4% 31% Niets is te dwaas voor Amerikaanse kerstman RIJKSPOSTSPAARBANK Hongaar wilde Otto van Habsburg op de vakante troon. Bel-O-Fast Self ironing cotton is 100%'katoen is'blijv?hd zelfstrijkenjj .kunt U wossen trifugeren,'dus ge$n druipnatte oVërhemdeq meer. .'Daarna op- Heren winterjassen jzuiver wol len tweed. Normaaf J49r50> 75 en Veloursjassen ■7950 Serie III: Q-yCO topklasse Tweeds /pu JONGENSPARKA 'S van dubbel Rainflex, metuitknoop- bare, zuiver wollen teddy-voering. ■Voor winter en zomer, tegen wind, regen en kou. 10-16 Jaar -§9^ï0" Nd, alle maten 9975 BdO/ast LEIDEN ROTTERDAM ROTTERDAM Maarlommoritroat Wott-Krultkado Korto Hoogttraa» ROTTERDAM Katondr. logedlifc HOOGVLIET Wlnkolconlrun» VLAARDINGEN: Ll.tv.ld ZEIST Slottaan Hblplomaten uitgewezen Een Pa- Hstaanse diplomaat is door India uit- fgewezen na de arrestatie van enige In- Biërs. die worden beschuldigd van het Rltleveren van geheime gegevens aan een diplomatieke missie. Er wordt niet ■ezegd welke missie het is. De Indiase iünister van Binnenlandse Zaken sprak In het parlement van een ernstige en Selicate zaak. Uit Karatsji wordt ge pield. dat de regering van Pakistan als ■tegenmaatregel een Indiase diplomaat pan gelijke rang heeft uitgewezen „we- agens activiteit die niet tot zyn taak Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 18 december 1964 Zesde blad no. 31443 Vreemde, ongelofelijke geschenken Het zal de Amerikaanse kerst- man dit jaar niet moeilijk vallen voor manvrouwkind en huis dier een uitzonderlijk geschenk te vinden. Hierbij volgen enkele voorbeelden van geschenken, die men op zijn verlanglijst kan zet ten, als men er heilig van over tuigd is, dat de kerstman over onbeperkte geldmiddelen be schikt. Voor kinderen Voor het jongetje da/t zo graag soldaatje speelt heeft een Newyorkse speelgoedwinkel een collectie van 20.000 met de hand beschilderde tin- soldaatjes voor 36.000 gulden. De kerstman kan hem ook verrassen met een modelpla/netarium, ten be drage van 2000 gulden. De kerstman zelf is ook te koop een mecha nisch, lachend, gul exemplaar ter hoogte van 2.10 m. Hij heeft bij zijn „opgewonden" binnenkomst een zak met geschenken op de rug. Prijs: 3600 gulden. Voor dezelfde prijs kan zoon lief worden voorzien van een twee persoons, zeewaardig duikbootje. Voor dames Er zijn oorhangers van mink in dezelfde kleur als de minkjas in de garderobe van mevrouw. In een Newyorkse juwelierszaak zijn met diamanten bezette veiligheidsspelden te koop: 800 tot 1000 gulden per stuk. In Dallas, de stad waar Kennedy werd vermoord, zou de kerstman een met diamanten en smaragden bezette japon kraag kunnen kopen. Kosten van de stukje „folklore": bijna 450.000 gulden. Badjassen van sabelbont, tot op de vloer reikend en met een rits sluiting, waren vorig Jaar al een rage. Bontzaken in New York zijn er ook dit keer mee op de markt ge komen. Er dient ao'n 150.000 gulden voor te worden neergeteld. Voor een bedrag van vier cijfers zijn ook te koop: jumpers van mink, kniebroe ken van mink en nauwsluitende broeken van Perzisch lam. Er zijn voorts beddespreien van chinchilla voor 50.000 gulden. Voor lieren De heer des huizes krijgt het zijne: een vioolkast met aangepaste inhoud (voor de stille drinker) of een wan delstok met een reservoir voor een opwekkend drankje. Verder zijn er zilveren flessen met dubbele tuit. Men kan hem ook verrassen met een tapijt voorzien van een hinkelbaan. De prijs is ruim 2000 gulden en wat men er nu eigenlijk mee aan moet is zelfs de verkoper niet duidelijk, Men kan het in elk geval krijgen. Als hij last van koude voeten heeft, zou de kerstman hem kunnen voorzien van electrische sokken, die op batterijen werken. Prijs: 50 gul den. Voor gokkers zijn er dobbelste nen van koraal met goud ten be drage van zo'n 800 tot 900 gulden per stuk. Voor een uiterst aparte geest is er de zogenaamde „niets"- rots. Deze holle rots bevat een histo rische gedenkplaat met de woorden: „Hier gebeurde