Aanleg van vier sportvelden l aan Voorschoterweg AS PRO ASPRO' Trouwen wordt in toekomst duurder Hoge boetes voor roekeloos rijden •gericht 1 maart 1860 Dtmdftg 12 Januari 1968 Tw«rii Mad ao. M46S Kosten begroot op 11/2 mlijoen eneinde het toenemend gebrek aan sportvelden enigermate op te heffen SJfcen B. en W. een plan doen ontwerpen voor de aanleg van een een- li(jdig sportpark 'in het zuidwestelijk stadsdeel. Dit complex is ontworpen teaet recreatieplan Voorschoterweg tussen het zwembad „De Vliet" en het aan te leggen jeugddorp. Het plan omvat een voetbalveld (hoofdveld), Nr>t 105 x 69 m., en drie voetbalvelden, groot 100 x 64 m., waarvan één 1 tevens als oefenterrein kan worden gebruikt. Het hoofdveld heeft een XÉLEEDGEBOUWTJES kt EN ZITTRIBUNE —ie accommodatie "bestaat uit r kleedgebouwtjes volgens het n. standaardplanmet elk l^e kleedkamers, een stalen zit- )une van 25 meter lengte bij hoofdveld, een lokethuisje, <reinafscheiding en een oefen- ■Qichting. Bij dit plan is bewust treefd naar een sobere, doch ;Zmatige opzet. het beschikbaar komen van het diet voor het onderhavige plan, een aanvang worden gemaakt 'aj de aanleg van de definitieve toe- fj?sweg tot het gehele recreatie- 1 vanaf de Voorschoterweg, met rbaarbij behorende parkeerruimte [G*r auto's en rijwielen. De huidige, Blijke toegangsweg tot het zwem- 1 'kan dan vervallen. e kosten van het project worden Sarnd op f 1.436.720 t.w. f 803.000 eriens aanlegkosten f 370.000 voor de llxnmodatie en f 263.720 grondkos- 8' In de aanlegkosten zijn o.a. be ssen de ten laste van de sport vel- 1 komende kosten van gezamen- voorzieningen voor het gehele k 'reafcieplan (toegangsweg, polder- P laling, toevoerleidingen, kabel- %en e.d.) Bij raadsbesluit van 23 Tember 1963 (aanleg jeugddorp) is behoeve van het ten laste van de rtvelden komende deel der kosten de bemalingsinstallatie van het fEttieplan reeds een krediet be- baar gesteld van f 15.720, zodat s nog een krediet nodig is van 6.720 f 15.720 f 1.421.000. Woningen o.a. voor gemeentepersoneel D/i het Morskwartier is enige tijd l.tden een begin gemaakt met de tw van 24 zogenaamde „Smit-II" ^lingen. B en W zijn met de bouwer 'l deze woningen overeengekomen, voor de helft van dit aantal bü „koop prioriteit zal worden ver- 9 ld aan het gemeentepersoneel en H het personeel in dienst bij het ponder onderwijs, alhier. en W stellen zich voorts voor om Nnenkort van gemeentewege een ivang te maken met de bouw van -li 28-tal premiewoningen in de ^rburgerpolder. Ook deze wonin- zijn bestemd voor verkoop aan "ie genoemde personeelsgroepen. (aar het zich thans laat aanzien, °len voldoende gegadigden bereid 'den gevonden om op deze wijze in i)i behoefte aan woonruimte te yrzien. Op grond van de vigerende ;<4eentelijke hypotheekregelingen Bt echter worden verwacht, dat tot jjj belangrijk bedrag een beroep tot inciering op de gemeente zal wor- i gedaan. Voor beide plannen zal halve een krediet nodig zijn, dat ;1p W voorlopig ramen op f 1.000.000. Instandhouding i i p van scholen angevolge artikel 22 van de Lager- ^Aerwijswet 1920, besluit de gemeen- jVad tot opheffing van een open- e school voor gewoon lager onder - s, waarvan het gemiddeld aantal klingen minder bedraagt dan een ls 5r Advertentle Rillerig,? Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'flSPRO'. 