nhuldiging president van V.S. soms een markante gebeurtenis VAKRAAD METAAL HERVAT GESPREK Irene krijgt cadeau Lagere markt BEURS YAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG M JANUARI 1WS Op 4 maart 1801 verliet een lange man met zandkleurig haar het )sthuis van Conrad and McMunn om zich langs de modderige ennsylvania Avenue naar het nog niet afgebouwde Kapitool te geven. Hij werd op de voet gevolgd door een paar ijverige po- ei, een troep geestdriftige burgers en een compagnie artilleristen Marylanddie een kanon achter zich aansleepten De verkozen, maar nog niet in functie getreden president Tho- as Jefferson was op weg naar zijn inhuldiging, de eerste, die in Washington zou plaats hebben. Heden, woensdag is Lyndon B, boson figuurlijk in de voetstap- n van Jefferson getreden om die fde eenvoudige eed te herhalen! zweer plechtig, dat ik het ambt president der Verenigde Staten frouwelijk zal uitoefenen en zoveel in mijn vermogen ligt de grond- van de Verenigde Staten zal ddhaven, beschermen en verdedi- Voor Lyndon Johnson zal dit de ote dag zijn. Bet is een dag van BOgde, voor optochten, voor dan- kortom, om de bloemetjes bui- te zetten, n de 164 jaar, die sinds Jefferson verlopen, is dit land van om zijn bestaan worstelend bui- t geworden tot een van de chtigste mogendheden der aarde inhuldigingsplechtigheden iben zich uitgebreid en een hier- overeenstemmend uiterlijk igenomen. Aanwijzingen toch waren er reeds in de tijd van ferson in de vorm van dat kanon Sportief-dames tregen voorzitter Ruim 30 dames waren aanwezig Restaurant v. d. Heijden toen evr. S. v. Royen-Bodijn als waar- mend-voorzitster de jaarlijkse al- mene ledenvergadering van de )AV „Sportief" opende. Sinds het rtrek als voorzitster van mevr. kker, nu een jaar geleden, was het !t gelukt in deze vacature te voor in. Des te meer genoegen voor het stuur om nu in deze vergadering do leden geen nieuwe voorzit- maar wel een voorzitter te nnen voorstellen, in de persoon de heer B. Koelemeij, sinds korte woonachtig in Leiderdorp. De heer Koelemeij, die zich reeds jaren voor de atletiek verdien- ilijk heeft gemaakt in zijn vorige onplaats Heiloo en het districts- ituur van Noord-Holland werd algemene stemmen als voorzitter jzen. Een voorstel om het bestuur tot zetels uit te breiden werd aan- ird. Mevr. V. v. d. Brink en mej. d. Kroef traden als nieuwe leden het bestuur toe, waarin reeds zit- hebben de heer Koelemeij wrzitter), mevr. S. v. Royen (secr), evr. R. v. d. Wijngaard (penning- est.) en als commissarissen mevr. en mevr. T. v. Wijk. De dames Britsum, H. Pauw en R. v. usaen vormen voor 1965 de tech- che commissie. loewel de dames en vooral de igdploeg in de competities steeds tere resultaten boekten, was daar de deelname aan wedstrijden gering. Daar wil men reeds dit ir iets aan gaan doen. Voor 1964 is er geen geschikte kandidate om grote Sportiefbeker aan uit te ken voor het meest verdienstelijke De Lepelaar-beker voor de beste Dstatie ging naar Truus v. Wyk- yns voor haar nieuwe clubrecord geistoten dames 9.65 m kijzen voor de beste jaarpresta- in de verschillende leeftijdsgroe- n gingen naar: meisjes D: L. He- erik en M. v. d. Kraan: meisjes C: v. d. Kraan, meisjes: B. B. Pauw E. Mazurel; meisjes A: J Zand- dames: T. v. Wijk-Heyns en Pauw. en het gejubel aanwijzingen, dat de inhuldiging eenvoud en praalvertoon, zorgvuldige voorbereiding en dwaze vergissingen, grimmige werkelijkheid en hoop zonder werkelijkheidszin in zich zou verenigen. Iedere president, voor het eerst gekozen of herkozen, perst het proza van zijn installatierede zo mooi mo gelijk op, maar omdat hij zijn best doet de mensen aan zich te binden en niemand af te stoten, spreekt hij zelden onvergetelijke woorden. De