LEXINGTON GEVOLGEN Het éérste nieuws... van de béste Amerikaan! de béste..de éérste! Bloemlezing van „hoerenbedrog gencla in 'ïsr s LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 2 JANUARI 1963 AL heeft de wereldpolitiek het af gelopen jaar in de letterlijke zin des woords „een ander gezicht" gekregen dan in 1963 Johnson, Brezjnew-Kosigin en Wilson kwamen in de plaats van Kennedy, Chroesjt- sjow en Douglas Home toch' is er aan Amerikaanse, Russische en -Britse zijde geen ingrijpende verandering merkbaar geweest. Er deed zich ech ter buiten de genoemde drie een nieuwe factor gevoelen door de gro tere agressiviteit van. het bewind in| Peking, waar zich juist géén per soonsverwisseling voltrok. Eén ding staat, medie daardoor, wel vast: het hoofd van 's werelds machtigste staat, president Johnson moge tot nu toe zijn blik vooral op het binnenland hebben gericht, in het komende Jaar zal hij veel meer met buitenlandse problemen te maken krijgen. Johnson is gelukkig een effectief politicus, die zoals het weekblad „Time" het bij zijn verkiezing tot „man van het jaar" uitdrukte stap voor stap ver der gaat. Meer dan zijn voorganger weet hij het Congres tot zijn denk beelden over te halen. Zo werd de wet op de burgerrechten (ten bate van de negerbevolking) begin juli een feit en anderhalve maand later tekende Johnson de wet inzake de strijd tegen de armoede. Bovendien bereikte hij, dat de gezondheidszorg voor bejaar den door de Senaat werd aanvaard: voor het eerst keurde een der huizen van het Congres dit plan goed, al ging het Huis van Afgevaardigden niet tenvolle met hem mee. Deze doelmatige politiek van Johnson heeft ongetwijfeld een grote rol ge speeld bij zijn grandioze overwinning op de Republikein Goldwater in no vember. Een paar weken eerder had den zich de regeringswisselingen in Moskou en Londen voltrokken. John son stond dus aan het begin van zijn zelf-gewonnen ambtstermijn tegen over nieuwe figuren. Wat het Krem lin aangaat heeft hij het voordeel, dat zijn voorganger het probleem-Cuba al uit de weg had geruimd. Ook het kernstopakkoord vormt een goede grondslag voor betere verhoudingen, Daartegenover betekende de eerste Chinese atoombom een grote teleur stelling. Anderzijds zullen de span ningen tussen Moskou en Peking op ideologisch gebied, het Chinese zet tegen Moskou's plan voor eer ternationale communistische confe rentie alsmede de neiging van, Gost- europese staten een zekere mate zelfstandigheid jegens de Sowjet- Unie te betrachten niet helemaal zonder voldoening door Washington zijn waargenomen. Maar het heeft er geen reden in gezien de Russen met fluwelen handschoenen aan te pak ken: de achterstallige betaling de Sowjet-Unie aan de Verenigde Naties vormt tot op dit ogenblik ernstig probleem tussen Amerikanen en Russen zeer ten nadele van de goede gang' van zaken in de Verenig de Naties, die zonder geldmiddelen geen vuist kunnen maken en niet gelend kunnen optreden! Of de Russen in de toekomst enige matiging ten opzichte van het Westen in acht zullen nemen, moet nog worden afgewacht. Van de Chinezen behoeft men dat in elk geval niet te verwachten sinds het vraagstuk Zuid-Vietnam steeds gevaarlijker vormen is gaan aanne men. Peking heeft in de loop van dit jaar zowel in Azië als in Afrika een grote agressiviteit aan de dag gelegd. Eerst waren het tegen de Russen ge richte incidenten in Kazachstan, die de aandacht trokken. In mei ging het om Laos, waar de communisten (Rood-China en zijn Noordvietna- mese handlangers) de Vlakte der Kruiken veroverden en zelfs Vientia ne bedreigden. De vlootincidenten in de Golf van Tonkin, waar Amerika nen en Noordvietnamezen in een. ge vaarlijke situatie t egenover elkaar kwamen te staan in Washington begonnen geruchten over een „twee de front" de ronde te doen waren eigenlijk maar een incident. Daarna begon de strijd in Zuid-Vietnam zich toe te spitsen, vooral sinds de aan kondiging van de Chinese