'ASPRO'bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. UeVfourMS Of> politie Muziekfestival in verband met het feit, dat het ttsch Politie Muziekgezelschap op 'jjanuari 45 jaar bestaat, heeft dit jelschap van de Bond van Politie ■tziekverenigingen in Nederland verzoek ontvangen de organisa- op zich te nemen van het 17e Stionaal Politie Muziekfestival |5. Aan dit festival, dat jaarlijks .de maand juni wordt gehouden, men 18 gezelschappen met onge- $r 1000 personen deel. Op grond ■jQ de uitgaven in vorige jaren in dere gemeenten worden de aan •t festival verbonden kosten ge- Ijund op f6.200. Verzocht wordt 4te kosten voor rekening van de lheente te nemen. Dit bedrag kan, Jgens B. en W. worden gedekt uit 6 gereserveerde vergoeding ingevol- 1 het besluit vergoeding politiekos- -l 1950. i omrastering worden i het inwonertal der ge meente afhangend aantal. De terzake voor de gemeente Leiden geldende li- miet is 100 leerlingen. Deze bepaling is voor een termijn van drie jaren niet van toepassing, indien de instandhouding van de school ingevolge artikel 19 van ge noemde wet wordt gevorderd. Artikel 19 schrijft voor, dat de gemeente moet voorzien in voldoend openbaar lager onderwijs in een genoegzaam aantal scholen. De gemeenteraad dient voor 1 februari van het jaar, volgende op dat waarin het gemid deld aantal leerlingen beneden de ge stelde limiet is gedaald, een uitspraak te doen omtrent de instandhouding van de school met het oog op het bepaalde bij artikel 19. Het desbetref fende besluit is aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen. Het gemiddeld aantal leerlingen van de school De Schakel (openbare school voor g.l.o. aan de Zuidsingel) bedraagt over het jaar 1964 96 2/3, zodat de school in de omstandigheid, bedoeld in de eerste alinea, is komen te verkeren. Aangezien de school tengevolge van de opheffing van de school De Graankorrels (openbare school voor g.l.o. aan de Haverstraat) in het jaar 1965 wederom een voldoend aantal leerlingen zal tellen B en W schat ten dit aantal op 150 wordt naar hun mening de instandhouding der schooi ingevolge meergenoemd artikel 19 gevorderd. Op grond van dezelfde overwegin gen stellen B en W de raad voor om aan de minister van Onderwijs, K en W te verzoeken te bepalen, dat de openbare kleuterscholen aan de Da Costatraat, de Gortestraat en de Zuidsingel gedurende het Jaar 1965 in stand worden gehouden. Restauratie van Doopsgezinde kerk De Doopsgezinde kerk aan de Pie terskerkstraat 1, verkeert in een zo danige staat, dat ter voorkoming van verder verval restauratie van het voorgebouw noodzakelijk is. Het ge bouw staat vermeld in de voorlopige lijst der Nederlandse Monumenten van geschiedenis en Kunst. De kerkeraad van de Doopsgezinde gemeente heeft voor de restauratie een plan doen ontwerpen door het architectenbureau ir. M. P. Schutte en G. H. Bellaard, alhier, De totale kosten van de uit te voeren werken worden geraamd op f 15.150. De Staatssecretaris van O, K en W heeft het rijkssubsidie in de restaura tie bepaald op f 2.500. Aan het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland is om een subsidie gevraagd. De ker keraad heeft B. en W. verzocht te be vorderen, dat ook een bijdrage uit de gemeentekas in de restauratiekosten wordt verleend. Naar de mening van B en W bestaat tegen inwilliging van dit verzoek geen bezwaar. De bijdrage ware te bepalen op 30% van het rijks subsidie, zijnde f 750. Aanleg hoofdwegen in Morskwartier Voor de kosten van de voorberei dende werkzaamheden voor de aanleg van drie hoofdwegen in het Mors kwartier, t.w. de doortrekking van de verlengde Wassenaarseweg, de ver lenging van de Warmonderweg, en de aanleg van de z.g. nieuwe Leidse in valsweg door het Plesmanviaduct vragen B en W bij de raad een bedrag van f 264.000 aan. Schenking van 20 mille aan gemeente Als gevolg van een steeds geringer wordende belangstelling bij de aan gesloten detaillisten is in augustus 1964 de Stichting Financieringsinsti tuut Detailhandel Rijnland opgehe ven. Het bestuur van de Stichting heeft besloten het bij de opheffing aanwezige kapitaal ad f 41.364, voor de helft te schenken aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Rijnland en voor de andere helft aan de gemeente Leiden. Aan de schen king zijn geen bijzondere voorwaar den verbonden. Het bestuur heeft nochtans meegedeeld, het op prijs te zullen stellen, indien