Timo Makinen favoriet in Monte Carlo zware Rallye Portisch vergroot voorsprong op Geiler zijn HAD PIJN IN RUG Sneeuwjachten decimeerden karavaan Op de weg beslist Zevenklapper voor de derde maal triomfator Lezers schrijven lillcx LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG *0 JANUARI 1965 (Van een onzer verslaggevers) Het besluit van het bestuur van de NeVoBo om De Vink en Constanse voorlopig niet in de selectietraining op te nemen, is in volleybalkringen met zeer gemengde gevoelens ont vangen. Enerzijds onthoudt men zich van commentaar, omdat, men het fijne van de zaak niet weet, anderzijds kan een goed verstaan der toch wel beluisteren dat men een maatregel als nu is genomen, aan de krasse kant vindt liggen. \VU hebben ons in verbinding gesteld met het bestuur van Blokkeer/DES, voor welke vereniging beide spelers in kwestie uitkomen. Men wilde geen commentaar geven omdat men zulks niet in het belang van de betrokkenen achtte. Wel echter -wilde het Blokkeer/DES-bestuur, by monde van de heer Van Iter- son, met nadruk verklaren dat De Vink al geruime tyd last had van een pyniyke rugspier, waardoor hu de smash, zijn grote wapen, niet voluit kon slaan. In de 2 toernooien, waarin hü mee speelde, respectieveiyk van Die Raeckse in Haarlem en van WA in Amersfoort, moest hij zich her haaldelijk aan het net forceren om tot slagwerk van enig formaat te komen. Een en ander resulteerde tenslotte in een opgeven van De Vink na de eerste van de vier in Amersfoort te spelen wedstrijden, zodat Blokkeer/DES met een ge leende speler het toernooi moest afwerken. We mogen hieraan toevoegen, dat De Vink ons begin december in Gymnasium by een wedstrijd zijn oude vereniging De Kangeroes al vertelde dat het met zün rug niet in orde was sedert de Olym pische Spelen. Wat Constandse betreft, deze had al by zyn vertrek naar Tokio van zyn vader de mededeling gekregen: „Na de O.S. alleen nog maar voor je vereniging competitie c.q. toer nooien spelen en geen wedstrijden meer voor de nationale ploeg, tot dat je studie is afgemaakt". Con standse had dan ook een brief zyn vader van deze strekking i gebracht, toen hü op het „matje" werd geroepen bij het bondsbestuur. Het bestuur van Blokkeer/DES ziet zün buiten de selectietraining plaatsen dan ook niet als een straf maatregel. „Een grandioze overwinning voor de wedstrijdleiding". Bijna einde loos herhaalde de zeker niet van ij delheid gespeende Louis Chiron zijn lofzang, toen dinsdag in Monaco bij een vroeg, maar toch al verkwik kend zonnetje de schamele resten van wat eens een trotse rallyekara vaan was zich aan de honderden toe schouwers op de boulevard Albert Premier toonden. De tanige wed- grote triomfen als grand prixcou reur heeft gevierd, genoot zichtbaar als hij één van de vele notabelen uit het vriendelijke Prinsdom duidelijk kon maken, dat de 34ste Rallye Monte Carlo een groot succes was ge worden voor commissaris-generaal Jacques Taffe en meer nog misschien voor diens rechterhand Louis Chiron. Chiron genoot zichtbaar, inderdaad. Tientallen jaren moet men immers teruggaan om een sten-it naar Monaco te vinden, waarin de moeilijkheden nóg groter zün geweest. Maar 36 wagens hadden de ruim 4000 km lange tocht naar Monte Carlo kunnen volbrengen. Voor ongeveer 200 dapperen was in het Zuidfranse