meeste inhuldigingen herinnert men zich om het in deze tijd van het jaar vaak verschrikkelijke weer, óf om het één of andere incident of om een of andere rake zin, die blijf hangen. De installatie van Kennedy in 1961 was iets heel bijzonders om alle drie de genoemde redenen. Het weer was afschuwelijk. De dag tevoren was het gaan sneeuwen. Bezoekers en inwo ners waren al gauw gevangen in een enorme verkeerschaos. Op de inhul digingsdag was het niet veel beter. Er was 20 cm sneeuw gevallen, de temperatuur was zeven graden on der nul, er waren windstoten van ongeveer 52 km per uur. Een half bevroren verslaggever schreef, na ontdooid te zijn „Het meest verras sende van de installatierede van pre sident Kennedy was, dat zij inder daad is gehouden". Op het meest kritieke ogenblik op die dag trad kortsluiting op in de elektrische leiding op het podium en zo moest kardinaal Cushing, aartsbisschop van Boston, zijn ge bed houden in een wolk van rook, opstijgend uit een brandje bij de Toen kwam de oude dichter Ro bert Frost aan de beurt. Hij probeer de een paar vriendelijke woorden over Kennedy voor te lezen, maar werd verblind door het zonlicht, dat door de sneeuw werd teruggekaatst. „Ik kan bij dit licht niet lezen", mompelde Frost. „Maar gelukkig kan ik het ook zonder het te lezen voor dragen" en dat deed hij. Kenners van installatieredevoeringen zeiden destijds, dat die van Kennedy waar schijnlijk tot de beste zou worden jerekend en al mag wellicht de hoofdinhoud vergeten zijn, één zin heeft zich blijvend in het geheugen gegrift: „Vraag niet wat uw land voor u zal doen, maar vraag u af, wat gij voor uw land kunt doen". MARKTBERICHTEN iETDEN, 20 Jan. andijvie 55-73, >ten, gekookt 40, boerenkool 22-39, lekool 10-19, prei 35-52, stoofsla 30- spruiten 20-73, uien picklers 15-29, tlof 15-39 per 100 kg, knolselderij 3, sla 5-12 per 100 st. IALSMEER, 19 jan. Seringen: pman 4 kop 90-125, ld. 2 kop 60- Legray 4 kop 40-70, id. 2 kop 25-50, inus tril. 50-90 per tak, Gerbera 40- per stuk. Fresia 120-250, Cyclamen lemen 100-150, Iris 140-195 per bos. 60-90 per tak, Anjers: rood 30-41, wit 27-36, Arthur 26- Keefer 40-51, Rozen: Parel v. Aals ier 75-110, Geh. Duisberg 90-150, amy Gold 75-120, Baccarat 125-200, tol 45-77, Garnet 50-73, Pink Sen- -95, Super Star 120-140 per 1ATWIJK AAN DEN RIJN. 19 jan. Groenteveiling: waspeen per kist A- 5.70-6.50, Al 4.60-6.10, A2 2.40- B-extra 5.60-6.40. BI 4.30-6.20. B2 3-2.70, Cl 70-1.40, C2 30-1.20, breek- n per kist 70-1.10, rodekool 9-16, renkool 31-37, uien per kist 4.50, Dlselderie per 100 16-19, schorseneren 25-43, A2 4-5, BI 11-26, B2 12-18, 3-5, C2 4-5. Aanvoeren: waspeen 1.000 kg. schorseneren 37.000 kg. UJNSBURG, 19 Jan. Tulpen: Cop- i 160-175, v. d. Eerden 130-140, Kre- 6 120-130, Karei Doorman 140-150, itlge Wltwe 130-140, Apeldoorn 180- I, Brillant Star 60-70, Jack 130-140, tlte Sail 135, Narcissen: Carlton 85- Hellos 65-75, Insurpassable 120-130, lden Harvest 110-120, Cragford 100- Irlssen 180-220 alles per bos. Hya- ten 1 25-30 per 100. >ELOF AREN DS VEEN, 19 Jan. iwe Druifjes 33-37, Fresia 80-1.15, ilssen: Carlton 75-82, Buxton 49- Early Glorie 63-83, Fortuna 70-90, Tocence 87-91. Tulpen: Preludium •1.30, Lustige Witwe 1.25-1.50, Kre- 1.00-1.15, White Sail 1.05-1.40, 'her Triumph 1.05-1.15, Roze Cop- 1.60, Wlntergold 1.05-1.15, 1,85. Emmy Peeck 1.15-1.25, 'ood 1.00-1.05, Christmas Gold -.20, Golden Harvest 1.25-1.30, m Richter 1.35-1.50, Crown Imperial 20-1.25, Sulpher Cloud 1.20-1.30, v. d. frden 1 50-1.65, Copland Favorite 1.45- p5, Pax White 1.30-1.35, Bellona 1.40- Troschrysanten 65-1.30 per bos, Anjers 21-44, Hyacinten 21-24 p, Brandje Huis handen drukken en vertoonde zich die avond op drie gala-bals. Hij had getoond, dat hij