Piek fijn kado Geef hem toch Jasneva I Udsma üdsnem Zware nederlaag (7-3) voor zaterdagvoetbal Geen scherpe tijden van Leidse studenten Sporttoto gericht 1 maart 1860 Donderdag 17 december 1964 Vijfde blad no. 31444 i'H Jubileumwedstrijd in Leeuwarden iverpool laatste kwartfinalist rerpool heeft zich gisteravond in Irusselse Heysel stadion als acht- laatste club geplaatst in de tfinales van het toernooi om de tpese beker voor landskampioe- een doelpunt van rechtsbin- Roger Hunt in de laatste minuut de wedstrijd boekten de Engelse pioenen een 1—0 zege op Ander- De eerste ontmoeting tussen teams in Liverpool leverde een zege voor de Engelsen op. loting voor de kwart-eindstrij- waarvoor de volgende acht ploe- iich hebben geplaatst DWS, FC Real Madrid, Intemazionale in, Vasas Gyoer (Hong), Glas- tangers, Benfica en Liverpool vanmiddag In Wenen verricht. Bekerhouders nder veel moeite heeft Dynamo eb gistermiddag op eigen terrein wartfinales van het toernooi om uropese cup voor bekerwinnaars kt. De tweede wedstrijd tussen ekerhouder van Joego-Slavië en Boekarest leverde een 2—0 ©r Dynamo op, dat bij rust 1—0 leidde, De eerste ontmoe- vorige week in de Roemeense dstad gespeeld, eindigde in een ge voor de Joegoslaviërs. München 1860 bereikte de acht. Voor 43.000 toeschou- speelden de Duitsers in München l—l gelijk tegen FC Oporto. De was al bij de rust bereikt. De irs van de Duitse beker wonnen itmoeting in Oporto met 1—0. t rdiff City heeft gisteravond in de te finales van het voetbaltoer- de Europabeker van Sporting g abon) gewonnen. De eindstand —1. In de kwartfinales plaatsten reeds FC Torino, West Ham id, Real Saragossa en Legia War- lijdt veilig met melk t, gladheid, duisternis. En s alle drie tegelijk. Man Ier 't stuur, denk aan melk. Ik houdt fit, spitst ogen en i, verhoogt concentratie- en itierermogen. Drink een glas ra, thnis of onderweg. Dat is tandig,veiligen nog lekker óók. igper briefkaart aan het Nederlands tlbureau, postbus 4530, Rijswijk ff.J het zelfklevende M-embleem S cm) voor de achterruit van uw Dan steunt u de nuttige aktie veilig met melk". AUTOMOBILISME leen stratenrace A Monte Carlo in de 34ste Rallye Monte Carlo, 19 januari a.s. begint, zullen equipes deelnemen. De negen plaatsen zijn Stockholm (40), k (21), Londen (53), Frankfort Parijs (37), Lissabon (20), Mon- arlo (36), Athene (8) en War- (30). In tegenstelling tot voor- tóe jaren zal ditmaal na aan- fifc in Monte Carlo niet de tradi- ile stratenrace volgen. Daarvoor plaats zullen alle equipers een parkoers van 600 km moeten b-dat grotendeels door de Alpen Teneinde de rallye zwaarder te en is bepaald, dat de coureurs in aatste onderdeel van de wedstrijd lts 15 minuten langzamer mogen dan de snelste onder hen. HENGELSPORT iscollege VDP - Wedstrijd in Wetering, slecht weer, dito t. De winnaars waren: 1. G. Te- (gr. voorn)2. C. v. d. Voort; Bonarius; 4. A. J. Slierings; 5. H. tosten; 6. D. v. d. Voort; 7. G. iweling; 8. C. v. d. Blom; 9. D. ikhamer en 10 J. Nieuwenburg. Klasse verschil (Van onze correspondent) In een doelpuntrijke wed strijd, heeft het zondag-amateur voetbalelftal gisteravond ii Leeuwarden met liefst 7-3 ge wonnen van het nationale team der zaterdagvoetballers en op die uitslag valt niets af te din gen. De „zondagspelers" bleken vooral te beschikken over een prima spelende voorlinie, w; in