riumpli" gaf goede ^jjii bileu inn i l voeri nir JE GELD OF :|E LEVEN..." Oegstgeest krijgt dit jaar nog aardgas C.EGGINKTEN GRAVE GEDRAGEN Bittere strijd in Vietnam Goed programma voor militairen Geslaagd jeugdconcert in W armonds T ref punt PSV-er in conflict met Leidse fabriek PROEF WAS GEEN SUCCES BRAND IN TREIN: 26 DODEN 'Goudse' geïmporteerd GENIE BESTEEDT VERFWERK AAN Vaste stemming BEURS VAN AMSTERDAM In Patronaatsgebouw in Oegstgeest LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 10 FEBRUARI 1965 ^Onderscheiding voor trouw lid ÜIÏLvo Patronaatsgebouw vond Javond de jubileum-uitvoering i van de R.-K. Harmonie mph". Eind 1964 was het [geleden, dat de fanfare A.M.D ™|uit de Harmonie in 1926 is ELHr°men' WCn* °PSe,4cht. innen werd met twee n NGe[ die thans onder leiding huidige dirigent P. Baart, door blifcifare bij haar eerste optreden itoaar in 1906 ten gehore gebracht n.l. Le Dauphin, van A. Forelli en de Mignonette van J. Bou- &|kwalfl Voix Roumaines door H. [I Kessels werd ook in 1929 door I armonie gespeeld. De Simfonie "'■e van G. Boedijn was van nte datum, terwijl Pour suite van Jac. Harvey ïAwb01" Dixieland, een mars i-Walters deze avond voor maal werden uitgevoerd. de pauze presenteerde het ret-variëté „Florida" een „Ster- Parade, die veel bijval oogstte, het bijzonder viel in de smaak ipbreden van de twee Zingende s met populaire Hollandse s en die twee Wido's als Jong- avond stond onder leiding var [eestelijk-adviseur, kapelaan T toosterman, die in zijn openings- ei bijzonder vereerd te zijn aanwezigheid van burge- .iter H. L. du Boeuff en van de 'touders J. F. M. Steenmetser en dl. Voet en van de vertegen ger der Oranjevereniging, da >rdi ]ezers schrijven amilie overzee en de Wereldomroep 7 blad van 8 februari j.l. trof leuke foto en bijschrift, be ting hebbende op het uitzenden aan geëmlgreerden, door fereldomroep. het vreemd te lezen, dat de seur van de V.V.V. afd. Leiden, Van Weelde, verzocht was leYoor gegadigden te zorgen, ronen onze kinderen in den rade, dit lijkt mij toch allerminst laak voor vreemdelingenverkeer, en landelijke vereni- Ouders van Emigranten" met oo(k een afd. Leiden en secretariaat berust bij choneveld, Langebrug 48, 'MI[ geïnteresseerden alle mogelijke togen, ook over O.V.E. familie- uk kunnen verkrijgen. het bestuur afd. Leiden O.V.E., C. HOOGTEYLING, steur straat 9, Leiden. ten een 67-jarige vrouw van- it in het souterrain van de lng kwam, zag ze tot haar schrik n gehandsohoende ïkenide door een raam, dat net aar binnen klaute- ue vrouw wilde in paniek *31 :hten, maar de bandiet gTeep vast en voegde haar toe „Je U of je leven. Ik heb een revolver". IP Vrouw weigerde echter te vertel- waar haar geldkistje stond. De cht toen zelf het enige tijd vandoor f. 130 en wat sieraden. Iets eer- in de nacht had de vrouw-, al te nisgemaakt met de man. Zij was ixu ter geworden van de deurbel en zij opendeed, stond er iemand ie stoep, die naar ene De Groot jlaJeg. Zij had hem verwezen naar dres een paar deuren verderop, later kwam de man terug door raam. Zijn signalement is: circa I jaar, donkerblond kortgeknipt ir, ongeveer 1.65 meter lang, don- f1 e overjas en donkere pantalon, f heer A. Koerten. Hij sprak zijn dank uit voor de bloemstukken van de gemeente en de O.V. Felicitaties werden aangeboden door de voorzitter van de Bond van Muziekverenigingen, afd. Zuid-Hol land. Iets bijzonders was dat de heer H. J. Juffermans zijn 60-jarig jubileum vierde als muzikant. Hij werd hier mede gelukgewenst door de burge meester namens het gemeente bestuur. Deze deelde mede, dat de jubilaris bij bevordering de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau was toe gekend. De heer Juffermans was in het bezit van de bronzen medaille. Met