tenthuizen krijgt weer een eerste burger Mussen nader door crisis tot China leerling-verkoopsier VERENIGINGSLEVEN IS ZEER BELANGRIJK ->ƒ. J. P. Keiper uit Ber kei-Rodenrijs 1 maart benoemd d ïH Frankrijk verlaat cle goudwisselstandaard KWESTIE- VIETNAM OOSTHOEK EN ZOON EEN MAGAZIJNBEDIENDE een medewerker(ster) DE TOMBE DEMENINT tweede secretaresse LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 FEBRUARI 1965 ste Het was wel een verrassing voor me toen ik vanmiddag door commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, dopgebeld. De eerste burger van het gewest deelde mij mede, flW ik met ingang van 1 maart bij Koninklijk besluit benoemd was burgemeester van Benthuizen en Moerkapelle als opvolger de heer J. J. Steenbakker Morilyn Loijsen, die 30 november 1 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heid van deze gemeenten nam". Dat vertelde ons gisteravond icer I. J. P. Keijzer, hoofdcommies ter secretarie van Berkel todenrijs. was niet eenvoudig de heer te spreken te krijgen. De te- stond rood-gloeiend en de el rinkelde onophoudelijk. Er tal van bloemstukken be tegen zeven uur 's avonds als eersten loco-burgemees- an Gaaien, wethouder Jos. k en gemeentesecretaris G. Runsink van Benthuizen hun burgemeester gelukwensen de benoeming. i nauwelijks gezeten in de lige huiskamer van het pand der Voortstraat 18 of Moerka- verscheende representanten loco-burgemeester D. v. d. wethouder J. Hoogendijk en ente-secretaris C. J. v. d. Heu- rR i onzer redacteuren) werd hij commies met als functies waarnemend-gemeente-ont vanger, administrateur van het wo ningbedrijf en ambtenaar van de burgerlijke stand en op 1 januari 1963 volgde zijn benoeming tot hoofdcommies van de afdelingen so ciale-, culturele en voorlichtingsza ken. Hij vervulde uit hoofde daar van de functies van secretaris van de culturele-, sociale- en woningcom missie. Voorts was hij voorzitter van de personeelsvereniging van de ge- Gezel li" Bondsraad-debat over verjaring meente, van de afdeling Veilig Ver keer en van de Stichting Zwembad. Als secretaris van de tuinbouwten toonstelling Biromito heeft hij bergen werk verzet. Men hoopt nu maar in Berkel en Rodenrijs, dat de heer Keijzer ook nog gestalte wil geven aan de derde expositie, die van 6 tot 10 april gehouden wordt en die geopend zal worden door mevr. Klaasesz, de echtgenote van de commissaris der Koningin. Hij was de stuwende kracht btf de organisatie van het 1000-jarige be staan van Berkel en Rodenrijs en organiseerde de (geestige) ontvangst van de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus. De be windsman werd nu eens niet bege leid door een excorte van politieman nen, maar door bromnozems. Nu nog een vraag, die vanavond in Benthuizen en Moerkapelle ge steld wordt: „Wat is uw godsdienstige gezindheid en welke politieke begin selen bent u toegedaan?" Het ant woord bestond uit slechts enkele woorden: Ned. hervormd en politiek niet aangesloten. Kort, maar krach tig! Dienen We gesprek met de bestuurders de gemeenten, waarvan de heer op 1 maart eerste burger zal en. duurde bijna twee uur. „De indruk", zo vertelde loco-bur- ester Van Gaaien, „is zeer gun- jeweest. We hebben enige ge- ilelijke zaken besproken. Waar- Bid-gemeentesecretaris Runsink foto's laten zien en er is on- mdeld over de installatie, 't Was jnellig. Ik kan niet anders zeg- Eö-burgemeester D. v. d. Spek Moerkapelle voegde eraan toe, iiirgemeester en mevrouw Keij- ieborg dinsdag een oriëntatie- an hun nieuwe gemeenten brengen: 'sMorgens aan ripelle en 's middags aan Bent- a. De installatie zal geschieden maart: 's morgens in o mogelijk in het ge- tehuis en 's middags in Moer- le in het Dorpshuis, luurlyk