Bedrijfsleven bundelt krachten voor olieboring op Noordzee FBI legt hand op spion voor Rusland Loonbeschikking al op 24 dec. afgekondigd SCHUDEL* CITROEN MET EEN ENKEL WOORD Sinds 1961 al 21.000 Oostduitsers gevlucht LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 JANUARI 1965 (Van onze Haagse corespondent) Omvangrijke zaken gaan gebeuren op het gebied van boringen naar olie en gas op de Noordzee. Het Nederlandse bedrijfsleven bereidt zich voor een belangrijk aantal in alle daaraan verbonden werkzamheden te krijgen. Voor alles wat nodig is bij de boringen ligt een grote taak voor de toeleveringsbedrijven en het vervoer. De taak is te groot voor individuele ondernemingen. Daarom is besloten de krachten te bundelen mede met het doel om, als de onderzoekingswerkzaamheden op de Noordzee aflopen, gezamen lijk ook elders in de wereld te kunnen opereren. Het ligt in de bedoeling dat verschillende taken afzonderlijke werkmaatschappijen worden opge richt. De „Stichting Noordzee Mijn- houw" heeft zich met de voorberei ding belast. In deze stichting zijn aantal bedrijfstakken aangesloten als groep, die zowel de aannemingsmaat schappijen omvatten als machinefa brieken, scheepswerven, zee- ei luchttransport, financieringsinstitu ten enz. Het doel van dit alles is on het Nederlandse bedrijfsleven op z« groot mogelijke schaal te doen in schakelen bij de verschillende activi teiten. Zou niet tot bundeling van krach ten worden overgegaan, dan is het niet denkbeeldig dat buitenlandse ondernemers die een grote ervaring hebben oP het gebied van de explora tie van de zeebodem, het gras zover daarvan op de Noordzee sprake kan zijn voor de voeten zouden Geen monopolie De vroegere minister van Economi sche Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft in een toelichting op de werkzaam heden van de stichting verklaard, dat het niet in de bedoeling ligt het eigen bedrijfsleven een monopoliepositie bij de toelevering en dienstenverlening op de Noordzee te verschaffen. Wel aan de tegenwoordige minister vi Economische Zaken; prof. dr. J. An- driessen een toelichting gege waarbij de indruk is opgedaan dat de minister welwillend staat tegenover de mogelijkheid om de inschakeling van het Nederlandse bedrijfsleven te bevorderen. De inschakeling zou kunnen wor den bevorderd als in de concessie voorwaarden zou worden opgenomen dat voor werkzaamheden, die in i tract worden uitgegeven, ook i vragen bij de Nederlandse bedrijven worden ingediend. Indien zij concur rerend ten opzichte van de buiten landse bedrijven kunnen werken, zou aan hen de opdracht moeten worden gegund. Ter realisering hiervan den de Nederlandse bedrijven op hun beurt gebruik mogen maken van de technische samenwerking met bui tenlandse ondernemingen indien hierdoor een volledige en concurre rende Nederlandse aanbieding moge lijk zou worden. Preferenties zoals aan de Engelse bedrijven wordt gegeven zijn in ons land echter niet mogelijk omdat de bepalingen van de Benelux en de EEG een bevoorrechte positie van de eigen industrie verhinderen. In Baarn Verkoop huizen aan banden In Baarn is gisteren een verorde ning in werking getreden, volgens welke woningen met een huurwaarde beneden de f 250,— per maand pas vrij mogen worden verkocht, nadat ze gedurende driemaanden tegen door deskundigen vastgestelde taxatieprij zen aan inwoners van Baarn en daar mee gelijkgestelden zonder resultaat te koop zijn aangeboden. Woningen gebouwd in de vrije sector vallen bui ten deze verordening. Dit te koop aanbieden moet ge schieden door een minstens eenmaal per veertien dagen geplaatste adver tentie in het plaatselijk nieuwsblad en door middel van een bord vóór het huis. Met deze regeling willen B en W de instroming van gezinnen