JAPANSE SCHEEPSWERVEN NU 20% GOEDKOPER DAN ONZE ERLER WIL WESTDUITS GESPREK MET DE POLEN „Grand bazar" verliest in pseudo-psycholoog begaafd medewerker BOVENDIEN GARANTIE VOOR VASTE PRIJS EEN VOORDEEL Rust terug in de haven van Amsterdam Geen verbod van luchtdrukwapens Autozwendel voor Bossche rechtbank Tsjombe komt en Tsjombe komt niet MET EEN ENKEL WOORD BETREKKINGEN PARIJS-LONDEN VEEL KOELER Drie maanden i ongeluk overledi LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Prijsverschil te aantrekkelijk (Van onze Af \se correspondent) Vrachtschepen die in Japan worden gebouwd zijn ongeveer 20 procent goedkoper dan schepen die de Nederlandse werven bou wen. Aldus drs. L. Speelman, directeur van de Kon. Java-China- Pakketlijnen, gisteren op de jaarlijkse ontmoeting tussen scheep vaart journalisten en de Kon. Ned. Reedersvereeniging, waarvan hij bestuurslid is. Hij noemde het niettemin een akelige zaak dat Nederlandse reders zijn gedwongen in Japan acht schepen te be stellen, terwijl de Nederlandse scheepsbouw om orders zit te springen. „Het is voor de reders alleen maar economisch verantwoord de goed koopste werf te nemen. Schepen die in Nederland 18 miljoen gulden kos ten, kan Japan voor 3 miljoen min der leveren. Als het ging om een verschil van een klein miljoen, zou den de opdrachten wel in eigen land blijven, maar dit prijsverschil is te groot. Bovendien garanderen de Ja panse werven een vaste prijs, hoewel de schepen pas over 2 of 3 jaar wor den opgeleverd. Dit blijkt in Neder land onmogelijk te zijn." Desgevraagd zei de voorzitter van de Reedersvereeniging, jhr. H. Reuchlin, vertrouwen te hebben in de toekomst van de Nederlandse pas sagiersvaart, een persoonlijk stand punt dat vooral verband houdt met zijn directiepost bij de Holland Amerika Lijn. „Wie haast heeft vliegt en die geen haast heeft vliegt tegenwoordig ook. Maar een zeereis geeft een genoegen, dat geen con currentie heeft. De welvaart maakt dat genoegen voor steeds meer men sen mogelijk. Men koopt nu een zee reis, zoals men voorheen een auto voor zijn plezier kocht". Oostblok blijft buiten overleg In Rusland en de andere landen van het Oostblok wordt met kracht gewerkt aan de uitbreiding van de koopvaardijvloot. Jhr. Reuchlin ver wacht niet, dat er binnen afzienbare tijd contacten met het Oosten zullen zijn om de omvang van de wereld- vloot aan te passen aan de werkelij ke behoefte. Hij ziet de ambities van het Oostblok meer als een uitdaging aan het gehele Westen, dat hierdoor wellicht tot betere onderlinge samen werking komt Het bestuur van de Reedersver eeniging heeft de indruk dat de hui dige minister van Verkeer en Water staat welwillend staat tegenover een van de wetgeving, waar deze bepaalde ontwikkelingen in de scheepvaart verhindert. Dit is bijv. het geval bij de automatisering. Goed geoutilleerde kustvaarders zouden met minder personeel kunnen varen dan thans wettelijk is voorgeschre ven. De vakbonden verzetten zich hier tegen. Zij het niet op grond van de veiligheid, die in gevaar zou komen, maar omdat het overleg over deze zaak merkwaardigerwijze is ge koppeld aan besprekingen over een r overwerk. Nederland heeft sinds de 17de eeuw vrij veel buitenlands personeel op de schepen gehad. Het is dan ook niet te verwonderen dat nu er de laatste tyd naast zeelieden uit de Aziatische landen ook veel Spanjaar den en Portugezen op onze vloot wer ken geen klachten worden gehoord. Het werven van het Zuid-Europese personeel wordt begunstigd door het feit, dat het althans geen huisves tingsprobleem met zich mee brengt. De directie van vereniging Noord in Amsterdam heeft meegedeeld, dat vanochtend in de hele Amsterdamse haven de haven arbeiders weer rustig aan het werk zijn gegaan. Gisteravond werd be kend dat de onderhandelingen tussen de