de beide binnenspelers, Van Beveren van Emmen en Mulder van W.V.V., een grote rol heb ben gespeeld. Speciaal de jeugdige Van Beveren (18 jaar) bleek op het zware, gladde terrein technisch knap te kunnen voetballen. Dankzij zijn passes had het aanvaüsspel van de zondagsploeg een verrassender inhoud. De combinaties van het zondags team verliepen gladder dan die der tegenstanders. Bij deze Laatsten heb ben Slagboom, Pluymgraaff, Bosnia, Nieuwistratén en Heijnen, die de voorlinie vormden, heus wel behoor lijk opgezette actdes ondernomen^ maar in technisch opzicht was er toch een klasse verschil met de col lega's aan de andere kant. De ver dediging van het zaterdagelftal heeft met deze laatsten ook de grootste moeite gehad, Korving, Koele wijn stopper Visser hebben herhaaldelijk in de kleine Van Beveren hun meer dere moeten erkennen. En waar in de zondagvoorlinie ook midvoor Onstman en rechtsbuiten Vlietman, twee AFC-ers aan him snelheid goede balbehandeling paarden, heb ben de zondag-amateurs achtmaal het doel van Van Dam weten te treffen, waarvan één doelpunt (van Van Beveren) wegens buitenspel moest worden geannuleerd. De baas De verdediging der zondagsama teurs: Jasper, Van de Leur, Turn hout is vrijwel steeds de aanval van de zaterdagploeg de baas geweest en eerst toen de stand 6—1 was en de zondagspelers er blijkbaar genoeg van kregen, kreeg doelman Van Zan ten het moeilijker. Hij heeft zich voortreffelijk geweerd en kon aan de Volleybalcompetitie Kangeroes-dames op tweede plaats De Kangeroes-dames hebben gis teravond de tweede plaats op de ranglijst, die zjj met SVL achter VGW bezetten, behouden. HBC uit Heemstede moest met 0—3 de vlag strijken. Kangeroes was ditmaal ook aan vallend heel wat mans. We noteerden voor directe treffers op de smash nu niet voornamelijk aanvoerster Suus Verhoekx, al liet die zich uiteraard niet onbetuigd. In de eerste set gaf goed serveren Kangeroes de basis voor een degelijke opbouw van de aanval. HBC kon de score niet be. duidend opvoeren. Dat lukte Kange- beter. Suus Verhoekx, maar ook Ans Vrielink, Adri Smit en Honka Kruts wisten het blok van de gasten herhaaldelijk te omzeilen: 157. Veel moeilijker kwam de winst van de tweede set tot stand. Kangeroes i vooral dankzij keurige smashes Kitty Kosto en fraai verdedigen Adri Smit een kleine voorsprong wist deze tot het einde van de set te behouden. Via 3—0, 11—9, 14—12 1413 werd het op de service van Franny van der Horst 1513. In de laatste set was het sterke serveren va-n Adri Smit teveel voor HBC: 157. De wedstrijd Argos —Die Raeckse 2 werd uitgesteld. WIELRENNEN Karstens en Zoet ook als koppel goed op dreef Gerben Karstens en Bart Zoet, de twee Swift-renners die enige tyd ge leden een contract hebben getekend de TeleVizier-ploeg van Kees Pellenaars, zullen waarschijnlijk nog dit winterseizoen hun eerste prof-zes daagse rijden. Het ligt in de bedoe ling, dat het veelbelovende Swift- koppel over een maand tijdens de zes daagse van Antwerpen op de baan verschijnt. Karstens en Zoet hebben gister avond met de trainingswedstrijden in het Antwerpse sportpaleis hun ren tree op de baan gemaakt. Nog wat onwennig draaiden zij in het veertig sterke veld hun rondjes mee. Toen echter na een valpartij Gerben Karstens en Bart Zoet even inhiel den, viel de beslissing. Het gerouti neerde koppel Gerard Koel—Ludo