falil „Galante listen" bijna als vrolijke musical Haagsdie Comedie met feestelijke taart! Films mm deze week m Leiden Zaterdag 2 januari 1965 Derde blad no. 31455 De Haagsche Comedie heeft op Nieuwjaarsdag een feestelijke en sierlijke, taart aangesneden, waar het publiek in de Kon Schouwburg met overgave in heeft gehapt, ondanks een oliebollen- verzadiging in het voorafgaande etmaal. Paul Steenbergen en de zijnen deden met het van 1707 daterende blijspel „Galante listen" van de Ier George Farquhar namelijk een voortreffelijke keus, een inbreuk op de soms wat zwaar op de maag liggende Shakespeare- traditie ,die slechts weinigen zullen hebben betreurd. Vain alle kanten is er goed werk geleverd in de luchtige restauratie- komedie, die door Eraist vain Afcena een grondige herziening heeft onder gaan. De bekende chansonvertaler heeft dat met zoveel verve verricht dat Farquhar er zelfs enthousiast voor zou hebben geklapt. Niet alleen een menigte grappige woordspelin gen is de tekst in het Nederlands rijker geworden, maar ook zeven liedjes met een geestige inhoud, waar het origineel er maar twee kent. Van Altena bleek keer op keer slagvaar dig in zijn vertalingen. Jurriaan Andriessen, die aJl vele jaren hij het Haagse gezelschap de achtergrondmuziek componeert, kreeg verdiend nu eens de kans meer op de voorgrond te treden bij dit van komedie welhaast tot musical herschapen „The beaux Stratagem1 Hij heeft die kans met beide handen gegrepen en een vijftal musici onder leiding van Peter Kok kon reeks aansprekende melodieën laten VOOR ZONDAG S JANUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws., sportmeded. en soc. strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. gevax. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Viool en pianoklass. en moderne muz. 10.30 Ad Rem, quizprogr. 10.50 Boston Promenade Orkest: amus.muz. 11.25 Boeketje romantiek: liedjes en voordr. AVRO: 12.00 Dansork. en zangsolxsten. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de we reld. lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.29 Progr. voor de weggebruikers. 14.00 Gastenmiddag: gevar. progr. 15.25 Ka- merork. van de B.R.T. en zangsolisten: klass. en moderne muz. 16.15 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Dans muz. voor de tieners. 17.30 Hoorspel v. d. Jeugd. 17.50 Nws. en sportuitslagen. 18.05 Marathon: sportreportages en beschouwingen. VPRO: 18.30 Na verloop van tijd. lezing. 19.30 Korte Herv. kerkdienst. AVRO: 20.00 Nieuws 20.05 ienade-ork.. Radii Oude liedjes. 157.30 Tiggelwa: nfabriek Wie is de schuldige?. gram. 22.30 Nieuws. 22.4C Journaal. 22.55 Meded. en sportuitsla- 22.05 Klass. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. piano- muz. 8.25 inl. hoogmis. 8.30 Hoogmis 9.30 Klass. kamermuz. 9.45 Nws. uxOR: 10.00 Ned. herv. kerkdienst. 11.00 Vraag Nws. 12.35 Bvutenl. Lichte 12.30 Boekbespr, "\35 12.50 De drie musketiers, licht progr. 13.10 De Springplank: jonge ar tiesten. 13.30 V. d. kind. 14.00 Prome nade ork. en zangsoliste: operamuziek. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Marathon: gevar. muz. en sport berichten. 16.30 Hoogtepunten uit For- tunio, opéra-comique. Convent van kerken: Geref. (Vri IKOR: 18.15 Ge zege: Naam des Heren, beschouwing over twee gezangen. 18.80 Mensen, praatje. 18.45 Gram. 18.50 De kerk aan het werk: act.