atoombom. In Amerika en ook elders bestaat hier en daar voorkeur voor het advies Zuid-Vietnam aan zijn lot over te laten, omdat de verwikkelingen voor Washington toch onoplosbaar-'zouden zijn. Maar wat zou er gebeuren indien de Verenigde Staten die raad zouden cpvolgen, aldus vroeg de voormalige Franse ambassadeur in Bonn,. Fran cois Poncet, zich dezer dagen in een artikel in „Le Figaro" af. Zuid-Viet nam zou dan in korte tijd bi) Noord- Vietnam worden ingelijfd. Maar dat zou lang niet alles zyn: Berlijn, Ma leisië, Israël en andere bedreigde punten zouden dan eveneens in han- üen van de agressors vallen, want de Bin.ten en de Fransen zouden ervoor beuanken nog langer te hulp te schieten als de Amerikanen het zou den laten afweten. Met deze kwade kansen voor ogen moet Amerika wel voortgaan de positie van Zuid-Viet nam tegen de rode agressie te ver dedigen. Hoe de toestand zich daar verder zal ontwikkelen, is moeilijk te voorspellen. Dat Washington echter van zins is het Verre Oosten scherp in het vizier te houden, blijkt wel uit de stationering van twee (later vier) onderzeeërs met Polarisraketten voor de kust van China. Peking heeft al geprotesteerd, de indruk wekkende, dat de agressie van Amerikaanse zijde komt! Maar de Tibetanen kun nen verblinde of weifelende toeschou wers voortreffelijk inlichten over sommige Chinese methoden. In mei van dit jaar verklaarde de Dalai La ma, dat Peking zijn volk tracht uit te 'roeien door huwelijken: 'Chinese mannen trouwen met Tibetaanse vrouwen en proberen op die manier een einde te maken aan het zelfstan dig bestaan van dit kleine volk van zes miljoen, dat blijkbaar nog steeds voortgaat door ondergronds .verzet voor zijn vrijheid te strijden. Jongen schoot zusje in het voorhoofd (Van VenJoee correspondent) In de Helden in noord-Limburg zette een vader, die op mussen aan het schieten was, achteloos een ge laden luchtbuks eventjes weg. Een jongen pakte stiekum de buks en schoot van dichtbij zijn 7-jarig zusje in het voorhoofd. Het kogeltje kon door een arts worden verwijderd. De jongen wist niet dat de buks was geladen. Hij had alleen maar zijn zusje angst willen aanjagen. De politie zal nagaan of er proces-ver baal kan warden opgemaakt. 0>K in Afrika zijn de Chinezen buitengewoon actief: in ver scheidene staten hebben zij stevige bases gevestigd. Alsof Afrika al geen moeilijkheden genoeg had in dit jaar! Men denke alleen maar het afschuwelijke drama in Kongo, waar de bende van Gbenye en Sou- mialot duizenden van hun landgeno~| ten heeft afgeslacht en chantage probeerde te plegen met blanke gij zelaars. Terecht toonde de Ameri kaanse vertegenwoordiger bij de V.N., Stevenson, zich verontwaardigd, toen Afrikaanse landen en communis ten de menslievende actie van Bel gen en Amerikanen een „imperialis tische en kolonialistische onderne ming" durfden noemen tijdens het debat in de Algemene Vergadering, Stevenson noemde dit „dwaas, schan delijk en verachtelijk". Er waren bo vendien, zei hij, nog enige vreemde leerstellingen verkondigd, bv. dat Afrikaanse staten tussenbeide kun nen komen in een buurstaat en dat een opstand gelijk werd gesteld met een wettige regering Stevenson noemde dit een poging om de V.N, een gewapende aanval op een lid.-] staat te laten wettigen. Gelukkig hebben Washington en Brussel, danks verwachte kritiek, de moed ge had op te treden tegen het barbaris me van een uiterst primitieve, doorj communisten opgehitste horde. Maar premier Tjsombe zal het niet ge makkelijk krijgen de toestand in de hand te houden. Ook elders in Afri ka is het bij herhaling onrustig ge weest: Zanzibar joeg de sjeik weg scheen de communistische kant op te gaan. Na ingrijpen van Britse troe pen daar en op het vasteland In Tan ganyika ontstond een gecombineerde staait, Tanzania, onder leiding Tanganjika's president Nyerere. In Roeanda woedden hevige, gevechten tussen Bahoeoe en Watoetsi, waarbij duizenden slachtoffers