soheepvaartverenigingen Noord en Zuid en de drie bonden van vervoers- personeel over een nieuwe C.A.O. voor het havenpersoneel volgende week donderdag zullen worden (Van onze parlementaire redactie) meent de minister. Met luchtdrukpis- Minister Scholtcn (Justitie) heeft niet het voornemen, ook luchtdruk- bUKsen e.d. bij de wet te verbieden. Dit sehrjjft hy aan de Tweede Ka mer in antwoord op het voorlopig verslag over zyn wetsontwerp tot wering van ongewenste handwape nen. De in het wetsontwerp bedoelde wapenen, voornamelijk stiletto's, moeten worden bestreden omdat zij geen maatschappelijk nut hebben, (Van onze correspondent in Den Bosch) Voor de Bossche rechtbank speelde gisteren de laatste akte van het spel van internationale autozwendelaars, die in maart 1964 hun activiteiten Het delicate probleem van de Oder-Neisse Het blijft onduidelijk of de Kongo lese premier Tsjombe naar Brussel komt of niet. Hij wordt in de Bel gische hoofdstad verwacht om be langrijke financiële besprekingen te voeren met de Belgische minister Spaak. Eerst zegde hij zijn bezoek af, om dat zijn rivaal, de voormalige pre mier Adoela, in Brussel was aange komen, vervolgens zou hij, naar uit betrouwbare bron werd vernomen, toch komen, daar Adoela was door gereisd naar Frankfort. Nu heeft hij binnen 24 uur ten tweede male zijn reis geannuleerd. Tsjombe heeft, zoals gemeld, reeds een delegatie voor de financiële be sprekingen met de Belgische rege ring vooruitgestuurd. Zij staat onder leiding van de voormalige minister van Financiën van Katanga, Kibwe. Van Belgische zijde heeft men ech ter geweigerd met deze delegatie te onderhandelen omdat er politieke be slissingen dienen te worden genomen, waarvoor de aanwezigheid van Tsjombe noodzakelijk wordt geacht. De presidenten van Kenia, Tanza- nië en Oeganda hebben gisteren een gesprek gehad met Gbenye, de leider van de opstandelingen in Kongo. De ze wil graag een onderhoud met de commissie voor Kongo van de Orga nisatie voor Afrikaanse eenheid om het doen en laten van zijn bewe ging uiteen te zetten. President Nyerere van Oeganda heeft later verklaard, dat hij een zeer goede indruk van Gbenye heeft gekregen. (Van onze correspondent in Bonn) Wil West-Duitsland zelf een steen tje bjjdragen aan de oplossing van de Duitse vraagstukken, dan zal Bonn besprekingen moeten gaan voeren met Polen over de Oder-Neisse grens. Dat zei de Westduitse socialistische politicus Fritz Erler, woordvoerder zijn partjj op het gebied van de buitenlandse politiek, gisteren op een persconferentie in West-Berlijn. Het kan zijn nut hebben dat West-Duits- land en Polen dit delicate probleem alvast aanpakken voordat de gealli eerden uit de tweede wereldoorlog zich opnieuw gaan buigen over de Duitse hereniging en een vredesver drag met Duitsland, dat na 1945 nog steeds niet is gesloten. Erler gelooft dat Bonn en War- ihau des te gemakkelijker over dit probleem kunnen praten, omdat de Oder-Neisse linie indertijd door de geallieerden ais grens werd vastge steld. En al mag Duitsland nooit vergeten wat de Polen in de oorlog te lijden hebben gehad, toch kan het er zich niet zonder meer bij neer leggen, dat de Oder-Neisse een per manente grens wordt, aldus Erler. De communistische landen, waaronder dus ook Polen, houden aan die per manente grens vast, maar West- Duitsland heeft zioh hierby nooit willen neerleggen. De socialistische politicus bestreed niet het officiële standpunt van Bonn, dat alleen een regering van herenigd Duitsland de definitieve onderhandelingen kan voeren. In elk geval heeft Erler nu een concreet voorstel gedaan over onderhandelin gen, die kunnen leiden naar bewe ging in de Duitse herenigingskwestie. Veel ongenuanceerder waren de woorden die vice-premier Mende, eveneens in Berlijn, gebruikte over de Duitse kwestie