MARINER HEEFT LAST VAN STOFJES VOOR ZIJN „OGEN ACHT JAAR VOOR SS-ER NOVAK Een sterk staaltje MET EEN ENKEL WOORL LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Canopus weer opgezocht Geleerden van het laborato rium voor straalvoortstuwing (JPL) te Pasadena hebben mee gedeeld. dat de Mariner II heeft gehoorzaamd aan gisteren van een volgstation te Woomera door middel van radioseinen ge geven instructies, zijn leid-ster Canopus weer op te zoeken". Het vaartuig moet in zodanige positie zijn, dat zijn antennes naar de aarde zijn gekeerd, zo dat het in juli a.s. tv-foto's van Mars naar de aarde kan zenden en daartoe moet de Mariner georiënteerd zijn op de heldere ster Canopus. De af en toe foute oriëntering van de Mariner zijn het gevolg geweest van stofdeeltjes, warrelend voor de lichttaster, die zonlicht hebben weer kaatst en de Mariner in verwarring hebben gebracht, zodat deze zich op de verkeerde ster heeft georiënteerd. Waar de stofdeeltjes, die de Mari ner in de war hebben gebracht, van daan zijn gekomen, weet niemand. De geleerden van het JPL, die de Mariner hebben gebouwd onder om standigheden van vlekkeloze labora toriumreinheid, denken dat ze ofwel afkomstig zijn van de buitenzijde van de Mariner zelf of zich met deze door de ruimte bewegen. Het is niet Noodlottig schot in Boxtel nog steeds mysterie liet is nog niet bekend het schot is afgevuurd, dat de 31- jarige J. Olislager uit Boxtel in de nacht van maandag op dinsdag het leven heeft gekost. De hoofdagent, uit wiens dienstpistool het schot is afgevuurd, is nog niet in staat een samenhangende verklaring af te leggen. De officier van Justitie, mr. J. Bruigom uit 's Hertogenbosch, on der wiens leiding het onderzoek staat, heeft ook weinig houvast aan de verklaringen van de jachtopzie ner Schuurmans, die in gezelschap van de hoofdagent was, daar de jachtopziener met zijn rug naar de hoofdagent zat, toen deze het schot loste. Men heeft reeds getracht het incident te reconstrueren, maar de betrokken hoofdagent was niet in staat hieraan mee te werken. De pa troonhuls, die men voor een juiste reconstructie van het gebeurde nodig heeft is onvindbaar. De weduwe van de heer Olislagers is door de dood van haar man zo geschokt, dat zy zich onder dokters behandeling heeft moeten stellen. O Vervolg van pag. 1 TOENADERING AMERIKA- FRANKRIJK Belangrijker dan die manifestatie ten behoeve van Duitsland hereni ging zijn de gebeurtenissen die zich de laatste dagen aan het Frans-Ame rikaanse diplomatieke front hebben afgespeeld. Twee ontmoetingen tus sen president De Gaulle en de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken en ettelijke andere gesprek ken tussen Rusk, McNamara en hun Franse ambtgenoten hebben tot ge volg gehad dat er nu weer gesproken wordt over militaire en zelfs nucle aire samenwerking tussen deze bei de landen, die jaren in onmin met elkaar hebben geleefd. De twéé mi nisters van Defensie, de Amerikaan McNamara en de Fransman Mess- mer, hebben zelfs aan een gemeen schappelijke „werklunch" aangezeten waarbij tot een zekere coördinatie van hun nucleaire krachten werd besloten, een omzichtige coördinatie overigens, die zich voorlopig slechts zal bepalen tot stages van Franse militairen, vanaf volgend jaar, bij de Amerikaanse atoomkrachten. De draagwUdte van de overeen komst is nog moeiiyk te beoordelen en te meten. De Fransen onderstre pen, dat ze geen duimbreed van hun ambities inzake een nationaal kern- zwaard hebben prUsgegeven. terwRl de Amerikanen van hun kant nog door niets hebben aangetoond, dat zij de multilaterale kernvloot, figuur- ïyk