r.S. behandelden vele bezwaarschriften Bezwaren tegen bebouwing van landgoederen BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 JANUARI 1965 Wassenaarse uitbreidingsplannen (eputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gisteren in het gebouw iet Provinciaal Bestuur een langdurige zitting gewijd aan de behan- van bezwaarschriften tegen een drietal Wassenaarse uitbreidings- en. Voor twee van deze drie plannen, namelijk het uitbreidingsplan ofdzaak en het uitbreidingsplan in onderdelen „Villaparken" beteken- zitting van gisteren de voortzetting van een procedure, die in 1958 Toen stelde de Wassenaarse gemeenteraad namelijk deze plannen nadat in totaal 129 bezwaarschriften waren behandeld. In 1959 deden inteerde Staten uitspraak over de plannen, daarna volgde het Konink- esluit van 4 januari 1963, waarbij in hoogste instantie uitspraak gedaan over een aantal bezwaren in zake de plannen, 'assenaarse gemeenteraad stelde daarna een herziening van de beide idingsplannen vast, waarbij rekening gehouden werd met de door luteerde Staten en de Kroon gegeven aanwijzingen. herziening leverde opnieuw Kroon bevestigde uitspraak is ge- antal bezwaarschriften op, die Tegen de door Wassenaar op Groot Haesebroek geopende bebouwingsmo- gelijkheid van enkele woningen langs de Laan van Duinauwe werd door de familie Holle bezwaar gemaakt. De familie Holle is eigenaresse kele villa's aan deze Laan van Dui nauwe, die altijd het karakter doodlopende weg zonder verkeer heeft gehad. Als verdere bebouwing wordt toegestaan zal deze laan het karakter van een openbare weg krij gen. aldus deze appellanten. Namens de heer H. F. Luiten, ploitant van restaurant „Bijhorst" bij het Viaduct, werd bezwaar ge maakt tegen het projecteren verbindingsweg tussen het verlengde van de Bezuidenhoutse- weg en de Rijksstraatweg. In band met toekomstige plannen de Rijkswaterstaat voor het treffen verkeersvoorzieningen nabij het Viaduct was in het Wassenaarse uit breidingsplan een gedeelte terrein bij „Bijhorst" bestemd verkeersvoorzieningen. Namens exploitant van het restaurant, die plannen heeft voor het stichten en motel, werd gepleit stemming voor de vestiging horecabedrijf. cember 1963 en januari 1964 de Wassenaarse gemeenteraad D behandeld. Enige adressan- iie naar him mening bij de oteraad niet voldoende gehoor n gekregen voor hun bezwaren, Ie zich tot Gedeputeerde Sta ll het waren deze bezwaar- ten, die gisteren aan de orde en. De eigenaresse van de bui- iats „Ter Veken, mevrouw Gra- |er en de eigenaars van de iplaats „Groot Haesebroek", de Wolf lieten in deze zitting door gemachtigden hun bezwaren ens toelichten tegen het feit, j deze landgoederen de bebou- nogelijkheden zijn beperkt. Bebouwings- mogelijkheden r wat „Groot Haesebroek" be- heeft Wassenaar een beperkte gringsmogelijkheid willen toe- langs de Laan van Duinauwe, lodlopende weg, die uitkomt op root Haesebroekseweg. De ge- igde van de eigenaren van t Haesebroek" bestreed in zijn oi de opvatting van het ge- ebestuur van Wassenaar die Gedeputeerde Staten en door 'oon gedeeld wordt dat het led zo ongerept mogelijk moet li behouden als openbaar na- hoon- en recreatiegebied, meende, dat aan een dergelijk hier geen behoefte bestaat en m veel aantrekkelijker geheel orden verkregen als op Groot broek een villapark zou kunnen a aangelegd, zoals villapark De it of zoals de villabebouwing omgeving van de Groot Haese- leweg. Van Riel, die voor het college «deputeerde Staten als rappor- iptrad wees er echter op, reeds ste