„R.E.M. toonde zich deloyaal" Eendaagse zeeslag tegen REM werd zorgvuldig voorbereid vandaag Protest van Britse exploitant verwacht Maar kinderen thuis maken verwijten. en gióteren sP Weinig hoop voor de draadomroep AEG Sleeswijk revue komt weer naar Den Haag Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 18 december 1964 Derde blad no. 31443 OFFICIER VAN JUSTITIE, MR. J.F. HARTSUIKER TELEURGESTELD OVER AANGENOMEN HOUDING (Van onze Amsterdamse correspondent) Hoewel nog geen stappen zijn ondernomen, wordt verwacht, dat de Britse High Seas Television Limited, die met ingang van vorige week zaterdag de exploitatie van het t.v.-eiland in de Noordzee van de R.E.M. heeft overgenomen, via zijn Neder landse raadsman een officieel protest zal indienen tegen de in be slagneming van de zendinstallatie, aldus wordt uit Londen ver nomen. De Nederlandse raadsman is mr. H. J. Sluyter in Amsterdam, die tevens Juridisch adviseur is van de R.E.M. Mr. Sluyter heeft verklaard, dat hem tot op heden nog niets bekend is van een protest. Ook is er geen bezwaar schrift ingediend tegen het optreden tegen de radio- en televisiezenders. De Highseas Television Limited en de eigenaresse van het platform, de Panamese maatschappij Exploitacion de Construcciones Maritimas Exco- S.A. hebben immers een rechtsmiddel artikel 552 a Wetboek Strafvordering: zü kunnen bij de rechtbank in Amsterdam een be zwaarschrift indienen tegen het op treden van de officier van Justitie, eoals dat gistermorgen heeft plaats gehad. Deze officier van Justitie, mr. J. F. Hartsuiker heeft ons gistermiddag uitvoerige uiteenzetting gegeven over het justitiële ingrijpen op het REM-eiland. later, toen de landing geslaagd met het eiland. Van tijd tot tijd belde hij een verslag van de gebeur tenissen door naar het departement Justitie, waar de „verovering" het REM-eiland uiteraard met grote belangstelling werd gevolgd. Voorzichtig .Velen hebben zich afgevraagd, larom niet eerder tegen de radio- tv-zenders is opgetreden, maar in moet bedenken dat deze zaak a voorzichtig beleid vroeg", aldus Hartsuiker, die zei vrijdag een gesprek te hebben gehad met de ge delegeerd-commissaris van de REM, mr. H. J. Minderop en nadien met mr. Sluyter ten eind- zekerheid te krijgen over de houding, die de REM zou aannemen. „Van de REM-be- etuurders had men mogen ver wachten, dat zij zich volgens de Ne derlandse wetten zouden gedragen. Maar beide REM-vertegenwoordigers namen het standpunt in, dat er geen enkele medewerking zou worden ver leend aan de Justitie, terwijl ze ver zekerden, dat er evenmin actief ver zet zou worden geboden. Dat was een teleurstellend standpunt. Het had ook anders gekund". Om half één was de operatie ach ter de rug. De zenders waren toen verzegeld (in beslaggenomen) en de meest essentiële onderdelen waren eruit verwijderd, zodat het zenden onmogelijk werd gemaakt. Het perso neel van het eiland, dat bestond uit drie Belgen en zes Nederlanders, was toen verhoord. De REM-mensen, die brief konden tonen dat zij met ingang van zaterdag een dienst verband hadden met Highseas Tele vision Limited zijn op het eiland achtergelaten. Er is geen politiebe waking op het eiland. De Amsterdamse substituut offi cier van Justitie, mr. G. R. Nubé aan boord van de „Delfshaven". Hij was een van degenen, die zich later via de hijsmand op het eiland liet trekken. Ultimatum Mr. Hartsuiker heeft maandag in een brief aan mr. Sluyter gewezen op de inmiddels illegaal geworden activiteiten en de houding van de REM-leiding deloyaal genoemd. Hij vroeg een schriftelijke bevestiging van deze onoprechte houding. Die bevestiging kwam woensdagmorgen, een uur voor het aflopen van het door de officier van Justitie gestelde ultimatum. Daarin werd opnieuwe gesteld, dat aan de Justitie geen