CHUCK BERRY Dji n tl -p rogram nut anders dan anders Nederland helpt mee Galilea te bebossen Koningin bij eeuwfeest In Den Haag honderd jaar diaconessenwerk Tweede Kamer Nederlandse firma's beschermd in de West REGELING BIJNA ROND en cjióteren Ü22EZ rlJ£ Opgericht 1 maart I860 Donderdag 4 februari 1965 Derde blad no. 31483 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. De Amerikaanse "beat"-zan~ ger Chuck Berry is gistermiddag uit Londen op Schiphol aange komen om voor de Nederland se televisie op te treden. Van daag zijn in Hilversum opnamen gemaakt, die op een latere da tum zullen worden uitgezonden. De 28-jarige Chuck Berry, die voor het eerst een bezoek aan Nederland brengt, heeft ook in ons land succes met zijn platen. Van zyn eerste plaat „Maybelline", die in 1955 uit kwam, zijn meer dan twee miljoen exemplaren verkocht. Andere beken de platen, waarvan er meer dan een miljoen werden verkocht. zijn „Johnne B. Goode" en Sweet little sixteen". Chuck Berry, die ongeveer 200 liedjes heeft geschreven, zingt deze niet allemaal zelf. Vele heeft hij voor bekende andere zangers en zanggroepen samengesteld, onder wie Chuck Berry, met zijn zus ter Lucy Ann. bij hun aankomst op Schiphol. de Beatles („Roll ove de Rolling Stones round"), de Animals the pacemakers". Na zijn bezoek a reist Chuck Berry Duitsland en Parijs, terugkeert naar de Verenigde Sta ten Beethoven"), .Round and Gerry and Wedstrijd voor luisteraars (Van onze rtv-medewerkster) Jacques van Kollenburg, sa mensteller van het programma "Djinn" (KRO) heeft in het programma van zaterdagochtend een wedstrijd, waar luisteraars uit het gehele land bij betrokken zijn. Bij de aanvang van Djinn vertrek ken vier reporters uit vier ver uit el kaar liggende punten van ons land, (uit Middelburg, Maastricht, Gronin gen en Den Helder) in de richting Hilversum. Gedurende de tocht zullen ze op enige willekeurige punten stop pen om bij deelnemers aan het pro gramma aan te bellen. Er worden dan vijf vragen gesteld over het Djinn-programma in het algemeen en over dat van die zaterdagochtend in het bijzonder. Wie die deelnemers aan de wedstrijd zijn? Mensen, die op verzoek van de KRO een briefkaart VAR A-gids wordt twee maal zo groot Op een speciale vergadering van de verenigingsraad van de VARA is besloten met ingang van 6 maart de Radio-TV-gids van de VARA op dubbelgroot formaat te laten ver schijnen. Daardoor zal het mogelijk worden op ruimere schaal aandacht te be steden aan de programmapublikatie en de redactionele toelichting. Het dubbelgrote formaat biedt ook betere kansen voor de aansluiting bij de eisen van een moderne opmaak. Te vens wordt bereikt, dat de radio- res pectievelijk televisie-programma's van een bepaalde dag telkens op twee naast elkaar gelegen pagina's gepubliceerd kunnen worden. Met ingang van 13 maart zullen contributie en abonnement van 30 op 85 cent per week worden grebracht. Nieuive quizleider in „Je neemt er wat van mee VARA-radioregisseur Joop Söhne heeft de heer Leo Daaleman uit Arnhem bereid gevonden, voorlopig de plaats van Theo Eerdmans in te nemen bij de leiding van de quiz „Je neemt er wat van mee". De heer Daaleman is verbonden aan het Ulo-onderwijs in zijn woon plaats. Daarnaast 's by sportmede- werker van de Arnhemse editie van Het Vrije Volk, en hij bekleedt func ties in de voetbalvereniging S.K.