BUSCHAUFFEUR Stafchef Franse leger hekelt „atoomzwaard" Rika Jansen: Was ik maar 18 jaar Prijsvraag tv-spelen Zuid-Afrika wil in 12 jaar 150 miljard gulden investeren Zonne-observatorium in baan om aarde Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 20 januari 1965 Derde blad no. 31470 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. A Na terugkeer uit Amerika i 5? Met haar man en impresarno Kees Manders is Rika Jansen gisteren uit New York teruggekeerd van haar tourneedie eind oktober begon met een zeereis aan boord van de „Rotterdam"Ze werd op Schiphal uitbundig begroet door een clown (Wim Schotanus), die haar bloemen aanbooden door Carrédirecteur K. F. Wunnink. Op de „Rotterdam" gaf Rika de eerste voorstellingen van haar „One- woman-show", in New York trad ze op in de Carnegie Hall en vlak voor haar terugkeer naar Nederland in de daar tegenover gelegen Hudson Hall. Vooral van prefessionele zijde trok ze veel belangstelling, o.a. van de Ame rikaanse impresario Mark Leddy van de „Ed Sullivan show". Deze bood haar niet meer en niet minder dan een complete opleiding tot Broad - way-star aan, maar daarvoor zou ze twee jaar lang in New York moeten blijven. „Was ik nog maar 18", ver luchtte Rika op Schiphol, „dan pro beerde ik het". Tegen Kerstmis trokken Kees en Rika naar de Antillen. Rika gaf met bijzonder veel succes vijf voorstellin gen op Curasao en één op Aruba. Volgende maand wil Rika in de provincie gaan optreden en in mei keert ze terug in het Rembrandt- (heater van Manders aan het Rem- brandtplein in Amsterdam. De „One- woman-show" die ze zal geven is dan voor een deel dezelfde als die vorig jaar, maar uitgebreid i gevuld met nieuwe liedjes, ze er enkele uit Amerika heeft gebracht. i het Duitser en Oostenrijker over de grens gezet Een 38-jarige Oostenrijker en een 39-jarige Duitser, beiden stratenma- van beroep, die na hun aan houding de vorige week in de bin nenstad aan de Amsterdamse re cherche hebben bekend in West- Berlijn in villa's en bungalows te hebben ingebroken, zijn maandag by Blerick de grens overgezet. Daar wer den zij terstond overgedragen aan do Duitse politie. De derde arrestant, 34-jarige Duitser, smid van be roep, is overgedragen aan de recher- in Sittard, omdat hfl daar in een winkel een tableau met ringen ter :de van 3500 gulden zou hebben gestolen. Overeenstemming over c.a.o.-sigarenindustrie De werkgevers en werknemersorga nisaties in de sigarenindustrie heb ben overeenstemming bereikt over de c.a.o. 1965. Met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar zullen de lonen met vijf procent omhoog gaan. Het minimumloon van f 110 per week is in deze cao opgenomen. Ten aan zien van de voorzieningen ten behoe ve van de georganiseerde werknemers zal nog advies van de Stichting van de Arbeid worden voorgelegd. Fred Emmer bij auto-ongeluk zwaar gewond (Van onze Groningse correspondent) Fred Emmer, nieuwslezer-verslag gever van het NTS-journaal, is gis termorgen zwaar gewond geraakt, toen de auto waarin hij op weg was naar Zuidlaren, nabij Hykersmilde frontaal op een tegenligger botste. De heer Emmer werd uit de auto geslingerd en kreeg een zware her senschudding, enkele ribfracturen en vele kneuzingen en ontvellingen over het gehele lichaam. 'Hy is op genomen in het Wilhelminazieken- huis te Assen. De auto waarin de televisiever slaggever zat, werd gereden door een NTS-belichter uit Hilversum. Deze wilde omstreeks half tien op de Rijksweg nabij Hykersmilde een aan de rechterzijde van de rijbaan ge parkeerde vrachtwagen voorbij rij den, maar vergiste zich daarbij in de lengte van de wagen en in de snel heid van een tegemoetkomende te genligger. Beide wagens kwamen frontaal met elkaar in botsing. De N.T.S.