kele medewerking zou worden leend". Inmiddels was de bezetting van het REM-eiland vóórbereid. Wij besloten donderdagmorgen om 9 toe te slaan", aldus mr. Hartsuiker, die grote waardering had vooi medewerking die de Koninklijke Ma rine er» de Rijkspolitie bij de opera tie hebben verleend. Mr. Hartsuiker had zelf een centrale post ingericht op de vliegbasis Valkenburg, 1 waar hij de operatie leidde. De poli- tie-verbindingsdienst had ervoor zorgd, dat hij doorlopend in telefo nisch contact stond met de voor d< actie gecharterde boot „Delfshaven' Advertentie GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Desiree - Constant - Claudia Gratis graveren. Levenslange schr. garantie. (Luifelbaanzegels) Juwelier - Horloger F. W. PLESSEN Bevrijdingsplein 12 - Leiden Z.-W. Telefoon 26670. Onmogelijk Verdachten De volgende stap in de actie tegen de Noordzee-tv en radio is de vor dering tot gerechtelijk vooron derzoek, die mr. Hartsuiker zal indienen. Als dat is gesloten, zal zo spoedig mogelijk een dagvaardiging worden uitgebracht. Mr. Hartsuiker liet zich nog niet verleiden tot het noemen van na men van mensen, die in verband met de illegale uitzendingen zullen worden vervolgd. „Dat zal het on derzoek uitwijzen. Van het eiland- personeel waren vijf man technici. Door na zaterdag mee te werken aan de uitzendingen maakten zij een ge rede kans in de sfeer van de straf baarheid te komen. Vanzelf spreken hebbeD wij belangstelling voor de mensen, die achter de Highseas Te levision zitten en ook voor de REM- bestuurders. Voorts zal worden beke ken in hoeverre de eigenaren van het eiland zich aan mede-daderschap schuldig hebben gemaakt". Van zaterdag af zijn, aldus mr. Hartsuiker, de gebruikers, exploitan- en eigenaar van het REM-eiland als verdachten te beschouwen van het misdrijf, dat is genoemd in ar tikel 20 van de Telegraaf- en Tele- foonwet. De maximumstraf bij over treding van dit artikel (het aanwe zig hebben van een zendinstallatie of het gebruik daarvan zonder machtiging) is 6 maanden gevan- genistraat of een geldboete van f5000. Op de vraag of de justitie het niet nodig vindt het eiland onder bewaking te stellen, zei mr. Hart suiker niet de minste belangstelling te hebben voor het eiland zelf". Het ging ons om de zenders, die erop staan. De eigenaren van het plat form blijven verantwoordelijk voor de bewakening enz. De zenders zijn nu verzegeld en dat is mij voorals nog voldoende". Op het verbreken van de zegels staat een gevangenisstraf van ten hoogste twee Jaar» Van rechts naar links kapitein E. G. Gerritsen van de Rijks- politie ,mr. J. F. Hartsuiker en mr. R. G. Nubéde drie mannen, die een belangrijke rol heben ge speeld in de „verovering" van het R.E.M.-eiland, tijdens de persconferentie in Amsterdam Marinevlieger Van Meerwijk: wel even geslikt. (Van onze speciale verslaggever) Als gisteren de zuidwestenwind voor de Nederlandse kust niet kracht 2 tot 3 had gehad, maar 4 of 5, dan zouden de drie helikop ters van de Kon. Marine onverrichterzake zijn teruggekeerd van het R.E.M.-eiland en de verovering van dit toen nog radio-actief stuk niemandsland hebben moeten overlaten aan het schip .Delfs haven". Als dan ook dat betonningsvaartuig het ongewone karwei niet had kunnen klaren, zou de eerste stormloop tegen de zend installatie niet de laatste zijn geweest. „Dan zouden we een niet zo best figuur hebben geslagen". Luitenant ter zee eerste klas vlieger-waarnemer F. van Meerwijk uit Leiderdorp, com mandant van vliegtuigsquadron 8 van de Kon. Marine (normaal op de „Karei Doorman" gestationeerd)die dit zei, „had wel even geslikt", voor dat het goed voorbereide semi-mili- taire avontuur begon. Helikopters zijn soms moeilijke dingen. Het stil hangen in de lucht met wind achter VOOR ZATERDAG 19 DECEMBER Hilversum I, 402 ra. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord 7.15 Klass. gram. 7.45 Gewijde muz. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 V. d. jeugd. 8.20 Djlnn: gevar. progr. (Om 11.00 Nws.). 12.00 Angelus 12.04 Religieus nws. 12.10 Liedjes over het verre Westen. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Instr. kwartet en zangsoliste 12.50 Rogeringsuitz Een groot bedrijf jubileert. Rep. over so ciale werkplaatsen t.g.v. de 15e verjaar dag van de G.S.W.-regeling. Verslag gever: Claude Belloni. 13.00 Nws. 13.16 Marktber. 13.18 V. d. Jeugd. 14.10 Musi cerende dilettanten. 14.30 V. d. kleu ters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte ork.- zangsolisten. 15.30 Signaal: progr. 16.30 Sportperlscoop. 16.40 gelbeeld. 17.00 Lichte gram. Kunstkron. 18.00 Lioht instr. ens. 18.20 Jazzmuz. met comm. 18.60 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Ra- dio-Kamerork. en solist: klass. muziek. 20.30 Rieleksenamus.progr. 21.35 Met man en paard: act. 21.45 Roulette: muz. spelletje. 22.00 Instr. ens. en zangsolisten: liedjes uit Vlaanderen en Nederland. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: gesprek over christen-zijn in Kerk en wereld van vandaag. 23.15 Nwe klass. gram 28.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram (7.30 Van de voorpag.. praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8 18 Amus.muz. 8.40 Orgelspel. 9.00 Loon naar werken 12.30 Meded. 12.38 Aot. sportnws. 12.55 VARA-varla. 13.15 Licht ork., vocaal ens, solisten. 13.40 Voor de twintl- 15 Radio Jazzclo" en rechts is reel 15.00 Ned. zangers uit klass. liederen. 16.00 Nw bespr. 16.20 Lichte orkj zang. 16.45 Licht instr. kwintet. 17.05 Salon-ork. 17.30 Weekjournaal. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tijd voor teenagers. 19.10 Je neemt er quiz. 20.00 Nws 20.05 i-ork., koor en solisten: gramma. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: 15.00 Weekjourn. 15.25 Hardy's Logboek. TV-fllm (dl. 4). KRO: 15.50 Het kerstcadeautje. TV-fllm. 16.15 Huisje, boompje, beestje. 17.00-17.45 Lancelot. TV-film. (dl. 15). NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 2020 Brandpunt. 20.50 U spreekt met Anne ke. gevar. progr. 21.30 Sportpraatje. 21.35 Bonanza. TV-film (dl. 12) 22.25 Epiloog. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws. AVRO: 20.01 Zoo Zoo. maandelijks dlerenprogr. (dl. 4). 20.25 De Dick van Dyke Show. TV-fllm (dl. 29). NTS: 20.50 Hoe maakt U het? AVRO: 21.40-22.10 Jazzmuz. eist een groot motorvermogen. Daar het eiland door de antenne-obstakels juist alleen van die kant te be naderen was en de wind uit de zuid westhoek blies, verkeerde luitenant ter zee Van Meerwijk, die de eerste helikopter bestuurde, in grote span ning of hü zijn motorlimiet van 1600 pk niet zou overschrijden. EENVOUDIGER Het lukte en toen eenmaal de eer ste politiefunctionarissen (o.w. kapi tein van de Rijkspolitie E. E. Gerrit sen) en enkele PTT-ambtenaren waren neergelaten in een lus kon de grote antenne verwijderd worden en was de rest aanzienlijk eenvoudiger. In totaal hebben twee helikopters in twee vluchten tien man op het eiland laten zakken. Hebben die functiona rissen het niet benauwd gehad, ben gelend onder de lier van de helikop ter. Luitenant ter zee Van Meerwijk, met precies die uiterlijke onaange daanheid, die men van een vlieger verwacht: „Ik geloof, dat ze nogal opgelucht waren, dat het allemaal zo eenvoudig gingWe hadden ze allemaal een zwemvest aangegeven en in Valkenburg op de grond een beetje gedemonstreerd hoe het ging". „SNOODAARDS" Zelf was hij trouwens ook opge lucht: „Bij deze windkracht was het niet gevaarlijk. En als het wel gevaarlijk was geworden waren we teruggegaan". Zo luidde mijn op dracht. Erg blij was de speciaal