op 29 februari 1775 absoluut niets" 100 gulden. Voor spaarders en belastingconsulenten is er een zeer aanbevelenswaardig ge schenk: een kasboek, waaruit op ge heimzinnige wijze een hand te vc schijn komt die een munt pakt weer verdwijnt: 20 gulden. Voor de keuken van de welgestelde kampeer der maakte de beroemde „Tiffany's" een braadpan van sterling zilver, die over de 1000 gulden kost. Als de kerstman het tot in de puntjes zorgen wil, geeft hij ook nog spade van blinkend zilver (voor 3600 gulden). Voor dieren Het leven van de hond zeer kunnen worden veraangenaamd door minikjasjes (voor 200 gulden), truitjes met sdhildpadhals, wollen Jasjes met muskusratkraag en (heel platvloers) flanellen pyjama's. Volgens het orgaan van de Hon gaarse communistische partij, „Nepszbadsag" zou een voormalig anti-communistische leider, dr. Fe- Matheovits, die in de gèvange- zit wegens een komplot tot om verwerping van het regime, van plan zijn geweest na vertrek van de Russische troepen het Habsburgse huis in Hongarije te herstellen. Matheovits is eerder in deze week tot tien jaar gevangenisstraf veroor deeld als de leider van een bende samenzweerders van vijf personen, die in verbinding stond met de door de Amerikanen gesteunde organisa- ran overheerste volken in New York en met uiterst rechte emigran ten in West-Duitsland De 50-jarige voormalige afgevaar digde van de na-oorlogse Democrati sche Volkspartij in het parlement, die na de machtsovername door de iommunisten in 1949 werd verbo den, wilde, nadat de Russische troe pen het land zouden hebben ont- limd, premier worden in een Ko- nkrijk onder Otto von Habsburg, zoon van de laatste Oostenrijkse Keizer, tevens Koning van Hongarije, in 1918 afstand van de troon heeft gedaan. Otto woont in West- Duitsland in afwachting van over stemming tussen de beide rege rende coalitiepartijen om hem toe Wegens inbraken 17 Rotterdammers voor rechtbank De rechtbank in Rotterdam, gepre sideerd door mr. R. J. Brunner, heeft gisteren de hele ochtendzitting nodig rehad om enig inzicht te krijgen in :o'n 25 inbraken met een totale juit van ongeveer f30.000 die zijn gepleegd in de periode van april tot september van dit jaar. De daders rijn 17 „om en nabij de twintigers" uit de Maasstad. Uit de 17 verdachten kwamen er ier als „kernploeg" naar voren. De- e vier waren altijd afwisselend als .leider" bij de inbraken betrokken, waarbij de andere verdachten als hulpkrachten" fungeerden. Zij tra den steeds op in groepjes van vier vijf man. De grootste kraak die de bende pleegde was bij een juwelier aan de Katendrechtse Lagedijk, waar zij plateaus met gouden ringen ter waarde van f5.600,- buit maakten. Verder noemde de lange lijst inbra- een diefstal uit een schoenwin kel (buit f 1.700) een poging tot dief- van een brandkast deze bleek niet te transporteren en de in braak in een opslagplaats van boter de Kortekade. Deze laatste kraak werd de bende noodlottig, want zij betrapt werden, moest de auto waarmee zij op pad gingen 'orden achtergelaten. Hierdoor kwam de politie op hun spoor. De officier van Justitie, mr. P. A. H. Bos, zei in zijn requisitoir, dat tiet stel opereerde als „volleerde" in brekers. Hij eiste tegen de „kern ploeg" strenge straffen, hoewel hij slechts enkele delicten ten laste leg de: twee tot vier jaar met aftrek. De andere verdachten hoorden straffen, variërend van twee maanden tot jaar en zes maanden, tegen zich eisen wegens medeplichtigheid Uitspraak over 14 dagen. te staan naar zijn land terug te keren. Matheovits heeft in 1949 reeds ge vangen gezeten wegens een komplot tegen dë staat. Nadat hij tijdens de opstand van 1956 van bevrijd, heeft hij onmiddellijk zijn partij gereor ganiseerd. „Hij en zijn medeplich tigen zijn niet veroordeeld om het geen zij in 1956 hebben gedaan, maar om hun daden daarna", aldus „Nepszbadsag". „De straffende hand heeft toege slagen om duidelijk te maken, dat humaniteit niet kan worden toege past op