Mia Smelt heeft zijn „Elk beroep eigen muziek" Iversclieiicn Europa praat over kleureiHv VOORHISTORISCHE SCHETSEN GESCHAT OP 25.000 JAAR Revue „Samen uit": première in Utrecht .Moeders wil is al vijftien jaar wet Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 23 januari 1965 Derde blad no. 31473 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. t Jubileumtournee begon in Haarlem (Van onze r.t.v.-medewerkster) Mia Smelt maakt op het ogenblik een jubileumtournee door ons land met haar 15-jaar oude programma „Moeders wil is wet". Die tournee is dan wat later gekomen dan de bedoeling was maar ziek- S zijn is onverbiddellijk en stoort zich niet aan afspraken. Haarlem I is de eer te beurt gevallen om de eerste te zijn die Mia Smelt en het ensemble van Jo Budy en Eddy de Jong met zijn elektronisch orgel ontving. Hoe Is het bevallen? „Wederzyds geweldig", zegt Mia Smelt. Het is werkelyk een erg gezellige mid dag geworden. Ik had er eerlijk gezegd een beetje tegenop gezien. Tenslotte heb ik nog nooit op de planken gestaan. Je zit meestal veilig in de studio of je bent af en toe op reportage. Maar het is allemaal erg meegevallen". Wa ren er ook mannen in de zaal? Ze W lacht en zegt „Natuurlijk, „Moe- li ders wil is wet" wordt echt niet .1 alleen door vrouwen beluisterd, t dat merk ik wel aan de post die ik wekeljjks in Hilversum kryg. Het merendeel van het audito- rium in Haarlem bestond welis- II waar uit vrouwen maar ook uit tl heren. Het is toch gek mijmert ze ■I even dat er zo'n grote belang- telling voor de tournee is. Je zou r| toch zeggen de mensen krijgen ver- tier genoeg en als ze een paar centen willen betalen dan kunnen ze toch wel wat anders horen en zien. Als je dan nagaat dat er zelfs een mevrouw van Texel was gekomen in dat afschuwelijke weer j dan begrijpt je het soms zelf niet". J Moeilijk ij' In 1948 startte „Moeders wil is wet" met de bedoeling met muziek die j moeilijke minuten te overbruggen als de kinderen net de deur uitzijn, de ol man naar zijn werk is en de onor- delijke boel de huisvrouw toegrijnst. tussen was er langzamerhand een intensief schriftelijk contact met mijn luisteraars ontstaan. Brieven Brieven met kleine probleempjes, over bijvoorbeeld de moeilijkheden die een vrouw van een arbeider in een continubedrijf ondervond; brie ven van een doktersvrouw die schreef dat het leven van haar en haar mede-zusters heus niet alleen ple zierig en interessant was en zo kwam ik op het idee ook te gaan werken met beroepen. Iedere keer kwamen tot vandaag aan toe be paalde groepen aan bod. Ik begon met de bakkers. Tussen de muziek - pes door roerde ik wat sociale en menselijke kantjes van dit beroep aan. Ik liet een paar bakkersvrou wen him zegje zeggen over de ellende van flatbezorging en het op onthoud dat besluiteloze huisvrou wen aan de bakker kunnen bezor gen; ik liet een vakantieganger ver zuchten dat hij zijn knapperige verse kadetje uit het buitenland hier zo miste en waarom dat nou wel moest, kortom ik haalde de mensen er zelf bij. Ik heb het nooit gezocht in de technische kantjes van al die beroepen maar alleen in dat, wat in teressant of nuttig om te weten is voor de hiiisvrouw. Wat weten we bovendien van eikaars beroepen af? Wat weten we van ploegendienst, van ellende van verhuizingen, ver oorzaakt door eindeloze overplaatsin- rijkskundig woordenboek. Elke gen. Door hier iets over te vertellen keer prikken en dan die plaats aan j of te laten vertellen wilde ik wat bod laten komen. Maar na 2l,2 jaar meer waardering voor eikaars be was ik door het boekje heen. Intus- roepen proberen op te wekken. De Eerst was het alleen een