Beroering over brief van Brandt werkt door K. en G. slaat alarm SS-er Gerstein van alle blaam gezuiverd Drie Spanjaarden ontvoerden jongen BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 JANUARI 1965 REGERINGSPARTIJEN IN BONN ZIJN NOG ALTIJD WOEDEND v (Van onze correspondent Bonn) Een brief van de Westduitse urgemeester Willy Brandt over Westduitse houding tegen- r de landen van het Oostblok ieeft tot een nieuwe heftige po- tieke strijd gevoerd. De strijd ioet worden gezien in verband iet de parlementsverkiezingen, ie de Bondsrepubliek dit jaar te lachten te staan. Brandts brief was gericht aan de merikaanse minister van Buiten- ndse Zaken, Rusk. Nu de Sociaal- emocratische Partij, wier voorzit- Brandt is, de brief openbaar •ft gemaakt men strijd over vraag of het epistel een memo- ndum moet worden genoemd ijkt, dat de Westberlijnse burge- eester heeft voorgesteld, over te ian tot een „actievere en gesiote- politiek van het Vesten tegen- de Oosteuropese landen". i het bijzonder de economische culturele betrekkingen moeten orden verbeterd. Als concrete voor- elden noemde Brandt gemeen- happelijke technische projecten, ils op het gebied van de energie- Kjreiening en de uitbreiding van verkeersnet. Ook hu denkt aan activering van het toerisme en n jeugduitwisseling. Ds Oost-euro- se volkeren moet duidelijk worden maakt, dat het Westen niet bang is gelijkmaking van de levens- sndaarden, maar deze daarentegen .streeft, verklaarde. Brandt in zijn minister Rusk. Nieuwe inhoud Het nastreven van een vereffe- ag op dit gebied, op basis van eco- misch samengaan, zal de Wes- fcjke politiek jegens het Oosten inhoud verschaffen, voegde Berlijnse burgemeester er aan «wel de Westduitse politieke par- bü het ingaan van het verkie- jaar met elkaar overeengeko- waren, kwesties die in verband met de ibelangen in een her- iging, niet tot onderwerp van de rtuezingsstrijd te maken, zijn door memorandum van Brandt, met één slag alle goede voornemens al vergeten. Het is overigens te ver wachten, dat ze niet met alle macht in de herinnering zullen worden te ruggebracht. De grote strijd in ver band met Brandts voorstellen, gaat er in feite meer om, dat deze aan de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken zouden zijn over handigd, zonder dat de regering in Bonn van hun bestaan op de hoogte was gebracht. Hierdoor zou de indruk zijn gewekt, alsof Brandt, als bur gemeester van West-Berlijn, probeert een eigen buitenlanddse politiek te voeren. Wanneer dit zo was, zou het succes zijn voor de regering-Ul- bricht en zijn Russische beschermers, die immers door dik en dun hebben volgehouden, dat West-Berlijn geen deel van de Bondsrepubliek uitmaakt maar een afzonderlijke staat is (zo dat bijvoorbeeld president Lübke en het parlement in Bonn er dan ook niets te zoeken hebben), evengoed als de Bondsrepubliek en de D.D.R. Niet de bedoeling Natuurlijk is dit effect nooit de bedoeling van Brandt geweest. Hij liet nu dan ook verklaren, de voor stellen in Washington in aanwezig heid van de Westduitse ambassa deur Knappstein met de Amerikanen besproken te hebben. Hij wil de brief beschouwd zien als een in een soonlfjke vorm gegoten eigen mening aan een buitenlandse gesprekspart- De discussie tussen de partijen over het overigens niet eens zo op zienbarende document van Brandt beperkt zich in de opwinding lou ter tot felle kritiek op de formele kanten er van. Tot een bespreking van de voorstellen zelf, konden de woedende leden van de regerings partijen niet komen. De voorstellen van Brandt