m l V „DE GAVE": bedevaart Lourdes fraai gefilmd use fel 0(1 "ir,; BEATLES GEVEN sus AANDELEN UIT Köln-Liverpool morgen op t.v.? BAYER Oplichter Pouillon opnieuw in arrest JOHNNY LION gaal niet in woonwagen Vanavond t.v.-film over KARL MARX Gedrang in de ruimte Meer dan voorwerpen STROOM VAN CHURCHILL- SOUVENIRS Studieraden gevraagd i1 i U222S22ESE2EH i fi Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 9 februari 1963 Derde blad no. 31487 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. weer een internationale prijs ;lzIvoor manus van der kamp za) gang toi itzeggen den vat zoeket za' schepen i7 (Van onze r.t.v.-medewerkster) Manus van de Kamp, samensteller-regisseur bij de K.R.O. (,,Ik regisseer en monteer mijn films zelf. Dat is de enige vooi0pjossjng"heeft alweer een internationale prijs gehad: uit han- ge-jen vail Je Monegaskische minister voor Cultuur ontving hij dit weekeinde in het „Palais des beaux arts" in Monte Carlo als prijs 'een bronzen duif voor zijn t.v.-documentatie „De gave". to: Zeven jaar werkt Manus van de Kamp nu al bij de KRO-tv. Daar voor was hij na zijn studie op de toneelacademie in Maastricht, acht Ijjaar free-lance toneelspeler. Zijn be kroonde film „De gave", gemaakt iet Piet Kaart, werd medio 1963 uitgezonden. Het is een impressie van de reacties bij kinderen en hun ouders, die een bedevaart naar Lom-des maken. „We zijn met een trein vol zieke kinderen mee naar Lourdes gegaan", vertelt Van de Kamp", een kind is namelijk het meest eerlijk reagerend. 'Z<h 'kWe hebben willen laten zien, hoe |€en kind reageert op een bedevaart, i koelcnjjoe christenheid ten opzichte van Lourdes in het bijzonder en ten op- yj^gjZichte van de bedevaart in het al- staat De naam -De gave" is eigenlijk een woordspeling op het ri viertje. dat langs Lom-des stroomt, ,,Le Gave. Ik heb al filmende zonder script eens kritisch willen onderzoe- om hetken of de rivier Le Gave een gave is ja of nee". nog iggende Anderen ontmoeten gerende „Mün conclusie na een week ky- >en. Hij ken; het is niet van belang, dat er hij dejn Lourdes ooit een biologisch won- r zich der gebeurt of is gebeurd, maar er is weg.maar één gevolgtrekking, of je de riep: zaak nu kritisch of devoot bena- het belang van Lourdes is in de eerste plaats dat mensen, die in in niet de 300 bedrag Twee leden van de Beatles, John Lennon en Paul Maccarthey, hebben de maatschappij „Nor thern Songs" gestichtivaarvan het kapitaal wordt gevormd door zesenvyftig zangnummers, die zij zelf schreven. De vennootschap zal binnenkort aandelen uitgeven tot een totaal van ongeveer twaalfeneenhalf miljoen gulden. n toe- en, is is sprake van, dat de ontmoeting de Europa Cup tussen F. C. Köln C. Liverpool morgenavond op geen het tweede net wordt uitgezonden. Omstreeks het middaguur was echter a uit- nog geen definitieve beslissing geval- een lichamelijke of geestelijk isole ment gelegen hebben, anderen met dezelfde problemen ontmoeten. Zo iets relativeert hun eigen proble- „In de tweede plaats gebeurt deze confrontatie op een religieus vlak. Dat betekent: je ziet een be paalde zin in het leven. Ieder heeft in de totaliteit van het leven een eigen plaats. Ik heb ze gezien, al die verbitterde eenzame mensen op de heenweg. Ze waren gewoon an dere mensen geworden op de terug weg. Ze konden ineens afstand ne men van hun eigen problemen. Uit de confrontatie, zeiden