-Vi- tesse-combinatie en de KNVB. Dc luisteraars kumien de nieuwe quizleider horen in de eerstvolgende uitzending van „Je neemt er wat van mee" op zaterdag 13 februari. Er zyn dan twee kandidaten voor hun derde ronde: de 18-jarige Ben Smit uit Amsterdam, met als onder werp Cliff Richard en The Shadows, en de heer J. Keersemaker, even eens uit Amsterdam, over lucht vaartgeschiedenis. Er zal één kan didaat zijn voor de tweede ronde, namelijk de heer A. van Ieperen uit Utrecht, over film, en voor de eerste maal komt voor de microfoon Hans van Weydom-Claterbos uit Am- steidam, die als onderwerp heeft ge kozen de Olympische Spelen die in Tokio werden gehouden. ,9? hebben gestuurd, waarop vermeld staat, dat zij aanstaande zaterdag be slist zullen luisteren. De reporters maken dan onderweg een keuze uit deelnemers. De vragen en antwoorden worden rechtstreeks uitgezonden. In Kees Schilperoort en Cees de Lange, die zal beoordelen wie van de deelne mers het meest volledige antwoord op de vragen heeft gegeven. Om kwart voor twaalf worden de prijzen be kendgemaakt (beschikbaar gesteld door de SUS), die variëren van een televisitoestel tot een wollen deken. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling, dat deze wedstrijd de vorige week zaterdag werd uitgezonden, maar in verband met de begrafenis van Sir Winston Churchill is het programma toen vervallen. Veel vaste programmapunten moeten deze keer wijken, maar de vijf minuten voor de jongelui („anders worden ze boos", zegt Jacques van Kollenburg) de studio zit een jury, bestaande uit sportprognoses blijven gehandhaafd. VPRO LEIDT ZATERDAG ACTIE OP TV IN (Van onze rtv-medewerkster) Nederland gaat daadwerkelijk meehelpen om noordelijk Galilea (Israël) bewoonbaar te maken. Het Joods Nationaal Fonds, al sinds 1901 in de weer om grond in Israel te kopen, die het onver vreemdbaar eigendom van het gehele joodse volk wordt, gaat namelijk heel Galilea ontginnen. Het aandeel van Nederland, zo is de bedoeling, zal zijn het bebossen van de 100.000 hectare grote streek rondom de kiboets Sasa, op 5 km afstand gelegen van de Libanese grens. Galilea rondom het begin van de jaartelling, het vruchtbaarste gebied van Israël, is thans een woestijn. Consequente ontbossing heeft totale erosie tot gevolg gehad. Het klimaat is er echter uitermate geschikt voor landbouw, onder andere voor het kweken van verschillende citrus vruchten. Voor geheel Galilea is een vijftien-jaren-plan opgezet, waarvan alleen al de kosten voor ontginning geraamd worden op 50 miljoen gul den. De Galilea-aclie van het Joodse Nationale Fonds wordt zaterdag avond ingeleid door een uitzending van de VPRO op het eerste t.v.-net. Doel van deze uitzending is gelden te verkrijgen, waardoor het mogelijk zal zijn te beginnen met spoedige boomaanplanting. De prijs van 1 eucalyptusboom is vijf gulden. In totaal zijn er 5 miljoen bomen no dig. Een team VPRO-medewerkers heeft in oktober een bijna drie we ken durend bezoek gebracht aan Is raël. In de daar opgenomen film- Laser-straal teruggekaatst door kunstmaan Franse geleerden zyn er in ge laagd een laserstraal te laten terug kaatsen van een Amerikaanse satel liet die door de ruimte vliegt, zo heeft het ministerie van wetenschap pelijk onderzoek in Parijs vandaag meegedeeld. De geconcentreede lichtstraal is teruggekaatst van de Explorer-22. In oktober hebben Amerikaanse ge leerden dit moeilijke werk ook ge daan. Franse functionarissen hebben verklaard dait dit de eerste keer is geweest dat een land, met uitzonde ring van de Verenigde Staten, een laser-straal naar een satelliet heeft kunnen zenden en net licht heeft kunnen waarnemen toen het naai de aarde terugkeerde. Het