jeorges Wilson brengt onbekende BRECHT Toneel in Parijs Meester Puntila en zijn knecht Matti Maximumsnelheid in Voorschoten meer dan 1000 keer overtreden Luitenant - generaal Brinkgreve overleden BEURS VAN AMSTERDAM LENDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 JANUARI 1965 (Van onze correspondent) R is onder alle Franse en buitenlandse toneelschrijvers van ie tijd vermoedelijk geen figuur te noemen die in Frankrijk zo el daadwerkelijke belangstelling getrokken en vooral zo el kritische pennen in beweging heeft gebracht, als de Duitse zmaturg Bertold Brecht. In het bijzonder het Theatre National \re beijverde zich, onder leiding van Jean Vilar, sedert de itste tien jaar intensief ten behoeve van Brecht, en de huidige >ecteur, Georges Wilson, heeft ook die lijn van zijn voorganger wtgezet door nu met „Meester Puntila en zijn dienstknecht itti", het vijfde stuk van deze grote Duitse auteur aan het reper- ire toe te voegen. iet oeuvre van Brecht, dat bu lder uitgebreid is want de leur werd door een politiek-evan- istische bezetenheid gedreven cft natuurlijk twee gezichten: het ipagandistische en het dramati- of dramaturgische aspect, rmetisch zijn die twee kanten eraard nooit van elkanter te leiden. Maar wèl kan men zeg- dat er werken zijn, die direct irtvloeien uit de esthetiek van de it-Prop (agitatie-propaganda) en voor de niet-communist toch wel LANDBOUWER NEERGESLAGEN (Van onze Enschedese correspondent) lij de woning van de landbouwer H. Laarman in Den Ham (in de irt van Almelo) heeft zich zater- piacht een drama afgespeeld, arvan de motieven niet geheel dui- ijk zijn. Jmstreeks 1 uur kwam er nog be ls bij Laarman. Men hoorde een voorrijden, mensen stapten uit daarna gingen de kippen kakelen, lat de 49-jarige Laarman het ge len achtte eens poolshoogte te ne- n. Hij zag enige personen bij zijn rderij en riep: „Maak dat je weg at, anders waarschuw ik de poli- De vermeende kippendieven lie- zich echter niet wegjagen. In- endeel, ze wachtten de boer op ge afstand van het huis in het id op. Vat er precies aan de hand was is bekend, omdat de heer Laar- n nog niet kon worden gehoord, ch zeker is, dat hij door één van nachtelijke bezoekers waarschyn- met een ijzeren staaf op het ofd is geslagen. )p het gerucht kwam de zoon' van heer Laarman naar buiten, doch bezoekers dreven hem weer in s. De jongen zag nog, dat zijn ier die op de grond lag, werd ge- i Onmiddellijk nadat de aan- s waren vertrokken, werd een gewaarschuwd. Boer Laarman ek zeer ernstig gewond. Hij werd ir het ziekenhuis in Almelo over- iracht en later naar het zieken- Is in Enschede. De Rijkspolitie 1de onmiddellijk 'een uitvoerig on- zoek in. De gehele zondag was zij de weer. Eén der huisgenoten kon signalement van éérder aanval- geven. Omtrent de reden van de ad tast men in het duister. Zeldzame zegels terecht Van onze H'sumse correspondent). )e verzameling van zeldzame post fels (totale waarde 16.000 gulden), vorige week bij een inbraak in ssum werd gestolen, is terecht. De r albums werden in een café in isterdam voor 300 gulden verkocht een man, die geen verstand van stzegels had, maar die zijn vader ïrmee wilde verrassen. De vermoe - lijke daders van de inbraak wer- in de nacht van zaterdag op idag in Badhoevedorp bij een luiping op heterdaad