instantie door Gedeputeer den en door de Kroon is be- dat het landgoed behouden te blijven. Het gaat er dus nu om, of Wassenaar voldaan pan de aanwijzing van G.S., op het landgoed een beperkte Rringsmogelij kheid zou moeten ^u toegestaan. „Ter Veken" wat de bezwaren van de eige- e van „Ter Veken" betreft ir namens G.S. op gewezen, dat ot de bestemming van deze iplaats door G.S. een door de L. P. Haaksma 64-jarige leeftijd is gisteren in m (Fr.) overleden de heer L. Haaksma, oud-directeur van >ormalige Bank Haaksma en hier ter stede. De heer Haaks- as in zijn jonge jaren een tend roeier, die zijn vereniging Leythe" vele malen op natio- redstrijden heeft vertegenwoor- Tezamen met zijn ploeggenoot i van der Valk behaalde hij in [•tiger jaren tal van successen, i hij ook vele Jongeren heeft lid. „Die Leythe" honoreerde er diensten jegens dleze vereni- loor zijn benoeming tot erelid. teraardebestelling vindt a.s. lagmorgen om 11 uur plaats i Ned. herv. begraafplaats in de Deerenberg tot gevolg, die stelde, dat de gemeente Wassenaar moeilijk anders kon doen, dan door de pro vincie vastgestelde tracé in haar uit breidingsplan opnemen. De beslissing over het tracé van de weg zal door hogere instanties genomen worden. Namens de directie van de Vlees- warenfabriek Van den Berg en Co de Rijksstraatweg werd gepleit een ruimere bebouwingsmoge lijkheid van het fabrieksterrein. Na- nens de eigenaren van het landgoed .Duinrell" werd nog bezwaren ge maakt tegen een geprojecteerde ver bindingsweg tussen de provinciale weg no 1 en het reeds aanwezige wegenstelsel in Wassenaar. Deze ver bindingsweg zal volgens het uitbrei dingsplan een aantasting betekenen een gedeelte van het landgoed, dat landschappelijk van zeer grote waarde is en bewoond wordt door de eigenaren van Duinrell. Behalve de twee genoemde uitbrei dingsplannen werden twee bezwaar schriften behandeld tegen een klei ner uitbreidingsplan, villapark „Duinrell". Provinciale weg Wat het uitbreidingsplan in hoofd zaak betreft werden gisteren ter zit ting van G.S. 9 van de 17 ingediende bezwaarschriften nader toegelicht. Een deel van de ingediende bezwa- had betrekking op het tracé van de provinciale weg no. 1, die Wasse- overeenkomstig de laatst be kende plannen, in het uitbreidings plan heeft opgenomen. Uitvoering van dit tracé zal onder meer tot gevolg hebben, dat ir omgeving van de Roggewoning aantal sportvelden zal moeten dwijnen. Daartegen werden bezwaren ingediend namens de eigenaar deze gronden, mr. H. Jochems door de voorzitter van de Haagse Hockeyclub Groen Geel. De woord voerder van de gemeente Wassenaar, de heer E. F. Zwartelé deelde mede, dat Wassenaar geen bezwaren heeft tegen een wijziging van het tracé op dit punt. Verder werden bezwaren toegelicht van een aantal bloembol lenkwekers, die als gevolg var aanleg van de provinciale weg kost bare bollengrond verloren zullen zien gaan of hun terreinen doorsne den zien worden. De gemeente 's Gravenhage her haalde bij monde van ir. H. Bosch, directeur van de Haagse Duinwater leiding, de bezwaren tegen het in het plan opgenomen trace van de weg, zulks in verband met de waterwin- belangen, die daardoor geschaad zul len worden. Het Haagse pleidooi had een scherpe reactie van de gedeputeer- VOORSCHOTEN Nog altijd 'zwart loon' in bouw in Amsterdam „In het hele bouwbedrijf in Am sterdam is de zwarte loon bet a ling nog „normaal" aan de gang. Dit eu vel is blijven bestaan en stellig niet minder geworden". Dit zei vanoch tend de plv directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau Amsterdam, de heer K. de Jong, op een persconfe rentie. Uit contacten met het bedrijfsle ven en met personen, die op het ar beidsbureau komen, was dit de di rectie van het G.A.B. gebleken. In Amsterdam werd en wordt volgens traditie, in tegenstelling met elders in het land, op vrij ruimte schaal door de hoofdaannemers gewerkt met bona fide onderaannemers. De laat ste tijd is er echter, aldus de heer de Jong, een aantal onderaannemers (vaak zelf bouwvakarbeider) bijge komen, dat niet bona fide is. Zij for meren ploegjes bouwvakarbeiders, en bieden hun diensten aan bij de hoofd aannemers, die op deze wijze niet aansprakelijk kunnen worden gesteld voor het beetalen van zwarte lonen. Op de bouwmarkt in de hoofdstad heerst nog een grote spanning. Te genover een aanvraag voor 676 bouwvakkers eind december stond een aanbod van 191 werkloze bouw vakarbeiders, als gevolg van de vorst in december. Oud-hoofdingenieur bij Ned. Electrolaschmij. Met grote schrik en droefheid zul len zijn vele vrienden de tijding ver en, dat gisteravond tengevolge een auto-ongeval in de gemeente Oegstgeest op 65-jarige leeftijd om het leven is gekomen de heer Ir. J. Schreuders, tot voor enkele maanden hoofdingenieur-procuratiehouder bij de N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij te dezer stede. De heer Schreuders bevond zich gisteravond met zijn auto op weg zijn woning in Noordwijk aan Zee. Ter hoogte van de gebouwen de M.E.B. verliet hij de hoofd- ARKTBERICHTEN Leid se kaas. Notering: le kwal. Handel kalm. DEN, 8 Jan. Veermarkt: aan- itleren 5. melkkoeien 39, vet.. - in) 17. schrammen 226, Staal 3238 stuks. '90-105 ld., biggen f 52-61 id. del: melkkoeien rustig, vetvc t redelijk, vare koelen iets willi- itte kalveren matig, vette schapen varkens (zeugen) redelijk, nmen id., biggen ld. SMEER, 7 Jan. Seringen: lan 4 kop 75-105. ld. 2 kop 50- gray 4 kop 40-65, ld. 2 kop 25-40, is triloba 70-105 per tak, Gerbera per stuk, Fresia 125-280, Snij- 75-140, Tulpen 140-310, Narcis- i-120 per bos. Anjers: rood 40-59. 28-47, wit 25-42. Arthur 25-40. 3-51, Rozen: Roselandla 40- Drie broers door verkeersongeluk in ziekenhuis De gebroeders C. en P. de Ruiter (resp. 19 en 14 jaar) zijn gistermid dag toen zij op hun bromfiets van de Donklaan naar de Papelaan in Voor schoten overstaken door een auto aangereden en met zware verwon dingen naar het Academisch Zieken huis in Leiden overgebracht. Het tragische is, dat ook hun 16-ja- rige broer tengevolge van een hem vorige maand op de Veurseweg over komen ongeval in het ziekenhuis verblijft. Zijn toestand is nog steeds ernstig. De 19-jarige C. de R. liep een dij en een beenbreuk, alsmede een her senschudding op en de 14-jarige P. de R. kreeg enige lichte verwondin gen. Wijziging weekmarkt Met ingang van vandaag krijgt de wekelijkse vrijdagmarkt in Voor schoten andere aanvangstijden voor de maanden januari t/m maart. De weekmarkt is thans geopend van 14 uur tot 19 uur. De winkels blijven echter in Voorschoten op de vrij dagavonden normaal geopend tot 21 uur. De praktijk heeft geleerd, dat in de wintermaanden de belangstel ling voor de markt 's avonds zeer gering is. Bevestiging en intrede kand. T. L. H. Pieterse Kandidaat T. L. H. Pieterse uit Voorschoten zal zondagmiddag 10 januari a.s. om vfjf uur, na vooraf morgens om tien uur te zijn be vestigd door ds. mr. W. S. de Vries uit Voorburg, intrede doen als pre dikant van de Gereformeerde Kerk Cnlemborg, waar hij beroepen is in de vakature van