experi ment is met Franse uitrusting ten uitvoer gelegd. beelden ziet u onder andere iets over de wegenaanleg in het gebied rond Sasa. de ontginning van de grond en liet in cultuurbrengen van stuk ken Negeb-woestijn. Voorts zijn er interviews met de minister van Ar beid, met de chef van de afdeling Nood-Galilea van het Joodse Natio naal Fonds en met een Nederlands landbouwdeskundige, die reeds 30 jaren in Israël woont. Het Joods Na tionaal Fonds heeft voor het Gali lea-pi an een speciaal giro-nummer geopend: postgiro 597000, Johannes Vermeerstraat 22 in Amsterdam. Het diaconessenwerk in Den Haag is vandaag precies een eeuw gele den begonnen in de vorm van hulp aan zieken. De diaconesseninrichting heet Bronovo naar de eerste zuster, mej. S. K. de Bornovo, die meisjes opleidde in de verpleeg- en huis houdkunde. Menigeen denkt bij het horen van de naam „Bronovo" aan een ziekenhuis, maar het is allereerst een diaconessenhuis, waar de diaco nessen in leefgemeenschap wonen. Vandaag is het eeuwfeest gevierd met een dankdienst in de Klooster kerk, die werd bijgewoond door Ko ningin Juliana. In Pulchri Studio zal de komende dagen een expositie zyn, die tot en met 8 februari duurt en die in tegenwoordigheid van de Ko ningin vandaag is geopend. Voor de zusters van Bronovo zullen er voorts feestdagen en feestavonden zijn. Morgei: worden voor de driehonderd oud-diaconessen, oud-verpleegsters en medici, die verbonden, een Zaterdag wordt Bronovo eünie gehouden, klinisch-pa- thologische conferentie gehouden vcor huisartsen en specialisten uit Den Haag. De feestdag begon van ochtend met een bezoek van de di rectie aan alle patiënten van het huis. Helpende hand Om zoveel mogelijk diaconessen, verpleegsters, medici en bestuursle den ir staat te stellen de dankdienst bij te wonen boden 55 verpleegsters van andere ziekenhuizen de helpende hout in gezelschap van haar parti culier secretaresse, jonkvrouwe C. E. B. Roöel. De dienst werd geleid door de pre dikant-directeur van Bronovo, ds. A. M. Nortier, ds. P. G. van den Hooff, praeses van de generale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk en ds. P. Edwall uit Zweden, praeses van het oecumenisch verband van dia- conessengemeenschappen. De schrift lezing werd verzorgd door de diaco nes zuster H. J. Roorda van Eysinga. Het Bronovo-zusterkoor luisterde de dienst, op met zang. In Pulchri studio aan het Lange Voorhout in Den Haag werd het volledige bestuur van de diacones seninrichting Bronovo aan de Ko ningin voorgesteld. In de Louis- Quinze-zaal hield ir de Koek van Leeuwen een toespraak en opende hij de expositie. 1 NEDERLAND 1 VARA Internationaal agrarisch nieuws Tekenfilm Van gewest tot gewest, regionaal progr. NTS-journaal Achter het nieuws, actualiteiten Uit, amusementsprogramma In het teken van de vis, tv-spel NTS-journaal. NEDERLAND 2 NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur De Lucy show 8.25 uur Moeilijk doen. cabaretliedjes 8.45 uur Onder vier ogen. gesprek 9.15 uur Zing er's uit, amusementsprogramma Kerkelijk programma Attentie, actualiteiten. Cliurcliillbrug De heer Van den Bergh, lid van de Eerste Kamer voor de V.V.D., heeft de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk gevraagd of de Brienenoordbrug, die kort na het overly den van de Britse staatsman Churchill is geopend, herdoopt zou kunnen worden in Sir Winston Churchillbrug, als blijk van erken ning van de belangrijke verdiensten, die Churchill aan onze vryheid heeft bewezen. Japanners willen onderhandelen over