betrapt en Agehouden. Het zijn twee Amster- hmers van 34 en 32 jaar. de goedheden waarmee Puntila hem periodiek overstept. Hij trapt er echter iet in, want Matti is een Figaro van Brechtiaanse en dus klassebewuste inspiratie en struc tuur. Hij weet bij alle braspartijen het hoofd altijd koel en helder te houden en zo is de knecht óók steeds de persoon die de menselijke waardig heid verdedigt. Meesterlijke scènes De beide hoofdrollen geven Geor ges Wilson als de meester en Char les Denner als de knecht gelegen heid tot meesterlijke en bulderende scenes, waarbij de doctrinaire bedoe lingen v. d. auteur voor de karikatu rale karakterexaltatie echter nog wel eens wijken moeten. Die ideologische bedoelingen worden, net als in de Dreigroschenoper, door Brecht in chansons tussen de bedrijven onder streept en uitgemeten, maar ze tas ten overigens de dramatische han deling weinig of niet aan. De mar xistische inzichten en visies van Brecht zijn natuurlijk aan geen twy- fel onderhevig. Maar hij heeft hier tenminste de goede smaak het pu bliek zijn conclusies dat de broeder schap aan maatschappelijke klassen is gebonden, niet in elke volzin on der de neus te wrijven. En zo heeft men de kennismaking met Puntila dan ook zeker als een be langrijke toneelervaring beleefd. De heer Puntila Georges Wilson) met knecht (Charles Denner) en dochter (Judith Magre) tijdens een Fins bad. vaak moeilijk zijn te verteren. En anderzijds zijn er de stukken waarin Brecht zijn communistische geloof en ideeën zeker allerminst verloochent, maar die, vanwege de dramatische kwaliteiten, ook afgezien van die drijfveer en inspiratiebron, toch die pe indruk maken en veelal zelfs fas cineren. Legende over een groot-kapitalist „Meester Puntila" behoort zeker tot die laatste categorie, terwijl Wil son, die sedert 15 jaar zijn hart al aan dat stuk heeft verpand, met zijn regie en vertolking van de hoofdrol het werk dan bovendien nog in een licht heeft geplaatst waardoor Brecht bijna een 20ste eeuwse ach terneef van Molière zo geen neef van Feydeau lijkt. Brecht heeft zijn „Meester Puntila" in he* begin van de laatste oorlog geschreven, toen hij als Duits emi grant in Finland wachtte op zijn vi sum om zich naar de V.S. te kun nen begeven, waar hij in 1957 over leed. Een Finse legende booc. hem de stof, of althans de aanleiding voor het stuk, dat binnen de drie weken werd voltooid. Een legende over een grootkapitalist en uitzuiger van het proletariaat, die bovendien een gran dioze zatladder is. In zijn dagelijkse dronkenschap toont Puntila zijn wa re aard en gezicht, en dan spreidt hij een generositeit en een warme men senliefde ten toon, waarin hij zijn werkelijke gevoelens en vriendschap pen onthult. Zijn hart gaat dan open voor en uit naar simpele boerinne tjes en herderinnetjs, waarvan hij er achtereenvolgens vier ten huwe lijk noodt, terwijl onder het eigen geslacht zijn huiskneckt-chauffeur Matti speciale aanspraak op zijn ma teloze genegenheid en affectie mag maken. Hij wil hem zelfs als zijn as. schoonzoon adopteren. In die zelfde stadia of uren der innerlijke waarheid spuwt mees ter Puntila al zijn gal, afkeer en haat uit in de gezichten ran zijn standgenoten, de rechter, de diplo maat (verloofde van zijn dochter) en anderen, die hij dan schaamte loos