gesproken, zouden willen laten „varen". Men kan het principieel ak koord. dat zou zyn gesloten dus in zeer uiteenlopende zo niet tegenstrij- dige richtingen interpreteren. Het kan zowel een symptoom van dooi als een doekje voor het bloeden of wel een Amerikaanse manoeuvre zyn. De vele berichten over een ein de van de Amerikaans-Franse koude oorlog die op niets zyn uitgelopen, inspireren in dit verband tot voor zichtigheid. Voor het moment lijkt de kloof echter in ieder geval niet breder te zyn geworden en men ver wachtte in Parys gisteren zelfs dat minister Couve de Murville tydens zyn komend bezoek aan Washington die eerste verworvenheden der toe nadering verder zou kunnen consoli deren en uitbreiden. De eerstkomen de dagen en weken zullen vermoede- ïyk wel uitwUzen of de wens hier wel of niet de vader van de gedachte is geweest. bekend, waar ze in het laatste geval vandaan komen. De stofdeeltjes heb- een middellijn van ongeveer een derde van de dikte van een mensen haar. Maar op korte afstand, in zon- neschyn, zyn ze helderder dan Cano- en dit doet de Mariner zyn oriëntering op Canopus verliezen en wentelen op zoek naar een andere bron. De deskundigen van het JPL heb ben de Mariner opdracht gegeven, te probeeren de stofdeeltjes te volgen inplaats van rond te draaien op zoek lar een andere ster. ZR redeneren als volgt: de Mariner zal proberen de stofdeeltjes te vol gen maar daartoe niet in staat zyn, omdat ze niet lang genoeg voor de taster blijven en dan zal de Mariner zich opnieuw oriënteren op Canopus, die zich nog moet bevinden binnen enkele graden afstand van de rich ting waar hy eerst was. 16.00 uur Ned. tijd zou de Mariner zich op 5.463.273,6 km af stand van de aarde bevinden, zich voortspoedend in een baan om de zon met een snelheid van 116.971,2 km per uur, een snelheid van 11.134,4 km ten opzichte van de aarde. TWEE NIEUWE FRANSE AUTO'S De Franse auto-industrie heeft »or het volgend voorjaar twee nieuwe modellen in petto: een Renault 1500 en een Peugeot 204 (1100 cc). Van beidie wagens zyn nog niet veel bijzonderheden bekend. Op de foto ziet men de nieuwe Renault, waarvan de carrosserie Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Oisterwijk-Helvoirt H. G. v. Duyl. kand. te Hilversum. GEREF. KERKEN Beroepen te Putten C. W. Ploov te idel (N.-B.)Bedankt voor Wirdum J. Westerneng te Oosterzee. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Heerenveen J. D. Houtman te Vollenhove. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Katwijk aan Zee C. Smits te Sliedrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Lisse P. Blok te Dirks- Kerst-mis in geref. kerk In de Gereformeerde Maranatha- kerk in Nymegen wordt in de kerst nacht een mis opgedragen voor in de omgeving wonende rooms-katho lieken. Het verzoek hiertoe is uitge gaan van een pastoor, wiens kerk vorig jaar niet groot genoeg bleek te zyn om plaats te kunnen bieden alle parochianen, die de kerke- lyke kerstviering wilden by wonen. Het moderamen van de Gereformeer de kerk had geen bezwaar, waardoor het mogeiyk is geworden, dat in de kerstnacht in de parochiekerk en in de Gereformeerde kerk gelykty- dig een mis wordt opgedragen. Ongerustheid over werving voor het priesterschap Met ongerustheid constateert de in Woerden gevestigde Landelijke Raad voor de roeping tot het priesterschap en het religieuze leven, dat de wer ving van kandidaten voor het priesterschap en voor het religieuze leven in het algemeen niet geschiedt in overeenstemming met het delicate karakter van het onderwerp. De Landelijke Raad voor de roeping is van oordeel