scheepsbouw Japan is van plan dit voorjaar pogingen in het werk te stellen om van bepaalde Europese landen ge daan te krijgen dat deze de discri minerende bepalingen betreffende de uit Japan opheffen of wijzi gen, zo is in regeringskringen in To kio Nog deze maand zullen hierover onderhandelingen worden aange knoopt met Frankrijk en later met Italië, België, Nederland, Luxemburg Zweden. Volgens het Japanse ministerie in verkeer is Japan bereid zekere 3rmen vast te stellen voor de goed keuring van de bouw van schepen tegen een prijs, waarin de kosten plus een redelijke winst tot uitdruk king komen. De Japanse regering zal bij de grote scheepsbouwmaat schappijen op aandringen hierop vrijwillig toezicht in te stellen, te voorkomen dat exportorders tegen te lage prijzen worden aan vaard. De rationalisatie van de Japanse scheepsbouw heeft haar grenzen be reikt. De kosten beginnen te stijgen de winstmarges van sommige en schijnen kleiner te worden, ondanks de stroom van exportorders die de afgelopen twee jaar is bin nengekomen, zo deelde het minis terie mede. (Van onze parlementaire redactie) De regering werkt aan een rege ling die Nederlandse investeringen in Suriname en de Nederlandse Antillen beschermt tegen niet-com- merciële risico's. Deze regeling is bijna rond. Dit deelde minister Bies heuvel gisteren mee in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van het kabinet van de vice-minister-president voor 1965. Indien daaraan behoefte bestaat zul len verdere tegemoetkomingen voor het Nederlandse bedrijfsleven worden overwogen. De begroting werd zon der hoofdelijke stemming aange nomen. Zuiderzee Het stadsplan voor Lelystad wordt binnenkort gepubliceerd. Het ont werp van prof. Van Eesteren voorziet erin, dat Lelystad reeds van het be gin af een leefbaar stadje zal zijn. Dit jaar zal met de bouw kunnen worden begonnen, zo verwacht minis ter Van Aartsen. De minister deelde dit mee in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van' het Zuiderzee-fonds. Sprekend over de overige geplande nederzettingen in Oost-Flevoland zei de bewinds man, dat Zeewolde geen stad zal wor den en Larssen waarschijnlijk even min. Dronten heeft daarentegen wel toekomst. Ook deze begroting werd aangenomen. Ziekenhuizen De Tweede Kamer aanvaardde gisteren ook het wetsontwerp op de ziekenhuistarieven. Een aantal C.H.- afgevaardigden onthielden hun instemming aan het wets ontwerp. Het wetsontwerp schept waarborgen tegen ongewenste ver hogingen van de ziekenhuistarieven. Minister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid) heeft aanvan kelijk de goedkeuring van hogere of nieuwe tarieven aan zich willen houden. Na verzet uit de Kamer heeft hij het wetsontwerp aldus gewijzigd, dat hogere of nieuwe tarieven thans zullen moeten worden onderworpen aan de goedkeuring van de Stichting Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven. Nieuwe uitgraven Aswintha, door Jacqueline Prins. Tweede boek: Het onkruid verbrandt. Uitg.; De Arbeiderspers, Amsterdam. Kris Kras Puzzelpret. Kinderboek met alle soorten puzzels, zoekplaten en rebussen. Uitg.: Kris Kras N.V., Amsterdam. Poppen en dieren maken van wol en stof. door H. Kindier. Uitg Else- vier, Amsterdam. Vakantie voor kinderen van omgekomen mijnwerkers De stichting Europa-Kinderhulp in Amsterdam heeft de kinderen van bij de ramp in Lens in Noord- Frankrijk omgekomen mijnwerkers uitgenodigd voor een vakantie in Ne derland van medio juni tot medio juli. De stichting is vijf jaar gele den opgericht met het doel