verzoek platen-programma met naam en toenaam van de aanvragers, maar dat liep al gauw uit de hand, het werd een beetje te veel. Geleidelijk aan ging het programma over in een muzikale felicitatierubriek maar ook dat werd weer te veel. Toen kwam er een stoet emigranten en immi granten die groeten wilden zenden naar familieleden. In 1954 echter verbood het bestuur van de Neder landse Radio Unie namen te noe men. De programma's werden te persoonlijk meende men. „Ik heb toen een andere weg gezocht om de klantenbinding te houden en te ver groten", zegt Mia Smelt. „Ik ben de gang gegaan met het muziek is weliswaar onze trekpleis ter maar de mensen blijven, ook als er even iets verteld wordt, toch luisteren. Vandaar dat ik er zoveel kleine rubriekjes doordoe, praatje met de schoolarts, iets over tuinie ren, voeding en warenkennis". Intussen zijn er al weer 80 beroe pen afgehandeld. Maar voorlopig is er nog volop voldoende beroepen- materiaal voorhanden. Of „Moeders wil is wet" overal gewaardeerd wordt?" Ik zou denken van wel. Het heeft een ongelofelijke luisterdicht heid onder meer omdat er zoveel mannen in werkplaatsen meeluiste ren. Of ik over ophouden denk? Geen sprake van. En wat mij betreft is er ook geen kijk op een veran dering in opzet. De formule is dat heeft de tijd bewezen goed. De uitwerking is iedere keer weer an ders want ieder beroep heeft weer iets fris en onbekends. Ja, zelfs ieder beroep heeft zijn eigen muziek,,' Rott. Philh. Orkest voor Wiesbaden Het Rotterdams Philharmonisch Orkest heeft de uitnodiging aanvaard te komen concerteren in de Maifest- spiele te Wiesbaden. Op 19 mei zal daar een concert onder leiding van de dirigent Franz-Paul Decker worden gegeven. Dit concert maakt deel uit van de tournee van dit orkest door West-Duitsland, waarbij gespeeld zal worden in Keulen (16), Freiburg (17), Karlsruhe (18), Wiesbaden (19), Iserlohn (20), Bad Godesberg (21) en Viersen (22 mei). Cebu«-'^U3S2. U;de,59ne« kant°'en ^onlunde^n NEDERLAND I VARA In maart zal op een bijeenkomst ir Wenen beslist worden over de toe komst van de kleurentelevisie ir Europa. 2.00 i 3.00 i 3.25 i 4.15 1 4.25 i 8.00 uur 8.45 uur Reportage skieën NTS-weekjournaal Rawhide, western Een weg naar welzijn, reportage Bespied, vogelfilm Voor de jeugd Top of flop, tienerprogramma NTS-journaal Achter het nieuws, actualiteiten Reactie op reacties Januari '65, showprogramma Zo is het toevallig ook nog eens eei Theater thuis: De expositie NTS-journaal. i NEDERLAND II NCRV 8.00 uur 8.25 uur Nieuws in het kort NTS Detectivebureau Lynx, film Acht plus oude bekenden Kijk nou'es, magazine Gamma, volksliedjes Attentie, actualiteiten. NEDERLAND I KRO 11.00 i 12.55 i 7.30 i 10.00 i 10.35 i 10.40 i Mis uit studio Irene Reportage skieën Leer om leer, kerkelijk programma NTS-journaal Sport in beeld De Andy Williams show De vogel in de hand. televisieserie Klassiek Slavische muziek Epiloog NTS-journaal. De vertegenwoordigers van de di verse televisiemaatschappijen zullen dan een keuze maken uit de drie systemen die nu bekend zijn het Amerikaanse, het Franse en het Duitse. Vooral de Engelsen zetten haast achter de zaak. Zij hadden al twee jaar geleden met kleurentele visie willen beginnen, maar wachtten toch liever tot men het eens zou zijn geworden over een systeem voor ge heel Europa. Zou echter in Wenen geen overeenstemming kunnen wor den bereikt, dan zullen de Engelsen het Amerikaanse systeem, dat ook al in Japan wordt toegepast, overnemen. Nog 8 weken en het is lente! Dan vraagt ieder een om het nieuwste r&d-behang (want voorjaar is tijd van vernieuwing). Maar... de complete J r collectie 1965 is nu al uit. Vraag erom bij de Nj^ïïl ft 11(1(111 Pil PPTVPT vakman; die heeft nu (nog) alle tijd voor ,1 n Manf VOOR ZONDAG 24 JANUARI Hilversum L 402 m. VARA- 8.00 Nieuws, sportmeaea. en joc strijdlied. 