hen, die het regime aan vallen". Schilder bekent 20 inbraken Een 21-jarige schilder zonder vas te woon- of verblijfplaats, heeft te genover de Rotterdamse recherche bekend schuldig te zijn geweest aan twintig inbraken met een totale buit van vele duizenden guldens in Rot terdam en omgeving. Uit de verhoren, die de schilder de afgelopen dagen zijn afge nomen, bleek dat hij in een win kel aan de Delftsestraat goederen voor een bedrag van f 1.000,- stal. Een nachtelijk bezoek aan een kantine op het Nenijto-sportter- rein leverde weinig op. Toch bleef hij er de gehele nacht om er op een elektrisch kookplaatje in de kantine gevonden chocolademelk en tomate-soep te verwarmen. Voorts deed hij zich tegoed aan koeken en snoep. Tenslotte maakte hij van de gelegenheid gebruik zijn sokken te wassen. Enige dagen later trakteerde hij zich tijdens een be zoek aan een café aan de Weis- senbruchlaan op een goede maal tijd, door. enige kippen te braden en daarbij enige uitgelezen fles sen wijn te drinken. Bij DHC scheiding profs/amateurs DHC wil volgend seizoen een vol ledige scheiding tussen de semiprofs en de amateurs. Het eerste elftal van de amateurs zal dan in de vierde- klasse beginnen. Dit besluit werd ge nomen in een kader-vergadering. De ledenvergadering zal hieraan nog haar goedkeuring moeten hechten. De voorzitter van de Delftse ver eniging, de heer F. S. van der Heij den, noemde deze scheiding de enige mogelijkheid om het betaalde voetbal voor Delft te behouden. Tengevolge van de slechte resul taten van het eerste elftal loopt het bezoek sterk terug. Naar schatting zal DHC aan het einde van het sel een tekort hebben van 35.000 gulden. Leidse korf halbond Adspiranten. Zaterdagmiddag: le kL: Noorderkwartier a—Vic. Orientis a <2 uur, terrein V.O.). 2e kL: De Al gemene a—Madjoe a (2 uur). 4e kL: Danaiden dCrescendo c (2 uur) Zuiderkwartier d—Danaiden e (2 uur)Zuiderkwartier e—Noorden kwartier-c (3 uur). Senioren: le kl.: Crescendo 2— Madjoe (zaterdag 2.15); Danaiden 3 Zuiderkwartier 3 (zaterdag 2.15) KNS 3—Vic. Orientis 4 (12 uur); De Algemene 3—Fluks 4 (10 uur). 2e ld.: Vitesse 2—Zuiderkwartier 4 (zaterdag 2.15); Vic. Orientis 5—De Algemene 4 (2 uur, zaterdag); KNS 4—Fluks 5 (12 uur). -Da- Junioren A: Olympiaan 5Fluks A (12 uur); Zuiderkwartier A—Ons Eibernest 8 (12 uur); Danaiden A— De Algemene A (12 uur). Junioren B: Noorderkwartier A KNS A (12 uur)Crescendo A—Fluks 3 (2 uur)Madjoe A—Vic. Orientis A [zaterdag 14.15 uur). Sportsplinters Het gemeentebestuur van Nij megen heeft f 1.370.800 beschikbaar gesteld voor de bouwkosten en de inventaris van, alsmede de grond een nieuwe sporthal. Deze zal worden gebouwd in Nijmegen zuid. De KNVB heeft aan Fortuna '54 officieel toestemming verleend om de voor 27 december vastgestel de wedstrijd tegen PSV op zater dag 26 december te spelen. Op de vliegbasis Ypenburg is gisteren de militaire schermwedstrijd NederlandBelgië gehouden. Op elk van de drie wapens kwamen vier Nederlanders en vier Belgen uit. Bel gië won het onderdeel floret met 11—5, degen met 124 en sabel met 10—6. De Rijkspostspaarbank deelt mede dat thans de volgende rentevergoedingen gelden voor BELEGGINGSREKENINGEN RPS voor bedragen met een opzeggings termijn van 12 maanden voor bedragen met een opzeggings termijn van 6 maanden Het minimum-bedrag, waarmede een beleggingsrekening kan wor den geopend, bedraagt f 1000,— -, grotere bedragen afgerond op een veelvoud van f 100,-. Verdere inleggingen dienen te ge schieden in bedragen van f 100,- of een veelvoud daarvan. Het maximum-bedrag, waarover rente wordt vergoed, bedraagt f50000.