Tweede cross-zege van Cock van der Hulst Denis come-back Law maakt iets van groots Nederlands badminton te sterk voor Belgen Matige resultaten van Leidse teams Cubaanse ballingen werpen bommen op suikerplantages LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 JANUARI 1965 Joop Zoetemelk een klasse apart bij de nieuwelingen Cock van der Hulst heeft zijn tweede cycle-cross-overwvnning van dit seizoen behaald. De Zoeterwoudse renner voeldein de zanderige en niet al te zware cross op de Hüversumse heidedat het ging en trok er direct tussen uit. De pas amateur geworden Voorschotenaar Ton van der Valk zag in de laatste ronde zijn derde plaats verloren goan en fi nishte terneergeslagen als zevende. Cor van Tol legde op de vijfde plaats beslag. Stromende regen In het Limburgse Sibbe was Hu/ub Haring s zaterdagmiddag opper machtig. Van der Hulst eindigde als vijfde met Van der Valk aan zijn wiel. Joop Zoetemelk was bij de nieuwelingen dit weekeinde veruit de sterkste en voegde weer twee overwinningen aan zijn erelijst toe. Veel twijfel heeft Huub Harings er zaterdagmiddag in zijn oude woonplaats Sibbe niet over laten be staan, wie er met de overwinnings- bloemen zou gaan strijken. Onmid dellijk na het startschot de stro mende regen had de moedige cros sers al spoedig in zwaar bemodderde renners veranderd was de sterke Limburger meeggesprongen en al leen zijn jongere broer Jan zag kans enigszins bij hem in de buurt te blijven. Moeizaam ploeterden achter deze koplopers de Nederlandse cross-kam pioen Cor Rutgers, Cock van- der Hist, Jan van der Ceest en de voor het eerst als amateur rijdende Ton van der Valk voort. Zij voelden zich op de vette Limburgse löss allerminst op hun gemak, terwijl ook het las tige parcours met de vele steile hel lingen en de gemene „bagger"-boch- ten hen niet erg lag. Huub Harings reed in de laatste ronden zijn broer Jan op een flinke achterstand. Rutgers eiste de derde SCHAATSENRIJDEN Op Deventer kunstijs Hoorneman wint twee afstanden De 31-jarige Jaap Hoomeman uit Brummen heeft de leiding behouden in de nationale langebaancompetitie waarvoor zondag onder slechte weersomstandigheden storm er regen op de Deventer Kunstijs baan de 1500 en 5000 meter zijn gere den. Hoomeman won beide afstan den: de 1500 meter in 2 min. 295 de 5000 meter in 9 min 11.6 sec. Het derde en laatste deel van de compe titie wordt op 12 en 13 februari in Deventer gehouden. 1500 meter: 1. Hoorneman (Brum men) 2595; 2. Lourens (Zutfen) 2.32.5; 3. Hekelaar (Velp) 253.8: 5000 meter: 1. Hoomeman 9.11.6; 2, Hilgeman (Linschoten) 9.17.3; 3. De Groot (Apeldoorn) 950.8. Klassement: 1. Hoomeman 201.327 pnt; 2. Lourens 202.70 pnt; 3. Hilge man 203.630 pnt. Een wedstrijd over 1000 meter dames werd gewonnen door Carry Geijsen (Amsterdam) in 1 min 46.8 sec., voor Ans Schut (Apeldoorn) in 1.48.5 en Bep Geijsen in 1.53.2. In het klassement over de drie gereden af standen (500, 1000 en 1500 meter) be zet Carry Geijsen de eerste plaats met 155.767 pnt. Als tweede en derde eindigden Wil van Wees (Muiden) :s voor zich op, terwijl de leeg- gereaen Jan van der Geest als vierde finishte. Van der Valk ging aan het wiel van Van der Hulst als zesde over de streep. Joop Zoetemelk was bij de nieuwe lingen een klasse apart. Moeiteloos hij de leiding van het veertig sterke veld en bouwde een grote voorsprong op. Een voorsprong, aan de finish meer dan drie minuten bedroeg. Hilversum In de lichter, maar lange cros: hec heide-achtige gebied even buiten Hilversum kwam Cock van der Hulst bijzonder goed uit de voeten. Direct na de start was Cock van der Hulst alleen op avontuur gegaan. Met de gevaarlijke Maaslander Jan van der Geest, de oude rot Manus Brinkman, de Alphenaar Cor van Tol en de Voorschotense