zal er aan instellingen, ligingen en kerkgenootschappen enheid worden geboden kennis sken met de nieuwe eerste bur- Voor Moerkapelle zal dat op de van de installatie geschieden na de buitengewone algeme- aadsvergadering en voor Bent in Is dinsdagavond 2 maart ge veerd. Zonder wieken de waarnemend-gemeen- rctaris van Benthuizen, de heer ink, vroegen hoe zijn indruk het nieuwe burgemeesterspaar merkte hij op, dat hij zich niet het zakelijk besprokene kon uit- Jf- maar dat hem wel een op- mevr. E. Keijzer-Nie- had gefrappeerd: Tij onze eer- rit door Benthuizen is het ons allen, dat de molen geen wie- ïeeft. Dat is bijzonder jammer, zij beheerst het dorpsbeeld. toen de vroede vaderen van luizen en Moerkapelle waren sproken en gezamenlijk ergens ■kei-Rodenrijs de besprekingen de ontvangst van iinsdag en nstallatie op 1 maart voortzet- kregen wij gelegenheid met de mevrouw Keijzer-Nieborg een te voeren, dat begrijpelijk malen werd onderbroken door oontjes van familieleden, vrien- kennissen, die hun felicita- «ilden aanbieden. '0111 1)611 een Zeeuw"- vertelde de Keijzer. „Mijn wieg stond in leldinge, waar mijn vader op 15 geïnstalleerd werd als «meester. Hij is nu eerste bur- mii Papendrecht en bm maar ct met de deur in huis te val- mijn schoonvader, de heer H. R. burgemeester van Nieuw - :erland. Hij heeft ook nog als fenaar in Alphen aan den Rijn srkt. Daar is ook mijn vrouw ge- Energiek mthuizens eerste burger is 33 Hij is een energiek man, die '«kei en Rodenrijs getoond heeft hij waard is. Zeer korte tijd was ambtenaar in Nieuw-Lekkerland Ond-Alblas en daarna diende hjj 1953—1956 de zo zwaar door de «rsnood getroffen gemeente Put- de Hoekse Waard, waar eester Van der Ploeg toen burger was en alles heeft ge- om de zwakke dijken van de Maas verstevigd te krijgen. Het zeer kwetsbare punten enige tijd bij de Kon. Mare- ■ee gediend te hebben werd de ^ejjzer met ingang van 1 febr. oenoemd tot adjunct -mmies de afdeling financiën. Daarna wi'ÏÏ zouden nog door kunnen gaan met het opsommen van de kwalitei ten van de heer Kejjzer. Zelf zou deze Zeeuw die net z*n anderhalf- jarige zoon Hans op de knie had, omdat hjj tijdens het geroezemoes van deze middag en avond bij buren was ondergebracht, zeggen, dat hij de gemeente in zijn totaliteit wil dienen en de uitbreiding wil bevor deren. Het verenigingsleven acht hij zeer belangrijk, want aan steeds maar weer avond aan avond „kastjeskij- kende" mensen vindt hij niets aan. De Westduitse Bondsraad (de Se- j Daarom juicht hij het toe, dat er in naat) is gisteren begonnen met het j de gemeenten, waar hij nu benoemd debat over het voorstel om de in mei aflopende termijn van twintig jaar afloop van de tweede wereldoor- waarbinnen oorlogsmisdadigers in de Bondsrepubliek kunnen worden ervolgd, met tien jaar te verlengen. De Bondsraad, waarin de verschil lende Duitse staten zijn vertegen- oordigd, zal op 12 maart over het voorstel stemmen, nadat dit eerst door de Bondsdag (Tweede Kamer) is behandeld. De regering heeft toe gezegd uiterlijk 1 maart een rapport te zullen overleggen over het ge schatte aantal nazi-moordenaars, dat nog niet is opgespoord. Men ver wacht dat het verlengingsvoorstel zal worden aanvaard. De Hamburgse (socialistische) bur gemeester dr. Nevermann verwierp de stelling, dat een verlenging van de verjaringstermijn in strijd is met de Westduitse grondwet. Hij achtte het niet mogelijk alle lopende zaken vóór af te handelen. „Het zou slechts koren op de molen der com munistische staten zijn, indien wij niet tot verlenging zouden overgaan", aldus dr. Nevermann. Hij zei ook: „Geen enkel lid van de Bondsraad zal het in twijfel trekken dat Hitier Polen heeft