de gelden zullen worden aangewend ten prof ij te van kleine middenstanders of midden- standsbelangen. Het College zal zich over de definitieve bestemming van het aan de gemeente geschonken be drag ad f 20.682,45, nader beraden. Voorts komen in de raadszitting van a.s. maandagmiddag de volgende voorstellen aan de orde: de bevoegdheid tot het benoemen van onderwijzers in vaste dienst aan openbare scholen voor lager onder wijs, voor zover die onderwijzers niet aan het hoofd van een school worden geplaatst, te delegeren aan B en W voor de bouw en inrichting van de openbare school voor ulo aan de Van der Brandelerkade, Professor van der Leeuwschool, een aanvullend krediet van f 37.401 te verlenen; aan het bestuur van de Geref. Schoolvereniging medewerking te verlenen voor de aanschaffing van materiaal voor het onderwijs in de lichamelijke oefening ten behoeve van zijn scholen voor uio aan de Hoog landse Kerkgracht, de Asserstraat 50 en de Diepenbrocklaan en ten dele voor de glo-school aan de Stadhou derslaan; aan te kopen in het belang van de volkshuisvesting het huis met erf aan de Nieuwe Rijn 115, groot 98 ca, onder voorwaarde, dat de tegenwoor dige bewoonster het pand gratis mag blijven bewonen tot aan het tijdstip van afbraak; het bfj raadsbesluit van 4 mei 1964 beschikbaar gestelde krediet van f 100.000 voor het aankopen van on roerende goederen, met een koopsom van niet meer dan f 10.000, te verho gen met een bedrag van f 250.000 wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1964; onteigening van enkele percelen gelegen in De Waard; de heer J. W. Volkers, als hoofd over te plaatsen van de Da Costa- school naar de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs, ver bonden aan het Pedologisch Insti tuut; aan de heer M. Beekma en mej. M. E. Bakker wegens opheffing van hun betrekking eervol ontslag te ver lenen uit hun betrekking van onder scheidenlijk hoofd van en onderwijze res aan de school De Graankorrels; in te trekken het raadsbesluit van 26 oktober 1964, voor wat betreft de overplaatsing van mej. M. E. Bakker, van de school De Graankorrels naar de openbare school voor kinderen met leer- en opvoedingsmogelijkheden; mej. M. E. Bakker te benoemen tot onderwijzeres aan de openbare school voor kinderen met leer- en op voedingsmoeilijkheden aan mevr. C. J. Fekete—Van der Steen, eervol ontslag te verlenen uit haar betrekking van onderwijzeres aan de HammarskjöldschooL In het dal van de rivier de Vesdre (in het oosten, ten zuiden van Maastricht) heeft men veel te lijden van overstromingen. Dit is een to neeltje in Ennes. waar een auto bijna geheel in het vloed water verdween. Acad. examens Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doctoraalexamen ge schiedenis mej. J. Günther uit Den Tarieven circa 50 omhoog MET AUTO OP DRIE OKTOBER IN BINNENSTAD f5,- In de raadsvergadering van a.s. maandagmiddag komt een voor stel aan de orde tot wijziging van de bestaande legesverordening. Indien dit voorstel aangenomen wordt, dan zal het tarief voor een huwelijksvoltrekking aanzienlijk stijgen. VISAKTE f 1,- Ook zal men in de toekomst voor een bewijs van toegang met een motorrijtuig, paard of rijtuig tot het door afsluitbomen afge sloten gedeelte van de binnenstad op 3 oktober f 5,- moeten betalen. Een visakte gaat straks f 1.