Akkoord in Brussel: succes voor Tsjoinbe ISSflSl -n I BESéSS Luns grootste kei MET EEN ENKEL WOORD 566sfe STAATSLOTERL LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 FEBRUARI 1965 KONGOLESE PREMIER TEVREDEN HUISWAARTS Vreugde (Van onze Brusselse correspondent) Na een week onderhandelen hebben vice-premier Spaak en pre mier Tsjombe in Brussel het Belgisch'—Kongolees akkoord ge parafeerd. België heeft de omstreden portefeuille met aandelen aan <de Kongolese regering overgedragen, hetgeen betekent dat zij het beheer krijgt in de voormalige koloniale ondernemingen op het ge bied van kernenergie, luchttransport, spoorwegen, goudproduktie e.d. en daarnaast belangrijke deelneming in landbouw- en mijn ondernemingen. Men schatte gisteren in Brussel, dat Tsjombe voor ongeveer 500 miljoen dollar aan aandelen en voor 250 miljoen dol lar aan leningen mee naar Kongo neemt. „Nu pas zijn wij onafhan kelijk", zei Tsjombe na de ondertekening. Verplichtingen Daar staat tegenover, dat de repu bliek de verplichtingen uit hoofde van de in Kongolese franken lui dende leningen van de vroegere Kon- go-staat heeft overgenomen, terwijl België zal opkomen voor die, welke in andere valuta's waren uitgeschre ven en waarvoor het zich garant had gesteld. Samen richten beide landen een Belgisch-Kongolees fonds voor amortisatie en beheer op. Dat zal een nieuwe lening in Belgische franken uitschrijven (af te lossen in 40 jaar, rente 3,5 procent), die zal dienen ter vervanging van leningen van de vroegere Kongo-staat, welke niet in Belgische franken luiden maar waarvoor België zich niet ga rant had gesteld. Bovendien zal de technische hulp van België op eco nomisch, militair en cultureel ge bied worden voortgezet. Daarvoor is een afzonderlijk akkoord getekend. Pakistan nodigt De Gaulle uit President Ajoeb Khan van Paki stan heeft president De Gaulle uit genodigd binnenkort een bezoek aan Pakistan te brengen. Het staatshoofd aanvaardde zelf een invitatie om op een nader vast te stellen datum naar Frankrijk te komen. De uitnodigin gen werden uitgewisseld ter gelegen heid van het bezoek, dat de Franse premier Pompidou en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, aan Pakistan brengen. Havenstaking in VS bijna voorbij Het einde van de Amerikaanse ha venstaking is nabij. Gisteravond laat is overeenstemming bereikt over een nieuw arbeidscontract voor de ha venarbeiders in de Amerikaanse stad Philadelphia. De Amerikaanse onderminister van Arbeid, Reynolds, verklaarde dat het akkoord waarschijnlijk wel de weg heeft vrijgemaakt voor beëindiging van de staking van 60.000 haven arbeiders, als gevolg w aarvan het werk in alle havens aan de Ameri kaanse oostkust nu al vier weken stil ligt. Reynolds maakte het akkoord be kend na een marathonbijeenkomst van plaatselijke leiders van de grote vakbond van havenarbeiders en ver tegenwoordigers van scheepvaartdi recties. De onderhandelingen waren zaterdagmiddag begonnen en duur den vrijwel zonder onderbreking tot zondagavond voort. Philiadelphia werd als de enige grote haven be schouwd, waar zich nog moeilijkhe den voordeden. In New York, Boston en andere steden waren de haven arbeiders al akkoord gegaan met de nieuwe contracten. De staking werd ook daar echter voortgezet uit soli dariteit. In totaal heeft zij de V.S. ongeveer 20 miljard gulden gekost. CARAVANSHOW GROOT SUCCES De tentoonstelling Caravan RAI '65, die van 29 januari tot en met gistermiddag in het nieuwe RAI ge bouw in Amsterdam is gehouden, wordt door de