doen aanval- dat hij de oorlog is begonnen. Hitier heeft ook opdracht gegeven de joden uit te roeien. Daarom is nu aan ons om datgene te her stellen, wat nog mogelijk is". De Hamburgse burgemeester be sloot: „Vanzelfsprekend moet Duits land de eis stellen dat ook zij worden vervolgd, die misdrijven hebben be gaan jegens de mensen, die na de oorlog uit de voormalige Oostduitse gebieden zijn verdreven. Maar wij kunnen niet het een tegen het ander gaan afwegen". Kadar over het Russische leger in Hongarije De Sowjetrussische troepen zullen in Hongarije blijven totdat het Wes ten de Sowjetrussische voorstellen voor militaire bufferzones aanvaardt, maar dat zij niet als een eenzijdig gebaar teruggetrokken zullen worden, aldus verklaarde de Hongaarse pre mier Kadar gisteren in een rede in het parlement. De premier dreef de spot met de geruchten, welke in Westen ontstaan zijn na het geheime bezoek dat de Sowjetrussische partij leider Brezjnew de vorige maand aai Boedapest gebracht heeft. Kadar ontkende dat hij en Brezjnew derge lijke plannen besproken hadden. „Deze troepen blijven tijdelijk in Hongarije ingevolge overeenkomsten van het Pact van Warschau en niet op grond van binnenlandse redenen". „Indien de Westelijke mogendhe den willen dat de Russische troepen Hongarije verlaten, wel laten zij dan iets in ruil geven. Er zijn veel Sowjetrussische voorstellen betref fende bufferzones in Europa. Laten zij een geschikt voorstel aanvaarden en de troepen zullen hier vertrek ken". Westelijke zegslieden in Wenen ra men het aantal Russische troepen in Hongarije op 70 80 duizend man hoofdzakelijk pantser- en lucht machteenheden. Vele malen moest Benthui- zens nieuwe burgemeester naar de telefoon voor het aannemen van felicitaties. (Foto Leidsch Dagblad) is, zo'n voortreffelijk verenigingsle ven is. Tot slot een inwoner van Berkel en Rodenrijs aan het woord. Het is Gehoord en Gezien-man P. W. Rus- sel. Hij zegt: „De heer Keijzer is een meelevend man. Wanneer je hem nodig hebt is hij paraat. In de vroe ge morgen of de late avond. Voor de door de aardbeving getroffen inwo ners van Serres (Griekenland) heeft hij bijzonder veel gedaan en hij zorgde, dat er destijds een houten gebouwtje kwam, waarin de militai ren in Nieuw-Guinea hun films etc. konden ontwikkelen. Men deed de heer Keijzer een verzoek en.het kwam in orde. Wij zullen hem erg In Londense City Nieuwe schouwburg voor Shakespeare (Van i Londense correspondent). De City van Londen, de oude stads kern van het oorspronkelijke gebied, eens het Romeinse Londinium, het financiële hart van Engeland en het Gemenebest vertoont de laatste jaren, na een slaap van enkele eeuwen, cul turele neigingen. Er verrees aan de Theems op het terrein van een oude werf destijds een kleine bloeiende schouwburg, het Mermaid (Zeemeer min) theater. Het nog steeds volgens middel eeuwse lijnen georganiseerde City- bestuur heeft thans besloten temid den van de zakelijke wolkenkrabbers, die de enorme gebombardeerde vlakte thans als een tweede Rotterdam na genoeg vullen, een schouwburg op te richten welke over enige jaren het Londense tehuis zal worden van het Royal Shakespeare Theater, filiaal van dat in Strattford on Avon, dat zich tot nu toe in Aldwych aan het uiteinde van het strand bevindt. Het betekent, dat er nieuw leven zal komen in de City (niet te verwar ren met het West End) welke 's avonds volkomen uitgestorven is. Er wonen n.l. alleen concierges hoewel er enkele flatgebouwen zijn verrezen voor zakenlieden die genoeg hebben van het vermoeiende heen en weer trekken tussen de voorsteden. Circusgebouw in Scheveningen als schouwburg? (Van i correspondent). Het circusgebouw aan het