De Tweede Kamer maakte het minister Bot niet erg lastig Dutch Swing College swinging along9 met Rijkspolitiekapel IDE MOTIE OVER DRAADOMROEP VERWORPEN KILLE JACHT Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 22 december 1964 Derde blad no. 31448 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. vandaag GROTE GEVECHT OVER OMROEPVRAAGSTUK ZAL PAS EIND FEBRUARI LOSBRANDEN (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft het gisteren minister Bot (Onderwijs) In het debat over/het omroepvraagstuk niet erg lastig gemaakt. Vrij algemeen juichte men het regeringsbesluit toe om voor 1 maart met een standpunt te komen inzake de openheid van het bestel en de invoering van reclame in radio en televisie. De motie-Baeten, en-' hele weken geleden voorgesteld door de vaste commissie van On derwijs, is niet in stemming gekomen, omdat de regering zelf al beloofd heeft, wat de motie vroeg: duidelijkheid voor 1 maart. Er is gisteren by de begrotings behandeling van O. K. en W. niet zo erg veel gebleken van de te- genstelinegn in de Kamer over het omroepvraagstuk. Blijkbaar was men bet wel eens met de woord voerster van de C.H.U., freule Wit- twaall van Stoetwegen ,die verma nend zei: „Er is genoeg conflichstof, maar laten we het nu in de kerst week niet uitvechten". Het grote gevecht zal dus eind februari ontbranden, als minis ter Bot met zijn plannen voor een tijdelijke regeling, in afwachting van een definitief omroepbestel, in de Kamer komt. Een deel van deze "plannen Is al bekend, omdat de bewindsman al bij verschillende ge legenheden over een soort, „blauw wol druk" heeft gesproken, waarmee hij wil experimenteren op het derde F.M.-radioneti De schermutselingen van gisteren maakten duidelijk, dat de bewindsman met deze blauwdruk j3 vooral bij de KV.P. en P.v.d.A. op enige steun zal kunnen rekenen. Vraagteken Of de Kamer straks genoegen zal nemen met alleen maar experimen teren voor een tijdelijke regeling, Is de vraag. De liberale fractieleider Geertsema zette gisteren een dui delijk vraagteken bij het regerings standpunt, dat de nieuwe regels al- lar tijdelijk zullen zijn en dus niets zullen vastleggen inzake de definitieve regeling van het om roepbestel. socialistische woordvoerder Kleywegt ging nog wat verder: hij eiste dat mr. Bot aan zijn plan stevige legale basis zal geven in vorm van een besluit of een noodwetje. Op die manier lijkt er experimenten niet veel ruimte. De woordvoerder van ds grootste re geringsfractie, mr. Baeten ran de K.V.P., liet zich over deze kwestie helemaal niet uit. Mr. Baeten gaf zelfs namens zijn hele fractie, hjj met nadruk zei een beeld wat voorzijn fractie accepta- zou zijn: getalsnormen en kwa liteitsnormen voor de bestaande en nog op te richten algemene omroep en kwaliteitsnormen alleen voor de bijzondere zendge- Horloger - Juwelier F. W. PLESSEN Bevriidingsplein 12 - Leiden Z.-W. Telefoon 26670 machtigden, zoals de „televisie-uni versiteit" Teleac. Mr. Baeten voegde aan deze uit eenzetting toe, dat de getalsdrempel de aspirant-zendgemachtigden zou mogen zijn. Hij vond, dat deze aspiranten een faire kans moeten geven en voegde eraan toe, dat geen van de concessiona rissen natuurlijk met winstoogmerk mogen werken. De antirevolu tionaire woordvoerder Schakel noem de ook het getalscriterium. Mevrouw Someren (V V.D.) meende, dat het blijven denken in getalsnormen getuigt van conservatisme hetgeen overigens niet wegnam, dat zij een n pleidooi voerde voor concessie verlening aan de TROS. Door de knieën De grote onuitgesproken vraag die het debat gisteren overheerste, was: is de V.V.D. wel of niet door de knieen gegaan? Mevrouw Van So- :n