FRIESCHE VLAG GOUDBAND VOOR ROMANTISCHE AVONDEN OF FEESTJES Voor elk gezin DAGBLADRECLAME IS MET TE VERVANGEN In 3 jaar bijna 400 kinderen vergiftigd Neiini nu kandidaat voor presidentschap In een periode van ruim drie jaren (1961 tot 1 juli 1964) werden 398 kinderen beneden de zes jaren vergiftigd. De oorzaak daarvan moet worden toegeschreven „aan de nonchalante wijze, waarop in vele gezinnen met geneesmiddelen, bestrijdingsmiddelen, huishou delijke en doe-het-zelf-artikelen wordt omgesprongen". LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 22 DECEMBER 1964 Aldus het „Pharmacsutisch Week blad. het wekelijks orgaan van de „Koninklijke Nederlandse maat schappij ter bevordering der phar- mazie". Het overzicht stemt tot na denken, aldus de samenstelster, mej. II. de Ru. Gebleken is, dat van het aantal van 403 aangemelde geval len in slechts vijf gevallen een kind het slachtoffer is geweest van vergis singen of fouten van anderen. In het overzicht wordt er o.m. op ge wezen, dat 139 maal door een kind van een geneesmiddel werd gesnoept. Een ander gevaar in de woning, naast het niet afdoende opbergen van geneesmiddelen, is het goot steenkastje. „Dat er 150 vergiftigingen bij kin doren zijn voorgekomen met artike len. die in dit bewuste kastje plegen te worden opgeborgen, is wel een pleidooi tegen de geschiktheid van deze en, wat bereikbaarheid betreft, overeenkomstige bergplaatsen". De conclusie luidt, dat als in de woningen, vooral in die van gezin nen met jonge kinderen, meer aan dacht wordt besteed aan het opber gen van potentieel gevaarlijke stof fen (alle geneesmiddelen, de huis middeltjes en alle poets- reinigings- en wasmiddelen en doe-het-zelf-ar- tikeJen) het probleem van vergifti- in de landbouw Uit het overzicht biykt, dat de kleuters belangstelling hadden voor o.m. terpentin, petroleum, benzine, aceton, inkten, parathion, bleekwa- ter en ook voor acetosaltabletten. Aan deze tabletten wordt dikwijls het aspect en de smaak van een „snoepje" gegeven. Gesteld wordt, dat uit het over zicht blijkt hoe funest een werkelijk goede smaakcorrectie voor genees middelen kan zyn. „Voor deze cate gorie geneesmiddelen-produkten be hoort een smaakverbetering niet ver der te gaan dan tot neutraal. Het geneesmiddel behoeft niet onaange naam te smaken, maar het werkelijk lekker maken moet scherp worden veroordeeld". Zondebok in ere hersteld Kon- stantln Pisln, voormalige Russische minister van Landbouw die door oud premier Chroesjtsjow tot zondebok is gemaakt vanwege de mislukkingen in de Russische landbouw, is benoemd tot Pisln werd het ministerie van Landbouw "tijdens het hoogtepunt van de campagne Chroesjtsjo Douanerechten kleine zendingen in EEG afgeschaft De commissie van de EEG, de Europese Economische Gemeenschap heeft de lid-staten aanbevolen met ingang van 1 januari a.s de intra communautaire douanerechten af te schaffen op goederen ter waarde van ten hoogste 60 dollar, die deel uit maken van aan particulieren ge adresseerde kleine zendingen of zich bevinden in de persoonlijke bagage van de reizigers. Het aanvankelijk op 6% vastge stelde douanerecht op die goederen was op 1 juli 1962 tot 5% en op 1 juli 1963 tot 4% teruggebracht. De douane-instanties van de lid-staten heliben op verzoek van de commissie om voor de betrokken goederen zon der meer vrijdom van recht toe te passen, gunstig gereageerd, zodat in dien de aanbeveling binnen de ge stelde temijn wordt aangenomen, met ingang van 1 Januari 1965 vrijdom van recht zal gelden in de plaats van het in uitzicht gestelde recht van 3% Om op deze vrijstelling aanspraak te hebben moet de betrokken invoer de volgende kenmerken vertonen: hij moet een incidenteel karakter dra gen, uitsluitend betrekking hebben op goederen, bestemd voor persoon lijk gebruik door de reizigers of de geadresseerden, dan wel voor gebruik door leden van hun gezin, mits blij kens de aard en de hoeveelheid der goederen aan die invoer geen com merciële overwegingen ten grondslag liggen. Na tien stemmingen nog altijd geen beslissing Ook de negende en tiende stemming in het Italiaanse par lement voor een nieuwe presi dent hebben geen resultaat ge had. Toen de helft van het aan tal uitgebrachte stemmen was geteld, stond evenals alle voor gaande keren al vast, dat geen enkele kandidaat de vereiste meerderheid van 482 stemmen zou kunnen bereiken. De enige grote verandering, die zich by de tiende stemming voor deed, was het verschenen van de oude socialist Nenni, die zich voor de eerste keer kandidaat stelde. Hy kreeg 96 stemmen. By de laatste ronde werden 853 stemmen uitge bracht; 90 