dat sommige acties, hoe wel aan de goede bedoelingen niet kan worden getwijfeld, een omvang en een karakter hebben aangeno men, welke schade zouden kunnen doen aan de waardering voor het priesterschap en het religieuze ambt. In deze geest heeft de raad zich met een schrijven gewend tot het Neder landse episcopaat. Bij bepaalde „werfcampagnes" komt de vrijheid van de jeugdige kandidaat ten zeerste in het ge drang. Hoewel men uiteraard begrip moet hebben voor de noden van de kerk zowel binnen als buiten de Nederlandse grenzen en voor de als gevolg daarvan gevoelde wense- lykheid tot „werving", is de Lande lyke Raad van oordeel, dat deze acties nadrukkelyk slechts als een overgangsfase dienen te worden aan gemerkt. De raad acht het nood zakelijk dat de kerk zich ook ten aanzien van de roeping dient te presenteren in een beeld, dat op zichzelf reeds voldoende aanspreekt en dat een werving als hier bedoeld overbodig maakt. De raad is tevens van oordeel, dat in dit verband ook het kerkelijk „personeelsbeleid" na dere bestudering verdient. Voorzitter van de Landelijke Raad voor de roeping is mgr. dr. J. A. E van Dodewaard. bisschop van Haar lem. Het college bestaat verder uit geestelyken en leken. veel doet denken aan de by de Brit ten thans favoriete vormgeving. Evenals de Peugeot 204 is deze Renault uitgerust met schijfremmen voor en trommelremmen achter. Het koelsysteem is gesloten en de wagen bezit geen doorsmeerpunten. De Peugeot 204 lytot op de bekende 404, maar is slanker en heeft ook rechthoekige koplampen. De vier- cilinder motor ligt dwars voor in de wagen. Als topsnelheid wordt op gegeven 130 kilometer per uur, ben zineverbruik 1 op 12.5 km. Maleisië heft plan voor verbod op Maleisië heeft thans een plan laten vallen voor een algemeen ver bod, waarbij havens en vliegvelden zouden worden gesloten voor alle schepen en vliegtuigen, die vracht naar Indonesië vervoeren. Er was scherpe kritiek op het plan geleverd. Het verbod, dat in januari zou ingaan, zou een grote ontwrichting tot gevolg hebben gehad in de scheep en luchtvaartdiensten, in het bij zonder voor de grete havens van Singapore. In de korte aankondiging zegt de regering, dat zy heeft besloten alleen het wapenembargo, dat 19 november van kracht werd, te laten voortdu ren. Voor de feestdagen 3 PAREN VERKOOP NYLONS met en zonder naad. SPAAR VOOR - 3.50 - NATUURLIJK BIJ Haariemmerstraot 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA JONGETJE (21/2) MET JENEVER VERGIFTIGD (Van onze Enschedese correspondent) Twee inwoners van Enschede, 75 en 79 jaar, moesten gisteren in Al melo terecht staan, maar één van hen was niet verschenen. Beide be jaarde mannen waren dinsdag 19 mei in hetzelfde kosthuis. Zy hadden drie flesjes met citroenjenever ge haald. Toen het 2^-jarige buurjon- gentje Gerrit Versteeg de deur bin nenschoof, wat hy overigens wel va ker deed, hadden beide oudjes hem deelgenoot gemaakt van hun vreug de. Ze hadden het jongentje beurte lings een half glaasje vol citroen- jenever ingeschonken, dat het ventje bad leeggedronken. Zes keer had men dit spelletje gespeeld. Do twee mannetjes hadden er veel plezier in, vooral toen de kleine Ger rit begon te wankelen. Achter het huis viel hy later enige keren, totdat liy in een diepe bewusteloosheid ge raakte. In een ziekenhuis werd de maag van Gerrit leeggepompt. Er was sprake van een acute alcohol vergiftiging. De artsen, die zich met Gerrit bezig hielden, zaten in grote zorgen, aangezien er levensgevaar aanwezig was. De maag werd leegge- pcmpy en toen week het gevaar. Gerrit kon na enige tyd het