uitgekozen negen koppen tellende bemanning van de drie Sikorski- helikopters met de opdracht niet geweest. Drie dagen lang hadden zij thuis telefonisch bereikbaar moeten zijn voor een geheim ge> houden taak en dat precies tijdens het begin van het kerst verlof. En dan deze marinemensen (en trouwens ook de functionarissen Rijkspolitie en PTT) zijn nu in de ogen van hun kinderen de daards, die Rin Tin Tin, Popeye en Wilhelm Teil om zeep hebben ge bracht. Durf dan nog maar eens thuis te komen. „Dat Is zo lollig niet", aldus de heer Van Meerwijk, die overigens zelf geen t.v. thuis heeft. FOTO'S 'as het in feite al begon- met verkenningsvluchten. Er werden foto's gemaakt. Met pijnlijke nauwkeurigheid heeft men berekend hoe de antennes liepen. Geheime besprekingen volgden. Woensdag avond werd het squadron ingelicht. Gisterochtend vroeg werd de operatie nog eens haarfijn doorgenomen. Om negen uur verscheen de eerste Sikorskivogel boven het R.E.M.- eiland. Korte tijd later was de op dracht voltooid. Gistermiddag om 13.15 uur heeft ltz. Van Meerwijk weer twee man van het eiland opgepikt: de substi tuut-officier van Justitie, mr. Nubé en kapitein Gerritsen. Om vier uur arriveerde de Delfshaven met de andieren in Hoelk van Holland. De bemanning van het R.E.M.-eiland was eenzaam achtergebleven, MAN ALLEEN Filmbeelden en foto's van de man die, hangend aan een kaJbel onder die helikopters als eerste het pirateneiland enterde zijn sinsdien koortsachtig over de wereld ver spreid. Die man was kapitein E. E. Gerritsen, commandant groep Schip hol van de dienst luchtvaart der Rijkspolitie. Enkele uren later ver telde hij in Amsterdam zijn ervarin gen. „Wü wisten, dat de helikopter niet kon landen op het platform vanwege de tuidraden en de draad van radio zender, die hier waren gespannen. Besloten werd de helikopter boven het uiterste randje van het platform te laten hangen, waarna ik aan kabel, die door een lier werd bediend zou afdalen. Ik had zoiets nog nooit in mijn leven bij de hand gehad het was geen pretje. Ik was geheel afhankelijk van de piloot en de i die de lier bediende. Maar ze deden het feilloos en ik kwam goed te recht". „Het viel me op, dat toen ik nog aan de kabel hing, tal van perso neelsleden van het eiland stonden te fotograferen. Toen Ik eenmaal op het platform stond, waren zij verdwe nen. Ik heb toen eerst wachtmeester A. J. van der Spek geholpen daarna de commandant van eiland opgezocht om hem te vertel len wat ik kwam doen. Nou, dat hem wel duidelijk. HiJ had de kran ten goed gelezen". GEEN MEDEWERKING ning zou staan, wel 1500 volt. Ik ben er dan ook mooi afgebleven. Pas toen ook de heer R. J. Knobbe, hoofd het bureau bijzondere radio diensten van de PTT per helikopter aangevoerd zijn we op zoek ge gaan naar de zender om deze uit te schakelen. Daarna bonden wij de antennedraad en de taiikabels wijderen om het landen van helikopter mogelijk te maken. Van de eilandbewoners kregen wij geen enkele medewerking. Ik heb om verzocht. Zij werkten ook niet tegen. De draden waren niet opzettelijk over het platform ge spannen. Twee maanden geleden heb :r al eens verkenningsvluchten gemaakt en ik ben er toen ook eens met een boot langs gevaren. De situatie was toen dezelfde. Nee, sindsdien heb ik de zaak daar niet eer veikend. Wel beschikte ik over foto's, n e waren ook al een tijd geleden genomen. Onze werkzaamheden op het eiland verliepen zonder moeilijkheden. De zenders werden verzegeld en PTT-ambtenaren hebben enkele vitale onderdelen uit de installaties verwijderd. Alle negen mensen, zich op het eiland bevonden, hebben wij aan een kort verhoor onderwor pen. Terwijl wij daar bezig warer kwam het R.E.M.