ds. H. Scholing, die op 18 augustus 1963 naar Scha- rendijke op Schouwen is vertrokken die daar veertien dagen later in trede heeft gedaan. Tarnno Lein Hendrik Pieterse werd op 19 oktober 1935 in Goes ge boren. Hij bezocht eerst de afdeling gymnasium A van het „Christelijk Lyceum voor Zeelamd" in zijn ge boortestad en studeerde daarna nog de Vrije Universiteit in Amster dam, waar hij op 1 juni 1962 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Pietense ruim drie maanden later op 13 september van elfde jaar na praepaxatoir examen door de classis Leiden was beroepbaar verklaard in de Gerefor meerde Kerken in Nederiand heeft hij nog enige tijd gestudeerd voor zijn doctoraalexamen theologie en op 10 december van het vorige jaar (1964) werd hij door die clasis Tiel peremptoir geëxamineerd en toe gelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sakramenten in genoemde kerten. Directeur PTT naar Zierikzee De directeur van het Post-, Tele graaf- en telefoonkantoor te Voor schoten, de heer H. M. van der Post, zal per 1 februari Voorschoten ver laten in verband met zijn benoe ming tot directeur van het districts- poQtlraxL'toor in Zierikzee. De heer Post is bijna drie jaar directeur van de Voorschotense P.T.T. geweest. MEVR. V. D. WAARD OVERLEDEN Na een korte ziekte ls gisteren overleden mevrouw Th. v. d. Waard- De Vos, die secretarese was van de afdeling Voorschoten van het R.K. Vrouwengilde en oprichtster van het dameskoor van de Moeder Gods parochie. Expositie „De Zwaluw" Vandaag, zaterdag en zondag houdt de Voorschotense P.V. „De Zwaluw" de jaarlijkse tentoonstelling in het eigen huis „Ons Ideaal"» ach ter Leidseweg 227. Er zullen 350 postduiven tentoon gesteld worden, keurmeesters zijn de heren Handgraaf uit Haarlem en Passohier uit Noordwijk. De tentoon stelling zal geopend zijn: vandaag van 20 u. tot 23 u. LEIDERDORP Gezellig feest van „Eben Haëzer" De gereformeerde jongelingsver eniging „Eben Haëzer", hield gister avond in Irene haar 78ste feestelijke jaarvergadering. Behalve de leden waren ook zeer vele oudleden en ere leden aanwezig. verwelkomde voorzitter Martien Rasser, ds. J. J. Dijk uit Zeist, die voor de vereniging altijd bereidwillige adviseur was en vaak nog is. Ook het oud-lid, de heer Rietkerk, werd speciaal begroet, omdat hij na zeer ernstig ziek te zijn geweest, nu toch deze feestavond kon bijwonen. De heer Rasser verzocht vervol gens de heren C. Bos, Joop van m Chr. Verra op het podium te komen. Wegens hun vele verdiensten voor de vereniging ieder in eigen periode, bood hij hen alle drie het ere-lidmaatschap aan. Het programma voor de pauze werd verzorgd door de eigen leden. De quiz van Hans Vis en Cees Combee was goed voorbereid en de muziek van de Jonge Voco's (gebroe ders Vans) was heel gezellig. Het programma pa de pauze werd door enige oud-leden. Met praatje en een liedje over de oude j. v. tijd oogstten de gebr. Jan Joop van Osnabrugge veel succes. Zeer verdiend was het hartelijk applaus, dat de heer J. van Wijck ontving voor zijn geheel zelf en op rijm en muziek gebrachte voor dracht, waarvan de inhoud sloeg op oude en tegenwoordige leden. Het ere-lid, de heer L. Meyer sloot ïze zeer geslaagde feestavond. Het oud-lid mr. C. J. Wouidstra uit Lei den woonde het eerste gedeelte van de avond bij. tot I 10 i tot Zondagmiddag om 14 u. zal de bonnenverkoop plaata vinden van Jonge duiven en eierenbroed 1965, benevens een aantal bonnen voor diverse andere prijzen, dit alles om de bodem van de kas van de ver eniging weer een beetje