van buiten Baarn zoveel mogelijk beperken en de eigen ingezetenen in de gelegenheid stellen tegen een reële prijs een wo ning te kopen. BINNENLAND Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiter lijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Grote kosten Gehoopt wordt dat de wettelijke voorzieningen het mogelijk zullen maken dat in de loop van 1966 met de exploratie op de Noordzee kan worden aangevangen. De kosten van een booreiland be lopen tussen f 20 en f 30 miljoen, dus ongeveer net zoveel als een tankschip van 30.000 ton. Per dag zullen de kos ten van een booreiland ongeveer f 40.000,bedragen. Per eiland zal een bezetting van ongeveer 52 man nodig zijn, die in drie ploegen zullen werken. Daarnaast zullen per boor eiland enige honderden mensen aan de wal nodig zijn, om alles vlot te la ten verlopen. Voor de Nederlandse kapitaalmarkt zal de exploratie van de Noordzee een grootscheepse operatie worden. Daar om zijn in de stichting ook enkele banken vertegenwoordigd. Prof. Zijl stra meende niet pessimistisch te kunnen zijn over de vraag of de eigen kapitaalmarkt wel toereikend zal zijn. Als er vertrouwen in de gulden blijft bestaan, zal het buitenland zeker be reid zijn om kapitaal naar ons land over te brengen. Ook Russische diplomaat uitgewezen De Amerikaanse Federale Re cherche (FBI) heeft gisteren de 29-jarige Newyorker Robert Thompson gearresteerd op be schuldiging van spionage voor de Sowjet-Unie. Naar het hoofd van de FBI, Hoover, meedeelde, was de man in 1957 door de Russen aangeworven, toen hij diende bij de Amerikaanse luchtmacht in Berlijn. Een Rus, genaamd Koedasjkian, werd be schouwd als medeplichtige. Voorts heeft de Amerikaanse re gering gisteren een voorlichtings ambtenaar van de Russische ambas sade in Washington gelast het land te verlaten, omdat hij zich in 1959 zou hebben schuldig gemaakt aan spionage. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken was de Rus, Karpowitsj, betrokken geweest bij de spionage-activiteiten, die nu hebben geleid tot de arrestatie van Thompson. Karpowitsj, die ten tijde van de spionage een andere naam had aangenomen, werkte van 1959 tot 1963 als tolk bij de Verenig de Naties. In 1963 werd hij voor- lichtingsdeskundige bij de Russische Thompson zou sinds zijn ontslag uit militaire dienst in 1958 in sa menwerking met Koedasjkian en an deren in de VS hebben gespioneerd. Het ging daarbij vooral om installa ties en raketbases. Thompson, die la ter tegen een borgtocht van 15.000 Noorse koning in Teheran Koning Olav van Noorwegen is gisteren in Teheran aangekomen een staatsbezoek van een week. Hij werd verwelkomd door de Sjah, door de eerste-minister en door le ;n van het kabinet. Oorspronkelijk zou het bezoek gis teren beginnen maar het vliegtuig van de Koning moest uitwijken naar Beiroet omdat boven de Perzische hoofdstad een sneeuwstorm woedde. dollar op vrije voeten werd gesteld, zou in het bezit zijn geweest van een kortegolf-ontvanger en gebruik hebben gemaakt van valse identi teitspapieren, codenamen en gehei me tekens als hij met Russische agenten in verbinding trad. Koedasjkian was in die tijd werk zaam bij het secretariaat van de VN in New Yprk, maar bevindt zich nu weer in Rusland. Thompson, die bij zijn verhoor verklaarde onschuldig te zijn, kan tot de doodstraf worden veroordeeld. Hij is eigenaar van een benzine pompstation, is gehuwd en heeft drie kinderen. Een vijfendertigjarige Westduitse monteur is gisteren in Karlsruhe we gens spionage voor Oost-Duitsland veroordeeld tot twee jaar en drie maanden gevangenisstraf. Volgens de rechtbank was de monteur, Ku ban, in 1959 in dienst van het Oost- duitse ministerie voor staatsveilig heid getreden en kon hü worden be schouwd