—. Nadere inlichtingen aan alle postkantoren en bij de Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 731271 Waterpolocompetitie De Zijl verliest van Rotterdam De Zijl heeft gisteravond in het Rotterdamse Sportfondsenbad Noord haar eerste nederlaag in de winter competitie waterpolo van de KNZB geleden. Na een aardige en snelle wedstrijd gingen de door invallers verzwakte Leidenaars kansloos met 4—2 tegen het sterke Rotterdam ten onder. Lang heeft het er gisteravond niet lar uit gezien dat De Zijl o.a. zonder Hennie Hensing het de Rotterdammers erg moeilijk zou kunnen maken. De Leidenaars waren voor de rust weliswaar niet de minderen, maar qua spelopbouw, techniek en zwem- snelheid gaven de nog ongeslagen Rotterdammers toch wel de toon aan. Toen na de hervatting De Zijl enige kostbare steekjes ligt vallen in de achterhoede, sloegen de Rotterdam- onmiddellijk hard toe. In enkele minuten was de stand van 1—1 tot 4—1 opgelopen. Kort voor het einde bepaalde Loek van Kam pen de eindstand op 4—2. Het eer ste Leidse doelpunt werd gescoord door Gé Rol, die een schot van Van Kampen doortikte. De Spartaan-Olympia De Spartaan houdt zaterdagavond (aanvang 20 uur) een worstel- en gewichthefwedstrijd tegen het Rot terdamse Olympia. Deze wedstrijd Is bedoeld als voorbereiding voor de Ne derlandse kampioenschappen. Voor De Spartaan zullen S, Bavelaar, J. Gout, G. Rietbergen, D. Molenaar, S. Brandt en H. Bavelaar de strijd aanbinden met de Rotterdamse wor stelaars, terwijl D. v. 't Riet, S. Holswilder, W. Turenhout, A. de Bruin, J. Tegelaar en P. Segaar dit op het onderdeel gewichtheffen zul len doen. In de vacatures in het hoofdbe stuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport, ontstaan door het bedanken van de heren J. Smit in Groningen en F. J. Frowein in Noordwijk, zijn benoemd de heren C. Kooyman te Hilversum en R. A. Baron van Heeckeren van Brandsen- burg in Heukelum. Prins Bernhard heeft gisteren in Den Haag de prijzen uitge reikt van de World Press Photo 1964. De Prins met de winnaar van de zilveren camera, Walter de Maar', bij diens bekroonde foto van de koets met de Prin sessen, waarvan de paarden op voorlaatste Prinsjesdag op hol sloegen 1 Prognoses Zaterdagvoetbal Het kleine Inhaalprogramma, dat voor morgen is vastgesteld, brengt in de tweede klasse A de belang* rijke ontmoeting tussen Spaken* burg en Rijnsburgse Boys. De Spakenburgers hebben nog geen nederlaag geleden en het zal voor de Rijnsburgers bijzonder moeilijk zijn hierin verandering te bren gen. In 2B speelt Quick Boys uit tegen Pelikaan. Deze wedstrijd moet door de blauwwitten gewon nen worden om niet verder op leider IJsselmeervogels achter te raken. SVOW ontvangt in de derde klasse A leider Excelsior M, dat in Oude Wetering haar leiderschap niet prijs zal willen geven. RCL speelt in 3 B tegen DOTO. Misschien ver overt de Racing een puntje in deze wedstrijd. De vierdeklassers hebben geen be langrijke wedstrijden voor de boeg. Rouwkoop ontvangt JAC. De Voorschotenaren zullen deze wed strijd wel verliezen, hoetvel zij de punten goed kunnen gebruiken. Hetzelfde geldt voor Koudekerk, dat morgen haar positie echter aanzienlijk kan versterken, wan neer de Rijnstreekbewoners win nen van het bezoekende RAS. a voor zware Scyll opgave: Nedlloyd De eerste helft van de tafeltennis- competitie wordt deze week met enkele belangrijke wedstrijden afge sloten. Wat de ereklasse betreft is er de topwedstrijd tussen koploper Nedlloyd uit Amsterdam en num* mer twee van de ranglijst, Scylla. De uitslag van deze wedstrijd valt moeilijk te voorspellen. Wel is zeker, dat het er zaterdag in Amsterdam om zal spannen. Ook onderaan de ranglijst een belangrijke ontmoeting, namelijk tussen „De Treffers" en hekkesluiter VVGA. Een nieuwe Roelofarendsveense overwinning zaL „De Treffers", na de zege van de vorige week op AMVJ 2, uit. de ge vaarlijke zone brengen. In de hoofdklasse gaat Docos op- bezoek bij Olympia in Emmen. Een overwinning ligt binnen het bereik van de Leidenaren. Overgangsklasser Scylla 3 ontvangt VOZ uit Zwijn- drecht. Scylla 2 speelde maandag reeds. „Good-old" Will van Zoelen en zijn mannen wonnen toen mei 9—1. betere overhemd oorspronkelijke prijs koopt U ntf voor r Baast halve prijs:

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11