deze onderscheiding wilde de burgemees ter „Triumph" in zijn geheel huldi gen. Immers de Harmonie is altijd paraat zowel op de nationale feest dagen als bij andere gelegenheden. Met het zingen van twee couplet ten van het Wilhelmus werd dit officiële gedeelte besloten. Prof. dr. E. M. Uhlenbeck naar Ver. Staten Prof. dr. E. M. Uhlenbeck, hoogle raar in de Javaanse taal en letter kunde en de algemene taalweten schap aan de Leidse universiteit, is naar de Verenigde Staten vertrokken teneinde een hem aangeboden gast- professoraat aan de universiteit van Californië te vervullen. Na het beëindigen van zijn gast colleges zal hij nog werkzaam zijn aan het „Center for Advanced Stu dy" te Stanford. In de zomer van het volgend jaar zal prof. Uhlenbeck naar Leiden te rugkeren. OEGSTGEEST Burgerlijke Stand O. B. Poppe; Reinoud V., Blankenstein en U. R. W J. I. Kemp; P. der Aart; J. W. N. Tuijn De Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting had gister avond het aardgas als onderwerp ge kozen voor een voorlichting welke gegeven werd namens de Leidse Lichtfabrieken door de heren J. H. Dirkse en T. W. C. Jumeleth. De grote zaal van het Witte Huis was volledig bezet toen de presidente mevrouw P. H. Smits-Witvliet, haar voldoening uitsprak over de grote op komst, waaronder ditmaal veel man- De heer Dirkse besprak de vraag wat wij in de toekomst van het aardgas mogen verwachten. Die toe komst ligt niet zo ver weg. Verwacht wordt dat voor een deel van Oegst geest (nieuwbouw) dit jaar nog het aardgas geleverd kan worden, terwijl in het volgend jaar het overig di van de gemeente aangesloten zal zijn. Hij wees op de vele ingrijpende werkzaamheden die buiten en in de woningen venrioht zullen moeten worden. Secborsgewijze komen woningen aan de beurt voor het na zien der leidingen en voor de om- VOORSCHOTEN URGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN 6 ohannes Hendricus Leonardus, Xlf H. M. van Egmond en E. C. K, Volkersz, f 66 jr, »gen, 7 in; S A. Kesseboom, 79 Jr jeer; G. C. Kersten, 52 jr, man; 1 Egmond, 72 Jr, e.v. W. Augus- Zeer vele Voorschotenaren brach ten gisteren de vorige week op 80- jarige leeftyd overleden heer Chris- toffel Eggink naar zijn laatste rust plaats achter de hervormde dorpskerk te Voorschoten. De heer Eggink was een bekend vakman in de bloemencultuur. Sinds 1911 was hU directeur van het bekende bloem- bollenbedryf» dat hij tot grote bloei bracht en Voorschoten mede daar door tot ver over de landsgrenzen bekendheid gaf door de altyd bloei ende „lelietjes van dalen". Voor de gemeente Voorschoten zette hij zich ook in door middel van zijn jarenlang raadslidmaatschap en wethoudersfunctie voor de laatste wereldoorlog. Ook de Raiffeisenbank mocht jarenlang van zijn adviezen gebruik maken toen hy bestuurslid van deze bank, evenals de gere formeerde schoolvereniging en de Gereformeerde Kerk, waarvoor hy jarenlang diaken was. Voor de begrafenis nad een rouw dienst plaats in de Gereformeerde Kerk. In de kerk hadden plaats ge en burgemeester L. de Kool, wethouder G. Schrama, wethouder J. Dekker en gemeente-secretaris de Bres. Verder waren naast fa- milileden en personeelsleden, vrijwel alle bloemenkwekers uit Voorscho ten, vele bloembollenkwekers uit de Bollenstreek en tal van anderen aan- ezig. De voorganger ds. Kr. Smit, geref. predikant, verhaalde tydens zyn prediking uit het leven van de over ledene: „Hy was een groot vriend ieder, een groot organisator, hy had de natuur lief en beschouwde de bloemen als zyn kinderen, hy as een christen in woord en daad". De baar werd slechts bedekt door een enkel bloemstuk, het was dan ook een by zonder bloemstuk, de trots van de overledene: een groot boeket alleen bestaande uit „lelietjes van dalen", die ook op