W ordl gezin in Heilouw [itgestoten om religie? 'VS kunnen zich niet uit Vietnam terugtrekken' Gemeentesecretaris [aak is overtrokken" BEZOEKT ONZE EXPOSITIE TE WASSENAAR AMSTERDAM VERWERPT HAVEN-CAO programma Derde F.M.-radionet te serieus in België 5 )pgericht 1 maart 1860 Maandag 25 januari 1965 Vijfde blad no. 31474 (Van onze correspondent) Heersen er in het Betuwse dorpje Heilouw middeleeuwse toe- bilden? Wordt daar een heel gezin uitgestoten, lastig gevallen en dceigd. alleen maar omdat de vrouw katholiek is en niet pro- itant. zoals alle andere dorpelingen en omdat zij uit Rotter- M komt en dus niet echt dorps is? Het is zo dit werd kort- Itden tijdens een rechtzitting in Tiel gezegd en zelfs de politie- :hler zou toen het woord „middeleeuws" hebben genoemd. jlaar is het ook werkelijk zo? left een hele dorpsgemeenschap bewust tegen een gezin ge- omdat de vrouw een ander oof aanhangt? Is oecumene in Douw een vreemd woord? dorpje Heilouw ligt een kilo- of tien ten westen van de sweg UtrechtDen Bosch en telt ithonderd inwoners. Het bestaat een verzameling oude, verweerde sjes, die dicht tegen een smalle htige dijk staan gedrukt. Er ach- llgt het wijde, vlakke polderland j in de verte een paar molens, erlyk lijkt het inderdaad of de er heeft stilgestaan, of men nog i of meer in de middeleeuwen t. laar aan de andere kant van de ligt de Waal, een belangrijke van de Europese binnenscheep- rt, over de dijk rijden de nieuw- auto's en enkele kilometers ver staat een grote ultra-moderne tnfabriek. En een groot deel van inwoners werkt niet meer in het renbedrijf. Zij verdienen hun od op de steenfabriek of pende naar Rotterdam. Vechtpartij Ijdens de zitting van de politie- ïter kwamen de volgende feiten ir voren: een inwoner van Hel- t trouwde enkele jaren geleden een Rotterdamse vrouw. Zij ves- ien zich in een huisje aan de Het boterde echter niet best met dorpelingen, die een hekel hadden de vrouw en aan haar volwassen thter uit een vorig huwelijk. Dat zo werd gesteld omdat vrouw katholiek is en omdat bei- uit Rotterdam kwamen. !r waren wat strubbelingen ge- tst en de bom barstte tenslotte, lat enkele kinderen uit het gezin het land van de buurman hadden open. De dag daarna ontstond een ihtpartij tussen de man en zijn urman. De buurman was begon- maar de echtgenoot van de terdamse moest ook terechtstaan, dat hU bij zün zelfverdediging te was gegaan.. leze feiten bracht de aangevallene r voren tijdens de rechtzitting, ar hij vertelde ook, hoe hij twee ;en lang elke nacht had gewaakt, dat dorpelingen hadden gedreigd huis in brand te steken. Hoe in het dorp handtekeningen ver leide om te trachten zijn gezin verjagen. De buurman kon niet de rechter verschijnen, omdat in het ziekenhuis ligt en zijn le- werd dus gemist. „Niet waar" Ie Hellouwers hebben de hele ig van zaken met angst en vreze olgd. En de beschuldiging dat er Ideleeuwse toestanden in Hellouw len heersen, dat een gezin om sdienstige redenen uitgesloten zou den, heeft hen diep gekrenkt, int het is helemaal niet waar", [en ze. „We hebben niets tegen mensen, maar ze hebben het zelf bont gemaakt". [De ellouwers zijn rustig en Endelij k", zo vertelt de echtgenote de plaatselijke (hervormde) pre- ant, „en zij houden van een goede erlinge verstandhouding". Uit de trekken met de inwoners blijkt dat die goede verstandhouding het betreffende gezin, zowel naar ten als naar buiten ontbrak. „Het een moeilijk gezin", zeggen ze. Hardhandig Iet gaat er daar soms hardhandig toe. Eén van de zoons schopte moeder eens, zodat ze een been en een andere zoon werd hard- idig het huis uit gezet. Naar bui toe is de vrouw ook moeilijk. Ze de gewoonte na sluitingstijd in winkels boodschappen te doen. In begin werd ze wel geholpen, maar (r begon het de winkeliers te ver- VERK00P EN VERHUUR fB||j ll<Ctfes\Muebiri] \lhomson\fairholme \westfatïa laagse )ai*avan ieu.tpa.Ie ISSTRAATWEG 179 - TEL 01751-2561 velen. Toen uiteindelijk de politie er in werd gemoeid, schold ze die uit voor alles wat mooi en lelijk is", ver tellen de