,0p. LSG het zeventig schaken nog niet is na jaar moe Rijke historie van de „grote Leidse Inhaa Iwedstrijden voor korfballers Taffe heeft zorgen: belangstelling taant Deelneming Janssen nog lang niet zeker Eervolle nederlaag van Hokij-team6-9 F. A. zoekt geld voor wereldtitel-toernooi ;ericht 1 maart 1860 Vrijdag 15 januari 1965 Vijfde blad no. 31466 ,4 Prognoses voor zaterdagvoetbal le zaterdag-tweedeklassers begin nen morgen aan de tweede helft van de competitie. Met uitzonde ring van Ter Leede, dat in 2 B de rij sluit, hebben de overige „Leidse" verenigingen het zeer be hoorlijk gedaan. Rijnsburgse Boys en Quick Boys hebben zelfs nog reële kampioenskansen. Dat hier morgen verandering in komt, ljjkt onwaarschijnlijk. De Katwykers ontvangen Genemuiden, terwijl Rijnsburgse Boys bij Kozakken Boys op bezoek gaat. Wedstrijden, die niet al te gemakkelijk zijn, maar wel twee winstpunten kun nen opleveren. foordwijk, dat met zeven punten achterstand op Spakenburg de vierde plaats in de tweede klasse A bezet, gaat met hekkesluiter SSC'55 als gast geen al te zware middag tegemoet. Van Ter Leede kan dit niet worden gezegd. De Sassenhei- mers reizen naar Apeldoorn en zul len de thuisreis wel puntloos moe ten aanvaarden. iRC en SVOW verkeren op het ogen blik nog in de gevarenzone van de derde klasse A. De Oude Weterin- gers kunnen zich morgen echter iets van de laatste plaats distan tiëren nu hekkesluiter MFB op bezoek komt .ARC, dat thuis tegen CSVD speelt, heeft weinig kans op pun ten winst. n 3B staat RCL een ontmoeting met het lager geklasseerde Monster te wachten. Eén punt moeten de Lei derdorpers hier zeker aan over hou- i'oor Oegstgeest, Hazerswoudse Boys en Rouwkoop staan de papieren er in 4A minder gunstig voor. Thuis- spelend tegen resp. De Lier, JAC en 's-Gravenzande lijkt er weinig kansop succes weggelegd. In 4B moet Koudekerk na de goede pres tatie van de vorige week tegen koploper Excelsior P, Ornas kunnen verslaan. Lisser Boys, RAS en DEVJO - Katwjjk gaan waarschjjn- lijk winst voor de verenigingen uit het Leidse district opleveren. P ver winningen -van Tom Okker jen Betty Stöve Tom Okker heeft ook de derde ron- e van de tenniskampioenschappen an Tasmanië overleefd. De Neder- Ijmder had slechts twee sets nodig 11 de Australiër David Prior terug wijzen: 6-1, 6-2. In de eerste ronde van het heren- ubbelspel versloegen Tom Okker en n an Hajer het Australische dubbel Williams-Rowell met 6-4 en 6-2. De Rotterdamse Elly Krocké is in e vierde ronde van de South Flo rida tenniskampioenschappen met -6, 6-3 uitgeschakeld door de imerikaanse Carol Prosen. De Rot- erdamse Betty S!x>ve versloeg de merikaanse Nancy Boucheillon met •0, 6-0. Trudy Groenman (als tweede ge- itst) bereikte, evenals Betty Stö- de kwart-finales. Haar tegen- tandster, Mary Turke, liet verstek 55 Bosscha De belangrijkste figuur van het gehele voor-oorlogse tijdvak was echter Bosscha. Meer dan 50 jaar heeft hjj zijn club ter zjjde gestaan, als schaker, als organisator en als docent. voor het komende weekeinde weer een inhaalprogramma voor de KNKB als voor de JiB vastgesteld. Voor het Leidse tafbal vermeldt 't KNKB-program- ta slechts twee wedstrijden. Zuiderkwartier speelt -thuis tegen >SCR en Noorderkwartier ontvangt Ichiedam, het andere zwakke zusje Jn deze afdeling. Het is de laatste i ans voor de roodbroeken om hun positie wat veiliger te stellen. Het programma luidt: Overgangsklasse B: HKV 2Groen -eel. Z/West I: Zuiderkwartier—OSCR. 2A: Adhillest Zuiden 2. Ons HuisTjoba. 