een man was, maar het kostte hem wel zijn leven: binnen een maand was hij dood. Verkoudheid Abigail Fillmore was invalide ge durende de drie jaar van het presi dentschap van haar man, Millard, die bij de dood van Zachary Taylor ran vice-president president was ge worden. De zwakke mevrouw Fill more woonde niettemin de inhuldi ging van de opvolger van haar echt genoot, Franklin Pierce, bij en liep een verkoudheid op. Zij stierf 26 dagen later. Hoeveel toeschouwers van lagere rang tijdens een inhuldiging kou hebben gevat en er aan zijn over leden, is niet bekend. Zowel op de oorspronkelijke inhuldigingsdatum 4 maart als de huidige (20 ja nuari) kan men griezelig koud weer verwachten. Achttien van de 45 in huldigingen hebben plaats gehad on der regen of sneeuw of beiden. Korte zin De installatierede van Franklin D. Roosevelt in het sombere jaar 1933, herinnert men zich hoofdzakelijk door de korte zin: „Het enige, dat wij hebben te vrezen, is de wees zelf". Abraham Lincoln heeft vele zin nen geschreven, die onsterflijkheid verdienen. Tot een door burgeroor log geteisterd land zei hij in zijn tweede installatierede, in 1865: „Laat ons zonder haat tegen wie ook, met liefde voor allen, standvastig in het recht, zoals God ons het recht doet zien, ernaar streven het werk te vol tooien waarmede wij zijn begonnen, de wonden van het land te verbin- Nog erger Al was het in 1961 met sneeuw, ijs en brandje niet alledaags, het is vroeger wel erger geweest. In 1873, toen de tweede ambtstermijn van Grant begon, wees de thermometer 18 graden onder nul aan. Er was een tijdelijk gebouw opgetrokken voor het inhuldiging9bal. De cham pagne bevroor, het roomijs werd kei hard. Zelfs de kleppen van de In strumenten van de musici vroren vast. Op zijn minst twee vooraanstaan de personen hebben het leven ver loren door te lange blootstelling aan de weersomstandigheden op een in huldigingsdag. De ene was president, de andere de vrouw van een presi dent. In 1841 wilde William Henry Har rison, met zijn 68 jaar de oudste president die ooit was gekozen, be wijzen dat hij nog fut genoeg had. Hij besteeg een wit paard en reed zonder hoed, zonder handschoenen en zonder jas op een winsterse dag naar het kapitool. Hij hield uit het hoofd de langste installatierede, die ooit was gehouden zij duurde anderhalf uur bleef de rest van dag op de receptie in het Witte Fees tverlicliting bron van vermaak De aan vliegertouw hoven de Breestraat bungelende lampjes van de feestverlichting zitten nie mand in de weg. Behalve wan neer zo'n touwtje zijn last niet langer kan dragen en het begeeft Dat gebeurde vanmiddag om streeks 12 uur. Een sliert gekleur de lampjes hing ongeveer twee meter boven de straatstenen. De personenauto's konden er zonder meer onder door, maar voor bus sen en vrachtauto's leverde dit wel problemen op. Lampje na lampje sneuvelde met een lichte knal. Het spektakel, dat ongeveer twintig minuten duurde, trok de aandacht van steeds meer voor bijgangers. Het was vermakelijk om te zien hoe vrachtwagen chauffeurs onder de hindernis probeerden door te rijden. Beden kelijk ivas het, dat de straat vol glassplinters kwam te liggen en dat de opstopping steeds gro ter werd. De chauffeur van een kraanwagen zag geen kans onder de steeds lager hangende lampjes door te rijden en stopte abrupt. Personeelsleden van de Algemene Bank Nederland, die het schouw spel achter de vensters gadesloe gen, maakten tenslotte vanuit een raam het resterende touwtje los, zodat voorbijgangers de sliert lampjes op het trottoir konden i deponeren. den alles te doen, dat een recht vaardige en duurzame vrede onder onszelf en met alle naties tot stand kan brengen en koesteren". FOUT GEMAAKT BIJ LASSEN VAN METROVIADUCT (Van onze