als een belangrijke figuur in het Oostduitse spionagenet. Koningin Elizabeth ook naar Berlijn? staatsiebezoek aan "West-Duitsland, vermoedelijk ook een bezoek brengen aan West-Berlijn, als het er dan ten minste rustig is, aldus heeft een re geringswoordvoerder in Londen ver klaard. Vooropgesteld, dat er geen grote spanning tussen Oost en West be staat, zal de koningin naar West- Duitsland gaan. Als er in Berlijn geen moeilijkheden zijn die haar per soonlijke veiligheid in gevaar bren gen, is er geen reden waarom de koningin niet naar West-Berlijn zou gaan", aldus de woordvoerder. De Britse premier Wilson, die op 21 januari naar Bonn vertrekt om besprekingen te voeren met Bonds kanselier Erhard, zal op 23 januari Berlijn bezoeken. Hij zal daar een ontmoeting met burgemeester Brandt hebben. Het zal voor het eerst zijn, sinds de conventie van Potsdam in 1945, dat een Britse premier naar Berlijn komt. Handgemeen met Britse nazi's De leider van de Britse nazi's Co lin Jordan, heeft gisteravond samen met een aantal van zijn volgelingen een rel verwekt tijdens een verkie zingsbijeenkomst in Leyton, een buurt in het oosten van Londen. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Patrick Gordon Walker, die Labourkandidaat is bij de tussen tijdse verkiezingen in dit kiesdistrict, duwde Jordan op zij toen deze trachtte het podium te beklimmen. Ook de minister van Defensie Denis Healy hielp bij de korte schermutse ling met de nazi's. Gejoel en gegil klonk in de zaal toen minister Walker zich naar het podium begaf. Een spreekkoor schreeuwde: „Stuur de zwarten het land uit". De politie verwijderde on geveer een dozijn aanhangers van Jordan. Een man werd gearresteerd. Maandag is Jordan reeds uit een persconferentie van minister Gor don Walker verwijderd. De minister werd tijdens de algemene verkiezin gen verslagen in Smethwick, waar de rassehaat tegen de negers en immigranten uit India hoog is opge laaid. De tussentijdse verkiezing in Leyton heeft ten doel minister Wal- een zetel in het Lagerhuis te bezorgen. De stemming vindt plaats op 19 januari. (Van onze parlementaire redactie) Aan werknemers van 15 jaar en ouder, maar niet ouder dan 65 jaar, moet door de werkgever een loonbijslag van 2 procent worden uitgekeerd. De bijslag moet worden berekend over een inkomen tot maximaal f 12.000,- zodat zij ten hoogste f 240,- per jaar f 20,- per maand of f4.61 per week kan bedragen. Dat heeft het college van Rijks bemiddelaars bepaald bij beschikking van 22 december, die reeds is gepubli ceerd in de Staatscourant van 24 de cember. De beschikking staat vrij onopvallend afgedrukt in een enkele kolom op een binnenpagina. Dat is waarschijnlijk de oorzaak van de omstandigheid, dat de maatregel of ficieel nog geen bekendheid geniet in het bedrijfsleven. De meeste bedrij en instellingen zijn nog niet door de werkgeversorganisatie ingelicht en weten derhalve niet, waaraan zij bij de berekening van de lonen toe zijn. Volgens de beschikking van Rijks bemiddelaars, die in werking treedt met ingang van het eerste loontijd- vak na 31 december 1964, dient de bijslag van 2 procent te worden be rekend over het rechtens geldende loon. In dezelfde beschikking wordt voorts aan de werkgevers toestem ming verleend om ten aanzien van werknemers, wier rechtens geldend loon meer bedraagt dan f 12.000,- over dat meerdere loon eveneens een bijslag van 2 procent uit te keren. Ook mogen zij een bijslag van 6,6 procent uitkeren over het bedrag waarmee het loon uitgaat boven f 10.900,- per jaar. Deze bijslag die dient ter compensatie van de opge trokken premiegrens in de A.O.W.