land, waar de urenlange sneeuwjachten het zicht tot enkele meters terugbrachten een vroegtijdig einde gekomen van de rit naar het dwergstaatje. Voor Chiron, wiens geluk onvoorstelbaar was, stond het vast: de sterrit was overeenkomstig het ideaal van elke organisator op de weg beslist. OVERIJLD Goed werk Goed werk leverde Rob Slotemaker, die als enige van de vier vaderlandse rijders de tocht volbracht. De Neder lander, die met de Engelse navigator Alan Taylor reed. maakt deel uit van het Triumph fabrieksteam. In de laatste rallyenacht moest de Neder lands-Engelse coalitie onverwacht hulp bieden aan de Britse dames equipe Valerie Pirie en Susan Reeves, die eveneens in een fabrieks-Triumph uitkwamen. Het kostte Slotemaker, veel tijd en Valerie Pirie, de troef van de Engelse fabriek in de strijd om de Coupe des Dames bereikte deson danks Monaco pas, toen zy de tyds- limiet al had overschreden. De bijna drie kwartier, die de slip specialist verspeelde, liep hy in de laatste 200 km vrijwel geheel in, doch de opgelopen strafpunten behield hij uiteraard. Als de blonde rijder uit Het was een even overijlde als on juiste conclusie van de eens zo be roemde Monagask, bü wie de Jaren opvallend duidelijk gaan tellen. Na- tuuriyk, een uitvallerspercentage van rond 85% behoeft op zich nog geen veroordeling voor een sterrit in te houden. Kwalijk wordt het echter, als eenvoudige berekeningen direct al leren, dat geluk en pech de Rallye Monte-Carlo 1965 voor een heel be langrijk deel hebben beheerst. Er was maar weinig inzicht voor nodig om vast te stellen, dat de pechvogels, die in Athene, Lissabon, Parijs en Monte- Carlo de Grote winter-sterrit begon nen, wel heel erg ver van het winnen de nummer hebben gezeten in de Ral- lye-roulette. Fortuin Van de 83 equipes, die uit die plaatsen vertrokken, haalden er wel geteld 2 de finish. Frankfort was met een „score" van 3 van de 26 combina ties nauwelijks gunstiger. Het fortuin had duidelijk de zijde gekozen van degenen, die het rallye-avontuur in Warschau, Stockholm, Minsk en Lon den begonnen. Want van de 128 teams uit deze plaatsen volbrachten er 29 de opdracht van Louis Chiron, waarbij Stockholm en Minsk bijna 35% geslaagden leverden. De geluksvogels met de lagere num mers hebben op kritieke momenten de sneeuwjachten in meerdere of mindere mate gemist. Opvallend is, dat van de eerste* 125 startnummers er 25 de finish haalden, van de tweede serie nog 8 en van de laatste 125 maar één enkele, namelijk de rode Ford-Cortina van Henri Taylor. Het zou echter onjuist zijn te beweren dat de 36 equipes die de sterrit reglemen tair uitreden dat vrijwel alleen aan het lot te danken hebben gehad. De omstandigheden waren zelfs voor de gunstelingen van Vrouwe Fortuna zo zwaar, dat alleen de bekwaamsten de eindstreep hebben kunnen halen. En dan nog met ladingen strafpunten die bijna om computers smeekten. Seriedraverij in Hilversum (Van onze medewerker). Zevenklapper leverde gisteravond een unieke prestatie door voor de derde achtereenvolgende maal in drie weken tyds zowel in de afdeling als in de finale van de seriedravery te triomferen. In de serie schoot Vergay met zyn paard als een meteoor naar voren, had na een halve baanronde reeds zün 40 meter handicap op de kop goedgemaakt en zegevierde onbe dreigd in 1.26.