BALLY Noordwijkse angora kreeg uitmuntend' DUET Na vier stemmingen nog geen president Advendo en De Lofstem zongen in Valkenburg Jeugdleider van Q. B. in Katwijk getrouwd LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Vereniging van Pluimvee- en konijnenhouders organiseert grote landelijke expositie De Noordwijkse Vereniging van Pluimvee- en Konijnenhouders Organiseert een landelijke tentoonsteling. die onder de titel Bloe- iienbadplaats-show" tot zaterdagavond 10 uur geopend zal zijn Honderden dieren uit tal van plaatsen in ons land, zijn op deze imposante expositie ingezonden. Het bestuur kreeg de beschikking over de pakplaats en opslag ruimten van het bloembollenbedrijf Molenaar en Co, tegenover het kruispunt Gooweg—Schiestraat. Uitmuntend Bijna vijfhonderd konijnen, hoen ders, cavia's, post- en sierduiven zijn door de leden van verenigingen en liefhebbers ingezonden. Opvallend is de grote verscheidenheid van soorten rassen. Bij de konijnen zagen wi) Luchs, Havan's, Groot- en Klein- Chinchilla, Russen, Weners, Lotharin- gers, Pooltjes, Kleurdwergen en vele andere, soms zelden voorkomende NOORD W1 IK Mej. Ligtvoet verlaat herv. kleuterschool Mej. Ligtvoet hoofd van de her- -ormde kleuterschool in Noordwijk ian Zee, gaat per 1 januari a.s. de school verlaten. Haar opvolgster is mej. Jongeneel uit Alphen aan den Rijn. In de kerstbijeenkomst met de kleuters en de ouders, zal van mej. Ligtvoet afscheid worden genomen. LISSE Minder vlotte afzet op bollenveiling Bij de Coöp. Bloemenbollenveiling HBG te Lisse werden voor veilingen an deze week aangevoerd 15.000 manden gladiolen. De lichte prijsstijging, die zich de afgelopen weken had ingezet, heeft zich niet kunnen handhaven. De ver koop verloopt iets minder vlot, het geen weer het meest tot uitdrukking komt in de prijzen van de dikke ma ten. Brushed nylon KINDER NACHTHEMDJE LENGTE 60 CM. - 10.50 - Kleine stijging per maat NATUURLIJK BIJ Haarlemmerstraat 172 - 174- 179 Herenstraat 9 MIDZA De keurmeesteres mej. J. J. J. Remmerswaal (dwerghoenders) en de keurmeesters J. C. Kuijken (grote hoenders), Ph. M. Kok (Sierduiven), D. Passchier (Postduiven) C. van Oers (grote-, lang- en kortharige ko nijnenrassen), G. J. H. VI. Bosch (midden- en tekeningrassen en ca via's en C. M. Bos (kleine- en dwerg rassen), hebben heel wat keren het predikaat ZG, ZZG en zelfs een (uitmuntend) kunnen toekennen. Deze laatste uitzonderlijk hoge onderscheiding, die slechts zelden verleend wordt, behaalde mevrouw N. van Loe-Smit uit Noordwijk met een van haar beroemde Angora konijnen. Daar de burgemeester verhinderd was, werd deze tentoonstelling gis teravond geopend door de heer J. J. Wories uit Den Haag, gedelegeerde de Raad van Beheer. Voorzitter C. W. van der Zwart verzocht in zijn welkomstwoord een applaus uit te brengen op secretaris D. G. de Bruin diens echtgenote voor hoeveelheid werk, die zij voor „Bloembadplaats- Show" hadden zet. „De Valken" hield kringwedstrijden De sportvereniging „De Valken" (afdeling gymnastiek) organiseerde in het Dorpshuis in Valkenburg kringwedstrijden van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, waaraan werd deelgenomen door DWS (Rijnsburg), Jahn (Lelden), DOS (Sassenheim), De Valken (Val kenburg) en DOS (Bodegraven). Er werden goede prestaties gele verd. De meest gerenommeerde ver enigingen toonden duidelijk wat meer routine. De technische leiding was in handen van de heer Broer uit Alphen aan den Rijn. Het betrof hier selectiewedstrijden voor een afvaar diging naar de gewestelijke wedstrij den die op 20 februari in Den Hel der worden gehouden. De utislagen luiden: Dames derde graad: Hennie Stor tenbeker (DOS, Alphen); 2. Ivonne van Gemeren (idem). 