-belichter werd licht gewond evenals de bestuurder van de tegen ligger, een autohandelaar uit Gro ningen. Fred Emmer was op weg naar Zuidlaren om voor het televisie journaal opnamen te maken over de Bouwvakbeurs in deze plaats. De cameralieden reden in een andere auto. Nederlandse film in Duitse versie Menschen von morgen (Van onze A'damse correspondent Kees Brusse's film „Mensen van morgen", krijgt een Duitse versie. De Duitse filmproducent Hans Eckel- Vamp, was zo enthousiast over de Nederlandse film, dat hij Brusse en diens producent Rudy Meyer heeft gevraagd een soortgelijke film over Duitse jongelui te maken. De film zal dezelfde titel krijgen, .Menschen von morgen" De opna men zullen plaatsvinden in de Cine- tone-studio's in Amsterdam. De filmopnamen zouden uiteraard ook in Duitsland kunnen plaatshebben, maar de heer Eckelkamp wil, dat Brusse en Meyer de film maken, om dat hij een zelfde sfeer en hetzelfde systeem wenst als in de Nederlandse produktie. „Menschen von morgen", wordt een Nederlands-Duitse co-produktie. De medewerkenden zullen Duitse jongeren zijn, die door Duitse psy chologen worden geselecteerd. Brusse zal ook in deze film zelf de inter viewer zijn. De film zal geheel zijn afgestemd op de problemen, die de Euitse jeugd ontmoet en derhalve kunnen afwijken van de Nederland- Men verwacht in april met de op- nimen te beginnen. De film zal dan in oktober kunnen worden uitge bracht. Het Algemeen Nederlands Ver bond schrijft, als uitvoerder van het testament van mr. H. L. A Visser, in 1965 opnieuw een prijs vraag uit voor Nederlandse tele visiespelen (geen vertalingen) Het toe te kennen bedrag voor een spel variëert tussen 1000 en 2000 gulden. De jury bestaat uit de heren R Brulez (Brussel), A. Demedts (Kortrijk), K. van Iersel (Amster dam), F. Koote (Den Haag) en drs. M. van Loggem (Amsterdam) Zuid-Afrika, dat al drie jaar periode van hoogconjunctuur leeft als nooit tevoren, is deze gouden tijd, die aan alle delen van de bevolking ten goede komt, zoveel mogelijk te verlengen. Met het oog hierop zal in de komende twaalf jaar in de industrieën van ijzer en staal, het project olie-uit-steenkool, het vervoer, het Oranjeplan en in de elektriciteits-voortbrenging een be drag van 31 miljard Rand, d.i. ruim 150 miljard gulden worden geinves- teerd, aldus de heer A. J. J. van Niekerk, secretaris van het departe ment Beplanning (te vergelijken met de Nederlandse Dienst voor het nationale plan). Zuid-Afrika, dat slechts 6 van het Afrikaanse op pervlak beslaat en welks bevolking maar 7.3 van het totaal aantal Afrikanen inneemt, beschikt over meer dan de helft van alle telefoons op het continent, 48 van alle voer tuigen, 54 van alle tractors en 50 procent van het spoorvervoer. De staalproduktie in de Republiek is driemaal zo groot ais die van gèhéél Afrika, Ofschoon er ook in Engeland een zekere actie tegen de Zuidafrikaanse politiek van gescheiden ontwikkeling (z.g. apartheid) bestaat, blykt de Britse invoer uit Zuid-Afrika in de eer, te negen maanden van 1964 met f79 miljoen te zijn gestegen in ver gelijking met dezelfde periode van 1963. Het invoerbedrag steeg nl. tot bijna een miljard gulden in genoem de periode. De Britse uitvoer naar Zuid-Afrika steeg eveneens belang rijk, nl. met 167 miljoen tot 1.6 mil jard gulden, waarmee Zuid-Afrika de vierde klant van Engeland is. In Londen waarschuwde de heer Coly- ton, oud-ambassadeur, dat andere landen, zoals Japan, graag de uit voer naar Zuid-Afrika zouden over nemen, indien die door onbekookte acties achteruit zou gaan. Trouwens, aldus de heer Colyton, betogingen in Engeland zijn altijd tegen Zuid-Afri ka, Amerika, Portugal en Grie kenland gericht en, merkwaar dig genoeg, nooit tegen de commu nistische landen, Indonesië of Egyp te Het is stichters van aldus spr. Ofschoon de in het bezit zouden komen van een land als Zuid-Afrika met zijn bo demschatten en zijn voor het Wes ten vitale strategische positie, grij pen zy tevens de gelegenheid aan hun handel met de Republiek te ver groten: China's uitvoer verdubbelde de laatste tijd van 4'A tot 9 miljoen, Oost-Duitslands export steeg met vyf miljoen gulden en Tsjecho-Slo wakije's uitvoer