BOOT Voor mij telt alleen inhoud en muzikale lyrische waarde VERTALER-TEKSTSCHRIJVER ERNST VAN ALTENA WERELDOMROEP l POPULAIRSTE j STATION TIBET WORDT ONMENSELIJK ONDERDRUKT Belgen tanken in grensplaatsen Luchtvaart in veiliger dan 1964 ooit Aan zoon illegaal onderdak verleend Drs. D. Roemers moet rusten ^pgericht 1 Donderdag 14 januari 1965 Derde blad no. 31463 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze r.t.v.-medewerkster) De laatste tijd mondt het werk van Ernst van Altena, voortref felijke vertaler (denkt U maar aan zijn Francois Villon-vertalin- jen) tekstbewerker en tekstschrijver, zeer sterk uit in het toneel, rnst van Altena, 31 jaar, heeft namelijk langzamerhand een iekel gekregen aan de showbussines. Dat ligt aan zijn benadering •an het vak en die is letterkundig. Zo beziet hij ook de (Franse) hansons. .Mensen als Brei en Brassens", zegt ij, „zijn in de eerste plaats dichter de tweede plaats zanger. Wim onneveld heeft onlangs in een in- jrview verklaard, dat het er niet n gaat wat je zegt, maar hoe je et zegt. Voor een figuur als Bras- Jjens heeft Zonneveld weinig waar- Jjcring. Hij noemt hem een zingende huisvrouw". De mening van Ernst van Altena Jjlaat hier lijnrecht tegenover, paarom heb ik ook nooit met hem luimen samenwerken. Voor mij telt Uleen de lyrische inhoud en de mu- Itjikale waarde. Ik heb liever een briljante tekst Vi een matige uitvoering, dan lucht 1(|ie briljant wordt gebracht. Maar „lover zijn we hier nog niet in dit knd. Begrijp me goed, ik heb niets legen Nederland althans weinig. En k zou niet graag op elk punt Neder - nd willen inruilen voor Frankrijk. houd alleen van Fr ankrijks ni- au, maar niet van zijn jungle. In is land, en dat merk je ook sterk j de televisie, is een haast dodelij- te overwaardering van het picturale Jffect en een onderwaardering van act poëtische". S Lastig Ernst van Altena verzorgt nu al n achtereen bij radio en televi- (Franse) chanson-programma's. Iflij zit tien jaar in het vak en vele ngers en acteurs brengen avond na ivond in hun intiem theatertje of ip het grote podium zijn teksten en lansonbewerkingen. „Ik ben een itig mannetje, maar het is nu een tal zo. Je komt er niet in, als je niet bewust ijdel en bewust lastig bent. Maar je moet natuurlijk wel welen, dat je het bent. Je moet geen querulant worden. Dit is een vreemd •ak. Je komt erin en dan roepen ze meteen: ha, een tekstschrijver, een grapjes erbij. Dat klopt dan niet helemaal by mjj. Van meet af aan ben ik niet humoristisch geweest. Wel sarcastisch en ironisch. Ik houd liet van dat kolderieke. Ik tracht teeds weer te bewyzen dat mijn uitgangspunt literair is. Ernst van Altena werkt hard. Sa- ,en met de Belg Weverberg is hy i de weer met een bundeltje lite ratuur. Dan werkt hij nog aan een kinderboek met fabels. En in maart •schijnt o.a. de bundel „Chansons 11 Ernst". Dat zyn er veel. Want totnutoe heeft Van Altena in tien Advertentie GERO CASSETTES fn Zilvium - Zildura - Zilmeta uitvoering. JUWELIER - HORLOGER F. W. FLESSEN De „International Shortwave Club" gevestigd in Londen, heeft Radio Ne derland Wereldomroep uitgeroepen )tot het populairste kortegolf station ter wereld na een enquête, die deze Lclub de afgelopen maanden onder ^ortegolfluisteraars heeft gehouden. Het resultaat was, dat de Wereld omroep met 1131 stemmen de eerste iplaats veroverde, gevolgd door Radio HAistralië, met 1121 stemmen en de c.B.C. met 914 stemmen. De vierde kjfde en zesde plaats worden inge komen door respectievelijk de Zwit- jperse, de Canadese kortegolfstations *n de „Voice of America". 