Scheve- ningse Gevers Deynootplein wordt waarschijnlijk vaste schouwburg. E.M.S. en de gemeente Den Haag hebben over de ontwerpen van ar chitect Rein H. Fledderus al zoveel overeenstemming bereikt, dat gis teren een verzoek om rijksgoedkeu ring is gedaan. De hoop is nu gevestigd op minis ter Bogaers, die in het afbranden van K. en W. een noodzaak kan zien tot het snel geven van toestemming voor de bouw. Het ontwerp gaat verder dan oor spronkelijk in de bedoeling lag. Van improviseren is geen sprake meer. Dc piste gaat weg zodat voor een circus geen plaats meer is. Als met de bouw snel wordt begonnen kan het gebouw reeds in november be speelbaar zün. De kosten zullen vier miljoen gul den bedragen. Hoe „vast" de nieuwe schouwburg wordt is nog onzeker. Het is mogelijk, dat na realisering van het Congresgebouw en een schouw burg in het Nervi-plan de E.M.S. be sluit het gebouw een andere bestem ming te geven of af te breken. Als nieuwe directeur wordt Karei F. Wunnink genoemd. Hij is direc teur van Carré en adviseert bij de wijziging van het circusgebouw. Parijse correspondent) Frankrijk de dollar niet meer als een (Var De Franse regering heeft in de persoon van de minister van Finan ciën, Giscard d'Estaing, gisteren de daden bjj De Gaulles woorden ge voegd, door uit het systeem van de goudwisselstandaard te treden. Frankrijk nodigt de „andere grote mogendheden" uit dit voorbeeld te volgen door eveneens hun tekorten op de buitenlandse betalingsbalan sen in de toekomst enkel nog maar in goud aan te vullen. Mettertijd zou, volgens de Franse bedoelingen dan een speciale munt kunnen wor den ingesteld, die niet in publieke omloop komt, doch enkel voor de regeringen zal dienen om hun weder zijdse schulden te betalen. Giscard cfEstaing, die deze nadere bijzonderheden bekend maakte op een bijeenkomst van een duizendtal studenten in de economie, verklaarde nog, dat Frankrijk niet verlangt dat het goud in relatie tot de diverse nationale munteenheden aan een herwaardering zal worden onderwor pen. Met deze laatste toevoeging hoopt de Franse regering kennelijk voor de Amerikanen de pil iets min der bitter te maken, zo niet te ver guiden. De afzwering van de goudwis selstandaard betekent niettemin, dat willen volgen. soort mystieke super-munt erkent. De dollar zal voor Frankrijk een zelfde positie innemen als andere harde munten en niet langer zonder meer met het goud kunnen worden vereen zelvigd. Op het Frans-Amerikaanse monetaire front is de stand nu dus 3-2. Parijs begon het offensief vorige maand onverwacht en pseudo-on- schuldig door een deel van zyn dol lar-overschotten in goud om te zetten Daarna liet de Amerikaanse regering haar gouden tanden zien door „doelmatige" tegenmaatregelen te nemen. Vervolgens oefende De Gaulle op zijn jongste persconferen tie in overigens gematigde termen zeer scherpe kritiek uit op de dollar penetratie in Europa. President Johnson reageerde onmiddellijk daarna met de waarschuwing dat terugkeer tot de gouden standaard het hele Wes ten met een nieuwe economische cri sis zou kunnen bedreigen. Trots die waarschuwing heeft Frankrijk nu dus toch een derde zet gedaan, door de goudenwisselstandaard op te ge ven Voor welke partij de volgende zet zal zijn, hangt vooral wel af van het feit hoeveel en welke landen Frankrijk op deze weg nog zullen Premier Kosigin van Rusland heeft gisteren in Noord-Korea verklaard, dat de Amerikaanse luchtaanvallen op Noord-Viet nam de Sowjet-Unie nader had gebracht tot China en zijn bondgenoten. Oe Thant heeft gisteren bij alle partijen in de crisis om Viet nam op zelfbeheersing aangedrongen. Hij zei. dat een politieke regeling in de plaats diende te komen van militaire