— voor een verrassende Zippy Erebus en Cromwell W. De an dere afdeling was geëindigd in een overwinning voor Anja Kitty (Wage naar jr)die de zich fel verwerende Buick Magowan naar de tweede plaats verwees. In de finale schoot evenklapper weer als een katapult weg en kreeg aan de overzijde het com mando, gevolgd door Buick Mago wan en Anja Kitty. In het rechte eind sprak Anja haar laatste re serves aan, doch ook Zevenklap per gaf het uiterste en bleef in een prima 1.24.9 km tijd heer en meester. Buick Magowan werd derde. De Siriusprijs leverde een gedeelde trio-uitbetaling op. Koppejan won met de beste Brutus Stuermann vóór Beachcomber. De foto gaf geen ver schil tussen Chima Chima S en Adel- trant M, voor de derde en vierde plaats, zodat twee trio's werden uit betaald. Corita R (Heida) bleef in de Pola- risprijs van start tot finish op de ereplaats. Coby Kinley werd, ondanks een grote fout, toch nog tweede voor Ch. van Rood en Noot. Bij de leerlingen stuurde J. H. Scholten de favoriet All Prise naar een knappe 1.24.6 triomf, met Yvonne Magowan en Y Paula als tweede en derde. De Vegaprijs gaf een surprise, niet zozeer door de zege van de favoriet Blanchefloor (Vergay) als wel door de verrassende tweede plaats van Azalea B (pl. f 12.40, cov. f 29.20) en de der de van Coma M. Het trio gaf daar door f 2009.80 voor f 1,—. Uitslagen De uitslagen lulden: Rlgel-prijs, le serie: 1. Anja Kitty (J. Wagenaar Jr.) (1.28.9); 2. 'a W. Tot.: v v. 2.70, koppe Zevenklapper (M. Vergay) (1.26.-); 2. Zlppy Erebus; 3. Cromwell cov. 6.70, koppel 46.50. Polaris-prljs1. Corita R (K. Heida) (1.33.6); 2. Coby Kinley; 3. Ch. van 1. All Prise (J. 2. Yvonne Mago- Y Paula. Tot.: wi. 11.80, pl. .30, 1-60. cov. 3.90, koppel 2.70. Vegaprijs: Finale Rlgelprijs: 1. Zevenklapper (M. Vergay) (1.24.9); 2. Anja Kitty; 3. Buick Magowan .Tot.: wi. fl.60, pl. Zandvoort die hulp niet had behoe ven te bieden was hij ongetwijfeld ernstig kandidaat geweest voor een heel hoge klassering. De slotklasse- mentsproef van woensdagnacht die over 610 km gaat, biedt de Nederlan der echter nog grote mogelijkheden. Favoriet De 34ste Rallye Monte Carlo kent, ondanks de harde slagen waarvoor het noodlot zorgde, nog vele favorie ten. De BMC-ryder Timo Makinen, als enige vrij van tij dstrafpunten, is, voorzover dat aan de hand van de Horn week naar Schiermonnikoog De V.V.V. van Schier m on- nikoog, die grote bewondering i heeft voor de kwaliteiten i internationaal bekende i scheidsrechter Leo Horn, heeft i na minder prettige ervarin- 1 gen enige tyd op non-actief ge- 1 stelde scheidsrechter en zyn i 1 echtgenote een week gratis ver- i 1 biyf op het rustige eiland aan- i 1 geboden. De heer Horn heeft de I uitnodiging in principe aan- r de ereprijs en de 12.000 Franse franken, die de eerste plaats in het eindklassement voorts oplevert. Ook de fabrieks- equipes van Citroen worden hoog gewaardeerd, speciaal de Belgische combinatie Lucien Bianchi- Jean Dumortier. De Europese rallye kampioen Eugen Boehringer met zijn grijze Porsche, de Franse Citroenrij der Robert Neyret en de Brit Peter Harper met zijn Sunbeam-Tiger heb ben in de slotproef van woensdag nacht ook nog vele mogelijkheden. Pat Moss is, evenals vorig jaar, vrij wel zeker van de eerste plaats in het klassement voor de Coupe