8.18 Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 1KOR: 10.00 Kinderdiens t 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord 11 40 Gram. 11.45 De kerk ln de Kei van de pers. 12.00 Het Geladen Schip, rubriek in het raakvlak van kerk en cultuur. AVRO: 12.30 Tout a tol progr over Parijs. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing 13.17 Meded. of gram. 13.20 Carrousel een progr. dat alle kanten opgaat. 14.05 Residentie-Orkest en cellist: klassieke muz. 15.50 Hou Je aan je woord, een progr. vol speelse Invallen en literaire Spitsvondigheden. 16.30 Sportrevue VARA- 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Voor de Jeugd 17.50 Nws. en sportuitsl. 18.05 19.00 Parels der muziek in mozaïek. 20.00 Nws. 20.05 Op de plaat... rust, verzoek programma v. d. sold. 20.40 Wat zegt rvan?: Deel 5 - zangsolis- Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Sportjourn. 18.30 Walsork. 19.00 Bij der inzien forum. 19.35 Vrij ent cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Dans- dertiende, hoorspel. 22.05 Lichte ork. muz 22.30 Nws. 22.40 Act. en uitsla gen 2e klas voetbal. 23.00 Omroepork.: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverzicht. 8.15 Geestelijke liederen. 8.30 Morgen- wlldlng. 9.00 De Platenbijbel: gewijde muz 9.45 Nws. en waterst. KRO: 10.00 Hoogmis 11.30 Klass. gram. 11.45 Lich- 12.45 Meded. of gram. 12.50 De drie musketiers, licht progr. 13.10 Kinderkoren f -mi 13.30 V. Toto-uitsl.). 16.30 Alt piano: klass. liederen. Convent van kerken: 17.00 Kerkdienst Baptisten Gemeente. NCRV 18.00 Negro spirituals. 18.10 Geestelijke huismuz. 18.30 Zij die zichzelf niet zoeken, rep. bezoek aan Diaconessen- huis ln Paramaribo. 18.45 Meerstem mige psalmen. 19.15 Alledaags geloven: Terugblik en perspectief, lezing. 19.30 Samenzang van geestelijke liederen. 20.00 Nws. 20.07 Reflex, een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. - - Internat, volksliederen. hoorspel. 21.20 Nederl. muz. 21.45 Piano- 22.05 Wisse wassen, licht progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Ad Interim: Concilieprogr. 22.55 Lichte muz. 23.15 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. ds. P. N. a'tHoff te "Haarlem - uitzending dienst belangstellenden, gehouden VOOR MAANDAG 25 JANUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 V. d. kind. 8:00_Nws. 8.10 T"~— 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 12.00 Lichte ork.muziek 12.27 Meded t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor ons platteland. 12.37 Lichte ork.- Ik hoor, hoort, lezing met gram 14.40 Popul klass. ork.muziek 15.30 Voordr. 15 R0 Lichte raj In grot van Escoural Zij stemmen overeen met die gram. 7.20 Sportuitsl. huisvrouw. 10.10 Klassieke gram. 10.20 kwintet. 12.22 Voor boer der. 12.27 Meded. t.b.v. land- 14.05 Schoolradio. Klass. kamer - de kat van huis is... dond. 14 jan. jl.)15.30 xz. 16.00 Bijbeloverd. moderne liederen. 17.00 V. d. kleuters. 17.30 Lichte gram. Roethof. NCRV: 18.00 Kon. Militaire Kapel. :.20 Ultz. van de CHU: Politoeren. Nieuws en comm. van de CHU. 18.30 Koorzang: geestelijke liederen. 18.50 Kunstbezit. 19.00 Nws. en 19.10 Radiokrant. 19.30 Lichte ork.muz. 19.55 Op de man af. praatje. 20.00 Zigeunermelodieën. 20.20 22.20 Boekbespr. 22.30 Nws. Avondoverd. 