sommigen, kunnen we een nieuw leven begin- binnenkort op het scherm gaan brengen. Manus van de Kamp zit intussen niet stil. Woensdag vertrekt hij voor een week naar Curagao samen met cameraman Ad Braamhorst. Wat hij daar gaat doen? „Laten zien wat de Marine op dat eiland doet. Zowel beroepshalve als in hun vrije tijd. Dat is een heel probleem daar. Kli maat, mentaliteit alles is daar an ders. Ik vraag me dan ook af, of die jongens recht hebben op een bijzondere geestelijke vorming". Verdere plannen? „Op Curasao veel vis en kreeft eten en verder een dag in New York spijbelen". Nu GRIEP veelvuldig voorkomt... ...is het verstandig u daar zo goed Mocht u dan toch nog griep krij- mogelijk tegen te wapenen. Mijd, gtn, neem dan Aspirin ran als het enigszins kan, dichtbevolk- ,XT Baver in. Want bij griep vinden te ruimtes, voorkom overmatige inspanningenzorgvoorvitamine- meer mensen baat bij Aspirin rijke voeding en goede nachtrust, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT ACHTER 20voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. I NEDERLAND 1 KRO 9.35 i 10.10 1 10.35 NTS-journaal voor gehoorgestoorden Engelse les NTS-journaal Nederlands songfestival 1965 Shirley Booth als Hazel Jan en Alleman, amusement Karl Max, documentaire Vanavond in Nieuwspoort NTS-journaal. NEDERLAND 2 AVRO §i 8.00 uur Nieuws in het kort NTS g 8.01 uur Cara Williams: Getrouwd, ongetrouwd 8.25 uur Artistieke ontmoetingen M 9.10 uur De vijfde colonne, speelfilm g 10.10 uur Kerk en sport. ew cjióteren (Van onze Parijse correspondent) De beruchte architect Fernand Pouillon, die een paar jaar geleden werd gearresteerd wegens de een- Compliment „Speciale gasten" van Boltini „Ik ben erg blij", zegt Manus van de Kamp", met deze bekroning. Het is tevens een groot compliment aan Piet Kaart, die meer dan subliem gefilmd heeft". Er bleek in Monte Carlo grote belangstelling voor „De gave" te bestaan. Zeker is nu al dat België, Duitsland en Monaco de film Utrechtse correspondent) woonwagen aangeboden, maar juist niet hebben. Ze hebben zelf een caravan gekocht, die ze er neerzetten in de stad waar het circus staat, maar niet het circusterrein. (Van De jongens kregen zelfs t Herman Batelaan, manager, coach n geestelijk vader van Johnny Lion n de Jumping Jewels, heeft er lang ver nagedacht voor hij besloot zijn Omstreden figuur door sommigen verafgood, door anderen verafschuwd (Van onze rtv-medewerkster) Ingeklemd tussen drie amuse mentsprogramma's en de parle mentaire rubriek zit vanavond een documentaire over Karl Marx. Na aandacht te hebben besteed aan deapostel Paulus en aan Dante, richt de KRO zich vanavond op deze door sommi gen verafgode, door anderen verafschuwde figuur, die leefde op de kentering der tijden. Regisseur Leo Akkermans heeft in deze documentaire getracht een ei gen visie op de figuur Marx te ge ven. Na iets te hebben laten zien over de afkomst van hem (klein zoon van een rabijn, zoon van een Nederlandse moeder, Jenny Pres burg, wier zuster getrouwd was met de oprichter van het Philips-concern, Lion Pgilips) en zijn persoonlijke en huiselijke leven, komen zijn uitspra ken uit zijn geschriften aan bod, van zijn studententijd tot aan zijn dood toe. lieren t ver- ticiele rosio ■aal Sinds op 4 oktober 1957 met de lan cering van de Spoetnik I het ruimte tijdperk is begonnen, zijn meer dan 1.000 door mensenhanden