R'damse correspondent- Een onoordeelkundige handeling bij de laswerkzaamheden aan de wa pening van de betonnen kolommen voor het metroviaduct in Rotterdam- Zuid is er de oorzaak van, dat de wapening voor tien van die kolom men zekerheidshalve wordt afgebro ken. Met de bouw van wapening is men enkele weken voor op het tijd schema, zodat het herstel op de bouw van het geheel geen vertraging zal uitoefenen! De bewapening voor de ronde ko lommen bestaat uit een hoeveelheid stalen stangen, waarvan er een aan tal als z.g. trekstand van vitale be tekenis is. Die stangen worden gelast op het netwerk in de betonnen voet. Een eenvoudig controlemiddel bij het lassen is het vonken. De lassers mo- gfen daarvoor alleen de gewone stan gen gebruiken en niet de van een bijzonder harde staalsoort gemaakte trekstangen. Dat is bij enkele ko lommen wel gebeurd, met het gevolg, dat op lichte insmeltingen bij het beproeven van de trekstangen een breuk is ontstaan. Men heeft toen besloten zekerheidshalve alle al ge reed zijnde bewapeningen af te bre ken en opnieuw te bouwen. GEEN FUSIE KAB0-ARKA (Van onze Arnhemse correspondent) Het hoofdbestuur van de KABO is van mening, dat van een fusie met die ARKA, evenals de KABO een r.-katholieke bond van overheids personeel, vooralsnog geen sprake kan zijn. De mogelijkheden van een fusie worden volgens het hoofdbe stuur pas dan geopend, wanneer een speciaal daartoe in het leven geroepen commissie een diepgaand onderzoek zal instellen naar oorzaken van de voortdurend terug kerende conflicten tussen beide bonden en, wanneer de ARKA aan sluiting bij het NKV in overweging neemt. Ten aanzien van dit laatste merk te het hoofdbestuur van de KABO op, dat de ARKA op haar Groningse congres van 5 december J.l. geen enkele stap in deze richting heeft ondernomen. Het hoofdbestuur van de KABO zei zich op het fundamen tele standpunt te stellen, dat de meest gewenste organisatievorm be staat in de totstandbrenging van één katholieke organisatie van over heidspersoneel, doch op voorwaarde, dat de fusanten zijn aangesloten bij het NKV. Ook een fusie in de vorm van een federatie blijft onderhevig aan deze voorwaarde. In elke geschiedenis van de in huldigingen moet Andrew Jackson worden genoemd, die in 1829 ieder een uitnodigde naar het Witte Huis te komen en deel te nemen aan de feestviering. Er kwamen 20.000 per- li en het was de rumoerigste avond, die het oude huis ooit heeft gekend. [Het publiek viel aan op de ver versingen", aldus een ooggetuige „en verdrong zich om de kellners, zodra deze in de deuropeningen verschenen. Porselein en glaswerk gingen in scherven. De mensen stonden met bemodderde laarzen op met damast beklede stoelen en veroorzaakten zulk een gedrang, dat wie binnen was de deuren niet meer uitkon. Mensen die dreigden te stikken, werkten zich door de ramen naar buiten, vrouwen vielen flauw en mannen liepen bloedneuzen op". Die dappere oude soldaat Jackson, zo moedig tegenover de vijand, capita - leerde voor het aantal van zyn vrien den en vluchtte naar een hotel. Geen stoei Heel anders was het op de avond van Jeffersons inhuldiging. Hij keer de naai het kosthuis van Conrad en McMunn terug, zoals nij was geko men: te voet. Die avond aan het di ner vond hij, volgens een geschied schrijver, elke stoel in de eetkamer bezet Geen der aanwezigen stond op om de president van de Verenigde Sta ten zijn zetel aan te bieden, totdat de vrouw van de senator uit Ken tucky aanbood de hare, op de beste plaats aan tafel af te staan. Jeffer son wees haar aanbod af, haalde ergens een stoel vandaan en nam kalm plaats, waar hij altijd zat; ver i-envijderd van de aangename warm te van het vuur". ZOETERWOUDE Jubileumviering in gemeentehuis Op 21 januari zal