afgevaardigden onthiel den zich van stemming. By de ne gende stemming hadden 174 afge vaardigden niet gestemd. Het heeft in Italië nog nimmer zo lang ge duurd, alvorens het parlement het over een kandidaat eens werd. Leone, de kandidaat van de chris ten-democraten, kreeg bij de laatste stemming slechts 299 stemmen, de communistische senator Terrazini volgde met 249 stemmen. Fanfani, eveneens christen-democraat (hy wordt door de secretaris van deze Compromis-kandidaat Nog voor de negende en tiende stemming werden gehouden, hadden de Italiaanse communisten de vijf linkse partyen voorgesteld te streven naar een overeenkomst met de linkse fractie van de christen democraten over een compromis kandidaat om de impasse te door breken. Tot zondag stemden de so cialisten, sociaal-democraten en re publikeinen eensgezind voor de so ciaals-democraat Saragat, maar die heeft zich na de zevende stemming teruggetrokken. De drie betrokken partyen onthielden zich toen verder van stemming en weigerden op een christen-democraat te stemmen, zy hebben met de christen-democraten zitting in de llnks-van-het-centrum regering van premier Aldo Moro, maar kunnen het niet eens worden over een gezameniyke kandidaat. De door de communisten voorge stelde conferentie van linkse party en, waarop de gezameniyke kandi daat zou moeten worden gekozen, kon echter niet door gaan omdat de socialisten daaraan niet wilden mee werken. Oud-president Antoni Segni heeft gisteren in alle stilte het Quirinaal Prijsverschil f 2,- Slaatje-slaan uit sla-olie Nu de .oliebollen-piek" in de slaolie-verkoop weer op komst is. heeft het Consumenten Contact Orgaan een prijs vergelijking van een gfroot aantal merken slaolie gepubli ceerd. Deze vergelijking is ge maakt in overleg met het minis terie van Economische Zaken en in samenwerking met de Ne derlandse Huishoudraad. Het CCO constateert een verheu gend geringe onderlinge afwyking in de maten van flessen: er zyn er slechts van 780 cc en 390 cc. Wel hebben een paar merken blikver pakking. De kleinste fles komt vaak naar verhouding 20 procent duurder uit, Omgerekend per liter kost de goedkoopste olie f 1,40 en de duur ste f 3.87. Smaak en bakcapacitei- ten zijn buiten beschouwing gelaten. Het CCO adviseert de huisvrouw echter ook op de prijs te letten. (presidentieel paleis) verlaten. Hy nam zyn intrek in een moderne villa in een nieuwe buitenwyk van Rome, waar hy voor zyn verder herstel zal verbiyven. Segni is nog niet zo ver hersteld van de beroerte, waar door hy vier maanden geleden ge troffen werd en welke hem ten dele heeft verlamd, dat hy naar zyn ge liefde buitengoed in het noorden van Sardinië kon terugkeren. Luchtboot tegen de Vietcong Het nieuwste wapen, dat de Ver. Staten tegen de communistische Vietcong (in Zuid-Vietnam) willen gebruiken is een door een vliegtuig- •tor aangedreven luchtboot, die ïr ondergelopen rystvelden kan scheren en over dyken heen kan springen met een snelheid van 72 km per uur. Het Amerikaanse leger neemt in Vietnam proeven met twaalt van deze boten, die tien me ter lang zyn en tien man kunnen meenemen, de bestuurder en een ka nonnier met een 30 machinegeweer in de boeg en acht man om zo nodig te vechten. De watergekoelde motor, die in het achterdeel is geplaatst, komt overeen met die van het verkenningsvliegtuig van het type 1-19, dat in Vietnam wordt gebruikt. B, en W. UTRECHT vóór automarkt Het college van 3 en W. van Utrecht meent, dat de wekeiykse automarkt op het veemarktterrein (de drukste van het land) gehand haafd moet worden. De controle van de politie op auto's, zowel op toe voerwegen als op de markt zelf, kan hierdoor efficiënter en met minder personeel geschieden. De automarkt schept een extra gelegenheid om ondeugdelyke auto's, die de verkeers veiligheid in gevaar kunnen brengen, aan het verkeer te onttrekken. De aanvoer op de Utrechtse automarkt (nu reeds ver boven de 1300 per week) vertoont nog steeds een sty- gende lyn. De beschikbare ruimte begint klein te worden. X, liter (270 gr.) /i liter (540 gr.) 1 liter (1080 gr.) d.w.z. méér voedzame opbouwstoffen waar u niet dik van wordt en... zuinig in het gebruik dank zij de hoge concentratie. De meest gebruikte koffiemelk in Nederland Voor alle feestelijke dagen een zijden jaquard japon. Ton sur ton in fraaie cashmirdes- sins en veel modieuze kleuren. Maten 36 - 42. Cocktailjapon voor hoogtij dagen. Zijden jaquard in de kleuren bordeaux, groen e.a. Modieuze halslijn. Met drup pelvormige uitsnijding. Maten 36 42. In beide prijzen diverse mo dellen. LEIDEN ALPHEN

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 6