3. Cobie Star (De Valken). Dames tweede graad: 1. Ge van Klaveren (DOS, Sassenheim). 2. Wilma Snaterse (idem). 3. Plonie Kraan (DOS, Alphen). Dames eerste graad: 1. Hanneke Tijsterman (DWS, Rijnsburg). 2. Marrij Kleinstra (Jahn, Leiden). 3. Riet SjardUn (idem). Meisjes eerste graad: 1. Marco Ra- vensbergen (Rijnsburg). 2. Marrij Koet (Jahn, Leiden) en 3. Bep van Haarlem (Jahn, Leiden). Meisjes tweede graad: 1. Marian de Bruin (DOS, Bodegraven). 2. Cea Muller (DOS, Bodegraevn) en 3. Truus Verkerk (DOS, Alphen). Jongens eerste graad: 1. Karei van Ark (Jahn, Leiden). 2. Koos Bakker (idem). Jongens tweede graad: 1. Leo de Heer (DWS, Rijnsburg). 2. Adrie Blom (DOS, Alphen), 3. Gert Spek (idem) KATWIJK Raadsagenda Dinsdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: aan koop van het perceel Achterweg 11 de heer M. W. de Mooy; uit- i de vergunning, verleend de firma Garage Burggraaff c.v. (thans de heer A. Kuijt) voor het in- gebruiknemen van grond aan Rijn mond; aangaan van een voorlopige overeenkomst met de NV Nederland se Gasunie voor de levering van aardgas; verlenen van krediet voor de verbetering van de elektriciteits watervoorziening van de woon schepen nabij de Noordwijker- weg; verlenen van aanvullend kre diet voor de aankoop van huurgei- - boilersbenoeming commis sarissen van de Stichting Spaarbank der gemeente Katwijk; wijziging van de legesverordening; verlenen van krediet voor het leggen van een zin- de riolering van de wijk 't Sandt; verlenen van krediet voor herziening van de straatverlichting op het kruispunt Tramstraat - Sluis- weg - Koningin Wilhelminastraat; verlenen van krediet voor het ver plaatsen van de weekmarkt; verho ging van het subsidie aan de Stich ting Kraamcentrum Noordwijk en het Wit-Gele Kruis Centrum voor Kraamhulp „Leiden en Omstreken"; verlenen van medewerking aan de Stichting Schooltandverzorging Kat wijk en Omstreken voor de bouw van een tandheelkundig centrum; verle nen van krediet voor verandering van inrichting van de openbare kleu terschool „Het Kwetternest"; vast stelling der vergoeding ex. art. 34, lste lid, van het besluit buitenge woon lager onderwijs 1949 over 1963; vaststelling van de voorschotten op de vergoeding ex. art. 34 van het besluit buitengewoon lager onderwijs 1949 voor 1965; verlenen van een aanvullend krediet voor de bouw en inrichting van de chr. ulo-school aan de Koningin Julianalaan; noodzake lijk verklaren van de verplaatsing van enige opleidingen van de eerste naar de tweede Chr. Katwijkse In dustrie- en Huishoudschool; verle nen van krediet voor het treffen van enige voorzieningen aan het sportpark Nieuw-Zuid; verlenen van subsidie aan de Stichting Groepshui- zen van de vereniging De Neder landse Padvinders; wijziging van de gemeentebegroting 1964 en de be grotingen 1964 van het gas- en het elektriciteitsbedrijf. Prof. Kuin burgemeester