mej. C. J. M. E. van der Burgh de dag herdenken dat zij 12jaar geleden in dienst van de gemeente Zoeterwoude trad. Het ge meentebestuur en haar collega's zul len dit niet ongemerkt voorbij laten gaan en haar die dag in het zonnetje zetten. Rumoerig Topconferentie in Warschau De leiders van de zeven bij het Warschau-pact aangesloten landen (Sowjet-Unie, Polen, Hongarije, Oost Duitsland, Tsjecho-Slowakije, Roe menië, Bulgarije) zijn gisteren acht uur lang achter gesloten deuren bij een geweest. Over het verloop van de eerste zitting is slechts bekend, dat de Poolse partijleider, Gomoelka, de openingsrede uitsprak. Verdere bijzonderheden werden niet bekend gemaakt. Verwacht wordt dat na af loop van de conferentie een perscom muniqué zal worden uitgegeven. In de communistische pers en radio grote aandacht aan do bijeenkomst gewijd, waarbij West-Duitsland voor durend werd aangeklaagd en de po gingen van de Westelijke landen om een multilaterale kernmacht tot stand te brengen werden afgekeurd. Het officiële Poolse blad „Warschau Leven" heeft het denkbeeld geopperd dat een verdrag van collectieve vei ligheid voor geheel Europa zou kun nen worden voorgesteld. Westelijke diplomaten in Warschau menen, dat Moskou mogelijk besloten heeft tot nieuwe stappen om de span ning in Europa te verminderen, ten einde zich meer te kunnen concentre ren op Azië, indien het tot een de finitieve breuk met China zou ko men. Zij zien de alom in de commu nistische pers ondernomen aanval len op de MLF als een afleidingsma noeuvre daar de meningsverschillen binnen de NAVO de kans op de oprichting van een dergelijke strijd macht geheel op de achtergrond heb ben geschoven. Delegatie naar Madrid Een uit drie personen bestaande cadeau-commissie van de stichting „Het Nederlands comité huwelijksge schenk Prinses Irene" is gisteren van Schiphol naar Madrid vertrok ken om daar vandaag of morgen per oorkonde symbolisch het huwelijks cadeau te overhandigen aan Prins Hugo en Prinses Irene. De cadeaucommissie bestaat uit dr. J. Gribling, directeur van de kweek-, school in Beverwijk, en voorzitter van het comité, en de Rotterdamse reder Ph. van 't Hoff Jr. en mevr. M. Swane- de Vlam uit Utrecht. De heer van 't Hoff fungeert als voor zitter van de cadeaucommissie. Er wacht de Prinses in Madrid be halve de oorkonde nog een kleine extra verrassing, „een historisch ca deau dat in verband staat met het koninklijk huis", aldus dr. Gribling, die de verrassing verrassing wilde la ten blijven. In totaal heeft de Stichting f 53.000 bijeen gebracht. KABO toont strijdlust (Van onze Arnhemse correspondent) Laat minister Toxopeus er vooral goed van doordrongen zijn, dat de KABO gisteren in Arnhem heeft ver gaderd". Dit zei gisteren de voorzit ter van de thans 38.183 leden tellen de „Katholieke bond van overheids personeel", de heer A. C. M. Weij- ters, tot het tiende congres van de KABO in Arnhem. Hij zei weinig heil te verwachten van de eind januari tussen hem en de minister te voeren besprekingen over o.m. de trandnota, indien de bewindsman niet terugkeert van de heilloze weg die hij enkele weken geleden heeft ingeslagen. Volgens de heer Weijters moet het beleid van alle vakbonden, dus niet alleen dat van de KABO, gericht zijn op verhoging van het loonpeil in nominale bedragen. Hij vroeg zich af of niet wederom de KABO het initiatief moet nemen om te komen tot een brede aanpak van het so ciaal salarispeil, waarbij het accent valt op de groep van de minst be taalden. Acht en twaalf jaar geëist voor doodslag met roof De officier van Justitie bü de rechtbank in Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, heeft gistermiddag twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen een 20- jarige losarbeider en acht