des Dames. KUNSTRIJDEN Olympisch zilver Kilius-Baumler in gevaar? De kans is niet uitgesloten, c Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler als winnaars van die zilve ren medailles in Innsbruck uit de Olympische annalen zullen worden geschrapt. Bij het I.O.C. zijn de laatste tijd beschuldigingen tegen het Duitse paar binnengekomen waaruit moeten blijken, dat Marika en Hans Jürgen geruime tijd vóór de Olym pische Spelen zich contractueel als beroepsrijders hebben gebonden. Er zou zelfs een document op tafel zyn gekomen, dat als bewijs dient van het feit, dat het contract op 27 sep tember 1963 is getekend. Het betreft een zakeiyke verbintenis met de Mllnchener kunstschilder Hans Engel. Het Duitse Olympisch Comité heeft een commissie van onderzoek benoemd. Het rapport van de com missie zal in juni a.s. tijdens de ver gadering van het Internationaal Olympisch Comité te Lansamne wor den behandeld!. Hoogovenschaaktoernooi De Hongaar Portisch heeft, dankzij een scherp gespeelde partij tegen de Joegoslaaf Petar Matanovic, de leiding in het Hoogoven-schaaktoernooi be houden. Met nog vier ronden voor de boeg heeft de Hongaar een totaal van acht punten uit elf partijen. Hij heeft één punt voorsprong op zijn grootste concurrent, de Rus Gelier, die met zwart tegen de Nederland se grootmeester Jan Hein Don- ner speelde. Het werd een secuur spel, waarin wit er zorgvuldig voor zorgde zyn gevaariyke opponent geen blijvende aanknopingspunten te verschaffen. Het werd na 21 zetten remise. De snelle remise IvkovSmedere- vak bracht de zwartspeler op 6 punt, een voorwaarde voor een z.g. mees- terresultaat. Het is echter niet zeker, dat hem vanwege dit resultaat de titel internationale meester zal wor den verleend. De wereldschaakbond overweegt een bepaalde verzwaring toe te passen. Dat Ivkov nog toer- nooi-winnaar zou kunnen worden, moet uitgesloten worden geacht. Uitslagen Grootmeestergroep: Matanovic (J.- Sl.)Portisch (Hong.) 01; Lange- weg (Ned.)-v. d. Berg (Ned.) Pachman (Tsj.-Sl.)Lehmann (Did) afg.; Lengyel (Hong.)—Van Schel- tinga (Ned.) 01; Bobotsov (Buig.) —Medina ((Sp.) afg.; Bagirov (Rusl.)Johannes (Noorw.) afg.; Ivkov (J.-Sl.)Smederevac (J.-Sl.) V2Donner (Ned.)Geiler (Rusl.) De stand luidt: 1. Portisch 8 pnt; 2. Geiler 7 pnt; 3. Bobotsov 6 pl. 1 afg.; 4/5. Donner en Smederevac 6 pnt; 6/7. Johannessen en Pachman 5Vs pl. 1 afg.; 8/9/10. Van Scheltin- WIELRENNEN Kees Pellenaars in ziekenhuis Kees Pellenaars, ploegleider van Televizier, zal vrijdag wegens een zenuwontsteking in zyn been opge nomen worden in het revalidatie centrum in Breda. Men vermoedt dat de behandeling een viertal weken in beslag zal nemen. Langeweg en Ivkov 5% pnt; 11. Lehmajnm 5 pl. 1 afg.; 12 Matanovic 5 pnt; 13. Medina 4% pL 1 afg.; 14. Lengyel 4 pnt; 15. Bagirov 3% pl. 1 afg.; 16. v. d. Berg 2% pnt. Meestergroep, zevende ronde: Ka- raJklaic (J.-Sl.)—Piket (Ned.) 1—0; Kienlnger (Did)Gereben (Zwits.) Crabbendam (Ned.)Giustu- lusi (It.) 1—0; Kramer (Ned.)— Balasjof (Rusl.) afg.; Muller (Did) Flesch (Hong.) afg.; Van Geet (Ned.)De Rooi (Ned.) afg. Stand: 1. Van Geet 5 pl. 1 afg.; 2. Flesch 4Vt pl. 1 afg.; 3/4. Gereben en Karaklaic 4 pL 1 afg. Dames, zevende ronde: K. Jova novic (J.-Sl.)R. Jovanovic (J.-Sl.) 10; Timmer (Ned.)Heemskerk (Ned.) afg.; Nicolau (Roem.)