- van het kerkelijk erf. 19.00 De Open Deur, veertiendaagse rubriek. NCRV: 19.30 Vocaal ens., koorzang, koperblazers-ens. en orgel: Gewijde muz. 20.00 Nws. 20.07 Reflex, een we kelijkse bespiegeling over U samenleven. KRO: 20.15 De Zil internat, volksliederen, licht progr. 22.25 Boekbespi Nws. 22.40 Epiloog. 22.50 Klass. 23.10 Muziek van de Lage Landen: Vlaamse en Ned. moderne mu- zie.met comm. 23.55-24.00 Nws. VOOR MAANDAG 4 JANUARI 196$ öoc. scrijauea. i.-so uicuve gimu. (7.30 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.13 Lichte gr. 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Klassieke gram 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Het leven' aan de oppervlakte (1). overden king. VARA: 10.00 V. d. hulsvrouw. 11.00 Nws. 11.02 Voordr. 11.16 Klass. gram. 11.45 Sopraan en piano: klass. liederen. 12.00 Licht lnstr. trio 12.22 Voor het platteland. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Musette-ork. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand, lezing. 13.20 Elektronisch orgelspel. 13.45 Wikken en wegen, le zing. 14.00 Grepen uit de muziekge schiedenis. muz. lez. 14.30 Dit is Uw leven (herh. van 9 dec. Jl.). 15.30 Pia noduo: moderne muz. 16.00 16.02 Zes- de zestig. 17.00 Hierboven een Galante listen", waarvan gis- teravond de première ging in de Kon. Schouwburg in Den Gerard Groot, Ida Was- Myra Ward. Ned. Comedie bracht de „Gijsbreght" De jaarlijkse traditionele voor stelling van de Ned. Comedie op nieuwjaarsdag van Vondels Gijs breght van Aemstel" in de Am sterdamse Stadsschouwburg is bijgewoond door minister-presi dent Marjjnen, de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid drs. Boogaers, verscheidene staatssecretarissen, de Commissa- )an de Koningin in de provin cie Noord-Holland. Voorts waren aanwezig leden van de Raad van Stat», de Volksvertegen woordiging, de Prov. Staten van Noord-Holland en de Amsterdamse gemeenteraad. Han Bentz van den Berg, die de Gijsbreght speelde, voer de ook de regie. Julien Schoenaerts was Arend van Aemstel en Ellen Vo gel vertolkte de rol van Badeloch. Na de pauze volgde de eveneens traditio nele bruiloft van Kloris en Roosje. Evert Werkman had de nieuw jaarswens geschreven voor Thomas- (Lo van Hensbergen) en Pieter nel (Mimi Boesnacn). In de wens passeerden o.a. de revue: Zwolsman, Caranza, Verolme en het niet doorgegane plan voor het nieuwe Amsterdamse stadhuis. Ver der uiteraard minister Toxo- peus, de Bijlmermeer en de Opera Applaus kreeg de strofe van Pieter nel: „Zij die in Amsterdam geloven, haasten niet". Na de heilwens voor de Koningin werd het Wilhelmus ge zongen. Na afloop ontvingen B. en W. van de hoofdstad en bestuur en directie van de Ned. Comedie de genodigden in de grote foyer. Madame Sans Gene als première bij N.R.T. Het „Nieuwe Rotterdams Toneel" heeft gisteravond 1965 Ingeluid met nieuwe enscenering van Madame Sans Gêne, ditmaal in de vertaling Max Nord en onder regie van George Vitaly. Lia Dorana speelde de hoofdrol. Leo de Hartogh was haar man, maar schalk Lefèvre. Luc Lutz nam de rol van Napoleon voor zijn rekening en Hans Culeman die van Fouche. De cor en kostuums waren van Rudolf Jan Verwijs Deze nieuwjaarspremière waarbij „geheel Rotterdam" aanwe zig was, werd gevolgd door 'n Nieuw jaarswens geschreven door Marius van Henegouwen en op muziek gezet door Steye van Brandenberg. Uiter aard speelde