1 De enquête, die men „popularity Aote" noemt, wordt eens in de drie (jaar gehouden. Het aantal stemmen «Wat op Radio Nederland Wereldom roep werd uitgebracht steeg in de jloop der jaren met elke enquête. In Ü1950 en in 1953 eindigde de Wereld omroep met respectievelijk 388 en '417 stemmen op de zesde plaats, in 1956 met 663 stemmen op de vijfde Maats en in 1959 en in 1962 met Respectievelijk 890 en 968 stemmen |op de derde plaats. Radio Australië, die in 1959 en 1962 aan de top van de ranglijst stond en nu door de Wereldomroep naar de tweede plaats is verdrongen, stuurde een telegram met hartelijke geluk wensen. Ook minister Bot (O. K. en heeft de Wereldomroep telegra fisch gelukgewenst. Zwolse vierling op televisie De V.A.R.A. brengt in haar tele visie-programma van woensdag 27 januari via Nederland 1 een uitzen ding gewijd aan de Zwolse vierling. Dorothee, Riny, Han en Elly Kiffers werden op 8 februari 1943 geboren. Binnenkort vieren ze dus hun 22ste 'erjaardag. Regisseur Gabri de Wagt heeft dit viertal jonge mensen vele malen ont moet. Zijn belangstelling richtte zich vooral op de vraag, hoe zij 't samen- opgroeien beleefden en hoe zij in deze zeldzame situatie op elkaar en de buitenwereld hebben gereageerd. In een aantal afzonderlijk gevoerde er ?efilmde gesprekjes hebben zij open hartig gepraat over zichzelf en el kaar. Mede op basis daarvan wordt ln de uitzending zonder comn taar een poging gedaan de drie zusjes en broer Kiffers met elkaar te vergelijken. Ook word ener gesp ken gevoerd met de ouders var vierling. Aan dit programma van Gabri de Wagt zal bovendien medewerking worden verleend door de op eer proefschrift over tweelingen gepro moveerde vrouwenarts dr. J. var Bilderbeek. jaren 2.000 liedjes op zijn naam staan, inclusief de vertalingen. De laatste tijd wordt zijn produktiviteit op dit punt iets minder, maar de kwaliteit des te beter. En dit jaar brengt hy bij de VPRO het twee- maandeljjke televisie-programma „Randfiguren" geheten. Noodlot ,,Tk breng hierin ren die zo veelzijdig zijn met de pen (een man als Prevert bijvoorbeeld, die zowel gedichten als chansons maakt), dat ze niet in een bepaald hokje onder te brengen zijn. Ik hoop ook te bewijzen, dat de lichte muze niet altijd lichtvaardige muze be hoeft te zijn. Ik ben echt niet op zoek naar dingen die Byzantijns of Gaillarde zijn. Maar het is soms of het noodlot me er naartoe drijft". Ernst van Altena heeft een opval lende wijze van spreken. Hy bezit em schier onuitputtelijke woorden schat, maar weet zyn ideeën uit te drukken in weinig, maar goedgeko zen woorden. Dat heb ik te danken, zegt hij, aan het feit dat ik jaren lang tekstschrijver ben geweest met een eigen reclamebureau, dat soms 70 klanten tegelijk had. Ik heb mas sa's slagzinnen bedacht en je komt ze nog geregeld tegen. Maar dat is geweest. Ik heb er veel van geleerd. Ik ben in staat om me kernachtig uit te drukken. Vandaar het succes met mijn Villon-vertalingen. Villons gedichten daveren van de slagzinnen en door mijn routine op dat punt, ben. ik in staat geweest dat in even krachtig Nederlands te kunnen over zetten". Grootste Vindt hy zichzelf de grootste op zijn terrein? „Ja, maar dan alleen op het gebied van de chanson-vertalin gen. Er zijn maar weinig mensen, die me op dit punt naar de kroon steken. Maar er zijn naast mij vele andere uitstekende liedjesschrijvers. Ik heb zeer veel bewondering voor bijv. Annie Schmidt, Jan de Cler, Seth Gaaikema, Jules de Corte en Jaap Molenaar. Van de toneelverta lers zijn Bert Voeten, Verspoor, Van Elden en Evert Straat de grootsten. Nee, ik weet exact wat ik waard ben. U zult mij niet horen zeggen: lk ben op één na de grootste, zon der dan daarbij de naain te noemen van hem of haar die de gTootste is". VERZEGELING VAN R.E.M.-ZENDERS Protesten juridisch waardeloos De formele protesten, die de „High Seas Television Ltd" (in Londen (exploitant) en de Pana mese vennootschap, die eigenaar van het R.E.M.