renner Ton van der Valk in zijn spoor, werden de kilometers rustig onder de wieltjes door gedraaid. Een kleine tempo-verhoging in de vijfde ronde vergrootte zijn voorsprong aanzien lijk en toen was het de vele toe schouwers wel duidelijk dat, de Zoe- terwoudenaar zegevierend door de finish zou gaan. In de laatste ronde probeerde Van der Geest en Brinkman nog wel de achterstand goed te maken, maar het gat met Van der Hulst viel niet meer te overbruggen. De 18-jarige Ton van der Valk kreeg in de laatste kilo meters een irmnicing en moe6t zijn derde plaats prijsgeven. Als zevende ging hij over de eindstreep. Cor van Tol finishte als vijfde. Joop Zoetemelk was bij de nieuwe lingen, die 15 km moesten afleggen lieer en meester. Bennie van der Hulst legde bij de adspiranten op de derde plaats beslag. LANDELIJKE ZWEMCLUBS COMPETITIE De sportcommissie van de KNZB heeft besloten om met ingang van dit jaar een landelijke competitie in te stellen voor zwemverenigingen, zowel voor dames als heren. Vóór 15 maart 1965 zullen de clubs in onder linge kring of nationale wedstrijden op alle persoonlijke 100 meter num- 5, de 200 meter wisselslag en de 200 meter schoolslag tijden moeten maken, die gelden als selectie om toegelaten te worden tot de volgende ronde. Ook zwemploegen van meisjes en jongens zullen in competitiever band tegen elkaar uitkomen. De snelste zes ploegen zullen daarna uitkomen in een nationale wedstrijd om het kampioenschap van Neder land, voor welke wedstrijd men zich kan plaatsen via de voorwedstrijden. Op elk nummer zullen de clubs met twee zwemmers of zwemsters moeten uitkomen. Het Braziliaanse troetelkind Pe- le schitterde ter afwisseling weer eens in een zaterdag in Santiago gespeelde wedstrijd tussen zijn club Santos en de Tsjechische selectie- ploeg. Pele scoorde viermaal, Santos won met 6—4. De Rotterdamse schermster Ma rieke Visser (Van der Voodt) is gis termiddag in het Haagse Amicitia Nederlands kampioen floret eerste klasse geworden. Zij versloeg in de finale de Amsterdamse Helen Petrus met 81. Voetbal in Engeland Een beeld van de blussings- en reddingswerkzaamheden op het terrein waar in Wichita in Kansas een Amerikaanse tank vliegtuig op een aantal huizen stortte. Vele huizen vlogen in brand en tientallen mensen kwa men om het leven. Een schorsing van 28 dagen heeft de vorm van Denis Law, voetballer nummer één van Groot-Brittannië, geen kwaad gedaan. De blonde Schot, bijna even berucht om zijn vaak re calcitrante houding als beroemd om zijn kunde, maakte zaterdag met zijn club Manchester Uni ted een briljante come-back in Nottingham tegen Forest. In de derde minuut reeds gaf de gretige voetballer van het jaar zijn wil om van zijn terugkomst iets groots te maken gestalte in een prachtig doelpunt en na ruim een half uur, toen de United door twee goals van linksbuiten Alan Hinton een 2—1 achterstand had opgelopen, hielp hij zijn ploeg over een inzin king heen door een moedgevende tweede treffer. Twee—twee werd ook de eindstand, al vond Law in de tweede helft nogmaals de weg naar het doel. De arbiter keurde echter deze treffer af na er oorspronkelijk zijn fiat aan te hebben gegeven. In running met 161517 en Corry Ruben (Am- met 2—1 door toedoen sterdam) met 162.533 pnt. 1 Tumbling Gpora» g Met dit gelijke spel bleef Manches ter United in de running, want top- ploeg Leeds United kwam, uit tegen Leicester City, ook niet verder dan een puntenverdeling. Chelsea profi teerde van deze kleine misstappen. Het jonge Londense team, dat vooral steunt op een prachtige lichamelijke conditie, versloeg stadgenoot Pulham Bobby George Graham. Pul- RONDOM DE KORF Danaïden leidt na zege op Zwervers Het terrein aan de Montgomery- straat bleek gisteren het enige be speelbare