Verstopte neus Nasser zal regime van Ulbricht niet erkennen Tegenprestatie Nederlandse pater in N.-Guinea door Indonesiër gedood PARIJS BETAALT UITSLUITEND IN GOUD KOSIGIN ROEPT OP TOT GROTER RODE EENHEID Mariner doet zijn plicht II Gasunie blijft de enige leverancier DUET MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 0P VERWACHTING NA SPAANSE BEMIDDELING: (Van onze correspondent in Bonn) President Nasser van Egypte zou van plan zijn tijdens het b.e- zoek van de Oostduitse dictator, Ulbricht, Cairo voor enige tijd te verlaten. Dit gebaar zou moeten demonstreren dat de aanwe zigheid van Ulbricht in Egypte niet als een staatsbezoek moet worden beschouwd. Geruchten over deze gang van zaken waren in Bonn gisteravond in welingelichte kringen te beluisteren. Toen de Spaanse diplomaat de Ner- va naar Cairo vertrok om tussen de Bondsrepubliek en de V.A.R. te be middelen, kreeg hij van de West- duitse regering de toezegging dat men in Bonn bereid was van de wa penleveranties af te zien, wanneer daarmee het aanknopen van diplo matieke betrekkingen tussen Cairo en Oost-Duitsland kon worden ver hinderd. Dat men in Bonn deze toezegging heeft gedaan staat nu wel zij het dan niet officieel, zo goed als vast. Het gebaar van de president v de V.A.R. zou de tegenprestatie zün voor Westduitslands belofte de wa penleveranties aan Israël stop te zet ten en voorlopig geen diplomatieke betrekkingen met dit land aan knopen. Gisteren was het Westduitse mi terie van Buitenlandse Zaken Bonn nog niet bereid toe te geven dat de Spaanse bemiddelaar De Ner- va op deze basis tot een akkoord gekomen. Het zou voor de regerings woordvoerders ook een krachttoer worden duidelijk te maken, dat aan een gang van zaken een eind komt, waarvan het bestaan officieel nooit werd erkend. De Israëliërs hebben zich op de komende gebeurtenissen al voorbe reid. De leider van de Israëlische missie in de Bondsrepubliek Shj is naar Israël teruggeroepen consultatieve besprekingen. Hi; juist uit Tel Aviv in Keulen va bezoek aan Israël teruggekeerd. De Israëlische premier Esjkol heeft de ontmoeting afgezegd, die hij dit v jaar in Zwitserland met Erhard hebben. Ook de Bondskanselier pleeg de gisteren overleg met de s'e van Buitenlandse Zaken te volgen gedragslijn. Hallstein-leer Na het bekend worden bezoek van Ulbricht aan Cairo had de regering-Erhard gedreigd de di plomatieke betrekkingen met Cairo op grond van de Hallstein-leer even tueel te zullen verbreken. Ingevolge deze leer kunnen er geen diploma tieke betrekkingen bestaan tussen de Bondsrepubliek en landen die Oost-Duitsland als onafhankelijke staat hebben erkend. Deze dreiging uit Bonn werd gevolgd door een drei ging uit Cairo. Ze hield in, dat de V.A R. relaties met de D.D.R. aanknopen voor het geval de Bonds republiek niet zou ophouden met het leveren van wapens aan Israël. Lees, hoe een handige Inhaler dit vlug kan verdrijven: Nu hoeft u niet langer te suk* kelen met een verstopte neus. Omdat Vicks vijf doeltreffende be standdelen heeft samengebracht tot één kleine, handige Inhaler, die u weer vrij laat ademen... vlug en gemakkelijkl De heilzame lucht, die u door de Inhaler opsnuift, wordt regel recht naar de bron van de aan doening gebracht maakt uw verstopte luchtwegen snel vrij. In een ogenblik is het verstopte gevoel wegl Vicks Inhaler kan zó in zak of tas meegenomen worden. Haal gauw een Vicks Inhaler en ont dek zelf hoe heerlijk het is weer vrij te ademen. Compensatie De Bondsregering wil in elk geval niet dat er een leegte in de Arabi sche landen ontstaat, die zou kun nen worden