organisatoren een groot succes genoemd. De tentoon stelling werd door 58.571 personen bezocht. Blijkens een onder de deel nemers gehouden enquête was ieder een tevreden over de behaalde com merciële resultaten. Mariner IV registreerde zonne-vlam De Mariner IV, het Amerikaanse ruimteschip, dat op weg is naar Mars, heeft een zonnevlam van mid delbare sterkte gemeten en bijzon derheden daaromtrent naar de aar de geseind. Dezelfde uitbarsting van straling van de oppervlakte van de zon is la ter geverifieerd door instrumenten op de aarde. De Mariner seinde stralingsgege- vens naar een volgstation in Johan nesburg in Zuid-Afrika en dit re lateerde ze naar het laboratorium voor straalaandrijving te Passadena. De Mariner. die op 2P november is gelanceerd, bevindt zich thans 23.3 miljoen kilometer afstand van de aarde. Het resultaat van de besprekingen kan worden gezien als een persoon lijk succes van premier Tsjombe. 'Hij straalde van vreugde toen een weer door jicht geplaagde minister Spaak hem zaterdagavond een goudleren koffertje overhandigde met de 150 brieven, waarin de Belgische rege ring mededeling doet aan de betrok ken ondernemingen, dat haar aan deel moet worden overgedragen aan de Kongolese republiek. Gisteren kreeg Tsjombe van de president van de „Union minière du Haute Ka- tanja" een cheque van zeven mil joen gulden voor achterstallige divi dendbetaling. Spaak zei na afloop van de* onderhandelingen, dat de overeenkomst slechts betekenis heeft, indien de vrede in Kongo terugkeert. De overeenkomst moet aan beide zijden nog worden bekrachtigd. In Kongo door president Kasavoeboe en in België door het parlement. Toegevingen Uiteraard zouden de onderhande lingen niet zo vlot zyn verlopen, wanneer Tsjombe niet ook toegevin gen had gedaan. Men sprak daar om in Brussel zelfs van: een geheim akkoord „Tsjombe-Union Mnière" en een tipje ervan werd opgelicht, toen de Kongolese vice-premier verklaar de dat de Kongolese regering niet het plan had de in Kongo werkzame buitenlandse ondernemingen te na tionaliseren. Voor wat de Union Miniere betreft heeft Kongo thans 24 procent van de stemgerechtigde aandelen die sta tutair recht geven op 2 directeursze tels. Tsjombe moet hebben verklaard van dat recht geen gebruik te zullen maken. De Kongolese premier is vastbeslo ten zijn succes in de onderhandelin gen met België zoveel mogelijk uit te buiten. Vandaar dat hij vandaag rechtstreeks van Brussel naar Loe- loeaburg is gevlogen om daar het stichtingscongres van een nieuwe po litieke partij bij te wonen. Het is de „Nationale Federatie van Kongolese Associaties" en zy is gesticht om Tsjombe bij de aanstaande verkie zingen, die van 18 maart tot en met 30 april zullen plaatshebben, te on dersteunen. Exploitant: „Ik wil nette zaak" Dancing gesloten voor militairen (Van onze Groningse correspondent) Sinds gisteren is de dancing „De gou den leeuw" In Zuidlaren voor mili tairen in uniform gesloten ver klaard. „Ik wil er een nette zaak van hebben", zegt de exploitant D. H. Enting. „Discriminatie", roepen de militairen in koor. Een korporaal zei het onbillijk te vin den, dat burgers wel, maar mili tairen geen toegang meer hebben tot de dancing. „Er is ons helemaal niet verteld, waarom wij er niet meer heen mo gen", zei hij. Toch is de exploitant Enting er niet geheimzinnig over. ,X>e soldaten zijn begonnen met de entreekaartjes te goochelen. Ik ben toen met een stempel begonnen maar daar had den ze ook al gauw een slimmig heidje op bedacht. Ik heb al een paar keer