jaar te gen een 26-jarige timmerman, beide afkomstig uit Nijmegen, wegens op zettelijke doodslag op de 68-jarige in valide ongehuwde mejuffrouw C. J. Hendriks in haar woning aan de Groesbeeksedwarsweg in Nijmegen in de nacht van 10 op 11 januari 1964. De officier zag in de losarbeider de initiatiefnemer en in de timmer man een meeloper. Vandaar het ver schil in strafmaat. Dronkenschap kan volgens de officier nauwelijks een verzachtende omstandigheid worden genoemd, want de beide jon gemannen zijn later nog over een manshoge muur geklommen. De officier zei in zijn requisitoir verder, dat de timmerman een af schuwelijk werktuig in de hand van de losarbeider is geweest. Deze was de man die het plan om de vrouw te beroven opperde. Levenslang is de maximumstraf die op dergelijke misdrijven staat. De officier wil zich echter bepalen tot een strafmaat die aan deze jonge verdachten nog een kans geeft in hun verdere leven. Mr. J. W. M. van Grinten, raads man van de timmerman vroeg zich af of met acht jaar celstraf de maatschappij is gediend, want zijn cliënt, die kennelijk toch een bij komstige rol heeft gespeeld onder in vloed van de andere verdachte, ver dient ook volgens de psychiater een betere kans om terug te keren in de maatschappij. Mr. M. Bouwens, raadsman van de losarbeider, vroeg een aanmerkelijk lagere straf, om dat de opzet tot doden zou hebben ontbroken. De officier van Justitie, mr. Pfeil, vroeg in zijn repliek aandacht voor het beestachtige van deze daad. Het rechtsbewustzijn eist dat op zulke feiten wordt gereageerd met een for se gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Hedenmiddag om kwart over twee is het volgende communiqué ver strekt over hervatting van de onder handelingen in de metaalindustrie: „In de heden gehouden vergadering van de vakraad voor de metaal industrie is besloten dat de onder handelingen over een nieuwe CAO zullen worden hervat op basis van de volgende uitgangspuntten: gestreefd zal worden naar een CAO voor langer dan één jaar. Daar bij zal een nader overeen te komen wijziging van de huidige verdeling der ziekengcldpremie plaatsvinden; het is de bedoeling te komen tot een CAO van een gewijzigde struc tuur, welke een op elkaar afstem men van de arbeidsvoorwaarden voor handarbeiders en beambten mogelijk zal maken; in verband met het voorgaande zal worden gestreefd naar een aan gepaste structuur van het overleg In de metaalindustrie. De onderhandelingen over een en ander zullen nog geruime tijd ver gen, doch gestreefd zal worden naar voltooiing van het overleg op 1 juli 1965 of zoveel eerder als mogelijk zal blijken". „Partijen achten het gewenst voor de tussenliggende periode te streven naar de handhaving van geordende verhoudingen in de bedrijfstak, in verband waarmee zij het volgende zijn overeengekomen: 1. Aan bevoegde instanties zal worden verzocht de regeling van ar beidsvoorwaarden in de metaalindus trie met ingang van 1 januari 1965 te wijzigen in die zin dat de daarin opgenomen maximum gemiddelde uurlonen (rubriek a) zullen worden verhoogd met 21 cent. Hierin zijn begrepen de toelaatbare loonkosten stijging krachtens het stichtings-ac- coord, de uit de algemene loonmaat regel 1965 voortvloeiende verplichte bijslag van 2 procent en de in 1964 reeds geopende mogelijkheid tot on dernemingsgewijze differentiatie van ten hoogste 4 procent. Daarin zal worden opgenomen een individuele garantie voor een mini mum inkomen van f 110,per week. 2. Partijen zullen zich beijveren voor het normaal doen functioneren van de overlegorganen in de onder nemingen en voor het in onderling overleg handhaven van de arbeids- rust in de bedrijfstak. Met name zaken, die een onderdeel uitmaken van de bij de onderhande lingen over de