gemaakte voorwerpen satellieten, ruimte- mef vaartuigen, capsules e velerlei stuk- brokkenin een baan in de en ruimte terechtgekomen, rma- Volgens tabellen, opgesteld door het Goddard Space Flight Center in pa_ Maryland, zijn 243 van deze voorwer pen door de VS of bevriende mogend- een heden gelanceerd en 94 door de en Sowjet-Unie gelanceerde satellieten. Van deze totalen bevinden 103 Amerikaanse en 16 Russische satellie ten zich ook nu nog in de ruimte en zijn 140 Amerikaanse en 78 Sowjet- satellieten uit de ruimte verdwenen. Vele satellieten hebben zich na de lancering verdeeld in twee of meer ruimtevoorwerpen of zijn door toeval lige of opzettelijk teweeggebrachte omstandigheden tot „ruimte-afval" uiteengevallen. Volgens de gegevens van Goddard hebben 469 brokken afval van Ame rikaanse en 182 van Russische oor sprong te eniger tijd om de aarde ge draaid. Hiervan zijn 372 Amerikaanse en 16 Sowjetstukken nog altijd in hun baan. De ongeveer 400 miljoen door de VS in mei 1962 als „Project Westford" gelanceerde „ruimtenaalden" zijn bij de opstelling van de tabellen niet in aanmerking genomen. Vermoedelijk draaien zij nog altijd om de aarde in een ononderbroken band van onge veer 8 km breedte en ongeveer 40 km dikte. Amerika vrijwel in alles voor val van de VS en zes ruimtevaartui gen van de Sow jets. De Amerikaanse zijn: de in 1959 gelanceerde Pionier IV, de in 1960 gelanceerde Pionier V, de Ranger III, de Mariner II en de Ranger V (allen van 1962) en de Mariners m en IV van 1964. Verder bevinden zich in banen om de zon de ledige raketten van de Rangers III en V, de Mariners II en IV en de Rangers IV en VII, de beide ruimtevaartuigen, die de maan be reikten. De Sowjetruimtevaartuigen rondom de zon zijn: de Loenik I (1959), een Venus-onderzoeker van 1961, een Marsonderzoeker van 1962, de Loenik IV, die in 1963 de maan miste en de Zonds I en II van 1964. De Sowjetunie heeft zeven bemande ruimtevaartuigen (waarvan één met 3 man) in een baan gelanceerd en ge borgen, de VS lanceerden en borgen er vier afgezien van twee ballistische vluchten. Evenals de Amerikanen hebben de Sow jets met twee onbe mande ruimtevaartuigen de maan be reikt. De oudste Amerikaanse satellieten, die zich nog in een baan bevinden, zijn de Explorer I en de Vanguard I, die in 1958 zijn gelanceerd en de Vanguards II en III, benevens de Ex plorer VII uit 1959. De Vanguard I zendt nog steeds uit en wordt daarom gerekend tot de meer dan 20 Ameri kaanse „actieve" satellieten. Ofschoon de Russen met hun Spoetnik I in 1957 de eersten in de ruimte zyn geweest, is de oudste sa telliet, die zy thans nog in de ruimte hebben, in mei 1960 gelanceerd. De grootste en op het grootste ge deelte van de aarde zichtbare satel liet is de Echo I, een bol met een middellijn van meer dan 33 meter, de zwaarste en meest massieve de ruim 28 meter lange In januari 1964 gelan ceerde Saturnus V die 16.965 kg weegt. Bij het opsporen van deze geschrif ten is de heer Akkermans terecht gekomen in het Internationale insti tuut voor sociale geschiedenis in Am sterdam. De plaats, waar bijna tach tig procent van Marx' geschriften worden bewaard. Kritisch worden enige uitspraken onder de loep ge nomen, zoals „religie is opium van het volk", een uitspraak die vaak wordt uitgelegd als een directe aan val op wie religie beroepshalve be drijft. Volgens deze documentaire is dat echter een verkeerde uitleg: de uit spraak is bedoeld in de zin van „een zich vergeten in een droomwereld" om zo de harde werkelijkheid bul ten te sluiten. De zeker in K.R.O.