zieken huis weer verlaten. De officier van Justitie, mr. C. H. Nuis, nam aan dat de beide heertjes, die zelf ook heel wat gedronken had den zich van het gevaar niet volle dig bewust zyn geweest. Wegens het verstrekken van alcoholhoudende drank aan een kind, eiste hy tegen beide verdachten 20 dagen gevange nisstraf, waarvan 15 dagen voor- waardelyk, met een proeftyd van drie jaar en met aftrek van 5 dagen voorarrest. Hy eiste bovendien boe- en 50 gulden. Meer maar nog lang niet genoeg studenten uit „lagere milieus" Nu circa 10 pet Het aantal studenten afkomstig uit „lagere sociale milieus" vertoont re latief gezien een langzame, maar dui- delyke styging, zo blykt uit een brief van de minister van Onderwys, Kun sten en Wetenschapp, mr. Th. H. Bot aan de vaste commissie voor O. K. en W. van de Tweede Kamer. De bewindsman schryft, dat uit gegevens, die binnenkort door het CBS zullen worden gepubliceerd biykt, dat het jaarhjkse groeipercen tage voor de gehele studentenbevol king van 1954 tot 1958 vyf procent bedroeg. In de daarop volgende pe riode van vier jaar bedroegen deze cyfers resp. acht en twaalf. In het studiejaar 1954/55 is zeven procent van de studentenbevolking uit genoemde groep afkomstig. Vier jaar later was dit acht procent en in 1961/'62 negen procent „Het is duidelyk, dat het aandeel van deze groepering in het weten- schappelyk onderwys, dat thans mo gelijk tien procent van alle Neder landse studenten bedraagt, te ge- „EEN MILD VONNIS (Van onze Weense correspondent) Franz Novak, een voormalige assistent van Eichmann, is gis teren in Wenen veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf we gens zijn aandeel, als leider van het transport, in de massale ver nietiging van Europese joden. Novak stond in de oorlogs jaren in Hongarije bekend als ,,de veerman van de dood". Na zeven uur te hebben beraad slaagd bereikte de jury haar be slissing met vyf tegen drie stemmen. Zy besloot echter eenstemmig, dat Novak niet gehandeld had onder druk van zyn superieuren. Het pu bliek dat het vonnis aanhoorde, bleef rustig, maar vond de straf veel te gering. Ook de Oostenrijkse pers spreekt haar verwondering uit over het milde oordeel. Alvorens de rechters hun oordeel uitspraken, pleitte de verdediger voor vrijspraak, omdat Novak maar een klein wieltje zou zyn in de nazi machine, wiens overtredingen boven dien reeds zouden zyn verjaard. De verdediger werd tot twee keer toe zó hard door het publiek uitgefloten, dat dc president van de rechtbank de zaal moest laten ontruimen. Doorvoeren Van de acht lekenrechters (gezwo renen). zes heren en twee dames, verklaarden vyf Novak schuldig aan het feit, dat hy door het opstellen en doorvoeren van jodentransporten het leven van talryke onschuldigen in gevaar heeft gebracht, waardoor ook velen tydens het transport aan uitputting zyn gestorven. Hy wordt dus niet verantwoordeiyk gesteld voor de honderdduizenden, die met het door hem georganiseerde trans port naar de gaskamers werden ver voerd, maar alleen voor de dood van hen, die tydens het transport aan uitputting zyn omgekomen. Volgens het Oostenrijkse strafrecht kan hier voor levenslange gevangenisstraf worden geëist. In feite echter werd de acht jaar gevangenisstraf uitge sproken op grond van verzachtende omstandigheden. Novak heeft zich namelyk tydens het voorarrest goed gedragen, verder heeft hy het bewys geleverd van een onberispeiyk ge drag en is waarschyniyk het slacht offer geworden van de nazi-propa- ganda. Daar hy reeds vier jaar in voorarrest heeft doorgebracht, bly- ven nog vier jaar gevangenis over. De andere punten