getuigen echter van een nuchtere kijk op de concrete om standigheden. Zij propageren een po litiek van toenadering eerder dan die van botte vijandigheid. Daarmee staan ze in dezelfde toonaard, als de suggestie van president De Gaul le zoals hij ze vorige week op Ram- bcuillet tegenover Bondskanselier Ernard formuleerde: de eerste mijl paal op weg naar een re-unificatie in het leggen van Westelijk vertrou wen in het Oosten. Het is zeer de vraag, of de ongecoördineerde uit latingen, die ons uit de mond van de Westduitse politici de komende verkiezingsmaanden te wachten staan, een gunstig klimaat voor deze sfeer van vertrouwen zullen schep pen. Het bestuur van het Leidse muziek J gezelschap „K. en G." heeft alarm geslagen. Het bleek, dat bij deze in 1928 opgerichte vereniging de moge lijkheid ontbrak om de juniorleden te laten overgaan naar de afdeling nioren omdat de instrumenten uniformen daarvoor ontbreken. De vereniging verlaten is een stap die echter niemand over zijn hart kan verkrijgen. Dat is prachtig, maar stelt het bestuur voor vele problemen. Zo is het namelijk bijna onmogelijk nieuwe jongeren op te nemen. En het is voor „K. en G." een levensbelang dat „Jong K. en G." gezond blijft. Er is nu een commissie gevormd die traohten iets te organiseren om moeilijkheden oP te vangen. Er is al een circulaire verzonden naar men sen, die „K. en G." een warm hart toe dragen en naar het bedrijfsleven. Daarin wordt onder meer gewezen op het belang van het gezelschap voor de Leidse jeugd en voor Leiden. Er wordt onder meer een beroep gedaan opspullen. Spullen voor fancy- fairs of andere verkoopgelegenheden. Op de ouderavond, die ,K. en G.' gis teravond in het wijkgebouw Leven daal hield, sprak de heer J. H. Sira bezielende woorden namens het ac tie-comité. De voorzitter van „K. en G", de heer J. IJzerman, hield een uitvoerige inleiding over de proble men waarmee de vereniging te kam pen heeft. WARMOND armunda wil een eigen clubhuis een buitengewone vergadering m de voetbalvereniging War- inda in De Stad Rome bijeen. De ioeling van deze avond was te tot de uitgifte van een obli- üelening ter financiering van de u» een clubhuis. roor een dergelijke beslissing is noodzakelijk, dat eenderde van leden op de vergadering aanwezig a dit was bij de opening nog niet geval. In afwachting van het eiste aantal gaf de voorzitter, de Padberg, het woord aan de Pieterse, die een uiteenzetting over de gang van zaken bij een gatielening. te bedoeling is 500 stukken uit te n f. 25. Er zullen minimaal tukken per jaar worden uitgeloot, bedrag zal echter nog niet vol- nde zijn om de bouw te realiseren daarom werd de medewerking raagd vooral van de bouwvakkers de leden, want het ligt in de oeling het gebouw met eigen cht op te trekken. Wegens stijging de bouwkosten is het noodzake- zo snel mogelijk te beginnen en in het voorjaar, zodat het ge- v in het najaar In gebruik zal men worden genomen. Ie vereniging zal het gebouw in beheer houden, te heer De Jong van openbare ken die zich in het bijzonder houdt met de technische Us, gaf nog een korte uiteenzet- zodat ieder een indruk kreeg het clubhuis er ongeveer zal n uitzien. Het zal een kantine in 8 x 12 meter, met daarop «sluitend een bestuurskamer, op- niimte voor de kantinebaas en 2 etten. «middels waren voldoende leden vergadering aanwezig en werd algemene stemmen besloten tot uitgifte van de lening over te Tafeltennis je uitslagen van de door de tafel- „Steeds Vooruit" gespeelde luiden: Heren klas: Durisol 1Steeds Vooruit 3 Steeds Vooruit 