- A.W.W., mag ten hoogste f72,60 per jaar bedragen. f*eVland*U0/I)"."cap San"Antonio (14/1) Australië: Rothensteln (13/1); Brazilië. Graveland (10/1), Aüara (11/1). <J>P San Antonio (14/1); Canada: Mormac- --1 Margriet (14/1); pen (11/1). Pruioco iutu6..o. Chili: Köln (10/1), Batu (13/1); Kenia. Oeganda, Tanganjika: Ferdinand de Lesseps (10/1); Ned. Antillen: Ammon (12/1); Nleuw-Zeeland: G. D. Kennedy (11/1), New Zealand Star (14/1); Bu- riname- Marathon (13/1); USA: Mor- macpen (11/1). Pr. Margriet (14/1); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika. Edinburgh Castle (10/1). Jagersfontein (12/1) Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Avtcultura Zestig keurmeesters hebben gisteren in de Houtrusthallen in Den Haag meer dan 6000 hoenders, konijnen, duiven, zangvogels, marmot jes en andere kleindleren bekeken en een predikaat toegekend. Deze beestjes worden tot en met zondag getoond op de nationale slotshow van de Konink lijke Nederlandse Vereniging Avicul- tura. Bevorderd tot commandeur Met ingang van 1 februari 1965 zal kapitein ter zee N. J. H. Gregory tijdelijk be vorderd worden tot commandeur. Com mandeur Gregory wordt belast met de functie van „Naval deputy" in de di rectie van het NATO Defence College in Par(js. Boerderijbrand De boerderij van de heer B. C. Bolt in Garshulzen, ge meente Stedum, is door brand ver woest. Zes koeien zijn verbrand en o.a. een volledig dorsgarnltuur. Het uit drie personen bestaande gezin, dat al in bed lag. moest in nachtgewaad overhaast vluchten. Oorzaak en omvang van de schade zijn nog onbekend. Ontslag en benoeming Aan vlce- admlra&l b/d F. J. Kist, coördinator de inlichtingen- en veiligheids admiraal b/d H. Bos. Boot dienst ligt stil De motorboot Insula, waarmee de dienst UrkEnk huizen wordt onderhouden, heeft een aanvaring gehad en moet in het dok. De dienst UrkEnkhulzen vice versa is voorlopig enkele weken gestaakt. Ventilator afgezet Niet gasvergif tiging maar gebrek hoofdpijn klaagden, tijdens de dinsdag avond gehouden nieuwjaarsvisite in thuis te bed. Het gebrek aan zuurstof ontstond, doordat de dames de ventila tor hadden afgezet, omdat het geluid van dit apparaat het zingen en spreken bemoeilijkte. In het bloed van de vrou wen in het ziekenhuis werd een hoog percentage koolmonoxide aangetroffen. Schepen strandden Misleid door de mist en door het ontbreken van mist- seinen (de megafoon uit de Urker Vuurtoren is defect) zijn gisteren twee schepen bij de haven van Urk aan de grond gelopen. Het ene schip, de Elma groot 350 ton, liep op de Oosthaven- dam en maakte onmiddellijk water. Het andere schip, de Allegonda, groot 320 ton, liep op de droogte bij de West- havendam. BUITENLAND Von Hassel was In Guinea De Westduitse minister van Defensie. Kai- Uwe von Hassel, is teruggekeerd van een tegenbezoek werk van daarbij behulpzame man schappen van de Westduitse „Bundes- wehr", in het bijzonder wat het ge bruik aangaat van door W.-Duitsland geleverd materiaal. Cairo betaalt De Amerikaanse am bassade in Cairo heeft een aanbod aan- gevonden. Het wijkgebouw bibliotheek oorspronkelijk tigd werd in november J.l. door brand tijdens relletjes bij betogingen tegen de Amerikaans-Belgische actie in Kongo. Ongeveer 27.000 boeken, waar van vele onvervangbaar, gingen verlo- afgelegen streken van Rusland om ali mentatiebetalingen te ontduiken. de vaandel krijgen: gouden vlag getooid uitgereikt. Het andel komt in de plaats v hij zal spreken Frans-Russische technische samenwer king op radio- en televisiegebied. Erfenis wacht op schilder De politie doet haar uiterste op te sporen, op wie in Salt Lake City, in de Amerikaanse staat Utah, erfenis van anderhalf milji wacht. De erfgenaam, schilder is beroep, zwerft sinds drie Jaar door West-Duitsland. Hij ■aarblnnen de erfgenaam, Garagehouders in Australië, hebben gedreigd in Japan