nam met vier mil joen gulden toe tot 17 miljoen. Een land als Kenia echter, dat om poli tieke redenen zijn uitvoer van soda naar Zuid-Afrika stopzette, werd de dupe van de communistische pogin gen de uitvoer te vergroten: zijn export werd overgenomen door Po len en Oost-Duitsland. Intussen Is ook de Nederlandse uitvoer naar Zuid-Afrika toegeno men: in de eerste helft van 1964 tot 100 miljoen gulden. Dit betekent een stijging met niet minder dan 60 De Nederlandse invoer ging even eens belangrijk omhoog, nl. met 23 procent van ruim 31 miljoen naar ruim 38 miljoen gulden. De Neder landse uitvoer was dus bijna drie maal zo groot als de invoer. Christian Herter naar Europa President Johnsons bijzondere ge zant voor handelsbesprekingen Chris tian Herter zal de komende week in Europa besprekingen voeren over de grondslagen van het overleg in het kader van de Kennedy-ronde voor verlaging van de invoerrechten. Herter zal op 24 januari in Genève aankomen voor besprekingen met Wyndham White, secretaris-generaal van de GATT, de algemene overeen komst betreffende tarieven en han del. Op 31 januari zal Herter in Brus sel aankomen. Op 1 februari zal hij een ontmoeting hebben met functio narissen van de EEG. Het ligt in de bedoeling dat Herter op 3 februari naar Nederland gaat, waar hij op 4 februari een toespraak zal houden in Amsterdam voor de Nederlandse afdeling van de Europese Beweging. SOCIALISTISCHE HERENIGING IN ITALIË? Het hoofdbestuur van de Italiaan se sooialistisohe partij heeft gisteren de mogelijkheid besproken van een hereniging met de Italiaanse sociaal democratische partij. De mogelijkheid van een eventuele hereniging van de beide partijen is ter sprake gekomen na de verkiezing van Saragat, de lei der van de sociaal-democraten, tot president van de republiek. Saragat leidde in 1947 de sociaal democraten uit de oude socialistische partij. De verkiezing van Saragat tot president heeft een belangrijke moei- lijkheid uit de weg geruimd, namelijk wie de leiding zou krijgen van de nieuwe partij, Saragat of Nenni. De weg is nu vrij voor vice-premier Nen ni in geval beide partijen tot her eniging zouden besluiten. 7.30 uur Van onze sportredacteur 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Brandpunt, actualiteiten 8.45 uur Piste, variété 9.25 uur De vogel in de hand. famiheserie 10.00 uur Inflatie, een sluipend gevaar? 10.25 uur Epiloog 10.30 uur NTS-journaal. NEDERLAND II - NTS Nieuws in het kort NTS Confrontatie overwinnaar zonder vrienden Chiarevalle wordt ontdekt, film. en cfióteren Kijkers en luisteraars Op 1 januari waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 1.836.474 televisietoestellen aangegeven tegen 1.817.286 per 1 december j.l. (t.m. 18 januari 1.851.730). Er waren op 1 januari 2.659.161 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.660.938 op 1 december. Het aantal aansluitingen op de draadomiroep bedroeg op 1 januari 434.916 tegen 438.076 op 1 december. Lancering 2 februari Het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart NASA heeft plannen bekendgemaakt om op 2 februari een zonne-observato- rium (OSO II) te lanceren voor Indirecte kritiek op de president (Van Parijse correspondent) Een broeiend conflict over het atoomzwaard tussen de Franse lucht macht en het leger is plotseling met een harde klap geëxplodeerd. In een artikel in het tijdschrift van het leger ,,L' Armée" geeft de chef van de generale staf der infanterie, gene raal Le Puloch, in ongezouten ter- zijn oordeel over de welbekende Mirage 4-jagers die een essentieel element vormen in de strategie van „atoomzwaard". De generaal merkt langs zijn neus weg op, dat alleen overwegingen van naastenlief de hem nog kunnen weerhouden ge heime rapporten openbaar te maken die over de bruikbaarheid van de Mirages, die de Franse A-bom ten ten de moderne oorlogsvoering zijn opge steld. Het artikel van generaal Le Pu loch heeft, in aanzienlijk bredere kring dan de