in een interview met het weekblad Revue". Kort ge kwam het er op neer, dat Mende het vermoeden uitsprak dat er wel eens burgeroorlog in Berlijn zou kun nen uitbreken als de onderdrukking m de Oostduitsers zou aanhouden. Mende noemde geen feiten en zijn Nel Oosthout terug van tournee De voordrachtskunstenares en trice Nel Oosthout is gisteren een tournee door landen in het Mid den en Verre Oosten teruggekeerd. Zij gaf voordrachten in Tel Aviv en Jeruzalem, Bombay, Madras, Cal cutta, New Dehli, Bangkok, Singapo re en Karachi. Tijdens deze reis, die gemaakt werd onder euspicien van het minis terie van O.K. en W., heeft Nel Ocsthout een 20-tal opvoeringen geven zowel in het Nederlands als in het Engels. Voor het Eurachis- tisch congres te Bombay droeg zij in het Engels „De onsterfelijke dwa zen" van Paul Gallico voor Zij heeft vele uitnodigingen ontvangen volgend jaar een herhaling van haar voordrachten in de bezochte plaatsen te geven. Tegen het einde van dit jaar vertrekt Nel Oosthout voor een tournee naar de V.S. fel aandoende verklaring was in te genspraak met de toon, die men de laatste tijd nogal eens in Westduitse beschouwingen en reportages van kranten en televisie tegenkomt. De tekenen diie wijzen op een geleide lijke stabilisatie van het regime-Ul- bricht en een daarmee gepaard gaan de verzachting worden steeds veel- vuldiger. Ai met ai rommelt het in dit ver kiezingsjaar al vroeg in de Westduti- se politiek. En in Bonn is men be nieuwd of door Erhards bezoek aan De Gaulle volgende week het gerom mel naderbij zal komen. (Van onze correspondent in Maastricht) Aan de 35-jarige Amsterdam mer van wie onlangs werd ont dekt, dat hij zich ten onrechte voor bedrijfspsycholoog had uitgegeven, blijkt zijn werk gever, het winkelbedrijf de Grandbazar te Maastricht, een toegewijd en zeer deskundig medewerker te hebben verloren. De directie is dan ook meer verbolgen op het Eindhovense adviesbureau voor personeel- aangelegenheden, dat in 1962 bij de sollicitatie niet genoeg zorgvuldigheid zou hebben be tracht, dan op de Amsterdam mer zelf, van wie men onmo gelijk kan begrijpen waarom hy zich als doctorandus heeft ge presenteerd, welke titel voor de functie van opleidingsfunctio naris in het geheel niet werd vereist. Op het Eindhovense bureau, dat hem aanbeval, zegt men juist om die reden geen infor maties te hebben ingewonnen of de Amsterdammer inder daad, zoals hy zei, aan de Vrije Universiteit had gestu deerd. Van de vijftien sollici- werd gevoerd, was hij verreweg tanten met wie een gesprek de beste. Hij was zeer intelli gent en toonde over een grote deskundigheid op het gebied van personeelszaken te be schikken. Dit laatste wordt door de di rectie van het Maastrichtse winkelbedrijf geheel onder schreven. Zo groot was de te vredenheid over het werk van de nieuwe opleidingsfunctiona ris, dat hij na enige tijd de vacant gekomen functie van personeelschef kreeg toegewe zen, speciaal belast met het zoeken van werknemers voor het op te richten filiaal in Eindhoven. De directeur van de vestiging in de lichtstad, die dus in het bijzonder met de bedrieger te maken heeft gehad, laat zich eveneens in waarderende be woordingen over hem uit. Al leen vreest hij dat de gebeur tenis op de nieuwe medewer kers een slechte indruk zal hebben gemaakt. Hoezeer de kwaliteiten van de Amsterdammer en zijn ver diensten voor de onderneming ook worden genoemd, de direc tie van de Grandbazar acht het toch onmogelijk de man verder te handhaven, omdat haar ge zag te zeer is aangetast en zijn aanblijven ook de verhoudingen in het bedrijf geen goed zou doen. noodgedwongen staakten, toen de hardnekkig speurende Rykspolitie uit het district Den Bosch onder leiding de Bossche officier van Justitie, J. Booster, het hele komplot op rolde. Hoe ingewikkeld de zaak was, bleek uit het feit dat de rechtbank onder presidium van mr. W. Poerink ruim zeven uur besteedde aan de berechting van Nederlandse ver dachten, die ieder een eigen aandeel hadden in de illegale import en ver koop van Duitse wagen in Neder-.