pleitte voor een publiekrech telijk onafhankelijk orgaan naast de bestaande omroepen, dat pro gramma's zou kunnen betrekken van onderling concurrerende toeleve ringsbedrijven. De financiering zou dan kunnen geschieden uit kijkgel den en uit de reclamegelden. Op die manier zou de adverteerder kun- „EENDAGSHUWELIJK" OP DE PLAAT Een „eendagshuwelijk", op 21 oktober gesloten tussen de Dutch Swing College Band en de Rijkspolitiekapel, heeft na twee maan den tot de geboorte geleid van een grammofoonplaat, waarop deze beide muziekensembles „swinging along together" kunnen worden gehoord in de nummers „South rampart streat parade" en „High society". Bovendien spelen beide bands nog elk een nummer apart: de Dutch Swing College "Officer of the day" en de politie- kapel „Dixieland revel". kiezen bij wie bü zou willen adverteren: bij het orgaan of bij de omroepen. Uit haar woorden viel af te leiden, dat de V.V.D. het puur commerciële (Amerikaanse) systeem niet voorstaat. Toch bestond daarover nogal wat twijfel in de Kamer. Mr. Baeten zei tenminste te hopen, dat de com merciële televisie nu uit de discussie verdwenen is, en de heer Kleywegt vroeg zelfs met zoveel woorden of de regering nu echt van het commer ciële systeem is afgestapt Uit de discussies bleek wel, dat vele groepe ringen onder de woorden commer ciële televisie iets verschillends ver- i. De spraakverwarring is nog steeds groot Wat is openheid Ook een afdoende definitie van het woord openheid is gisteren niet ge geven. Men moet dus maar afwach ten of de bewindsman strak onder dit woord hetzelfde zal verstaan, als de fracties in de Kamer Wettelijk ge garandeerde openheid, zei mr. Bae ten. Grotere openheid, zei de heer Schakel. Iets nieuws naast het be nde, zei mevrouw Van Someren. De socialist Kleywegt verwees naar zijn motie van 1963, waarin ook al het één en ander wordt omschre- bijzondere samenwerking charitatief doel: de op- in de platen komt ten goe de Nederlandse Hartstichting, een stichting tot bestriding van hart- en vaatziekten. Voorzitter van deze stichting is ex-minister mr. J. M. L. Th. Cals. Gistermiddag overhandigde de di recteur en dirigent van de Rijkspoli tiekapel, kapitein H. C. Hogervorst, die op Schiphol zijn collega- diri gent Peter Schüperoort bij diens te rugkomst van een succesvolle tour nee door Engeland verwelkomde de pas geperste plaatjes. VOOR WOENSDAG 23 DECEMBER herh. SOS-ber. ..xu 7-20 Klass. kamermuz. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz 8 30 Muz. klanken uit Zwitser land'. 8.50 Volksliedjes uit verschillende landen. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Water standen. 9.40 V. d. huisvrouw 10.10 Viool en piano: klass. muz. 10.30 Aa st. 11.00 Klass. ork.muz. 11.30 --z uit de twintiger Jaren. 11.50 Cabaret. 12.00 Lichte gram. 12.30 Me- Nws. 18.15 Act. 18.20 UiVU p.: Alle vogels hebben nesten. Spr.: dr. K. Strijd. 18 30 Thea ter-orkest en za kind. 19.10 Mei Gewijde land- en tuinbouw. 12.33 _iuz 12.37 Kerkdienst. 13.00 Nws13.15 lichte ork.muz. en_ zang solist. 13.35 .Promenade O Kerstliederen Londen (overn. BBC). 15.00 Boeren en Burgers in Buitenveen, hoorspel (her haling van 17 dec. 11.). 15.25 Klassieke kamermuz. 15.50 Bijbelvertelling v. d. Meugd. 16.00 Jeugdland. 17.15 Amus.- 17.30 Rep. van de .kerstviering 13.45 Berlljns am us .muziek. 14.10 Royal Albert Hall "5.00 Boeren 1 ONI van 'de Kon. Familie. 17.55 tram. Spek- NCRV: 18.10 Koorzang. 18.30 R.V.U.: -^Teilhard de Chardin - Christelijk ge- "loof en natuurwetenschap, door drs. A. K Man ten. 19.00 Nws. en weerpraatje. 09.10 Radiokrant. 19.30 Leger des 'Heilskwartier. 