geraffineerde, benzini passerende automobilisten niet staken. De man vroeg een stuiver der dan de gangbare prijs. De politie kwam tussenbc'"'" J de chauffeur sneeuw van 30 centimeter. Men 2000 man in actie en aangenomen wordt dat het ongeveer tien dagen zal duren voordat de ongeveer 1 miljoen ton sneeuw uit de hoofdstraten van de stad verwijderd zal zijn. Schip met gemengde bemanning De Amerikaanse torpedobootjager de Caraïbische Zee met gemengde naliteit. De bemanning manschappen de Amerikaanse de vloot in de Middellandse Zee. Toevallige ontmoeting Toen 71-Jarige patiënte in een ziekenhuis in Perth, West-Australië, de verkeerde mer binnenstapte ontmoette zij daar haar 64-jarlge zuster, die zij gedurende 25 jaar niet had gezien. De twee ters lagen al langer dan een jaa hetzelfde ziekenhuis. Oostduitse grenswachten heb ben gisteravond geschoten op twee vluchtelingen en hun pogin gen om naar het Westen te ont snappen verhinderd, aldus heeft dc Westberlijnse politie meege deeld. De tivee mannen hadden de prikkeldraadversperringen al be reikt, toen de grenswachten het vuur openden. Het is niet bekend of de vluchtelingen werden ge wond. Een zestienjarige jongen had meer succes. Hij vluchtte onder een regen van kogels de Franse sector van Berlijn binnen. De Oostduitse grenswachten schoten minstens twintig kogels op hem af, doch raakten hem niet. De jongen liep alleen ivat snijwonden op bij de prikkeldraadversperrin- Mijnstaking in België afgewend In een nachtelijke vergadering in Brussel is het gevaar van een alge mene mijnstaking in België, waarbij 85.000 arbeiders zouden zijn betrok ken, voorlopig afgewend. De actie zou maandag beginnen. In de ge mengde mijncammissie, waarin de regering, de directies en de vakbon den zijn vertegenwoordigd, werd vannacht een begin van overeen stemming bereikt over de eisen van de mijnarbeiders. Geen resultaten werden bereikt op een nieuwe bijeenkomst tussen werkgevers en werknemers in de Belgische olie-industrie. Indien vóór maandag geen akkoord wordt bereikt zullen ongeveer 5.000 arbeiders in de raffinaderijen en het distributie apparaat het werk neerleggen. ROYALISTEN IN JEMEN WINNEN In Jemen zijn de republikeinse mi nister van Defensie, generaal Hoes sein al Dafei, en 300 Egyptische sol daten alsmede een groot aantal re publikeinse Jemenitische militairen gevangen genomen bij de verovering van de citadel Djebel Razih, aldus wordt van royalistische zijde gemeld. Het Egyptisch-Jemenitische garni zoen, dat het fort bezette op de top van de Djebel Razih, werd sinds be gin december belegerd door royalis- tisch-gezinde stammen. Radio-Sanaa (republikeins) meldt, dat een aantal ministers en andere afvallige republikeinse functionaris- is gearresteerd op beschuldiging samenzwering tegen het repu blikeinse bewind. Kerkelijk Leveu NED. HERV. KERK Aangenomen naar Winterswijk (vac. dr. W. Bloemendaal) N. J. M. Hoogen- dijk te Muiderberg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Vlaardlngen M. C. Tanls te Barendrecht. Bedankt voor Ermelo G, J. Buijs te Murmerwoude. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Aagtekerke, 's-Graven- polder en voor Lisse P. Blok te Dirks- land. De kerk in een crisis Van 4 t/m 7 februari komt een groot aantal studenten uit binnen- buitenland in Delft bijeen ter gelegenheid van de r. katholieke stu dentendagen 1965. Gedurende een 2-daags congres zullen zij zich bezinnen op het the- „De kerk in een crisis", dat door aantal vooraanstaande sprekers zal worden geleid. Men verwacht ongeveer 800 deel- ïmers, o.a. buitenlandse studenten uit 10 verschillende landen. PAUS VERONTRUST OVER CONFLICTEN Paus Paulus VI heeft gisteren tijdens een audiëntie voor bij het Vaticaan geaccrediteerde diploma ten opnieuw