kinde ren van vluchtelingen uit Duitse en Oostenrijkse kampen te verzorgen. De laatste jaren zijn het vooral kin deren van mijnwerkers uit Frank rijk en kinderen uit de sloppen van Parijs, die hier enige tijd in Ne derland hun vakantie doorbrengen. Dit jaar komen 160 van deze kin deren. De stichting hoopt voor de veertig uitgenodigde kinderen van de slachtoffers te Lens ook een plaats te kunnen vinden bij particulieren. Gezien de ervaringen van de laat ste jaren denkt men hierin wel te zullen slagen. Mogelijk kunnen dan nog meer kinderen naar Nederland komen. Drie jongens per auto aangekomen in Zuid-Afrika In Pretoria (Zuid-Afrika) zijn gis teren drie Nederlanders aangekomen, die vorig jaar mei met een autootje aan een trip door Afrika begonnen. Na de start in Scheveningen zijn de 24-jarige Jaap Franke, de 24- jarige Jaap Pronk en de 26-jarige Bert van Vliet met hun auto door twaalf landen gekomen. Zy hebben meer dan 24.000 kilometer afgelegd. In midden-Afrika kregen de Neder landers door stortregens een opont- houdt van vyf weken. De jonge mannen hebben zich it- leven kun nen houden met slechts meel en apevlees. Zij hebben gezegd van plan te ziin een jaar in Zuid-Afrika te blijven. KOSTER ZOCHT KLOKKETOUW (Van onze Groningse corerspondent Groot ioas zondagmorgen de ver bazing van de koster van de kerk aan de Brink in Ruinen, toen hij de klokken wilde luid den om de kerkgangers op te wekken naar de kerkdienst te komen: het klokketouw was verdwenen. Waar de koster ook keek, er ivas niets te ziendan alleen een briefje aan de deur met de ge heimzinnige mededeling: ,Zorg dat je erbij komt". Een hevig ongerustheid maakte zich van de koster meester. Wat nu? Samen met de dominee ging hij verder op speurtocht en vond al spoedig nog een briefje met de opioekking: „Nu harder trekken". De aanwijzing toerd letterlijk op gevolgd, want het briefje hing aan een draad, die uit de toren omlaag bungelde. Na een forse ruk kwam het klokketouw om laag vallen. En nu luiden, dacht de koster, die op zijn tijdsche ma achter begon te lopen. Hij trok en trok, maar de zondagse stilte in Ruinen werd niet door gebeier verbroken. Nu werd het toch iverkelijk te gek. De torentrap werd be stormd. De klok zelf onthulde het raadsel. De klepel was ste vig omwonden met stro. 9.55 Programma-ophouw De Algemene Vrolijke Radio Dmroep, die beslag heeft weten te leggen op de twee leukste bui tenlandse series, die van Danny Kaye en Dick van Dyke, maakte er gisteravond een dolle boel van door beide series er binnen de twee uur uit te flappen. Ak koord, al kwam de veel geroem de programma-opbouw er na tuurlijk lelijk door in de ver klikking. Programma-opbouw is ;chter een ouderwets begrip ge worden nu we twee zenders heb ben. De meesten, of althans een heleboel kijkers, kunnen nu zelf, al schakelend van de 1 in de 2 en weer terug, hun eigen pro gramma opbouwen, en daarom doet het er niet zoveel meer toe hoe de ene zender zijn program ma uitbalanceert, en hoe de an der dat doet, met enig tegen wicht. wat aanvulling op de an dere zender, etc. We kunnen ons voorstellen dat er gisteren men sen zijn geweest die zich volko men gelukkig voelden bij hun eigen mixture van ,,Mr. Magoo", „Dick van Dyke", „Theater '65", .Sportpanorama" en de film „De blauwe saffier", waarbij zij vrije lijk hun eigen keize bepaalden, vanaf beide netten. Met andere woorden: het maakt weinig ver schil uit of de AVRO „Dick van Dyke" en Danny Kaye" nu wel of niet pal achter elkaar plaatst, we moeten er aan gaan wennen dat