan deed denken aan de inbraak van het vorige week einde in een bijkantoor van de „Lloyds" bank, waartoen een hon derdtal kluizen werd leeggeroofd. De bedrijvers van de overval van gisterochtend, die vuurwapens bij zich hadden, kozen een ogenblik uit. waarop het personeel edelstenen en ringen uit een brandkast haalde om deze in de etalage te leggen. Vier in de winkel aanwezige klanten bon den zij vast en zij namen er een kwartier lang de tijd voor om hun „zaken" af te doen. Leiden „leverde" zestien procent Op 31 mei 1960 telde de Nederlandse bevolking 76.000 acade mici, een aantal dat sinds 1930 bijna is verdrievoudigd. Ook rela tief is er een duidelijke groei: in 1930 waren er per 10.000 inwoners van 25 jaar en ouder 58 academici, in 1947 waren er 79 en in 1960 112. Ondanks de sterke uitbreiding van hun aantal vormt de groep academisch gevormden ook nu nog een kleine minderheid van de bevolking. Van de totale bevolking boven 25 jaar nauwelijks één percent en van de bevolking in de leeftijdsklasse van 3034 jaar ruim anderhalf percent. Steeds meer vrouwen Het aantal academisch gevormde vrouwen steeg in de laatste dertig jaar van 9 tot 28 per 10.000 vrou wen, te weten in 1960 een aantal van rond 8.900. De stijging van het aantal academisch gevormden onder de vrouwen in de laatste dertig jaar is sneller verlopen dart die onder Deze cijfers en gegevens zijn ont leend aan een overzicht van het Centraal Bureau voor de Statiestiek, waarin de gegevens zijn verwerkt van de dertiende volkstelling, gehou den op 31 mei 1960. De publikatie is geheel gewijd aan de groep acade misch gevormden in de Nederlandse samenleving en daarin wordt een globaal beeld geschetst van de ont wikkelingen, die zich in de laatste decennia met betrekking tot deze groep hebben voorgedaan. De academisch gevormden hebben vooral gestudeerd in Utrecht (20 percent), Leiden (16 percent), de Gomeenteiyke Universiteit van Am sterdam (5 percent) of Delft (14 percent. By de vrouwelüke acade mici constateert men een nog ster kere concentratie: Leiden (27 pet.), Utrecht (26 pet.) en Amsterdam (25 pet.), die tezamen 77 pet. voor hun rekening nemen. Verschuiving in studierichting Over de gehele periode van dertig jaar genomen geven de verkregen MET EEN ENKEL WOORD bedrijfs- ïen. Een Ongeval by olieboring Gisternacht bij de olieboring van de „Amoco in Bergen (N.-H.) de 36-jarlge r C. D. de Roode 00 geval us. die uit iicl uuu.0 n kwam boven de grond, waarop de boormeester het bevel „bukken" gaf. Zelf deed hij dit echter K Textielgoederen gestolen In de de handelsfirma Heukens- BINNENLAND ken P" zakenrelaties Van Houwelingen gis- derrokjes er blouses werden nog i i stoomboutpers bedrag van 40 gulden gestolen. De da ders zijn vla een kelderdeur die ver moedelijk openstond, binnengekomen. Ambassadeur In Lima Binnenkort de benoeming te verwachten van M. C. W. A. baron vari Haer- solte. BUITENLAND Levenslang De rijke arts dr. Carlo Nigrisoll (39) is in Bologna schuldig krijgen zijn vriendin te huwen. Hij werd veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. De Jury bereikte zijn be- dagelijks de telefoon gedu- ook de uitgaande telefoonge- —ar verbieden. in het stille _j bellen. De genomen tijdens het sprekken gedurende Zakenrelaties ls gevraagd i uur de firma niet op te bellen. De Amerikaanse Zuidpoolexpeditie heeft in het meest ontoegankelijke gebied van Queen Maudland een kleine Russische hut bereikt. De Rui zeven jaar geleden hadden de afgelopen reedgemaakt. In de hut vonden de zeven Amerikanen, een Belg en een Noor in het Engels geschreven aante- beschrijving van het on en de plaatsen i brandstof konden vinden. Japanse jager Japans eerste met gelelde projectielen uitgeruste torpedo boot Jager ls maandag op de Mltsoe- bisji-werf in Nagasaki overgedragen aan de Japanse marine. Het ls de 3050 ton metende ..Amatsoekaze" (Hemelse wind) die ls uitgerust met Amerikaan se „Tartar"-raketten voor luchtafweer. Nooit ..De Spanjaarden krijgen Gibraltar nooit". Dit ls in Gibraltar verklaard door de Britse onderstaats- kr ag?n Engeland bereid, zei zij Koloniën, mevr. Irene White, die een bezoek va brengt aan deze Britse