- kringen vooruitstrevende conclusie van deze documentaire is, aldus de heer Akkermans: „Het is mogelijk onder een communistisch regime christelijk te zijn. Het communisme hoeft geen dood voor de rooms- katliolieke kerk te zijn". De film over Karl Marx begint om 21.35 uur. Zoals begrijpelijk worden er thans, na Sir Winston Churchills dood, meer Churchill-souvenirs dan ooit verkocht hoe lelijk ze vaak ook zijn. Kleine bortsbeeldjes, speciaal die van plas tic, vliegen weg. De laatste tonen Churchill met een sigaar in de mondhoek en zijn bekende vlinderdaa, Dan zyn er natuurlijk de onvermij delijke Churchill-asbakken en ta bakspotten. Een bekend warenhuis laat thans zilveren lepeltjes maken met Churchills beeltenis in emaille. Ook wordt een enorm groot aantal grammofoonplaten verkocht waarop Sir Winstons machtige stem is vast gelegd. Hetzelfde is het geval met speciale herdenkingskaarten. Boekwinkels en kiosken zijn over stroomd met Churchill-literatuur in de grootst mogelijke verscheidenheid. Daarbij komen dan nog de repro- dukties van sommige van zijn schil derijen. Er is een speciale gouden herdenkingsmedaille voor Sir V inton geslagen van 22 karaat goud. Vol gende maand komt ©r een verzame ling van 32 gekleurde lithografieën van Sir Wintons begrafenis uit. De winst hiervan zal gaan naar het Churchillfonds. bestemd voor de uit breiding van het Churchill-college in Cambridge en de nieuwe interna tionale studiebeurzen, die ter ere van Churchills nagedachtenis zijn inge steld. In het dorpje Westerham in Kent, waar Sir Winston jarenlang gewoond heeft, hebben de winkeliers uit pië teit voor de overledene tot dusver elk goedkoop commercialisme weer staan. In Bladon, waar hij begraven is, zijn alleen maar herdenkingskaar- ten te koop. Maar de eigenaar van de kleine herberg in het dorp „White 'House Inn" kan thans vijfmaal zo veel krijgen voor zijn café als tot nu toe. Hij heeft een aanbod ont vangen van 10.000 pond omdat het nu wel erg in trek zal komen „jongens" bij het circus van Toni Boltini te laten werken. „Zelf waren ze meteen enthousiast, maar ten slotte weet je nooit wat de gevolgen zijn. Ik heb tegen ze gezegd: we doen het, als je maar jezelf bljjft en je niet in de circussfeer mengt, want dan gaat het fout". Op een podium Johnny Lion en de Jumping Je wels zullen ook niet als circusarties ten optreden. Zij zullen worden aan gekondigd als speciale gasten. Het karakter van hun show verandert niet. De tienersterren worden op een podium met him eigen instrumenten en geluidsinstallatie de piste ingere den. Tot zijn grote vreugde krijgt Johnny Lion nu eindelijk zijn zo ver langde leeuw als mascotte. Het dier zal bij ieder optreden aanwezig zijn. „Ik vind alles best", zegt Herman Batelaan, „als dat beest maar uit zijn buurt blijft". „Ik geloof, dat Johnny en de Jumping Jewels niet aan populariteit zullen inboeten. In tegendeel. Zij zullen nu een veel groter tienerpubliek kunnen berei ken, omdat ieder kind naar het cir cus mag. Totnutoe traden ze vaak op in gelegenheden, waar alleen oudere tieners van hun ouders naar binnen mochten". Showervariug „Bovendien snijdt het mes aan twee kanten", aldus Herman Bate laan. „De jongens doen een schat aan