5—Slagvaardig dames 3de klas: Steeds Voor- 1-Salamanders 4 10—0; junioren Wes 1ste klas: De Treffers 2— Vooruit 1 55; meisjes 2de WSB 1—Steeds Vooruit 2 3—7; Ms Vooruit 1Avanti 3 55. competitiewedstrijden voor de week zijn: Heren 1ste klas: [br., Steeds Vooruit 1PIT '54 1; 2de klas: 6 febr., Steeds Voor- 2—Netbal 1; heren 4de klas: 5 Den Burcht 5Steeds Vooruit 'febr., Steeds Vooruit 4TTCS 1; 3de klas: 2 febr., DHC 2 Vooruit 1; Dames 4de klas: ibr., Steeds Vooruit 2—Den Burcht tonioren meisjes 1ste klas: 6e febr., Vooruit 1—Salamanders 1; sjes 2de klas: 6 febr., Steeds 3Steeds Vooruit 2. Twintig jaar na zijn dood De vroegere SS-er Kurt Ger- vonden". Gerstein was voor de ooi De vroegere SS-er Kart Ger stein, wiens naam in het verle den jarenlang onderwerp van strijd en discussie is geweest, is van alle blaam gezuiverd. Na zware pressie, die ook van de joodse zijde werd uitgeoefend, heeft de minister-president van Baden-Würtemberg de uit spraak van een rechtbank in Tubingen van 1950 herzien en Gerstein onder de categorie „vrijgesprokenen gerangschikt. Negen jaar geleden werd het pro- ces-Gerstein voor gesloten verklaard, nadat het vonnis tegen de man, die 1945 dood in zijn cel in een Parijse gevangenis was aangetroffen, met „schuldig" was geëindigd. Het verzoek om rehabilitatie, door de we duwe van Gerstein ingediend, bleef aanvankelijk ongehoord. Jarenlang sluimerde het geval-Gerstein in de dossiers, maar het kreeg de algeme- bekendheid voor de manier waar op de toneelschrijver Rolf Hochhuth "iet voor de zonderlinge SS-er op nam. Het besluit van de Baden-Wür- tenbergse minister-president Kiezin- ger is gegrond op de overwegingen, dat Gerstein „zich krachtig tegen de na tionalistische dictatuur heeft verzet daardoor nadelen heeft onder- ZOETERWOUDE ORANJE-COMITÉ HOGE RIJNDIJK VERGADERDE Na een korte winterslaap hield het Ora-njecomité Zoeterwoude Hoge Rijndijk haar eerste vergadering van dit jaar. Eerste punt van de agenda de verkiezing van het bestuur, iets dat totnutoe om de drie jaar ge schiedde. Met grote meerderheid van stemmen werden de heren G. v. d. Krol (voorzitter), P. Hijssen (pen ningmeester) en A. Winkelmolen (se cretaris) herkozen. Voortaan zal elk jaar een van de bestuursleden bij toerbeurt zijn functie ter beschikking stellen, waardoor een continuïteit in het bestuur wordt gewaarborgd. Voor de heren VI. de Groot en W. Tijssen was dit hun laatste vergade ring. Ze hadden op de jaarvergade ring reeds meegedeeld, dat ze de tijd gekomen achtten hun plaats aan de jongere garde af te staan. Als bijzon derheid kunnen we vermelden, dat de heer De Groot, een van de mede-op richters is geweest van de toenmalige Wilhelminavereniging, nu 46 jaar ge- i leden en dat hij sindsdien zijn beste krachten aan dit werk heeft gegeven, j Ook de heer Tijssen heeft zijn sporen ln het comité ruimschoots verdiend. I Als nieuwe leden werden gekozen de heren H. M. Timmerman en J. Boers, waardoor er weer meer jong bloed in I het comité is gekomen. Voor 1965 staan op het programma de viering van de bevrijding op 5 mei, j de jaarlijkse tocht voor de bejaarden de traditionele Oranjefeesten. Wat de be jaarden tocht betreft, het wordt jaar tot jaar moeilijker om deze tocht financieel rond te krijgen, of juister gezegd, er komt elk jaar een groter tekort op het budget van deze tocht. Er wonen rond 90 mensen aan de Hoge Rijndijk, die voor deze tocht in aanmerking komen. Het is voor het comité steeds weer een genoegen de tocht te organiseren, want het is dankbaar werk. Zonder steun de bewoners van