Eric Herfst: „Laat men ie tv-knop omdraaien" Ik kan het niet meer en gióteren Amsterdammer in Oostduitse cel Films van deze week in Leiden igericht 1 maart 1860 Vrijdag 8 januari 1965 Derde blad no. 31460 .D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L D. OVER RADIO EN T.V. televisiekijkers luisteren soms niet goed (Va nze Amsterdamse correspondent) ,,Ik kan mij van een Kamerlid, van wie men toch een redelijke :elligentie mag veronderstellen niet begrijpen, dat hij een mi nister lastig valt over een cabarettekst, die hij kennelijk niet goed eft begrepen", zegt Eric Herfst, leider van het Lurelei-cabaret. irer de t.v.-uitzending, die zijn groepje op 24 november voor de iA.R.A. verzorgde, heeft het eerste kamerlid Van de Vliet hriftelijk vragen gesteld aan minister Bot. Dezer dagen liet de nister weten, dat bedoelde uitzending ,,niet gevaarlijk was voor veiligheid van de Staat, de openbare orde of de goede zeden". [ederlanders voelen zich gauw ge- ïtst. Televisiemedewerkers kunnen over meepraten. Eric Herfst, die t zijn Lurelei-cabaret dit seizoen >e uitzendingen heeft gemaakt en nog twee op stapel heeft staan ift beide keren naast prettige re- ies ook brieven gekregen van men- i, die zich hebben geergerd. 'Wij laten ons daardoor niet van i stuk brengen. Als wij teksten iden gebruiken, die bij elke t.v.- ker in de smaak vallen, zou het a zouteloos geheel worden, dat het •n cabaret meer zou kunnen wor- 9ï genoemd. Overigens heb ik nooit rjrepen, waarom sommige mensen fjt gewoon de knop omdraaien, als 2i programma hen niet aanstaat". 2 Boze brieven >e meeste teksten van het Lurelei- Q^aret zijn van Guus Vleugels. Zij i gemaakt volgens het recept, dat aansluiting moeten hebben met "actualiteit. Er worden geen poli stekeligheden gebracht, al kan cabaret, dat de maatschappij tier de loep neemt, die politiek J)t helemaal vermijden omdat de- nu eenmaal in de maatschappij r0 geïntegreerd. ^n de uitzending van 24 novem- heeft Jasparina de Jong als wo- igzoekende het anti-semitisme ge- Aeld. Tot haar verbazing kwamen boze brieven van men- |A, die haar anti-semitisme verwe i. „De mensen hebben gewoon niet geluisterd", zegt Eric Herfst die oorzaak ook wel ziet: „In het (_ïatcr moet men wel luisteren of jn wil of niet. Maar wie naar de oj. kjjkt, praat soms met zijn huis- •Jioten over het programma en mist ardoor veel van de tekst. Bij caba- Jteksten gaat het vaak om twee drie woorden. Wie die niet ver lat mist de hele scène". In de decemberuitzending van Lu- relei kwam een 'scène voor die een samenspraak tussen koningin en prins moest voorstellen en weer wa- er boze briefschrijvers. „Er zijn die zeggen dat je van het konink lijk huis moet afblijven, omdat de koningin niets terug kan doen. Kan rr Advertentie GERO CASSETTES l ln Zilvium - Zildura - Zilmeta 73 uitvoering. JUWELIER - HOLOGER F. W. PLESSEN tevrijdingsplein 12 - Leiden Z.