showervaring op, omdat het pu bliek hen van alle kanten kan bekij ken. Hetzelfde geval hebben Rob de Nijs en de Lords ervaren in hun tyd bij de Rudl Carrell Show". Johnny Lion en de Jumping Jewels blijven ook buiten het circus hun eigen leven leiden. Zij hoeven hun dagindeling niet aan te passen aan het strakke keurslijf van de circus wereld. Zij staan elke avond en soms 's middags twee keer een kwar tier in de piste. Daarnaast gaat hun radio- en televisie-optreden gewoon door. Voor speciale gelegenheden zal hun optreden worden verschoven. tralc rol die hij had gespeeld in het grootste Franse woningbouwschan- daal van na de oorlog, is thans op nieuw door de politie opgepakt. Pouillon, die als bouwmeester en ais oplichter een bijna gelijke dosis genie schijnt te bezitten was inder tijd wegens zijn praktijken als di recteur-generaal van een der groot ste bouwondernemingen van Frank rijk tot 3 jaar gevangenis en ver beurdverklaring van zijn enorme vermogen veroordeeld. Voor hij zijn tijd had uitgezeten, of beter: uitgelegen, wist hij de kli niek. waarin hy wegens zijn zwakke gestel tijdelijk was opgenomen, via een raam en een touw vanuit de eerste etage te verlaten. Later, naar aanleiding van een nieuw proces meldde Pouillon zich aan bij de justi tie. Om gezondheidsredenen werd hy tenslotte op verzoek van zyn advo caten tijdelyk weer in vrijheid ge steld. Hy zou op dat moment volgens de medici nog maar enkele weken te leven hebben. Zijn gezondheid moet zich in de hervonden vrijheid ec titer weer snel hebben hersteld, want „Fernand de prachtlievende", zoals hij door zijn vrienden werd genoemd, trof men d© laatste tijd geregeld aan op de voornaamste cocktailparty's en an dere society-gebeurtenissen van Pa rijs. Hem werd enkele weken geleden zelfs een literaire prijs toegekend voor het boek, waarin hy zijn avon- tuurlyk verleden beschreef. De rech ter van instructie heeft nu evenwel gemeend, dat al deze mondaine ac tiviteiten bezwaarlyk te rijmen zyn met het ziekteverlof, dat Pouillon als veroordeelde oplichter was toege kend. Reden waarom h\1 is uitgeno digd ook de rest van zyn tyd nog maar uit te komen zitten. Een invita tie en een beslissing die door de tienduizenden kleine spaarders, wier inleggelden indertyd m de zakken van Pouillon verdwenen, ongetwy- feld met voldoening zijn begroet. Het landelyke college van studen ten faculteitsorganisaties heeft een brief aan de minister van Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen ge zonden, waarin het college de mi nister vraagt „te willen bevorderen, dat ook de faculteiten, interfacul teiten en subfaculteiten die het tot nu toe niet nodig hebben gevonden een studieraad in te stellen, een der gelijke raad zullen vormen". In de brief stelt het college dat de meest wenselyke vorm van over leg tussen hoogleraren, wetenschap- pelyke staf en studenten die van studieraden is. Het artikel 81 van de Wet op het Wetenschappelijk On- deiwys, dat de mogelykheid opent om studentenvertegenwoordigers uit te nodigen tot het bywonen van de faculteitsvergaderingen, acht het col lege onjuist, omdat dergelyke „hea rings" niet de meest geschikte gele genheid bieden tot vruchtbare ge- dachtenwisseling, aldus de brief van de ud en ten faculteits organisaties. Songfestival Trea Dobbs Het Eurovisie-songfestival, waar we door Corry en Teddy zo ver knocht aan zijn geraakt, is al weer