Jansens (Ned-Belg) profiteerde han- van de situatie door snel een ronde voorsprong te nemen. In de laatste kilometers wisten Karstens en Zoet met Koel en Jansens aan hun wiel het veld eveneens te dubbelen. Het moegestreden peloton eindigde op de derde plaats. De halfspelers Gussenhoven en Hogenhout van de zondagsploeg en Kerkdijk en Van Elderen van het zaterdagelftal, hebben hun taak naar behoren verricht, maar door de grote allure van het zondagelftal had de arbeid van eerstgenoemd tweetal meer resultaat. De wedstrijd, die werd gespeeld ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de afde ling Friesland van de KNVB en die ongeveer 3500 toeschouwers trok, werd geleid door de heer Hom. „Zon dag" nam door Gussenhoven na vier minuten de leiding. Heynen scoorde de gelijkmaker. Roggeveen maakte er 2—1 van. Na een half uur werd het weer door Roggeveen 31, en vijf minuten later na een zeer fraaie solo-actie door Van Beveren 4—1. Binnen tien minuten na de rust wist midvoor Onstman de zondag- voorsprong tot 6—1 op te voeren. Na een half uur bracht Bosma de stand op 62, waarna Slotboom er 63 van maakte. Toen pakte de zondag ploeg de zaken weer wat serieuzer aan en Roggeveen bepaalde de eind stand op 73. Opstel! meen De samenstelling der ploegen was: Zondag: Van Zanten (ZAC); Jas per Sneek)Van Turnhout (Hel mond) Gussenhoven (De Valk)Van de Leur (RKC), Hogenhout (Ede), Vlietman (AAC)Van Beveren (Em men), Onstman (AFC), J. Mulder (WW), Roggeveen (CW). Zaterdag: Dam (ONS); Korving (HS), Koelewün (IJsselmeervogels) Van El deren (Zwart Wit "28), Visser (Heerjansdam), Kerkdijk (Sparta), Heijnen IJsselmeervogels)Nieuw- straten (Zwart Wit *28), Bosma (WT), Pluijmgraaff (Quick Boys), Slagboom (De Zwerver). Sfeer en gezelligheid bij zivemwedstrijden LUSV Sfeer en gezelligheid hebben gister avond in de Overdekte tijdens de kerstzwemwedstrijden van de Leidse Universitaire sportvereniging weer hoogtij gevierd. Want al waren de tij den niet bepaald aan de scherpe kant „Zwaar waterhoorden we iemand voor zich uit mompelen de gezelligheid was er niet minder om. Iets, wat vanavond in de Stadsge hoorzaal bij de „prijsuitreiking" nog wel eens nadrukkelijk zal worden on derstreept. De tijden waren niet van het aller zwaarste kaliber. Dat kon ook moei lijk. De sterke Leidse studenten zwemster Erica Terpstra was afwezig, terwijl de overige zwemsters en zwem mers meestal op alle nummers uit kwamen. Alleen een uitgeruste Simon Ouwerkerk slaagde er op de 100 mé- ter vrije slag in een alleszins accep table tijd op de klokjes te brengen: 1.03.6 sec. De belangrijkste uitslagen waren: 50 meter vlinderslag heren: 1. R. Toet 34.4, 2. N. van Sittert 34.9, 3. K. Pley 35.7; 50 meter rugslag dames: 1. F. Feis 38.9, 2. H. Ouwerkerk 40; 50 me ter schoolslag heren: 1. A. Kooijman 37.8, 2. R. Toet 38.5, 3. S. Molenaar 39.2; 50 meter rugslag heren: 1. R. Sanders 34, 2. A. Kuypers 35.4, 3. H. Eykelhof 36.2; 50 méter schoolslag dames: 1. R. Wiesman 44.1, 2. J. Har- meyer 51; 3. M. van Duyn 56.9; 50 meter vrijeslag heren: 1. N. van Sit tert 29.2, 2. C. Hordijk 30, 3. L. van Leeuwen 32; 50 meter vrijeslag da- 1. F. Feis 32.5; 2. H. Ouwerkerk 33.6; 3. R. Wiesman 34.1; 100 meter vrijeslag heren: 1. S. Ouwerkerk 1.03.6, 2. N. van Sittert 1.11.4; 3. G. Hordijk 1.12.3. iressie Impi Arme, arme Kunst Bijzonder enthousiast had de