het komend afscheid van burgemeester Van Walsum hier in een belangrijke rol. Alles was ge projecteerd tegen de achtergrond van de Rotterdamse haven. Kunstwerken uit kerststal verdwenen De figuren van Maria en het Christuskind uit de kerststal bij de r.k. kerk aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag zijn verdwenen. De beelden vertegenwoordigen een waar de van meer dan f 2000 Bij de kerk was een kerststal ge bouwd met levensgrote beelden. De knielende Maria-figuur was ander halve meter hoog. De kop en de han den zijn van houtsnijwerk. Het beeld bestond uit een blauw kleed met goudbrokaat, een bruin vilten rok en een witte sluier. Ook het andere verdwenen beeld had een kop en I handen van houtsnijwerk. NEDERLAND 1 AVRO 4.30 i 7.30 i 7.35 i 8.00 i 9.10 1 9.50 i 10.10 i 10.40 NTS-weekjournaal Kartewensconcert Luipaard op schoot, dierenfilm Kinderprogramma Mr. Magoo Dick van Dyke Show NTS-journaal AVRO's Teievizier, actualiteiten Wie van de drie, quiz Willy en Willeke, show Wachtwoord, quiz Johnny en Rijk, amusementsprogramma NTS-journaal NEDERLAND 2 KRO Nieuws in het kort, NTS Rendez-vous met Europa Vrouwenlevens Solistenconcert Een uur met Hitchcock Epiloog progr. i. 17.50 1 ten.19.00 Ónder de afwas, licht progr. 9.30 Pari. overz. 19.45 Overheidsvoor lichting: Den Haag aan de lijn. 20.00 Nws. 20.05 Licht ens. met zangsolis ten. 20.30 Etherforum. 21.00 Klein ge drukt, cabaretprogr. 21.20 Het hangt het tikt. 21.40 Rad to - solist: klass. en mod. muz. In de pauze: 22.30-22.40 Nieuws. 23.30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NORV7.00 Dagopening. 7.10 Klass. gram. 7.20 Sportultsl. van zaterdag. 7.30 Nws. en herh. SOS-ber. 7.40 Radio krant. 7.55 Lichte gram. 8.10 Gewijde ie gram. 9.00 d. zieken. 9.40 Voor de 10.20 Rondom het Woord: theol. etherleer- klinfken, waarbij acteurs en actrices de teksten meer dan verdienstelijk lieten horen. Aanstekelijk Dit samenspel verliep zo aanste kelijk goed, dat het voor de toekomst een plaatopname verdient, zeker als het nog beter is ingezongen, want men had wel even tijd nodig om warm te lopen. Hep van Delft bleef niet achter in zijn aankleding. Hij ontwierp de fraaie décors, die pre cies om deze lekkernij pasten. Zwart, wit beige en grijs waren hem vol doende voor een sierlijk toneel, waar tegen de feestelijk kleurige kostuums van Has Noordhoek Hegt effectvol afstaken. Paul Steenbergen bewees zijn brede vakbekwaamheid: de ge laden dramatiek van „Na de zonde val" gaf hij even geïnspireerd vorm als hij dit spel van speels vernuft in de liefde deed. In „Galante listen" gaat het om twee kort bij kas zittende mannen uit de grote (Londense) stad, die op het platteland de plaatselijke adel met hun hoofse manieren trachten te imponeren. In een vermomming meester en knecht tracht het tweetal de gunsten te winnen twee vrouwen, die daar wel c harten en alles naar hebben, plannen worden doorkruist door kneohts en struikrovers, maar plezierige oplossing kan niet uitblij- muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte gTam. 9.00 (kprogr. v. d. zieken. 