onzichtbaar te maken. Voorlicht ingsmitldag De Ned. Ver. van Huisvrouwen te Voorschoten organiseert in samen werking met het Produktsohap voo Groente en Fruit een voorlichtings en demonstratiemiddag met dia': donderdag 14 januari om 2 uu: het Cultureel Centrum. Alle belang stellenden voor de première van ze voorlichtingsmiddag voor Neder land zijn welkom. Kustvaarder op dijk gestrand Vanochtend omstreeks zeven uui is de Nederlandse kustvaarder „Men je" groot 350 ton, op de dijk var de Westerschelde ter hoogte van Bov- sele omhoog gevaren. Het schip zit midscheeps vast op een kleine ba saltrug aan de voet.van de Veem- dijk. De sleepboot .Holland" is in d< nabijheid van de Nederlandse kust vaarder. Vanmiddag om vijf uur, bij hoog water, zou getracht worden het schip op eigen kracht vlot te krij ger.. Felle brand in Den Haag (Van onze Haagse correspondent) Een uitzonderlijk felle uitslaande brand in de Katerstraat in Den Haag heeft vanmorgen vroeg pakhuis geheel verwoest. De mi staan op instorten en zouden i daag worden omgehaald. De Kater straat is voor alle verkeer gesloten. Over de oorzaak is nog niets bekend. Het pakhuis lag van onder tot bo ven vol met .riet, rotan en emballage materiaal De voorraad ging geheel verloren. De brandweer rukte uit met groot materiaal Bij aankomst kon den de brandweerwagens de Kater straat niet door. Juist voor het al fel brandende pakhuis stond vrachtwagen geparkeerd, die pas met een in allerijl opgeroepen kraanwa gen van de brandweer moest worden versleept Valachi schreef zijn memoires De Amerikaanse gangster Joe Va lachi, die een senaatscommissie heeft ingelicht over de „Cosa Nostra" (een Amerikaanse Maffia-bende)heeft in de gevangenis van Washington zijn memoires geschreven. Het mi nisterie van Justitie zal beslissen of het boekwerk, dat 1200 pagina's telt en dat van Valachi de titel „De waarheid" heeft gekregen, zal wor den uitgegeven. Valachi staat in de federale ge vangenis in Washington niet in ver binding met andere gevangenen en wordt zwaar bewaakt. Sedert hij „ge sproken" heeft, hebben de leiders van de „Cosa Nostra" een prijs van 100.000 dollar op zijn hoofd gesteld. IR. J. SCHREUDERS bij auto-ongeluk omgekomen Uitstel in A'dam voor klandestiene bewoners Vijf jeugdige Amsterdamse echt paren, die op het ogenblik clandes tien voor sloop bestemde huizen in de Generaal-Vetterstraat bewonen, hebben tot maandagochtend twaalf uitstel gekregen om te voldoen de gemeentelijke sommatie de woningen te verlaten. Overleg tussen de advocaat mr. M. G. Rood en de gemeente, nadat de jonggehuwden was aangezegd dat /oor vanochtend zou moeten ge beuren, heeft tot dit respijt geleid. Het is gegeven op voorwaarde dat de huizen .geruisloos worden" ont ruimd. De beslissing hiertoe is op het laatste moment genomen. Een uur het kritieke moment verse he- zes geüniformeerde agenten in de Generaal De Vetterstraat. Kort hierop werd deze onder steeds groe iende publieke belangstelling aan beide zijden afgezet. De rijf gezin nen hadden ondertussen hun boeltje al gepakt. Zij hadden besloten na een officiële sommatie door de ster ke arm te vertrekken: naar ouders, vrienden of kennissen. Rond twaalf uur werd de afzetting opgeheven en verdween de politie. Familieberichten (Ontleend aan andere bladen.) Geboren: Bastiaan Jacques, zn van Den Brandeler—Meyrier, Damascus, Syrië; Willem, zn van Van der Lee— van der Vliet, Den Haag. Overleden: A. Zwaan Rtzn, m„ 76 jaar, Voorburg; G. H. van Schuppen, v., 63 jaar, Veene:idaal; mr. J. A. van Tienhoven, m., 