Leidse student zich aangemeld: 50 meter vrijeslag. Maar toen hij eenmaal op het kantje stond om te starten, begon voor hem de „ellende". Met veel vriendelijke raadgevingen wezen een paar stu denten hem erop, dat hij die kant uit moest duiken Kunst had zijn bril afgezet en dan maar moest proberen zo hard mogelijk te zwemmen. „Ga nou maar weg gebaarde Kunst toen, „Ik weet het wel Met een luidde plons was hij even nadat het startsignaal had geklonken aantrekkelijk te water gegaan. Wat proestend was hij r boven gekomen en toen be gon hij zijn uiterste best te doen. Het ging allemaal „goed". Toen hij echter vlak bij het keerpunt ferme slok water naar binnen Het aantal deelnemers aan de sporttoto van 't afgelopen weekeinde bedroeg 657.446. Achttien deelnemers met 12 punten delen de eerste prijs van f 143.367,95. Ieder van hen ont vangt bruto f 7.964,80. Voor de tweede prjjs van f 78.200,70 kwamen 391 goede meldingen binnen. Per goed in gevulde kolom wordt netto f 198 uit gekeerd. De derde prijs van f 39.100,35 wordt door 786 goede voorspellers ge deeld. Per kolom wordt f. 49.60 be taald. BOKSEN Titel per brief Het bestuur van de Nederlandse Boksbond heeft Bas van Duivenbode de titel van half zwaargewichtkam pioen van Nederland toegekend. De beslissing is genomen naar aanleiding van de prestaties van Van Duivenbode, in binnen- en buiten land geleverd. De titel was vacant. De laatste halfzwaargewichtkampioen was Nelis van Oostrum, evenals van Duiven bode een pupil van Dick Groothuis. kreeg, wist hij niet hoe vlug hij op de kant moest klimmen Iets, waar vrije slagzwemmer Buruima over mee kan praten, toen hij eveneens onder weg in „ernstige moeilijkheden" kwam. Schellaert en Huizinga deden het anders. Want toen zij op de laat ste meters van de 50 meter rug slag ten onder dreigden te gaan, gingen zij eenvoudig schoolslag zwemmen. Het mocht allemaal. Diskwalificatie was een woord, dat gewoonweg niet bestond. De meest bejubelde zwemmer was gisteravond ongetwijfeld de enthousiaste Breure, die na een valse start door zwom alsof er niets aan de hand was en zich van het helse gefluit en ge schreeuw niets aan trok: zeker aanmoedigingen. Spontaan werd direct voor hem een extra prijs Voor de eerste divisie van de Engelse league werd gisteren ge speeld de ontmoeting Manchester United—Birmingham City. De wed strijd eindigde in een gelijkspel. BEZINT EER GE BEGINT Dat judo, de sport van het „zachte geweld" ook voor dagelijks gebruik nuttig is, bewees de 22-jarige Duitser Klaus Glahn, winnaar van een bron zen medaille in Tokio. Op een nach telijk uur, op weg naar huis, werd hjj overvallen door drie booswichten. Twee van hen kozen het hazenpad, nadat zjj tegen de grond waren ge smakt, maar nummer drie greep naar het mes. Daarmee was h(j echter nog ver der van huis, want Klaus Glahn ontnam hem niet alleen het wapen, maar bracht hem hulpeloos in een arm klem naar de eerste de beste po litiepost. Eerst daar hoorde de mes- senvechter wie hij had willen bero- Strijd turntitel dames wordt een spannende affaire Het keurtumseizoen wordt zondag a.s. in de Energiehal in Rotterdam afgesloten met de finale van de dameskampioenschappen, die- een wel bijzonder spannend verloop be looft te krijgen. In tegenstelling met de turners- finale Is hier met geen mogelijkheid te zeggen wie ditmaal de titel mee naar huis zal