- kos ten. Bij de toelichting van dit voorstel merken B. en W. o.m. op, dat de ta rieven van de Legesverordening voor een belangrijk deel verband houden met de kosten van lonen en salaris sen, alsmede met de daarop betrek king hebbende sociale lasten. Door de voortdurende stijging van deze kosten staan de tarieven welke voor het merendeel dateren van 1961 niet meer in een aanvaardbare verhouding tot de uitgaven. Uitgegaan is van een gemiddelde verhoging van de tarieven met ca 50 een verhoging, welke tegen de achtergrond van de sterke kosten stijging B. en W. zeker aanvaardbaar voorkomt. De mogelijkheid van het heffen van leges voor visakten wordt ge opend door de Visserijwet 1963 en het ter uitvoering daarvan uitgevaar digde K.b. van 21 mei 1964. De leges voor een ontheffing van het rij verbod is, volgens B. en W., nood zakelijk geworden door het verstel- pende aantal aanvragen hiervoor 2500 afgegeven bewijzen). Jeanne v. Nierop-Hocks (72) overleden Mevrouw Jeanne van Nierop-Hocks, erelid van de Leidse korfbalvereni ging Fluks, is op 72-jarige leeftijd overleden. Zij was één der oprichters van Fluks en kwam ook lange tijd voor de roodwitten uit. Expositie George Robèr In „Meubelkunst" aan de Papc- gracht 6a exposeert thans de in 1893 In Brussel geboren en sinds de eer ste wereldoorlog in ons land wonende schilder-tekenaar George Robèr een aantal van zijn suggestieve en lei kleurige werken, die zowel naar vorm als kleur van een volstrekt eigen in zicht getuigen. De in O verveen woonachtige Ro bèr, een introverte en meditatieve natuur, heeft zioh met velerlei -ismen in de kunst gedurende zijn leven be ziggehouden en is naar een syn these daarvan toegegroeid. Hij wist, zij het in te beperkte kring, welver diende erkenning te verwerven. Ro bèr was o.a. lid van de expressionis tische schildersgroep ,De Branding" in Rotterdam en onderhield contac ten met het buitenland ,((De blaue Reiter). Robèr heeft steeds naar een eigen stijl gezocht en deze ongetwij feld ook weten te vinden. Scheppin gen van zijn hand bevinden zich in het Rijksprentenkabinet in Leiden, het museum Boymans in Rotterdam en het Frans Halsmuseum in Haar lem. H. Enerzijds wordt door het heffen deze leges beoogd een vergoeding te verkrijgen voor de daaraan verbon den arbeid, anderzijds kan hierdoor de hoeveelheid werk worden vermin derd, omdat de animo voor het aan vragen van een dergelijk bewijs door het heffen van leges zal afnemen. Huwelijksvoltrekking In de nieuwe verordening, welke in werking treedt op de eerste dag der maand, volgende op die, waarin de Kon. goedkeuring by het gemeen tebestuur is ingekomen, wordt t.a.v. een huwelijksvoltrekking het volgen de bepaald: a. voor het voltrekken van een huwelijk op andere tijd dan ingevol ge artikel 4 der wet van 23 april 1879 door de ambtenaar van de bur gerlijke stand voor kosteloze voltrek king is bepaald: 1. op maandag donderdag f35, op dinsdag uur tot 11 12 30 uur ei f250. 12.30 10 uur tot 12. r tot 17 v woensdag: van f175, van 11 uui r en van 14 uur tot 17 op vrijdag: van 8.30 uui 14 uur tot 17 f70. 2. tot en op zaterdag: van 9 uur tot 11 uur f250. b. voor het voltrekken van een hu welijk in het geval, bedoeld in arti kel 132 van het Burgerlijk Wetboek, tenzij van het onvermogen der par tijen is gebleken f 50. Voor de Leidse kantonrechter De zaak tegen een 38-jarige ha ringhandelaar uit Katwijk, die voor de Leidse kantonrechter diende be trof een geval van grote roekeloos heid. Op 25 september jl. reed de ha ringhandelaar met zijn auto onder Zoeterwoude de Rijksweg 4a op, haalde vervolgens op de invoegstrook in en schoot daarna links de rijbaan op, juist op het moment, dat een andere auto met grote snelheid na derde. De botsing kwam zo hevig aan, dat verdachtes auto over de kop de middenberm insloeg en de achteropkomende auto eveneens zeer zwaar beschadigd werd. Alle getuigen waren van oordeel, dat verdachte bijzonder onverant woordelijk had gemanoeuvreerd. De haringhandelaar, die werd bij gestaan door een raadsman, weet de schuld van een en ander aan de chauffeur van de vrachtauto. „Toen ik hem omdat er voldoende ruimte was op de invoegstrook wilde inha len, ging hij onverwacht naar links en dwong mij aldus de rijbaan op te rijden", zo verzekerde hij de kan tonrechter. Afgaande op de getuigen-verklarin- gen achtte de officier, mr. N. J. Out afdoende bewezen, dat verdachte in derdaad een gevaar had