soldaten moeten waar schuwen voor* hun gedrag, de das ging er af, de mouwen werden op gestroopt en soms dansten ze hier met blote borst. Ik ben deze zaak aan het opbouwen. Ik wil er een nette zaak van hebben". Dat de 30 tot 50 militairen, die gis teren in „De gouden leeuw" gin gen dansen niet wisten, waarom ze werden geweigerd, (ze konden dit lezen op een bordje aan de deur), vond de heer Enting heel begrijpe lijk, .niemand heeft mij om com mentaar gevraagd". Welke maatregelen de militaire over heid eventueel wenst te nemen is nog niet bekend. De garnizoens commandant in Assen was van morgen nog niet op de hoogte van de zaak. Minister Luns is zaterdag in Helmond gekroond tot „ereprins van de Helmondse keiebijters" waarna hij op carnavaleske wijze de verzamelde belangstellenden groette. De respectabele hoogte. die minister Luns landelijk en in lengte heeft bereikt, waren voor Carnavalse Prins Huub I de voornaamste motieven voor de toekenning van deze hoge on derscheiding. G Vervolg van pag. 7 CONTROVERSE HOOGOVENS GASUNIE Hoogovens levert reeds tiental len jaren cokesgas uit zyn smelt ovens aan de Noordhollandse ge meenten. Die gemeenten willen nu ook wel aardgas en dat zou worden geregeld tussen Hoogovens en Gas unie. Maar het gesprek liep op niets uit, toén Hoogovens een vinger in de pap wilde houden, wat de Gasunie niet wilde. Weliswaar heeft Hoogovens ver klaard nog wel een andere afzet voor zijn cokesgas te zien, namelijk voor de provinciale elektriciteits-opwerk- king, maar nu is daar de verklaring by gekomen, dat zij op haar tot in de jaren tachtig lopende contracten met de gemeenten blijft staan, maar dan voor SHV-gaslevering. Hoog ovens en SHV hebben tenslotte nog gezegd, dat zij zich aan het alge meen gasdistributiebeleid in Neder land willen aanpassen en dat zij be reid zyn overleg te plegen" ten aan zien van een eventuele coördinatie met het landelijk gas-transportnet". Een bereidheid, die misschien voor wat hen betreft, wel tot en met deel neming in de Gasunie kan gaan „Maar" Overigens is er wel een „maar". De SHV heeft namelijk nog geen winningsvergunning voor haar „gasbel" in de Schermer. Voor het zelfde gebied loopt ook een vergun ning-aanvraag van de NAM en het kan nog wel even duren, voordat de een of de ander de zegen van de Kroon krygt. Intussen snijdt het mes voor de SHV ook naar twee kanten, want zij heeft aangetoond de zaak gezond te kunnen exploite- BINNENLAND afscheid De protes- 5 werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid heeft zaterdag- :ir. middag afscheid heer J. H. Scheps, lid van de Tweede Kamer. Dit gebeurde in de Jaarvergadering in de Pauluskerk te Rotterdam. Mr. J. W. Masman werd als zijn opvolger aangewezen. Tevens besloot men de naam te wijzigen in „Werkgemeenschap van protestantse christenen in de Partij van de Arbeid". Emanuels naar Mexico Na Surl- lame anderhalf Jaar in Nederland als evolmachtlgd minister te hebben ge- Jlend, lsmr S. D. Emanuels, eens pre mier van zijn land. zaterdagmiddag met zyn echtgenote naar zyn nieuwe standplaats Mexico vertrokken, waar hy pers- en cultureel attaché wordt aan de Nederlandse ambassade. Wie de Suri naamse regering in Den Haag tot zijn opvolger zal benoemen is nog niet be kend. Broslo in Den Haag De secreta- -generaal van de Noord-Atlantische rdrags Organisatie, de heer Manllo Broslo, is gisteravond per trein uit Pa rijs in Den Haag aangekomen voor een officieel bezoek op uitnodiging van de Nederlandse regering, De heer Broslo zal o.m. een bezoek