nemen. Vijf turnsters komen nog voor het kampioenschap in aanmerking. De halve finale, waarvan de pun ten voor de finale meetellen, heeft Grietje van Essen, Thea Belmer en Jannie Vierstra als de eerste drie gebracht, maar zij hebben onderling slechts een verschil van 5/100 punt. Als vierde met 45/100 punt achter stand staat geklasseerd Willy Gielen, die in de beide lamdenwedstrijden tegen Frankrijk en Duitsland de beste van de Nederlandse ploeg bleek en momenteel zeer constant werkt. Onze oud-kampdoene Ria Rietveld groeit steeds meer naar haar oude vorm toe en met slechts 1/10 punt achterstand op Willy Gielen is de steeds zeker turnende Ria evenmin voor de titel uitgeschakeld. BADMINTON Nederlandse kampioenen niet in Beneluxtoernooi De beste badmintonspelers van de lage landen zullen op 16 en 17 januari naar Den Haag komen, waar in de Marlothal het tweede Benelux toernooi plaatsvindt. Dit evenement werd vorig jaar voor het eerst in Brussel gehouden, waar de titels werden gewonnen door Henriëtte Ernst en Henk Weys. De opzet van het toernooi is zo danig, dat in de eerste ronden steeds een Nederlander tegen een Belg zal uitkomen. Nederland zal de beide nationale kampioenen Agnes Geene en Herman Leidelmeyer niet kun nen opstellen, omdat deze nog geen achttien jaar zijn. Wel kan ons land voor het eerst rekenen op Imre Riet veld. Judotoernooi in Stadsgehoorzaal Het Leids judo-toernooi wordt zon dagmiddag (aanvang 1 uur) in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal gehouden. De deelnemers zijn in vier klassen junioren, senioren, alle categorieën en teams onder verdeeld. Naast de „Leidse" strijd staat nog een teamontmoeting tussen Leiden en Amsterdam (sportschool Koning) op het programma, terwijl tevens de officiële overhandiging zal plaatsvin den van het bedrag voor de uitzen ding van de elfde man naar de Pa ralympische spelen. De Leidenaaar Wim Luiten had hiervoor tijdens een t.v.-uitzending een actie ontketend. De chef d'équipe, de coach en de elf de man, Harry Veldhuis, zullen bij de overhandiging aanwezig zijn. BAAN IN BREDA Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Breda gisteravond een plan goedgekeurd, om in de nieuwe wijk „De Emer" een wieler baan te bouwen. De bouw zal onder supervisie staan van de Duitse baanspecialist Herbert Schurman. Er zal een speciale Afri kaanse houtsoort worden gebruikt. Schurman is van mening, dat de baan in Breda, die een lengte krijgt van 250 meter, sneller zal zijn dan de beroemde Vigorelli in Milaan. Militair voetbal Luxemburg klopt Amerika met 8-2 Het team van Luxemburg heeft gisteravond voor 2000 toeschouwers in een ontmoeting voor de voorron den van het toernooi om het inter nationale militaire voetbalkampioen schap de ploeg van Amerika met 8—2 verslagen. Bij de rust van deze wedstrijd, die in de hoofdstad van het Groother togdom werd gespeeld, leidden de Letzeburgers al met 41. Vooral rechtsbinnen Pilot, die als prof voor Standaard Luik uitkomt, onder scheidde zich. Hij scoorde zes doel punten. De laatste wedstrijd van deze groep, waarin naast Luxemburg en Amerika het militaire team van Nederland is ingedeeld, zal moeten uitmaken welke ploeg overgaat naar de finale-poule. Nederland behaalde uit vier wedstrijden zes punten en voert de ranglijst aan. Luxemburg staat met vier punten uit drie ont moetingen op de tweede