aan de voorronden begon nen. De laatste jaren zijn die nationale finales lijdenswegen geweest voor de organisatoren, maar het ziet er naar uit dat men voor dit jaar een gelukkige oplossing heeft gevonden, die zo wel de liedjes als de zangeressen en zangers recht doet. Op maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag en vrijdag zingen resp. Trea Dobbs, Ronny Tober, Connie van den Bosch, Gert Timmerman en Shirley ieder drie liedjes, waar na drie jury's te weten een des kundige jury, een semi-deskun dige pers jury en een ondeskun dige jury van het publiek door stemming uitmaken met welk van de drie liedjes de zanger of zangeres zaterdagavond in de fi nale zal uitkomen. In die eerste ronde wint de zanger dus altijd, alleen twee van zijn drie liedjes verliezen. Dat is al een hele troost. Bovendien kan de keus wat rustiger en evenwichtiger worden gemaakt, omdat het im mers gemakkelijker is uit drie liedjes gezongen door dezelfde zangeres een eerste keus te ma ken, dan uit zoveel verschillende liedjes gezongen door zoveel ver schillende zangers te moeten kiezen. Tenslotte is er nog het voordeel dat men in de loop der week by zichzelf heeft kunnen nagaan welk liedje het best in het geheugen is blyven hangen. Gisteren trad als eerste Trea Dobbs aan. Zij zong de liedjes „Stad", „Ploem, ploem, jenka" en „Kijk maar niet om". Aan haar interpretatie lag het niet dat zowel „Stad" als „Kyk maar niet om" weinig opmerkelijks te bieden hadden, niet wat hun tekst betreft (al deed het deugd dat die tenminste niet banaal was, alleen maar weinig oor spronkelijk) maar ook niet wat hun muziek betreft. Alleen „Ploem, ploem, Jenka" sprong er zowel door de tekst als de melo die een beetje tussenuit, of schoon het toch wel een erg „lichtgewicht je" was. „Ploem. ploem" won dus terecht, met „Stad" als goede tweede, terwijl „Kijk maar niet om" met drie stemmen duidelyk de rode lan taarn droeg. Van wie de liedjes waren kregen we nog niet te ho ren. We kregen überhaupt niet veel te horen nadat de uitslag bekend was, want terwyl Teddy Scholten als presentatrice nog iets wilde zeggen zette Dolf van der Linden al haastig een fan fare in en werd het beeld wegge draaid, om plaats te maken voor de klok, die schoksgewys gedul dig nog ruim een minuut in beeld bleef voordat de hoofdfilm de aandacht opeiste. Een ietwat verzorgder slot was wel op zyn plaats geweest, maar misschien durfde men het niet aan met de tijdslimiet te spotten omdat Piet te Nuyl jr, Vara's „Vadertje tijd", op de voorste rij zat toe te kijken illlill!ll<llllilll!l!llll[||lli!!l!IIIII!lllll!illlllllllllBi!!lllllllllllllllliillll!llllIJI!lllllll!lll|!llll||!l||!l||||||||[|||||||||||||||i'iUl[!!i m VOOR WOENSDAG 10 FEBRIAKI Hilversum I, 4<>-> m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied, 8.15 Lichte gr. en reportages. 8.50 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klass. gram. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 School- tlsche mo- en zang platteland. ;uinb. 12.30 Orgelkwart. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Licht lnstr. sextet, 13.45 tret. 14.00 Twee piano's: 14.15 Radio kamerork. ass. muz. 14.50 Kamer- d. Jeugd. (Om 16.00 6.50 V. d. zieken. 17.20 Prome- nuz. 17.50 'e bruikers. VARA: 18.00 Nieuws. 18.13 Act. 18.20 Ultz. van de Boeren Partij. Sprekers: Mej. M. Lukkes en de heer TJ. J. de Groote. 