Ingenomen door Oost- Duitsland, zo is volgens een welin gelichte zegsman in Eonn meege deeld. Voorts zijn onderhandelingen gaande over maatregelen, die de West duitse regering zou kunnen nemen ten gunste van Israël „op ander ge bied". Toegegeven werd, dat Israël als gevolg van de stopzetting wapenleveranties geen enkele schade zal lijden. Er waren berichten, die niet officieel zyn bevestigd, dat West Duitsland van plan is Israël geld te bieden om de niet af te leveren wapens te vervangen. Ongeveer procent van de wapens zou trouwens al geleverd zijn. bonns besluit om de militaire hulp aan Israël te staken wordt in Jeru zalem scherp bekritiseerd. Men noemt het een lafhartig bezwijken voo Egyptische chantage en een verraad van de Duitse verplichtingen en loften. Bovendien is het beeld troebeld, dat Bonn heelt geprobeerd op te trekken van een Duitsland, dat erlangend was om te boeten voor de misdaden uit het nabfje verleden. Berichten dat Westduitse fabri kanten, bevreesd zouden zijn om de Arabische markten te verliezen, worden hier van alle grond ontbloot genoemd, omdat landen die Israël hebben geholpen nog nooit klanten in de Arabische wereld hebben loren. Dat wordt ook wel aangetoond door het feit dat Engeland en Frank rijk die samen in 1956 de Suez-c pagne op touw hebben gezet, groot deel van de Arabische markten hebben gewonnen. „Wegens belediging republiek" Het officiële Indonesische persbu reau Antara heeft bekend gemaakt, dat op 28 januari een Nederlandse missionaris in Merauke in het voormalig Nederlands Nieuw-Gui nea door het hoofd van het plaat selijk bestuur VV. Simbay is dood geschoten. Zijn naam werd opgegeven als Smitt. Inmiddels is gebleken, dat de 34- jarige missionaris J. Smit van de orde der kruisheren door de plaat selijke functionaris is gedood „om dat hij de republiek Indonesië" be ledigde. Deze priester werkte sinds 1959 in Nieuw-Guinea. Hij zou dit jaar met vakantie naar Nederland komen. Zijn familie was reeds op de hoogte van zijn dood. Men dacht echter, dat de missionaris door een ongeluk om het leven was geko- Het was echter geen ongeluk, zo maakte de administrateur voor West-Irian in Djakarta, brigade generaal Soetjipto, bekend. Hij voegde er aan toe, dat „Smit en de andere van de oude garde moeten weten, dat Indonesië nu onafhan kelijk is en 'n eigen gezicht heeft". Soetjipto zei, dat hij de daad niet kon rechtvaardigen, maar waar schijnlijk heizelfde z daan als de bestuursambtenaar Simbay. Nieuw-Guinea. Ze werkt in het zuiden en wordt bediend door tien Amerikaanse kruisheren. Pater Smit en 'n broeder waren de enige Nederlanders bij dit gezelschap, Acht maanden geëist voor sieradendiefstal „De Indonsiërs in West-Irian zijn zich reeds van htm nationaliteit bewust. Een man als Smit zoi moeten hebben begrepen", aldus Soetjipto in een verklaring, welke gepubliceerd werd door het pers bureau Antara. De Nederlandse ambassade in Dja karta heeft zich totnuioe van commentaar onthouden. Niemand weet dan ook meer dan door An tara is medegedeeld. De missie van de kruisheren is de kleinste in (Van onze Haarlemse Geen grote juwelenroof, maar ei genlijk een nogal erbarmelijk en po ver gebeuren. Zo kwalificeerde één van de verdedigers de daad van twee 22-jarige jongelui van goede huize, die gisteren terecht stonden voor de Haarlemse rechtbank. In de nacht van één november van het vorig jaar, hadden zij in de hal van het Badhotel in Zandvoort, met stenen gegooid door een vitrine met juwelen. Met ringen armbanden en broches ter waardè van 25.000 gulden waren zy er vandoor ge gaan. Door de diletantistische