van Rotterdam In kringen van het bedrijfsleven in Rotterdam is met stelligheid ver en dat prof. dr. P. Kuin, lid de raden van bestuur van Uni lever N.V. en Unilever Ltd., gepolst zou zijn voor de functie van bur gemeester van Rotterdam als opvol ger van mr. G. E. van Walsum. Prof Kuin ontkende niet een gesprek met de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, te hebben gevoerd, maar weigerde op het besprokene in te gaan. Prof. Kuin is lid van de Party van de Arbeid. HAARLEMMERMEER Chr. Plattelandsvrouwen In het dorp6huis „Maryke" in Burgerveen wordt dinsdag een bij eenkomst gehouden van de christe- ïyke plattelandsvrouwen. Voor deze avond zyn ook de plaatseiyke be jaarden uitgenodigd, omdat deze bU- eenkomst in het teken zal staan van het kerstfeest. Kerkconcert In de gereformeerde kerk in Hoofddorp zal zaterdagavond 8 uur een kerkconcert worden gegeven, waaraan medewerking wordt ver leend door organist Folgert Zwaving uit Nieuw-Vennep en de sopraan Gea van der Hert-Ter Haak. Uitge voerd worden werken van Bach, Ro ger, Kee, Byster, Zwart en Cornelius. Het concert staat in het teken van de advents- en kersttyd. Volkskerstzang In Rysenhout wordt maandag volkskerstzangavond gehouden in de Bethelkapel. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen zal een openings woord spreken. De schriftlezing wordt verzorgd door da G. Haane- maayer geref. predikant van Haar lemmermeer-oost en door pastoor M. Chappin uit Aalsmeer. De herv. pre dikant uit Haarlemmermeer-oost, ds. C. J. Amesz, houdt een toespraak. De doopsgezinde predikant uit Hoofd dorp, ds. M. Keizer, zal de sluiting verzorgen. Medewerking verleent on dermeer een plaatseiyk zangkoor. Op de Katwijkse Zuid-Boule vard was gisteren ook iets te merken van de actie tegen de Engelse vissers hadden een goed haringseizoen Over het algemeen zyn de Engel se haringvissers zeer tevreden over hun vangsten en besommingen ge durende de tyd, dat zy in de zuide lijke Noordzee hebben gevist (half oktoberbegin september) Vooral nabij de Hindes en Gal loper werden goede vangsten ver kregen. Een gelukkige omstandig heid was, dat er ook een goede vraag naar dit artikel was. Zo bedroeg tot 30 november de gemiddelde prys 177 sh. (f90 ongeveer) per c (is circa 3 kisten). De grootste vanger van dit seizoen was de rrifter „Suffolk Warrior" uit Lowestoft. In de nacht van 24 okto ber ving deze drifter 276% cran ha ring (470 kantjes). Deze haring werd gevangen 20 myi ten noorden van Smith Knoll. Er werd 2197 aan be- somd. Hiermede is deze drifter in het bezit gekomen van de „Prumer Trophy", een onderscheiding jaar lijks uitgereikt aan de hoogste van ger van het seizoen. Deze uitreiking zal op 22 december in het stadhuis Lowestoft geschieden. VOORHOUT Middenstand sprak over parkeren De Voorhoutse middenstandsvere niging vergaderde. Er was een be vredigende opkomst. Een zeer inte ressante discussie werd gevoerd over het parkeerprobleem, hetwelk door de plaatseiyke middenstand met angst wordt bezien. Zo zyn er winkeliers, door de plaatsing van algehele stop verboden in de Herenstraat, versto ken van de zo nodige klandizie. De klant mag niet meer stoppen en gaat naar een ander, waar dit wel mogeiyk is. Heeft het zin, is een vraag van het bestuur en wat denkt de vergade ring er van, om by het gemeentebe stuur suggesties te doen, tot het scheppen van parkeerruimte en hoe denkt men er over de vyver by de .