- land. Een inwoner van Nijmegen, die en aantal in Duitsland gestolen wa pens in ons land had verkocht, hoor- drie jaar gevangenisstraf met af trek tegen zich eisen. Zijn 20-jarige zoon zou behulpzaam zijn geweest bij het vervoer van de gestolen auto's. Negen maanden met aftrek, waarvan zes voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar luidde de eis tegen deze jeugdige verdachte, wat betekende dat hij onmiddellijk in vrijheid werd gesteld. Een inwoner van Oss, bij wie des tijds veertien van diefstal afkom- auto's in beslag werden geno- hoorde vijftien maanden met aftrek tegen zich eisen. Tegen zijn broer, die werd verdacht van opzette lijke heling, eiste mr. Booster twaalf maanden plus aftrek, waarvan zes voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. De twee Duitse verdachten waren niet ter zitting verschenen. De Nijmegenaar, hoofdverdachte, schermde met een zekere Karl, die goedkoop wagens zou hebben gele verd via een geliquideerd bedrijf in Duitsland. Er waren echter geen pa pieren bij. De Nijmegenaar zou der tig wagens hebben „overgenomen", volgens getuigen zouden het er zes tig zijn geweest. Mr. Booster schetste de activiteiten m de Duitse, acht man sterke die venbende, die gestolen wagens aan de lopende band op de Nederlandse markt bracht. De Osse gebroeders hadden in Heek een nevenbedrijf, de chassisnummers werden vervalst, waardoor de gestolen wa gens „legaal" op de weg konden ko men. De hele gang van zaken wierp een schel licht op de handel in kentekenbewijzen, reden waarom hij strenge straffen meende te moeten isen. Uitspraak over veertien dagen. BINNENLAND Simons Katendrecht N.V. overgenomen door de N.V. ijzerhandel „Hollandia" Amsterdam. Het uit dit samengaan geboren bedrijf zal de naam Hollandia Waalhaven N.V. voeren. het wetsontwerp tot ver- inkomsten- en loonbelas ting. "Er worden in dit stuk voor de toekomst enige desiderata bepleit op gebied van de belastingvrije De in het RAI-gebouw in Amsterdam gehouden Horecava '65, vakbeurs voor het hotel-, restaurant cafébedrijf, is gisteren gesloten. Het bezoekersaantal, dat f~ Europese scholen De Tweede Ka- erleden Westerterp en Albering (bel den KVP) hebben ode minister van O., I aangedrongen op maatregelen gemoet te komen aan het bezwaar aat bepaalde vakken op de middelbare af deling van de Europese scholen, met In Brussel, niet kerd. Als mogelijke oorzaak brand denkt de brandweer aan lamp, die bij het hooi brandde. Op het Stik- jtofblndlngsbedrijf in Geleen heeft de heer E. Becude uit Geleen een beloning van f 2500 ontvangen voor opvoering Idee goed betaald BUITENLAND -de-gek-houdery Turkije heeft Cyprische regering beschul- -kolossale Griel digd van de „meest-: gek-houderij, die ooit in de Verenigde aties bedreven" met het bepleiten van olledige onafhankelijkheid voor Cy prus. Het doel van de Grieks-Cyprische regering is toch „Enosis", aansluiting bij Griekenland, aldus de Turkse per- VN-gedelegeerde in een briei raëlisch gebied doorgedrongen om daar sabotage te plegen, zo heeft een woord- Ier van het Israëlische leger ln Avlv gisteren bekendgemaakt. Bij rmutsellngen met Israëlische troe- werd één saboteur gewond en één gevangen genomen, terwijl ontplofbare "en werden gevonden. Een ln Syrië DAtlgde organisatie zou voor de ties verantwoordelijk zijn. Staat van dienst In de Ameri- aanse stad Bloomfield is een 22-jarige ïan gearresteerd die bekende sedert zijn achtste Jaar, toen hij begon met het lichten van automaten, dertien honderd diefstallen te hebben gepleegd. Hij was nog