ontmaskert in hun opgeblazen schijn. Nauwelijks echter is de dron kenschap weer geweken, of de ka pitalist en slavendrijver herneemt zijn rechten om de sociale conven ties. verhoudingen en grenzen te her stellen. Hoger dan de meesters Wanneer Brecht in de maatschap pelijke figuur van Puntila, met even duidelijke sympathie als humor en met behulp van de alcohol diens warme mensenhart du® losweekt, heeft hij de heldenrol van zijn stuk niettemin aan knecht Matti toever trouwd. Net als Molière en Beau- marchais, heeft Brecht ook hier het lagere volk en de leden van het huispersoneel menselijk, moreel èn verstandelijk op een veel hoger ni veau dan hun meesters geplaatst. Matti zou men een Brechtiaanse pendant van de Figaro van Beau- marchais mogen noemen, en ook hij doorziet de betrekkelijkheid en de maatschappelijke begrenzingen van POMPSTATION WEER DOELWIT VAN INBRAAK Het benzine-pompstation aan de Proostwetering in Utrecht, waarop enige tijd geleden een aanslag werd gepleegd met dynamiet om de brand kast open te krijgen, is in de afge lopen nacht weer het doelwit geweest van een inbraak. De alarminstallatie die in het pompstation na de dynamiet-aanslag werd aangebracht, heeft er voor ge zorgd dat de daders onverrichter zake moesten verdwijnen. Zij hadden zich nauwelijks door een deur te forceren toegang verschaft tot het pompstation, toen een alarm-sirene begon te loeien. IJlings hebben zij zich toen maar uit de voeten ge maakt. Open Deur-avond over Henri Dunant In de Open Deur-bijeenkomst ge bouw Breestraat 19, woensdagavond a.s. hoopt dr. P. L. Schoonheim te vertellen over zijn ervaringen tijdens een tooht met de Rode Kruis-boot de Henri Dunant. Een collectie kleuren dia's, gemaakt tijdens deze reis, zal als illustratie dienen. Nieuwjaa rsrecle bu rgemeester Burgemeester L. de Kool van Voorschoten is verheugd het jaar met een sluitende begroting te kunnen be ginnen, hetgeen echter geenszins be tekent, dat de financiële moeilijkhe den voor de gemeente Voorschoten tot het verleden behoren. Een acuut probleem vormt thans echter de door de regering in het algemeen genomen maatregelen ter beperking van de in vesteringen, waardoor de gemeente lijke ontwikkeling in ernstige mate zal kunnen worden afgeremd. Dit zei de burgemeester in zijn Nieuwjaars rede. Een anderb elangrfjk punt, waar voor de burgemeester aandacht vroeg, betrof het door de minister van Bin nenlandse Zaken ingediende wetsont werp tot wijziging van de grenzen van de gemeente Leiden en van een aantal omliggende gemeenten, waar- In zijn woning in Den Haag is vanochtend overleden luitenant-ge neraal b/d ir. M. Brinkgreve, de waarnemend voorzitter van de mate- rieelraad van het ministerie van De fensie. Luitenant generaal Brinkgreve werd op 17 november 1903 in Utrecht geboren. Hij ging in 1921 naar de K.M.A. en werd op 24 augustus be- Gaatjes in kozijnen Magazijnbediende pleegde groot aantal inbraken (Van onze Utrechtse correspondent) Een groot aantal inbraken, dat werd gepleegd door iemand die gaatjes boorde in de vensterkozijnen en door die gaatjes een voorwerp stak om de spanjolet-sluitingen van de ramen op te lichten, is mu opge lost. De dader, een 20-jarige maga zijnbediende uit Utrecht heeft in het Weekeinde een volledige bekentenis afgelegd. Veertien dagen