—Mul der (Ned.) 10; Roodzaint (Ned.) Ivanova (Buig.) %-%; Konarkovska (Polen)Bruce (G.-B.) 10; Litmo- novicz (Polen)Vreeken M. Stand: 1. Nicolau 5% pnt; 2 Jovanovic 5 pnt; 3. R. Jovanovic 4 p. Volleybalcompetitie SVL VERLOOR VAN RAP1DE Het was gisteravond in het Gym nasium niet aan het spel van Rapide te zien dat deze ploeg de tweede plaats op de rangfUjst van de Over gangsklasse XI bezet. Goed, de onders wannen de laatste set overtuigend, dde score was 16-14, 9-15, •16, 15—3 en 0—15, maar dat lag bepaald eerder aan de ineenstorting Dick Passchier cs., die er niet in slaagden de toch werkéhjk niet zo moeiiyke service van de gasten in een bespeelbare set-up om te zetten, een eigen verdienste. SVL wis selde goede momenten af met slechts dat is zo de gehele wedstrijd ge bleven. Maico Kok en Peter Danz sloegen dan weer eens dreunend raak en dan weer de bal ver buiten de ïywen. Jammer overigens, dat Kees de Rooy na de derde set, hy was gewisseld voor Jacques Stieding, niet meer in het veld kwam. Mis schien had zyn slagkracht doorslag kunnen geven. V olleybalprogramma Het programma voor deze week luidt: Dames, overgangsklasseheden- avonds Gymnasium: KVCKange roes (8 uur); vrijdag, Haarlem: HBC —SVL (8 uur). Heren, overgangsklasse: vrijdag, Gymnasium: WSUS 2 (8 uur); KangeroesDe Bllnkert (9.15 uur). TENNIS GOED BEGIN IN MIAMI De drie Nederlandse tennismeisjes, die een trip door Florida maken, heb ben de eerste wedstryden van het derde toernooi waaraan zy deelnemen met goed succes doorstaan. Betty Stöve, derde geplaatst door haar overwinning in het voorgaande toernooi won haar party voor de eerste ronde tegen de plaatselyke speelster Shirley Nataluk met 60, 61. Elly Krocke zegevierde in de tweede ronde met 61, 60 over de New- yorkse Karol Gagliano. zy had een bye in de openingsronde, evenals de ais eerste geplaatste Trudy Groen man, die nog niet op de baan behoef de te verschynen. Waterpolonieuws De damesderby tussen de water- poloteams van De Sleutelstad en LGB, welke gisteravond in de Over dekte is gespeeld, heeft een kleine maar verdiende 43 overwinning opgeleverd voor het geroutineerde Sleutelstad-zevental. Bü de rust moesten de Golfbreeksters reeds tegen een 82 achterstand aankij ken. LGB liep hard van stapel. Wil van der Drift en Cora Blom gaven hun ploeg spoedig een 0—2 voorsprong, maar toen ging het opeens niet meer. De Sleutelstad werd sterker en de schotvaardige Riet Duffels zette nog voor de rust de achterstand om in een 3—2 voorsprang. Toen Ellie Doove-Stouten er na de hervatting 4—2 van maakte was de strijd be slist. Wil van der Drift bepaalde kort voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Delfgaauw de eind stand op 4—3. In de voorlaatste nacht van de zesdaagse van Beriyn konden de Duitsers Kemper/Oldenburg hun voorsprong van een ronde handha- De stand was hedenmorgen by de neutralisatie: 1. Kemper/Olden burg 284 pnt; op één ronde; 2. Post/ Pfenninger 347 pnt; 3. Bugdahl/Renz 180 pnt; 4. Lykke/Eugen 106 pnt; op twee ronden; 5. Rudi Altig/Junker man 170 pnt. BIJ DE FIFA NIETS BEKEND Er is de laatste tyd sprake van dat de FIFA van plan zou zyn de bui tenspelregel te veranderen, teneinde het voetbalspel attractiever te ma ken. Feyenoord en DOS waren reeds van plan proefwedstryden te gaan spelen, resp. tegen