-eiland en de zenders is, tegen de verzegeling op 18 december bij het ministerie van Buitenlandse Zaken werden ingediend, hebben geen juridische betekenis. Dit heeft de officier van Justitie en hoofd van het arrondissementsparket in Am sterdam, mr. dr. J. F. Hartsuiker, verklaard. De enige mogelijkheid, die de be langhebbenden in dit stadium van het onderzoek als rechtsmiddel tegen de verzegeling (een vorm van inbe slagneming) open staat, is het indie nen van een bezwaarschrift daarte gen bij de griffie van de rechtbank in Amsterdam. Dit dient binnen vijf jaar na de inbeslagneming te ge schieden. Advertentie ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS PWW Tel. 01726-2541 Vraagt geïllustreerde prijslijst De Internationale Commissie van Juristen heeft gisteren verklaard, dat de Chinese onderdrukking er niet in geslaagd is alle sporen van godsdienst het veroverde Tibet uit te wissen. .Ondanks een wrede campagne van godsdienstvervolging, aldus de com- ie, zyn er aanwijzingen, dat het Tibetaanse volk aan zijn geloof vast houdt door te bidden, wierook te branden en gebedsvlaggen uit te han gen; praktijken die door de Chinezen zijn verboden". een kort rapport zegt de com missie, dat de Chinezen vele kloosters hebben verwoest of verbouwd tot kan toren voor de bezettingsautoriteiten. „Vele religieuze figuren zijn gevangen genomen en moeten dwangarbeid ver richten. Zij worden zo wreed gemar teld, dat zij soms zelfmoord plegen". Monniken en nonnen zijn gedwon gen in het huwelijk te treden en an dere daden te begaan, die in strijd zijn met hun opvattingen. Ten einde de godsdienst in diskrediet te brengen zijn sommigen getart bovenmenselijke daden te plegen, zoals een voortbe staan zonder eten voor onbepaalde tijd. Godsdienstoefeningen van welke aard ook zijn verboden. Heilige voor erpen en monumenten van gods dienstige betekenis worden in beslag genomen, ontheiligd of verwoest. Het rapport is gebaseerd op getui genverklaringen van Tibetaanse vluchtelingen, die onlangs in India zijn aangekomen. „Uit alles blijkt, dat geen wijziging in de toestand in Tibet is gekomen en dat noch de VN- resoluties nog de beroepen op het menselijke geweten enig effect op de Chinese politiek hebben gesorteerd. De Chinezen blijven Tibetaanse vrou- dwingen met Chinese soldaten functionarissen te trouwen. Man- i en vrouwen worden gesteriliseerd de Tibetanen vrezen, dat deze maatregelen deel uitmaken van een Chinees plan om hun ras uit te roei en". aldus de Bioscoopbezoeker door agenten afgeranseld (Van A'damse correspondent) Een bioscoopbezoeker in Amster dam is dinsdagavond afgeranseld door drie politiemannen die van hem eis- dat hij de bioscoop zou veria- om mee te gaan naar een po litiebureau. De man zou enige ge lijkenis vertonen met iemand die we gens een beroving werd gezocht. Hij bleek echter een ander te zijn Enkele dagen geleden publiceerde de Amsterdamse politie een gerecon strueerde foto van een man die zich heeft schuldig gemaakt aan een be roving op de Leidse Kade. Dinsdag avond belde de portier van de Cineac- Damrak op naar het politiebureau Warmoesstraat met de mededeling dat een man, die op die van foto leek, zojuist de bioscoop binnengegaan. Een rechercheur ging de duistere zaal binnen en verzocht de man mee te gaan naar het politiebureau. Deze weigerde. Hij zei toch van niets kwaads bewust te zijn, maar als de politie hem graag wilde spreken, zou hij wel even op het bureau komen als de film was afgelopen. De recher cheur vroeg assistentie van twee ge üniformeerde agenten. De man bleef weigeren mee te gaan. Toen hij in de kraag werd gepakt, verzette hy zich en bij de vechtpartij die ontstond werd hy met een gummi knuppel geslagen. Op het politie bureau bleek de man de gezochte niet te zyn. De leiding van de betrokken politie afdeling zegt het incident zeer te betreuren. Op de vraag of de recher cheur niet had kunnen wachten met het horen van de man tot de film was afgelopen, zei de politie over te weinig personeel te beschikken om de bioscoop te bewaken. (Van correspondent) De benzinerantsoenering in België begint langzaamaan zyn weerslag te vinden in Brabant. Tot nog toe kwa- vele Belgen, die in de grens