nooit tegen de lamp ge lopen. Dit gebeurde pas toen hij on langs uit een wapenwinkel kwam waar hij zijn zakken had gevuld met patro- Italië hebben drie groepen rijksambte naren besloten het werk neer te leggen het douanepersoneel, het post- en te legraafpersoneel en het personeel van 20 januari op 20 januari staking te be un de tabaks tolen en windbuksen is dat anders. Deze dienen immers tot beoefening m de schietsport. Niettemin heeft de minister het nuttig gevonden, na te gaan welke gevaren aan de verbreiding van luchtdrukwapenen zijn verbonden. Hij heeft de procureurs-generaal bij gerechtshoven gevraagd, hem elk kwartaal opgave te doen van de on gevallen met luchtdrukwapens. In de eerste maanden van 1964 zijn in to taal 98 gevallen gerapporteerd, waar van twaalf van meer ernstige aard. Elf daarvan waren gevallen van oog letsel. In 94 van deze 98 gevallen werd het ongeluk door minderjari gen veroorzaakt. Toch kan worden geconcludeerd, dat het aantal ongelukken verhou dingsgewijs zeer gering is, want naar schatting zijn in ons land ruim 250.000 windbuksen en luchtpistolen in omloop, waarmee per jaar onge- ;r 125 miljoen kogeltjes worden •schoten. Een regeling zou geen waarborg geven dat er niet gere geld ongelukken met deze wapenen ibeuren, aldus minister Scholten. Overigens kent de wapenwet reeds bepaalde maatregelen: luchtdrukwa pens mag men op de openbare weg of het publiek toegankelijke plaatsen slechts bij zich hebben als zij zodanig zijn ingepakt, dat zij niet voor onmiddellijk gebruik kun- worden aangewend. Deze kwes- 5cu bij de komende herziening de wapenwetgeving opnieuw kunnen worden bezien, meent de be windsman. Wat speelgoedwapenen betreft, Kir zover sprake is van wapenen vallen deze onder de vuurwapenwet de wapenwet of kunnen zij der de nieuw voorgestelde regeling vallen. Speelgoed dat alleen i kere mate op een wapen lijkt geen wapen is, noemt de minister wei antipathiek, maar hij ziet zich- if niet als de meest gerede partij >or het nemen van een initiatief n zulk speelgoed te were Alarmpistolen of andere lijke voorwerpen, die geschikt zijn bedreiging of afdreiging, kun- worden aangemerkt. Daarbij maakt (Van Parijse correspondent) De 26-jarige ongehuwde land!, werszoon H. Beunen uit Echt isj termiddag overleden in het ziel huis in Sittard. Hij was op 12 d /an het vorig jaar door eenj aangereden op de Hoogveldwe? Echt. Hij geraakte daarbij zwaarl, wond en werd in bewusteloze l stand naar het ziekenhuis vervti is overleden zonder tot bewj. zijn te zijn gekomen. Kind onder tractoi Het tweejarig zoontje van de la bouwer J. van der Putten uit U\ heeze is gisteravond onder een h tor, die door zijn vader werd bj den, geraakt. Het kind kreeg j achterwiel over het hoofdje. Het) op slag dood. Wordt kwitantiezegt afgeschaft De vier centrale middenstands! den en de raad voor het grootwii bedrijf hebben in een rekest aa> staatssecretaris van Financiën nieuw gevraagd om afschaffing het kwitantiezegel. De organisaties wijzen erop, steeds weer ondernemers onwe:. en ongewild in conflict geri de regelingen, hetgeen som verwachte aanslagen en/of bo leidt. De huidige regeling blijkt vendien dikwijls in strijd met van een doelmatige administrate de bedrijven. De aandacht moge den gevestigd op de moeilijkhe welke worden ondervonden met registerbons, ruilbons, e.d. De doo rekening van het zegelrecht aan afnemers kon veelal uit concurrer overwegingen of op psychology gronden niet plaatsvinden, waan het zegelrecht onbedoeld op het drijfsleven drukt. „Gezien het relatief geringe van de schatkist bij afschaffing bedoelde zegelbelasting mede op de daarmee te besparen percep kosten achten de organisaties spoedige afschaffing ervan een a! zins redelijke zaak." het geen verschil of dat voon gevaar voor lichamelijk letsel q vert. De minister verwijst in dit band naar de rechterlijke uitspr tegen Japanse plastic pistolen. De Doelen: Ledenvergadering 3 Octo ber Vereenlglng. 