-W. telefoon 26670. Luifelbaanzegels. minister Marijnen dan wel wat terug zeggen, als hij op de hak wordt ge nomen? De Koningin en prins zijn immers geen heiligen, maar mensen en als je het mij vraagt mensen, die een gezond gevoel voor humor hebben. Als ik van dat laatste niet overtuigd was, zouden wij die scène niet of anders gebracht hebben". Ook de onschuldige engeltjesscène in de laatste uitzending heeft een aantal brieven opgeleverd, maar ie dere cabaretier weet: christelijk Ne derland heeft bijzonder lange tenen. Het Lurelei-cabaret is enorm in trek. Sinds de première op 29 sep tember is het zaaltje van Bellevue op de Leidsekade bij het Amsterdamse Leidseplein op 4 avonden na elke avond geheel uitverkocht geweest. Het aantal bezoekers is tweemaal zo groot a'ls vorig jaar. Gerard Rutteu regisseert Curd Jurgens (Van onze Haagse correspondent). De pas opgerichte filmonderne- ming Horizon Films in Alkmaar (directie Ben Essing) treft voor bereidingen voor een internatio nale filmcoproduktie. In de ko mende herfst zal Gerard Rutten de opnamen regisseren van „Ma- gito", het verhaal van een inter nationaal bekend goochelaar, die tijdens de watersnoodramp van 1953 in Nederland vertoeft. De studio-opnamen zullen voor een deel in Salzburg plaatshebben, terwijl de buitenopnamen in Zie- rikzee en omgeving worden ge maakt. Het ligt in de bedoeling dat Curd Jurgens de hoofdrol speelt. Eén van de buitenlandse produ centen is Vienna Films in Wenen. Naast enkele buitenlandse sterren zal een aantal Nederlandse ac teurs ivorden aangetrokken. Gerard Rutten schreef het draaiboek in samenwerking met Jan Gerhard Toonder. JOH AN HAANAPPEL BARSTTE NA SHOW IN TRANEN UIT EN ZEI: DE "Vier jaar geëist 2 tegen man die ander doodstak v<De officier van Justitie bij de chtbank in 's Hestogenbosch heeft ■gen een 38-jarige Tanimbarees, die 3 zaterdag 15 augustus 1964 in het tnbonezenwoonoord Donzel in Nis- drode de 49-jarige Keiees M. Amu- jvaman door steken met een stiletto n het leven heeft gebracht, 4 jaar jvangenisstraf met aftrek van voor- hrest geëist. !Er bestond tussen beide mannen Is geruime tijd een vete die op morgen, juist toen de bewoners het woonoord uit de kerk kwa- en, tot uitbarsting is gekomen. Vrij- >1 terstond toen ze elkaar ontmoet heeft dr. Tanimbarees zijn sti- sjitto getrokken. Toen hij van de een klap met een schop -reeg, heeft hij als een wilde op hem lgestoken. Drie dagen later--is het lachtoffer in het ziekenhuis in Oss Eerleden. Zijn 14-jarige zoon Victor eft, toen hij zag dat zijn vader ge- )ken was de Taminbarees met een bs in de rug gestoken. Hij werd eneens gearresteerd, maar is twee lagen later weer vrijgelaten. M Ter zitting van de rechtbank ver gaarde verdachte, dat hij niet meer Jrist wat hij deed, maar hij beriep ich tevens op noodweer. De presi- lent mr. W. Poerink hield hem daar- lij voor, dat hij een jaar tevoren iet mes al had gekocht, hetgeen lem bijzonder gevaarlijk moest 1 len genoemd, omdat hij reeds eerder gemand heeft neergestoken. De recht bank zal op 21 januari vonnis wijzen. Dit weekeinde komt de directie de ijsrevue uit Wenen naar Utrecht, met Joan te praten. Zullen zij slagen haar voorlopig vooj show te houden? Of zal Joan de moed kunnen opbrengen met alles te breken. Tot zolang geldt echter het harde gezegde: the show must go Russen steunen nu Turks standpunt inzake Cyprus „Veel liefs uit Moskou" is het thema van de Russische parlemen taire delegatie, die op het ogenblik een bezoek aan Turkije brengt en i dat werpt vruchten af. De Russische groep, die onder leiding staat van Nikolai Podgorny (tweede op de lijst de Russische partij-hiërarchie) de belangrijkste Turkse stand punten inzake Cyprus steunen, aldus wordt uit betrouwbare bron verno- Dit klinkt de Turken natuur lijk als muziek in de oren, nadat zij terechtgewezen door enkele NAVO-bondgenoten, waaronder