gebruikelijke lezers, om verschillende redenen levendige en soms ook verontwaardigde belangstel ling getrokken. In directe zin is de aanval vooral tegen de chef van het luchtwapen, generaal Martin, gericht die zich in andere tijdschriftartikelen tevoren evenmin had ontzien de mi litaire leiders der conventionele wa pens van antieke strategische opvat tingen te betichten. Dit soort interne duels om de hegemonie binnen het leger hebben andere landen en spe ciaal Amerika al wel eerder vertoond en ze zijn in zekere zin verbonden aan elke fundamentele omschake ling. Niettemin is het opvallend dat de minister van Defensie, Messmer, ge neraal Le Puloch schijnt te hebben toegestaan deze interne tegenstellin gen nu aan de grote klok te hangen. Niet alleen omdat deze opening van zaken uiteraard rechtsstreeks indruist tegen het principe van de militaire discipline waarvan men na de Al gerijnse oorlog meende, dat het door generaal De Gaulle weer in ere hersteld, maar vooral ook omdat de argumenten van de stafchef koren op de molen zijn van de binnen- de buitenlandse oppositie tegen gene raal De Gaulle's atoomzwaard. Inderdaad hebben de Fransen en andere tegenstanders van De Gaulles nucleaire ambities altijd betoogd, dat Frankrijk met zijn huidige ruim 60 Mirage- jagers die per stuk de lieve som van meer dan 20 miljoen gulden kosten geen schijn van kans maakten ooit ook maar één A-bom een vijandig object te zullen kunnen werpen. Met zijn argumenta tie neemt de stafchef indirect dus ook generaal De Gaulle in persoon onder schot. Over de reden waarom de minister van Oorlog deze maje steitsschennis heeft toegestaan zijn het ogenblik de meningen nog verdeeld. Het is mogelijk dat de tegenstellingen over deze fundamen tele kwestie binnen het leger zo hoog gestegen zijn, dat de minister zich genoodzaakt heeft gezien ter voor koming van een explosie het deksel de ketel maar liever op te lich ten. Al in december aanslag op trein Naar eerst thans is gebleken heb ben onbekenden op vrijdag 18 de cember 's avonds omstreeks 10 uur op de spoorlijn tussen Hoek van Holland en Rotterdam een ijzeren voorwerp gelegd. Toen de trein over het obstakel reed, gaf dat een enorme klap, waar door de bewoners van deze omge ving werden opgeschrikt. Zy waar schuwden de politie, die samen met de spoorwegrecherch eeen onderzoek heeft ingesteld. De Schiedamse po litie heeft indertijd geen ruchtbaar heid aan het geval gegeven en geen getuigen opgeroepen, maar een huis> aan-huis-onderzoek ingesteld in d< omgeving van de overweg. Zy is nog met het onderzoek bezig, dat tot dus verre echter nog niets heeft opge leverd. kening heeft gehandeld en, om zijn militaire geweten te ontlasten, zelfs niet voor een daad van insubordi natie is teruggedeinsd. Die laatste verklaring wint misschien nog aan waarschijnlijkheid door het feit dat de generaal over twee maanden de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Hy zal door deze donderslag de lucht voor zyn opvolger dus hebben willen ophelderen. Doch hoe men dit op zienbarende artikel ook wil uitleggen, zeker is dat de oppositie binnen en buiten Frankrijk niet zal talmen om zich luidkeels op deze onverwachte steun van de zyde van deze hoge Franse legerchef te beroepen. Nog een kans voor Concorde-plan Premier Wilson heeft gisteren een brief aan zijn Franse ambtgenoot Pompidou gestuurd over omstre den project voor een supersonisch verkeersvliegtuig, de Concorde. Het was een antwoord op de laatste brief van Pompidou d.d. 18 december over deze kwestie. -De Britten zouden be sloten hebben met het plan voort te gaan maar op kleinere schaal. Volgens kringen uit de omgeving van het Franse kabinet meent Frankrijk dat men zich zou moeten houden aan de oorspronkelijke over eenkomst in haar geheel. Regerings deskundigen en vakbondsleiders uit de vliegtuigindustrie zeiden, dat in krimping van het programma tot de bouw van twee prototypes de kosten van het project zou verhogen en