deze dag bloeiden voor hem, die ze kans ge geven had steeds te kunnen bloeien. Voor de rouwdienst werd het woord gevoerd door de heer Th. Hoog, na mens het hoofdbestuur van de Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuur, die het een eer vond met de heer Eggink te hebben mogen samen wer ken Aan het graf dankte de heer C. van Oord, schoonzoon van de overle dene, voor de grote deelneming by dit overly den. Raadsvergadering Hedenavond om 8 uur komt de gemeenteraad van Voorschoten in openbare vergadering byeen ter voortzetting van de behandeling van de gemeentebegrotingen voor het dienstjaar 1965 en het vaststellen van het prioriteitenschema voor 1965 in verband met het ingestelde leningsplafond. bouw van de gasappara/ten. Hy deel de mee dat de kans bestaat dat oude apparaten die door slytage gebreken verbonen vervangen zullen moeten worden. De mr uilregeling zoals deze door de Lichtfabrieken was opgesteld werd uitvoerig meegedeeld. Ook werd met nadruk aanbevolen uitsluitend gas- apparaten met keur aan te schaffen, daar anders teleurstellingen onver mijdelijk zijn. Uit de opgegeven prij zen bleek dat bij een behoorlijk ge bruik, vooral voor verwarming het aardgas goedkoper zal zjjn dan an dere warmtebronnen. Ter verduidelijking werd een téken filmpje vertoond. Verwacht mag worden dat het aardgas ook dienst baar gemaakt zal worden voor droog- trommels en dr oogkasten en zelfs ook ■vragen werden tydens de pauze voor gelegd. Niet elke vraag kon volle dig worden beantwoord doch het is steeds mogelyk bij de Sbed. Licht fabrieken alle gewenste informaties tn te winnen. Om duidelijk te maken wat met gas kan worden gedaan werden enkele films vertoond. Eerst de film „What's in a flame", met Nederlandse tekst en vervolgens „Gas" en „De Beker". Tot slot werd in een prachtige kleurenfilm ver toond hoe de buisleidingen vanuit Slodhberen door het gehele land wor den aangelegd. Een gigantisch werk vooral waarneer de grote verkeerswe gen ondergraven moeten worden en rivieren moeten worden overgestoken. Het aardgas is op komst en velen zien uit naar de vele nieuwe moge- lykheden in hun woning. In de bergen van de provin cie Binh Dinh, op 450 kilometer ten noorden van Saigon, maandag een van de hevigste veldslagen zijn gevoerd van de strijd in Zuid-Vietnam tot toe, aldus meldt Associated Press in Saigon. Ongeveer 600 man regeringstroepen zouden zijn gedood door aanvallen van de Vietcong, terwijl ongeveer 400 manschappen van de rege ringstroepen worden vermist. Volgens deze berichten vond de veldslag plaats op maandag en waren nieuwe troepen van de regering nog niet in staat ge weest om de plaats van de slag te bereiken. Ongeveer 1500 man, vier bataljons, zouden thans naar het gebied op weg zijn. Voorts wordt gemeld, dat gisteren en vamdaag tydens aanvallen van de Vletcong-rebellen 95 manschappen van de regeringstroepen zyn gedood of gewond. De Vietcong, onder be scherming van primitieve rookgor dijnen, deden negen aanvallen op twee Vietnamese bataljons parachu tisten ten westen van Saigon. De regeringstroepen wisten zich staande te houden. Het waren de hevigste gevechten sinds de luchtaanvallen op Noord-Vietnam tydens het afge lopen weekeinde. Tegen het middag uur kregen de parachutisten vandaag nieuwe munitie nadat ze reeds 24 uur lang in inderhaast gegraven stellin gen hadden doorgebracht. Ze zijn van plan later op de dag tegenaan vallen te doen. Militairen hebben him eigen ma nier om hun waardering of afkeuring een bepaald programma te de monstreren. Uit het enthousiaste ge stamp en geschreeuw, dat zy gister avond in de Doelenkazerne voort brachten bleek wel heel duideiyk dat het programma, hen daar door de Welzijnszorg geboden, byzonder in de smaak viel. Daar was dat pro gramma