de Hoge Rijn-1 dijk kan men echter niet veel begin- Men doet dan ook een dringend beroep op allen om de in het voorjaar te houden huis-aan-huls-collecte te steunen. vonden". Gerstein was voor de log wegens opstandige activiteiten te gen de NSDAP enkele malen gear resteerd en hij werd in 1939 een half jaar- lang in een concentratie kamp opgesloten. Bij het uitbreken van de oorlog trad Gerstein weer tot de SS toe om, volgens een aantal getuigen, van binnenuit verzet te gen het systeem te kunnen plegen. In Hochhuths „plaatsbekleder" waar schuwt Gerstein het Vaticaan over wat zich in de concentratiekampen afspeelt. In 1944 slaagt hij er in een zending cyaankali, die bestemd was voor het vergassen van joden, in het concentratiekamp Maidenek onscha delijk te maken. In de jaren na de oorlog hebben vooral evangelische en joodse autoriteiten zich voor de rehabilitering van Gerstein ingespan- Debat Het Franse Joodse Documentatie centrum heeft enige jaren geleden laten weten, dat de naam van Ger stein „de geschiedenis dient in te gaan als een martelaar van zijn ge weten" en Hendrik van Dam, de secretaris-generaal van de Duitse Centrale Joodse Raad heeft Gerstein geprezen als een man „die wel dege lijk geprobeerd heeft verzet te ple gen". Of de weduwe van Gerstein behal ve de uitkering voor achtergebleve nen uit de oorlog, die zij nu al geniet, ook nog een schadeloosstelling zal ontvangen als herstelbetaling wegens nationalistische vervolgingsmaatrege len, wordt op het ogenblik op het ministerie van Justitie in Stuttgart nog onderzocht. De Westduitse Bondsdag zal op 10 maart het debat houden over de verlenging van de verjaringstermijn nazimisdaden, zo is gisteren meegedeeld. De wettelijke termijn van twintig jaar verstrijkt op 8 mei, maar er veel zijden druk uitgeoefend op de Westduitse regering om terug te komen van haar besluit, dat de bepaald deel van de bevolking niet kan worden verlengd. Toen een Amerikaanse foto- aaf in Neridian in de Ameri kaanse staat Mississippi een foto wilde maken van de drie ver dachten van de moord op drie strijders voor rassengelijkheid VOORSCHOTEN Ernstig ongeval op Veurseweg Gisteravond ontstond op de Veur seweg in Voorschoten ter hoogte van „De Knip" een ernstig ongeval. Een personenauto, bestuurd door een Leldenaar kwam uit de richting Den Haag en ging een voorrijdende per sonenauto inhalen. Uit de richting Leiden kwamen echter auto's, weike be laat opge merkt werden. Op het laatste mo ment gooide de Leldenaar het stuur om, ramde de toen naast hem rijden de personenauto, welke door de heg vloog en via de voormalige trambaan in een sloot raakte. Zwaar bescha digd kwam deze auto daar tot stil stand en als een wonder kroop de bestuurder zonder verwondingen uit zijn wrak. De Leldenaar kwam er met zijn auto minder goed van af. MARKTBERICHTEN 140-225, Tulpen 130-240, Narcissen 90- 125 per bos. Euphorbia 40-80 per tak, Anjers: rood 36-49, roze 25-40, wit 27- 35 Arthur 28-40, Keefer 35-42. Bozen: Roselandia 75-100, Parel v. Aalsmeer 90-120, Geh. Duisberg 80-160, Towny Gold 100-125. Baccarat 120-210. Carol 50-86 Garnet 45-75, Pink Sensation 80-120, Of man 110-150 per stuk. (Van dond. 28 Jan. t/m woe. 3 1 BARNEVELD. 