van beschuldi ging werden door de gezworenen ont kend. Vooral werd met algemene stemmen ontkend, dat Novak zich door telefoongesprekken met instan ties in Parijs en Düsseldorf aan moord heeft schuldig gemaakt. ring is in verhouding tot de omvang van dit deel van de bevolking. De regering stelt zich op het standpunt, dat een ieder, ongeacht zyn sociale herkomst, recht heeft op onderwys en opleiding overeenkomstig begaafd heid", zo schrijft hy. „Naast het rechtvaardigheidsbeginsel, dat hierby in het spel is, bestaat nog de prak tische noodzaak om de deelneming van de lagere milieus aan het we- tenschappelyk onderwys te bevor deren". Gestolen juivelen gevonden De nog ontbrekende juwelen ter waarde van 10.000 gulden, die 7 december uit de villa van mr. dr. J. Dassen in Heer werden gestolen, zyn in de nacht van woensdag op don derdag teruggevonden in een kunst matige rotsparty van het stadspark In Maastricht. Eén der verdachten, een 21-jarige jongeman noemde de politie de naam van een familielid, die op de hoogte zou zyn van deze bergplaats. Deze zei weer, dat een schilder uit Maastricht op zyn ver zoek de Juwelen had weggehaald. De schilder vertelde dat hij de juwelen in het Stadspark had verborgen. De totale waarde van de buitge maakte juwelen bedroeg 17.000 gul den. Een partij van zevenduizend gulden werd verleden week zaterdag gevonden. grotlng. 2 Stadsgehoorzaal: K. en O. Kerstcon cert R'damse Philharm. Orkest o.l.v. Eduard Flipse. Solisten Aafje Heynls en Bram Boelee m.m.v. koor. 8 uur n.m. Loon. 8.15 ZATERDAG Ned. Natuurhistorische 'er. 1.28 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Sogewoerd 175: Wachttorenstudie hovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing 2.45 uur nm. Hooigracht 84: Bezlnnlngsbyeen- A. Venema. 10 Oecumenische ad- zending. Spr. Stadsgehoorzaal ventsbyeenkomst. a.io uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur van. MAANDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Kerst- iestvierlng Ned. Chr. Vrouwenbond Zuid-West. 8 uur n.m. Hooigracht 30: Bejaarden kerstfeest Leger des Heils. 3 uur n.m. Lakenhal: Opening tentoonstelling ïedendaagse Italiaanse gTafiek O. Haagse Come- Chrls Stapels. 8 Schouwburg die, „Le système Ribadler". 8 Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur njn. DINSDAG Antonius-clubhuis: Kerstmiddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2 uur nm. Dlenstvergadering Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 u. n.m. Ned. Chr. Reis Ver.: Dagtocht naar Brussel. Vertrek Station 8 uur v.m. Grootse t.v.-inruilactie bij: Ruime collectie INRUIL T.V.'S met jaar schriftelijke garantie. BINNENLAND ring op Noordzee De Neder- arlng ge- n boven de waterlijn óp. De schepi komen. Beide schepen liepen schade erf gegaan. Jongens uit drijfzand gered De Amsterdamse brandweer heeft met be hulp van een houten vlot twee Jon gens. van 7 en 10 jaar gered uit het rijfzand op het opgespoten terrein bij ansformatorweg. De Jor moeilijkheden geraakt, waarop zij speelden, plot seling wegzonk ln het zand. In stukje vlees gestikt De 73-Ja- rlge J. Stax uit Horst ls gisteren bij het avondeten ln een stukje vlees ge- gestikt De 27-jarige mevr bracht. De politie ziekenhuis ge- brandden. De afvoer koude dlchtgestopt. ynbedryf t lavet grenst rle gaspitten s wegens de mijnlndustrieraad heeft besloten, dat per 1 januari 1965 in het mijnbedrijf de Arbeid plaats hebben, bekend zyn, afrlkaanse ministerie prof. Edward Roux Justitie heeft de universiteit Witwatersrand verboden na 31 J: nuarl 1965 onderwijsinstellingen te be- Het verbod ls hem