Alkmaar en Ve- lox, maar daar zal niets van komen. De heer Lo Brunt, secretaris-pen ningmeester van de KNVB, heeft nl. een brief ontvangen van de FIFA, waarin hem verzocht wordt geen toestemming voor dergeiyke wed stryden te geven, omdat van een nieuwe buitenspelregel by de FIFA niets bekend is. De heer Brunt heeft Feyenoord en DOS in deze geest een briefje gestuurd. De proeven met de nieuwe buiten spelregel zouden hierop neerkomen, dat de 16-meteriyn zou worden doorgetrokken tot de zijlijnen en dat men alleen daarachter off-side zou kunnen staan. Van Gooswilligen niet meer in oranjeteam Jan van Gooswilligen stelt zich niet meer verkiesbaar voor het Ne derlands hockey-elftal. De SOHC-er heeft een brief ge schreven aan de elftalcommissie van de KNxïB, waarin hy mededeelt met internationaal hockey te willen stop pen. Van Gooswilligen, die nu 29 jaar is, heeft 58 wedstrijden in het natio nale team gespeeld. De laatste drie jaar fungeerde deze bekwame ach terspeler als aanvoerder. Hy zal wel voor SCHC biyven uit- I komen. Schaakconflict Mynheer de Redacteur, het Het LSG-bestuur betreurt groeien van een incident tussen le den van de belde grootste Leidse schaakverenigingen LSG en Philidor tot een wezenlijk conflict in hoge mate. Toch moet het het LSG-bestuur van het hart, dal; uw verslaggever niet op de hoogte schynt te zyn van een aantal details, die het menings verschil tussen beide schaakvereni gingen in een Juister daglicht plaat sen. Hy stelt nameiyk, dat „de moeiiyk- heden tussen de beide verenigingen begonnen, toen Philidor een LSG-er, die een Philidorlid had beschuldigd van een poging tot omkoping, de toegang tot de clubavonden ontzeg de". Hierby wordt de indruk gewekt, dat er een direct, oorzakeUjk verband bestaat tussen het „besohuldigen" en het „ontzeggen van de toegang". Te genover voorzitter en secretaris van het LSG is evenwel door de voor zitter en secretaris van Philidor ver klaard, dat het geenszins de bedoe ling was een uitspraak te doen over het al of niet gefundeerd zyn van deze beschuldiging. Het bestuur van „Philidor" wenste echter de LSG-er in kwestie niet meer te zien op zyn clubavonden, omdat binnen de eigen vereniging zioh twee stromingen be gonnen te openbaren en het een ver storing van de orde niet wenste. Het bestuur van Philidor wenste geen enkele uitspraak te doen met de be wuste maatregel, zo werd ons van de zijde van het Philidorbestuur mee- Er zijn besprekingen geweest tus sen beide verenigingen. Daartoe heb ben voorzitter en secretaris van LSG zich tot tweemaal toe naar „Philidor" begeven om aldaar contact te hebben met de voorzitter en secretaris var „Philidor". Daarby is toen niet al leen „de wens uitgesproken spoedig een eind aan het conflict te maken zoals uw blad het stelt, neen, er werd toen tussen de vier gesprekspartners beide malen volledige overeenstem ming bereikt over de te volgen pro cedure om tot een oplossing te gera ken. Onder meer is by een van deze gelegenheden een schrijven opgesteld, dat door het twistende Philidor- en LSG-lid zou kunnen worden onder tekend om het conflict uit de wereld te helpen. De vier gesprekspartners waren het over de inhoud van dit schryven volledig eens. Ook de LSG- er, die by de zaak betrokken was, was onmiddeliyk bereid deze verkla ring te