streek wonen al in Nederland tan ken, omdat het hier wat goedkoper Hoewel vele Belgen wat benzine hebben gehamsterd is het nog niet gerechtvaardigd te spreken van een rush op de benzinepompen in Ne derland. In Wernhout is men algemeen van mening, dat deze stormloop tegen het weekeinde zal losbarsten. Op het ogenblik is er, vooral 's nachts, al een toeneming van het aantal Bel gische klanten merkbaar. Er zyn er nu ook bij, die er enige tientallen ki lometers heen en weer rijden voor over hebben om de begeerde brand stof te verkrijgen. De Nederlandse douane gelooft niet, dat hun Belgische collega's hun landgenoten veel in de weg zullen leggen als ze in Nederland hun tank hebben gevuld, zolang ze maar niet met jerrycans extra over de grens gaan. Volgens Brits blad Voorlopige cijfers, gepubli ceerd door het Britse luchtvaart- blad "Flight", wijzen uit dat in 1964 in de luchtvaart een nieuw veiligheidsrecord is gevestigd. In totaal werden in de geregelde burgerluchtvaart op de vaste lijndiensten 20 ongelukken met fatale afloop geregistreerd, waarbij 583 passagiers om het leven kwamen en 74 beman ningsleden. Het percentage dodelijke ongeluk ken is gedaald tot het laagste cijfer dat ooit geregistreerd werd n.l. 0.54 per 100 miljoen passagier-mijlen. In 1963 bedroeg het 0.76, in 1962 was het 0.95 en in de jaren daarvoor altijd boven het cijfer 1. In 1950 was het zelfs 3.15. Het inbegrip van de niet-geregelde luchtvaart kwamen het vorig jaar 871 mensen bij vliegtuigongelukken om het leven. In deze cijfers zijn geen opgaven uit Rusland en China verwerkt. Grotere schildersbedrijven gaan nauw samenwerken Op initiatief van de Katholieke Werkgeversvereniging. Schildersbe drijven is een vereniging van alle grote schildersbedrijven in Neder land opgericht. Deze doorbreking van het reeds lang bestaande orga nisatiepatroon heeft ertoe geleid dat vrijwel het merendeel van de groot ste Nederlandse schildersbedrijven zich thans bij deze vereniging heeft aangesloten. Op een gisteren in Utrecht gehou den vergadering is de Algemene Werkgeversvereniging Schildersbe drijven geformeerd. De vereniging is representatief voor die bedryven in Nederland die meer dan 25 werkne mers in dienst hebben. In ons land zijn ruim negendui zend schildersbedrijven, waarvan on geveer zestig procent georganiseerd is in de Nederlandse katholieke bond voor schilderspatroons Sint Lucas, de Bond van Christelijke Schilderspa troons en de Bond van Nederlandse Schilderspatroons. Van deze 9000 be drijven zijn er 200 die een perso neelsbezetting hebben van meer dan 25 man. Het is deze groep die haar be langen behartiging sterker gericht wenst te zien op de economische en technologische ontwikkeling van de bedrijfstak, omdat zij gegroeid is uit de ambachtelijke naar de industrië le sfeer. De televisie-quiz „Een te gen allen" speelde zich gister avond in Zierikzee af. Hier boven de schilderachtige Raad der Wijzen met Tan ja Koen. Naast haar zit de voorzitter van de Raad, burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, staande links, de vice-voorzitter van de Raad. mr. A. K. Keunig. De ergste rampen deden zich voor in de Sierre Nevada, waar op 1 maart een Superconnie van de Amerikaanse maatschappij Paradise Airlines neer stortte en alle 85 inzittenden om het leven kwamen en waar op 2 oktober een DC-6 verongelukte van Union de Transports Aeriens, hetgeen even eens alle inzittenden, 80 in totaal, het leven kostte. Het waren allebei ongeregelde vluchten van charter maatschappijen. In het geregelde verkeer was de ergste ramp die van een British Eagle Britannia, die met 82 in zittenden op 29 februari by Inns bruck (evenals de machines in de Sierre Nevada) tegen een heuvel te pletter vloog. De politierechter in Haarlem heeft gisteren de ouders van een 17-jarige jongen uit Naarlem die verdacht wordt van de op kerstavond ge pleegde roofmoord op een 60-jarige Haarlemmer (in