vertraging zou brengen in de aan vang van de produktie. Hierdoor zouden de kansen voor te zijn op een Amerikaanse mededinger, zyn ver keken. In Londen werd gezegd, dat Wilson de gedachten wisseling met de Fran se regering nog wil voortzetten al vorens definitieve beslissingen over de toekomst van de Concorde worden genomen. Zij noemden Wilsons bood schap een „stap vooruit". een zeer grondige studie van de zon en hoe deze de omstandig heden op aarde beinvloedt. De 247 kg zware satelliet zal voortgaan met het zonneonder- zoek waarmee de Oso-I, welke in maart 1962 gelanceerd werd, een zo geslaagd begin gemaakt heeft. De Oso-II heeft instru menten aan boord voor een grondiger wetenschappelijke studie. De Oso-II zal door een drietraps Delta-raket in een 563 km hoge baan gebracht worden. Op deze hoogte zul len de gevoelige instrumenten me tingen kunnen doen welke niet be ïnvloed worden door de dampkring. Het voornaamste doel van het vlie gende laboratorium zal zijn de rönt gen, ultraviolette en infrarode stra len van de zon te meten. Deze ge vaarlijke straling wordt geabsorbeerd of teruggestoten door de dampkring. Het is mogelyk dat de metingen aan wijzingen zullen verschaffen hoe de zon van invloed is op ons weer, de draadloze verbindingen en de samen stelling Van de Allen stralingsgordels rond de aarde. Men hoopt ook gegevens te verza melen waardoor het mogelijk zou kunnen worden zonnevlekken te voorspellen. De Oso-II zou oorspronkelijk in april j.l. gelanceerd worden. De satel liet werd echter enige dagen voor de lancering ernstig beschadigd doordat de derde trap van de Delta-raket tij dens een beproeving oP de grond ont brandde. Elf mensen liepen toen brandwonden op, drie van hen wer den dodelijk verwond. Remco Cainpert De draad die Gomperts met „Literaire ontmoetingen" bij de AVRO had laten liggen vatte hij gisteravond bij de VARA weer op met het programma „Spreken met schrijvers", waar in Remco Campert door de AVRO uitgerangeerd van wege het gedicht „Niet te geloven", dit gedicht alsnog in context mocht voorlezen. We zagen Campert eerst in Antwerpen, waar hy tegenwoordig woont, daarna sprak hij zijn eigen biografie tegen een achtergrond van foto's waarbij enkele ge dichten en fragmenten van gedichten als ter zake doende tussenwerpsels werden inge voegd. Campert was. vertellend over zijn leven beter op dreef dan in het gesprek met Gom perts. dat weinig hout sneed. Zelf is Remco Campert geen groot spreker (laat staan een grootspreker), reden waarom hij de vorige maal al erg tegen de televisie-uitzending schijnt te hebben opgezien, maar als Gomperts zijn kennelijke be zwaren tegen zijn romans waarvan „Het leven is verruk- kelluk" zelfs nauwelijks genoemd werd) wat minder behoedzaam had uitgesproken, had Campert misschien uit nooddruft wel los moeten komen. Regisseur Henk Barnard die de moeilijke taak heeft te moeten voortborduren op de voortreffelijke reputatie van Hans Keller's „Literaire ontmoetingen", was er niet in geslaagd het programma dat tikkeltje extra kwaliteit te geven dat „Literaire ontmoetingen" van de rest onderscheidde. Wat dat betreft was de uitzending met Hendrik die Vries veelbelo- vender. Actualiteiten „Achter het nieuws" kwam Dick Verkijk jr. die voor zover M bekend een wereldprimeur is. s Verkijk had in Polen gehoord dat Russische artsen daar had- j| den verteld dat Joeri Gagarin aan evenwichtstoornissen leed na zijn ruimte vlucht, en speur- werk in filmjournaals had hem materiaal opgeleverd waaruit bleek dat Gagarin die zo op het oog gezond en wel uit de ruimte was teruggekeerd, een litteken op het voorhoofd en een stijve linker arm had opgelopen, nadat hij volgens officiële Russische =jj berichten 6 weken uit de roula- tie was geweest door longont- èteking. Dr. O. de Vaal bevestig- j| de dat het evenwichtsorgaan =j bijzonder gevoelig is. en zich na stoornissen niet of moeilijk her- stellen. Op Nederland n be- steedde „Attentie" aandacht aan de