-bootje „Speednik' aanvaren om het ochtendblad t< brengen. Wü hadden er geen be zwaar tegen, dat de kok in de kooi afdaalde om zijn krantje op te pik ken. Hü was toen al verhoord." EERSTE NET VARA 8.20 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.45 uur December '64, show 9.25 uur Dick Powell Theater: „Spel met het leven" 10.15 uur Signalement, kunstprogramma 10.45 uur NTS-journaal. TWEEDE NET NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur TM, teenagerprogramma 8.45 uur Gesprek over concilie 9.15 uur Concert Amsterdams Kamerorkest 9.50 uur Attentie, actualiteiten nnoza Dimitri Frenkel Frank ver diepte zich in Spinoza, ontdekte dat Rembrandt op een steen worp afstand van Spinoza had gewoond, dat beiden zelfs in de zelfde maand juli 1656 een in- grüpende bejegening ondervon den (Spinoza werd uit Amster dam verbannen, Rembrandt fail liet verklaard) en hij had zijn onderwerp gevonden! Hij ont dekte nog meer. Wie Spinoza's brieven leest, schrijft Frenkel Frank, proeft de felheid,, het on geduld, de moed. „Niemand gaat op zijn 24ste een hele wereld orde te lijf zonder tempera ment". Daarmee was „zün" beeld van Spinoza geschapen. Restte nog Rembrandt, van wie buiten zijn schilderijen opmerkelijk wei nig bekend is. Frenkel Frank heeft hem willen tekenen als „een soort godvruchtige Karei Appel met allure, een enorme potentie met moreel geknaag". Deze visie op Rembrandt is vrüblüvender dan die op Spi noza, die zich wel uit zün brie ven en zün andere werk laat kennen, maar DFF heeft hou vast gevonden voor zijn beeld van Rembrandt in een van de weinige getuigenissen, die over de schilder bestaan, namelijk van een Italiaan die schreef: „Hü was een humorist van de eerste rang en verachtte alle Henk van Ulsen maakte een boeiende figuur van Spinoza, Wim van den Brink van Rem brandt een figuur die meer leef de en leefbaarder was, omdat hü ons vandaag de dag als persoon bekender is dan een redeneren de, rationaliserende Spinoza. Spinoza's genie zit in zün ge dachten, Rembrandt's genie in zün schilderen. Op het toneel praatten ze, de uitbeelding van Rembrandt hoefde dus niet ge remd te worden door diens ge nie. Een heel mooie rol was er verder van Johan Kaart als de rabbi, misschien wel de mooiste rol van dit toneelstuk, dat op vallend veel afgeronde rollen aad opgebracht. Ook de magi straat, gespeeld door Ab Spoel, cwam ondanks de vrü geringe tekst behoorlük uit de verf, ïvenals trouwens Hendrickje, ?espeeld door Elsje Scherjon, die samen met Rembrandt in de aan- en afstootscène voor een van de beste momenten van de avond zorgde. De regie van Pe ter Oosthoek, deed het stuk alle recht. Wegens de lengte moest het echter ingekort worden. Op voorstel van Oosthoek werden daarom een aantal van de 12 scènes dooreengeschoven. waar door eventuele, door schrapping ontstane leemten, minder zou den worden gevoeld. Het procédé werkte goed, er ging weinig es sentieels verloren, al werd de gravin (Marlies van Alcmaer) er wat fletser door dan zü op het toneel zou zün geweest. P.T.T.-begroting in Tweede Kamer (Van onze parlementaire redactie) Minister Van Aartsen (Verkeer) is bereid de draadomroep van de P.T.T. over te dragen aan een particuliere exploitant, die kan zorgen voor een rendabele exploitatie. De bewindsman deelde gisteren tijdens de begrotingsbehandeling van de P.T.T. in de Tweede Kamer mee dat er met hem wel te praten zou zijn als er zich een exploitant melddedie de met opheffing bedreigde draadomroep zou willen overnemen. Men moet zijn verwachtingen overigens niet hoog span- nen vond de bewindsman. De draadomroep heeft grote en steeds toenemende verliezen. v Er is gisteren in de Tweede Ka mer door de socialist dr. Vermooten een motie ingediend om het li- quidatiebesluit van de draadomroep nog een jaar aan te houden. De meerderheid van de Kamer had, evenals de indiener van de motie, nogal wat bezwaren tegen