korfbalveld in Zuid-Holland te zijn. Zuiderkwartier versloeg hier op maar tenauwemood OSCR (3-2), terwyl er De Danaiden dit tegen Zwervers iets ruimer deed: 41. De blauwwitten zyn door deze zege aan de kop van 2B gekomen. De sterke wind heeft een zeer grote invloed gehad op het duel, dat Zui derkwartier en OSCR uitvochten. Krachtsverschil was er nagenoeg niet en het was de geluksfactor, die vooral bij het schieten de doorslag gaf. OSCR nam door Geluk de leiding, maar Nieboer en Mooten zorgden er voor dat de Leidenaars de rust met een 21 voorsprong konden ingaan. Gressie maakte er na de hervatting 3—1 van en Zuiderkwartier had nu de kans om door te drukken. De Lei denaars verzuimden dit echter. Het werd uiteindelijk 3—2 door Coraelisse, die van een Leidse verdedigingsfout profiteerde. Danaiden heeft de leiding in 2B van Rozenburg over genomen door haar achterstallige wedstrijd tegen Zwervers met 4—1 te winnen. Ook hier had de wind een nadelige invloed op het spelpeil. Technisch was de thuisclub beslist beter en De Da naiden kwam door een treffer van G. Nap aan de leiding. Dekker zorgde even later voor de gelijkmaker: 1—1. A. van Nierop en H. van der Leeden zorgden voor een 3—1 voorsprong met rust. Na de hervatting maakte D. Beekman er nog 4—1 van. Uitslagen KNKB: Z/Wesfc I: Zuiderkwar tier—OSCR 3—2. 2B: Danaiden— Zwervers 4—1. Microkorfbal: Utrecht: Fluks—SVK 2—2; FluksTovers 1—2; Fluks— Olympia 6—1. Rijnsburg, adspiranten: Afd. I: De Algemene A—Crescendo A 0—0; Da naiden A—Fluks A 2—0; KNS A— Zuiderkwartier A 0—1; Crescendo A— Danaiden A 15; Fluks AKNS A 0—1; De Algemene A—De Danaiden A 1—7 KNS A—Crescendo A O-l; Zuiderkwartier A—Fluks A 5—1; KNS A—Algemene A 0—2; Fluks A— Crescendo A 1—0; Danaiden A—Zui derkwartier A 0—3; De Algemene A— Fluks A 2—1; Crescendo A—Zuider kwartier A 24; Danaiden AKNS A 5—1. Eindstand: 1. Zuiderkwartier A: 2. Danaiden A. Afd. II: Danaiden B—KNS B 3—0; Madjoe A—Noorderkwartier A 0—0; Orientis A—Zuiderkwartier B fl—1; Zuiderkwartier B—Danaiden B 2—3; Noorderkwartier A—Vic. Orien tis A 1—1; Danaiden B—Madjoe A 6-0; Vic. Orientis B—KNS B 3—0; Zuiderkwartier B—Noorderkwartier A 0—2; Vic. Orientis A-^Danaiden B 0—2; Noorderkwartier A—KNS B 1—0; Madjoe A—Zuiderkwartier B 0—1; Danaiden B—Noorderkwartier A 2—0; KNS B—Zuiderkwartier B 1—1; Madjoe A—Vic. Orientis A 1—0. KNS B—Madjoe A 1—1. Eindstand: 1. Danaiden B; 2. Noor derkwartier A. DENIS LAW hams tegendoelpunt viel pas tegen het einde. Door deze overwinning naderde Chelsea leider Leeds tot op een punt. Onderaan is de situatie voor de Wolves nog steeds niet rooskleurig, ai wonnen zij met 42 van de hoog geplaatste Blackburn Revers. De achterstand op Sunderland, dat voorlaatste staat, bedraagt nog altijd vijf punten. Eén punt meer dan Sun derland heeft Aston Villa, dat in haar pogingen om degradatie te ont gaan voor de achtste maal in succes sie een overwinning behaalde op eigen veld. Blackpool was ditmaal het slachtoffer, 4—2. Overigens vraagt men zich mo menteel in Engeland af of lands kampioen Liverpool nog gaat mee draaien in de strijd om de titel. Na een zwak begin hebben de „Roden van Anfield Road" zich voortreffe lijk hersteld. Zaterdag bleven zij voor de veertiende achtereenvolgen de maal ongeslagen. Uitslagen Aston VillaBlackpool 3—2 BurnleyBirmingham City 20, FulhamChelsea 1—2, Leicester Ci ty—Leeds United 2—2, Liverpool- Sheffield Wednesday 4—2, Not tingham Forest—Manchester United 2—2, Sheffield United—Everton 0-0, Stoke City—West Bromwich Albion 2—0, Sunderland—Arsenal 0—2, Tot tenham HotspurWest Ham United 3—2, Wolverhampton Wanderers- Blackburn Rovers 4—2. Sportsplinters Twee spielers van Jamaica en één van Cuba werden door arbiter Leonardo Bonillo. (Porte Rico) voor tijdig naar de