dorpelingen. „De Hellouwers houden zich wat afzijdig en het betreffende gezin denkt daarom dat het gemeden wordt", aldus de predikantsvrouw. .Het gezin wordt echter beslist niet uitgestoten, omdat de vrouw katho liek is", vervolgt ze. „Ze doet niets aan haar geloof en enkele kinderen uit het laatste huwelijk zijn zelfs in Hellouw hervormd gedoopt". En wat zeggen de Hellouwers dan over die bedreiging met brandstich ting. „Ach, dat kwam na het geval met de buurman. Ze vonden het in het dorp jammer, dat die buurman zich na een hoop pesterijen zo had laten gaan. Een paar kwa jongens vonden dat die andere man er de oorzaak van was en daarom dreigden ze met in brand steken van het huis. Maar dat hebben ze zeker niet gemeend". En de hand tekeningenactie was volgens hen al leen maar opgezet om de schuld van de buurman te verlichten. Overtrokken Hellouw maakt deel uit van de ge meente Haaften en de secretaris van deze gemeente, de heer A. G. de Wit, is geboren en getogen in Hel louw. „De zaak is nogal overtrok ken", meent hij. Volgens hem is het gezin beslist niet buiten de samen leving gestoten. „Nee", zegt hij, „het gezin heeft zich zelf door de manier van optre den buiten de gemeenschap ge plaatst". En hij vertelt, dat zich de laatste jaren wel meer gezinnen uit andere plaatsen in Hellouw hebben gevestigd. „En dat is steeds goed ge gaan". Poolse minister bezocht Moro De Poolse minister van Buiten landse Zaken, Rapacki, die deze week heeft deelgenomen aan de topconfe rentie van het communistische Pact van Warschau, is gisteren in Rome aangekomen, waar hij besprekingen heeft gevoerd met premier Moro. Na zijn bezoek aan Italië zal de Poolse minister doorreizen naar Iran. Bij de lunch, die de bewindslieden samen gebruikten, zei Rapacki o.a., dat er mogelijkheden zijn voor een dialoog tussen Italië en Polen in een internationale toestand die bemoe digende elementen vertoont. Polen, zo zei Rapacki, heeft grote belangstel ling voor de opbouw van een vei ligheidsstelsel, dat er op gericht is de verdeeldheid in Europa en de gehele wereld te verminderen. De samenkomst met Moro kan van groot belang zijn, aldus waar nemers. Zij is het eerste belangrijke contact tussen Oost en West sinds de conferentie in Warschau, waarin de communistische landen te ken nen hebben gegeven, dat zij nieuwe defensieve maatregelen zullen nemen als West-Duitsland door middel van eeri multilaterale kernmacht of op andere wijze atoomwapens krijgt. Diplomaten zyn er van overtuigd dat in Warschau veel meer is be sproken en besloten dan in de slot verklaring is opgenomen. De reis van Rapacki naar Rome was aanvank- lijk een onofficieel oponthoud op weg naar Iran, maar is belangrijk ge- trden door de ontmoeting met Moro. Onenigheid tussen I Bonn en Brandt De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rusk, heeft bur gemeester Brandt van West-Berlijn al vorig jaar om een memorandum over mogelijke oost-westprojecten verzocht. Naar een woordvoerder van het ministerie in Washington mee deelde, had Rusk bij een bezoek van Brandt aan New York belangstelling getoond voor diens ideeën over ge zamenlijke projecten van Oost en West. Over het memorandum, waarvan het bestaan pas kortgeleden in Bonn bekend werd, werd vrijdag in de Westduitse Bondsdag heftig gedebat teerd. De Westduitse regering acht Brandt niet bevoegd, zich op het ge bied van de Buitenlandse politiek te begeven. De indruk moet worden ver meden, dat West-Berlijn een eigen buitenlandse politiek voert, zo is van regeringszijde gezegd. Het Westduitse kabinet eiste van Brandt een nadere verklaring van zijn houding. In het document heeft Brandt zijn denkbeelden uiteenge zet over mogelijke verkeers-en wa terwegenplannen voor geheel Europa en samenwerking tussen Oost en West op het gebied van economie en energie. Volgens de sociaal-democra ten moet het memorandum, dat. in september al naar Washington was gestuurd, niet worden gezien als een diplomatiek document. amerikaanse onder minister bundy De Amerikaanse onder-mi- nister Bundy, belast met