19.45 Op de man af, dijn' VUI 19.50' Klass. gram. 20.05 Radio llharm. Ork. en solist: Moderne 1 -1.00 Voordr. van gedichten. 21.30 C kamermuz. 21.50 Kanttekeningen: k. 22.00 Bijbelse zangen: De 3e bijbel en het lied. 22.30 Nws. Gedeeltelijke uitz. kerstbijeen komst te Brantford (Ontario - Cana- 23.30 Lichte gram. da). 23.00 Metropole Ork.: Lichte dlnavische mus 23.55-24.00 Nws. Hilversum n, 298 m. "".RA: 7.00 Nws. 7.10 C Soc strijdlied. 7.23 Lichte gram. - :i Van de votf™ strijdlied. 8. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 720 Sc -.—x- (Om 7. .aen soc. buyi MeHJ 8.60 Ochtendi Kookpraatje. Ik zoek g. VARA: 10.00 Licnie grar Kws. 11.02 V. d. vrouw. 11.40 Dubbel en reisgenoot, religieuze A: 10.00 Lichte gram. V. d Jg5f8llu:a v u VIUUVV 44TO 5 c0" kwartet: miderne liederen. 12.00 Rit misch strijkork. 12.25 Act. 12.30 Meded It.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 V001 .het platteland. 12.38 Licht orgelspel 18.00 Nws. 13.15 Kalender. 13.20 Piano trio: amusmuz. 13.45 Gesproken por- Ittet. 14.00 Blaastrio: klass. muz f* 'Ujtz. in samenwerking met de Vr Wenbond van de Pv.d.A. 15.00 Vooi (Jeugd. (Om 16.00 Nws.). 16.50 V zieken17.20 Koperork. 17.50 Rege- oufl fTtagsuDz.: Geven en nemen. Tips weggebruikers. 19.00 V. d. ürtis- 20 05 19.30 Artis- neuws. 20.01 1.40 Vocaal- In de Tweede Kamer is gis termiddag beraadslaagd over het radio- en televisiebeleid van de regering. Achter de rege ringstafel (v.l.n.r.) de staats secretaris en de minister van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen, resp. mr. Grosheide en mr. Bot. minister-president mr. Marijnen en drs. Van de Laar. eveneens staatssecretaris van O. K. en W. Op de foto plegen mr. Marijnen en mr. Grosheide overleg, achter minis ter Bot om. ven over de openheid, maar duide lijk is het nog helemaal niet. Tekenend voor de stroomversnel ling in de omroepkwestie was gis teren wel, dat het interim-rapport van de pacificatiecormnissie over de invoering van reclame in de te levisie eigenlijk nauwelijks ter spra ke is gekomen. Alleen de woordvoer ders van de C.H.U. en de A.R.P. heb ben het rapport aangesneden. Beide fracties voerden een warm pleidooi voor de exploitaite door de pers van het orgaan, dat volgens dit rapport de reclame ter hand moet nemen. Vanmiddag zou minister Bot de Kamer antwoorden. NEDERLAND I VARA 7.00 uur NTS-journaal voor gehoorgestoorden 7.30 uur Engelse les 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Achter het nieuws, actualiteiten Tel uit je winst, quiz - Theater thuis Kerstdrukte Lurelei-cabaret Actueel humanisme NTS-joumaal. NEDERLAND II NCRV 8.45 1 9.15 1 10.25 i 10.35 1 8.00 uur Nieuws in het kort, NTS 8.01 uur Station Petticoat, film 8.25 uur Balletprogramma 8.45 uur Ooggetuige, documentaire 9.15 uur Komt allen tezamen, kerstzang 9.55 uur Attentie, actualiteiten 10.10 uur Liturgievernieuwing, kerkelijk. Mevr. Van Someren over het „vrije woord" Advertenties op de voorpa gina's van enkele liberale bladen hadden het al aangekondigd: „TV-uitzending WD. Mevrouw Haya van So meren-Down er spreekt over het optreden tegen het REM-eiland". En inderdaad, op de afgesproken tijd zat me vrouw Van Someren, met frons- blik en nauwkeurig getimede glimlachjes die als zonnestralen door de wolken heenbraken, al op ons te wachten. Mevrouw van Someren stelde voor de REM van het vaste land af te laten uitzenden, opdat het vrije woord temidden van de dwingelandij van de zuilen gehoord zou kun nen worden. Eddie Sachs Op Nederland 2 liet de KRO ons, via de NTS, kennismaken met een van de beste werkstuk ken van de befaamde Ameri kaanse televisiefilmer Richard Leacock, de man van de „uncon trolled cinema". Eerder zagen we van hem „Primaries" (de