vielen. Ethio pië en Somalië hadden grensinciden ten, in Gabon verijdelden Franse troepen een staatsgreep, in Algerije woedde het verzet in Kabylië tegen Ben Bella en in Soedan kregen gers en Arabieren het aan de stok. Tegen dit beeld van onrust steekt al leen de situatie in Zuid-Afrika gun stig af, waar al drie jaar een hoog conjunctuur heerst, die, ondanks dr. Verwoerds fel aangevallen politiek van gescheiden ontwikkeling, ook voor de Bantoes belangrijke delen afwerpt, al gaat het niet zoals zwevende idealisten gaarne zouden willen. De chaos in grote delen Afrika was ongetwijfeld een argu ment ten gunste van de Zuidafri- kaanse opvattingen, al ontmoeten die in de prakijk nog vele bezwaren, waarvoor een oplossing gevonden dient te worden. HET zou niet moeilijk zijn nog een lange opsomming wereldproblemen te geven, als bfjv. de MLF, de NAVO-opper- vlaktevloot met gemengde beman ningen en voorzien van Polaris-raket- ten, die West-Duitsland tegemoet moet komen op het punt kernbewapening. Het verzet kwam vooral van Franse zijde, zoals Frank rijk in de persoon van zijn president ook overigens weinig gelegenheden liet voorbijgaan de Westelijke bond genoten op goede of minder goede gronden de voet dwars te zetten. De gunstigste verklaring vtoor deze houding is wel, dat de generaal, met het oog op de toekomstige ontwik keling naar groter Europese eenheid, al het mogelijke doet zijn land bij voorbaat een zo gunstig mogelijke positie te versohaffen. Er waren nog andere vraagstukken, zoals Jemen, Maleisië en vooral Cyprus, dat grote spanning veroorzaakte toen de Tur ken. uit verzet tegen Grieks-Cyprio tische dwangmaatregelen, een deel van het eiland bombardeerden. President Makarios, hoewel in ker kelijk gewaad gehuld, toonde zich een meedogenloze politicus, diie in samenwerking met de Griekse kolonel Grivas, vooral het gewicht van de militaire druk wil laten spre ken. Dat dit een dreiging vooi toekomst inhoudt, behoeft geen be toog. Een andier terrein van onrust was Zuid-Amerika: in Brazilië joegen de generaals in april de linkse president Goulart; in het be gin van het jaar deed zich een e stig geschil voor tussen Panama Washington, waarop de Amerikanen spoed zetten achter hun plannen nieuw en veel moderner kanaal te gaan graven; in juli vluchtte de zuster van de Castro's naar Mexico en deed een felle aanval op het regime van haar broers; Argentinië bleef gespaard voor een poging oud-president Per on naar zijn land terug te keren: in Brits Guyana ten slotte leed premier Jagan een neder laag tegen de ooalitiepartilen. De tegenstelling tussen Indiërs negers blijft er een latente bron nieuwe onrust vormen. Zo is er veel, wat spanning en onrust heeft oorzaakt. President Johnson zal het niet gemakkelijk hebben, maar staat tegenover, dat de tegenstelling tussen zijn land en de Sowjet-Unie mogelijk nog iets verzacht kan den nu de Chinezen agressiever zijn geworden. CONSUMENTENGIDS SIGNALEERT GEVAARLIJKE RECLAMEMETHODEN 5? De kunst van het verkopen is dik wijls de kunst van het vakkun dig bedriegen. De Nederlandse Consumentenbond laat niet af, hierop de aandacht te vestigen en saillante gevallen te signale ren in haar orgaan „Consumen tengids". Het januarinummer van de Consumentengids ver meldt een aantal gevallen van. misleidende verkooppraktijken, die tezamen een aardige bloem lezing vormen van het aloude boerenbedrog. Ernstig bezwaar heeft de Consu mentenbond vooral tegen re clamemethoden, waarbij wordt gesuggereerd, dat een genezen de werking uitgaat van het te verkopen artikel. Dit geldt bijv. voor de reclamekrant, die thans voor een. soort honing wordt verspreid en de schone belofte waarin, dat „honing helpt bij hoge koorts, hartziekte, ader verkalking" en wat al niet meer. Genezing valt van honing echter niet te verwachten en de Consumentenbond vindt recla me die dat suggereert, ronduit gevaarlijk. Met quasi-medische omhaal wordt de laatste tijd ook in spe