de tijd voorbij is waarin we thuis bij onszelf op bioscoopbe zoek gingen, in afwachting van het nieuws, het voorfilmpje, de tekenfilm, de pauze met de jong leur en tenslotte de hoofdfilm. De voornaamste taak van de Omroeporganisaties is niet meer de programma-opbouw, maar goede programma's! Sportpanorama We hebben nu drie sportpro gramma's, afgezien van de journalistieke „Sport in beeld". Twee ervan, dat van de VARA (Bob Spaak) en dat van de AVRO (Jean Smits e.a.) hebben elk op hun eigen manier niveau. Alleen „Van onze sportredac teur" van Jan Cottaar (KRO) beschouwt sport nog teveel als een oliebol-feestelijke tijdpasse ring, waaraan navenante aan dacht moet worden besteed. AVRO's „Sportpanorama" voer de ons gisteren mee naar het Londense cup-duel West Ham United-Chelsea. We kregen iets van de sfeer rond de wedstrijd te zien en we zagen ook iets van het voetbal zelf. Een aardig ini- tiatief, dat een klein beetje ont- luisterd werd door de cliché's |j (soms nog foutieve ook) van Koen Verhoeff, die een goede re- porter zou zijn als hy begon met j| gewoon te praten zoals hij nor- maal tegen vrienden praat, en niet zodra hij voor een micro- loon moet praten meteen in de orakel-taal van het sport-cliché zal vervallen. Verder dorst „Sportpanorama" de hete brij aan te pakken van de controver- se MullerJongbloed, waar Cot- taar een week of wat geleden |1 met een boog omheen is gelopen. Van alle betrokkenen weigerden alleen de Ajaxieden. onder wie bestuurslid Martin Bremer, de vader van Bob Bremer, de regis- seur van „Sportpanorama", na- der commentaar te geven zolang de zaak nog hangende is. Veel wijzer zijn we dus niet geworden, |i maar dat lag ook niet in de lijn der verwachting Theater '65 I In „Theater '65" heeft men een zeer werkzame manier van interviewen, bijna ondervragen gevonden. Twee toneel-critici (Daniel de Lange en Hans van den Bergh) zitten naast elkaar E tegenover de geinterviewde (gis- teren was dat Dimitri Frenkel Frank), die zich maar moet zien te verweren tegen een spervuur van vragen. Spervuur klinkt |j weliswaar te opgewonden voor de vrij rustige vragen die giste- ren gesteld werden (Ton Lutz kreeg het vorige keer harder te verduren) maar een feit blijft dat de ondervragers in het voor- deel zijn, doordat zij elkaar kun- nen aanvullen. De drie, van wie alleen Daniel de Lange geen me- dewerker van „Zo is het" was, H zagen elkaar pas een kwartier g voordat het gesprek werd opge- H nomen, er vond geen voorbespre- king plaats, er werd geen krijgs- g plan uitgestippeld, de geïnter- ff viewde werd zo voor de wolven geworpen. De belangrijkste op- g merking die Frenkel Frank (in g zyn kwaliteit van toneelschrij - 1 ver) maakte was, dat al die g schrijvers die zo benauwd zijn H om voor TV te schrijven omdat g de techniek zo onoverzichtelijk g zou zijn, maar eens moeten be- j§ ginnen gewoon een speelbaar g stuk te schrijven, zonder zich om l| die televisie-techniek te bekom- g meren. Is het stuk speelbaar, g dan zorgt de televisie-regisseur g er voor dat het adequaat voor de camera's komt! BIIIIIII!'lllllllllllll!IIIUll!llllllll!lllll!lllll!llll||||||BIIIII!III!llll|||||||||IB|l||l|lD!llllllöll)ll!lfflli!!IIII!lillll|||illl!ll|(!!l|lli!]!i;i VRIJDAG 5 FEBRUARI Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. strijdlied. 8.13 Lichte gr. Nws. 8,50^ Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.00 informatief pro- Te land gramma voor kers. VPRO: 9. 