verkiezingsstrijd tussen de de mocraten John Kennedy en Hu- bert Humphrey) en „De Fisher- vjjfling". Gisteren kregen we „Eddie Sachs at Indianapolis" te zien. een film van Richard Leacock en Robert Drew samen, gemaakt in de jaren 19601961 op de racebaan in Indianapolis, de beroemdste en tevens be ruchtste in Amerika. Eddie Sachs was beide jaren de grote favoriet, maar slaagde er door kleinigheden steeds niet in te winnen. Ook na het maken van de film, in 1962 en 1963, won hij niet. Dit jaar vond hij in dezelf de race de dood, als zovelen vóór hem. Op de film kregen we dat (behalve een foto) niet te zien, maar we konden ons wél ongeveer voorstellen hoe het ge weest moet zijn. Dit moderne gladiotorengevecht, dat elk jaar vrijwel zeker doden eist, was fascinerend in beeld ge bracht door Leacock en Drew, die volgens hun eigen theorieën de werkelijkheid voor zichzelf heten spreken, zonder ook maar iets te ensceneren. De film, die onlangs in het Nederlands Filmmuseum werd vertoond, verloor op het televi siescherm enigszins aan precisie, waaraan het feit dat het een kleurenfilm was, niet vreemd sal zijn geweest. Veronica toont belangstelling voor draadomroep (Van r.t.v.-medewerkster) lichte muz. 21.00 Italiaans (In de pauze plm. 22.15- 23.15 Jazzmagazlne. 23.55- 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) Fatiniza - Hoch lebe der Tanz - Ma zurka - Ballslrenen Walzer - Grüss euch Gott - Lelchtes Blut - Floren- Iner Marsch, Berliner Promenade Ork. o l.v Hans Carste; Sel. „Blume van Hawaii" (Abraham). Elfi Mayerhofer, Kurt Wehofschitz, Willi Hofmann, As- tri cl Brack, Bernd Hansen. Koor en Orkest oJ.v. Horst Kudritzki; Pepe - Wooden heart - Das kann morgen vor- - Der rote Tango - Caballero - Are you sure - Al dl la - Non Je ne- •ette rien - Apache - Klli - 1 blue Jonah Jones Quartet; (Herney), Eartha Kitt; Baby, won't you ome (Warfleld), Id., Ma- (-), Gerry Mulligan, Jon jam Crow, Don Ferrara, John Sims, Robert Brookmeyer, John Morrison: Blues. Id.; There will be some changes made (Higgins), Jimmy Rushing. Dave Brubeck Quartet; My melancholy baby (Norton), ld.; I never knew (Pitts), ld.; Olé (Coltrane), John Coltrane, George Lane, Freddie Hub bard, McCoy Tyner, Reggie Workman, Art Davis, Elvln Jones. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: 17.00 De Verrekijker: Internat jeugdjournaal. VPRO: 17.10- 17.45 V. d. kind. KRO: 19.30 Van onze sportredacteur. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Stadhuis op stelten, TV-spel. 21.15 TV-dansant. 21.45 De Geken- jebrulkt- >orteerde auto's. 22.15 22.25-22.30 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuw ln •t kort. 20.01 Wedloop om morgen progr. over hulp aan ontwikkelings landen. VPRO: 20.30 Mariene Dletrlcl zingt 21.05-22.12 Cardlllac - De goud- „Hoe zijn ze geworden?" vroeg Pe ter Schilperoort, die op 21 oktober alle vakmanschap nodig had om op deze ene dag, vrijwel zonder repeti ties de twee nummers samen met de kapel op de plaat vast te leggen. Kapitein Hoogervorst wilde beschei den zijn, maar het kostte hem moei te zijn voldoening over het resultaat te verbergen. Componistarrangeur Adriaan Bosch Sr. schreef voor de kapel de arrangementen en partituren. Hij deed dat met de handhaving de uiteenlopende eigen stijlen de Dutch Swing College Band e: Rij kspolitiekapel. Globetrotters Peter Schilperoort heeft met zijn vijf medespelers weer een tournee van vijf weken door Engeland en Schotland achter de rug, waarbij zij elke avond in een andere plaats op traden en 15.000 km aflegden. Eind januari begint het reizen voor deze globetrotters en muzikale ambassa deurs van Nederland weer. Eerst spelen ze tien dagen in Singapore, daarna trekken ze door naar Au stralië en Nieuw- Zeeland, komen vermoedelijk op 10 maart terug op Schiphol om nauwelijks twee weken later alweer naar Afrika te ver trekken: Ethiopië, Ueganda, Tangan- jika, Kenia en Zuid-Afrika. Op 1 mei komen ze terug in ons land en op 19 mei volgt dan een tweede tournee door Engeland van 6 weken, Seaside Singers" met MÜly Scott in Noord wijk Nadat we jaren achtereen genodigden waren bij het Noordwijkse „Man nen en Knapenkoor van Zee", dat een status van R.