ciaal daarvoor gehuurde zalen een toestel aan het hooggeëerde publiek gedemonstreerd, dat een combinatie is van verwar mingstoestel, infraroodstraler, ventilator en hoogtezon of UV- straler. Er worden in de zaal door een man in doktersjas quasi-medische verhandelingen afgestoken, waardoor het pu bliek zelfs ernstige patiënten hebben zich naar de demonstra tie laten lokken zich laat im poneren. Kleurtjes Een medisch aspect kunnen ook de kleurtjes hebben, die de le vensmiddelenfabrikanten zo graag aan hun produkten toe voegen óm het uiterlijk van de artikelen aantrekkelijker te maken, waardoor de consumen ten eerder geneigd zouden zijn ze te kopen. De bond wil die kleurtjes liever kwijt. We zijn er aan gewend, dat vermicelli geel en tomatenpuree rood ziet en we zouden even raar kijken als ze ineens zouden verschie ten. Maar als dat bij alle vermi celli en alle tomatenpuree tege lijk zou gebeuren, zouden we aan dat grauwere uiterlijk wél moeten wennen, zegt de Consu mentenbond. De bond weegt de vindingrijkheid van handelaren en fabrikanten en heeft o.a. ook die van een postorderbedrijf te licht bevon den. Dit bedrijf maakt op brief papier van de „huisvrouipen- kring" Rotterdam reclame voor een linnenuitzet, genaamd „Vlaamse weelde". Deze (huis vrouwenkring" blijkt een vin ding te zijn van het postorder bedrijf zélf en dient kennelijk om een sfeer van vertrouwen te scheppen. Van een echte huis vrouwenorganisatie, die een en ander zou aanbevelen, is echter geen sprake. Uit het jaarverslag van de keu ringsdienst van waren citeert de bond: een fabrikant ver kocht „boterbiesjes". Onderzoek wees uit, dat slechts 10 procent van het verwerkte vet boter was en de aanduiding boterbiesjes werd verboden. Waarop de fa brikant deze wijzigde in: ge roemde biesjes. U proeft de bo ter?" Goudstukken Waarschuwend heft de Consu mentenbond voorts de vinger tegen het kopen van goudstuk ken. Banken en andere instel lingen maken de laatste tijd re clame voor door hen te verko pen gouden munten, dukaten, herinneringspenningen etc. Öok bij deze reclame wordt weer iets misleidends gesuggereerd n.l. de munten zouden een goede waardevaste geldbelegging zijn en zij zullen in de toekomst ver- zamelwaarde krijgen. Wat de waardevastheid betreft: de aanschafprijs van deze munten is veel hoger dan de waarde van het goud dat zij bevatten, zelfs al waren zij van zuiver goud gemaakt. Onze gulden moet nog wel zo'n 50 procent in waarde dalen, voordat men hier van een toekomstig voordeel kan spreken. „Schandaal dreigt voor Bonn inzake ver j aringstermijn" „De Westduitse regering zal niet aan een schandaal ontkomen, wan neer zij haar beslissing handhaaft de vervolging voor oorlogsmidadcn te beperken tot 8 mei", aldus het maandblad van de Internationale Ondergrondse Beweging in het januari-nummer. In de beweging zyn alle voormalige ondergrondse agen ten tegen de Nazi's ondergebracht. „Als het ergste gebeurt, zullen de dagen, maanden en jaren die op 8 mei 1965 volgen, Duitsland in een moeilijke situatie plaatsen.Moskou, Óost-Berlyn, Warschau, Praag en Belgrado zullen dan sensationele 'do cumenten uit hun dossiers ie voor schijn halen, zeggend dat zij zo juist z\jn ontdekt", aldus het blad. „De lopende processen en die welke aangekondigd zijn, zullen alle bete kenis verliezen, want hoe kan men hen veroordelen die terecht staan, terwijl op straat, in de getuigenbank of eenvoudig in de rechtszaal, grote misdadigers vrij rondlopen, verzekerd van definitieve straffeloosheid?" Het blad voegde eraan toe, dat een meerderheid van het Duitse volk voorsbamder is van het beëindigen de processen tegen oorlogsmis- Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ih eeri brief aan het lid van het Huis van Afgevaardigden, Farbstein, geschré ven, dat de Verenigde Staten' ver scheidene malen tegenover de West duitse regering uitdrukking heeft ge geven aan de overtuiging, dat de processen tegen Nazi-oorlogsmisdadi