opgeleverd. Hij onthulde ook nog, dat verdachte al eens eerder wegens het niet ver lenen van voorrang tot een hoge geldboete en een voorwaardelijke ontzegging van zijn rijbevoegdheid was veroordeeld. Hy eiste mede daarom zowel een geldboete van f 100 su'os. 20 dagen als de onvoorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Verdachtes raadsman wees er in zijn uitvoerig pleidooi op, dat zijn cliënt de reputatie van een goed en voorzicntig automobilist genoot en ondanks het feit, dat hij per jaar 80.000 kilometers aflegde slechts wei nig overtredingen had begaan. Hy was van oordeel, dat zijn cliënt de vrachtauto op de invoegstrook mocht inhalen en daarby geenszins kon vermoeden, dat de bestuurder hier van plotseling naar links zou zwen- De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, evenwel achtte het wettig en overtuigend bewys van verdachtes schuld aan roekeloos ryden afdoen de geleverd. Hoewel ny de geëiste ontzegging ook ditmaal nog voor- waarcelyk wilde stellen en wel met een proef tyd van 2 jaar, vond hy de geldboete daarentegen te mild en maakte er f300 subs. 1 maand van. Visitekaartje Een 22-jarige opperman uit Lei den vloog op 26 oktober jl. met zyn auto uit een bocht in de Oegstgees- teiweg te Rynsburg. Via het langs de weg gelegen voetpad reed zyn auto nameiyk dwars door een hek WOONSCHEPEN ROOMBURGERWEG KRIJGEN DRINKWATER De bewoners van een aantal in het Ryn- en Schiekanaal aan de zyde van de Roomburgerweg op Leids grondgebied gelegen woonschepen zyn tot nu toe verstoken van een behooriyke drinkwatervoorziening. Sinds geruime tijd zyn in de gelegenheid zich drinkwater te verschaffen, dat door de zorg van de gemeente Zoeterwoude op geregelde tydstippen in bussen wordt bezorgd. Deze situatie is echter weinig bevredigend te noemen. De N.V. Leidsche Duinwater Maatschappy heeft op verzoek van B. en W. een plan ingediend om deze woonschepen door middel van de aanleg van een 585 meter lange leiding op haar drinkwaterleidingnet aan te sluiten. De aanleg van deze leiding zal het voorts mogelyk maken ook enige in de nabyheid op het grondgebied van Zoeterwoude gelegen percelen, als mede een boerenhoeve, aan te slui ten. De kosten van aanleg worden op f 10.000 geraamd. Aangezien het hier een onrendabele aansluiting betreft, zou de aanleg kunnen geschieden on der de gebruikelyke voorwaarde, dat van gemeentewege per jaar een op brengst van het via de bewuste lei ding te leveren wat"r wordt gega randeerd, geiyk aan 10 van de aanlegkosten. De in het voorstel van de LDM vermelde alternatieve oplossing, wel ke hierin bestaat, dat de gemeente het onrendabele gedeelte van de aan legkosten, hetwelk op f7.500 wordt begroot, voor haar rekening neemt, verdient naar het oordeel van B. en W. de voorkeur. B. en W. zyn van mening, dat deze uitgave voor het hiervoor om schreven doel verantwoord is, mede in aanmerking genomen, dat de be doelde percelen en boerderij zich be vinden op gebied, dat volgens het by de Tweede Kamer in behandeling zynde wetsontwerp inzake de grens- wyziging aan de gemeente Leiden ls toegedacht. een voortuin in en met een klap tegen een aldaar staande schuur op. De schade was groot. „Waarom bent u na het aanrichten van die ravage zonder u bekend te maken aan de haal gegaan?", informeerde de kan tonrechter. „Het was al byna nacht en ik kon die mensen toch niet uit hun slaap halen", verontschuldigde verdachte zich. Bovendien had hy zyn beschadigde auto als een „vi sitekaartje" in de tuin achtergelaten. Als reden van zyn schadelyke ma noeuvre gaf hy op, dat zyn auto in de bocht was gaan slippen en toen „niet meer te houden was". Daar de slipparty een groot ge vaar voor anderen o.m. voor enige by een bushalte wachtende bus-pas sagiers had opgeleverd eiste de officier zowel een geldboete van f 100 subs. 20 dagen als de voorwaardelyke ontzegging van verdachtes