dan ook naar. Gastvrouwe Maryke Morley wist precies hoe ze de zaal militairen moest hanteren het accordeonduo Jane and John wist met mee-zing-liedjes de stem ming er al gauw in te krijgen. Een van de hoogtepunten van de avond was het optreden van zangeres Milly Scott Andere programma-onderde- varen een optreden van het duo „De Alamo's", dat een potpourri van liedjes in vlot tempo en op speciale wijze ten gehore bracht. Succes had den ook Beale Street Jazzband met geroutineerde dixielandmuziek, en cabaretier Joop Reynolds. De symfonische muziek heeft maar een schimmig bestaan „op het land", waar het eenzydig harmonie en fanfare zyn, die de culturele muzikale noot in cultuur brengen, hier en daar zelfs met verrassend talent door gezonde ambitie en door het bezit van een uitverkoren vakman-pedagoog in de lei ding. Overheid en culturele commissies zetten zich tegenwoordig in om ook vertrouwdheid met de symfonische orkestwerken te bevorderen. Het school- concert", of liever „scholen-concert" is een der middelen. Het Westnederlands Symfonie Or kest is in westelyk Nederland prak tisch het terzake bestemde uitvoe ringsapparaat geworden. We troffen het gistermiddag weer op het podium van het „Trefpunt" in Warmond. De bus stopt er voor en een goedgemut ste conducteur roept daar wel eens af „halte Het Concertgebouw". De goed bevolkte zaal (scholieren van 10 tot 12 jaar) gedroeg zich tamelijk goed, al was er niet by iedereen aldoor de volle aandacht. Dirigent Sam Swaap gaf toelichtin gen, voorafgegaan door een praatje over muziekinstrumenten in vroeger tyd. Van het jaar 1000 en het „straat- muzikantendom" van destyds ging het vlug naar 1500, toen de instru menten acceptabeler van constructie begonnen te worden. Via de viool bouwer Stradivarius kwam Swaap op de componist Corelli, die zo'n Stradi varius bespeelde. Corelli stond n.l. nummer 1 op het programma, verte genwoordigd met een Sarabande, Gi- en Badinerie. Voor de burgemeester, die even was komen luisteren, werd de „Kinder symfonie" van Haydn wat eerder tot klinken gebracht dan bedoeld. Dit 5 enorm in by de jeugd. Swaap had zes jongelui uit zyn eigen orkest aan laten staan, gewapend o.m. met kwartel, nachtegaal, triangel, trommeltje, trompetje, ratel: écht kinder-speelgoed. Het werk kennen we door opneming een verzameling muziekstukken, byeengebracht door Mozarts' vader Leopold, maar de muziekwetenschap acht het niet waarschijnlijk, dat het gevalletje zelf van Haydn is. Het concert is voortgezet met de ouverture „Lucio Silla" van Mózart, met stukken van Bellini en met Ros sini's ouverture „L'Italiana in Algeri" Misschien zou het aanbeveling ver dienen om muziekstukken uit te zoe ken, waarin orkestleden als solist naar voren worden geschoven. Ach tereenvolgens fluit, hobo, fagot enz. voor het leren onderscheiden van de klankkleuren. Een chronologisch ge rangschikt of een echt afgerond pro gramma lijkt ons by schoolconcerten by zaak. .ziende" luis- Verspreiding van de foto van de semi-prof voetballer Ger Donners van PSV was vandaag onderwerp van een kort geding, dat voor de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias diende. Donners zou geen toestemming hebben ge geven voor verspreiding van zijn foto bij een pakket versnape- Er bleken nogal wat misverstanden te zyn. Donners vreesde, dat de Mon- ty-fabrieken in Leiden zouden door gaan met het verspreiden van foto, naar mr. J. L. Janssen Raay uit Rotterdam meedeelde. Voor de Monty-fabrieken merkte mr. S. H. Attema uit Leiden op, dat de foto Donners al veertien maanden niet meer geleverd wordt by de pakjes kauwgom. Bovendien zal die foto ook niet meer by worden verstrekt. De fabrieken hebben nog foto's 149 andere Nederlandse voetbalster- Aan het licht kwamen brieven, die