ma nier, waarop zij hebben geprobeerd het gestolene van de hand te doen, liepen ze spoedig tegen de lamp. De twee jongelui hadden beiden slechl kas gezeten. De een, een verkoper uit Haarlem had in het Badhotel een paar honderd gulden verspeeld, aan de Saturnetafel en hy had zich in schulden gestoken, de ander, een voormalige beroepsvoet baller, en kantoorbediende uit Zand voort. had een vrouw en een kind te onderhouden. De officier van Justi tie wees er op, dat beiden goed be kend staan. Juist daarom is. zo meen. de de officier, een afschrikwekkende straf op zyn plaats. Hij eiste een jaar gevangenisstraf. waarvan 4 maanden voorwaardeiyk. Uitspraak Verlicht verstopte neus snel INBRAAK IN BANK: BUIT f 75.000 In één der bankgebouwen aan de Dommelstraat in Eindhoven is gis ternacht ingebroken. De daders heb ben een bedrag van ongeveer f75.000 aan Nederlandse en buitenlandse va luta buitgemaakt. Volgens de politie moeten zy zeer goed van de situatie op de hoogte zyn geweest. zy hebben zich via een zolder raam toegang verschaft tot het bankgebouw. Vervolgens hebben zy een afgesloten vertrek opengebroken, waarin twee brandkasten stonden. Eén ervan werd opengebrand. Daar in lag de sleutel van de andere brandkast, die nu gemakkelyk was te openen. I De Franse minister van Finan ciën, Valery Giscard d' Estaing, heeft gisteren bekendgemaakt dat Frank rijk zjjn internationale betalingen voortaan uitsluitend in goud zal vol doen. Verleden week heeft president De Gaulle reeds aangedrongen op de vervanging van de goudwissel- standaard door de gouden standaard. Minister Giscard d'Estaing deed thans concrete voorstellen voor de ze reorganisatie, die overwogen zou moeten worden door landen met een „internationale financiële verant woordelijkheid". Paryse financiële deskundigen we zen erop, dat Frankryk het eerst land zou zyn dat internationale be talingen in goud verricht sedert de overeenkomst van Bretton Woods van 1945, die het mogeiyk maakte internationale schulden in dollars af te betalen in plaats van in goud. Minister Giscard zei verder dat een collectieve, aan goud gebonden reserve zou moeten worden gevormd als de middelen voor de financiering van internationale betalingen na aanvaarding van de Franse voor stellen onvoldoende zouden blijken. Tn kringen van het Franse voor stellen neerkomen op terugkeer naar de gouden standaard zonder een voorafgaande revaluatie van het goud en eventueel rnet aanvulling van hel goud door een nieuwe re- scrvevaluta. op 25 februari. Vervolg van pag. 1 De Russische premier Kosigin, die een bezoek aan Noord-Korea brengt, heeft gisteravond op een banket Pjongjang krachtig aangedrongen op eenheid in het communistische kamp. De samenhang van alle socia listische landen en het byleggen van geschillen in de communistische beweging zijn van speciaal belang met het oog op de hoop van de perialisten op verdeling binnen het communistische blok. „De Russische communistische partij zal al het mogelyke doen de broederschap en vriendschap van de communistische partijen van de gehele wereld te consolideren", zo zei Kosigin. Het „Volksdagblad" in Peking schreef gisteren dat „het Amerikaan se Imperialisme (in Vietnam) ge teisterd zal worden op een manier dat zelfs haar as niet meer terug gevonden zal worden". Een ander blad deed een beroep op de Chinezen „elk moment klaar te staan om schouder aan schouder met de Viet- broeders te vechten". Zuid-Vietnam heeft de V.N. giste ren meegedeeld, dat de Amerikaanse militaire hulp waarom het gevraagd heeft onnodig zou zijn indien Noord- Vietnam zjjn agressie