22.55 Lichte gram. 23.25 Moderne gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18 - 20 uur) hun avondgebed zingen, i bergbewoner van de geliefde. Banket H. Camllle Saint Saëns. Concert i i orkest i -_._J Moderato Andante. Allegro Marle Darré, piano. Orchestre National Jeanne- Marie Darré. piano. Orchestre Na de la Radiodlffusion Fran$aise Louis Fourestier. III. Edouard Lalo. Concert voor oello en orkest in d kl. t. Prélude. Lento- Allegro meastoso. Intermezzo. Andan- Órchestre des Concerts Lamourerux v. Jean Martinon. IV. Gabriel Fauré. Masques et Ber- gamasques. suite voor orkest op. 112. Ouverture. Menuet. Gavotte. Pastorale. Orchestre de la Suisse Romande Ernest TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 19.30 Commissa ris Jones, film Comedy Caper. 19.45 Openbaar Kunstbezit, 20.00 Jourr 14 Jaar). 22.05 De geluiden van stad (The sound of a city), film Hongkong. 22.30-22.35. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. NTS: 20.01 De Bailey's - Met man en muls..., TV-film. VARA: 20.25 Piano en slagwerk: moderne muz. 20.55 West Side - M~ t voor de meis; 21.45 Achter het nieuws. te Lascaux en Cabregret Een van de voornaamste oudheidkundigen van Europa, de Abbé André Glory, die verbonden is aan het Franse Nationale centrum voor wetenschappelijk onderzoek heeft de ouderdom van op de muren van een grot bij Escoural in het zuiden van Portugal aan getroffen voorhistorische schetsen op 25.000 jaar geschat. Na de uitgestrekte grot met assistentie van Portugese en Deense deskundigen zorgvuldig te hebben onderzocht, zeide de Abbé, dat de verbleekte, rudimentaire schetsen 5.000 jaar ouder zijn dan eer der werd geschat. Dit blijkt uit de bijzondere vorm van de horens in de afbeelding van runderen. Het plaatst hun oorsprong in het begin van het stenen tijdperk. De grot, die onder een met olijfbomen begroeide heuvel ligt, in de nabij heid van een marmergroeve, werd door zwervende jagers als een tem pel gebruikt. Het oude heiligdom, dat talrijke beenderen en aardewerk uit het la tere Neolitische tijdperk bevat, is in 1963 ontdekt door de Portugese oud heidkundige Manuel F. Dos Santoss. Hij en de Deense grotonderzoeker Charles Harpsos hebben zich bij Ab bé Glory aangesloten om de voorhis torische schetsen voor verdere studie over te trekken op cellofaan. Tijdgenoten van de Cromagnoninan Volgens Abbé Glory levert de vondst voor het eerst het afdoende bewijs, dat deze voorhistorische ja gers, tijdgenoten van de Cromagnon- man, zover zuidelijk en westelijk in Europa zijn doorgedrongen. Ongeveer de helft van de met mangaan en ijzererts vervaardigde schetsen is verbleekt en slechts vol ledig zichtbaar te maken door be vochtiging of fotograferen op infra- roodfilm. De zoon van Harpsos, directeur van het Portugese Speleologenge- nootschap, zegt dat hij de eerste schets heeft ontdekt, een karmozijn rood „magisch teken". Hij en zijn moeder Inge helpen Harpsos bij zijn grottenonderzoek. Hele gaanderijen en doodlopende gangen in de grot van Escoural zijn bezaaid met aardewerk, schedels en beenderen uit het Neolitische of nieuw-stenen tijdperk. Ofschoon de schetsen niet van hen afkomstig zijn, schijnen de jagers uit later tijd de grot te hebben gebruikt l als heiligdom en begraafplaats. Grotten als tempels Volgens Abbé Glory plachten men sen uit de voorhistorische tijd ge deelten van grotten als tempels te gebruiken. De gevonden tekeningen stemmen overeen met die, welke zijn gevonden in de grotten te Lascaux en Cabre- gret in Frankrijk. Zij geven o.m. af beeldingen van een koe met een overdikke buik, een gehoornde tover dokter en een kop van een koe of stier. „De oude schilderingen uit stenen tijdperk leren ons, dat van het eerste begin van de voorhistori sche tijd mensen door het Iberische