de VS. Rusland heeft de Grieks-Cyprische regering van president Makarios ge steund sinds de burgeroorlog op het eiland een jaar geleden uitbrak. De Russen hebben evenwel, maar niet openlijk, gezegd, dat zij zijn overge gaan naar de Turkse kant. Turkse parlementsleden hebben gezegd, dat hun Russische collega's hen echter privé-gesprekken hebben verteld soort federale regering op Cy prus voor te staan, omdat het dui delijk is, dat de Turkse en Griekse gemeenschap niet langer kunnen sa menleven. De nieuwe benadering tussen de beide landen aan de Zwarte Zee. overigens erfvijanden, begon vorig jaar met een bezoek aan Mos- i Turkse parlementariërs en de Turkse minister van Buitenland- Zaken. De Russen beantwoorden i het Turkse bezoek. Het zou echter een onjuistheid van het Westen zijn om hieruit af te lei den dat het huidige verzoeningsfeest tussen Turkije en Rusland voortkomt uit de Turkse teleurstel ling over het gedrag van zijn NAVO- bondgenoten inzake Cyprus. De toenemende vriendschap tussen Rusland en Turkije is „een gevolg van de betrekkingen tussen Oost en West en Turkije is een van de laatste landen die zich bij deze tendens aanpast", zo schrijft het invloedrijke onafhankelijke dagblad Koemhoe- rijet. NEDERLAND I KRO 7.35 uur 9.30 1 10.05 10.30 1 Barend de Beer De Flints tones, tekenfilm NTS-journaal Brandpunt, actualiteiten Voor de derde maal duel, quiz De vogel in de hand, t.v.-spel Zijn kerk NTS-journaal. NEDERLAND II AVRO 8.00 uur Nieuws in het kort (NTS) 8.01 uur Zonder formules, populair wetenschappelijk 8.30 uur The Saint, detective 9.20 uur Reportage 9.50 uur Parlementaire spiegeL (Van onze Amsterdamse correspondent) Sinds 23 december wacht een Amsterdams gezin vergeefs op de thuiskomst van de vader, de heer L. A. Beumer, die niet is terug gekeerd van een zakenreis naar Leipzig. Mevrouw Beumer, die drie kleine kinderen heeft en van een vierde in verwachting is, heeft van het ministerie van Buitenlandse Zaken vernomen, dat haar man in een Oostduitse gevangenis verblijft. GESPREK OVER ONTWAPENING De Russische gedelegeerde bij de fjntwapeningsbesprekingen Tsarapkin fjieeft besprekingen gevoerd met zijn f Amerikaanse collega William Foster ^tijdens een koi*t bezoek van de Rus Aan de Amerikaanse hoofdstad, aldus 'een mededeling van het Amerikaanse biinisterie van Buitenlandse Zaken. E De besprekingen vonden plaats op dinsdag en woensdag. Tsarapkin is in h de Ver. Staten voor de Algemene Ver- I gadering van de Verenigde Naties. De voornaamste ontmoeting tussen de beide gedelegeerden op woensdag zou een uur en 45 minuten hebben ge duurd. Er werden geen bijzonderhe id den bekendgemaakt over het bespro kene. SPOEDIG HUWELIJK MET FRED OSTER (Van onze Utrechtse correspondent) Joan Haanappel is gisteravond tijdens en na de show van de Weense ijsrevue. achter de cou lissen van de Margriet hal in Utrecht in tranen uitgebarsten. Zij maakt een ernstige crisis door en stelt alles in het werk om met schaatsen op te houden. Zenuwachtig en met trillende handen zei Joan: ,,Ik kan het niet meer. Nu mijn verloving met Norbert Felsinger is ver broken, praten mijn collega's niet meer met me. Het liefst zou ik morgen de hele revue vaarwel zeggen". Haar grote steun en toeverlaat de televisieregisseur Fred Oster, die gisteravond speciaal uit Amsterdam overkwam om haai- moed in te spre ken. Joan kent Fred Oster al gerui