brengen aan de Koningin. Morgenavond gaat de heer open Nederlandse kustvaarder -* i De "zware F" is zaterdagavond om ongev< ïegen uur vlotge trokken. De zw£ sleepboot „Clyde" en de Europoort sleepboot „Schouwenbank". belden van L Smit en Co's Internationale Sleep dienst, zyn er zaterdagavond in ge slaagd de „Catharina F" in open zee te krygen. De schade is nog niet be kend. Turken in woningbouw De ge- eente Amsterdam is van plan 500 Turken als werkrachten aan te trek ken. die in de woningbouw zullen worden ingezet. uit Eerste Exloërmond, die woensdag avond door de Rijkspolitie in Exlo is gearresteerd, omdat hij ervan werd ver dacht zijn kapitale boerderij te hebben aangestoken, heeft bekend dende lucifer by ee plas petroleum schuur te hebben gehouden. Hij deed dit, zo zegt hy. om de plas op te rui men. Hij verklaart met een blik petro leum te zijn gestruikeld. De boerderij van de landbouwer brandde geheel af. BUITENLAND Terroristen schuld. - De Perzische uldlg Amir Abas Haveida heeft zondag in de Perzische Tweede Kamer meegedeeld, dat een fanatieke terroristische groepering, die bekend staat als de „Fadalan Islam", verant woordelijk is voor de moord op premier Hassan All Mansoer. De 41-Jarige Man soer is 26 Januari J1. overleden als gevolg van door een student. Moham med Bocharai, op hem afgevuurde re volverschoten. De moordenaar en twee medeplichtigen zijn gearresteerd. Goudstaven vermist Van het Brit se passagiersschip Southampton Castle, dat vrijdagochtend uit Zuid-Afrika in Southampton arriveerde, worden tien kisten met goudstaven ter waarde van een miljoen gulden vermist. Alle pas sagiers en het grootste deel der beman ning waren reeds ontscheept, toen de diefstal werd ontdekt. Frans bezoek aan Roemenië De Franse minister van Financiën en Eco nomische Zaken, Giscard d'Estalng, is i Roemenië aangekomei Tijdens het bezoek zal hy het akkoord tussen beide landen onderte kenen, dat vorig Jaar september In Pa- rys geparafeerd is. Koude In Polen Een deel van Polen wordt beheerst door een koude- goli waarbij de temperatuur op som- •laatsen tot 33 graden Celslus het oosten •ekt naar de Pools-Dultse grens. president van Uruguay. Luis Glannat- tasio, is gisteravond in de Uruguese badplaats Punta del Este overleden als gevolg van een hartaanval. Krach tens de in 1962 opgestelde ïyst van presidenten (een aantal leden van de Regeringsraad, die de ultvoe :ht bekleedt, volgt elkaer beurt voor een Jaar op) wordt ïingt Glannattasio officieel rende macht bekleedt, volgt elkaar bij or een jaar op) word' Washington Belgran. opvolgen. Opium achterhaald De politie Hongkong heeft bijna rvende r tydens nanaelaren in narcotica, zo heelt een woordvoerder van de regering van de Britse kolonie verklaard De woord voerder zei dat er 1570 kilo ruwe opium in beslag is geno- bandieten hebben in Plsa de kerk van San Giullano Terme vuurgevecht geleverd Pa; de in het parochiehuis probeer- breken, tegen hen, waarop een telijke beantwoordde het Jachtgeweer. De ban- Wlnter In Turkye Vier personen zijn doodgevroren en een duizendtal automobilisten is gestrand door het winterse weer in Turkije, dat nu al vier dagen achtereen duurt. De vier omgekomenen waren in Soesoerloek, een stad in de provincie Boersa, in de Aziz, heeft bestaat: een Rolls Royce-chassls waar op in Italië een carrosserie naar het model van een Cadillac is gebouwd. De Vechtpartij op de Amsterdamse Zeedijk De pachter van een café aan de Zeedijk in Amsterdam is zaterdag avond by zyn gewezen echtgenote, die