zou staken. Dit is meegedeeld in een brief van de Zuidvietnamese ambassadeur waarnemer bij de V.N., welke als een document van de Veiligheidsraad is rondgestuurd. Paus Paulus heeft gisteren in een toespraak tot pelgrims, die hU in audiëntie ontving, een beroep op alle betrokkenen gedaan om in Zuidoost- Azië de vrede te bewaren. De on schuldige bevolking moet nieuwe beproevingen en nieuwe tranen be spaard blyven, zei hy. Na een veelbelovende verminde ring van de spanningen sohynt de wereld nu terug te keren tot twee dracht en conflicten, aldus de paus. „Het lyfct byna onmogeiyk dat er, terwijl de herinneringen aan de vre selijke gesel, die zoveel slachtoffers en lyden veroorzaakte nog levend is en de geslagen wonden nog niet volkomen geheeld zyn, mensen be staan die aan oorlog durven denken. Hebben de kwellingen en angsten, hebben de enorme puinhopen, heb ben de wrede slachtingen dan niets ;leerd?" Secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. heeft gisteren meegedeeld, dat hy de toestand in Vietnam uiterst nauwkeurig bestudeert, maar g niet besloten heeft of hij de Veiligheidsraad by een zal roepen of tot andere, actie overgaan in ver band met deze crisis. Het Amerikaanse ruimtevaartuig Mariner IV dat op weg is naar Mars heeft gisteren het bevel gekregen de kap weg te nemen van de lens van zyn televisiecamera terwyl het ruimtevaartuig zich op een afstand van 26.4 miljoen km van de aarde be vond. Het vaartuig heeft het bevel opgevolgd. Gisteren heeft Mariner IV voorts bevelen opgevolgd voor het testen van 36 onderdelen van de apparatuur waarmee het foto's van Mars zal ne men. In alle 36 gevallen antwoordde het vaartuig dat alles naar wens was. Op 14 juli zal het vaartuig Mars voorbijgaan en de foto's nemen. 1. -r- ELAM IS FEESTELIJK HEROPEND al een kijkje genomen op de openings-show"? Off. Ford-dealer Haarlémmerweg 2 tel. 01710-33141 Verkoop én showroom: Haarlemmerweg 41, tel. 0,1710-33141, 21535 Vervolg van pag. 1 Volgens minister Andriessen blyft de Gasunie de enige leverancier van aardgas in het land. Het plan van hoogovens, om samen met de Steen kolen Handel Vereniging (S.H.V.), die gas heeft aangeboord in de Schermer, een tweede Gasunie op te richten, is gisteren niet meer in het geding gebracht, nadat de minister er eerder al zijn veto over had uit gesproken. Gevraagd of Hoogovens weilicht nog zal deelnemen in de bestaande Gasunie, zei ae bewinds man, dat zulks niet in de overeen gekomen formule besloten ligt. Hy sloot de mogeiykheid niet uit dat aan de S.H.V. concessie zal worden verleend als blykt, dat het in de Schermer gaat om 'n originele aard- gasvonds. Uitzondering By de overschakeling op aardgas heeft Noord-Holland zich van meet af aan in een uitzonderingspositie bevonden. Ooi-zaak daarvan was, dat Hoogovens ver voordat er in ons land exploiteerbare hoeveelheden gas werden gevonden, contracten had afgesloten met de Noordholland- gemeenten voor de afzet van haar cokesovengas, een byprodukt by de staalproduktie. Deze contracten had den een gemiddelde looptyd van lutien jaar. Het ging hierby om belangryke hoeveelheden. Zo lever de Koogovens aan de Noordhollandse gemeenten in 1963 meer dan 325 mil joen kubieke meter met een waar- van ruim 20 miljoen gulden. By de onderhandelingen met de Gasunie liet Hoogovens dit uiteraard tr wegen. Het staalconcern stel de dat overneming van de leveran tie door de Gasunie haar een jaar lijkse strop van zo'n slordige 12 mil joen gulden zal opleveren, hetgeen uitgesmeerd over 18 jaar een kleine 200 miljoen gulden aan inkomsten derving zou