kroonkolonie. Malta ls gebeurd. Canada lieert ni< tlonale vlag. Overal oude rode vlag waarin de Britse ls op genomen, gestreken en vervangen door ae vlag met het esdoornblad. De nieu we vlag bestaat uit drie verticale ba nen: rood, wit en rood. met ln de witte baan een rood esdoornblad. cijfers over de veranderingen in de onderlinge verhoudingen der studie richtingen enkele markante wijzigin gen te zien. De rechtsgeleerdheid, de godgeleerdheid en de geneeskunde geven het beeld te zien van een be trekkelijk trage groei. Daarentegen is vooral het aantal economen, socio logen en landbouwkundige inge nieurs zeer sterk toegenomen. Kerkelijke gezindte Het CBS-rapport vermeldt o.m. gegevens en cijfers over de samen stelling der academici naar kerke lijke gezindte. De belangrijkste ac centverschuivingen in de levensbe schouwelijke structuur van de acade misch gevormden zijn als volgt sa men te vatten. In 1930 vormden de onkerkelijken verreweg de grootste groep onder de academici (37 pet-.), gevolgd door de Nederlands Her vormden (25) en de Rooms-Katho- lieken (15), terwijl de Gereformeer den (3.6) na de Remonstranten en dp Doopsgezinden de ry sloten. In 1960 namen de onkerkelijken (33 pot.) nog steeds de eerste plaats in. Het percentage Rooms-Katholieken (23) is thans vrijwel gelijk aan dat van de Nederlands-Hervormden (24). De Gereformeerden (7) klommen op naar de vierde plaats en hun aantal nadert dat van de Remonstranten en Doopsgezinden tezamen (7.5 pet.). Onder de jongere academici komen de Rooms-Katholieken (28 pet.) reeds op de tweede plaats en de marge t.o.v. de onkerkelijken (31) is nog maar gering. Groninger bouwt steenfabriek in Oost-Pakistan De 50-jarige steenfabrikant J. J. Ekema uit Holwierde is gisteren in Oost-Pakistan aangekomen, waar hij in de plaats Khulna voor de Khul- nabrick and Tile-industry Ltd Minder in eigen beroep ,eidóe getuigen. 7.25 Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. P. Imbert. 8 uur Rapenburg 61 Amerika nu en dr. J. W. Schulte Nordholt. 8 Rijksmuseum van Oudheden: Spr. dr. J. G. N. Renaud over vaatwerk in de middeleeuwen' Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Houten Euripides. Stadsgehoorzaal (foyer)Ned. Chr. Reis Ver. Jaarverg. met film „Kies uw Stadhuis: Jeugdparlement. Wethou- ler C. J. Plena over „Stadsplanning" Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) li'.ting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Wiikeebouw ..De Goede Herder" Vest 13): Gesprekskring Schakel". Spr. dhr. L. Schipper (Oude Schake ,Het onderscheid Vrijzinnigen Van de academisch gevorm den oefent 87 pet. een beroep uit. Er bestaat in dit opzicht een groot ver schil tussen de vrouwelijke academi ci, waarvan nauwelijks meer dan de helft. (57 pet.) tot de beroepsbevol king behoort, en de mannelijke aca demici (ruim negentig percent). In de aard van het academisch arbeidsverband zijn sedert 1930 zeer grote verschuivingen opgetreden. Toen, in 1930, werkte veertig per cent der academisch gevormden met een beroep voor eigen rekening. In 1960 was dit nog 25 pet. Deze ach teruitgang treedt in alle studierich tingen op. Negerdemonstratie in Selma Ruim 2.000 negers, onderwijzers en schoolkinderen, zijn gisteren naar het gerechtsgebouw van Selma ge marcheerd voor een grote demon stratie om kracht by te zetten aan de negercampagne om als kiezer te worden ingeschreven. De eerste golf van 1200 volwas senen, die naar het gebouw opmar cheerde, werd geleld door dr. Martin Luther King. Er deden zich geen moeilijkheden voor. Arrestaties wer den niet verricht. Een uur later kwam een tweede golf van ongeveer 850 negertieners aan. Zy werden teruggestuurd door het hoofd van de afdeling openbare veiligheid der gemeente. Orthodoxen' WOENSDAG Sociëteit herv. Boshuizer- wyk. 7.30-10 uur n.m. Café Anlba: Ned. Bond van oud strijders en dragers van het Mobillsa- Lutherse Kerk: Collegium Muslcum Solisten E. van der Vegt-Daanje, Jan en IJsbrand van Dijk. 8.15 uur n.m. Rembrandt lyceum: Verg. contribu anten Stichting Ceno. 8.30 uur n.m. Rest. Van der Heyden: Lunchbyeen- komst Ned. Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Spr. prof. dr F. H Sobels over „De overerfbare effecten van straling". 