3A: Kwiek—DKV. Res. le kl.Rozenburg 2Die Ha- fhe 2; Regenboog 2Sperwers 2. Res. 2A: Olympiaan 2—OSCR 2. Res. 2B: ODO 2—Phoenix 2. Res 3A: Achilles 3—Quick 3; Die Haghe 4Trekvogels 3Regenboog 3 -KNS 2; Merwede 2—Phoenix 3. Res. 3B: ALO 2—'t Zuiden 4; Ons Eibernest 5Deetos 5. LKB programma. Senioren: le kl.: Vic. Oriëntis 4Madjoe Junioren A: Olympiaan 5Danaïden A (12 u.); Fluks A—De Algemene A (12 u.). Junioren B.: Fluks B—KNS A (2 u.); Vlcus O A—Crescendo A (12 u.>. Microkorfbal Voor teams, uitkomende in de re serve 3e kl. KNKB of in de Regio nale Bond, zijn er weer een aantal microwedstrij de n vastgesteld op het halfverharde veld aan de Montgo- merystraat (aanvang 11 uur). De deelnemende verenigingen zijn De Algemene, Crescendo, Danaiden, at/B, Fluks, Vicus Oriëntis en KNS. In de Flora-veilinghal in Rijnsburg zijn er zaterdagmiddag micro-wed strijden voor adspiranten uitkomende in de le kl. en 2e kl. van de LKB (aanvang 2 uur). In Utrecht komt Fluks uit in een invitatie-toernooi, georganiseerd door de GUKB. De deelnemende ploegen in de afdeling van Fluks zijn: SVK (Amsterdam), Olympia (Bussum) en Tovers (Zeist). (Van onze schaakmedewerker) Een grool gevoel voor organisatie en een respec tabele sterkte in de praktische partij, dat zijn na zeventig jaar nog steeds de twee pijlers waarop het Leidsch Schaakgenootschap rust. Zij vormen de innerlijke kracht van deze „grijsaard", die het (schaak)leven nog lang niet moe is. Twee pijlers Het begon allemaal in maart 1895 de juiste datum is niet bekend, maar men vermoedt de tweede toen dr. A. van Rhijn besloot tot de oprichting van een nieuwe schaakclub naast het ..heerengezelschap" Palamedes. Men kon er toen nog geen ver moeden van hebben, welk een toekomst het jonge schaakge nootschap was beschoren. Nu, zeventig Jaar later, kunnen we het werk van dr. Van Rhijn (de latere voorzitter van de Nederlandse Schaakbond) en zijn opvolgers over zien. Het is een aaneenschakeling van activiteiten, initiatieven, per soonlijke- en teamkampioenschap pen, waarbij de grote plaats van LSG in het nationale schaakleven is weerspiegeld. Namen noemen van grote schakers en grote schaakleiders, is bijna on doenlijk. Wij moeten ons beperken tot de allerbesten en die ontbraken zelden. In de beginperiode, rondom de eeuwwisseling waren Esser, Leus- sen en Strick van Linschoten natio naal gevreesde schakers. Later kwa men Rueb, de stichter van de wereldschaakbond, de F.I.D.E., Fon tein en Van Hoorn. In de jaren twintig sprak men zelfs van een Leidse school, de school van Van Rhijn! Grote rol Landelijk speelde het LSG in de beginjaren eveneens een grote rol. Met het Haagse DD, het Amster damse VAS en de Utrechtse SV werd een begin gemaakt met een lande lijke competitie. Leussen en Esser waren nationaal bijna onverslaan baar en Van Rhijn verwierf zich een grote faam als vredestichter bij de vele en heftige woelingen in de nog Jonge NSB. Het grootste 6chaaktalent, dat LSG en behalve Euwe mis schien zelfs Nederland ooit heeft bezeten, meldde zich in 1925: Daniël Noteboom. Max Euwe heeft over deze betreurde Noordwijkse schaker in zijn bekende boek een treffend por tret geschilderd. Zijn nagedachtenis wordt nog altijd met een jaarlijks schaaktoernooi geëerd. De jaren dertig waren een bloei periode met veel jonge, opkomende spelers: Van der Nat, Demmendal, Remonchamps, Tummers en Carel van den Berg, die met de anderen Bosscha en de hoogleraren Droste en Van der Woude een felle strijd om de hegemonie voerden. CAREL VAN DEN BERG LSG's internationale meester Bosscha, erelid van LSG, dat hij groot maakte, heeft Philidor opge richt en ook de LSB dankt zijn op richting voornamelijk aan hem. De oorlog heeft de ontwikkeling van de jonge spelers, waarover het LSG juist in die donkere dagen zo ruim besohikte, nauwelijks vertraagd. Toen in 1946 het 50-jarig bestaan met een groot nationaal toernooi werd gevierd, konden Tummers, Van den Berg en Idema laten zien, dat LSG