samenwerking met een even oude vriend), veroordeeld omdat zij hem onderdak hadden ver leend toen de jongen uit het Ryks- jongensinstituut te Amersfoort was gevlucht. Met Kerstmis, toen de jongen de daad zou hebben gepleegd, had hy normaal verlof, maar eind oktober had hy zonder toestemming het Rijksjongensinstituut verlaten. De ouders werden veroordeeld tpt een boete van f 50 en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand. Twee tantes van de jongen die hem ook in de gelegenheid hadden ge steld om een nacht te slapen, wer den veroordeeld tot een boete van f 75, en voorwaard elyke gevange nisstraf van een maand. De ver dachten zeiden aanvankelijk niet ge weten te hebben dat de jongen uit de inrichting was gevlucht. NEDERLAND I AVRO Don Pedro, poppenfilmpje Van gewest tot gewest,' regionaal progr. NTS-journaal AVRO's Televizier, actualiteiten Sonate a trois, ballet De avonturen van Bill Clifford, televisiespel NTS-journaal. NEDERLAND II KRO Nieuws in het kort NTS Huis op wielen, documentaire Bert Brugmans Marionettentheater Het grote avontuur, documentaire V.S. Onze man in Londen. en qióteren „Een legen allen" Hoewel Dick van Ruler, die steeds met open mond van ver bazing de chaos blijft bekijken, die hij zelf heeft helpen aan richten, als symbool voor de NCRV-uitzending „Een tegen allen" niet zou misstaan, is Gert Kamphorst toch de personifica tie van dit massaspel, waarin het de grote kunst is zich op te winden over en druk te maken voor het nagenoeg „absolute niets". De burgemeester van Zierikzee deed zijn best, hij had zich met zijn mede-raadsleden zelfs in klederdracht vermomd maar je kon toch zien: het was zijn „stiel" niet. Ook Tanja Koen op wier beleid bepaald niets viel aan te merken, was het niet precies, evenmin als Herman Emmink, al mogen we nooit vergeten dat hij de hon derd vrouwen die in de regen pinda's stonden te rijgen ten behoeve van de hongerende vogels, tot het zingen van het lied „Pindapinda, lekkalekka" wist te bewegen. Nee, de ware man in dit spel is Gert Kamp horst, afkomstig van de regio-, nale zender Noord, en nooit beter op zyn plaats geweest dan bij dit volksvermaak. Zijn onge veinsde belangstelling voor de leeftijd van aiutopeddens en zyn niet-aflatende enthousiasme voor zaken als het in elkaar zetten van fietsen en vooral het opleveren van wekkers op een bordje maken „Een tegen allen" tot de vrolijke, maar wanorde lijke boerenkermis die het ook wil zyn. Van Ruler mocht dan roepen: „Mensen het gaat om je leven, nog een halve minuut!" dat neemt natuurlijk niet weg, dat wij thuis, veilig verschanst tegen regen in een verwarmde ïften dat het en spelletje was, en dat er van teleurstelling geen sprake mocht zijn zoals Tanja Koen de burgemeester trouwens inscherpte. „Een tegen allen" heeft zijn goede even wicht gevonden, althans in zo verre dat blijkens de laatste uitzendingen winnen of verlie zen een kwestie is van één vraag die op het nippertje beant woord, of net niet beantwoord wordt. Die ene vraag waarover Zierikzee struikelde betrof de naam van de commandant van de Engelse vloot die in 1809 op Zeeland afvoer en het doel van deze tocht. Dat ook Engeland een zeevarende natie is, bleek uit het ongelooflijk aantal na men van commodores, die in drie kwartier tijd werden opge somd. zonder dat de goede er bij was. Het landen op Walche ren en het belegeren van Vlis- singen waren de doeleinden van de perfide Britten, maar ook dat werd niet geweten. Wij zul len het maar vergeven, al is het vreemd, dat als eerste antwoord op de vraag welke Nederlandse politicus op 21 december 1896 in Oirsohot geboren werd, prof. De Quay werd genoemd, terwijl in de nieuwe Winkler Prins gewoon staat dat prof. De Quay op 26 augustus 1901 werd geboren. Dat scheelt nogal wat! Het verdient overigens aan beveling de reporters in opzich tige kledij te hullen, in streep jesshirts bijvoorbeeld zoals ys- hockeysoheidsrechters