geleden werd hij al aangehouden. De Utrechtse politie had toen zijn naam gehaald uit de kaartenbakken, omdat hij de enige was, wiens signalement, klopte met dat wat tipgevers hadden opgegeven. Er waren toen zoveel aanwijzingen tegen hem, dat de officier Van Justi tie het nuttig oordeelde hem vast te houden, hoewel hij hardnekkig bleef ontkennen. Onder meer vond de po litie toen in de punt van zijn schoen een bedrag van f 650. Dit moest af komstig zijn van een inbraak, die kort tevoren in Breukelen was ge pleegd. Zaterdag was het bewijs ech ter zo volledig, dat hij wel bekennen moest. De magazijnbediende heeft sinds begin oktober 20 inbraken in en buiten Utrecht gepleegd. Zijn totale buit bedroeg ongeveer f 3000. L1SSE Wielernieuws De Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" heeft gisteren in het Reigerbos de cycle-crosscompetitie afgesloten. De lange Willem Knop- pert uit Noordwijkerhout toonde zich de snelste en hij legde ook beslag op de eindzege. Vóór de start van deze laatste cycle-cross stond Leo v. d. Berg in het klassement met één puntje voor sprong aan de leiding. Toen hij dan ook in de tweede koershelft voor pech uit het zadel moest en de fiets van Groenewoud kreeg, zag Knoppert zijn kans schoon en nam een beslissende voorsprong. De rituitslag luidt: 1. W. Knoppert, de 10,8 km in 30 min. en 2 sec.; 2. Lv. d. Berg, 3. H. Groenewoud. Eind stand competitie: 1. W. Knoppert 22 pnt, 2. L. v. d. Berg 22 pnt, 3. H. Groenewoud 12 pnt, 4. C. v. Stein 3 pnt; 5. J. van Dijk 1 pnt. Voor de wintercompetitie werd een veldloop over ongeveer 1000 meter ge houden. De uitslag hiervan luidt: 1. H. Zuiderduin in 4 min. en 19 sec.; 2. R. v. d. Poll 4.47; 3. N. van Rooyen 5 08; 4. B. van Beek 5.26; 5. N. Teeuw 5.33. WASSENAAR Prof. dr. ir. M. J. Z. Dols alhier is voor 5 jaren herbenoemd tot voor zitter van de Voedingsraad; mej. dr. ir. Th. F. S. M. van Schalk werd benoemd tot plaatsvervangend lid. WARMOND Raadsagenda Dinsdagavond komt de raad der ge meente Warmond in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: voorstel tot aankoop van een strook grond van de heer W. Landman ten behoeve van de reconstructie van de Bgm. Ketelaarstraat; voorstel tot op heffing van de recreatie-advies-com missie uit de burgerij en tot opheffing van een vaste raadscommissie van advies voor de recreatie en benoeming van de leden; benoeming van plaats vervangende leden van diverse raads commissies. NOORD WtlKERHOUT „Rokazano" gaf geslaagd concert Nadat zaterdagavond de laatste noot van het laatste programma nummer gezongen en het publiek met uitbundig applaus zijn waarde ring voor het gebodene had doen blijken, waren er en terecht bloemen en nog eens een afzonder lijk applaus voor de zangsoliste en voor de vioolsolist. Maar de man, die deze avond de grootste presta tie geleverd had, bleef bescheiden tussen zijn mensen op de achter grond en die man was de dirigent van het R.K. Gemengd Zangkoor Ro kazano, Jan Postma. Hij leidde immers niet alleen de zang van genoemd koor, maar on der zijn leiding van achter de vleu gel zong ook het Tienerkoor pot- pouries van bekende en populaire lie deren. Tenslotte begeleidde hij bui tengewoon goed de vioolsolist Fran cis van Dyke, zowel in de klassieke nummers van Beethoven Mozart en Mascagni als