weer eens over zeer sterke troeven besohikte. Met schakers als Demmendal, Van der Woude, Droste, Rotteveel, J. Orbaan, Van der Nat, De Groot, Van Stems en Westra werd spoedig een zeer sterk hoofd klasse team op de been gebracht, dat voor elke schaakclub gevaarlijk was. Degradatie Ook nadat in de jaren vijftig door vertrek van een aantal sterke spe lers de plaats in de hoofdklasse ver loren ging, bleef LSG meetellen, zij het op ander gebied. Mr. A. G. de Blécourt nam enige tijd het voorzitterschap van de KNSB op zich en Van den Berg had zich een vaste plaats in het nationale tiental verworven, die hij nog niet heeft afgestaan. Twee jaar geleden verwierf Van den Berg zelfs de in ternationale meestertitel in het Hoogoventoernooi. In het interview, dat hij bij die gelegenheid aan het L.D. toestond sprak hij uitdrukkelijk van zijn gehechtheid aan „zijn" LSG, dat hij, ondanks zijn reeds jarenlang verblijf in Amsterdam, nooit zal verlaten. Veer kracht stadgenoot Philidor voorbijgestreefd. Dezelfde vereniging stak LSG ook in kwalitatief oogpunt naar de kroon. Maar miet dezelfde krachten, die de grote Leidse altijd in moeilijke tijden hebben gered, keerde ook nu het tij: het ledental is de laatste tijd weer behoorlijk gestegen. Een aantal oude krachten als De Groot en Bekker keerden terug en jonge spelers als Van der Spek, Kijne, Toorman, Van der Waall en vooral Jakob Kort geven de toekomst een zonnig aan zien. In Kort bezit het LSG zelfs een speler, die uit kan groeien tot de klasse van Noteboom en Van den Berg. Het Leidsch Schaakgenootschap laat zyn veertiende lustrum niet ongemerkt voorbü gaan, temeer om dat dit samenvalt met de vijfentwin tigste uitgave van het Daniël Note- boom-toernooi. Ter gelegenheid hier van wordt een groot internationaal grootmeestertoernooi gehouden. Daarnaast kunnen de vele trouwe aanhangers van Caissa in Leiden zelf deelnemen aan d SDV degradeert In de Overgangsklasse van de Leidse Districts Dam bond rijn alle beslissingen gevallen. Het Sassen- heimse SDV, dat gisteravond de be slissingswedstrijd van het Alphen se ADC verloor, zal naar de eerste klas se moeten degraderen. Hoewel de 13—7 uitslag enigszins geflatteerd Is uitgevallen, z\jn de Al- phenaren toch niet in gevaar geweest. Spoedig werd een 4—2 voorsprong ge nomen, die regelmatig werd uitge bouwd tot 104. De onnodige remise van Dreef tegen Brunt gaf tenslotte de doorslag. De resterende twee par tijen werden remise gegeven. Zaalhandbalcompetitie De tweede wedstrijd tussen de zaal- handballers van SVL en de Leidse Zwemclub wordt zondagmiddag ln de Haagse Houtrusthal uitgevochten. Het nog ongeslagen SVL ls favoriet, temeer omdat de Leidse roodwitten ook in de eerste derby zonder al te veel moeite aan het langste eind trokken (1223). LZC komt er de laatste weken echter steeds beter in en maakt nog een kansje op promo tie naar de districtsklasse. Dat zij ln staat zal zijn SVL de eerste nederlaag toe te brengen, menen we evenwel te moeten betwijfelen. Het programma luidt: SVLLZC. Vierde klasse A (dames): Olympia 2 SVL. Vierde klasse D: (dames): LZCQuintus 3. RALLYE MONTE CARLO Jacques Taffe, de kleine, grijze secretaris-generaal van de Rallye Monte Carlo, heeft zorgen. Nog maar een paar jaar geleden kon monsieur Jacques, eigenaar van een goed- beklante zaak, er steeds op rekenen dat om de 360 startnummers, die hjj uitgaf, zou worden gevochten. En al ging het dan de laatste tijd wat minder goed, zo'n 340 deelnemers trok de Rallye Monte Carlo toch achtkam- j a,tÜd nog. In 1964 liep dat aantal Noordwyk j 404 KNVB-HOTEL... Ter voorbereiding op de belang rijke wedstrijd tegen Liverpool op 3 maart a.s. in de Engelse havenstad, zal de Duitse kampioensploeg op 25 februari haar intrek nemen