27 Jan. Coöp. Ve- luwse Eierveillng Ede: aanvoer 47 stuks, handel traag. Prijzen (ln gids per 100 st.)eieren gr f 10.25-11.0 Eierveillng S.B.E.: aan handel traag. Prijzen (ln gids per IC 287.190 St., st.)eieren Prijzen (ln gids per 100 st.)eieren van 52-60 gr f 8.95-9.95, kiloprijs f 1.72- 1.66, van 61-65 gr f 10.10-10.90, kilo prijs f 1.66-1.68. BOSKOOP, 27 jan. Forsythea 57-59-62, ld. 2 55-41, ld. 3 38-29, id. 25-21, ld. 5 19-16, ld. per bos 130-80 55, ld. vertakt 48-34, Fytserlanagroen Magnolia 59-38 per knop, ld. kort 13C per bos, Jap. kers per tak 110-36, Pru nus triloba 43-47-32, ld. vertakt 46-39 Wilgenkatjes 80. f 2.90-3.08 per kg. Handel kalm. 5.60-6.10, Al 4.70-5.40. kist 60-2.30, prei 16-39, sla j ""-18, gelekool 8-10, groenekool 8-10, per kist 1.10-2.00, knolselderie per 100 Door het rammen van de naast hem rijdende auto en het ontwijken van de tegemoetkomende auto's, verloor hij de macht over het stuur en reed tegen een boom. De auto werd ook geheel vernield, de bestuurder kreeg verwondingen aan borst en keel fhet stuurwiel was afgebroken) en werd per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Marcus J. M., L. Pieterse Robert Chr. zn v Turenhout; I Ispelen en J. M. nest J., zn van P. Bogaards en B. f. Turlon; Elisabeth M., dr van C. J. I. R. Onderwater en G. M. Hattlnk; Imca J. M dr van J. C. van Gent en J. Vol- "enrlcus B. A., zn van H. M. M. Woltering; P. Laauwen Ondertrouwd: C. van der Linde en J. C. de Cler. l A. P. Groen- M. E. van der Valk; M. E." Visser en M. Westerhuis. Overleden: Th. W. de Vos, e.,v. A. J. m der Waard 53 jr; J. Dekker, 53 Jr. VAN ROTTERDAM NAAR BELGIË Drie Spanjaarden hebben begin deze week een zeventienjarige landgenoot, Manuel Cabanelas uit Rotterdam naar België ont voerd. Zij zijn nog op vrije voeten, waarschijnlijk ergens in België of Frankrijk. Zij hebben ongeveer f 3.500 bij zich: de buit van een nachtelijke inbraak in het bedrijf waar de ontvoerde Spanjaard werkte. BEURSOVERZICHT Hoogovens lager; Kon. Olies vast Amsterdam, 28 Januari Voor de derde achtereenvolgende beursdag is het in de Hoogovenhoek vanmiddag wederom zeer druk ge weest. Later op de middag werd de handel wat rustiger vergeleken bij de opening. De prijs van de obliga tieclaims stelde zich opnieuw lager. Gedaan werd circa f 16,50 tegen gisteren als gemiddelde slotprijs van de laatste tape f 17,30. Ook de aandelenclaims noteerden lager op circa f 11 (f 11,20). De aandelen lie pen aanvankelijk op van 521 tot 523, doch zakten later ln tot 517. De stukken verlieten de markt op cir ca 519 (523 3/4). Van de overige hoofdfondsen la gen aandelen Kon. Olie zeer vast in de markt op f 164, tegen woens dag als slotprijs f161,80. De vaste tendentie voor de olie-aandelen moet volledig worden toegeschreven aan de gepubliceerde record-winst over 1964 van Shell Oil Co (de Ame rikaanse tak van de Kon Shell/ Groep, de mogelijkheid tot een divi dendverhoging, alsmede de gunstige vooruitzichten voor 1965 van dit Amerikaanse concern. Het publiek nam de olie-aandelen uit de markt bij rustige handel. AKU en Unilever waren nauwelijks prijshoudend op resp. 526 en f 135.80. Voor Philips werd een paar dubbeltjes meer be taald op f 155,30. In al deze fondsen ging weinig om. Aandelen KLM, die gisteren reeds vast in de markt lagen op f. 76, wer den vanmiddag op f. 78,50 geadvi- ROELOF ABENDS VEEN. 27 Jan. Preludium 1.10-1.30. Wintergold 95- 1.20, Roze CoDland 1.25-1.60, Apeldoorn 140-2.15, Paul Richter 1.15-1.50, Ralph 1 05-1.25, Zenober 1.10-1.20. Lustige Wltwe 1.10-1.35. Edith Eddy 1 10-1.20. d. Eerden 1.20-1.55, White Sail 1.00- Blenda 1.05-1.15. Emmy Peeck 1-1.40, Br. Star 70-90 p. bos, Am. Anjers 19-38, Hyacinten 17-28 p. st. RIJNSBURG. 