12.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal: K.R.O. One man show van Fons Jansen: „De lachende kerk". 8 uur n.m. Willem de Zwygerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. Oeganda sluit grens met Roeanda Oeganda heeft zyn grens met Roeanda gesloten. Het nieuws van de sluiting lekte uit door reizende zakenlieden. De regering van Oeganda heeft verleden week de sluiting van de grens met Kongo bekendgemaakt. De sluiting van de grens met Roeanda is ver moedelijk een maatregel om te voorkomen, dat Oost-Kongo via zuidelyke routes militair materieel ontvangt. Aanwinst voor het Rijksprentenkabinet Van 12 februari tot en met 4 april wordt in het Ryksprentenkabinet, Ryksmuseum in Amsterdam een ten toonstelling gehouden, die het ge- bruikelyke overzicht geeft van de aanwinsten over het afgelopen jaar. Een van de belangrijkste aanwin sten is Rembrandt's voorstudie voor de „honderdiguld'enjprent", een tot dusverre slechts uit een fragmen tarische reproduktie bekende pente kening, die door de heer K. G. Boon, directeur van het Prentenkabinet, in het juist verschenen bulletin van het Ryksmuseum is gepubliceerd. Verschuiving naar Atlantische Oceaan (Van Paryse correspondent) President De Gaulle heeft giste- •n Pargs voor twee dagen verla- ii voor een bezoek aan Bretagne aar hij speciaal de marinebases i -scholen van Brest inspecteert. In de bekende opleidingsschool voor officieren in Coëtquidam werd de president der republiek door de directeur, die tevens zyn zwager generaal Boissieu, ontvangen. In plaats van door premier Pompidou, die vanochtend pas van zün tien- moderne steenfabriek uit de grond daagse reis door Zuidoost- Azië moet. stampen. Dertig jaar lang is ^ranse hoofdstad terugkeerde, wordt de heer Ekema steenfabrikant ge- staatshoofd door de minister van weest in Groningen. Plotseling kreeg ®?.r*°£ Messmer en een aantal hoge hij er genoeg van om langer in zyn militairen in Bretagne begeleid, geboortestreek te blijven en hij Bij zyn aankomst in Brest werd schreef op een advertentie in een de generaal gisteravond door een 2 Duitse krant, waarin een directeur- 3000 boerenarbeiders en vissers op- opbouwer voor de Pakistaanse fa- gewacht, die nogal luidruchtig pro- briek werd gevraagd. Vlak voor zyn vertrek per vlieg tuig van Schiphol wist hy nog niets over het land en de mensen waar hy voor minstens drie jaar naar toe gaat. Wat hy wel weet is. dat er op de bestaande fabriek 2000 man wer ken. „Ik moet een fabriek neerzetten, waar misschien in de toekomst maar 200 man werken, die eenzelfde produktie van 10 tot 12 mil joen stenen leveren als nu die 2000. Hoe ik alles voor elkaar moet krij gen weet ik nog niet. Ik weet zelfs niet, hoe men daar werkt en wat men er kan presteren", aldus de heer Ekema, die verder vertelde dat hy 30 jaar lang „in de stenen" heeft gezeten en twee fabrieken tot bloei heeft gebracht. De Groninger steenfabrikant is alleen naar het verre Pakistan ge gaan. Zijn vrouw en zyn twee kin deren blijven voorlopig thuis. testeerden tegen de verwaarlozing van hun gewest waarover ze de re gering een verwyt wilden maken. Ook het actiecomité voor de Breton se belangen, waarvan de oud-pre mier René Pleven een der gangma kers is, had in een manifest tevoren veiklaard dat Bretagne hogere am bities koestert dan als strategische basis te dienen waarvan de aanbouw ten koste gaat van de normale be leggingen die de economische en de industriële ontwikkeling van deze provincie vereisen. Het bezoek van de president aan Bretagne gaat overigens met een on- gebruikelyke discretie gepaard. Geen enkele journalist werd tot het pre sidentiële gevolg toegelaten. In mi litaire kringen beschouwt men de inspectie van het staatshoofd als het bewijs, dat Brest nu officieel de vroe gere plaats van Toulon als Frank ryks voornaamste marinebasis heeft over* Wanneer de ondergrondse instal laties, die ook voor atoomgeschut worden ingericht over een vijftal jaren eenmaal gereed zullen zyn, zal Brest, zo voorspelt men, een tien voudige militaire kracht bezitten van Mers-el-Keblr in Algerye, waar het maritime zwaartepunt van