betekenen. De Gasunie wilde echter niet meer dan a 90 miljoen op tafel leggen contraeten. Mede in verband met de o verwachten groei van erbruik in de komende jaren, wai het IJmuidense staalconcern niet be reid over dit bedrag te praten. By de Hoogovens stelde men zich zelfs op 't standpunt dat de Gasunie juri dische gesproken niets in Noord-IIol- land tc zoeken had. Voldaan Minister Andriessen vond echter dat deze gang van zaken allerminst in het belang van de Noordholland se consument kon worden geacht. „Het signaal voor de aanleg voor het Noordhollandse buizennet staat nu op groen", kon hy gisteren na afloop van het overleg opgewekt con stateren. „Ik ben zeer voldaan over de bereikte overeenkomst". Advertentie spaar plezierigmet NYLONS *met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart BINNENLAND onderscheiding Kolo- Dishoeck van de Kon. gisteren onderschelden kaanse Legion of me- Hij ontving deze onderscheiding anden van de Amerikaanse zaak gelastigde a.i., de heer Fisher Howe 1 kolonel James W. Straii nel A. E. i Landmacht de Amerikaanse „Legii de onderscheiding gekregei uitnemende wijze" waarop hy van sep tember 1959 tot oktober 1964 zijn taak als Nederlands militair attaché ln Washington heeft vervuld. Vliegtuig door neusvvlel hangar op de vliegbasis Twen 1 En- twee onderoffl- Oosterhuis en gezakt, eieren, de sergeants beiden u den gewond. De laatste vry ernstig. Klandestlene slachting Rykspoll- n werking met ln Vriezenveen landbouwer in Mander een hoe- eelheld spek en ham ln beslag ge- lomen. De vleeswaren waren niet voorzien van een keuringsstempel en zijn waarschynlyk afkomstig van een BUITENLAND Icing stafpersoneel OESO Bijna Organisatie 'i ontwl' dagen IJ te loonsverhoging. In ■nomlsche ontwikkeling^ (OESO) zyn aan ^fserT 1 lenwoordlgd. De stakende hun salariseisen, onverwijlde afhan- en, waarover is onderhan- leraren aan middelbare en technische scholen zullen wegens looneisen en van betere arbeidsvoorwaarden hun werk slechts gedeelteiyk verrich ten De lessen gaan gewoon door, zo dat de leerlingen er niet onder lijden, maar voor examenwerk geven de onder wijzers geen cyfers meer. zy willen geen schoolvergaderingen meer by- Rusk blyft nog even De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken. Rusk die In Florida herstellende was van een aandoening aan de lucht wegen. zal zyn verblijf in Cocoa Beach moeten verlengen wegens een hard nekkige verkoudheid. Met geheimzinnig Een vaartuig van de Russische marine, dat onlangs argwaan wekte toen het vlak bij de territoriale wateren van Zweden ge- heimzinninge voorwerpen in het water de Oostzee liet zakken, deed niets ven nemen met boe het antwoord van sade op vragen van het Zweet.se ministerie van Defensie. Het Russische vaartuig probeerde zyn hljs- werktulgen door duikapparaten ln het water te laten zakken en deze vervol gens weer op te halen. blad „Dlarlo Regional", veroordeeld tot gevangenisstraf van zes maanden en een dag wegens belediging van het leger. De veroordeelde had ln zijn blad Spaanse leger Politiepost aangevallen Een me nigte heeft een politiepost ln Tand jong Pr lok, de haven van Djakarta, aangevallen. Een politieman kwam hierbij om het leven. Het zou hier ge gaan zyn om een daad van verzet te gen de vestiging van de politie ln dit gebied. Sneeuw in Italië Door de hevige sneeuwval zijn driehonderd dorpen ln de zuidelijke Apenljnen in Italië van de buitenwereld afgesloten. Verschei dene hulzen zyn onder de vracht sneeuw op hun daken bezweken, op de wegen ligt de sneeuw soms tot borst hoogte. Gazzana bij Messina (Sicilië) wordt