in het KNVB-sportcentrum, waar zij zal blijven tot 1 maart om te trainen en zich te concentreren. Het gezelschap, dat uit 22 personen bestaat, heeft maar één (gecombi neerde) wens: met rust gelaten te worden en goed, maar matig, te Advertentie Zondag a.s. 2.30 uur DE LEIDSE DERBY Roodenburg-Lygdunum Gewone prijzen. Kassa geopend vanaf 12 uur. RONDE VAN NEDERLAND Flitsend, keihard ijshockey (Van onze correspondent) Het Haagse Hokij-team, aangevuld met vijf andere Canadezen, heeft gis teravond in de totaal uitverkochte Houtrust-hal voor een zeer fraaie prestatie gezorgd, door met slechts 96 te verliezen van de Canadese ploeg „The Ottawa Montagnards", tweede in de nationale amateur-com petitie in Canada. Flitsend, maar ook keihard Ijs hockey, zoals men dat ln Europa sleohts zelden kan zien. viel er gister avond te bewonderen. Natuurlijk van de Canadezen Wilson en Watson, en kele jaren terug deel uitmakend van het wereldbekende profteam de To ronto Maple Leafs. Maar ook van de Hollandse" Canadezen Adair, For- ster en Hudson, van de uitstekende Amerikaanse doelman van Hokij, Kurt Howell Brown, van de Neder landse verdedigers Ooms. Van Dom melen en Klein, van de kleine Luikse Canadees Ray Dulac en van de in Duitsland verblijvende Canadese mi litair Gary Boily. Nog maar nauwelijks hadden de 3500 toeschouwers hun zitplaats ge vonden of Wilson maakte de Cana dese bedoelingen duidelijk (01). Hokij was echter niet verontrust: de oudste speler van Hokij, de 37-jarige Hudson, zorgde tijdens een nume rieke meerderheid voor 11. De tweede speeltijd begon met een 2—1 achterstand voor de Hagenaars, maar al snel was het 3—1. Toen braken grootse minuten voor het Hokij-team Gelijk De Canadees Beedle verhuisde naar het strafbankje en Adair dirigeerde verre-afstandsschutter Wil Ooms op het ijs. Niet zonder bedoeling. Twee- Waterpolonieuws De Leidse waterpoloteams gaan een rustige week tegemoet. Slechts twee wedstrijden staan er op het program ma van de wintercompetitie van de KNZB. De Zijl moet het zondagmid dag in het Amsterdamse Sportfond- senbad Oost opnemen tegen het ge routineerde AZ "70. Een kleine over winning zit er voor de Jeugdige Lei- denaars zeker in. De dames derby De Sleutelstad—LGB zal dinsdagavond in de Overdekte worden gespeeld. Een wedstrijd, waarin beide ploegen el kaar weinig zullen ontlopen. Het programma ziet er als volgt uit: Tweede klasse A: AZ 1870—De ZijL Tweede klasse B (dames)De Sleutelstad—Leidse Golfbrekers. Adair uit de rebound scoren (23). Forster omspeelde even later doel man Henderson (33) en de Hout rusthal schudde op haar grondvesten. De inspanning moest echter worden betaald: Beedle en Wilson maakten er snel 35 van. Toen twee Canadezen op het straf bankje plaats hadden moeten nemen, sloeg Hokij wéér toe. Forster scoorde 45, maar nog voor men aan de der de speeltijd kon beginnen, maakte Wilson zijn derde doelpunt (64). Nadat „iron man" Wilson zijn vier de treffer had laten noteren (74) en Hudson het verschil opnieuw tot twee doelpunten had verkleind, begonnen de Canadezen wild met hun sticks te maaien. Zij konden de tegenstand slecht verdragen Nog eenmaal veerden de toeschou wers op, toen het duo ForsterAdair het was inmiddels 58 geworden met een van zijn magnifieke rushes j een door de Canadezen fel omstreden doelpunt maakt: 68. De Canadees Beedle bepaalde tenslotte de eind uitslag op 96. Wereldkampioen Jan Janssen heeft wel van zijn Franse ploegbaas Maurice de Muer van Pelforth toe stemming gekregen om in de Ronde van Nederland 1965 te starten maar dat de Ossendrechter ook inderdaad op 12 mei tot het rennersveld zal behoren staat nog lang niet vast. Hij is al door de organisatoren van de Ronde benaderd, maar de condities kunnen in de