18.30 Rumba-Tango-orkest en zangsolisten. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Artistieke staalkaart, 20.00 Nws. 20.05 Dansork. en zangsolis ten 20.40 Klokken, bellen en treinen, Geraldine Chaplin, de oudste dochter van Charlie Chaplin, in een opname in Madrid voor de film, ,.dr. Zjiwago" naar 't boek van de Russische Nobelprijswin naar Boris Pasternak. Op de foto tevens de titelrolspeler Omar Sjarif. hoorspel. 21.40 Lichte ork-muz. 22.00 Licht ork. 22.25 Nws. van het Euro- songfestival. 22.30 Nws. 22.40 Franse chansons. 22.55 Tussen stilstand en be weging. lezing. 23.10 Viool en klave cimbel: klass. muz. 23.30 T' merrauz. 23.55-24.00 Nws. 3.30 Moderne ka- gram. 7.30 Nws. en herh. SOS-berich- ten. 7.45 Radiokrant. 7.55 Lichte gram. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.40 Lich te gram. 9.00 V. d. zieken. 9 40 V. d. vrouw. 10.10 Moderne gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Geestelijke liederen. 11.30 Lichte gram. 11.50 Twaalf uurtje: cabaretprogr. 12.05 Accordeonspel met kwartetbegeleiding. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: radlo-snelbuffet. 13.30 Vocaal ens. en licht instr. kwartet. 14.00 Boe ren en burgers ln Buitenveen. hoor spel (dl. 18). 14.25 .Klass. kamermuz. 14.50 Seml-klass. orkjnuz. 15.50 Bijbel- vertelling v. d. Jeugd. 16.00 V. d. Jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.45 Accordeonmuziek. NCRV: 18.00 Vocaal ens. met orgel begeleiding. 18.30 Het spektrum: nws. uit de prot.-chr. organisaties. 18.43 Nwe gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Hells- kwartler. 19.45 Op de man af. praatje te spreken - sprekei om te leven, gesprek. 23.35 Lichte gr. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPUOGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) My klnda love Don't be that way (Goodman), id.; in a little Spanish town (Wayne). Jackie Davis; You hit the spot (Gordon), Sa rah Vaughn: All of me (Marks), id-: Then I'll be happy (Friend), Jackie Davis; Amor, amor, amor (Ruiz), Or kest Almé Barelll; Helena (Stole). Or kest Franck Pourcel; Rêve mon rève (Slniavlne), Isabelle Aubret; Maria de Bahia (Misrakl). Orkest Aimé Barelli; Mon amour (Salvador). Orkest Franck Pourcel: Le gars de n'lmporte ou (VI- dalln), Isabelle Aubret; Les comédiene Richards; Plzzlca tl—Pizzicato (Stem I Aubret; Quando caliente el (Rigual), Orkest Franck; Rumba i cha cha Almeida i, a Almeida; Pica pau Vena (Almeida), id Perfldia (Dominguez). Nat King Cole: El choclo (Schluger). id.; Ansledad (Rodriguez), id.; Pfranclng (Davis). John Coltrane, Hank Mo- Freddie Hubbard. McCoy Tyner. Reggie Workman. Art Davis. Elvln Jones; Wil- 1 iw weep for me (Ronell). Babv Face Willette. Grant Green. Ben Dlxoii; Stop and listen (Willette). Id.: Rastus (Tur- rentine)Tommy Turrentlne, Stanley Turrentlne. Horace Parian. George Tucker. A1 Harewood. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 17.00 De Verre- lC^«r,jJn^rnftt Jeu6dJourn VARA: 17.10-17.4o V. d kind. NTS: Teleac - I Inleiding door Z. Exc. minister mr. Th. H. Bot. 19.05 Teleac - Eerste hulp ln de woning, televisiecursus NCRV: 19.30 Barend de Beer. 19 35 Dzjes zien. Jazzprogr. NTS: 20 00 Jour- 1965. avondslulting. NTS: 22.35 Journ zangsollste. 20J20 Wat zegt U nog? 20.45 Sport met Spaak, Spaak met sport. 21.45 Gesprek ln de nacht, TV-spel.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5