-k. kerk te dempen? Ta een uitéénzetting door de voorzit ter de heer M. A. Hoek, besloot men hieromtrent met het gemeentebe stuur in overleg te treden en wel hierom, hoe zy er over denken om langs de weg van een enquête de be volking te polsen, omtrent een even tueel dempen van de vyver. Het bestuur sprak zyn grote te vredenheid uit omtrent het welsla gen van de Sinterklaasactie en de voorzitter stelde het als een voor beeld ter navolging, dat per 1 januari 1965 de kruideniers gezameniyk besloten hebben om op zaterdagmid dag om vyf uur te sluiten in plaats spaar plezierigmet ÜVYLOJVS ^met gratis ■waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart R.E.M. Ter hoogte van de post de Katwijkse Reddingsbri gade stond een zend- en ont- gstinstallatie van de Rijks politie, waarmede men contact hield met de rijkspolitiemannen op het eiland. Op de Boulevard gen velen, al of niet met ver rekijkers, de actie gade. (Poto L.D./J. van Duyn, Katwyk a/Z.) Italiaans parlement verdeeld (Van onze Romeinse correspondent) Vier stemmingen om een nieuwe president aan te wijzen zijn nu achter de rug, maar het sterk verdeelde Italiaanse par lement is er nog altijd niet in geslaagd een opvolger te vin den voor Segni, die onlangs om gezondheidsredenen is afge treden. By de eerste drie stemmingen was een tweederde meerderheid vereist om tot een beslissing te komen. Van de vierde stemming af la een gewone meerderheid (482 stemmen) voldoen- MEER AANPASSEN AAN DEZE TIJD In de Ned. Herv. Kerk in Valkenburg gaven de chr. zangvereniging „Advendo" en het kinderkoor „De Lofstem", resp. onder leiding van de heren Kurpershoek en Kroon, hun jaariykse uitvoering, waarvoor flinke belangstelling was. Aan de uitvoering werd meegewerkt door mevrouw Schoenmaker, sopraan en de Rynsburgse organist Dirk Schoneveld. Ook de toehoorders werden by de zang betrokken. Ds. Langeler opende met een welkomstwoord, terwyi ds. Lekkerkerk de avond sloot. Beoordelen we deze avond als mu ziekuitvoering, dan hebben we tegen het programma, naar samenstelling duur, wel bezwaren. Van een lo gische opbouw naar styi was name lijk geen sprake. Men mag aan de zang van het grotendeels zeer jeugdige kinderkoor geen zware eisen stell3n. De kinde ren doen hun best en zingen met volle overgave. Ook de jeugdige so- listjes, die de eer van hun optreden danken aan byzondere prestaties in het koor. Er werd over het algemeen niet te veel gezondigd tegen de zui verheid en de teksten waren goed te volgen. De heer Kroon, die zelf de begeleidingen speelde, neemt ech ter de accompagnementen wel wat te luchtig op. We kregen zodoende een oniuist beeld van de componisten Hengeveld en Van Ramshorst Van een koor van volwassenen mag men echter tenminste eisen, dat het zuiver in het vierstemmig ver band zingt. En dit was niet vaak het geval. Kurpershoek liet Krugers be werking van Psalm 143 in een zo danig snel tempo afdraaien, dat van de oorspronkeiyke bedoeling niets overbleef. Zó kan men niet in be zonkenheid en berusting een bede zingen. Ook de beide korte motetten misten het begrip voor de styi en het klankbeeld, dat aan deze vo cale vormen de expressie moet ge