kleedkamer verwezen tijdens een zaterdag in Kinkston ge speelde wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1966. Het duel, dat vaak meer weg had van een veldslag, werd door Jamaica met 2— 0 gewonnen. Regine Heitzer, de „eeuwige tweede" in de internationale titel- toemooien kunstrijden achter Sjouk- Je Dijkstra, is in Klagenfurt weder om Oostenrijks kampioene geworden. In een wedstrijd om de West- Europa-beker voor ijshockeyteams verloor Amstel Tijgers gisteren in Keulen met 101 van Keulen. Henk Weys, al twee jaar lang twee de van Nederland, is zondag in de Marlothal voor de tweede ach tereenvolgende maal de sterkste bad min to nspeler van de Benelux geble ken. Althans van Nederland en Bel gië, want van Luxemburg is het niet zeker of er überhaupt badminton wordt gespeeld. Henk Weys dus eerste in Benelux- verband en tweede in eigen land. Een contradictie die wordt ver oorzaakt door de reglementen, die internationaal contact voor junioren niet toestaan. Van Nederlandse zijde waren daardoor de beide nationale kampioenen, Herman Leidelmeier en Agnes Geene, niet beschikbaar. Imre Rietveld, daarentegen voor de eer ste maal wek Zij won zonder man keren het dames enkelspel. Overigens bleek duidelijk hoezeer het Nederlandse badminton bezig Is boven dat van België uit te groeien. Het vorig jaar in Brussel waren de Belgen in alle finales vertegenwoor digd en wonnen zij twee titels. Nu droegen van de tien finale-combi naties slechts twee de Belgische na tionaliteit en ontging Nederland al leen de titel in het gemengd dub belspel, waarvoor de Belgen hun bes te krachten gespaard hadden. Voor het overige domineerden onze land genoten. Vooral in het dames enkel spel waar geen van de Belgische deelneemsters de halve finales haal den. Desondanks ondervond Imre Rietveld stevige tegenstand: in halve finales van titoelhoudster Hen- riette Ernst (11—5 11—9) en in de eindstrijd van Felice de Nooyer (11—5, 11—6). Henk Weys vond op de weg naai titelprolongatie twee Belgische tegen standers: Roger van Meerbeek ei Ton Verstoep. Beide malen bleek het uithoudingsvermogen van de Neder landse nummer twee doorslagge vend: 11—15 15—11 15—8 en 15-13 156. Hy had nog fut genoeg om samen met Pim Seth Paul het herendubbel voor zijn rekening te en. In het damesdubbel tenslot te revancheerde Henriette Ernst zich voor het verlies in de singles. Samen met gelegenheidspartner Mar ja Ridder won zei in de finale met 16—18 15—7 15—8 van Conny VismanFelice de Nooyer. Volleybaltoernooi in Zaandam In Zaandam kwamen zaterdag de vertegenwoordigende teams van de Zaanstreek, Haarlem, Alkmaar en Leiden tegen elkaar in het strijd perk. Na de lange „kerstvakantie" een welkome gelegenheid voor de Volleyballers (sters) om weer wat op toeren te komen. Voor Leiden trad bij de dames het eerste team van SVL aan en bij de heren mocht Kangeroes 1 de kleuren hoog houden. De resultaten van de SVL-dames waren evenals die van Kangeroes niet daverend. De door de Leidse teams geboden tegenstand was echter niet in over eenstemming met hun lage klasse ring. De Leidse dames wonnen van de Zaanstreek (8—15, 16—14, 16—14) en verloren teleurstellend van Haarlem (15—11, 12—15, 9—15) en van Alk maar, dat over een gesloten defensie en een stevig slaande aanval beschikt 159, 15—10 en 10—15. De laatste uitsrag zal wellicht verbazing wekken door de volgorde, maar er werd ge speeld volgens het systeem elke ge wonnen set een punt en in elk geval 3 sets per partij. Een 3—0 zege telde belangrijk mee voor de eindklassering. De Leidse heren begonnen erg on gelukkig tegen de Zaanstreek. In de laatste fase van het duel vielen op de beslissende momenten wat vreemde beslissingen van de scheidsrechter, die in het nadeel van de Leidenaars uitvielen. Dat