niet waren beantwoord en een brief, waarin mr. Janssen van Raay de ont vangst ontkende. Deze brief had de onderneming aan Donners gestuurd. Daarin stond, dat Donners maai kik behoefde te geven om de versprei ding van zyn foto stop te zetten. Mr. Attema zei, dat Donners daarop niet had gereageerd, maar dat de Monty- fabrieken toch de foto van Donners niet meer hadden verstrekt. Bleef over, dat de fabrieken zonder toestemming van de voetballer zyn foto verspreidden, wat volgens Janssen van Raay een onrechtmatige daad opleverde. Mr. Attema vond de vordering van Donners om de Nieuwe spelregels De eerste proef met gewijzigde gels voor buitenspel en het ingooien is geen succes geworden. Ondanks de negen doelpunten was eentonige wedstrijd die twee Engelse selectieploegen gisteren gedurende 60 minuten tegen elkaar gespeeld heb ben volgens regels, welke in stemming met het advies van de ternationale voetbalbond, gewijzigd mmy Greaves zei na afloop van de wedstrijd waarbij beide binnentrio's vrijwel voortdu rend even buiten het strafschopge bied bleven staan: „Stan Matthews speelt nu op 50- jarige leeftijd nóg, maar met deze regels zou ik nog op myn 60ste jaar spelen. Het zwaarste werk dat moest doen was naar het midden ruglopen nadat de doelpunten maakt waren". De achterhoeden trokken niet i zy een speler Het ingooien was vervangen door inschieten, hetgeen tot gevolg had dat de bal slechts vyfmaal over de zyiyn ging. Hierover zei de vleugel speler Terry Paine: „Ik geloof dat tyd knoeid werd als anders met alle in- gooi-ballen tezamen". De coach van het Engelse elftal Alf Ramsey, zei van mening te zyn dat verdere proeven alleen by echte wedstrijden genomen moesten den en niet by een oefenwedstrijd, zoals deze welke met 63 door het elftal van spelers onder de 23 werd". Ten minste 26 personen zyn ochtend omgekomen, toen een rijtuig van de posttrein van Madrid Barcelona in de omgeving Zaragozza in brand raakte. Volgens de Spaanse autoriteiten zyn de meeste slachtoffers passa* toen de brand uitbrak - paniek uit de trein zyn gesprongen, terwyl deze in volle vaart reed. Achtentwintig passagiers zyn r Zaragozza overgebracht. De toestand de meeste van hen is ernst Strijd tegen inferieure kaas Merkkaasis garantie (Van onze A'damse correspondent) Er wordt in Nederland Goudse- of T dammerkaas in de handel gebracht, die uit het buitenland wordt geïm porteerd. „Er is veel kaas op de markt, die slechts imitatie is en waarvan de kwaliteit te wensen over laat", aldus het standpunt van een dertigtal kaashandelaren, die zich hebben verenigd in de Nederlandse Kaasunie. zy vertegenwoordigen 25% van de binnenlandse kaashandel, die totaal op 100 miljoen kilo per jaar wordt geschat. De by de Nederlandse Kaasunie aangesloten handelaren hebben zich thans verplicht hun produkten te la ten onderwerpen aan een strenge controle. Hun kaas zal vervolgens worden voorzien van een groot etiket, dat voor de consument een waarborg moet zyn voor de kwaliteit. „Jonge kaas", mag niet jonger zyn dan 3 weken. Jong-belegen" niet jonger dan twee maai.den, „belegen" niet jonger dan vier maanden, „ex tra-belegen" niet jonger dan 7 maan den, „oud' niet jonger dan 10 maan den en „overjarig" meer dan één, jaar oud. Zo zal elk merk buiten de aanduiding „jong-belegen" of „extra- belegen" enz. ook nog verschillend van kleur zijn, zodat de koper zyn voorkeur voor meer of minder bele gen in een kleur zal kunnen gaan uitdrukken. Voor boerenkaas is het leeftydaanduidende merk omgeven door een ring waarop, ook al per segment geheel of gedeelteiyk leesbaar duideiyk de naam „boeren kaas" voorkomt. Drie keurmeesters, de heren F. de Boer uit Leeuwarden, J. Veenstra uit Alkmaar en K. Adema uit Den Haag zullen controleren of vaststelling