door overstromingen en een aardverschuiving bedreigd. Sinds woensdag ls de bootverbinding Corsica door de storm onmogeiyk sijn van een epidemie, zijn ln heel Polen al 3500 gevallen i griep geconstateerd. Chinese wapens Algerye kend krachtens welke China de JC rijnse volksmilitie zal helpen uitrus ten. Het is niet bekend welk en hoe veel materiaal China zal leveren. De Algerijnse volksmilitie werd ongeveer een jaar geleden gev lijk om de rebellen enkele delen van het land, Sneeuw bracht redding zware sneeuwstorm is een litair vliegtuig gestort. Men d tend Drie uur later kwam nen, die de bergen w zien wat er van het den tegen rebellen te bestryden in dacht dat de vijf lnzit- er van het verongelukte toe- ivergebleven. de vyf lnzitten- Zij waren slechts licht ge wond, doordat de enorme dikke sneeuwlaag hen zacht had opgevangen. Johnson naar Brazilië President Johnson ls voornemens zich ln de eerste helft van mei naar Brazilië te begeven voor een ontmoeting met de staatshoofden van de tien Zuidameri- kaanse republieken. Wolven in Rome Nachtwakers hebben wolven zien lopen tussen de Colombo by zwa gen uit de bergen zyn verdreven. - Op it tot politie ilzlgers, die kwaad waren geworden, omdat hun trein te laat was. zy sleepten banken op de baan en gin gen daarop zitten. Toen de politie In greep kwamen een schooljongen en een duizend spoorwegarbeider i het leven. II.O President de weinige VN-organen, waarvan Indonesië na zyn uittreding uit de VN i was gebleven. Conferentie „Een conferentie over Cyprus, waaraan alle betrokken par tijen deelnemen, zou zeer nuttig zijn", zo zei de VN-bemlddelaar voor Cyprus Lasso, bij zijn aankomst in Nicosia, Als partijen noemde hy de Cyprische rege ring, Turkije. Griekenland, Groot-Brlt- tannlë en de Turkse bevolkingsgroep op het eiland. Hij zal morgen spreken met president Makarios en de Turks- Cvprische vlce-presldcnt Khtchük en daarna naar Ankara en Athene gaan. KRAKERS VONDEN LEGE BRANDKAST Brandkastenkrakers hebben in de nacht van woensdag op don derdag in vier gebouwen op het industrieterrein in Heemstede in gebroken. Uit een machinefabriek haalden zij een snijbrander en via het dak van het gemeentelijk gas bedrijf is men in het kantoor ge komen, waar de brandkast werd opengesneden. De bezoekers had den pech: de kast was leeg. De snijbrander werd maar achterge laten. Uit een confectiefabriek hebben de krakers toen maar 100 paar kousen, een bedrag van f 420,en wat rookgerei meegenomen. FILIPPINO'S DANKBAAR VOOR GOEDl ZORGEN Lei var 1 tcit „Het is in diepe dankbaarheid,j vjei wij onze gevoelens willen uitdruk J ten opzichte van het goede en m kur delyke Nederlandse volk, dat pre hielp in de kritieke dagen, dal Ne in de steek zyn gelaten door we rederij. Wy geloven dat de mvor van een land er niet toe do« menen dat huidskleur geen ban is in dit gedeelte van de wer Zo luidt een gedeelte van de klaring, die één van de Filipp F aan een journalist gaf, vlak vocjfc C hy met de 31 andere op vare van de Mindanao Logger gisten) dag in het gereedstaande vliet schi op Schiphol stapte, dat naar hun vaderland terugbrengt^ Zijn den Op het laatste moment, op beni luchthaven, las nog iemand van Philippynse ambassade in Den I telegram voor, dat zojuist de eigenaar van Mindanao was 50 vangen. Daarin werd de bemai verzocht nog enkele dagen in I dam te blyven. Maar eenstemm gerden de 32 zeelieden f te voldoen. „Wy gaan liever na land terug. We willen i brood verdienen en niet lange: *a hankeiyk zyn van giften", zei in hen. Niettemin lieten zy van hun dankbaarheid bi hetgeen tijdens hun dwongen verbiyf in Rotterdan hen Hoogl. Kerkgracht 28: Leidse Smal film Liga. Spr. Joop Pit"' fotografie in de film". 