in de Gipsey Medley en de als toegift gespeelde Csardas. Daarom allereerst alle hulde aan Jan Postma voor hetgeen hij deze avond als koorleider en begeleider achter de vleugel gepresteerd heeft. Graag zouden wij hem dan ook een gemengd koor kunnen, versterkt met een paar echte volle sopraanstem men voor de hoge noten en na tuurlijk nog enige flinke tenoren en bassen. Maar ook zonder die ver sterking hoorden wij op alleszins aanvaardbare wijze uitvoeren num mers als Jubilate Deo, Bonjour mon coeur en Marona mia cara van Or lando di Lasso, O Bone Jezu van Palestrina, Piu non si trovano van Mozart Woudklanken van A. Swiers, Panis Angelicus van Franck (bew. T. Peelen) Jingle Bells van Pierpont en tenslotte het Osterchor uit de Cavalleria Rusticana. 'Het pas een goed jaar bestaande Tienerkoor zong fris en vlot maar ook zuiver tweemaal een potpourri van populaire melodietjes en wij me nen er zeker van te kunnen zijn, dat deze meisjes animo voor het ge mengde koor zullen krijgen. Tenslotte was er dan Francis van Dyke, die wij vooral in Noordwij kerhout gemakkelijker Frans van Dijl: noemen, met een Romance van Beethoven, Intermezzo uit de Ca valleria Rusticana, een Gipsey Med ley in eigen arrangement en tenslot te een Czardas als toegift. Hij is een knap violist. Aanvoer in 1964 Urker afslag Vergeleken met 1963 is de visaan voer in Urk in het afgelopen jaar enorm gestegen, ja zelfs verdubbeld. Bedroeg deze in 1963 f 5.506.293, in 1964 was dit cijfer f 11.121.421. Aan Noordzeevis werd aangevoerd 4.132.895 kg ter waarde van f9.550.7082 kg (in 1963 f4.190.742). De aanvoer in 1964 bestond uit I.548.626 kg tong, 1.448.315 kg schol, 186.584 kg tarbot, 33563 kg griet, 20.427 kg schar, 214.930 kg kabeljauw, II.778 kg wijting, 423.532 kg haring. 105.297 kg schelvis, 10.751 kg koolvis en 38.300 kg diversen. Aan IJsselmeervis werd aangevoerd een hoeveelheid van 3.520.668 kg ter waarde van f 1.570.639 (f 1.315.551). Prof. dr. E. L. Noach alhier is benoemd tot plaatsvervangend lid van de Voedingsraad. noemd tot tweede luitenant bij het regiment Vestingartillerie. Als eerste luitenant was hij van 1929 tot 1934 leraar aan de K.M.A. In de oorlog was hü (van 1942 tot 1945) in Duit se krijgsgevangenschap. Na de oorlog werd hü in oktober 1948 tot majoor bevorderd en een maand later tot luitenant kolonel. In 1949 toen hü afstudeerde als inge nieur, werd hem het brevet van de technische staf toegekend In decem ber 1952 volgde zün bevordering tot kolonel. In 1949 was hü tewerkge steld bü het directoraat materieel Landmacht. In oktober 1953 werd hü adjunct-directeur materieel Land macht. In datzelfde jaar werd hü be vorderd tot tüdelük brigade-generaal, welke rang in april 1955 effectief werd. Op 1 Januari 1957 werd hü di recteur materieel Landmacht. In 196!) volgde zün bevordering tot lui tenant-generaal en een jaar later werd ir. Brinkgreve benoemd tot kwartiermeester-generaal. Hü ging met pensioen op 1 januari 1962, waar na hü tot waarnemend voorzitter van de materieelraad werd benoemd. Luitenant-generaal Brinkgreve was ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw en drager van het onder scheidingsteken voor langdurige dienst als officier met het djfer 35. VOORSCHOTEN PADVINDERS HADDEN GEZELLIGE MAALTIJD De Voorschotense zeevarkenners- groep „Viking groep Leif Erikson" heeft met de gebruikelijke goede eet lust zaterdagavond in het gebouw voor Christelijke Belangen haar jaarlijkse boerenkoolmaaltyd gehou den. Behalve de welpen en verkenners van de groep waren ook de ouders van de jongelui uitgenodigd. Onder schipper Breda en welpenleidster De Groot werden ongeveer tachtig por ties boerenkool met worst veror berd. Ook werden traditiegetrouw voor het begin van de maaltijd spelen gehouden, waaraan de jonge lui en ouders actief deelnamen. Speciale gaste op deze avond was Lizou Chang, die de padvindsters- groep „De Duivenvoordegroep" ver tegenwoordigde. Laurentiusstam nam afscheid van A. J. J. Eversteyn De voorlrekkersstam van de St. Laurentiusgroep in Voorschoten nam zaterdagavond in de Gidsenhut aan de Veurseweg officieel afscheid van een der leiders, baas A. J. J. Ever steyn, die in verband met zyn ver trek naar Amerika Voorschoten en de voortrekkers gaat verlaten. Tüdens deze büzondere stambü- eenkomst werd het woord gevoerd door oudbaas J. P. Peeters, die naast lof voor de scheidende begeleider van de Voorschotense stam, ernstige kri tiek uitte op het Nationaal Hoofd kwartier van de Katholieke Jeugd beweging en vooral deze topleiding te oud in jaren vond, waardoor hü achter blüft bü de reële wensen van de oudere jeugd. Aalmoezenier H. P. Warmerdam dankte de heer Eversteyn voor het vele werk besteed aan de oudere jeugd. Chef J. van Gent prees de moderne inzichten van de scheidende baas van de stam en groepsleider H. J. van Aken stelde, dat hoewel de binding met de verkennersgroep zeer los was, deze moderne stam de volle instemming heeft van de Voor schotense jeugdleiding. Ploegleider A. Laue zegde zün baas Eversteyn nog een geschenk toe en sprak de hoop uit dat de scheiding misschien nog eens ongedaan ge maakt kan worden, daar terugkeer door de stamleden op prüs gesteld zal worden. In zün dankwoord liet de heer Eversteyn naar voren komen, dat de voortrekkers van Voorschoten geen uniform- of hoedprobleem kennen, daar het uniform niet meer gedragen wordt. „We zitten thans steeds tussen vier muren, alle bossen en ontgon nen gebieden zün ons afgenomen, daarom hebben we de taak te wer ken binnen de muren en om te kleden op de wüze, die daar passend is", aldus de scheldende voortrekkers- leider. over inmiddels door de vaste commis sie voor Binnenlandse Zaken voorlo pig verslag is uitgebracht. Het doet de burgemeester genoegen, dat in dit verslag aan de door de minister voor gestane gebiedsafstand van Voorscho ten zoveel aandacht werd geschonken. Mede gelet op de in dit verslag ge stelde vragen, die ook door de raad van Voorschoten meerdere malen zün belicht, meent de eerste burger van Voorschoten de verdere ontwikkeling met vertrouwen tegemoet te mogen zien. Voorschoten heeft een woon functie ten opzichte van de Haagse agglomeratie. Uit een ingestelde enquête is ge bleken dat van de nieuw gevestigde personen in de tüd van 1 oktober 1961 1 oktober 1964 56,7% binding had met de Haagse agglomeratie en slechts 15% met de Leidse. De bevol king van Voorschoten steeg in 1964 met 957 inwoners. Het aantal inwo ners bedroeg per 1 januari 1965 17.550. De zeer sterke stüging van het be- volkingscüfer is voor een belangrijk deel het gevolg van het grote aantal gereed