0 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte 'gram! li nn ii ao ii ,i 6. water weggebrul- Vforgenwijding. VARA jiu. 10.20 Lichte gram 11.00 Nws. 11.02 V. d. kleuters. 11.15 l. vrouw. 11.55 Instr. trio: klass. 12.17 Overheidsvoorlichting: Voor °r &rar"- 13.25 Beursber. 13.30 Klarinetkwartet: klass. muziek 14.00 Bij de tijd en bij de thee. gevar. progr. 15.30 Dansork. en zangsolisten. VPRO: 16.00 Nws. en voordracht. 16.20 Klass. kamermuz. 16.30 V. d jeugd. 17.05 Muziekkalender. 17.30 Voor de rlje. 18.30 Sportspiegel. 18.4 ondo. 19.00 Kiosk: artikelen uit de jjjjgg orgelrecital. 19.35 1 bindt, lezing. 'eekbladen. 19. Wat mensen scheidt 19.55 Eerste kolom, praatje 20.00 Nwi 20.05 Radlofilharm. ork.: klass. VARA: 21.00 Grote selectie uit de ope rette Der Zigeuner baron 21.45 Dokter- klankbeeld over de plaats van de huls arts in onze maatschappij. 22.15 Lied jes. 22.30 Nws. 22.40 Weerklank mu- zlekrevue. 23.10 Lichte gram. 23.45 Soc nws. in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klass kamermuz. 7.30 Nws. en herh. SOS- ber. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte gram 8.15 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.40 In strumentaal ens.: amus.muz. 9.00 V. d. zieken. 9.40 Klass. ork.werken 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. gram. 11.15 Meded. 12.0 oudere luis- 'opul. orgelconcert. 12.27 ind" en tuinbouw. 12.30 Nws: 12.40 Lichte muz. en reportages. reportages. 13.30 13.30 Lichte i Jeugdige Ruiners hebben deze grap vermoedelijk op hun ge weten. Enkele mensen die er van wisten, omdat zij de oor zaak van de stilte ontdekten, hielden het een paar dagen voor zich. Maar in zo'n kleine gemeenschap lekt een geheim snel uit. Nu praat en lacht heel Ruinen er over. i Licht Instr. trio. 13.50 Country and Western music. 14.05 Schoolradio. 14.25 Lichte ork.muz. 14.40 Voordracht 15.00 Klavecimbelrecital: Oude en moderne Belgische werken. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Musicana: muz. herinneringen. 16.30 Duizendschoon: Vragen van luis teraars. 16.45 Weens Symfonie-orkest: popul. klass. muz. 17.00 Muz. verzoek- progr. voor de middelbare school NCRV: Halte: progr. voor de twin tigers. 18.30 Koorzang. 18.50 Overheids voorlichting: Geef ze de ruimte. Een serie uitzendingen, waarin zowel aan regionale activiteiten op industrieel ge bied als op het terrein van ambacht, detailhandel en toerisme aandacht wordt besteed. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Neder landse folkloristische (8): liedjes progr. 20.50 Geestelijke liederen.821.20 Toonkamer: veertiendaags muzièktijd- 23.40 Lichte gram. al: klass. muzie 23.55-24.00 Nws. GR AMMOFOOXPL ATEN PROGR.MM V DRAADOMROEP (Philistijns boodschap Potier, tenor (le Philistijn)Jean- Pierre Hurteau, bas (2e Philistijn): Choeurs René Duclos; Orchestre du Théatre National de l'Opéra. Olrigent: Georges Prêtre. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: KRO NCRV: 19.30 Ba rend de Beer KRO De Pllntstones, tekenfilm (afl. 391. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Brandpunt, actualiteiten en meningen van deze week. 20.50 Duel. quiz. NTS: 21.30 Va- rel et Bailly et les Chanteurs de Paris, chansons. KRO: Teken van tegen spraak. Een serie programma's over de andere christelijke kerken dan de NTS: 2220 Journaal. 22.25-22.40 Socutera II: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Zonder formules- po- wetensch- magazine AVRO: -0.30 De „Saint", TV-ftlm. 21.20 Rep over het militairoefenterrein De Harskamp". 21.50-22.10 Parlementaire spiegel.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5