8 uur nm. Den Burcht Jacoba-zaal)Nieuw jaarsbijeenkomst „Ons Grunneger- laand". 8 uur nm. Leldse Volkshuls: Leidse Smalfilm Liga (bezoek Haarlemse Smalfllmers) Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: Feestavond N.V. Ned. Durisol. 8 uur nm. „Een kunstreis i (Irene) drs. Rome' drs. O. L. Bouma, personeel heeft besloten een tiendaagse landelijke ginnen. Het personeel v monopolie zal op 27 Januari 24 gaan staken. Het post- en telegraaf personeel tenslotte zal op 30 januari eveneens een dag thuis blijven. Aanslagen op taxichauffeurs In Montfort l'Amaury, ln de omgeving karabijn doodgeschoten. In de nacht van woensdag op gisteren is, in het centrum van de Franse hoofdstad, een 65-jarige taxichauffeur het slachtoffer geworden van een 22-jarige passagier, met wie hij ruzie kreeg omdat deze niet kon betalen. In belde gevallen zijn ?egre aplin j Chaplin, de 19-jarige zoon van Char lie Chaplin, zal op 22 januari in het huwelijk treden met de 25-jarlge Britse actrice Patricia Johns. Het huwelijk zal voltrokken worden ln het Britse consulaat In Barcelona. Galjoen gevonden In Decatur in de Amerikaanse staat Georgia heeft een die zijn beroep bij de Bahama-ëilanden het wrak heeft ontdekt van een Spaanse 1600 moet zijn v Dan wapens litieambtenaren in Schotland ls van plan bewapening van politiemannen te eisen als het wetsvoorstel om alle dood straffen ln Groot-Brlttannië af te schaffen wet wordt. Het verbond wil de doodstraf handhaven voor misdadi gers die op ongewapende politieman nen schieten. Het wetsvoorstel werd vorige maand door het parlement goedgekeurd. Men verwacht dat het in de loop van dit jaar tot wet wordt ver heven. Koning Olav in Thailand Koning Olav van Noorwegen ls vandaag per speciaal vliegtuig ln Bangkok aange komen voor een bezoek van acht da gen aan Thailand (Siam). Dit ls het zijn t zijn vergaan. Naar niljo. stifkken bevinden. Atoomproef De eerste Amerikaan se ondergrondse atoomproef van dit Jaar heeft gisteren plaats gevonden in Nevada. Het was er een van minder dan 20.000 ton tnt, aldus de Commis sie voor Atoomenergie. Technische bijstand De beheerders van het speciale VN-fonds voor tech nische bijstand hebben gisteren in New York hun goedkeuring gehecht aan zeventig nieuwe projecten voor een totaalbedrag van 173.159.900 dollar, waarvan het fonds bijna de helft voor zijn rekening zal nemen. De landen ten behoeve waarvan de projecten wor den uitgevoerd dragen het overige deel van de kosten. Twee projecten Indonesië zijn „opgeschort". De omstandigheid, dat de Franse minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville nog altyd maar geen ruimte op zyn agenda kon vin den om een uitnodiging van zyn En gelse ambtsgenoot Gordon Walker te aanvaarden, heeft in Londen kwaad bloed jegens Parys gezet. Op de Quai d'Orsay beweerde men gisteren niettemin onschuldig, dat de chef der Franse diplomatie, Couve de Mur ville, de eerste weken zo in beslag wordt genomen door internationale conferenties, buitenlandse reizen en andere verplichtingen, dat hy met de beste wil ter wereld niet zou we ten hoe hy zich naar Londen moest begeven. Diplomatieke waarnemers in Pa rijs wagen die goede wil niettemin met een korreltje zout te nemen. Men gelooft dat de traagheid, waar de Engelse regering reageert op het dringende Franse verzoek ten aanzien van hun Concorde-project eindelijk eens klare wijn te schenken, niet geheel vreemd is aan Couve's houding. Een andere reden is vermoedelijk, dat de Franse regering geen enkele haast heeft met een ge- dachtenwisseling over de kernverde diging van Europa, die het kabinet- Wilson nu juist zo zwaar op de maag ligt Generaal De