vernieuwing van de CAO te bespreken punten, zullen hangende de onderhandelingen niet bij de ondernemingen aan de orde worden gesteld', aldus besluit het communique. WASSENAAR Jubilaris bij gemeentebedrijven gehuldigd De heer A. Dijkman, opzichter 1ste klasse bij de gemeentebedrijven is gisteren hartelijk gehuldigd ter ge legenheid van zijn 40-jarig jubileum bij de bedrijven. De jubilaris, verge zeld van zijn echtgenote en een zoon, werden in het feestelijk versierde kantoorgebouw in de Schoolstraat ontvangen en toegesproken door de directeur van de bedrijven, ir Bleichrodt en door wethouder ir. M. Elion. Namens de personeelsvereni ging sprak de heer Gordijn. De directeur en de wethouder herinnerden aan de loopbaan van de jubilaris, die in januari 1925 bij het gasbedrijf werd aangesteld als hulp- fitter, korte tijd later in militaire dienst moest en dus ontslag moest nemen, maar in juli 1927 weer bij de bedrijven terugkeerde, nu als fit ter. In 1946 stapte hij over naar het pompstation van het waterbedrijf. In vrije tijd behaalde hij het diplo ma landmachinist, waarna hij werd bevorderd tot opzichter 2de klasse. In 1957 volgde zijn bevordering tot op zichter 1ste klasse. De heren Bleich rodt en Elion prezen de vakbe kwaamheid en de toewijding van de jubilaris. Namens het personeel wer den enkele geschenken aangeboden, namens burgemeester en wethou ders de gebruikelijke gratificatie. De Wassenaarse gemeenteraad zal op maandag 25 januari a.a de begrotingen voor 1965 behandelen in een vergadering, die 's morgens kwart over 9 begint. De supportersvereniging „Vrien den van Wassenaar" organiseert op zaterdag 23 januari om 8 uur in het clubgebouw van de S.V. Wassenaar in Kerkebout een kaartavond. BEURSOVERZICHT Amsterdam, 20 januari Het Damrak heeft vandaag de vas te stemming voor de internationale waarden van de beide voorgaande beurs dagen niet verder kunnen voort zetten. Er vond een koersreactie plaats voor de aandelen van deze groep. Aku gaf circa 4 punten prijs tot 526. Hoogovens 5 punten lager op 546. Philips zakte ruim f 1,— in tot f 153,80. Hieraan kon een bericht over een order voor Philips uit het buiten land (Republiek Rwanda) ter waarde van enkele miljoenen gulden niets veranderen. Unilever hield zich vrij goed staande op f 137,80, doch Kon. Olie was aan de zwakke kant. Dit fonds daalde van f 159.90 tot f 159.30 (f 160.90). Kon. Olie noteerde gisteren in Wall Street een halve dollar lager. De handel in alle hoofdfondsen was zeer kalm. Winstnemingen waren mede oor zaak van de koersdalingen. Men bleef terughoudend met het verstrekken van kooporders. Dit in verband met de mogelijkheid dat Amerika nieuwe maatregelen zal gaan nemen ter be perking van de uitvoer van kapitaal uit de V.S. Er gaan tevens geruchten dat West-Duitsland het officiële dis conto zou gaan verhogen (thans 3%). Gedurende de verdere beursduur bleven de koersfluctuaties binnen nauwe grenzen. Aandelen Centrale Suiker Maatschappij moesten een paar puntjes prijsgeven. Ook in de Scheepvaartsector was het kalm bij een nauwelijks prijshou dende stemming. De leidende cultu res gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. De Staats- fondsenmarkt was vast op de stellige overtuiging dat de 5%% lening groot f 100 min a pari van de Bank van Ned. Gemeenten, waarop vandaag werd ingeschreven, Tuim zal slagen. Aandelen Van der Grinten werden 25 punten hoger op 1450 geadviseerd. Gisteren werd volstaan met een koers van 1425 bieden, tegen een laatstge- aane notering op 1340. Aandelen Ned. Overzeebank lagen iets beter op het gepubliceerde jaarverslag. In de Ame rikaanse sector werden certificaten „The Lehman Corp" geïntroduceerd en verhandeld. De prijs per certifi caat van 10 aandelen was 32 7/8 dol lar