10.10 Moderne kam. ar en de gev< de Ned. Anti ork. 18.20 Uitz. 8.01 i 8.35 9.00 i 9.15 10.05 i NEDERLAND 1 VPRO 7.30 uur Moskou vandaag, documentaire 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Sport in beeld 8.30 uur Patrouillewagen 54 8.55 uur Wim Ibo's Cabaretkroniek 9.40 uur George van Renesse. piano 10.15 uur Opmerkingen van een slenteraar 10 25 uur N r- urn-,al 10.40 uur Stichting Socetura 10.45 uur Die Fledermaus, vervolg van Nederland 2 NEDERLAND 2 NTS 8.05 i 8.30 1 10.20 Tom Ewell Show Die Fledermaus, operette Sport in beeld. Schateren om Norman Wisdom LID O De bekende Engelse ko miek Norman Wisdom heeft in deze Rank-produktie weer eens een bijzon der dankbare rol: net als zijn vader, wijlen Fred Pitkin, wiens manhaftige beeltenis boven zjjn bed hangt, wil hij politieagent worden. De lachsal vo's zijn niet van de lucht als Nor man Pitkin, die het voorlopig niet verder heeft gebracht dan autopoet ser bij Scotland Yard de waterslang wat al te speels laat ronddartelen, commissaris Sir Ronald Ackroyd de volle laag geeft en op staande voet wordt ontslagen. Nu ja, het zijn goed kope effecten, maar in de eerste plaats gaat niemand naar een film van Norman Wisdom terwille van de diepe dramatische kwaliteiten en in de tweede plaats in de tegenstelling tussen de leutige „spuitgast* en de politiechef, die door alles heen zijn waardigheid tracht te bewaren door regisseur Robert Asher zó geanimeerd in beeld gebracht, dat het resultaat nèt iets meer is dan goedkope clow- i tuinder. 12.27 Meded. t.b.v opera-fragmenten gram. 16.00 BiJbeloverd. 16.30 Vocaal dubbelkwartetgeestelijke liederen. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. jeugd. 17.30 Lichte gram. voor de teenagers. 17.45 Overheidsvoorlichting: Nieuwjaarstoespraken van de wnd. ge volmachtigde minister dr. J. F. E. Eli tigde minister - M. Lampe. NCRV: 18.00 _m de P.v.d.A.: Bij de tijd. Ee daagse radio-uitgave van de P. voor de microfoon gebracht door Theo Eerdmans en Jaap Brand. Tekst regie: Gabri de Wagt. 18.30 Amus.n 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radlo- tropole ork. 19.55 Op - j. 20.00 Gram. 20.30 E catle van een stad: Rotterdam ln ogen van schrijvers en dichters. 2: Klass. gram. 21.30 Oude muz. 21.50 We reldpanorama. 22.00 Licht ens.: Duitse volksliedjes. 22.20 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Aan de bron nen van de muziek: muz. lezng. 23.20 Lichte gram. 23.40 Het Evangelie ln Esperanto. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4« lfln van 18-20 uur) I. Ludwig van Beethoven. Concert voor plano en orkest nr. 4 ln G gr. t. op. 58. Allegro moderato. Andante con moto. Rondo. Vivace. Hans Rtchter- Haaser. piano; Phllharmonia Orkest o.l .V. 1st van Kertesz. II. Anton Bruckner. Symphonle nr. 8 ln c kl. t Allegro moderate. Scherzo. Allegro moderate. Adagio - felerlich langsam, doch nicht schleppend. Feler lich. nlcht schnell. Phllharmonlsch Orkest van Hamburg o.l.v. Eugen Jo- chum. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: IKOR/CVK/RKK: 19.30 Bijbelvertelling voor kleuters. 19.35 Kenmerk: veertiendaagse rubriek van Fris en sprankelend Dit fris en sprankelend gebracht divertissement kreeg van 17 leden van het gezelschap een homogene vertolking, die nergens onder de maat bleef. De Haagsche Comedie deed haar eigen reputatie weer eer aan. In het vive wereldje van man netjes, vrouwtjes, dames en heren, meiden en knechts, die elkaar weer streefden het sterke geslacht ondeugend pikant en het zwakke geslacht kwasi-gesohrokken waren er geen echt naar voren springende hoofdrollen. Bric van Inigen verraste met een van complimentjes glimmende man uit de