eigenaresse is van dat café en die zelf op de Zeedyk, ook een café exploiteert, verhaal gaan halen. De beide café's behoorden namelyk in eerste instantie aan de man, die de zaken tijdens het huweiyk op naam van zyn vrouw, die 11 jaar ouder is had laten zetten. Na de scheiding bleven de café's eigendom van de De man zat dat blykbaar toch niet lekker en zaterdagavond is hij de zaak in het café van zyn ex-echt genote gaan uitvechten. Resultaat: een vernielde inventaris en een gang van de eveneens gehavende vrouw en haar ex-man naar het zieken huis om verbonden te worden. Bei den konden daarna weer naar hun café terugkeren. De man kreeg bo vendien een procesverbaal wegens huisvredebreuk en mishandeling. Maandag 8 februari 1965 TWEEDE KLASSE Prijzen van: f. 10 zijn gevallen op f. 50 zijn gevallen op f. 100 zijn gevallen op f. 200 zijn gevallen op f. 400 zijn gevallen op f. 1000 zijn gevallen op een prijs van f. 2000 is een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 5 eindigende op; eindigende op: op het nummer i op het nummer het nummer i op het nummer op het nummer i op het nummer: de prijs van f. 25000 is gevallen op het nummer: Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen, 2000 is 2000 is 2000 is 2000 is 5000 is gevallen gevallen i gevallen gevallen i gevallen gevallen 556 033 216 304 5957 79144 29080 09831 36394 18484 36482 DS. KING NAAR WASHINGTON De Amerikaanse negerleider ds. Martin Luther King heeft gisteren In Atlanta, in de zuidelyke staat Georgia, meegedeeld, dat hy van- Radioverkeer van vliegtuigen via kunstmanen Nadat dezer dagen een straalvlieg tuig van Pan American World Air ways op weg van San Francisco naar Honolulu boven de Stille Oceaan met de eigen radio-apparatuur bood schappen via de satelliet Syncom III nsar een grond-station in Calif or- nie had gezonden en prompt langs dezelfde weg antwoord ontving, heeft vice-president W. W. Lynch van de ze maatschappy verklaard, dat naar ziin mening het radioverkeer van de burgerluchtvaart binnen 2 jaar over de gehele wereld via satellieten kan worden geleid. De succesvolle proefneming met het vliegtuig die bewees dat voor het tot stand brengen van deze verbindin gen de boordradio ook in de lucht zeer goed kan worden gebruikt, be tekent voorts dat het radio-ver keer met vliegtuigen boven oceaangebie- den of in andere verafgelegen de len der aarde niet langer beperkt behoeft te blyven tot de minder ho ge en minder betrouwbare frequen ties. die tot dusver in gebruik zijn omdat slechts deze onbetrouwbare golflengten de kromming van de aar de volgen. Vervolg van pag. 1 Sjastri bepleit een ontmoeting Johnson - Kosigin De Amerikaanse presidentiële ver tegenwoordiger McGeorge Bundy heeft zondag de puinhopen geïnspec teerd in Pleikoe, waar enkele uren tevoren door de onverwachte Viet- cong-aanval zeven Amerikanen wa ren gesneuveld en 109 Amerikaanse soldaten werden gewond. Bundy in specteerde de verwoestingen zonder een woord te zeggen. Hy vertrok kort daarna naar Washington. Over het „Hawk-bataljon", dat Amerika naar Zuid-Vietnam ter ver sterking stuurt, meldt Reuter, dat het is uitgerust met 54 luchtafweer - raketten, die van de grond af wor den gelanceerd. De Hawk, een su personisch wapen, dat sinds 1949 operationeel is, heeft een conventio nele lading. Met een bereik van vyf- endertig kilometer kan de raket een vliegtuig opsporen en treffen op een hoogte, ongeveer tienduizend meter, maar ook op geringe hoogte, onge veer dertig meter. Het is byzonder geschikt tegen