opgelegd c der de wet op bereikte Jaar te 1 Chili Chileense regering zal binnenkort be- nog vyf Kennecott Copper lang door 51 procent de aandelenkapitaal van Braden copper Company, Kennecott's Chileense doch teronderneming over te nemen. De to tale investering van Braden ln Chili korporaals van het Oostdultse leger dienst deden als grenswacht, zijn ln volledig uniform en met hun wapens naai- het Westen overgelopen. Volgens de politie hebben de korporaals, oud 19 en 22 Jaar, om politiek asiel ver zocht. Vrachtauto reed rivier in Tien personen zijn gedood en zeventien an- gebeurde ten zuiden passagiers gevraagd 1 Journalisten geweigerd Malawi (het voormalige Kenia terug. Zij kregen ook geen totstemming voor een bezoek aan Mo- zamblek. Het waren twee verslaggevers van Tass en een van de Prawda. Medicijnen kosteloos Met Ingang van 1 februari zullen ln Engeland me dicijnen wederom geheel kosteloos wor- J"~ Nadat aanvankelijk neesmiddelen had ingevoerd, voerde ei andere Labour-regerlng ln 1951 e> heffing van een shilling per recept i Drie Jaar geleden werd deze heffli door de regering-Macmillan tot tw shilling per recept verhoogd. Gevangenisstraffen In Portugal tij, veroordeeld tot gevangenisstraffen. het zonlicht tweeënenhalve maand lang tegenhouden. Een vyfde dorp. Corte- nova, zal tot de eerste week ln fe bruari dagelijks slechts enkele minuten tegen bureaucratie heeft geleld Stadhuis (wachtkamer trouwa Zitting Bouwfonds Ned. Gemeei 7-8 uur n.m. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshui' wyk. 7.30-10 uur n.m. Geb. voor Chr. Belangen: Tulnl I en BI. Ver. „Door Eendracht Ver! dachte", Willem de Zwygerlaan 105: gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergade van Jehovah's Getuigen. 7.25 Uiterstegracht 86Aandeelhoud vergadering N.V. Nyssen Koeling. StadhuispleinKerstzang. 7,4(51 BIOSCOPEN ,Glant". 14 jaar. Dag. ]jj Camera 8 uur; zond. 2, Lido: Eddie in volle vaart" 14 ij Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zónd. 4.45, 7 en 9.15 uur. 1 Luxör: „Dwars door de vuurllnM 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: td 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. n Studio: „Les amants". 18 Jr. Dag. 5, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, l 9.15 uur. Trianon: Dag. 2. ,,De Vikingen komen". Rex: „Wereld zonder schaamte". Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: „De lan| dag". 14 jr. Dag. 7 uur (beh. dag). „Pietje Bell". A.l. Zon woensdag 2.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Clubgebouw Tennisclub „De Mi iik": Tentoonstelling wandgra Zuidhollandse kunstenaars' De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: i -4 uur. Legerm tiseum Pesth ulslaan Tentoonstelling Jan Makkes. 10 v.m—10 uur n.m. (tot 25 decemb „De Ruif" (Janvossensteeg 59)1 toonstelling Hans Götze 12-8 uu vrydag, zaterdag en zondag 12 middernacht (tot 24 december) Rijksmuseum voor Voikenkua dags 13-17 uur Rijksmuseum (Steenstraat 1Dag. 10-17 i Oudheden: at ii' n in dags 13-17 Rijksmuseum tyks 10-5 uur: zond 1-5 Rijksmuseum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag. Avond- en nachtdienst der apothel Geopend _552. Apo„,„.„„. vai lenburg te Leiderdorp i BIJ geen gehoor van an •eclallst (of diens wanri doKterstelefoon 22222. WKPRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regenbul "",J~ onbewolkt licht bew. Eelde zwaar bew. De Bilt mist Twente geh. bew. Eindhoven mist Zuid-Limb. mist Helsinki sneeuw Stockholm geh. Oslo Kopenhag< Aberdeen Londen Brussel Luxemburg geh. bew. motregen

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2