stad, Guido de Moor kwam goed uit de plooi als een door lief despijnen geteisterde oseudo-aristo- craat, Myra Ward en Trins Snijders (goed zingend) gaven de twee heren levenswarm partij. Joris Diels speelde een welgedane herbergier, die vermocht de konen, i neus, mond en ogen in zijn gezicht kleine solorolletjes te laten spelen Hij verzamelde om zich heen eer groepje wonderlijke struikrovers, rvan die van Jules Oroiset (als galgebrok) wél de beste was, zonder daar de leuke typeringen van Kees Coolen. Hep van Delft en Jack Horn mee tekort te willen doen. Een kleine rol, maar superieur gedaan door Ida Wasserman, Lady Mildedaad, die met dwaze huismiddeltjes goochelt. Jules RooyaairdB sleepte een reeks doekjes weg en hij bleek als verrukkelijke nar Boender dan ook weer eens prachtig op dreef. Hoewel teleurgesteld over zijn mis lukte „carrière" laat Norman Pitkin het er niet bij zitten. Omdat zijn kleine gestalte een handicap is, poogt hij het eens met stelten. Maar ook dat wordt een ontgoocheling. Ten- slotter trekt hij in zijn mistroostig heid het oude uniform van zijn va der aan en waagt zich op straat. Hij laat zich verleiden als scheidsrech ter van voetballende jongens op te treden en blaast op zijn politie- i fluitje Wat er dan gebeurt, is waarlijk grotesk. Wie dan nog niet lachen kan, is een izegrim. Het loopt tenslotte in zoverre goed voor Norman af, dat hij er zonder straf afkomt, maar hij is dan nog geen stap dichter bij zijn ideaal. Dat komt pas in zicht als de commis- i een opvallende gelijkenis ont dekt tussen de ontslagen autopoetser een zekere Giulio Napolitani, lei- van een bende misdadigers, die zijn organisatie laat schuilgaan ach ter de gevel van een zeer dure da- meskapsalon. Op voorwaarde dat hij sen aanstelling als agent zal krijgen, laat Norman zich door een inspec teur en tenslotte zelfs door de axis in vol ornaat smeken zijn medewerking te verlenen aan de ont maskering van de gangsters. Nor- i Wisdom trekt dan alle registers zijn komische bedrevenheid open. Aanvankelijk lijkt alles te mis lukken. maar eind goed al goed. En de beloning blijft hem niet ont houden! de Ned. kerken. 20.00 Journaal en i 20.20 Politieke Party: PSP. Is (Hobson's i a.l.). 22.10- 22.25 Film de Franse schilder Delacroix (1798-1863). Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws ln het kort. AVRO: 20.01 Het gesprel d^dijg. 20.40 AVRO's TV-raagi kijken. s ln beeld. 21.55-22 -magazine. 10 Sterren „DEZONDEBOK" Jerry op dreef LUXOR Jerry Lewis heeft zijn stempel volledig gedrukt op „zijn" nieuwste rolprent „De Zondebok" (Jerry as the Patsy). Samen met Bill Richmond zorgde Jerry Lewis voor het scenario. Hij heeft daar naast ook de regie en natuurlijk de hoofdrol van deze kleurenfilm in handen, die reeds aan haar twee de „Leidse" week bezig is. De Zondebok" is hoe kan het ook anders een kolderfdlm van het zuiverste water, zonder al te veel bijbedoelingen. Jerry (als piccolo Stanley Belt) is volgens de staf van verongelukte komiek de aange- n man om de open gekomen plaats in te nemen. Het ligt voor de hand, dat de omscholing van piccolo tot komiek niet zonder moeilijkheden gaat. Jerry slaagt er tenslotte in die moeilijkheden te overwinnen, moet zich voordat het zover is door de vreemdste en dolste situaties werken. „Man van Rio" Vermakelijk TRIANON Een pakkende thril ler vol vermakelijke onwaarschijn