resulteerde in een ne derlaag 8—15, 15—6 en 11—15. Van Haarlem werd na een spannende en op zeer behoorlijk peil staande wed strijd verloren (3—15, 19—17 en 12— 15) en tegen Alkmaar was het ple zier eraf: 13—15, 12—15 en 11—15. De eindstanden luiden: Dames: 1. Alkmaar, 2. De Zaan streek, 3 Leiden, 4. Haarlem. Heren: 1. Haarlem (HVS), 2. De Zaanstreek, 3. Alkmaar, 4. Leiden KOEKOEK gaat zich beperken tot Kamerwerk (Van onze Zwolse correspondent) De beer H. Koekoek, voorzitter van de Boerenpartij en lid van de Tweede Kamer voor deze partij, heeft tijdens openbare vergadering in Stap horst meegedeeld, dat hij van plan is af te treden als voorzitter van de Boerenpartij. De heer Koekoek is van mening, dat hij zich beter geheel kan vyden aan zijn werk voor de Tweede Kamer. Ajax dient klacht bij KNVB in tegen Jan Jongbloed (Van onze correspondent) Het bestuur van Ajax zal by de KNVB een klacht indienen tegen de doelman van DWS, Jan Jong bloed, die gisteren tijdens de wed strijd in het Olympisch stadion Ben Muller heeft uitgescholden, waarbij hy een woord gebruikte betrekking hebbend op zyn joodse afkomst. Het incident gebeurde na de rust. De 35.000 toeschouwers zagen Muller toen een dreigende houding aanne- nemen tegenover Jongbloed, Scheidsrechter Piet Roomer kwam echter tussen beide, maar kon geen maatregelen tegen de DWS-er men, omdat hy de scheldparty niet had gehoofd. De voorzitter van Ajax, de heer Jaap van Praag vertelde ons: „Het niet de eerste keer dat zoiets ge beurt. Ook Sjaak Swart is van joodse bloede en zowel hy als Mul ler hebben meer last van dergeUJke uitdrukkingen. Het wordt tyd dat er iets tegen wordt gedaan. Mis schien kan de KNVB de scheids rechters instrueren in het alge meen meer op scheldpartyen te letten, want er wordt zo hier en daar nogal wat uitgegooid, wy hadden verwacht dat Jongbloed na afloop tegen over Muller zyn ex cuses zou hebben aangeboden, maar dat is niet gebeurd. Hy beweert al leen maar gescholden te hebben, maar als u weet welke woorden hy daarby gebezigd heeft, dan kan ik wel zeggen dat die zeker niet te pas komen. Muller is er echter zeker J van, dat Jongbloed ook een discri minerende uitdrukking heeft ge bruikt". Cubaanse ballingen hebbenwoordvoerder van de Cubaanse bal- gisterochtend aan de westkust van Cuba een suikerfabriek en suikerplantages gebombardeerd, zo is in Miami (in de Ameri kaanse staat Florida meege deeld. Een woordvoerder van de Beweging voor herstel van de revolutie (MIRR) zei, dat de volledige bijzonderheden van de luchtaanval later bekend zullen worden gemaakt. „Onze vliegtuigen wierpen brand en napalmbommen, bommen van grote explosieve kracht en meer dan vyfduizend capsules met actief fos for af", zo zei hy. De vliegtuigen bombardeerden de Niagara-suikerfa- briek aan de noordwestkust van Cu ba in de provincie Pinar del Rio en verspreidden hun brandstichtend materiaal over „alle suikerrietvelden vanaf de fabriek tot de in het uiter ste westen gelegen gebieden van het eiland". De fabriek ligt 110 kilome ter van de westpunt van Cuba. De wankele Cubaanse economie dryft, als bekend, op de suikeroogst. Deze wordt in deze tyd van het jaar binnengehaald en de Cubaanse lei ders hebben met het oog hierop tot grote inspanningen aangespoord. De lingenbeweging wilde geen raming geven van de aangerichte schade en ook niet zeggen, hoeveel vliegtuigen aan de aanval hadden deelgenomen. Sinds het begin van dit jaar waren naar zyn zeggen overigens al ver scheidene acties tegen het bewind van Castro ondernomen. Zo ren tussen 3 en 5 januari do-eenheden van de MIRR op Cuba aan land gegaan. Op 6 januari had men een boot met wapens tot zinken moeten brengen om te voorkomen, dat deze in handen viel van Cubaan se troepen. Nieuwe Tiros