gekomen woningen, n.L 510 stuks. Op 1 januari 1965 waren in aanbouw 380 woningen, verdeeld in 37 woningen in de vrije sector, 259 pre miewoningen, 84 woningwetwoningen Het aantal woningzoekenden sinds 1 januari 1964 verminderde met 190 en bedraagt thans nog 232. In totaal werden 672 vestigingsvergunningen afgegeven. Ondanks vele moeilükheden is het ook in 1964 mogelijk gebleken het on- derwüs op behoorlüke wüze te huis vesten. Bouwobjecten In het afgelopen jaar werden twee zeer belangrüke bouwobjecten in de gemeente Voorschoten voltooid nJ. het bejaardencentrum „Adegeest" en het gebouw van de stichting VAM aan de Papelaan. De samenwerking met de Rüks- politie is ook in 1964 goed geweest. Het totaal aantal opgemaakte pro- cessenverbaal bedroeg in 1964 niet minder dan 1600, waarvan 1070 pro- cessenverbaal wegens overtreding van de maximum snelheidsbepaling. De brandweer moest 20 maal uitrukken voor branden, die een totale schade van f 447.075 veroorzaakten. BEURSOVERZICHT Kon. Olie gevraagd AMSTERDAM, 25 Januari. De beurs heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een prijshoudende tot vaste opening voor de internationale waarden. Aan de vaste kant was Kon. Olie met een eerste afdoening op f. 161.30, tegen vrijdag als gemiddelde slotprys van de laatste tape op f. 160. Het olie aandeel sloot vrijdag in Wall Street hoger. Dit betekende een goede sti mulans voor Amsterdam. Het publiek alsmede Londen namen de stukken uit de markt. Later zakte de koers een weinig als gevolg van winstnemingen. Aku, Philips en Uni lever waren prijshoudend op resp. 530%, f. 154 en f. 138.50. Unilever kon dit niveau niet handhaven. Dit fonds daalde tot f. 137,60 door winst- nemingen in een zeer dunne markt. Aan de vooravond van de claim- handel werd Hoogovens verhandeld op circa 550 (552). Op deze koers komt de waarde van een claim per aandeel van nominaal f. 100 uit op büna f. 11. Het zal morgen druk worden in de Hoogovenhoek, aldus de beurs. De handel in de hoofdfond sen bleef gedurende de gehele middag zeer kalm. In de Scheepvaartsector verliep de handel traag. Kon. Boot was een uitschieter met een koerswinst van circa 4 punten op 148%. De leidende cultures gaven, evenals de Staats fondsen, geen veranderingen van enige betekenis te zien. Morgen wor den de 5%% obligaties BNG voor het eerst verhandeld. De koers werd vandaag getaxeerd op 101 bieden (uitgiftekoers 100). In de lokale afdelingen was het eveneens kalm. Aandelen Gebrs Naeff, noteerden vrijdag 8 punten hoger op 120 bieden. Dit op geruch ten over samenwerking met het Aku-concem. De directie van Naeff heeft deze geruchten echter tegen gesproken. De toekomst van het be drijf laat zich gunstig aanzien, aldus de directie. De beurs blijft toch in geruchten geloven want de koers werd vanmiddag 10 punten hoger op geadviseerd. Aandelen Ned. Bioscoop Theaters werden op 245 A 250 geadviseerd tegen een laatstge- dane notering op 222. Dit als gevolg van de fusie met het Tuschinski- concem door middel van aandelen- ruil. H.B.U. werd iets lager ge adviseerd. WISSELKOERSEN Londen 10.02%-10.03%, New York 3.59^-3.59A. Montreal 3.34%-3.34%. Parijs 73.29%-73.34%, Brussel 7.24- 7.24%, Frankfort 90.26-90.31. Stock holm 69.92-69.97. Zürich 83.09-83.14. Milaan 57.48%-57.53%, Kopenhagen 