27 Jan. Bloemen- illlng: Tulpen Lustige Wltwe 140-145. Krelage's Triumph 125, Demeter 200, Preludium 130, Narcissen: Insurpasslble Harvest i-90 alles per bos, Hyacinten 1 25-28 per 100. Groenteveiling: waspeen Al 24-27, A2 12-24.50, BI 23-25, boerenkool 15- 18, groenekool 14-25, gelekool 8-14, ro dekool 7-13, uien OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Jeannette H.. dr van F. Josscher en A. P. Slderius: Hank A n van A. J. Drewes en E. N. B. Plan- teljdt; Lljsbertus, zn van L. de Mooij J ~anlëlle C-, di IV. C. F. J. de Lawlck en R~ NL H. Hoffman. Ondertrouwd: A. C. Oostlander en A. J. Brunstlng; H. F. Massee en L. van der Valk. Getrouwd: C. M. C. Zonneveld en C. E. M. van Velzen. Overleden: L. I. Schouten; T. Laan, w.v. J. PalenstiJn. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand t S. M. Flaman; Maria E W. A. Vogelsang Overleden: H. J. Jansen, 82 Jr. seerd. Dit fonds sloot gisteren in Wall Street bijna een dollar hoger. Als grote uitzondering werden de aandelen KLM vanmorgen niet offi cieel verhandeld tussen f. 77 en f. 78.50. Voor aandelen Centrale Sui ker werd eveneens een paar punten hoger betaald op circa 441. De belangstelling voor de scheep vaartaandelen was wederom gering. Scheepvaart-Unie lag iets gevraagd in de markt waardoor dit fonds zich wat kon verbeteren. De Staatsfond- senmarkt was vriendelijker. In de cultures ging praktisch niets om. In de lokale afdelingen werden aandelen Ned. Gist en Spiritus we derom hoger geadviseerd. Een be kend commissiehuis heeft nog eens speciaal de aandacht op deze aan delen gevestigd. De stukken zijn de laatste tijd sterk gestegen op ge ruchten van een fusie door middel aandelenruil van deze maat schappij met Zwanenberg-Organon. De directie van Zwanenberg heeft genoemde geruchten tegenover het ANP ten stelligste tegengesproken. Op de incourante markt werd geen notering opgemaakt in aandelen Ruys' handels vereniging in verband met een verschenen bericht onder over het inkopen van de helft de uitstaande aandelen door de maatschappij. Fokker kreeg een hogere advieskoers. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 januari. Londen 10.02%—10.03%New York ,59,'g 3.59AMontreal 3.34% 3.34%; Parijs 73.30%—73.35%'Brussel 7.23%7.24%Frankfort 90.28%— 90.33%; Stockholm 69.93%—69.98% I Ziirich 83.07%—83.12%; Milaan 57.48%57.53%; Kopenhagen 51.90% —51.95%; Oslo 50.19—50.24; Wenen 13.91%; Lissabon 12.50% 12.52. Donderdag, 28 Januari 1965 ACTIEVE OBLIGATIE8 Staatsleningen ad g 1.0 Manuel Cabanelas heeft bij zijn terugkeer aan de Rotterdamse poli tie het verhaal van zijn ontvoering verteld. Het begon allemaal maan dagochtend. toen Manuel met een Spaanse collega in een bestelauto van hun baas stapten. Zij haalden nog twee andere Spanjaarden uit een zeemanshuis op en reden ver volgens naar de Waalhaven, waar zij de gehele dag en avond bleven. Gekneveld Na een café te hebben bezocht, begonnen de moeilijkheden tijdens een rit naar het centrum van Rot terdam. In een donkere straat stop te de Spanjaard, die de auto bestuur de, „De benzine is op"„ zei hij. Maar Cabanelas vertelde de politie, dat de benzinemeter nog een behoorlijke hoeveelheid brandstof aangaf. De Spanjaarden gingen daarop tot ac- toen zij arriveerden bij het ge rechtsgebouw sprong een onbe kende naar voren om hem dat te beletten. tie over een knevelden Cabanelas met zijn stropdas, waarop ze hem de sleutel van 't bedrijf, waar hij werk te. ontnamen. Zij reden vervolgens naar het bedrijf, waar twee mannen naar binnen gingen. Geldkistje Zij kwamen weer naar buiten met een koffer, die gevuld was met luxe artikelen uit de zaak en een geld kistje. Daarna begon de rit naar België. Toen onderweg de benzine werkelijk op was, werd