8 Oude Vest 13: Evangelisatie chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) derenavond Thea Ekker-van dt mm.v. George van Renesse. 8 uu i Oorlogsslachtoffers. 10.30 Kon. Ned. Natuurrhist. Ver. Excur sie naar de Hortus. Verzamelen Non nensteeg 1. 2.15 uur nm. StadsgehoorzaalJubileumuitvoering „Nieuw Brunhllde". 7.30 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente, Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing te 2.4K uur n.m. Hooigracht 84: Byeenkomst Hum. 3.15 Verbond o.l.v. dr. J. Cohen. Stadsgehoorzaal: Adamo. 5 Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van d-> heiligen der laatste Theosoplïen. 11 MAANDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum", „Elektra" van Euripides. Rapenburg 61: K. en O.-cur merika nu en ln de toekon dr. J. W. Schulte Nordholt. 8 i Rijksmuseum dr. J. G. N. de middeleeuwen". 8 Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum", „Elektra" van Euripides. Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Chr. leis Ver. Jaarverg. met film „Kies uw vakantiereis". 7.30 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. wyk. 7.30-10 'uur n.m. Café Anlba: Ned. Bond van oud- stryders en dragers van het Mobillsa- tlekruls. Prijsschieten. 8 uur n.m. Geref. Jeugdhuis (Breestr. 19)Kon. Ned. MIJ. voor Tuinbouw en Plant kunde. 8 uur n.lin. Lutherse Kerk: Collegium Musicum. Solisten E. van der Vegt-Daanje, Jan en IJsbrand van Dyk. 8.15 uur n.m. brandt lyceum: Verg. contrlbu- •IjdenLui •happy vo held en Handel. Spr. prof. Sobels over „De overerfbare straling". 12.30 uur n.n Stadsgehoorzaal: K.R.O. One komst Ned. Maal show van Fons Jai „De lachende kerk". 8 uur n.m. Willem de Zwygerliaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur1 n.m. DONDERDAG Geref. Kerk Oude Vest: School - muziekavond Chr. Lyceum. 8 uur n.m. logewoerd 175Dienstvergaderlng Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. - 9.15 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. tex: „De vloek van het E graf". 18 Jr. Dag. 2.30, 7.1J ihet f". 18 Jr. Dag. 2.30, 7. zond. 2.30, 4.45, 7.15 Luxor: „Levend ingemetseld". 18 Dag. 2.30, 7 er n,c 4.45, 7 en 9.15 Astra-theater - 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „Mani"" van staal". 14 Jr. Zond. 2.30, 7 de 9.15 uur. woensdag 2.30 ur terugkeer van Marclnello". A TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen: Tentoonstelling 1 Ac Bommel, S. H ■rijk ket ..v. Krult, .cxi - de Water. Dag. 2-5 (t/m 20 febr.). Lakenhal: Tentoonstelling schillïel rijen, tekeningen en grafiek6 Fer kaart (tot 1 maart). De Lakenhal: Dag. 10-4 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan) io-; geschied^ Ryksmuseum voor Volkenk' (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: 'i dags 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden: lyks 10-5 uur; zon-» 1-5 uur. Ryksmuseum voor ue gescni der natuurwetenschappen: Dag ut': zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothe^6" Geopend voor spoedeisende gevalllf® entraal Apotheek, Breestraat 74, (tot x.0552. Apotheek R. van Breest Sm)des lenburg te Leiderdorp is geopendjgg] geen gehoor van o» hntsartii^ „illst (of diens waarnemers), iffie op dokterstelefoon 22222. Ta] VV'--;R:7ARFO!ÏTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Twente gëh. Eindhoven geh. Zuld-Ltmb. geh. Helsinki zwaai It.ockholm geh Grenoble geh. be' ^Yankfort regen Lissabon onbewolkt 12

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2