Donderdag zullen de Amerikanen opnieuw een „Tiros"-weersatelliet lanceren, de negende in de reeks. Door een andere opstelling var camera's en de voortdurende wente ling van de kunstmaan om haar eigen as zullen de camera's steeds beelden van de aarde en van wolkendek opnemen. By de andere Tiros-satellieten werden veel minder opnamen van de aarde gemaakt daar de camera's het grootste deel vai tyd naar boven waren gericht. Slecht weekeinde voor drietal Noorse schepen Het Noorse vrachtschip „Fossum' (3700 ton) is gisteren bij hevige storm in de Golf van Biscaj zonken. De 29 opvarenden zijn allen in veiligheid. Negentien werden op- gepikt door een Deens en tien door een Brits vrachtschip, die beide te hulp waren gesneld. Het Noorse schip, dat een lading erts aan boord had, zond zondag ochtend vroeg s.os.-seinen uit. Het laatste bericht, dat men ontving, was de noodkreet van de gezagvoerder: „Haast u alstublieft, wy zinken. Ik blyf aan boord". De bemanning dob berde meer dan zes uur in de red dingsboten alvorens het Deense ei Britse schip de helpende hand kon den bieden. De kapitein bleef tot het laatste ogenblik aan boord schip, dat zijn eerste reis maakte Men trof hem later aan op een zelf gemaakt vlot. Ter hoogte van het Britse ei land Guernsey raakte gisteren eer ander Noors vrachtschip „Norvard" (5400 ton) eveneens in moeiiykhe- den. Sleepboten togen onmiddellyk op weg naar het schip. De sleepboot „Gelderland" van rederij „"Wijsmul ler" bereikte de Noor het eerst. B( zeer zware zeegang slaagde men ei in een tros over te brengen. Later seinde de „Norvard", dat de machi nes weer werkten en dat langzaam verder werd gevaren. By Brest is de Franse treiler „Adamastor" vergaan. De negen op varenden worden vermist, i Hei; 9477 ton metende Noorse vrachtschip Hoyanger is zaterdag avond in het haven van de C stad Vancouver in dichte mist in aanvaring gekomen met een Ame rikaanse torpedoboot jager. Beide schepen liepen aan de grond. Het Amerikaanse schip, de Whitehurst, heeft een groot lek opgelopen. Per- sooniyke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. KERNPROEF in Rusland zwaarste ooit onder grond gehouden De Amerikaanse Commissie vooij Atoomenergie (AEC) heeft verklaard dat een Russische kernproef (op vrij] dag j.l.) de zwaarste is die ooit heef plaatsgehad. Een woordvoerder van de AEC gerde het een explosie te maar zei dat als men aanneemt het 'n explosie is geweest, deze schynlyk een kracht heeft gehad 20 tot 200 kiioton. Een kiloton is zelfde als duizend ton tnt. De bom die boven Hirosjima is af( pen, had een kracht van a 20 kiloton. De officiële bekendmaking, berichten uit de Zweedse stad Up] sala werden bevestigd, luidde: 1 ,De Verenigde Staten hebben gis) teren signalen geregistreerd van een gebeurtenis in het Russische proef] gefoied in de semipatalinsk". Het be] richt uit Uppsala luidde dat de Rus] sische proef ongewoon krachtig geweest. Het hoofd van het Seismo logisch Instituut van Uppsala, ver] klaarde dat zy „75 maal sterker ij geweest dan de vorige proef, die o dit gebied is geregistreerd". Het houden van ondergronds] aboomproeven is krachtens het kern stopverdrag van Moskou toegestaan maar proeven boven de grond, in ruimte en onder de zeespiegel 1 verboden. Zowel de Sowjet-Unie de Verenigde Staten zyn aan dit ver drag gebonden. Incident bij de berg Scopus Jordaanse troepen hebben gister middag by de berg Scopus het geopend op een Israëlische politie patrouille, waardoor één IsraëliërWl werd gewond, aldus een Israëlisch woordvoerder. Na een schietpartyWl van tien minuten slaagde de be standscommissie van de VN een bestand te bewerkstelligen. He was het tweede incident in dit ge bied in drie dagen tyd.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 6