rijbe voegdheid voor de tyd van 6 maan den proeftyd 2 jaar. De kantonrechter vonniste met f250 boete subs. 1 maand en liet verdachtes rijbewys ditmaal nog bui ten het geding. \an de niet geringen verhoging van de geldboete schrok de opper man zichtbaar. „Trekt u m'n rybe- wys maar in want die f250 kan ik onmogelyk betalen", bepleitte hy een overigens onmogelyke „herziening" van zyn vonnis. „U heeft 14 dagen de tijd om hiertegen in hoger beroep te gaan", kreeg hy ten aantwoord. ,Auto' Een 19-jarige metselaar uit Lei den ontpopte zich als de eigenaar van een auto, waarvan de hoorn, de handrem en de stoplichten niet functioneerden en de vier buiten banden tot op het canvas versleten waren. Het feit, dat de banden „niet zo best meer waren" gaf hy direct toe, maar dat genoemde onderdelen resp. geen geluid, remkracht en licht gaven bestreed hy onvoorwaardeiyk. „Eehoudens die banden verkeerde al les m prima staat", zo verzekerde hy de rechter. De officier eiste in zake de niet functionerende hoorn, handrem en stoplichten een boete van totaal f 40 subs. 8 dagen en voor het rijden met gladde banden een correctie van f 60 subs 12 dagen. Spoorkaartje „Ik had wel degelyk een spoor kaartje en wel een retour Leiden Naarden, dat onderweg in de trein tweemaal werd geknipt door een conducteur", aldus een 18-jarige grondwerker uit Leiden, die terecht stond omdat hy op 19 september jl. de uitgangscontrole van het station wilde passeren zonder een plaatsbe- wys te overleggen. „Hy gaf my geen kaartje en ik heb op of omstreeks de tijd, dat hy door de controle kwam geen retour-bewijs van Naar den in ontvangst genomen", ver klaarde de betreffende controleur. „Ik heb hem wel een kaartje over handigd en weigerde dus te betalen", zei de grondwerker nog. De officier eiste f 10 boete subs 2 dagen, daar hy de poging om zon der kaartje door de controle te „glip pen" bewezen achtte. De grondwer ker had geen commentaar meer en zal de boete van f 5, die de kanton rechter hem oplegde moeten beta len. Kettingbotsingen door bagagerek Op de ryksweg Amsterdam-Utrecht by Vinkeveen is gisteravond een aan tal kettingbotsingen geschied, waar- by de bestuurder van een personen auto om het leven is gekomen en een inzittende zwaar werd gewond. De ongevallen waarby 15 auto's en een motor waren betrokken, ontston den doordat een bagagerek van een personenauto viel. Achteropkomende voertuigen konden dit voorwerp niet ontwyken. Het slachtoffer was een 44-jarige fabrikant uit Huizen. UNIVERSITAIRE BENOEMINGEN Bib bestuit van Curatoren der Leid se Universiteit vonden de volgende benoemingen plaats: drs. H. D. Be rendes. wetenschappeiyk ambtenaar in tijdelijke dienst by de Genetica, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie; dr. H. M. Buck, wetenschap pelijk hoofdambtenaar A in tijdeiyke dienst by de Theoretische Organi sche Chemie, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 Januari 1966 we derom in deze functie; drs .R. T. J. Buve, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot weten schappelijk ambtenaar in tydelyke dienst by de faculteit der Sociale We tenschappen; J. C. Choufoer, arts, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de Inwendige Ge neeskunde, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 we derom in deze functiedrs. O. D. Duintjer, wetenschappeiyk ambte naar in tydelyke dienst by de fa culteit der Letteren, voor het tyd vak van 1 januari 1965 tot 1 Januari 1966 wederom in deze functie; drs. G. M. van der Ent, wetenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst by het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbeecherming, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie; mej. dr. E. Gans, wetenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst by de Farmacologie, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie; mej. C. A. de