de kwaliteit door de leden van Kaasunie in overeenstemming is met de gestelde eisen. De kwaliteitscon trolecommissie is de supervisie opge dragen en in geval van overtre ding zijn zy volgens het reglement bevoegd door het adviseren van flin ke boetes herhaling te voorkomen. MARKTBERICHTEN boerenkool 14-25, rodekool 10-17, pref rabarber 55-92, stoofsla 30-35, 20-67, uien middelfijn 30.20. middelgrof 33.10. waspeen 23-28, per 100 kg, knolselderij sla 5-26 per witlof 30-! komkommers 40-1 100 st., radys 32 per 100 bos. WOERDEN, 10 fe'or. Kaasmarkt 1 partij. Geen notering. spreiding te stoppen niet ontvanke- lyk, omdat er al lang geen vrees vooi verspreiding van het plaatje Jhr. mr. Witsen Elias uitspraak op 17 februari. In het gebouw van de Genie aan de Morsweg werden vanmorgen ver schillende schilderwerken aanbe steed. Van het verven van militaire ge bouwen en werken in de dienstkring Soesterberg had de firma Brinker uit Schiedam het laagst ingeschre ven met een bedrag van f. 129,700. De firma Weijsters uit Bergen op Zoom was met 133.000 de op één na laagste van de zestien inschrijvers. Voor het verven van militaire werken en gebouwen in de dienstkring De Kooy (Den Helder) waren vier in schrijvers. De laagste inschrijving was van de firma Braaf uit Wierin- gerwerf met een bedrag van f. 25.600. De fiirma Schaap uit Schagerbrug schreef in met f. 25.682, terwijl de firma Hendriks uit Utrecht met f. 27.000 de hoogste inschryfster was. Twaalf bedrijven schreven In voor het verven van gebouwen op de vliegbasis Valkenburg. De firma Van Duuren uit Eindhoven deed dat het laagst met f. 39.900, gevolgd door de firma Mirnnee uit Katwijk. De hoog ste inschrijfster was de firma Lucas uit Leiden met f. 50.104. Voor het verfwerk aan militaire gebouwen en objecten op het vliegveld Ypenburg waren 8 inschrijvingen binnengeko men. De laagste daarvan was die van d'e firma Verboom uit Schiedam met 42.275, gevolgd door die van de firma Eurodordt uit Dordrecht: f. 46.480. De hoogste voor dit object was de firma Hendriks uit Utrecht: f. 51.000. Voor het verfwerk in De Lier, Maasland en 's-Gravensanden stelde de firma Van Ryn uit Den Haag zich kandidaat met een in schrijving van f. 28.900. Op een na ste inschrijfster was hier de firma Perspectief uit Rotterdam met f. 32.400. Hoogste van de 6 inschrij- was de firma Van den Bergh en Zn uit Maasland met een bedrag van f. 80.000. BEURSOVERZICHT Amsterdam, 10 februari. De beurs heeft vanmiddag de vaste stemming van gisteren voor de in ternationale waarden voortgezet. Gaf gisteren Hoogovens de stoot tot een hoger niveau voor de hoofdfondsen, vandaag gebeurde dit onder leiding van aandelen Kon. Olie. Deze stuk ken sloten in Wall Street een dollar hoger, waardoor in Amsterdam de weg naar omhoog openlag. Genoemde aandelen liepen dan ook op van 164.30 tot 164.80, tegen gisteren als gemiddelde slotprijs van de laatste tape 162.50. Het publiek nam de stuk ken in deze hoek wederom uit de markt, terwijl voor Amerikaanse re kening enige belangstelling aanwezig Philips kwam zeer goed voor de dag op 157.80 (156.30). Ook Unilever kon goed meekomen met een koerswinst van 70 cent by een notering op 137.70 Aku ondervond goede steun van de zeer gunstige winstcyfers van de Amerikaanse dochter de American Enka. Aku verbeterde by na 3 pun ten tot 532. Hoogovens konden op 556 het hoogste niveau van dinsdag op 561 niet halen. Dit gold ook voor de beide claims Hoogovens. Het was vandaag kalm in de drie Hoogoven- hoeken. Morgen is het de laatste ver- handeldag voor de claims Hoogovens, Het goede herstel gisteren in Wall Street, na de inzinking op maandag, was een goede stimulans voor de beurs. Men durfde voortbouwen aan de gisteren ingenomen verhoogde stellingen. De omzetten