ogen van Janssen nog geen genade vinden. „Ik wil wel rijden maar dan zal men ook moeten betalen en zelfs dan zal ik niet in de trui van een ander merk starten. Ze kunnen me krijgen in de regenboogtrui als kopman van een ploeg Fransen en anders rijd ik die week helemaal niet", zo stelt Janssen zijn voorwaarden. „Voor de zesdaagse van Milaan kon ik een groot bedrag ontvangen als ik de trui van een Italiaans merk wilde starten maar ook dat heb ik gewei gerd. Het is toch zo dat Pelforth me JAN JANSSEN D« leiders van het Engelse voetbal zijn op het ogenblik bezig met een campagne bij parlementsleden en in dustriëlen ln een poging van de we reldkampioenschappen voetbal, die het volgend jaar in Engeland zullen worden gehouden, een succes te ma ken en geen mislukking. Nu is het voor iedereen nog een raadsel hoe het grote toernooi zal worden georganiseerd. Het grote pro bleem is geld. Een functionaris van de Engelse voetbalassociatie (F.A.) heeft de kos ten, zelfs als men zeer zuinig doet, op 500,000 pond sterling (5 miljoen gulden) geschat. Er is geen geld van de Engelse voetbalpools, geld dat in Italië wel is gebruikt voor de gedeeltelijke fi nanciering van de Olympische Spelen in Rome in 1960. De Japanse rege ring heeft miljoenen dollars geschon ken om van de Olympische Spelen 1964 een succes te maken. Brian James schreef donderdag ln de Londense Daily Mail: „Tot nu toe heeft de regering, ondanks veel pra ten en verzoeken nog geen financiële hulp aangeboden. Tot nu toe heeft nog geen enkele fabrikant, ondanks veel praten ach ter de schermen, iets beloofd." James wees er op dat duizenden journalisten uit de hele wereld naar Engeland zullen komen voor het toernooi en schreef: „Deze mensen dragen bij tot de vorming van de opinie in de wereld over ons land. En op een tijdstip waarop Engeland probeert zich voor te doen als een modern en dynamisch land is het politieke waanzin dat deze invloedrijke schrijvers en spre kers uitgenodigd worden naar een sjofel en tweederangs wereld voet baltoernooi." Een woordvoerder van de sport federatie van Syrië heeft gisteren in Damascus meegedeeld, dat zijn land zich heeft teruggetrokken uit het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, waarvan de eindron den in 1966 in Engeland worden ge- het hele jaar betaalt en dan ga ik niet incidenteel reclame voor ande ren maken". Het Franse merk zelf heeft geen interesse in de Ronde van Neder land. Misschien zou Pelforth toch met een fabrieksploeg zijn gekomen als de Ronde van Nederland, zc Janssen het, wat Inschikkelijker voorwaarden had gesteld. „Maar Pelforth moest f. 10.000 op tafel leg gen en daarnaast alle onkosten tijdens de ronde zelf betalen. En dat voor een fabriek die geen belangen in Nederland heeft". Mocht Jan Janssen toch nog tot overeenstemming komen met de organisatoren van de ronde (wat bitter zegt hij „ze hadden me na Sallanches koeien met gouden horens beloofd") dan zal hij zijn ploegmakkers kiezen uit de Fransen van Pelforth. blij zijn als van de 275 aangemelde equipes er 240 hun inschrijving ge stand zullen doen. Een teruggang van zo'n 60 com binaties het inschrijfgeld bedraagt 750 franken per wagenkost de organisatoren 45.000 Franse franken, ruim 35.000 Nederlandse guldens. Al kent de sterrit naar Monaco, opgezet om de plaatselijke hotelhouders te steunen in de stille wintermaanden, vele subsidies, een dergelijk bedrag brengt zelfs het ge fortuneerde wedstrijd-comité in moeilijkheden. Hedenmiddag om twee minuten over half vijf is de 34ste Rallye Monte Carlo begonnen. Uit Stock holm vertrok de rode Volvo van Raimo Halm en Boris Koreneff voor de 4374 km lange rit naar Monaco, die byna 90 uren zal duren. Zater dag volgen de „coureurs" die War