laagvliegende aanval lers. Een Hawk-bataljon bestaat uit on geveer vyf honderd manschappen, verdeeld over drie batterijen. Elke battery beschikt over zes lanceerin- richtingen, die elk drie raketten heb ben. De Indiase premier, Lal Bahadoer Sjastri, heeft vandaag een bijeen komst van president Johnson met premier Kosigin voorgesteld, opdat de vrede in Zuidoost-Azië behouden biyft. In een toespraak tot het congres van de Internationale Kamers van Koophandel merkte Sjastri op, dat India steeds voor vreedzame samen leving en regeling van internationale geschillen door besprekingen had gepleit. Het officiële Chinese persagent schap Nieuw China noemde vanoch tend de Amerikaanse luchtaanval op Noord-Vietnam „een uiterst ernstige provocatie" en zei dat president Johnson „de hoofdschuldige aan deze oorlogsdaad" is. „Het Amerikaanse imperialisme wil met deze provocatie de oorlog uitbreiden tot de democratische re publiek 'Noord-) Vietnam, opnieuw de veroordeling van de wereld tar tend en opnieuw pogend om een to tale nederlaag in Zuid-Vietnam af te wenden", aldus Nieuw-China. Tran Kjem, ambassadeur van Zuid-Vietnam in Washington, gaf als zyn mening, dat de represaille luchtaanval op Noord-Vietnam door alle Vietnamezen zal worden toege juicht als een bewijs van vastbera denheid op een ogenblik dat het no dig was onze wil te bekrachtigen dat wy niet voor het communisme zullen buigen. avond de minister van Justitie, Katzenbach, en morgen vice-presi dent Humphrey zal ontmoeten. Hy zaï met hen van gedachten wisselen over maatregelen, die de uitoefening van het stemrecht door negers in alle staten mogelyk moeten maken. Het plan van ds. King was aan- vankelyk om met president Johnson een onderhoud over deze kwestie te hebben, maar het Witte Huis heeft hem verzocht in eerste instantie contact cp te nemen met de minister van Justitie. Hij sprak in Atlanta de hoop uit, toch nog tot een gesprek met de president te kunnen komen. Een woordvoerder voor het Witte Huis heeft dit weekeinde nog eens verklaard, dat de president de zaak van het volledig stemrecht der negers onvoorwaardeiyk steunt. Hy zal binnenkort een speciale bood schap over deze kwestie tot het Congres richten. Ds. King zei voorts in Atlanta, dat hy een nieuwe campagne voor in schrijving van negers op de kiezers lijsten zal inluiden en aan het eind van de week naar Selma zal terug keren, waar, naar hy zei, „meer negers in de gevangenis zitten dan op de kiezerslijsten vermeld staan". Intussen heeft een restaurant eigenaar in Atlanta, een zekere Maddox, besloten zijn zaak, waar alleen blanken toegang hadden te sluiten. Een federale rechtbank heeft hem veroordeeld tot betaling van een dwangsom van 700 gulden per dag zolang hy geen negers toelaat. „Ik sluit liever dan negers te bedienen", zo zei Maddox gisteren op een af scheidsmaal voor journalisten. Jeugd verniel kleuterschool In Dronten (Oosteiyk Flevt j heeft vandalistische jeugd het interieur van de openbare terse hooi geheel vernield. Ta en stoeltjes zyn kapotges getracht is, het uit twee lokale staande schooltje in brand te t By onderzoek vond de rijks) voetsporen, die erop wezen, gens in de leeftyd van ongev» 1 jaar de daders moeten zyn ge Het schooltje is gesloten. Voortvluchtig pompbediendt aangehouderi Een pompbediende van een leens garagebedryf, een 20-jarij woner van Sittard, die een wee leden spoorloos verdween met q neming van een bedrag van i f 2.000 van zyn werkgever, is I opgespoord. De jongeman werj terdag door de Duitse politie ai