in de hoofd fondsen bleven eohter bescheiden. In de Scheepvaartsector gaf Kon. Boot een lioht koerSherstel te zien. Op de incourante markt werden de winstbewijzen KPM verhandeld van f 4600 tot f 4625. Van de leidende cultures trok HVA verreweg de meeste belangstelling. De specula tieve vraag in dit fonds blyft aan houden. Gedaan werd 148 tot 149 (146%). De staatsfondsenmarkt ont moette goede vraag voor Zwitserse rekening waardoor de stemming in deze sector aan de vaste kant was. In de lokale afdelingen wei-den aandelen Fokker lager geadviseerd op de publikatie over de Star- fighters. Claims Amstel Brouwerij kregen wederom een onveranderde advieskoers. De fluctuaties in deze claims biyven binnen zeer nauwe grenzen. Woensdag 10 februari 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5% Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-n 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4%. Ned. '61 4% „m, Ned. '63 4.fn| Ned. '47 3% Ned. '53 3% Ned. '48 3% Ned. '50 I-n 3% Ned. '54 I-n 3% Ned. '55 13% Ned. '55 H 3% Ned, *37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned dol. In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 tndië '37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% ACTIEVE AANDELEN vorigs slotkoers koers heden 101A 101H 99A5 99% 95% 95% 96% 5 95% 95%* 94% 94% 93% 93% 91% 91% 91% 92% 82% 82% 88% 88H 81% 81% 81% 83 81% 83 83 85% 83 85 f 86% 86% 86% 86% 97% 97A 91% 97% 104 103% 94 94 94ff 94j| (tost. Rubber 111 110% Ver. HVA-mij. 147 148% &.K.U 529% 531% Deli My cert. 117.20 117.50 Roogovens cert. 554% 555% Philips gem. bez. 156.35 157.85 Unilever cert. 137 137.70 733 745% Kon. P (50 A f 20) 162.50 165.30 Soli Amer. Lyn 103% 103%* lava China Pak. 162 162 KLM 75 Kon. Ned. St.boot 141% 142% Kon. Pak et My. 168 169% 3 toom v. My. Ned. 137 136 Niev Goudr. cert. 99% 99% t. Ommeren cert. 258 259% Kon. Rott. Lloyd 138% 140 N. Scheepv. Unle 134% 134% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 91 A'dam '48 3% 90 R'dam '52-1 4% 92% 92% Idem 37 I-m 3% 89% Bank N.G. 85 5% 100% idem '68 5 98^ dem d. N.W.B. '52 4% BVQ Rspbr. '52 BVG Rspbr. f500 98A 93% 162 y< 143% 100% 98% 98% 93% 162% 143% Industr. Obligaties VERKLARING DfcL. TEKENS Gedaan en laten bieden 85% 86% 793/4 92 91% 92% 87% Premieleningen Alkmaar '58 2% A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam '56 EU 2% A'dam '59 2% Breda *54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag'5212% Idem n 2% R'dam *52 I 2% Tdem n 2% Idem '67 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-HolL '59 2% NEET-ACTIEVE AANDELEN Bank, en Kredietinstellingen tntenmie (60 213 N<=f° f50,- 115 n5 5°5®co 236 237 Unites (60,- 490 490 Ver. Bea. v.94 (60 135 135 Europa I 10 pb. 530 530 Alg, Bank Ned. 3I4 313 Amro 68.80 Cultuurbank Holl Bank O eert. Ned. Mid.bank 111 R.VJ3. eert815 Industrie Ondernemingen Albert Heljn 679 Berkei's Pat234 Borsumy.Wehry 71 Calvé Delft eert. 965% K, Pap. v. Gelder 148 K. Ned. Grofsm. De Gruyter pref b aoll Constructie tng bur, v. Bjiyv. [nternatio 7. Kemp en Beg. Kon Zout Ketjen 1000 ueldse Wolsj-y 416 Mllller en Co. NB Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott, Droogd. My SMS 7er MachJabr. Ver Touwfabr. /ihamy Walvisvaart Wernlnk'8 Betjny Wilton Fy en oord 9. wyk - Heringa Zaalberg 100 Myn bouw en petroleum 18% 116% 156b 144% 330% 360 57.90 179% 79% 221% 196% 116% 440 445 161.10 164.50 Amer. fondsen Canad Paclflo R. 67 3A 68% Intern Nickel 85 86 Anaconda 58% 59 Bethlehem Steel 26f| 36i9« titles Service 80% 79% Genera) Motors 111% 100% Kennecott 99% 100 Republic Steel 42% 42% Shell Oil 58% 58% Union Pacific 42% CL. States Steel 52% 52% Bieden o Ex dividend d Exclaim e Laten a

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11