schau, Hinsk, Londen, Frankfort, Parijs, Lissabon, Monte Carlo en Athene tot startplaats hebben geko- ADO WIJZIGT (Van onze correspondent) ADO's trainer Ernst Happel heeft zijn elftal, dat zondag tegen Ajax een 5-1 nederlaag leed, drastisch ge wijzigd. Doelman Van Vianen, die tegen Ajax geblesseerd werd, moest vervangen woorden door Thie. Happel heeft daarnaast nog vier spelers aan de kant gezet: Mans veld, Verlangen, Hoet en Van dei- Loop. Maassen en Houwaart kregen een plaats in de voorhoede, Jochems en De Zoete vormen in de 4-2-4-for- matie de middenlinie. Het elftal voor zondag, tegen GVAV, ziet er nu als volgt uit: Thie, Smit, Villerius, Aardse en Van der Lee, Jochems en De Zoete, Heijnen, Houwaart, Maassen en Aarts. Sportsplinters Dertien teams hebben officieel ingeschreven voor de jaarlijkse Cross des Nations, die dit Jaar op 20 maart in Oostende wordt gehouden. De teams zijn afkomstig uit Groot- Brittannië, Marokko, Portugal, Span je, Tunesië, Frankrijk, Nederland, Ierland, Zwitserland en Nieuw-Zee- land. In de derde ronde van het toer nooi om de Engelse cup werd gister avond één wedstrijd gespeeld. Lei cester City zegevierde met 2-1 over Blackburn Rovers. In het programma voor liet In ternationale boksgala, dat maandag in Den Haag wordt gehouden, ls een wijziging gekomen. De Belg Paul Wallemacq, die de tegenstander zou zijn van onze landgenoot Aad Jan sen, is ziek. Jansen bokst nu tegen een wat hoger genoteerde Belgische weiter, Emilio MagrL Het ijshockeyteam van Tilburg heeft gisteravond op de Jaap Eden- baan in Amsterdam de ploeg van de Amstel Tijgers met 11-8 verslagen. Kosigin naar Oost-Duitsland De Sowjetrussische premier, Kosi- in, zal een bezoek brengen aan Oost-Duitsland bij de opening, op 28 februari, van de Leipziger Messe. Het zal de eerste officiële buiten landse reis van Kosigin zijn sedert afzetting van ex-premier Chroesjtsjow. Kosigin zal dit jaar nog twee rei- •n maken. Hij heeft uitnodigingen aangenomen naar Engeland en naar India te komen. j ANQUETIL DEBUTEERT Jacques Anquetil, de vtffvou- Idige winnaar van de Tour de France, debuteert in de Rallye Monte Carlo als co-equlpier van Raphael Geminiani. De suppor ters van het wieler-idool doen er goed aan hun verwachtingen !niet al te hoog te stellen, „Anquetil zal zich stellig beter op zijn gemak voelen als zich in de Ronde van Frankrijk met zjjn fiets van de Tourmalet laat „vallen", dan wanneer hij zijn brede Ford Mustang door f de moeilijke haarspeldbochten t van de Col de Turin! stuurt", 4 stelde een van Frankrijks meest- 4 gezaghebbende autojournalisten f een paar dagen geleden cynisch 4 vast. In zoverre spaarde hij de wielerkoning nog, dat hij onver- meld liet dat een Tour de f France slechts één Tourmalet f telt, doch dat de rijders in de Rallye Monte Carlo driemaal de f Turini passeren.... ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT Stropers in Kroondomein Gevangenisstraffen van vier en zee weken heeft de Zwolse politierechter gisteren opgelegd aan resp. een 36- Janige stukadoor en een 24-jarige metselaar, beiden uit Doornspijk, zy stonden terecht omdat zij op 16 ok tober vorig Jaar een poging hadden gedaan uit het Kroondomein te Gor- tel (bij Apeldoorn) een zwijn, eigen dom dus van Koningin Juliana, te stelen. De stropers werden in het Kroon domein verrast door de politie, toen de metselaar juist het zwijn dood geschoten had. Zij reden snel weg in hun auto, die eigendom was van een boer by wie zy in huis waren. Door dat de politie het nummer kon no teren werden zy thuis achterhaald. De officier van Justitie had tegen ieder zes weken geëist alsmede ver beur averklaring van het wapen mee geschoten was en de auto van de boer.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15