Groot, weten schappeiyk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst by de Farmacologie, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 Januari 1966 wederom in deze functie; dr. J. J. Hamming, weten schappeiyk hoofdambtenaar in ty delyke dienst by de Heelkunde, voor het tydvak van 1 Januari 1965 tot 1 Januari 1966 wederom in deze func tie: drs. J. Middelhoek, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tyde lyke dienst by de Fysische Chemie II, voor het tydvak van 1 Januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie; mevr. G. W. A. Mul der, arts, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst by de Fysiologie, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 Januari 1966 we derom in deze functie; dr. M. C. Rat- tazzi, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst by de An- thropogenetica, voor het tijdvak van 1 oktober 1964 tot 1 oktober 1965 wederom in deze functie; dr. T. de Roo, arts, voor het tydvak van 1 no vember 1964 tot 1 november 1965 tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tijdelyke dienst by de Radiologie; A. T. Schweizer, arts, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst by de Kindergeneeskunde, voor het tydvak van 1 Januari 1965 tot 1 januari 1966 wederom in deze functie; drs. F. T. M. Spieksma, we tenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst by de Allergologie. voor het tydvak van 1 Januari 1965 tot 1 Ja nuari 1966 wederom ln deze functie; B. A. Verhey, arts, wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst by de Fysiologie, voor het tydvak van 1 Januari 1965 tot 1 ja nuari 1966 wederom in deze functie j M. van der Vliet, arts, wetenschap peiyk ambtenaar in tydelyke dienst by de Klinische Neurologie, voor het tydvak van 1 december 1964 tot 1 december 1965 wederom in deze func tie en M. van wyhe, arts, weten schappeiyk hoofdambtenaar in tyde lyke dienst by de Pathologie, voor het tydvak van 1 oktober 1964 tot I oktober 1965 wederom in deze functie. Ned. Amateurgidsenbond heeft grote plannen Op de hier ter stede gehouden ledenvergadering van de Nederlandse Amateurgidsenbond BBTBBA werd een grootscheepse ledenwerfactie in geluid, t.w. „Actie *65". In het kader deze actie zal met medewerking rectoren en directeuren van scholen van het VHMO, de Neder landse schoolpers en de plaatselyke VW's het ledental zo mogelyk worden verdubbeld, terwyi tevens nieuwe afdelingen zullen worden opgericht. Het nieuwe bestuur ls als volgt samengesteld: voorzitter: E. H. Hon- dius (Leiden); vice-voorzitter: L. W, Haanebrink (Rotterdam)1ste secre taresse: mej. M. J. B. Sassen (Den Haag); 2de secretaresse: mej. C. D. Cannegieter (Den Haag); 1ste pen ningmeester: drs. H. van 't Hooft (Hilversum); 2de penningmeester: R. van Hengel (Amersfoort) en ge committeerde: R. J. Schippers (Delft). Amateurfotografen zien eigen werk De belangstelling van de Leidse Amateurfotografenvereniging ging gisteravond in ,De Doelen" weer uit naar de inzendingen van de deelne mers aan de onderlinge kleurendia competitie. Het betrof hier de tweede ronde, waarin het te fotograferen object vry was gelaten. Teneinde de Jury, gevormd door de heren J. F. S. van Bleijswyk, P. de Blocq en J. Tinbergen, in de gelegenheid te stel len de beoordeling wat grondiger te verrichten, hadden de deelnemers hun foto's reeds op de vorige byeen- komst ingeleverd. De Jury kon daar om gisteravond na een kort slot- overleg reeds spoedig overgaan tot het onthullen van haar bevindingen. Er bleef voldoende tyd over om onderling uitvoerig van gedachten te wisselen over de beide bondscollec- ties, die werden samengesteld door de Philips Fotoclub en de Fotoclub „Geleen". Voorts om de aan de wand prijkende zwart-wit vergrotingen ge produceerd door het LAFV-lid, do heer G. Kikkert, te bewonderen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3