dat heb ben, zodat wij hen in de menigte kunnen ontdekken. Enfin, de vragensteller uit Oirschot heeft het dus gewonnen, binnen een maand, op 10 februari, mag hij zich weer meten met Hooge veen, een stadje van 25.000 inwoners, terwijl Zierikzee er tot op gisteren 7.488 telde. Dat zullen er vandaag wel een paar minder zijn geworden VOOR VRI.JDAO 15 JANUARI VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 720 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Oïn 7.30 Van de voorpag.)8.00 Nws. informatief progr. voor weg- en waterweggebruikers, u plaats, als ik u verzoeken mag. Er VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gram. 11.00 Nws. 11.02 V. d. kleuters. 11.15 V. d. vrouw. 11.55 Klavecimbelrecital: oude muz. 12.17 Overheidsvoorlichting: Ultz. voor de landbouw. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Ten- toonstellingBagenda. 12.35 Accordeon- Eeursber. 13.30 Trompet en piano: derne muz. 13.55 Bij de tijd en bij de thee. gevar. progr. 15.30 Licht ens. met zangsollste. VPRO: 16.00 Nieuws VARA: 18.00 Nws 18.15 Licht lnstr. trio met solist. 18.30 Bèta, weten schappelijke kroniek. 18.40 Jazz rondo. 19.00 Kiosk: artikelen uit de week bladen. 19.10 Moderne kamermuz. 19.30 Uit de Kunst, een veertiendaags maga- klankb. over Albert Schweitzer. 20.20 Planorecitalmoderne muz. 20.50 Be spreking van literaire tijdschriften. VARA: 21.00 Vijf seconden van Woef, 21.45 Tegenvoeter, licht sa tirisch progr. 22.15 Lichte gram. 22.30 Nws. 22.40 Vergelijkenderwijs, muz. ge sprek. 23.10 Lichte gram 23.45 Soo. Esperanto. II. 21 55-24.00 Nws. Hilve KRO: 7.00 Het levende Woord. Londens Filharm. ork.: Moderne muz. 7.30 Nws. 7.40 Klass. gram. 8.00 Over weging. 8.05 Lichte gram. 8.30 Nieuws. Nwe gram. 12.27 Meded. (herh.). 13.10 Popul. gram. 13.35 V. d. 7.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. solistklass. muziek. 21.20 India, Dr. Den Hoed-kliniek gedeeltelijk gereed Na een bouwtyd van ruim vijf j eneenhalf jaar is het nieuwe ge bouwencomplex v. d. Dr. Daniel den Hoed-kliniek aan de Groene Hilledyk 301 in Rotterdam thans zover gereed, dat inmiddels vijftig reuma-patiën- ten konden worden opgenomen. In totaal zal de reuma-afdeling ca. 150 bedden ter beschikking hebben. De Dr. den Hoed-kliniek is het resultaat van nauwe samenwerking tussen de stichting Rotterdamsch Radio-Therapeutisch Instituut en de Stichting Provinciaal Reuma-Cen trum Zuid-Holland. Door de coördi natie der beide instellingen werd het daardoor mogelijk, dat een ongeveer gelijk aantal van 120 125 bedden ter beschikking komt van het Radio Therapeutisch Instituut voor de be handeling van patiënten met ge- zwelsziekten. De eerste patiënten, voor deze afdeling worden op maan dag 18 januari verwacht- In het nieuwe huis heeft men thans de beschikking over de modernste apparatuur, die de wereld thans kent. j Jazzmuziek. 22.00 Act. of gram. 22.15 "ram. 22.30 Nwï e oud voor ez> 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: VARA: 19.30 Sport- commentaar. NTS: 20 00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20 45 Hallo 1965!: Internat, showprogr. 21.25 Dlck Powell - De Rechter. TV-film. 22.15 Het Huis. Ned. film (niet geschikt voor Jeugdige kijkers). 22.50 Socutera. NTS: 22.55-23.00 Journaal. cumentalre c kamerork.: klassieke 21.50 Avondslultlng. 21.55-22.10 'OONPI, ATEN PROGR A DRAADOMROEP Griekenland ln Fischer Dieskau (Orpheus); Maria Sta- der (Eurydlkec Rita Strelch lAmor); RIAS Kamerkoor. Beriyns Motetten- Berlljn o.l.v. Ferenc De voorzitter van liet. NVV, drs. D. Roemers, zal op advies van zyn dokter wegens oververmoeidheid een poosje rust moeten nemen. Te ver wachten is dat de heer Roemers zyn werkzaamheden over enkele weken weer zal kunnen hervatten. De da gelijkse leiding van het NVV berust gedurende zijn afwezigheid by de tweede voorzitter, de heer A. H. Klor»s.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5