gers dienen te worden voortgezet. Farbstein had in een" brief aan minister Rusk gevraagd er by West- Duitsland op aan te dringen de ver jaringstermijn van oorlogsmisdaden te verlengen. In de brief van het ministerie wórdt verder gezégd, dat in het Westduitse parlement op het ogenblik ook een initiatief-voorstel ter tafel ligt over een verlenging van de periode, zodat het onnodig en ongewenst lijkt op dit. moment deze parlementaire actie te doorkruisen. Mét de verzamelwaarde is het ook éon dubieüze zaak. Men heeft geen enkele invloéd öp^de hoe veelheid die van de munten wordt geslagen. /Tweede druk ken" blijven altijd mógelijk en voorts specialiseren buitenland se goudsmeden zich op het na maken van munten, die een hoge verzamelwaarde hebben. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Brand op kustvaarder Aan boord van de op de Eems varende Delfzijlse kustvaarder Lucas M ls brand uitge broken, doordat in één van de achter- verblijven van het schip een oliekachel ontplofte. De vierkoppige bemanning zag plotseling een grote steekvlam en in korte tijd stonden enkele hutten op het achterschip in lichterlaaie. Drie Delfzijlse sleepboten, die brandblusap paratuur aan boord hadden, slaagden erin de brand meester te worden door water in de vertrekken te pompen. Het schip ls voor herstel naar een scheeps werf gesleept. Brand in treinstel In een per sonentrein die van Zwolle op weg was naar Enschede is op oudejaarsavond brand uitgebroken. Nadat zich tijdens de reis al enige moeilijkheden hadden voorgedaan met de motor onder het laatste treinstel (een __jel ontruimd, waarna de Hengelose brandweer, die met twee wagens was uitgerukt, het vuur spoedig kon doven. Er werd aan de wagon tamelijk veel schade aangericht. Jongetje verdronken De. vierjarige Johannes de Jonge ls gistermiddag ln het Langwater in Amsterdam verdron ken. Het Jongetje is vermoedelijk spe lend te water geraakt. Het stoffelijk overschot werd gevonden door de36- jarige autospUiter J. Rietkamp. Hij Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Rlo Corrientes 7/1); Australië: Orcades (4/1), Theseus (6/1); Brazilië: Alnatl (5/1): Canada: Korendijk (6/1). Ravnefjell (7/1); Chi- (5/1); Nieuw-Z Ruahinde (6/. .6/1): V.S. van Ar rika: Korendijk (6/1); Z.-Afrlka (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika: Athlone Castle (3/1), Arendskerk (6/1). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Scheepswrak binnengesleept, BUITENLAND - Op nieuwjaarsdag a In zuldoost-Mexlcc gebrand waarbij het voertuig gelopen i onherkenbaar verbrand. Synthetische diamant In Lenin grad ls volgens Tass een synthetische substantie geproduceerd, die even hard is als diamant en in andere op-: zichten daaraan superieur ls. Het prb- dukt draagt de naam „Leningrad", r de plaats waar het gemaakt werd baarder en duurzamer dan dustriedlamanten of de tot nu toe ge maakte synthetische produkten. Bo' Duivel vervloekt: vrouw dood Een schoenmaker in Libanon heeft :n moeder van acht kinderen dood geschoten oemdat ze de duivel ver vloekte. haar kind aan het baden buiten haar woning in een volksbuiuirt in Beiroet. De schoen maker, een man van een jaar of zestig, kwam voorbij en hoorde de de duivel vervloeken omdat het kind zo lastig was. Hij schoot haar driemaal in de barst; De vrouw was op slag dood. De lid i sekte, de yazidi, die de duivel ren in plaats van God. Als een persoon de duivelvervloekt in de vezigheid van'een yazidi moet deze ofdie persoon doden of .zelf moord plegen. Hertog van Windsor uit ziekenhuis De hertog van Windsor heeft het ziekenhuis in Houston donderdag verlaten, achttien dagen nadat hij daar een zware buikoperatie had ondergaan. De zeventigjarige oud monarch en de hertogin gingen naar een naburig' hotel, waar zij waar schijnlijk een week zullen blijven Voordat ze terugreizen naar New York. Prof. dr. J. Zijlstra voorzitter van „Noordzee Mijnbouw" In het leven is geroepen een „Stich. ting Noordzee Mijnbouw". Deze stich ting stelt zich ten doel te bevorde ren, dat werkzaamheden, welke mo gelijke concessionarissen willen la ten verrichten in verband met explo ratie, winning en het transport van olie en gas, in het bijzonder met be trekking tot het continentale plat van de Noordzee, zoveel mogelijk door Nederlandse ondernemingen zullen worden verricht. Het initiatief tot de oprichting van deze stichting werd genomen door Soheepsbouwbedangen N.V., een groe pering van een achttal vooraanstaan de scheepswerven, de Algemene. Bank Nederland N.V., de Amsterdam-Rot terdam Bank N.V. en de Nationale Investeringsbank N.V. Voorzitter van het bestuur van de stichting is prof, dr. J. Zijlstra, oud minister van Economische Zaken en van Financiën, directeur van de stichting is de heer R. Fh. Keegstra. Aan de stichting werd inmiddels uitbreiding gegeven door de deelne ming van groeperingen van geïnte resseerde Nederlandse ondernemin gen. Ter verkrijging van wetenschap pelijke en technische steun van Ne derlandse instellingen van weten schap en onderzoek is de nijverheids organisatie TNO in de persoon van prof. ir. L. Troost, ook in het be stuur toegetreden. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente te 3 uur n.m. 175Wachttorenstudie getuigen. 4 en 6.30 uur ;.m. Openbare lezing. 2.45 uur n.m. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie zending dhr. J. Zijlstra. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Vertoning van films „WIJ Surinamers" en „Rijst", ingeleid door dr. G. D. van Wengen. 3 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm, MAANDAG Stadhuis: Nieuwjaarszitting gemeen teraad. 3.30 uur n.m. DINSDAG Breestraat 19: Ledenverg. Veron. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Maasbach. 8 uur Sclvmwburg: Ver. voor Pedagogiek. Bert Brugmans Marionettentheater met ,Dle Fledermaus". 8 uur n.m. 'Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) 7 8 uur ®°^wfoncls Ned- Gemeenten. StadsgehoorzaalJubileumconcert „D- Stem des Volks". 8 uur n.m. WOENSDAG wy^7U30-:ioSuCmtenmhCrV' Boshulzer" De Lakenhal: Nieuwjaarsbijeenkomst .K-amer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. 3.30 uur n.m. W. de Zwager laan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Camera: Shylock Holmes, privé-detec- \lleJr' en 9'15 u- Nieuw jaar en zond. 4.45, 7 en 9 15 u Dai? 2.30 u Comedy ckpers Lldo: „De ijzervreter". A.l. Dag. 2.30, LSn49456 7Uen94?lauaJr.en Luxor: „De zondebok". A.l, Dag 2.30 l.wjll W™ en Studio: „Les Amants". 18 Jr. Dag 2 30 2.30" 4.46, "ïVWSÏ. Trianon: „De man van Rlo" 14 ic,nr 9.15. Nieuwjaar en zond. 2.30, 4.45. 7.15 1 9.15 avond" g^otr ZUa t-tlieater - Wassenaar: Vrijdag Fösster Christel" (De romance van, een keizer). A.l. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen: Tentoonstelling Guus Westgeest en Ben de Croock. 2-5 en 7-8 uur n.m. (t/m 2 Januari). LakenhalTentoonstelling heden daagse Italiaanse grafiek en foto's Chris Stapels. Werkd. 10-4 uur; zond. 1-4 uur; le kerstdag en Nieuwjaars dag gesloten (t/m 24 Januari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. Legermuseum (Pesthuislaan)Met De Ruif (Janvossensteeg 59): Teke- ilngen, grafiek en schilderijen van tené de Korte, tot middernacht (tot Rijksmuseum Oudheden: Dage- geschiedenis lyks Ry - der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 Vassenaar (Hoflaan 7)Tentoon stelling Paul Arntzenius en Johan van Loon Geopend dageiyks 10 uur v.m.— 5 ur n.m, en vrijdag 8—10 uur n.m.; lste kerstdag gesloten; 2de kerstdag 11 uur v.m.—5 uur n.m.; Nieuwjaar 36 uur n.m. (t/m 7 Januari) NACHTDIENST iTHEKEN. ipoedelsende geval- Voorschoten zyn geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon- I dag 3 januari gesloten van 8 uur tot ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. :yn van heden- andagmorgen 8 I Oegstgeest dokter Reterink, tel.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2