me tijd. Hij was haar coach tijdens haar optreden in het programma vj Willem Duys' „Voor de vuist weg". nu met één slag in het show- ws gekomen Fred Oster verklaar de gisteravond: „Ik ben al die ge ruchten beu. Joan en ik willen in derdaad trouwen. Wij houden van elkaar. Maar ik heb als eis gesteld: zo snel mogelijk. In elk geval geen verloving. Vandaag gaan we samen naar Joans ouders in Den Haag. We willen alles eens doorpraten, want ze zijn hevig ongerust en ook wel een beetje boos, omdat er achter hun rug dingen verteld worden, waar ze nog niets van wisten." Niet meer terug Joan was er gisteravond zo erg aan toe, dat zelfs het publiek na de pauze merkte, dat zij met moeite kon blij ven glimlachen. Steeds weer als zij Joan Haanappel was blij toen ze woensdag weet mocht meewerken aan de showna een vrij langdurige ziekte. Thans is het lachen haar wel wat ver- vernemen wij, dat het nog niet is gelukt een juist beeld te krjjgen van de beschuldiging tegen de heer Beu mer. Omdat er geen diplomatieke be trekkingen met Oost-Duitsland be staan, is het onmogelijk langs offi ciële weg informaties in te winnen. Het bericht van de arrestatie van de heer Beumer komt in eerste instan- an uit Oost-Duitsland terugge keerde landgenoten. De ter beschik king staande informaties geven de indruk, dat de arrestatie is verricht wegens hulp aan Oostduitse vluchte lingen. „Hij is veel te verstandig om zo- Iets te doen". Met deze woorden heb ben vrienden en kennissen van de Amsterdammer op het bericht gerea geerd. De gehuurde auto waarmee de heer Beumer reed is in beslag geno- De heer Beumer is vertegenwoor diger bij een Amsterdams laborato- van medische fysische appara tuur. Vier a zesmaal per jaar reisde hij voor zijn firma naar Oost-Duits land om zaken te doen. De werkgever en familieleden heb ben contact opgenomen met het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, met het doel de heer Beumer van juri dische bijstand te verzekeren. Het autoverhuurbedrijf heeft zich ge wend tot de rampendienst van de ANWB, met het verzoek pogingen in het werk te stellen om de auto uit handen van de Oostduitsers te krijgen. De ANWB heeft zich voor advies tot het ministerie van Bui tenlandse Zaken gewend. „Van gewest tot gewest" Er is al heel lang vraag naar grotere aandacht van de zijde van Bussum voor wat de regio wordt genoemd: de buitenge westen van de Randstad Holland, die dikwijls het gevoel hebben veronachtzaamd te worden op de Nederlandse televisie. Men zal zich b.v. de verontwaardi ging herinneren in Kerkrade, toen daar onvoldoende aandacht was besteed aan het muziek concours daar ter plaatse. Giste ren kregen we de eerste afleve ring te zien van de wekelijkse rubriek „Van gewest tot gewest" waarin aandacht zal worden besteed aan regionale gebeurte nissen. De korte aandacht die aan Limburg, de provinciale bibliotheek in Leeuwarden, As sen en de Dedemsvaart (actueel want in het tweede journaal werd vermeld dat Prov. Staten besloten hadden de Dedems vaart af te sluiten) werd be steed. voldeed goed, voor wie zich althans nog geen duidelijk beeld had kunnen vormen van wat hij de geschiktste onderwer pen en de geschiktste aanpak acht voor zo'n regionaal pro gramma. De tijd zal vanzelf wel leren, wat voor deze nieuwe rubriek de goede onderwerpen zijn, en of er nog sprake moet of kan zijn vain een verschil in lande lijke of regionale