het geldkist je geforceerd en leeg weggegooid. Zonder controle passeerden de ont voerders de grens. In Merksem bij Antwerpen werd Cabanelas uit de auto gezet. Hij kreeg f 85 mee met de opmerking maar alleen naar Rotterdam terug te keren. Na Cabanelas nog gewaar schuwd te hebben niet naar de poli tie te gaan, reed het drietal weg. De Rotterdamse politie heeft via In terpol de aanhouding verzocht van de drie Spanjaarden, van 19, 23 en 24 jaar. vorige slotkoers koers v. heden Ned. '64 5% 101% 101% Ned. '64 5 98% 99 Ned. '58 4% 95A 95A Ned. '59 4% 94% 8 94% Ned. '60-1 4% 94% 94fj Ned. '60-11 4% 93% 94 Vi Ned. '59 4% 927's 93* Ned. '60 4% 9m 91% Ned. '61 4% 91% 91% Ned. '63 4% 91% 91% Ned. '47 3% 82% 82% Ned. *53 3% 88% 88% Ned. '48 3% 81 81 Ned. '50 I-II 3% 81% 81% Ned. '54 I-II 3% 8211 82% Ned. '55 I 3% 82% 82 y4 Ned. '55 II 3% 85% 85% Ned *37 3 861'4 86% Ned. Gb obi '46-3 85% 85H Ned. dol. ln. '47 3 90% 90% Ned. Inv. cert. 3 97% 97% Indië *37 A 3 91ft 91ft Ned. wonbl. '57 6 102f| 103 y4 N. wonbl. '58-'59 93 93% Ned. wonbL '60 4% 94^, 94,»* ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mij. A.K.Ü Deli Mij eert. hoogovens eert. °hilips gem. bez. CJnilever eert. Dordtse petr. Kon. P (50 A f 20) Holl. Amer. Lijn Java China Pak. ZA*M. Kon Ned. St.boot Kon Paket MU 5toomv Mij. Ned. STiev Goudr. eert. r. Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd N. Scheepv. Unie 112* 141% 526% 116.50* 523% 155.10 136 15 735% 161.80 257% 138% 135% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES A'dam '47 3% A'dam '48 3% 1 R'darr. *52-1 4% idem *37 I-Hl 3% i Bankwezen Bank N.G 85 5% Idem '58 5 idem '64 5 d N WB '52 4% BVG Rspbr. "52 BVQ Rspbr. f500 92% 162% 143 y4 fndustr. Obligaties °hlllp8 Dol '51 87% 87%t VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Premieleningen Alkmaar '58 2% A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam *56 n 2% A'dam '56 m 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '5212% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem *57 2% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuld-HolL '59 2% 85% 83% 87% 87% 88% 91% 91% 90% 90% 87 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen [nterunie f50 212 213.- Nefo f50,- 113.50 114 I Robeco 236 237 Unitas f50,- 490 492 j Ver. Bez. v. 94 f 50 134 134 I Europa I 10 pb. 536 536 Alg Bank Ned. 314% 310 Amro 68.40 68.80 Cultuurbank 18y4 isy4 Holl Bank O eert. 248 247 Ned. Mld.bank 110 R.VB. eert803 803 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 700 696 Berkel's Pat226 229 Borsumij.Wehry 67 671 Bronsw178% Calvé Delft eert. 975% 975 K. Pap. v. Gelder 150 143 KL Ned. Grofsm 120 122 DeGruyter prefb 152 151b Soil Constructie 460 tag. bur. v. Bmijv. 157 157% [nternatio 308 309 7. Kemp en Beg. 142% 143 Kon Zout Ketjen 989% 985 L/eldse WolSTlj 414 408 Mliller en Co. NB 320% 320 Ned Kabelfabr. 358 357 Philips pref57 57.- Rott Droogd. Mi) 245 V* 245 Va SMS 206 208 7er Machiabr. 182% 181 Ver Touwfabr. 425 428 /ihamy 176 176 Walvisvaart 76 73 Wernink's BetmlJ 224% 224% Wilton Pijenoord 196% 196 r. Wijk - Heringa 115% 115% Zaalberg 104 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 430 429 Kon. Petr (f20) 160.50 163.- Amer. fondsen Danad Pacific R. 6679 69% Intern- Nickel 88% 88 Anaconda 59% 58^ Bethlenem Steel 37% 47,% Ditles Service 80% 80% General Motors 99 101 Kennecott 97% Republic Steel 44^ Shell OU 59% 66% Union Pacific 43,»fl 43.^ Uil States Steel 53% 53% Bieden Ex dividend d Exclaim e Laten j 3 97%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13