verklaard, dat hij zeer verontrust is over de huidige toe stand in de wereld en personen en volken aangespoord, groter eerbied te tonen voor het internationale recht en de rechten van de mens. Hij toonde zich in het bijzonder bezorgd om conflicten, waarbij de ontwikkelingslanden in Azië en Afri ka betrokken zijn. Hij noemde geen landen met na me, maar zijn verklaring had als achtergrond de spanning in de Kon go, Vietnam, Indonesië en Maleisië. „Het vaticaan, zo zei hij, erkent de wettige aspiraties van volken, keurt ze goed en moedigt ze aan. De Paus heeft in het kerst- en nieuwjaarsseizoen in meer dan een half dozijn toespraken aangespoord tot nieuwe vredespogingen. In de audiëntie van gisteren, die de diplomaten werd verleend om hen in staat te stellen, hem hun nieuw jaarswensen aan te bieden, zei de Paus in het Frans tot hen: Staat ons toe, u deelgenoot te maken van het gevoel van verontrusting in ons hart en opnieuw te wijzen op de grote weldaad van de vrede, die alle men sen en alle volken nog lang niet ge- Moge God hen, die verantwoorde lijk zijn, verlichten en hen leiden op de weg naar overeenstemming, verzoening en broederschap. 1961 zijn naar schatting 150 Oost duitsers bij een poging om naar het Westen uit te wijken, gedood. In die periode slaagden ongeveer 21.000 Oostduitsers er in naar het Westen te vluchten, terwijl ongeveer een zelfde aantal werd aangehouden, voordat het zijn doel kon bereiken. Dit heeft de Westduitse minister voor Vluchtelingenzaken, Ernst Lem mer, gisteren op een persconferentie in Bonn verklaard. Hij deelde mee, dat van de bijna 300.000 bejaarde Oostduitsers die in november en december jl. de gelegen heid kregen voor een familiebezoek aan West-Duitsland, er slechts 220 hebben besloten in het Westen te blijven. De minister juichte dit toe, omdat zijn inziens hierdoor de kans op voortzetting van deze actie toe neemt. Volgens minister Lemmer hebben in het afgelopen jaar omstreeks 30.000 Oostduitsers toestemming ge kregen zich in de Bondsrepubliek te vestigen, in het raam van een plan voor gezinsvereniging. Van dit aantal was driekwart ouder dan 65 en slechts ongeveer twee percent onder de 45 jaar. In 1963 vestigden zich naar schat ting 4.680 Westduitsers in Oost- Duitsland. In de eerste acht maanden van 1964 trokken ongeveer 2.800 Westduitsers naar het oosten, voor het merendeel in het kader van de gezinshereniging, aldus minister Lem- Weer orang oetang overleden Orang oetang Tom uit de dier gaarde Blijdorp is dood. Hij is het tweede slachtoffer van de tropische huidziekte, die sinds kort in het apenhuis van de diergaarde heerst. Enige dagen geleden verloor Blijdorp de een jaar oude orang oetang Geert, evenals Tom een kostbaar tropisch fokprodukt van de tuin. Orang oetang Tom was ongetwij feld een van de bekendste open van Nederland. Hij kwam vorig jaar tal loze malen in het nieuws door de vakantiereis, die hij samen met het gezin van zijn oppasser naar een Nederlandse badplaats maakte. voc EVO wil verlag; belasting bezorgwagen De „Algemene verladers- en vervoersorganisatie", E.V.O., ht een adres aan de Eerste Kara vraagd er bij de regering op dringen het grondbedrag va- motorrijtuigenbelasting voor zaam rijdende gemotoriseen zorgwagens zo te verlagen, da belasting tezamen met de 65 ten voor het Rijkswegenfondi hoger zal zijn, dan het bedra thans verschuldigd is. Ook a/ minister van Financiën, dr. Witteveen, heeft de E.V.O. een gelijk verzoek gericht. Het bestuur van de E.V.O. het onbillijk, dat de gemotorii1 bezorgwagens by dragen in het wegensfonds, omdat de middeld dit fonds uitsluitend zullen gebruikt voor de aanleg van wegen, waarvan door deze cal zelfs geen gebruik mag worde) maakt. Volgens een berekening va[ E.V.O. betalen de bezitters van ne gemotoriseerde bezorgv; thans tussen 72 en 120 guldei1 toirijtuigenbelasting per jaar.! zou, wanneer het wetsontwerp de Eerste Kamer wordt aan nog 50 tot 75 gulden bij komen het wegenfonds. Dedemsvaart ivordt geslote Daar de regering volhardt ln weigering een belangrijk g< voor haar rekening te nemen v 29 miljoen gulden, die voor tering van de Dedemsvaart zyn, hebben de Staten van Oi sel gistermiddag met 31 teg« stemmen besloten deze vaarw sluiten. De regering weigerde geld vc uitvoering van het in 1960 opg de drastische verbeteringsplai schikbaar te stellen, daar de De vaart geen primaire vaarweg ii provinciaal bestuur had deze i tering nodig geacht, omdat h« naai al lang niet meer aan de van het moderne scheepvaartvi voldeed. Gedeputeerde Staten willen h naai in gedeelten sluiten, i schynlijk zal het traject Hi Ommerkanaal in de loop van worden gesloten en de rest mi begrip van de Lutterhoofdwi de loop van 1968. cjencla Antonius-clubhuls: Filmavond Reis bureau Metaal. 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Cbrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. nvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 uur Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 i i.m. Openbare lezing: 2.45 uur n.m. MAANDAG Lakenhal: K. en O.-cursus over i tracte kunst o.l.v. C. Blok. 8 uur n vergadering Leidse Chr. Be; Spr. dhr. G. Gerritsen i (Breestraat 19) Volle Evangelie zending. Spr. dhr. J. Zeegers. 8 u. n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. StadsgehoorzaalToonkunstkoor Jehovah's Getuigen. 7.25 WOENSDAG Ambachtssschool cursus autotechniek Rapenburg 61: K. en ielse verkenningen o.l.v God of God de Metaalnijverheid. Quintette h vent Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert MIJ. francals. 2.30 StadsgehoorzaalMij Rijk! 1 organisatie in het Taraskische dorp Ihuatzio, Mexico". 8 uur n.m. BIOSCOPEN Camera: „Sunday in New York". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hogeschool der Onderwereld". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond, Lezing R. A. M. 1.45, l 9.15 i Lido: De man met de geheime formule. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Les stripteaseuses". 18 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Les amants" 18 Jr. Dag. 2.30. 9.15 i Trianor 9.15 i ir; zond. 2.30. 4.45, 7 „De i Rio". ;ond. 2 15. 4.30 18 Jr. Zondag en woensdag 2.J „Het zwaard van Robin Hood. TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling t daagse Italiaanse grafiek en Chris Stapels. Werkd. 10-4 uur; 1-4 uur; (t/m 24 Januari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van (zondag 1-4 uur) De Ruif Janvossensteeg 59) nlngen, grafiek en schilderJJei René de Korte, tot middernach 29 Januari). Rijksmuseum voor Volken (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur: dags 13-17 uur. Rijksmuseum van oudheden: UJks 10-5 uur; zond. 1-6 uur. Rijksmuseum voor de geschl jnschar zond 1-4 der natuurwetenschappen: Dag AVOND- EN NACHTDIENS DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende len: apotheek Van Driesum, Ma; tel. 20406. Apotheek R. van Smallenburg in Leiderdorp en theek Voorschoten zijn geopend B(| geen geüoor van uw holss specialist (ot diens waarnemers op dokterstelefoon 22222. HOEVEELSNEEU LIGT ER Zwitserland FrankrJ Mtlrren St.Moritz li Saas-Fee Zermatt Val d'lsere Tlgne Oostenr Berwang Innsbr. m. Kitzbüh. m. St.Anton m. WKHRRAPFORTEf) (Van hedenmorgen 7 uur; Amsterdam Den Helder Ypenburg Eindhoven regen Zuid-Llmb. regen Helsinki geh bi Stockholm ijzel Dslo ijzel Kopenhager regen Grenoble Nice Berlijn onbewolkt 15 frankfort regen nnsbruck mist ircelona onbewolkt 12

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2