Gaulle hecht meer betekenis aan de ontmoeting, die hij volgende week met kanselier Erhard zal hebben en waardoor, in zijn ogen, de betrekkingen met andere Europese hoofdsteden wordt overschaduwd. En tenslotte circuleren de laatste dagen in Parijs nogal hardnekkige geruch ten, dat president De Gaulle op zijn persconferentie van 4 februari a.s. Engeland een nieuwe kans zal wil len bieden zijn kandidatuur voor de gemeenschappelijke markt te stellen. Geruchten die Gordon Walker nu waaischljnlijk wel graag eens aan de bronnen van de Quai d'Orsay zelf zal willen verifiëren, maar waar heen generaal De Gaulle, volgens zijn natuur, nu juist liever een wa van mysterie wenst te handhaven. ZATERDAG Antonius-clubhul8: Feestavond Smit Röntgen Ontspanningsver. 8 uur n.m. Rapenburg 61: Herdenking 30-jarlg bestaan Stichting Lelds Papyrologlsch nieuwe kliniek Interne Genees kunde. 10 uur vm. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing. 2.45 uur n.m. Ons Centrum (Hooigracht 84)Hum. Verbond Spr. dr. J. Cohen, 10.15 uur Steenschuur 6: Geünieerde Loge an Theosofen. 11 uur nm. MAANDAG Oud Kath. Kerk (Zw. Singel 50)Ge- Stadsgehoorzaal (foyer) t Ned. Veil uisvrouwen. Spr. mevr. „Scheha ide"„ 2,30 uur nm. BIOSCOPEN Rex: „Striptease van Parijs" (Les Sb teaseuses). 18 jr.JDag, 9.15 2.30, 4.45, 7.15 (The Servai Luxor: „Rio Conchos". 14 jr. Dag. 2| 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7| 9.15 uur. Studio: „Les Amants". 18 Jr. voet ln de hel" (One foot in 14 jr. Zondag 7, 9.15, dinsdag i woensdag 8 uur „De onbevredigd^ (Les insatlsfalts)18 Jr. Zondag woensdag 2.30 uur ,,SolJ--' wil en dank". A.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling (t/m 24 Januari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: 1-4 Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van 5 (zondag 1-4 uur). De Ruif (Janvossensteeg 59): Teïj Tafiek en schilderijen n :orte, tot middernacht (t| Jongerengroepen. Spr. ds. over de binnen- Rotterdams Toneel, „Op blote voeten in het park". 8 uur Stadsgehoorzaal (koffiekamer) ceptie 45-Jarlg bestaan L.PM.G. en O. Ned. Danstheater. 8.15 DINSDAG Academie (filmzaal)K. en O.-Filnv kring „Louisiana story". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng in Jehovah's getuigen. 7.25 Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Nieuw Rotterdams Toneel, „Op blote voeten in het park". 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. (foyer)Concert Lelds Toonkunstork. en Lelds Kamer koor. 8 uur nm. St.-Jozefskerk (Herensingel)Gebed voor de eenheid. 7.30 uur nm. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- wijk. 7.30-10 uur nm. Camera-theater: K. en O.-film van de maand „A taste of honey". 7 en Rapenburg 61: K. StadsgehoorzaalJubileumultvoering Leidsch Politie Muziekgezelschap. 8 uur n.m. W. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng nlngen, René de 29 Januari). Rijksmuseum voor Volkenkui (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur: dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ujks 10-5 uur; zond, 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiede: der natuurwetenschappen: uur: zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothel Geopend voor spoedeisende gevalle Doeza Apotheek, Doezastraat 31, t 21313 en Haven Apotheek, Haven tel. 20085. De dienst van apotheek van Breest Smallenburg te Leid wordt waargenomen door de Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls geopet By geen gehoor van nw balsarts specialist (of diens waarnemers), 1 op dokterstelefoon 22222. WfiW R?>ORTFN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regenbui Vlisslngen regen regen Eelde De Bilt Twente Stockholm onbewolkt Dslo licht bew. Kopenhagei zwaar bew. Grenoble Nice Berlijn onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2