-K. kerkkoor bezat, zagen we ons thans geïnviteerd door ongeveer het gelijke koor, maar onder de gewijzigde naam „Noordzeekoor The Seaside Singers". o Dat vroegere goed Nederlandse „van Zee" klonk ongedwongen, en zo is jCa uit te "zenden via de draadomroep, het bij de jaarlijkse uitvoering in „Lido" dan ook steeds toegegaan. Men |nu echter de vorige week minister Van Aartsen in de Kamer heeft ge- Het „Comité draadomroep", dat verbeten vecht voor het blijven be staan van de radiodistributie, heeft contact opgenomen met de heren Verwey, eigenaars-directeuren van Radio Veronica. De bedoeling van dit gesprek was de mogelijk heid te bekijken of Radio Veronica wellicht de draadomroep zou kunnen GOLDEN GATE QUARTET" IN ONS LAND (Van r.tv.-medewerkster) Er was aan beide zijden al lang gedacht of er niet een modus zou zijn om de programma's van Veroni- (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gistermid dag. alsvorens de P.T.T.-begroting te aanvaarden, een motie van de socialist Vermooten, waarin de rege ring gevraagd werd haar beslissing over de geleidelijke opheffing va draadomroep nog een jaar aai houden, bij zitten en opstaan worpen. De motie kreeg alleen de steun van PvdA, de PSP en CPN. De KVP stemde tegen onder voorwaar de dat de draadomroep in gebieden met een slechte F.N.-ontvangst pas wordt opgeheven als daar steunzen- ders zijn opgericht, zodat fin goede ontvangst is verzekerd. De Kamer verwierp voorts met 75 tegen 35 stemmen een tweede motie van de heer Vermooten, waarin werd aangedrongen op uitbreiding van het jaarlijks aantal aansluitingen op het telefoonnet op basis van een meer jarenplan. De socialisten kregen voor deze motie slechts de steun van de communisten. reserveerde een goed plaatsje voor de luchtige muziek, maar niet lichte. De sfeer van deze laatste is nu binnengehaald in een gematigde dose ring, die voor de klassiek-muzikaal gevoelige niet al te zeer van agressieve aard is. Het kan hier niet gaan om bevrij ding van verstarring, want die was er niet. Ook niet om nieuwe wegen op koorgebied, bijv. via eigentijdse com posities al dan niet nationaal, want het kooraandeel op zichzelf geno men bevatte geen nieuw aspect of het had de afgrijselijke begeleiding af en toe van het elektronisch orgel moeten betreffen. Wat de koorrol be treft, bleek principieel alleen gewij zigd, dat de mis-fragmenten zijn weggevallen en mede daardoor afge zien is van een vastliggende religieuze binding. Door het koor ,als voorheen onder Louis Peeters, zijn in allerlei talen kerstliederen, volksliedjes en gospels gezongen, afwisselend als knapen- als mannen- of als gemengd koor. We noemen „L'adleu des Bergers" uit „L'enfance du Christ" van Berlioz, „Les Anges dans nos Campagnes'" waarin het aan een ieder bekende kerst-gloria voor komt, en het onvol prezen „Transeamus" van Hubert Cuypers. Ons grootste respect daarbij was voor het knapenkoor en voor een en kele sopraan- of altsolist. Louis Pee ters is een uitstekend koorpedagoog. De mannengroepen, tenoren vooral, maakten vocaal echter een zwakkere indruk dan vroeger door een keliger en nergens glanzende, zij het onver