51.92%-51.97%. Oslo 50.20%-50.25%. Wenen 13.90%-13.91%, Lissabon 12.51 -12.52%. Maandag, 25 januari 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Med. *64 5% 101H 101% Ned. '64 5 99 99 Ned. '58 4% 95% 95% Ned. '59 4% 95 95 Ned. '60-1 4% 95 Ned. '60-n 4% 94 b 93% Ned '59 4% 93% 93 Ned '60 4% 91H 91^ Ned '61 4% 91H 91H Ned '63 4% 91% 91% Ned '47 3% 82% 82% Ned. '53 3% 88% 88% Ned. '48 3% 81% 80% Ned '50 I-n 3% 82 82 Ned '54 I-n 3% 83 82% Ned. '55 I 3% 83 82% Ned '55 n 3% 85% 85% Ned *37 3 86% 86% Ned. Gb obi '46-3 86% 85% Ned. dol. In. '47 3 90% 90% Ned. Inv. cert. 3 97% 97fi Indlë *37 A 3 91f8 5 91H Ned. wonbl. '57 6 103% 103 N. wonbl. '58-'59 93% 93% Ned. wonbl. '60 4% 94% 94% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 94% lll% Ver. HVA-mü. 141% 142% VK.Ü. 530% 529% Dell Mü eert. 117.50* 118.30 Hoogovens eert. 551% 548% Philips gem. bez. 153.95 153.90 Unilever cert. 138.55 137.50 Dordtse petr. 730% 733% Son P (50 f 20) 160 160.90 Soil. Amer Lün 104% 104% iava China Pak. 160% 159 £i.M. 74.50 74.50 Son Ned. St.boot 144% 147% Son. Paket Mü- 167 159% 5toomv Mü. Ned. 136% 135 Niev Goudr eert, 101% 101% 7. Ommeren eert. 257 255 Son. Rott. Lloyd 139 138 N. Scheepv. Unie 135% 134% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen 90 91% 91 b 89% A'dam '47 3% A'dam '48 3% R'dan: '52-1 4% Idem *37 I-m 3% Bankwezen Bank N.G. 85 5% 100% Idem '58 5 98% *dem '64 5 d. N W8 "52 4% BVG Rspbr '52 BVO Rspbr f500 98% 92% 162% 143% 99% 97% 97% 92A 162% 143 Industr. Obligaties VERKLARING DER TEKENS Premieleningen Alkmaar '58 2% 80 x 80 A'dam '53 3 113% 81 A'dam *51 12% 85% 85% A'dam '56 I 2% 84 83% A'dam '56 H 2% 87% 87% A'dam '56 m 2% 87% 87% 88 A'dam '59 2% 87% Breda '54 2% 80 79% Dordrecht '56 2% 79% 79% Eindhoven '54 2% 80% Enschede '54 2% 78% Den Haag '5212% 92% Idem n 2% 92% 92% R'dam '52 12% 88% 88% Idem n 2% 90 b 90% Idem '57 2% 90% 90% Utrecht '52 2% 98% 98% Z.-H0II. 1957 2% 90% 90% Zuld-HolL *59 2% 91% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen [nterunie f50 211 211 Nefo f50,- 113 113.50 Robeco 235 235 Unitas f50.- 488 485 Ver Bez. v. 94 f 50 133 133 Europa I 10 pb. 538 536 Alg Bank Ned. 319 315% 69.30 69.50 Cultuurbank 17% 18 Holl Bank O eert. 254 249% Ned Mid.bank 109% no.50 R.VB eert. 809 810 Industrie Ondernemingen Albert Heün 700 702 Berkei's Pat232 257 Borsumü-Wehry 68 67% Bronsw. 178% Calvé Delft eert. 982% 977% K. Pap. v Gelder 152% 151 K. Ned. Grofsm 120% I20y4 De Gruyter prefb 152 151% Holl Constructie 455 460 tag bur. v Bmüv 157% 157 Cnternatlo 306 301 9. Kemp en Beg 145 145% Son Zout Ketjen 988 980 weidse Wols.rü 407 415 Müller en Co NB 320% 322 Ned Kabelfabr. 360 360 3hilips pref. 56.90 57.— Rott Droogd. Mü 247 DÖ 212 204% Ver Machiabr. 183 181% Ver Touwfabr. 432 425 /ihamy 174 176 Walvisvaart 76 75 Wernink's Betmü 225 226 Wilton Füenoord 202% 201 9. Wük Heringa 117 117 Zaalberg 103 104 Münboow en petroleum Biliton 2de r. 436% 432 Kon. Petr (f 20) Amer. fondsen Canad Pacific R. Intern. Nickei Anaconda Bethlehem Steel Uitles Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Paciflo Uil States Steel Bieden Ex dividend <1 Exclaim 9 Laten 159.50 162,20 64% 65% 87% 87% 57% 57% 37% 37 H 79% 79% 97% 98% 96% 96% 43 44 59% 60% 43% 43% 54% 54

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11