aanpak, van randstedelijke of provinciale „Woorden zijn maai woorden" ..Woorden zijn maar woorden" van de Engelsman Alan Sharp (de eersteling van een voorma lige scheepstimmerman, althans het stuk), bleek een aangename verrassing. Sharps talent is zuiver, althans voor 95%, wat bij zo'n onderwerp, te weten een jeugdige, wat moeilijke liefdes verhouding. al een hoog percen tage is. „Woorden zijn maar woorden" is in eerste instantie een erg lief stuk. dat door Anne- Will Blankere in de hoofdrol met veel gevoel voor de situatie weid gespeeld. Ook Jules Hamel voelde de sfeer wel zuiver aan, en dat kan ook van Fien Berg- hegge als zijn moeder worden gezegd. Maxim Hamel en Mar ja Habralcen speelden daarnaast met overtuiging rollen die niet zo erg konden overtuigen, al is het mogelijk dat in andere milieus hun houding tegenover de gebeurtenissen met de wer kelijkheid in overeenstemming zal zijn. Een wel boeiend stuk derhalve door John de Rest met gevoel voor de visuele elementen geregisseerd al was zijn spel- regie hoger te waarderen dan zijn cameraregie. Hl 1 iiiiiiiuinnniiiuiiiiüiiuininiiinniiiiiiffliiiniiiHiiiiiHiiiiiiirannniiiniiiiiiniiiiinnfHiiiiiiiniHiiiiiiiHiHiiiiiiiiiniiiniiiuiiHiiHiiiinHiiiiii VOOR ZATERDAG 0 JANUARI Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpag.). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.13 Lichte gram, 8.30 Wegwijs, tips voor trips 8.40 Orgelspel: lichte muz. 9.00 Loon naar werken, lezing. 9.10 Klass. viool concert. 0.35 Waterst. VPRO: 9.40 Kerk bouw - op welk bestek, lezing. 9.55 Ik zie, ik zie. wat jij niet ziet praatje. VARA: 10.00 Bultenl. week- overz. 10.15 Z.O. 135, gevar. progr. 12.27 van het ijs afstapte huilde ze: „Ik wil niet meer terug. Ik houd er mee op." Maar haar manager wist haar op de been te houden en duwde haai de piste weer in met de woorden: „The show must go on". De grote klap voor Joan kwam, toen de verloving met Norbert drie dagen geleden voorgoed uitraakte. Haar collega's keurden haar geen blik meer waardig en keerden haar de rug toe. Vooral ook omdat in een Nederlands weekblad een reportage over Joan is verschenen, waarin haar allerlei onprettige zaken over de ijs revue in de mond zijn gelegd, die beter verzwegen hadden kunnen wor den. Bovendien is het feit, dat er geen hechte band meer bestaat tus sen Joan en Norbert fnuikend. Ook de sympathieke Wener, Nor bert Felsinger, heeft het zwaar te verduren door de plotselinge tegen slag in zijn leven. Hij hield zich goed toen hij gisteravond verklaarde: „Ik weet echt niet wat ik moet zeggen Ik ben er helemaal kapot van. Ik heb het natuurlijk al een tijd zien aankomen. Maai' het overvalt me toch." Inzinking Joan is radeloos. Zij wil een psy chiater raadplegen. Als zij haar in zinking niet te boven komt er daar ziet het wel naar uit zolang ze nog in de greep van het ijs is zal haar vroegere wens, nog eens met Hans Jürgen Baumler te kunnen dansen, wel nooit in vervulling gaan. Naast Fred Oster is haar boezem vriendin, de schaatsster Nicole Ar dent een grote steim voor haar. „Ze is werkelijk heel lief voor mij", zegt Joan. „Zij gelooft ook dat het beter voor mij is, mijn schaatsloopbaan vaarwel te zeggen. Deze spanning kan I Later deelde de Ierse veiligheids ik niet meer verdragen. Ik verlang er politie nog mee, dat tenminste ze naar om rustig te trouwen, om kin- ven mannen zijn gearresteerd