Nederlandse politie overgedragè naar Geleen gebracht, waar verzekerde bewaring is gesteld. De jongeman was met het van zyn baas naar Aken gei en vandaar per taxi naar Dtlssë Hier vloog hy gisteren met een toestel via Berlyn naar Han Zyn avontuur eindigde daar ï|q Nederlandse ambassade, waann, jongeman om geld kwam vragern^ de terugreis. Interpol ontfermdaL over de jongeman en leverdeLf aan de Nederlandse politie uit. [L e C^rcfenaa MAANDAG Den Burcht: Streekfederatie Bollen streek P.v.d-A. Spr. prof. dr. A. Vonde ling. 8 uur n.m. Lakenhal: K. en O.-cursus over ab stracte kunst o.l.v. C. Blok. 8 uur n.m. Rest. De Doelen: Leidse Amateur- fotografenver. 8 uur n.m. Steenschuur 6: Spirltlsch Genoot schap. 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. Janvossensteeg 17: V< zending. Ds Twellert. 8 Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfond Ned. Gemeenten. dichter van het lied George 1 8 uur nam. Zomerzorg: Jaarvergadering Vola. wijk. 7.30-10 Museum voor Volkenkunde: Ver. het Rijksmuseum. V.Tllem de Zwygerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Jaarg. Ned. Chr. Vr. Brond Z.W. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Diploma- uitreiking Opleidingscommissie in het Boek- en Rasterdiepdrukkersbedrijf. StadsgehoorzaalAbonnementsconc. Residentie-orkest o.l.v. Pierre Boulez. Solo-violist Tibor Varga. 8 uur nam. Geref. Jeugdgebouw (Breestraat 19) Ledenvergadering „De Natuurvriend" 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Kon. Ned. Natuurrhlst. Ver. Excur- e naar de Hortus. Verzamelen Non- ensteeg 1. 2.15 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur n m Openbare lezing te 2.4* uur n.m. Hooigracht 84: Bijeenkomst Hum. Verbond o.l.v. dr. J. Cohen. 10.15 uur Stadsgehoorzaal: Adamo. 5 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. BIOSCOPEN Trianon: „En d hel volgde hem 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en zond. 2.15, 4.30. 7 en 9 15 Re\: „Eddy in topvc 2.30, 7.15 en 9.IJ 4.45, 7.15 en 9.15 9.15 i 9.15 x ir; zond. 2.30, 4.45, ir; zond. 2.30, or: „De verleidster". 18 jr. W 30. 7 en en 9.15 „Father Goose", 30, 7 en en 9.15 a-theater i 9.15 masker. 181 zionaag- en woensdagmiddag 2l De schat der vuuraanbidders. TENTOONSTELLINGEN J Boerhaavezalen: Tentoonstelling^ Bommel, S. v. d. Kruit, H. van <eg en K. van de Water. Dag. 2-5 e&ai uur n.m. (t/m 20 febr.). LakenhalTentoonstelling sch,A rijen, tekeningen en grafiek FerX kaart (tot 1 maart). M De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 10»a (zondag 1-4 uur) fel Rijksmuseum voor VolkenkJe (Steenstraat 1): Dag 10-17 u- 'sri dags 13-17 uur, Ryksrnuseum van Oudheden: 0 Ifjks 10- Rljksmu 1-5 geschied der natuurwetenschappen: Ut.": zond 1-4 uur ia Avond- en nachtdienst der apothf3 Geopend voor spoedeisende geva^ Centraal Apotheek, Breestraat 74lt< 20552. Apotheek R. van Breest Sfa lenburg te Leiderdorp is geopend^ wy geen gehoor van du nnlsnrt specialist (ot diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222. wêrrrapporten (Van hedenmorgen 7 uur) i Amsterdam Den Helder Y pen burg Vlissingen Eelde De Bilt regenbul geh bew. regenbui geh. rwente zwaar bew Eindhoven zwaar bew. Zuld-Llmb. geh. bew. Helsinki sneeuw Stockholm sneeuwbui Dslo onbewolkt Kopenhagei licht bew. 0 - h 7 4* 6 4 E 0 6 2 0' 8 0 I 6 1 7 3 i 6 31 1 -R bonden geh •egen Grenoble Nice Berlijn nburg motregen geh bew. onbewolkt Innsbruck geh. bew. Belgrado geh bew. onbewolkt 12 n bewolkt 14

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2