schiereilanl zijn getrokken", zei Ab bé Glory, toen hij uit de vochtige grot tevoorschijn was gekomen. Aanvullend bewijsmateriaal voor deze mening is een kort geleden te Salemar, 25 km ten z.o. van Lissa bon, gevonden speerpunt van vuur steen. Escoural ligt ongeveer 130 km ten o. van de Portugese hoofdstad. De vervaardigers van de schetsen kenden het vuur en zijn gebruik, r nog niet het bestaan van me talen. Hun toverdokters hadden een voorstelling van lichaam en ziel en meenden dat de ziel in de ingewan- van een dier woonde. Vandaar de overdikke buiken van de afgebeel de dieren. De Abbé keert morgen naar Frankrijk terug. Hij is voornemens, het onderzoek van de grotten na bestudering van de overgetrokken te keningen te hervatten. NEDERLAND II NTS 7.30 uur 9.50 uur Robinson Crusoë, voor de jeugd NTS-journaal Tom Ewell show Amalia Rodriguez, muzikaal progr. De Zweedse lucifer, verhaal van Tsjechow Libellen, documentaire Sport in beeld. en qióteren Politicus mr. Koot „Voor de vuist weg" van Wil lem Duys, begon erg onschuldig, met het ijsbeertje en het kraag beertje uit de Emmer dieren tuin, waarbij Willem Duys zijn actiefste rol van de avond speel de. Toen kwam Teddy Scholten, daarna Gert Timmerman, die omringd door schommelstoelen- de oude dames een „hartelap" zong („smartlap" mag je niet zeggen), en daarna pas begon het grote vuurwerk. Mr. Pierre Koot uit Den Haag, broer van hoffotograaf Max Koot, betrad de AVRO-arena om zijn denk beelden over de communistische of fascistische staat der Neder landen. Typerend was bijv. dat Willem zei: „vanavond in bed zal me wel een spitsvondig ant woord te binnenschieten, maar nu niet", terwijl hem toch be kend geweest moet zijn wie hij zijn programma binnenhaalde: de oprichter van „Partij voor Volkswil en Referendum", een man die vroeger met boer Koe koek is opgetrokken totdat hij uit het nest gestoten werd, en voor het overige een politicus met uiterst verwarde denkbeel den. Moge hij bij zijn verkie zingscampagne de waarheid trouwer dienen dan hij gisteren deed, toen hij beweerde dat prof. mr. W. L. G. Lemaire uit Leiden na een lezing van mr. Koot voor de sectie rechts- en staatsleer gezegd had: „U hebt gelijk, maar U bent de enige die het durft te zeggen". Prof. Lemaire heeft dat zeker niet gezegd. Mr. Koot had integen deel tijdens de discussie felle aanvallen te verduren gehad, en ook prof. Lemaire had hem duidelijk laten blijken het met zijn rechtsopvattingen in het geheel niet eens te zijn. Mr. Koot was door hem juist voor een spreekbeurt uitgenodigd, om eens iemand aan het woord te laten die naast de werkelijkheid en naast de goede opvattingen over het staatsrecht staat en ter observatie van de ideeën van iemand die zich buiten het kader van het rechtsleven be weegt Aldus prof. Lemaire, die op mijn vraag of er misschien toch iets geweest was waardoor mr. Koot de gedachte kon heb ben opgevat dat zijn opvattin gen een gunstig onthaal hadden gevonden, alleen kon bedenken dat hij mr. Koot na afloop be dankt had voor diens spreek beurt Hypnotiseur Vroegrijk Dan was er natuurlijk ook nog de hypnotiseur Johan Vroegrijk, die tien mensen in slaap suste, vliegen liet vangen, neuzen liet afschroeven, piano liet spelen, jasjes liet uittrekken, een douche liet nemen, liet lachen om een giraffe op een driewieler en die zelf een van de gehyp notiseerde wakker maakte om deze de anderen weer in slaap te laten brengen, een krachttoer die even daarna ook aan Willem Duys gelukte, waarna de heer Vroegrijk" ten slotte ging staan op een tot stokstijve plank ge hypnotiseerd slachtoffer dat met hoofd en voeten tussen twee stoelen zweefde, zonder