minderd beschaafde klank. De medewerking kwam van het „Trio Louis van Dijk" (elektronisch orgel, drums en „geplukte", niet ge streken contrabas) en van Milly Scott, een zangeresje dat zich specia liseert in blues en tophits. Zij maakte door onbegrip van Gruberis „Stille, Heilige Nacht" eer karikatuur, maar kon als soliste in de door De Nobel voor koor bewerkte negro „Mary had a Baby" zich ten volle aannemelijk maken, juist door het rauwere en nimmer nauwgezet door de kern van de tonen heengaande zingen. Het overige, wat Milly Scott betreft, laten wij liever rusten. Men wil ons de opvatting ten goede houden, dat een „klassieke" muziekrecensent ten deze het recht heeft zich onbevoegd te verklaren, hoezeer hij zich ook eigen gedachten vormt. V. zegd in principe bereid te zijn de draadomroep in particuliere handen te laten overgaan, hebben de heren Verwey meer belangstelling gekre gen voor dit onderwerp. Him overigens voorzichtige com mentaar luidde: „We moeten eerst de condities nog eens goed bekijken. We willen onze reclame niet mis sen en we weten niet of dat nu wel mogelijk zal zijn. Voorlopig wachten we nog maar af". Het beroemde Amerikaanse „Ooi* den gate quartet" is op het ogenblik in ons land. Twee keer zullen deze zangers met hun begeleiders optre den voor de televisie. Eenmaal op eerste kerstdag in de uitzending van Willem Duys „Voor de vuist weg" en keer op 2 januari in de show Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer. Op 5 Januari zijn zij te ho rn het radioprogramma „Tot uw orders" van Roel Balten en Joop Fi scher jr. Wie hieraan niet genoeg heeft kan bovendien van heden tot het eind van deze maand terecht in de Am sterdamse nachtclub "The Blue no te". Men brengt daar een mixture van verschillende soorten muziek, zoals spirituals tot het moderne niet religieuze genre toe. Het „Golden gate quartet" heeft voornamelijk be kendheid gekregen door zijn opzien barende vertolkingen van spiritual! en gospels. Er zijn in de loop van het bestaan van dit quartet (dat 30 jaar geleden werd opgericht en slechts twee keer een wijziging in zijn bezetting heeft ondergaan) ve le grammofoonplaten gemaakt. Ook heeft het quartet aan vijf films mee gewerkt. Onder hun muzikale best-sellers treft men aan: „Joshua fit the battle of Jericho", „Swing low sweet chariot", „When the saint go mar cing in", „Nobody knows the trou ble I've Seen". ..Didn't it rain". Het is het eerste bezoek, dat het „Gol den gate quartet" aan ons land brengt De grote prijs van de Neder landse jazz, de Wessel-Ilcken- prijs, is dit jaar toegekend aan Boy Edgar. De prijs, een plas tiek van Jan Wolkers, werd hem gisteravond door Herman Schoonderwald, die de prijs in 1963 won. uitgereikt. Op de foto bewonderen Boy Edgar en zijn echtgenote het plastiek. Late wandelaars in Nijmegen hebben zondagavond met belang stelling gekeken naar een achter volging, waarbij een slechts in on derbroek geklede man en een vriend jacht maakten op een haastige 25-jarige bouwvakarbei der. De man in onderbroek had even tevoren nog netjes aangekleed door de stad geflaneerd. Hij ont moette daar de bouwvakker, wie hij advies vroeg voor nachtlogies. Deze zei een heel mooi adres te weten. Hij troonde de late wande laar mee naar een leegstaand huis en eiste daar geld. Toen het slachtoffer verklaarde niets bij zich te hebben, eiste de bouwvak ker de kleding van de man. Hij maakte zich daarmee uit de voe ten. Achternagezeten door de man in onderbroek die onderweg een beter geklede sprintgrage vriend ontmoette. Samen kregen zij de berover te pakken. Zij leverden hem aan de politie over.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5