ondertekenen, maar biykbaar is er toen intern by Philidor iets misgegaan Tenslotte wenst het LSG-bestuur te constateren, dat het tot tweemaal toe pogingen in het werk heeft ge steld tot een oplossing van het con flict te geraken, dat ook van de zyde van de overkoepelende Leidse Schaakbond hiertoe stappen zyn on dernomen, dat van de zijde van Phi lidor echter geen enkel initiatief is genomen dan dat deze schaakvere niging het LSG-bestuur toestaat via de dagbladpers kennis te nemen van zyn besluit het aanstaande LSG- lustrumtoernooi, waaraan uw blad enige dagen geleden een uitvoerige beschouwing wydde, te boycotten. hoogachtend, de secretaris van het Leidsch Schaak-Genootschap Dr. J. B. Wilterdink, Nassaulaan 51, Oegstgeest. Prins Bernhard naar DWS-Vasas ZKH Prins Bemhard zal op 24 februari in het Olympisch Stadion de wedstrijd DWSVasas Gyoer in de kwartfinales van de Europa Cup bijwonen. Damcompetitie FELLE JACHT OP NGD In de eerste klasse van de LDDB. competitie ziet het er naar uit, dat NGD er ook dit jaar niet in zal sla gen kampioen te worden. Door onvolledig uitkomen (wegens ziekte) had de club uit Ter Aar een slechte finish: 2 punten uit 4 wed strijden. Wie de uiteindeiyke kam* pioen wordt is niet te voorspellen, hoewel Kyk Uit het lichtste wed- strydprogramma heeft. LDC n behaalde in haar tiende wedstrijd verrassend een puntje te gen HDC n. De ploeg uit Hoorn, die by winst, theoretisch nog een goede kans op de titel had, kan als uitge schakeld worden beschouwd. Andera is de situatie by Lisse. Met een klin kende overwinning (15-5) werd DCL II aan de kant gezet, hoewel vermeld moet worden dat de Leide naars on nodig, zeker drie punten verspeelden. NGD kwam in de laatste wedstrijd heel moeizaam tot een overwinning op SS II. Ook nu weer kwam de ploeg uit Ter Aar met een incomplete uit. Uitslagen LDC XIKDC II 8-12; LDC II— HDC H 10-10; Lisse—DCL II 15-5| SS II—NGD 9-11. Stand le klasse; 1. NGD 11-14; 2 en 3. Kijk Uit en RDC n 8-12;' 4 WDG n 11-12; 5. LDV III 9-U; 6 Lisse 7-10; 7. KDC H 11-10; 8 HDC II 5-6; 9. ADC D 7-5; 10. DCL H 9-5; lr. LDC II 10-3; 12. SS II 6-2. BOKSEN Aad Jansen moet onder het mes (Vam onze correspondent) De Jonge Rotterdamse bokser Aad Jansen, die maandagavond in de """gise Dierentuin zyn eerste prof- strijd bokste, zal voorlopig nriefc meer in de ring verschynen. In de wedstrijd tegen de Belg Emllio kreeg hy door een kopstoot een kaaktrac- tuuir. Ben onderzoek is gebleken dat de kaak overdwars gescheurd is. Overmorgen wordt hy geopereerd in het oogziekenhuis. Carlos „Morooho" Hernandez uit Venezuela is de nieuwe wereldkam pioen in het licht weltergewlcht. Hy versloeg dinsdagavond in Caracas da Amerikaan Eddy Perkins, titelhouder sinds 15 juni 1963, door een overwin ning op punten. Het byzonder sportieve publiek pro testeerde luidruchtig en gaf aan Per kina de voorkeur, die vooral in de eer ste negen ronden biyk had gegeven een zeer kundig pugilist te zyn. Is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. plantage-tabakken =75ct Mr. H. L. de Vries gouverneur van Suriname Mr. H. L. de Vries is by Kon Besluit van 18 januari benoemd tot gouverneur van Suriname. Hy zal als zodanig optreden met ingang van de dag waarop hy zijn ambt in Suriname aanvaardt.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4