83 jaar, De Bilt; L. H. M. Brom, nu, 68 jaar, Ooster beek; F. W. H. Endlich, m., 84 jaar, Den Haag. OEGSTGEEST Jac. Vreeken kwarteeuw in gemeentedienst De chef van de afdeling Finan ciën en Onderwijs In het Gemeen tehuis, in Oegstgeest, de heer Jac. Vreeken, herdenkt op 15 Januari a.s. zijn zilveren jubileum. Hij trad ln dienst als adjunctcom mies op 15 jan. 1940. De heer Vree ken doorliep alle rangen en is thans referendaris ter gemeentesecretarie. Hij is voor velen een vraagbaak in het bijzonder voor de schoolbesturen en schoolhoofden. Het gehele finan cieel beheer der gemeente vraagt zijn aandacht. Naast zijn ambtelijke functie ts hij voorzitter van de korfbalvereniging „Pernik" in Leiden en lid van het bestuur van de kleuterschool. „Ha- zenwei". Geruime tijd heeft hij deel uitgemaakt van de Stichting ter be vordering van het prot. chr. onder wijs in Leiden en Oegstgeest, welke Stichting de Leidse Houtschool, de Kon. Julianaschool, de Hofdijckschool en de Groen van Prinstererschooi omvat. B. J. Moolenaar neemt afscheid Zaterdag 30 januari neemt de heer B. J. Moolenaar afscheid als direc teur van de Algemene Bank Neder land (v/h Twentsche Bank) kantoor Oegstgeest. De heer Moolenaar begon zijn loop baan bij de Haarlemse Banfcvereni- ging, die op 1 januari 1931 met an dere provinciale bankinstellingen op ging in de Twentsche Bank. Op die datum werd de heer Moolenaar pro curatiehouder bij het kantoor Lei den. Toen in 1952 in Oegstgeest nieuw bankgebouw werd geopend werd Ihij daar directeur. De heer MOolenaar heeft zich naast zijn dag taak in het bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de zwemsport. Hij waterpolospeler en zwemofficial. Vele jaren was hij secretaris-penning meester van de Kon. Ned. Zwemband. Voorts was hij medeoprichter va: Studentenzwembond. Nog steeds is hij bestuurslid van de Stichting tot Bevordering van het Bad- en Zwem wezen in Nederland. Hij is véle len opgetreden als jury-lid bij bin nen- en buitenlandse zwemwedstrij den, ook tijdens de Olympische Spe len in 1936, 1948 en 1952. Hij was jarenlang penningmeester van Vereniging „Veilig Verteer" en durende zes jaar bestuurslid van de Kon. Julianaschool, alhier. In 1963 werd hij uitgenodigd het voorzitterschap op zich te nemen het Sportuitwisselingscomité Leiden- Oxford. waarvan hij vice-voorzitter was. Deze omvangrijke taak kon hij naast zijn drukke werkkring e wel niet op zich nemen. Er is een plaatselijk comité opge richt, geheel buiten de bankinstel ling om, teneinde de heer Moolenaar te huldigen voor alles wat hij de gemeenschap heeft gedaan. Daarin hebben zitting: dokter F. W. N. Hu- genholtz, voorzitter; L. F. J. van Luy- ken, penn.; ir. W. H. B. van Dunné, M. Elshof en B. Homan. De heer Van Luyken heeft zijn gi rorekening 314126 opengesteld bijdragen onder vermelding „Afscheid van de heer Moolenaar". weg om de secundair# weg naar Noordwijk in te slaan. Uit de richting Sassenhelm na derde op hetzelfde ogenblik een bus van de N.ZH„ welke dus voorrang had. Volgens de verklaring van de bestuurder remde de heer Schreu ders bij het kruispunt wel af tot hij bijna stilstond, maar trok onmiddel lijk daarna weer op .zodat een bot sing onvermijdelijk was. De heer Schreuders werd uit Zijn<auto geslin gerd en overleed ter plaatse. De heer Schreuders trad onmiddel lijk na de voltooiing van zyn studie in Delft in 1929 in dienst van de Hollandsche Constructie Werkplaat sen N.V. te dezer stede. De methode van het elektrisch lassen was toen juist in opkomst en ir. Schreuders