Frankryk vroeger was gevestigd. Door die accentverschuiving van de Middellandse Zee naar de Atlantische Oceaan wordt intussen ook de hero riëntering van De Gaulles wereld politieke en militaire ambities ge ïllustreerd, waarvoor de Middel landse Zee als binnenwater nu blyk- baar te beperkt is geworden. Turkse studenten boos op VS Studenten hebben gisteren in An kara anti-Amerikaanse vlugschrif ten verspreid. Zy oefenden kritiek op het feit, dat de Amerikaanse am- bassaaeur zaterdag een bezoek heeft gebracht aan het hoofdkwartier van de oppositiepartyen kort voordat deze de regering ten val brachten. Volgens de vlugschriften heeft Amerika de band in de regeringscrisis. Gisteren hebben de vier oppositie leiders een bespreking met president Gursel gehad. President Gursel is met de opposi tie overeengekomen, dat een partij loze tot premier zal worden benoemd. Vanochtend zullen de leiders van de vier oppositiepartyen over de kan didaat beraadslagen. DONDERDAG Geref. Kerk Oude Vest: muziekavond Chr. Lyceum. 8 Hoge woerd 175: Dienstver gade van Jehovah's getuigen. 7.25 i •school (aula)Ouderbty et zorgenk „Sexuele 22: oterb latie hoofdleidster. Stadsgehoorzaal: K. en O. Resló tie-orkest o.l.v. Willem van Ot Solisten Tlla en John Montés. VRIJDAG Gerecht 10: K. en O.-cursus men en planten ln kamer en o Zomerzorg: Contactavond Ned. i.l.v. G. Zaalberg. 8 uur i ZATERDAG Acad. Ziekenhuis (Rijnsburger I Doopsgez. KerkAdventkerk, uur v.m., bijbelstudie: 11-12 uur A. de Ruiter van Voorburg. Leldse Volkshuls: Culturele avond „De Ratel". 8 uur nm. Schouwburg: Kon. Ver. „Litteris crum" speelt „Taloelah". f ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (au Pinkstergemeente. Hogewoerd 175: Wachttorensti i getuigen. 4 en 6.30 lezing. 2.45 uur nj' Jehovah's Openbare lezing. 2.45 Sint-Bona venture-luceum: Rece zilveren priesterfeest pater dr. P. A Geurts. 2.30-5 dagen. 10.3 T. Brandsmalaan 150: Hum. Verbond. Spr. C. 1 hedendaags maatschappeiyk werk. MAANDAG Lakenhal: K. en O.-cursus stracte kunst o.l.v. C. Blok. 8 Rest. De Doelen: Leldse AmatrI fotografenver. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): Lezing prof. dr. F. Vos ove 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: LKV „Voor Ali Tlbor de Machula (cello) en Marl, Fllpse (plano). 8 uur njn. I BIOSCOPEN Trianon: „Good Neighbour Sam". Dag. 2.30, 7 i 9.15 i Lido: „Erotiek". 18 Jr. Dag. 2 i. 4.45, 1 Camera: „De dood slaat drie maal tt 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zd 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De vloek van het Egyptis graf'. 18 jr. Dag. 2.30, 7.15 en uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15, Luxor: „Levend Ingemetseld". 18 lii Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. g. 4.45, 7 en 9.15 uur. i1 Astra-theater - Wassenaar: vrll 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „Man I van staal". 14 Jr. Zond. 2.30, 9.15 uur, woensdag 2.30 uu terugkeer van Marcinello". A.: TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen: Tentoonstelling 1 ryen, tekeningen en grafiek Fer E kaart (tot 1 maart). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van 1 (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkun I (Steenstraat 1): Dag 10-17 u dags 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dsii lyks 10-5 uur: zon-* 1-6 uur Ryksmuseum voor de gescbieddj der natuurwetenschappen: D~ zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothe Geopend voor spoedeisende geval! Apotheek Tot Hulp der Menschh Hooigracht 48. tel. 21060. De die van apotheek R. van Breest Small 1 burg te Leiderdorp wordt event J wai rgenomen door Apotheek Tot H der Menschheld. De Oegstgeestse A k en Apotheek Voorschoten r Wi-FR RAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam sneeuwbui Den Helder zwaar bew. Ypenburg half bew Vllsslngen zwaar bew Gelde licht bew. De Bilt zwaar bew. Twente licht bew. Slndhoven zwaar bew. Aberdeen motregen uonden zwaar bew 6 Brussel zwaar bew 4 Luxemburg licht bew 1 Parys motregen 6 Bordea ha|ei: wolkt 11 -0 Afenen Innsbruck Belgrado onbewolkt 13 onbewolkt 12

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2