ven. We kunnen Palestrina niet af doen als volkszang, zoals die gebrui- keiyk Is by totaal cultuurvreemde stemmen. Misschien moet als veront schuldiging aangevoerd worden, dat het koor in korte tyd verschillende malen van dirigent heeft gewisseld. Daarom vermelden we dit gaarne. Mevrouw Schoenmaker zong voorts met duideiyke biyken van muzika liteit en stemcultuur een tweetal soli met orgelbegeleiding. Haar voor dracht was sober, maar niettemin doorleefd en begripvol. In het by- zonder was het middengebied van deze sopraan te waarderen door de arme toon. Dirk Schonveld speelde als het wa- i de onderscheiden nummers door intermezzi aaneen, zyn aan dit pro gramma aangepaste soli waren als steeds te loven. Hy speelde fragmen ten uit kerstsuites van Jan Zwart en de bekende koraalomsteling uit Bechs Cantate 147. Een eigen ko raalfantasie gaf blijken van zyn variatiekunst. Tot slot geven wy de uitvoerende verenigingen in overweging hun naar buiten treden wat meer aan te passen aan de behoeften van deze tyd. Dit kan het aanzien van de koorzangbeoefening slechts ten goe de komen. Advertentie. SWITZERLAND Een „NAAM" in schoenen. .VAN JS LEN mtmmm Voor Schoe. de. Nog voor de helft van de meer dan 900 stemmen by de laatste stem ming was gesteld, stond al vast dat de kandidaten ook nu op geen stukken tan de gewone meerderheid zou den komen. Segni werd in 1962 ge kozen na negen stemmingen. De kandidaat van de christen-de mocraten, Giovanni Leone, heeft by alle ronden de meeste stemmen ver gaard, maar zyn meerderheid loopt sterk terug: van 319 by de eerste verkiezing, via 304 en 298 tot 290 by de vierde stemming. Na hem komt de communistische senator Terraci- nia, die trouw alle stemmen van zyn party krijgt, met 249. Saragat, de minister van Buitenlandse Za ken in het kabinet Moto, kreeg 138 stemmen by de vierde verkiezing. nan, die echter zeer snel terrein wint, is de voormalige premier Fan- fani, een christen-democraat, die 18 stemmen kreeg in de eerste ronde, r nu al tot 117 is geklommen. Moro heeft al eerder laten weten, dat overwinning van Fanfani zyn aftreden tot gevolg zal hebben. De sleutelpositie is nu in handen ui de communisten, wier kandidaat Terrazini beslist kansloos is, omdat geen der andere partyen op hem zal stemmen. Het is mogeiyk dat zy hun 250 stemmen zullen geven aan Leone, die dan zeker van de over winning zou zyn. De kans hierop lc echter niet zo groot, omdat hy niet van rechtse sympathieën valt vry te pleiten. Volgen de communisten het voor beeld van de nauw aan hen ver wante socialistische party voor pro letarische eenheid door Fanfani te steunen, dan komst deze nog onge veer honderd stemmen te kort, die hy mogeiyk echter zou kunnen krygen van de liberalen en de fascis ten. Hy is een man die, door per- sooniyke ambitie gedreven, behen dig tussen alle richtingen doorzeilt, links en rechts, terughoudend of vooruitstrevend. Vanmiddag om vier uur zou voor de vyfde maal worden gestemd, na dat de partyleiders vanochtend ter bespreking van de situatie byeen zyn gekomen. Staking Voor het Italiaanse publiek zullen de gebeurtenissen verder grotendeels verborgen biyven, want de journa listen gaan opnieuw voor onbepaalde tUd in staking. Ook de radionieuws dienst zal zwygen, terwijl over he doorgaan van het