specialiseerde zich op dit gebied, waartoe hij o.a. een cursus ln Brus sel volgde. Teneinde dit experiment volledig te kunnen benutten, werd de dochtermaatschappij de NUM. opge richt, waaraan de heer Schreuders van het begin af aan tot het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd in oktober j.l„ dus gedurende 35 jaar, verbonden is geweest. Hij heeft hier baanbrekend werk verricht, dat met groot succes ls be kroond. De heer Schreuders was iemand met een sterk ontwikkeld sociaal ge voel, die zich door zijn altoos vrien delijk optreden in het gehele land en daarbuiten vele vrienden had verworven. In de loop van de jaren bekleedde hij een groot aantal be stuursfuncties, rriet alleen in het technische milieu van zijn maat schappelijke werkzaamheid, maar ook in de burgerlijke wereld, zo was o.a. bestuurslid van de Noord- wijksche Golfclub, de Leidse IJsclub, de Sociteit „Amicitia", voorzitter van het Fonds 1815 voor oud-militairen hun nagelaten betrekkingen, dis trict Leiden en voorzitter van het Collecte-Comité, dat jaarlijks de in zameling ten bate van de Gezamen lijke Militaire Fondsen organiseerde. In al deze functies ontwikkelde de heer Schreuders een grote activiteit, zodat zijn heengaan in meerdere sec toren van het verenigingsleven als een groot verlies moet worden aan gemerkt. Maar bovenal zal de heer Schreuders in de herinnering van zijn talloze relaties voortleven als een bijzonder beminnelijk mens, die voor ieder, die hem ontmoette, hartelijke belangstelling toonde en een sfeer vriendschap rond zich wist op te bouwen. Hij ruste in vrede. De crematie van het stoffelijk overschot zal as. dinsdagmlddeg om half drie geschieden in Westerveld. Medische diensten Oegstgeest: dokter Hugenhoitz, 1*4, 51390. Leiderdorp: dokter Hennink, Mau- ritsslngel 166, teL 33686. WijkverpL zr. Van Alkemade, Hoge Rijndijk 200, Hazerswoude, tel. 01714255. Voorschoten i dokter Abartoenel, Chopinlaan 52, tel. 3875. Wassenaar: dokter Plink, Raad huislaan 15a, teL 2075, dokter De Wit, Jomkerlaan 83, teL 2460. Wasse naarse Apotheek, Schouwweg 32, teL 2402. Warmond: dokter Bots. Voorhout, teL 02632—17393. Wijkverpl. zr. Konijn Kerkdam 3, teL 250. BEURSO VERZICHT Geen notering in Hoogovenwaarden Amsterdam, 8 Januari Het Damrak heeft vanmiddag af scheid van de eerste beursweek in 1965 genomen met een ongeanimeer de stemming voor alle internationale waarden. Deze bleven over de gehele linie beneden het voorgaand eslot- niveau. In de Hoogovenwaarden mocht, op last van het beurs bestuur, vandaag geen notering worden opge maakt in verband met een te ver wachten communiqué. Dit commu niqué houdt o.m. in de overdracht van het pakket aandelen ln Breed band aan Hoogovens. Het betreft hier het aandelenpakket Breedband dat zich in handen bevindt van de Staat der Nederlanden. De handel in de hoofdfondsen was gering, mede in verband met het na derende weekeinde. Philips en Kon. Olie daalden circa f 1,- tot resp. f 153 en f 156. Unilever was een paar dub beltjes lager op f141. Aku vermin derde circa 3 punten tot 515. De be langstelling voor aandelen Centrale Suiker Maatschappij was ook van daag aanwezig, waardoor dit fonds een paar punten opliep tot 435. De hogere slotkoersen van gisteren in Wall Street waren wederom geen stimulans voor de aandelenmarkt in Amsterdam. Men kampt hier nog steeds met Amerikaans aanbod. Dit aanbod wordt echter steeds zeer goed opgenomen. Van de leidende cultures lag Am sterdam Rubber op 114% (117) zwak In de markt. Ook de Scheepvaart sector