zaken van het Verre Oosten, heeft ge zegd, dat de Amerikaanse terug trekking uit Zuid-Vietnam „on denkbaar" is. Hij hield de mogelijkheid van uitbreiding van de oorlog in antwoord op com munistische acties open. Bundy zei verder, dat het afgelo pen jaar de infiltraties van commu nistische guerrilla-strijders en voor raden uit Noord-Vietnam via Laos Zuid-Vietnam zelf belangrijk is toegenomen. Hij verklaarde voorts, dat de tegenwoordige premier Tran Van-hoeong thans worstelt met het zelfde soort problemen, waarmee tien jaar geleden wijlen premier Diem te doen had. De boeddhistische hiërarchie van Zuid-Vietnam heeft opgeroepen tot een campagne van zelfmoorden door middel van verbranding om de re gering in Saigon ten val te brengen. Een gisteren in heel Saigon ver spreid communiqué luidde, dat de Amerikaanse ambassadeur Maxwell Taylor de grootste vijand van de boeddhisten is. In de bitterste anti-Amerikaanse verklaring die ooit in Zuid-Vietnam is uitgegeven, behoudens die van de communistische Vietcong, zeiden de boeddhisten: „Het doel van de Ame rikaanse ambassadeur en premier Tran Van-hoeong is het vermoorden van alle boeddhistische leiders en de uitroeiing van het Vietnamese boed dhisme. „Wrede onderdrukking, die wij in het verleden nooit hebben gekend, staat ons in de toekomst te wach ten", aldus het communiqué. Generaal Khanh en zjjn hoogste opperofficieren hebben een dringen de bespreking over de huidige crisis gehouden om te beslissen of zy pre mier Tran aan de macht zullen la ten, die het voornaamste doel is van de huidige betogingen van de boed dhisten. Aan het slot van een lang durig debat zouden de generaals be sloten hebben voorlopig de regering- Tran te blijven steunen. Veel van de generaals hebben echter weinig sympathie voor het huidige burger lijke bestuur. Boeken in brand Een menigte betogers heeft gis teren in Hoeé 650 km ten noorden van Saigon, het gebouw van de Ame rikaanse voorlichtingsdienst be stormd, alle ruiten ingeslagen en on geveer de helft van de boeken in de bibliotheek in brand gestoken. Een menigte van ongeveer 3.000 boeddhistische betogers en jongelui die waren bewapend met spandoe ken tegen de regering en de Ameri kaanse ambassadeur Taylor, trok door de stad naar het Amerikaanse consulaat. Nadat de hoofdmacht van demonstranten voorbij was, vielen ongeveer honderd personen het ge bouw van de usis aan. Volgens ooggetuigen hadden poli tie en militairen geen echte poging gedaan om de aanval te voorkomen. Het militaire vliegveld van Vien tiane is gisteren door een reeks bom ontploffingen veranderd in een brandend inferno. Zes vliegtuigen zijn vernield en eenzelfde aantal be schadigd. Internationale organisatie van stedebouwkundigen In Amsterdam is zaterdag een in ternationale organisatie van stede bouwkundigen opgericht onder de naam „International society of city and regional planners". Het doel van de vereniging is het bevorderen van de ontwikkeling van de stedenbouw en van de vakbekwaamheid in de juiste uitoefening van het beroep van stedebouwkundige. Voorts de belan- genbehartigingen van de stedebouw kundigen en de bevordering van een goede vakopleiding. De vereniging zal haar doelstellingen trachten te ver wezenlijken door het organiseren van internationale bijeenkomsten. Het be stuur bestaat uit prof. dr. S. J. van Embden (president), hoogleraar aan de Technische Hogeschool in Delft, drie vice-presidenten, n.l. de heer Jiri Hruza uit Praag, de heer Roger La- moise uit Parijs, prof. Robert Grieve uit Edinburg, voorts de heer K. W. Herwig uit Delft (secr.