dat de man doorzakte. Het was bijzon der fascinerend, maar of het een geoorloofd volksvermaak was, is twijfelachtig. imiiiiiiiiiiiii' Grote steun voor gezin van vermoorde Turkse arbeider (Van onze correspondent) De huis-aan-huis-collecte in de ge meente Venlo ten behoeve van de weduwe van de onlangs in Venlo doodgeslagen Turkse arbeider heeft 13.782 gulden opgeleverd. Samen met de circa 5400 gulden welke bij een in Venlo verschijnend dagblad wer den gedeponeerd beloopt de inzame ling totaal ruim 19.000 gulden. Over dit bedrag zullen de twee kinderen van de 24-jarige Turkse arbeider Rlza Polat kunnen beschikken wanneer ze meerderjarig zijn. Tot zolang zal de weduwe Polat jaarlijks de rente mo gen opnem.-n. De Venlose gemeen schap hoopt hiermee enigszins te hebben kunnen goedmaken hetgeen enkele vlegels uit die stad het gezin Polat hebben aangedaan. Met succes uit as herrezen (Van onze Utrechtse correspondent) Sleeswijk's revue „Samen uit" uit as herrezen heeft gis teravond in de Utrechtse Stadsschouwburg een bijzonder feeste lijk rentrée gemaakt. Volledig hersteld van de slagen toegebracht bij de brand van het Haagse gebouw voor K. en W., heeft Sleeswijk zijn show zo mogelijk nog sprankelender terug doen komen. Hoe Utrecht het heeft gewaarderd, dat de revue herboren is, hoorden René Sleeswijk, Walden en Muyzelaar en alle andere medewerkers, van burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. Voordat de voorstelling begon wenste hij het gezelschap geluk met de herrijzenis. Dat hem dit zelf eveneens uit het hart gergepen was bewees hij door te vertellen dat hy de begrotingsdebatten in de gemeen teraad er even voor onderbroken had met toestemming van de gemeente raadsleden, als eerste burger van Utrecht zijn felicitaties aan te bie den. Hij juichte het besluit van de directie van de revue toe niet by de pakken te zyn biyven neerzitten. Maar de handen uit de mouwen te hebben geslagen en de décors, requi- sieten, licht- en geluidsinstallaties opnieuw te hebben laten maken. „Het ademde de geest uit die in uw gezel schap leeft", aldus de burgemeester. Een grote krans was het zichtbare huldebetoon van de gemeente. Een ontroerde René Sleeswyk nam de krans in ontvangst en zou die even later aan de technische staf overhandigen. Aan de jongens die, zoals hy meedeelde, 95% van al het werk voor hun rekening hadden ge nomen. En de show zelf? Het publiek heeft alles met groot enthousiasme ontvangen. Toen het orkest van Bill Stanford de laatste maten van de finalemelodie had ge speeld werden alle medewerkenden met Willy Walden en Piet Muyzelaar voorop minuten lang toegejuieht. Byzonder veel bloemstukken werden aangedragen. Medeplichtigen van Bocharai aangehouden Twee Perzen, 22 en 23 jaar oud, hebben bekend medeplichtig te zyn aan de aanslag op premier Hassan- Ali Mansoer, die gepleegd is door de student Bocharai. Volgens de laatste mededeling is de toestand van de premier, die door twee revolverkogels werd getroffen, bevredigend, vyf buitenlandse me dici zijn naar Teheran ontboden. Het zün twee Amerikanen, twee Britten de namen werden niet genoemd en de Franse professor André Sicard. 572 personen verdronken in 1964 In 1964 zyn in ons land 572 per sonen door verdrinking om het le ven gekomen. Het waren 195 jongens, 54 meisjes, 42 vrouwen en 281 mannen. Van dit aantal verloren 48 personen het le ven in te water geraakte auto's. Er waren 27 slachtoffers van het ys te betreuren, 24 personen verdron ken in zwembaden, en 14 in zee. Er reden voorts in 't afgelopen jaar 1065 auto's het water in, waarvan 61 on bemand.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5