televisiejournaal nog onzekerheid bestaat. De nationale Journalistenbond heeft zyn 11.000 leden bevel gegeven van het werk weg te blijven, totdat hun eisen met betrekking tot nieuwe collectieve arbeidskomst ingewilligd zijn. De journalisten eisen een vUf- daagse werkweek, alsmede een ver hoging van hun basissalarissen met 18 procent. De heer Jaap van der Plas, jeugdleider van het Katwijkse Quick Boys trad gistermiddag in het raadhuis in het huwelijk met mej. Janny Verdoes, de zuster van de doelman van de Boys, Arie Verdoes. Het huwelijk werd voltrokken door de ambte naar van de burgerlijke stand, de heer Loning. Er bestond voor deze plechtigheid grote belang stelling. (Foto LJJ./J. van Duijn, Katwijk a/Z.) schapen MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 dec. Coöp. Groente- Fruitveilingandyvle 65-95, kroten, gekookt 40, rodekool 10-17, prei 20-30, stoofela 31-52, spruiten 25-55, tomaten "1-173, witlof 20-82 per 100 kg. bloem- x>:l 40-78, sla A 12-33 per 100 st. 8 dec. Veemarkt: aan- 3, melkkoeien 55, vette vare koelen 35, pinken 12, 7, vette kalveren 29. vette RB, vette lamm. 1782, var kens (zeugen) 23. schrammen 175, big gen 569, totaal 3139 stuks. Pryzen: melkkoeien f 1050-1475 per stuk, vette koeien f 2.90-4.10 per kg schoon gew., vare koeien f 600-1225 p. st., pinken f 450-675 id., graskalveren f 300-475 id., vette kalveren f 3.80-4.30 per kg lev. gew., vette schapen f90- 125 p. st.. vette lamm. f 100-150 Idem. varkens (zeugen) f 325-425 id., schram men f 85-100 ld., biggen f 50-58 ld. Handel: melkkoeien rustig, vette koelen lui, vare koelen matig, pinken kalm, graakalveren ld„ vette kalveren matig, vette schapen stug, vette lamm. id., varkens (zeugen) redelyk, schram men id., biggen id. I.v.m. de feestdagen zullen de vee- en kaasmarkten vallende op 25 dec. en Januari worden gehouden op de voer 3 partijen Goudse kaas en geen Leldse kaas. Noteringen: Goudse kaas f3.08. Handel kalm. iSN, 17 dec. 73-1.45, Narcls- J5L Carlton 60-69, Buxton 60-65, Tulpen Krelage 1.50-2.30. Preludium 1.80-1.90, White Sail 1.85- 1.90, Troschrysanten Red Rollnda 64- 1.35, Brigitte 41-75, Am. Aanwinst 80- 1.21, Ling Island 90-1.28, Orchid Beau ty 88-1.34, Golden Seal 82-85, Vibrant 1.08-1.36, Thelma 80-93, Kaufmann 70- 78. Ranger 87-93, Am. Schlager 1.08- 1.20 per bos, ld. geplozen 10-32 per st., Am. Anjers 31-62, Rozen 21-80. Euphor bia 46-83, Hyacinten l'Innocence 19-31 p. st. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 dec. Groenteveiling: waspeen per kist A- extra 5.80, Al 4.10-5.60, A2 2.40-6.90, B-extra 5.60, BI 4.60-6.10, B2 2.40, Cl 1.70-2.70, C2 70-2.60, breekpeen per kist 1.20-2.10, andyvie 1 83, ld. 2 25-69, gelekool 9, groenekool 7, rodekool 7- 16, boerenkool 13-16, witlof 23-42, sla per 100 st. 7-8, uien per kist 3.90, knol- selderie per 100 st. 10-18, selderie per 100 bos 17, peterselie per 100 bos 12. Aanvoer waspeen 100.000 kg. 8tepman 4 kop per tak 100-140, ld. 2 kop 75-100 per tak, Fresia 125-315, Hel- leborus 250-640 per bos. Polnsettla 90- 125 p. st., Euphorbia 80-130 per tak, Anjers: rood 40-65, roze 40-63, wit 36-60, Orchid Beauty 69, Gemengd 26- 34. Arthur 40-55, Keefer 43-59, Rozen: Parel van Aalsmeer 75-110, Geh. Duls- berg 80-110. Baccarat 100-155. New- vorker 50-70, Carol 50-62, Garnet 