actie. Dit weekeinde zullen in Moskou waarschijnlijk Brits-Rus sische besprekingen over Vietnam worden gehouden. Dit zjjn de nieuwste ontwikkelin gen in de Vietnamese crisis. De rede die de Russische premier gisteren in Noord-Korea heeft gehouden, is de krachtigste oproep tot communisti sche eenheid welke Kosigin heeft ge daan, sinds hij zjjn Aziatische reis begon. Uit enkele van zjjn zinse den bleek, dat hij een zekere mate van overeenstemming heeft bereikt met de Chinese leiders. Volgens Oe Thant is het mogelijk schikkingen te treffen voor een ge sprek tussen de belangrijkste partijen in het geschil teneinde het terrein te effenen voor officiële on derhandelingen. India heeft voorge steld een ontmoeting op korte ter mijn tussen Johnson en Kosigin tot stand te brengen. Thomson, de Britse onderminister van Buitenlandse Zaken, is gisteren onverwachts naar Moskou gevlogen. Officieel om een Brits-Russisch cul tureel akkoord te ondertekenen. Maar hij heeft tevens opdracht om een „beleefdheidsbezoek" te bren gen aan Gromiko. 'Hierdoor krijgt hij de gelegenheid na te gaan, of de Russische regering bereid is deel te nemen aan vredesonderhandelingen. De reacties op de Amerikaans- Zuid Vietnamese luchtaanvallen op Noord-Vietnam blijven verdeeld. De Franse bladen „Le Monde" en „Le Figaro" zijn van oordeel, dat er een gevaarlijk spel wordt gespeeld. De Britse bladen „Sun" en „Financial Times" menen, dat Amerika noch China de strijd in Vietnam kan win nen en dat bijgevolg onderhandelen de enige weg naar een oplossing is. M. Herzbergerprijs op 1 oktober De Menno Herzbergerprijs zal voor de eerste maal in 1 oktober van dit jaar in Amsterdam worden uitge reikt. Deze prijs is de bestemming die de Amsterdamse antiquair Menno Herz- berger heeft gegeven aan een ge schenk onder couvert dat hem is ge offreerd bij de viering van zijn 65ste verjaardig op 1 oktober 1962. Zij be oogt de studie op het gebied van de geschiedenis van het boek, in de ruimste zin, in Nederland te bevor deren. Elke drie jaar zal de prijs, groot f 1500 worden uitgereikt aan degene die zich, naar het oordeel van een commissie bestaande uit de heren prof. mr. H. de la Fontaine Verwey, prof. mr. A. Pitlo, dr. C. Reedijk. Menno Herzberger en N. Israel, door een publikatie of een studie op het terrein van de bibliografie, de ge schiedenis van het boek, de typogra fie enz. het verdienstelijkst heeft ge maakt. Bezorgd INDUSTRIE EN HANDELMIJ. N.V. IIZOETERWOEDE vraagt voor spoedige indiensttreding voor het onderdelen- gereedschapsmagazijn. Gegadigden voor deze functie dienen enige administratieve kennis te be zitten. Ook vroeg-gepensioneerden kunnen hiervoor in aanmerking komen. Aanmelden aan het fabriekskantoor Hoge Rijndijk 389 in Zoeterwoude, dagelijks van 9 tot 17 uur. Telefoon 017102 I 824. Filiaalbedrijf vraagt TE HUUR OF TE KOOP «lagwinkel of winkelpand op goede stand in Leiden of omgeving. Eventuele overname mogelijk. Brieven aan het bur. van dit blad onder nummer 25495. £iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii„i,ni„iii GEVRAAGD: E bij Juwelier-Horloger Min. lft. 17 jaar, goede schoolopleiding, be- schaafd voorkomen. Geboden wordt: prettige werkkring, uitst. salaris, 5-daagse werkweek, vakantie-rege- ling, event, reiskostenvergoeding. Brieven onder no. 25500 aan het bureau van dit blad. mi Bij de Universiteitsbibliotheek in Leiden kan per 1 april 1965 of later worden geplaatst Bij de onderafdeling Acquisitie, waar de aanschaffing van boeken en rijdschriften voor de gehele universi teit plaatsvindt. b. de behandeling van de taak brengt met de instituutbibliotheken in Leiden de boekhandel met zich. bestellingen; dit onderdeel intensief contact enerzijds anderzijds Vereist: Middelbare schoolopleiding. Bibliotheek diploma. vakdiploma boekhandel, ervaring in biblio theek of boekhandel strekken tot aanbeveling. tot f.818.