moest vanmiddag met koers dalingen, zij het op kleine schaal, ge noegen nemen. De Staatsfondsen- markt gaf een herstel te zien op de zwakke stemming van gisteren. Aandelen Ned. Dok- en Scheeps bouw werden wederom hoger geadvi seerd. Ook die van Gist- en Spiritus kregen een hogere advieskoers. Daar entegen lagen aandelen Van Gelder opnieuw lager. Vrijdag, 8 Januari 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.0(ML- Ned. *84 5*4 Ned. '64 5 Ned. "58 4% Ned. *59 4% Ned. '60-1 4% Ned. *60-11 4% Ned. *59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% on Ned. '63 414 Ned. '47 3% Ned. "53 3% Ned. '48 314 Ned. *50 I-n 3% Ned. '54 I-n 314 Ned. *55 I 314 Ned. '55 II 314 Ned. *37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. doL ln. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 rndiS "37 A S Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% 94% 93% 92% 90% 8114 87% 80 81 82% 82% 86 s! 86H 85% 89% 97% 91 103% 92 H 100% 98A 95% 94% 94% 93% 93% 91% 91% 91% 81% 88% 80% b 81 83% 85% 89% 97% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 117% 114% Ver. HVA-my. 146% 144% AJK.U 517 512 Dell Mij eert. 120 120 Koogovens eert. 56% Philips gem. bez. 153.15 151.80 Unilever cert. 141.15 141.15 Dordtse petr 716 710% Kon. P (50 f 20) 156.90 155.95 HolL Amer. Lijn 108 107% lava China Pak. 160 159% KLM 72 72.30 Kon. Ned. St.boot 148% 148 Kon. Paket My. 168 165% 5 toomv. MIJ. Ned. 136% 136% Niev Goudr. eert. 103 102 r. Ommeren eert. 258% 255% Kon. Rott. Lloyd 138% 138 N. Scheepv. Unie 136% 135% MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem, leningen A'dam '47 3% 91% 92 A'dam '48 3% 91% 92 R'dam '52-1 4% 90% idem *37 I-m 3% 89% 89% Bankwezen Bank N.G. 85 5% 99% 99% Idem *58 5 97% 97% idem '64 6 97% 97% d. N.W.B. *52 4% 91 91% BVG Rspbr. *52 163 162% BVG Rspbr. f500 143 143 Industr. Obligaties Philips Dol '51 88 88 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden 79% 80 113 b 114 b 85% 84% 84 84 88% 89% 87% 87% 88% 88% 82% 81% 79% 79% 78 78% 78% 61 92 91% 91 90% z 91 90 107% 108 90 90% 92% 91% Premieleningen Alkmaar *58 8% A'dam '53 3 A'dam SI I 2% A'dam *56 I 2% A'dam *56 H 2% A'dam *56 m 2% A'dam *59 2% Breda "54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag *5212% Idem H 2% R'dam '52 I 2% Idem H 2% Idem '91 1% Utrecht *52 2% Z.-HoU. 1957 2% Zuid-HolL '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen toterunle f50 208 208 Nefo f50,- 112.30 112. Robeco 232 232 Unitas f50,- Ver. Bez. v. 94 f 50 Europa I 10 pb. Alg. Bank Ned. Amro Cultuurbank HolL Bank O eert. Ned. Mld.hn.nlc R.VJ5. cat. 835 Industrie Ondernemingen Albert HeUn 649% Berkel's Pat237% BorsumU.Wehry 72 Bronsw Calvé Delft eert. K. Pap. v. Gelder 156 K. Ned. Grofsm. 117 DeGruyter prefb 150 Soil. Constructie 451 tog. bur. v.Bjiijv. 165 toternatio 307 f. Kemp. en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wols.rU 419 Müller en Co. NB 328 Ned. Kabelfabr. 359 Philips prei 58 Rott. Droogd. My 267 434% 67.40 230% 178% 149% 145% 221 212 184 /er. MachJabr. Ver. Touwfabr. 407 /ihamy 179^ Walvisvaart 75 Wernink's Betmij 224 b Wilton FUenoord 203% r. Wijk - Heringa H8% Zaalberg 103 x Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de r. 431% Kon. Petr. (f20) 156.30 Amer. fondsen Canad Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OD Union Pacific Un. States Steel Bieden b Ex dividend d Exclaim e Laten 0 61% 60 fi 90% 90% 53% 55% 35% 35% 77% 78 76% 97% 90% 91% 43% 43% 58 58% 43A 5° 52

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9