spoorwegaanslagen. door Gerard van den Berg van een fÊ emotioneel en opgeschroefd com- =i mentaar voorzien waarin dit T= jailbanditismewat al te ge- makkelijk werd toegeschreven aan krankzinnigen en maniak- ken. die ook nog met de tech- nisch foutieve term „de zwak- =5 begaafden uit den Dolder" wer- den aangeduid. Kleingoed I In „Tel uit je winst" sneuvel- s den achtereenvolgens de scha- ker, de beatle en de autoracer, ff Mevr. KieftKriek (Alberti- i| fan) en de boks jongen (door Eerdmans, in tijdnood, door de g ring gejaagd) haalden de vol- gende ronde wel. Wat tenslotte ff Annie Fratellini betreft: zij mag j§ dan een telg zijn uit een fameus 1 clownsgeslachthaar eigen g prestaties zijn te gering om haar g vaker dan eens in de vijf jaar voor de televisie te brengen. Dit programma was bijna een kopie van het vorige, een of twee jaar g geleden. Als clowntje doet zij l verrassende vondst van haar voorvaderen iiwjwiiiiwiiwi'iiiiMiimwiww'ffminiiiiii'ji'Hifiwiniii!! n, praatje. 11.15 Sopraan en plano: .45 KI land- ën tuinbouw. 12.30 Selectie van fllmmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of AVRO: 18.0 18.20 Uitz. van de WD Luistert naar De Stem van de WD. 18.30 Licht ens. en zangsolist: amusmuz. 19.00 Voor de kind. 19.05 Sportparade. 19.30 Eigen weg: progr. v. d. twintigers. 20.00 Nws. 20.05 en moderne rr cimbelrecital. hoorspel. 22.0 21.1 De zaak Palfry, Instr. combo 22.30 sportultsl. 23.05 Nieuwe l meded. ten: lichte 22.40 Act. gram. 23.55-24. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Lichte gr. rep. (7.30-7.40 Nws. 8.00-8.05 Over weging). i Voor de huis- Advertentie berichten en praatje. 13.00 Klass. gram. 13.45 V. d. vrouw. NCRV: 14.15 Mu- sette-klanken. 14.30 Klass. gram. 15.30 Klass. en moderne muziek. 16.00 Alle daags geloven, studiodlenst. 16.30 Vo- pinderliedjes. 17.45 Lichte gram. tlef. lezing. 18.40 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Geestelijke liederen. 19.45 Op de man af. praatle. 19.50 Lichte eram. burgers 1 23.30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: VPRO: 15.00-15.45 V. d. vrouw. 16.00-16.15 V. d. kleuters. NTS: 19.30 Uit de prullenmand (Aus dem Papierkorb)trucagefilm. 19.40 Van Gewest tot Gewest, reg. Journ. 20.00 Journaal. 20.20 Socutera. VPRO: Por tret van een sportman. 20.55 De Hol bewoners (The Cavedwellers)TV-spel. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws. 20.01 De Lucy Show - Reporter, een aardig© baan!, TV-film. 20.25 Liedjesprogram ma. VARA: 20.55 Dick Powell Theatre JSen schrijver in Hollywood. TV-fllm jf al te Jeugdige kij- HEBT U EEN RIJBEWIJS 7 Dan hebben wij voor U een goede baan! In het werk dan U denkt! KOM ER EENS OVER PRATEN OP ONZE KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DONDERDAG 21 JANUARI VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR. U bent van harte welkom in ons haltekantoor STATIONSPLEIN. LEIDEN. Noord - Zuid Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES OE N.Z.H. Boksbond distantieert zich van tv-pro»ramma De Nederlandse Boksbond distantieert zich van een t.v.-programma over boksen, dat vrijdag door de AVRO zal worden uitgezonden. Het was de bedoeling van de AVRO om na het vertonen van trainings opnamen onder leiding van overi gens niet door de NBB erkende in structeurs en een Amerikaans film pje, waarin jongens van 6 tot 8 jaar tegenover elkaar staan, de voor- en nadelen van de bokssport te bespre ken De AVRO had hiervoor enige of ficials van de Nederlandse Boks Bond uitgenodigd, maar het bestuur van de NBB weigerde, aangezien in voorgaande televisie-uitzendingen het boksen werd afgeschilderd als een rauwe en gevaarlijke sport. „Wanneer de televisie werkelyk be langstelling voor boksen heeft, dan zijn wc gaarne bereid om interres- sante wedstrijden op het scherm te brengen. We voelen er niets voor om over boksende jonge kinderen te praten", aldus het bestuur van de bond.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5