of* circa f 1184. De belangstelling was aan de ruime kant. WISSELKOERSEN Amsterdam, 20 januari Londen 10.02%—10.03%; New York 3.59ft—3.59ft: Montreal 3.34ft-3.34tg, Parijs 73.30—73.35; Brussel 7.23%— 7.24%; Frankfort 90.30%90.35% Stockholm 69.95—70.00; Zürich 83.16 —83.21; Milaan 57.49%—57.54%Ko penhagen 51.94%-51.99%Oslo 50.19% —50.24%; Wenen 13.90%—13.91%; Lissabon 12.51 12.52%. Woensdag, 20 Januari 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5%, 100% 101% Ned. '64 5 98ft 98% Ned. '58 4% 95% 95% Ned. '59 4% 94% 94% Ned. '60-1 4% 94% 94ft Ned '60-n 4% 93% 93% Ned. '59 4% 93% 93% Ned. *60 4% 91% 91% Ned. '61 4% 91% 91ft Ned. '63 4% 90% 91% Ned. '47 3% 81% 82% Ned. '53 3% 88% 88% Ned. '48 3% 81% 81% Ned. '50 I-n 3% 82 82 Ned. '54 I-n 3% 82% 83 Ned. '55 I 3% 82% 82% Ned. '55 II 3% 85% 84% Ned. '37 3 86 86 V4 Ned. Gb obi '46-3 85% 85% Ned. dol. in. '47 3 90% 90% Ned. Inv. cert. 3 97H 97ft Indië '37 A 3 92 91% Ned. wonbl. '57 6 103% 103% N. wonbl. '58-'59 93 93% Ned. wonbl. '60 4% 93% 94% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 112% 111% Ver. HVA-my. 143 143 A.K.U. 529% 525% Deli My cert. 116.50 116.50 aoogovens cert. 550% 547 Philips gem. bez. 154.90 153.80 CJnilever cert. 138.20 137.80 Dordtse petr. 730ft 726% Son. P (50 f 20) 160.90 159.40 Soil. Amer. Lyn 104% 103% lava China Pak. 162% 160 S.L.M. 75 74.80 Son. Ned. St.boot 144% 144% Son. Paket My. 168 167% 3 toom v. My. Ned. 136% 137% Nlev Goudr. cert. 102 102 t. Ommeren cert. 253 255 Son. Rott. Lloyd 137 136% N. Scheepv. Unie 135ft 135% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 91% 90% A'dam '48 3% 91% b R'dam '52-1 4% 90% Idem *37 I-UI 3% 90 Bankwezen Bank N.G. 85 5 99% 99%, Idem *58 5 97% 97% idem '64 5 97% 97% d. N.W.B. '52 4% 91% 92% BVQ Rspbr. *52 163 163 BVO Rspbr. f500 143% 143% Industr. Obligaties VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten 5 Gedaan en bieden Premieleningen Alkmaar '58 2% 80 x 80 A'dam '53 3 115 A'dam '51 12%.. 85% 85% A'dam '56 I 2% 83% 83% A'dam '56 H 2% 87% 86% A'dam '56 m 2% 87% 86% A'dam '59 2% 87% 87% Breda '54 2% 78 b 79 Dordrecht '56 2% 79 79% Eindhoven '54 2% 80% 80 Enschede '54 2% 78% 78% Den Haag '5212% 92 Idem H 2% 91 91% R'dam '52 I 2% 87% 87% Idem H 2% 89% 89% Idem '57 2% 90% 90% Utrecht '52 2% 102 X 100 x Z.-Holl. 1957 2% 90 90 Zuid-Holl. '59 2% 92 91% MET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen [nterunie f 50 209.— 210 Nefo f 50,- 113 112.50 Robeco 234 235 Unitas f 50,- 492 492 Ver. Bez. v. 94 f 50 132 132 Europa I 10 pb. 536 540 Alg Bank Ned. 314 312% Amro 68 69.30 Cultuurbank 18% 18% Holl. Bank O cert. 249 248 Ned. Mid.bank 109 109 R.V .S. cert. 808 810 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 690 698% Berkel's Pat 230 236 BorsumyWehry 68 70 Bronsw 178% Calvé Delft cert. 992 985 K. Pap. v. Gelder 153% 154% K. Ned. Grofsm 118 120 De Gruyter pref b 152 152 b Boll Constructie 451 Cng. bur. v. Bmyv. 159 158 Cnternatio 310 308% v. Kemp en Beg. 147% 147 Kon Zout Ketjen 970 980 Ueidse Wolsrij 412 415 MllUer en Co NB 324 320% Ned. Kabelfabr. 356 359 Philips pref 55.60 56.90 Rott. Droogd. My 250 246% SMS 206% 208% 7er MachJabr. 178 183 Ver. Touwfabr. 410 430 /lhamy 172 174 vValvisvaart 76% 76% ^ernink's Betxny 222 223 Vilton Fyenoord 204% 202% Wyk - Heringa 113 115 Zaalberg 102 102 Mynbouw en petroleum Biliton 2de r. 434 434 Kon. Petr (f 20) 160.50 158.50 Amer. fondsen Danad Pacific R. 63% 64% intern. Nickel 89% 88% Anaconda 56 57% Bethlehem Steel 36% 37% Dities Service 79% 80 Genera) Motors 96% 96% Kennecott 97% 97% Republic Steel 43% 43% Shell Oil 59% 60 UnlOD Paciflo 43 H 43% U11. States Steel 53% 54% Bieden t> Ex dividend d Exclaim e Laten a

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9