lijkheden, met niemand minder dan Jean-Paul Belmondo in de hoofdrol. De film doet wat spanning betreft niet onder voor bijv. „Veel liefs uit Moskou" en heeft daarboven nog het voordeel, dat hij zeer humoristisch, bijna badinerend, van toon is. Belmondo speelt de rol van Frans soldaat, wiens meisje (Agnes) zo ongeveer onder zijn ogen wordt ont voerd. De schurken, geleid door een op het oog onkreukbare professor in de oudheidkunde, brengen haar naar Zuid-Amerika, waar zij als enige de plaats weet van een oud beeldje, dat, gevoegd bij enkele andere, de sleutel vormt tot een formidabele schat in Argentinië. De soldaat volgt Agnes op de voet. Hij loopt zich in het zweet om auto's bij - te houden, springt in vliegtuigen om haar in de lucfht te volgen, zwemt door rivieren en vecht zich ten behoeve van haar met veel vuiur en met bijstand een vinnig drankje door een soort nachtclub. Hij blijkt van een beslist onuitroeibaar ras te zijn en si i er tenslotte in Agnes te redden. Een met veel vaart en verve gespeelde film, die terecht een prolongatie be leefde. „Les Amants" Zesde week STUDIO De film „Les Amants", het meesterwerk van regisseur Louis Mallé met een prachtige creatie van Jeanne Moreau in de hoofdirol, is voor de vijfde keer geprolongeerd. Grootse t.v.-inruilactie bij: Ruime collectie INRUIL T.V.'S met Yi jaar schriftelijke garantie. Torpedoboot jager met gemengde bemanning „Drie is teveel!'' „Oud en nieuw" zijn ook op de televisiedagen van traditie. Het Nieuwjaarsconcert uit Wenen en het schansspringen uit Gar- misch-Partenkirchen, de jaar overzichten en de vrolijke pro gramma's die tegen de tijd dat uurU nadert plotseling over gaan in klassieke muziek en een toespraakje Ook dit jaar was er weer veel opgewektheid met als grootste troeven op Nederland 1 de „be ruchte" klucht „Drie is teveel" en het programma „Geprolon geerd", en op Nederland 2 het Hartewensconcert en "Freedom spectaculair". Bijna vijf jaar ge leden werd „Drie is teveel" voor het eerst uitgezonden, eveneens door de KRO, met gedeeltelijk dezelfde bezetting (hoofdper soon Joop Doderer was er nog steeds, Rita Marechal echter was nu vervangen door Diana Dobbelman en zo waren er nog enkele veranderingen) De opvoering was dit keer iets minder grof dan de eerste maal. Dat zal dan hebben gelegen aan 1. regisseur Joop van Hulzen, die geen man is voor het al te grove werk; 2. Joop Doderer's scholing als „Swiebertje", en 3. het meespelen van acteurs als Sara Heyblom en Ramses Shaf- fy. Peking-opera tage van de Opera van Peking. De keuze uit het repertoire van deze „opera" was voorbeeldig. De vier opmerkelijkste num mers waren er feilloos uitgepikt en werden aaneengelast door twee muzikale bijdragen. Na tuurlijk miste men veel aan de kleur, die zo opmerkelijk con trasteerde met het strakke zwart en grijs/groen, die de officiële kleuren zijn geworden van de communistische klederdracht (zie de musici) .Uit de camera regie van Leen Timp sprak ech ter veel begrip, waardoor „De veerman" en het jongleren met de speren, gelukkig goed tot hun recht kwamen. Het toneelfacet van de Chinese Opera kwam door deze keus echter niet tot zijn recht, maar voor buiten standers was dit toch ook op de planken al het minst aanspre kende gedeelte van de voorstel ling. Geprolongeerd" De keuze uit de amusements programma's van 1964, heruit gezonden onder de titel „Gepro