-generaal en penningmeester) en vier leden, t.w. prof. dr. ir. Werner Heberant uit Hamburg, prof. M. L. da Costa Lobo uit Lissabon, de heer Edgar Klutz uit Luik en dr. ir. A. Aravantionos uit Athene. In de Academie van de Bouwkunde in Amsterdam ondertekenden 40 ste debouwkundigen uit tien landen de oprichtingsakte. Thans telt de ver eniging ruim 100 leden uit 23 meest Europese landen, waaronder enkele communistische. De brand ontstond, toen een mi trailleur bij het aan boord brengen van een vliegtuig ontplofte. Daar door kwamen bommen, die waren ge laden in een dichtbij staand jacht vliegtuig, eveneens tot explosie. Door dat het gras op het vliegveld zeer droog was, heeft de brand zich over een grote oppervlakte uitgebreid. Radio-Hanoi heeft omgeroepen, dat zes oorlogsschepen onder bevel van Amerikaanse en Zuidvietnamese autoriteiten gisteren Dong-hoi heb ben beschoten. Volgens de zender is een van de aanvallende schepen door een tegenaanval beschadigd. Verlegenheid De New York Times heeft gemeld, dat naar verluidt een aantal Latijns- Amerikaanse regeringen in verlegen heid is gebracht door een verzoek van de VS om steun in de oorlog in Vietnam. „Ofschoon de meeste Latijns-Ame rikaanse landen het eens schijnen te zijn met de houding van de VS in de Vietnamese crisis, achten vele rege ringsleiders de toestand te onzeker om een snelle beslissing mogelijk te maken", aldus het blad. De bij de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, afdeling Amster dam, aangesloten havenarbeiders hebben na langdurige besprekingen de ontwerp c.a.o. voor 1965 verwor pen. Zaterdagmiddag hadden de haven arbeiders van afdeling Rotterdam zich akkoord verklaard met het ak koord dat de besturen van de werk nemers en werkgeversorganisaties hadden bereikt over een loonsver hoging van vijf procent, een mini mum loon van f 110 per week en wij ziging van het aantal toeslagen. De vergaderingen van de Rooms- katholieke Bond van Vervoersperso neel hebben hetzelfde resultaat op geleverd: in Rotterdam werd het ont werp aangenomen, in Amsterdam verworpen. In enkele zogenaamde pendelplaatsen elders in het land, hebben de leden van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel zich met de inhoud voor het c.a.o'.-ontwerp ak koord verklaard. In aanwezigheid van Konin- gin Juliana en de Franse Nobel prijswinnaar Abbé Pierre (l.) werden zaterdag in Amsterdam twee Albert Schweitzer prijzen uitgereikt. De 74-jarige mevr. dr. Gertrud Kurz (rechts) ont ving de prijs voor christelijke en humanitaire arbeid, terwijl de vrouw van de Nederlandse le- pradeskundige dr. D. L. Leiker (midden), die in Nigeria ver toeft. namens haar echtgenoot de prijs voor geneeskunde in ontvangst nam. I NEDERLAND I NTS j 7.30 uur Comedy Caper, film eë 7.45 uur Openbaar kunstbezit 1 8.00 uur NTS-journaal g 8.20 uur Politieke uitzending GPV s 8.30 uur Jane Eyre, speelfilm M 10.05 uur De geluiden van een stad, reportage Hong Kong 1 10.30 uur NTS-journaal. NEDERLAND II VARA 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Andy Griffith, film 8.25 uur Sonate van Bartok 8.55 uur East Side, west Side, film 9.45 uur Achter het nieuws, actualiteiten. ew gioteren Churchill De dood van Churchill is zon dag goed door dé televisie opge vangen. Op Nederland I vervie len „Leer om leer", de epiloog en de „Andy Williams-show", terwijl het laatste deel van de serie „De vogel in de hand" gewoon werd uitgezonden, even als op Nederland II het Russi sche filmpje „De Zweedse luci fer", een satirisch detectivever haal van Tsjechow. Misschien dat de televisie, wanneer het overlijden van Winston Chur chill onverwachter was geko men, het gehele programma had aangepast, maar nu, na de eerste ontsteltenis en de inmid dels al verschenen bijna-necro- logieën in de dag- en weekbla den. leek er niets op tegen het gewone programma te handha ven rond een kern van herden kingsprogramma's. Overigens heeft de onzekerheid over Churchill's toestand, de omroep organisaties ruim een week lang onder spanning gezet. Dr. L. de Jong en Henk Neuman b.v. heb- oen ieder enkele avonden in Bus- sum paraat gezeten om heet van de naald commentaar te kunnen geven over Churchill's dood (dr. L. de Jong heeft het na drie dagen maar op de Ampex laten opnemen), en b.v. de AVRO op vrijdagavond en de VARA op zaterdagavond hebben allebei in stilte gehoopt dat de onver woestbare Britse staatsman nog een dagje langer zou leven, niet alleen uit eerbied voor zijn per soon, maar ook een beetje om dat zij met actuele, directe „live"-programma's als „Voor de vuist weg" en „Zo is het" voor het probleem kwamen te zitten of zij deze programma's toch moesten uitzenden (hoewel het gedeeltelijk amusement be trof), op de band moesten op nemen om later uit te zenden (met alle moeilijkheden van het Inpassen in reeds vaststaande programma's en het gevaar dat de actualiteitsfactor verloren ging) of dat zij er voor deze maand maar helemaal vanaf moesten zien. Churchill's ster ven op zondagmorgen heeft htm deze moeilijke beslissing be spaard. „Zo is het" „Zo is het toevallig ook nog 'tis een keer" telde dit keer geen zwakke plekken. Het tempo waarin alles werd verwerkt was vlot, de presentatie behoorlijk. Opvallend was het ruime aan deel dat de VARA, de PvdA en Vondeling, in de schimpscheu ten kregen, waarbij vooral de VARA-brieven het hard te ver duren kregen. Anderzijds was het prestige-nummer over het „verzetsblad" Elsevier efficiënt geformuleerd. „De fascist van nu hoeft geen anti-semiet te zijn. Hij kan zelfs jood zijn". Op de vraag of Kamerlid Kleywegt Elsevier onbestraft beschuldigen kan van fascisme, luidt het antwoord: „Ja, als hij het Jaar tal er maar bij noemt". Voortreffelijke nummers waren „Vier rijsttafels" (met Hans van den Bergh als een uitnemende maniakale Van Dalsum, een rol overigens die hij een Jaar of acht geleden al met verve in het Amsterdams Studenten cabaret vervulde) en de voor spellingen voor 1965. Vogel in de hand De derde en laatste aflevering van „De vogel in de hand" be wees, dat we in Jaap ter Haar een uitstekend televisieschrijver hebben gevonden. Hij weet zo te schrijven dat zowel de situa tie als de mensen volkomen ge loofwaardig blijven, terwijl Je toch steeds weer voor kleine verrassingen komt te staan. Moge de KRO zo verstandig zijn Ter Haar een nieuwe opdracht te verstrekken. iififiniiinii!iiiiHiiiiiiii!iiiiii:i!iniJii[ianii»iiL'iiin[iiiiiiiiiiniiiii[iiiiniiiH[iiiini[nffinn:inTnmniniiiBiniiimiiiiBmiiiiinHHinfflnn»infli VOOR DINSDAG 26 JANUARI Hilversum I, 403 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze rtv-medewerkster) Juist in de tijd. dat er in Ne derland wordt gepraat over een derde frequentiemodülatienet is men in België zo ver, dat de B.R.T. zijn derde FM-radionet in de huidige vorm niet langer wil handhaven. Reden van dit besluit is de te ge ringe luisterdichtheid (1 procent van de aangesloten toestellen) en de in verhouding tot dat geringe percen tage te grote kosten en het te klein rendement. Het derde F.M.-net bij de B.R.T. is te vergelijken met het „Third program" in Engeland. Er komen uitsluitend programma's van een serieus karakter op voor, zo als boekbesprekingen, lezingen en klassieke muziek. Met ingang van 1 oktober a.s. gaat de B.R.T. het derde F.M.-net alleen op de zaterdag en zondagmiddagen, als de nationale zenders voornamelijk worden gevuld met druk gepraat (reportages, sport uitslagen enz.) vullen met klassieke muziek. De rest van de programma's wordt langzamerhand overgenomen door de nationale programma's. Deze nieuwe vorm acht men beter aange past aan de behoeften van de luiste- Theo Eerdmans ernstig ziek De Amsterdamse journalist en quiz master Theo Eerdmans is gistermid dag onverwacht opgenomen in een ziekenhuis. Zyn toestand is ernstig. De heer Eerdmans is plotseling on wel geworden in zijn woning aan de Prinsengracht in Amsterdam. Op ad vies van de huisarts is hij onmiddel lijk overgebracht naar de ziekenver pleging aan de overzijde van de gracht. raars, temeer daar zij, die dergelijke voorkeursprogramma's vaak beluiste ren. meestal financieel in staat zyn aan hun behoeften op dit terrein zelf tegemoet te komen door middel van bandopname-apparaten, plck-ups en discotheken. Saxofonist en showman van de Ramblers WIM POPPINK OVERLEDEN De bekende altsaxofonist en show man van de Ramblers „Wim Poppink, is zaterdag in het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag overleden. Wim Pop- pink, die in 1903 in Den Haag werd geboren, heeft vooral voor de oorlog vermaardheid verworven door het zingen van een