de voor genomen opheffing van de draad omroep. Maar toen mr. Van Aart sen duidelyk had uiteengezet, dat de belangstelling snel terugloopt na de kleine tariefsverhoging van WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f 43.50 Het revuegezelschap van René Sleeswijk strijkt traditiegetrouw rond de Kerst weer neer in het Haagse Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. De 27ste Snip en Snap Revue beleeft onder de titel „Samen uit" (Samen thuis) op de avond van de eerste kerstdag haar Haagse première. Ook deze drie uur durende show is weer opgebouwd volgens de formule, waarmee René Sleeswijk al meer dan een kwart eeuw zün vakmanschap heeft bewezen. Een overdaad aan klank en kleur wordt de toeschouwers in hoog tempo voorgezet, waarbij Willy Walden en Plet Muyselaar in diverse doldwaze sketches voor een bevrijdende lach zorgen. Om hen heen staan bekende krachten als Aase Rasmussen, Diana Floodgate, Louise Dusee en Fred Wiegman. Het sterke showaccent wordt op de revue gelegd door The London Starlets, hun mannelUke collega's The Westend Dobonairs en The Carden Singers, allen onder leiding van de choreo graaf George Carden. Gastartiesten in deze revue zijn de zangeres Mieke Telkamp middel punt van enkele grootse tableaus de dynamische Amerikaanse Neder lander Donald Jones en Tobi Rix. Deze laatste treedt niet alleen voor het voetlicht met zün bekende „toe- teriks", maar stelt na de pauze ook zijn zestienjarige zoon Jerry aan het publiek voor. Het orkest staat weer onder leiding van Bill Stanford, de kostuums zijn ontworpen door Anthony Holland, als muzikaal adviseur trad op Co van der Heide Wij ma en de decors werden ontworpen door Eppo Doeve, Wouter Keja, Henk Corduwener en Joop Geesink. René Sleeswijk blijft tot en met 19 januari in Den Haag. 1 juli verloor de draadomroep maa* liefst 17.000 abonnees werd dui delijk dat de motie in de kamer weinig kans maakt. Volgende week maandag zal zü in stemming ko- Telefoon Het aantal telefoonaansluitingen zal dit jaar heel wat groter zün dan vorig jaar: ongeveer 97.000 (te gen 85.000) Minister Van Aartsen wierp met deze mededeling olie op de golven van kritiek, die de Kamer had tegen het tempo waarin het staatsbedrijf nieuwe aansluitingen tot stand brengt. De minister herhaalde wat hü reeds in de openbare commissiever gadering had gezegd: er is een soort structuurplan voor het inlopen van de telefoonachterstand, maar of het door zal gaan, hangt af van het geld dat de minister van Financien ervoor beschikbaar zal stellen. De besprekingen tussen de minister van Verkeer en van Financien zün nog gaande. Vooral de oppositie had grote be zwaren tegen het P.T.T.-beleid op dit stuk. Dr. Vermooten diende ook over dit onderwerp een motie in, waarin werd gevraagd het plan aan de Kamer over te leggen en het spoe dig uit te voeren. Over deze motie zal maandag gestemd worden. Tariefsverhoging Tamelük veel kritiek bestond er ook tegen de tariefsverhoging in de sector posterijen, die de P.T.T. vol gend jaar 45 miljoen gulden zal op brengen. Minister Van Aartsen kon ondanks sterke aandrang uit de Ka mer niet zeggen welke tarieven ver hoogd zullen worden. Het overleg daarover met de minister van Eco nomische Zaken is nog niet afgelo pen. De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdeUjke stemming de be grotingen van algemene zaken en binnenlandse zaken aangeno- De pacifisten stemden tegen de artikelen, die betrekking hadden op de civiele verdedigingsvoorberei ding en de B.B.. Minister-president Marünen deelde mee, dat er een nieuw plan voor de B.B. in voorbe reiding is, waarbü deze organisatie meer vredestaken zal krijgen. Tegen een algemene ramporganisatie had, met de Kamer, ook de premier be zwaar.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5