45-60, Pink Sensation 80-125, Super Star 140- 200 p. st. RIJNSBURG, 17 dec. Bloemenvei ling: Tulpen: Lavant 180, White Sail 125-135, Christmas Gold 160-200, Kre- lages Triumph 140-175, Lustige Wltwe 200-240, Overdale 180-200, Tommy 160- 200, Preludium 155-225, Narcissen: He lios 75-85. Carlton 95-100, Yellow Sim 90-100. Callfornlë 80-95, Fortuna 90- 100. Dennegroen 40-50 alles per bos. Hyacinten l'Innocence 28-3ö, Pink Pearl 35-40, Anne Marle 30-35, Am. Anjers: Sim rood 45-55, wit 40-60, roze 45-50, Arthur 38-43 per 100, Euphorbia Talloze vermisten in Zuid-Vietnam Van een groot aantal Zuidvietna- mese militairen weet men niet, waar *11 na de grote operaties van de laatste tien dagen zijn gebleven, maar de meesten zuilen wel naar hun basis terugkeren. Een paar heb- iben dat al gedaan, zei een Ameri kaanse woordvoerder gisteren in Sai gon. De Zuidvietnamese troepen zouden verliezen hebben geleden. Veel sol daten zouden ook naar de commu nisten zyn overgelopen. In een veld slag zyn 150 soldaten gedood en 400 worden vermist, de Vietcong heeft daarby 300 man verloren. In het geheel sneuvelden vorige week 260 soldaten en werden 680 re bellen gedood of gewond hier- by zyn de verliezen van de veld slag in de An-Lao vallei, die drie da gen heeft geduurd, niet meegere kend. De Amerikaanse woordvoer der zei, dat het midden van deze vallei nog in handen van de re bellen is. De regeringstroepen aldaar moeten per hef schroef vliegtuig wor den bevoorraad. Een Franse rubberplanter, zijn vrouw en kind z(jn gisteren door Vietcong rebellen ontvoerd, toen zy van Saigon naar Tay Ninh onder weg waren, waar hy directeur is van een plantage. Ongeveer 500 boeddhistische mon niken en nonnen zyn gisteren in SASSENHEIM Mej. M. Misset dient 40 jaar o.l. onderwijs Het was een dezer dagen 40 jaar geleden, dat mej. M. Misset verbon den was aan het openbaar lager on derwijs. Zy begon haar loopbaan als ouderwüzeres in december 1923, maar het feit, dat zy deze loopbaan voor één jaar onderbrak, is het dit jaar geworden dat men aan dit ge denkwaardige feit de nodige aan dacht kon besteden. Haar eerste school was in Haarlem, en na nog enkele standplaatsen, kwam zy op 1 april 1961 naar Sassenheim. Haar superieuren zyn zeer con tent over haar werk en dit was aan leiding voor het gemeentebestuur om in besloten kring met o.a. het hoofd en personeel der school de jubilares- se te huldigen. Door burgemeester J. baron van Knobelsdorff, werden haar naast woorden van gelukwens en waardering, bloemen aangeboden. Ook de gebruikeiyke enveloppe met inhoud ontbrak niet. Het hoofd van de school, de heer Hoeven en de on derwijzer, de heer J. K. Roodzant, wensten hierna hun Jubilerende col lega geluk met het bereiken van deze mijlpaal in haar onderwysloopbaan. hongerstaking gegaan. Boeddhisti sche leiders publiceerden een brief aan president Johnson, waarin staat, dat de huidige regering dezelfde methoden als Ngo Dinh Diem ge bruikt en een toestand van biyven- de onrust schept. Premier Tran van Hoeong maakte bekend, dat t ontslag van minister Phan Tan Tsjoek is aanvaard. In zyn plaats komt Ngoeyen van Troeong. Deze laatste heeft onder Diem gevangen gezeten wegens pro-boeddhistische activitei ten in midden-Vietnam.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15