zes deren te krijgen". I in Waterford en een in Kilkenny. Ontploffing bij vakantiehuis van prinses Margaret Een krachtige ontploffing heeft gisteren in de Ierse plaats Abbeyleix het huis, waar de En gelse prinses en haar echtgenoot Lord Snowdon hun vakantie doorbrengen, op zijn grondves ten doen schudden. Een groot aantal ruiten werd vernield het licht ging uit, maar niemand werd gewond. De politie neemt aan dat de ex plosie werd veroorzaakt doordat le den van het (verboden) Ierse Re publikeinse leger (IRA) een stuk ijzerdraad over de hoogspanningska bels wierpen. Als gevolg daarvan deed zich een ontploffing voor in een transformatorhuisje op een paar kilometer afstand van het huis van de prinses. Tot ver in de omgeving sprongen de ruiten. De ontploffing had plaats om twaalf uur 's nachts. Honderden politiemannen openden terstond de jacht op de daders, maar het opsporingswerk werd ten zeerste bemoeilijkt door over de weg gewor pen bomen. Al bij hun aankomst in Ierland werd tegen het prinselijk paar gedemonstreerd met borden, waarop was geschreven: „Margaret ga naar huis". Het verboden Ierse Republikeinse Leger stelt alles in het werk om de band tussen het noor den van Ierland en Groot Brittan- nië te verbreken. „The Killers" Hemingway's roman nu op witte doek LUXOR Ernest Hemingway's roman „The Killers" is de basis van de gelijknamige film, die in Neder land eerst als „Geld en begeerte" en op het ogenblik als „Hogeschool der onderwereld" in roulatie is gebracht. Het verhaal van Hemingway is door Gene L. Coon bewerkt, terwijl op de rolbezetting de namen van Lee Mar vin, Angle Dickinson en John Cassa vetes voox-komen. Het zijn vooral de twee laatstgenoemden, die in deze kleurenfilm de boventoon voeren. Het gaat om twee huurmoorde naars, die versteld staan over de be rusting waarmee hun slachtoffer Johnny North (John Cassavetes) zijn lot aanvaai-dt. Zij willen hier de reden van weten, temeer omdat Johnny betrokken was bij een grote roofoverval. Zij slagen erin de reden te achterhalen en begrijpen zijn hou ding. Johnny North was al „gedood", toen de knappe Sheila Farr (Angie Dickinson) hem bedroog, nadat hij zich voor haar in het roof avontuur had gestort. Het gegeven van Hemingway is door ï-egisseur Donald Siegel knap uitgewerkt. Hij slaagt erin een span ning op te roepen tijdens de speur tocht van de huurmoordenaars en weet deze tot het einde vast te houden. AMUSANT „De man met de geheime formule" LIDO „De man met de geheime formule" is een vlotte amusante film, met typisch Engelse humor: de toeschouwer zal zelden uitbundig lachen, maar vaak glimlachen om Dirk Bogarde en consorten, die de keiharde spionnenwereld goedmoedig aap zetten. In dit geparodieerde spionnenver- haal wordt Nicolas Whistler (Dirk Bogarde) te werk gesteld bij een glasfabriek in Londen, waar hij ech- een zonderlinge opdracht krijgt uit te voeren: hij moet in Praag een belangrijk document halen, da,t „top secret" is. Dat doet de argeloze jonge man, die steeds maar denkt dat hij „in glas" handelt. Maar eenmaal in Praag, met het onontcijferbare docu ment. in zijn bezat, merkt hij dat bij in troebel water vist. Tjechische contra-spionagedienst tracht hem te vangen, maar mede door toedoen van een lieftallige contraspionne, die weldra een ware „kameraad" voor hem wordt, gelukt het hem met allerlei kunst grepen de Britse ambassade in Praag te bereiken en aldus uit han den van de veiligheidspolitie te blij ven. De Britse spion tegen wil dank keert ten slotte naar Engeland terug en het laat zich gemakkelijk raden in welke handen hij uiteinde lijk wel valt. En het heel belangrijke document was zó geheim, dat vriend noch vij and wist. wat het behelsde. Voor stedelijk ork. en solist: moderne i 16.00 Nws. 16.02 Boekenwijsheid. 