aantal „gekke" lied jes zoals, „Wie is Loesje" en Bulter- mans „Pietertje swing". Behalve showman die in de „co medy acts" van Uden Mas mans ra- dlo-dansorkest dikwijls de hoofdrol vervulde, was Poppink de componist van liedjes die zo populair werden, dat ze jaren achtereen in de roulatie bleven (ook nu nog): „Hij wel" en „Over 25 jaar" bijvoorbeeld. Daarnaast heeft Poppink ook tal van serieuze nummers gecomponeerd, in de meeste gevallen „ballads", die door Marcel Tielemans werden' ge zongen, als „Soon". Na eerst enige jaren bij de BP.M. te hebben gewerkt, en in zijn vrije tijd bij amateur-orkesten op zijn saxofoon te hebben geblazen, trad Wim Poppink in 1928 toe tot de Ram blers. In 1958 moest de populaire mu sicus, die glansrollen vervulde in de „Papa moet leren zingen" en „de „Ramblers gaan naar Artis", wegens zijn slechte gezondheid stoppen. 8.50 Ochtendgym. 9.00 De groenteman, 9.05 Klass. gewijde muz. 9-36 Water* standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V. d. zieken. 12.00 Licht lnstr. sextet. 12.17 Overheidsvoor lichting: Voor de landbouw. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tulnb. 12.30 -opole Ork.: amusmuz. 13.00 Nws. Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Piano recital: klass. muz. 15.30 Act. repor tages. 16.00 Nws. 16.02 Lichte muziek v. d. Jeugd. 16AO V. d. Jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram. v. d. tieners. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Lichte gram. 18.55 Paris voua parle, gesproken brief uit Parijs. 19.00 V. d. kind. 19.05 Jubileumconcert Jo- han Willem Friso Kapel. 20.00 Nieuwe. 20.05 Lichte muz. 20.25 Gehoord, ge zien, gelezen, gedachtenwlssellng over film, toneel en literatuur. 20.50 Sport, man van het Jaar. 21.40 Dansmuziek. 22.00 Orpheus, De Magiër: oude muz. geïnspireerd door deze mythologische figuur. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Klassieke gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Het levende woord, medi tatie. 7.05 Ouverture: lichte gram. en reportages. (7.30-7.40 Nieuws. 8.00-8.05 Overweging). 8.30 Nws. 8.40 V. d. huls vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klass. gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan... vooruit, lez. 12.00 Angelus. 12.03 Zigeuner klanken. 12 AO V. d. landbouwers. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Act. of gram. 12.50 Lichte gram. 13.35 Licht lnstr. kwartet, afgewisseld door gram. ken. lezing. 15.00 Rleleksen.... gevar. progr. r(herh. van zat. Jl.). 16.00 V. d* zieken. 16.30 Onderweg: gebedsdienst. 17.00 V. d. Jeugd. 17.50 Overheidsvoor lichting: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. KRO: 18.00 Licht ens. 18AO Uitzen ding van de KVP: Kaarten op tafel. Een ultz. over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18 AO Portret in muziek: lichte gram. 18.50 Van klanten en wanten weten, actuallteltenprogr. voor en over het midden- en kleinbe drijf. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19A0 Pro menade ork. 20.00 Benej JIsraël. Israë lisch progr. 20.20 Pianorecital: klass. muz. 20.50 In Uw mlldadlgheld aan bevolen: progr. rond de kerkebouw in Nederland. 21.10 Brabants ork. en so listen: klass. en moderne muz. 22.06 Gregoriaanse gezangen. 22A5 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Vreemd: een keuze uit woord, zang en dans van elders enanders. 23.15 Licht ens. 23.35 Licht lnstr. kwartet en zangsoliste. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 11.05-1140 School televisie. NTS: 19.00 Weekjoum. voor gehoorgestoorden. 19.30 Engelse les. 20.00 Journaal. AVRO: Televizler. 20.50 De sportman van het jaar 1964. NTS: 21.40 Hoofdstuk II: licht gevar. progr. 22.25-22.30 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Gevecht met de natuur (The one that came back), natuurfilm. KRO: 20.25 De Bill Dana Show. 20.60 Film 65. 21.25 Viool en plano: moderne muz. 21.45 Onze man in Keulen. RKK| 22.10-22.35 Paulua achterna, godsdien stig progr. (3).

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15