longeerd", was heel bevredigend. Men kon er uit aflezen dat Bus- sum vorig jaar niet heeft stil gezeten. Natuurlijk had er ook een andere selectie gemaakt kunnen worden. Het enige on vergeeflijke was, dat de tune „Zo is het" volstrekt genegeerd werd en dat, terwijl de VARA „Zo is het" toch al op tweede kerstdag zijn beurt had laten overslaan om veler kerststem ming niet te bederven. WI!lll!ni!Illllinil!l!llllll>Qlllinni!n!!lilllUUnPI!lll!l!U!llllll!II!l!lllll!l!!!l Zestig jaren „De stem des volks" Jubileuimiit voering op 5 januari Op 5 januari geeft ,,De stem des volks" in de Stadsgehoor-1 zaal in verband met het zestig I jarig bestaan een jubileumuit voering onder leiding van de nieuwe dirigent Henk Briër. Aanvankelijk begonnen met strijdliederen .brengt deze koor vereniging thans zeldzame wer ken uit de koorliteratuur. In het programma van het komende concert schreven wethouder Sannes, de voorzitter, de heer Ph. C. Mooten en Henk Briër inleidende woorden. De keuze is gevallen op de Nieuw- jaarskantate van Joh. Seb. Bach "Singet dem Herrn ein neues Lied" voor alt, tenor, bas, koor, orgel en or kest. Voor de pauze volgen nog twee werken van Joh. Brahms, n.l. Nanie op 82 en Schicksalslied op. 53. Na de pauze vindt de uitvoering plaats van "Dir, Seele des Weltalls", kantate voor sopraan, koor en orkest van Mozart en de Chorfantasie op. 80 van Beethoven, voor solisten, piano, koor en orkest. Medewerking verlenen Leny Ste vens—Ridderhof (sopraan). Diet Kloos (alt), Gerard Honig (tenor) en David Hollestelle (bas). Piano H. van Duuren 40 jaar bij Vendiihuis De heer H. van Duuren herdenkt maandag 't feit, dat hy voor veertig jaar in dienst trad bij het Vendu huis der Notarissen aan de Hoge- woerd. Beroepen te te Kampen pred.pl.) ds. dam-De: Pakay, kand. ;lfshaven. CHR. GEREF. Tweetal De Amerikaanse torpedoboot jager Claude Rickebts, Voorzien van ra ketten, begint maandag met een eer ste operationele proefvaart met een gemengde bemanning uit zeven NAVO-landen, zo is door een marine- woordvoerder in Washington meege deeld. De bemanning bestaat uit Ne derlanders, Italianen, Westduitsers, Britten, Turken en Amerikanen. Het 4.500 ton metende schip vertrekt uit Norfolk (Virginia; naar de Ameri kaanse basis Guantanamo op Cuba. De „Riqfcetts" zal dit jaar dienen als voorbeeld van een gemengde beman- gel worden bespeeld door Jan ning, aoals is voorgesteld voor een der Meer, de begeleiding wordt - - multilaterale NAVO-kernstrijd- zorgd door het Utrechts Stedelijk B?l3£ui?r<SSS5^v^ macht. I Orkest. Hardinxveid-Giessendam. Dit jaar 27.735 schepen in haven van Rotterdam Burgemeester mr. G. E. van Wal sum heeft donderdagmiddag tijdens de traditionele oudej aarsbij eenkotnsfc in het stadhuis van Rotterdam be kend gemaakt, dat er dit jaar 27.735 schepen de haven van Rotterdam zijn binnengelopen. „Wij hebben de 28.000 dus niet gehaald", zo zei hij, „maar ik geloof niet, dat iemand zich daar zorgen over maakt." Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Bloemendaal (vac. dr. J. H. Stelma) J. W. B. Smit, vlootpred. te Den Helder. Beroepbaarstelllng. Mej. K. v. Drimmelen, Den Alerdinck te Laag Zuthem (O.) Is beroepbaar. GEREF. KERKEN r Zutphen J. P. Versteeg t IEF. GEMEENTEN Blok te Dlrksland. NED. PROT. BOND oorganger van de af- inekom voorganger i Benoemd

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5