16.20 '-nateursprogr. 16.45 Tango-rumba-ork. i zangsolisten. 17.10 Licht lnstr. sep tet. 17.30 Act. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 :hte gr. v. d. teenagers. 19.20 Lichte am. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren a/d Hor. gevar. progr. 21.00 Soc, comm. 21.15 Licht lnstr. ens. 21.45 Ik trek door het land, licht progr. 21.55 Als de klok dertien slaat (11). hoor- lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum n. 298 m. KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Klassieke mm 7.30 Nws. 7.40 Religieuze muz. Western Express. 12.24 Marktber. 12.27 Weeroverz. 12.30 Nws. 12.40 Religieus nws. 12.45 Licht vocaal ens. en solist. 13.05 Platennws. 13.15 Voor de Jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten. 14.30 V. d. kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Licht ork. en zangsolisten. 15.30 Sig naal (all. no. 7), documentatie voor en mensen- 15.50 Lichte gram. 16.30 Gitaarmuz. 17.00 Lichte gram. Kunstkron, KRO: 18.00 Dansork. 18.25 Vrouwen koor: klass. liederen. 18.50 Lichtbaken, paard, een vrijmoe* iken. 21.45 Roulette spelletje met gram. 22.00 Liedjei uit Vlaanderen .US, Boekbespr. 22.30 Nws. 2: 22.45 Kruispunt: gesprek TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: Eurovisie: 14.00- 15.00 Skiën: rep. lauberhornrennen, af daling heren. 15.00 Weekjourn. NCRV: 15.25 Progr. voor postzegel verzame- m 15.45 Alles draalt om gfilO Achter 't stuur: NTS: Moeder. TV-film."w autorubr. NCRV: 16.45 Attentie. 17,00- V. d. kind. 19.30 Barend de Beer. Dagsluiting. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws ln het kort. 20.01 De schavuiten wie een kuil graaft.... TV-fllm. VARA: 20.50 Converto Gymnastlco. Joegoslavische "".45 Achter fllmlmpressie. 21.00 Sport. ■nun llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii „LES AMANTS" Zevende week STUDIO De film „Les Amants", het meesterwerk van regisseur Louis Mallé met een pi-achtige creatie van Jeanne Moreau in de hoofdrol, is voor de zesde keer geprolongeerd. „De man van Rió" Derde tveek TRIANON „De man van Rio" zet zijn zegetocht voort in het thea ter aan de Breestraat. Jean-Paul Belmondo is de man, die in Parijs maar vooral in Brazilië de boel gron dig op zijn kop zet met een wilde, kolderachtige jacht op de ontvoer ders van zijn meisje. Ramses Shaffy naar New York (Van onze Amsterdamse correspondent) Het cabaret van Ramses Shaffy, „Shaffy chantant", zal vermoedelijk deze zomer naar New York gaan voor een serie vooretellingen in een nachtclub. De mannequin Loesje Hamel, die deel uitmaakt van het cabaretgroepje onderhandelt thans in New York. waar zij deze week verblijft, voor het showen van model len. De reis naar Amerika zal worden gemaakt- door Liesbeth List. Loes Hamel. Ramses Shaffy, pianist Polo de Haas en enkele los=;e medewerkers van „Shaffy chantant". onder wie Joop Admiraal. De teksten zullen uiteraard in het Engels worden ge bracht.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5