— exclu- Sollicitaties dienen schriftelijk te worden gericht aan de Bibliothecaris van de Rijksuniversiteit in Leiden. Rapen burg 70—74. n.v. civielco Bij onze N.V., welke onder meer werken in voorgespannen beton en glijbekisting uitvoert, wordt gevraagd chef monteur voor een nieuw op te richten technische afdeling. Vereist zijn: U.T.S. of ambachtsschool zelfstandig optreden enthousiasme minimum leeftijd omstreeks 30 jaar De werkzaamheden zullen door het gehele land en dikwijls buiten de normale uren moeten worden uitgevoerd. N.V. CIVIELCO - POSTBUS 27 - LEIDEN Op het kantoor van accountants, RAPENBURG 27 in LEIDEN, is plaats voor een Middelbare schoolopleiding vereist. Secretaresse-diploma strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres. Volgens een goedingelichte neutra le diplomaat in Moskou zouden de Russische leiders vrezen, dat voort durende Amerikaanse luchtacties tegen Noord-Vietnam Rusland op zijn minst in een beperkte oorlog met de Verenigde Staten zouden kunnen sleuren. De diplomaat, die kort geleden met de hoogste Russi sche leiders had gesproken, zei dat de Russen geen strijd met de Ver enigde Staten wensen. Zij zouden zich echter niet aan hun verplich tingen tegenover Noord-Vietnam onttrekken uit vrees voor een uitge breider conflict. Een hoge Russische regeringsfunc tionaris had tegen de diplomaat ge zegd: „Weten de Verenigde Staten wel wat zij doen? Ze weten toch dat we Noord-Vietnam zullen helpen. Willen ze soms oorlog? China wO oorlog tussen Rusland en Amerika, maar Rusland voelt daar niet voor De Russische leiders gaven de diplo maat dc indruk verstoord en bezorgd te zijn. PAUS NIET NAAR AMERIKA? In verband niet toestand in Vietnam Paus Paulus is dermate bezorgd over de internationale toestand en in het bijzonder over de toestand in Zuid-Oost-Azië dat hij nog niet heeft besloten of hij de volgen de maand een bezoek zal brengen aan de Dominicaanse republiek. Hij is door dat land uitgenodigd om daar van 18 tot 25 maart a.s. een congres ter ere van de heilige maagt bij te wonen. Vaticaanse zegslieden waren over het algemeen van mening, dat er een kans bestond, dat de Paus deze reis zou maken, die de eergte pause- ïyke reis naar Amerika en tevens de langste reis zou worden, die ooit door een paus werd gemaakt. De zegslieden hebben gisteren ech ter verklaard, dat de kansen op de reis kleiner worden tengevolge van de strijd in Vietnam. Nieuw proces tegen Siciliaanse monniken Her Italiaanse Hooggerechtshof heeft gisteren de vonnissen van het hof van appèl in Messina (Sicilië» over drie Franciscaner monniken vernietigd en een nieuw proces ge last. De rechtbank in Messina had de drie geestelijken schuldig verklaard aan medeplichtigheid aan een afper sersbende. De paters gaven voor de ze rechtbank toe afpersingseisen en bedreigingen te hebben doorgegeven op last van bandieten die zy niet kenden Zy hadden gehoorzaamd om dat zy bang waren voor hun leven en voor dat van degenen van wie geld werd geëist. De opdrachten ontvin gen zy via een tuinman die in hun klooster werkte. Deze pleegde zelf moord voordat het proces was be gonnen. De rechtbank in Messina strafte de monniken met ieder dertien jaar gevangenisstraf. De derde Francis caan een 85-jarige, overleed vorig jaar. Ook drie Siciliaanse boeren, die ieder tot dertig jaar gevangenisstraf waren veroordeeld, verkregen revisie. Het nieuwe proces zal voor het hof van beroep in Perugia plaatsvinden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15