plaats. De Haagse ijShockeychib HOKY heeft in de Haagse Houtrusthal een viersteden-toernooi gewonnen. In de finale wonnen de Hagenaars met 21 van de Amstel Tigers. Daarvoor zegevierde Hoky met 80 over Rot terdam en de Amstel Tigers met 4—1 over Tilburg. In de wedstrijd om de derde plaats tussen Tilburg en Rotterdam wannen de Tllburgert met 3—0. Prof. Schermerhorn zeventig jaar Prof. ir. W. Schermerhorn in Delft, oud-minlster-president en oud-hoog leraar in de geodesie aan de Techni sche Hoge School in Delft wordt vandaag 70 Jaar. Vandaag heeft hij om drie uur af scheid genomen als directeur van het Instituut voor Luchtcartering in Delft waarvan hij sinds de oprichting de leiding heeft. Boodschappen dit jaar 5.5 duurder Het prijsindexcijfer van de kosten van levensonderhoud is tussen half october en half november gelijk ge bleven aan dat van de voorafgaande maand, namelijk op 116 punten. Als, wat de verwachting is, de duurte in december niet meer dan een punt stUgt, zal het leven wat de consump tieve behoeften betreft dit jaar ge middeld circa 5,5 procent duurder zijn geweest dan in 1963. Kent U haar? Natuurlijk, maar I de hoofdrol van de film "Lady onder veel grime is zij moeilijk L", waarvoor thans de opnamen te herkennen: Sophia Loren in worden gemaakt 0e Thant weldra uit ziekenhuis Secretaris-generaal Oe Thant, die twee weken geleden wegens een ont steking aan de twaalfvingerige darm in een ziekenhuis werd opgenomen, zal vrijdag het ziekenhuis kunnen verlaten. Hij zal echter nog een week rust moeten houden, alvorens zijn werkzaamheden weer te kunnen aanvaarden. Brussels water is niet te drinken De in Bruseel wonende Rotterdam mers, die maandenlang de scherts van Belgische vrienden oven* het slechte water thuis gelaten over zich heen hebben laten gaan, hebben sinds dinsdag hun draai. Het water dat uit de Brusselse kranen komt is niet te drinken, omdat het de lucht van een apotheek verspreidt waarin alle flessen en potten open staan. Bovendien, kan men, wanneer men de ka-aam opendraait, de kans heb ben dat er een lichtbruin vocht uit stroomt. Vooral in de Brusselse bovenstad blijkt het euvel te be staan. De eerste dag regende het daar telefoontjes bij de gemeente lijke diensten. Zij verwezen de kla gers naar de Brusselse waterleiding. Deze moest toegeven, dat men van het verschijnsel wist. doch dat men nog geen oorzaak kon noemen. De laboratoria zijn koortsachtig bezig te onderzoeken, wat er kan zijn ge beurd. Het water zou niet schadelijk zijn voor de gezondheid. Vluchteling neergeschoten Een sergeant van de Oostduitse grenswacht is door zijn korporaal neergeschoten toen hij met zijn ver loofde naar het Westen wilde vluch ten. aldus Is gisteren door de Keulse politie meegedeeld. Het meisje slaag de erin de grens over te komen, haar verloofde heeft een half uur be wegingloos gelegen voordat hij met een vrachtwagen werd weggehaald. De sergeant was op patrouille met de korporaal en ontwapende deze toen het meisje naar de grens ren- j de. De sergeant zei de korporaal mee te gaan, maar deze weigerde, greep het machinepistool, gooide de ser- geant op de grond en schoot op hem. Dinsdagavond zijn vijf Oostduit- ïrs in dichte mist naar Neder-Sak- I ;n gevlucht, zo is voorts in Bruns- wijk gemeld. or m De grote ENORM: In kist van 25 f 6.75. In mooie doos van 10 f2.70. De kloeke PARFAIT: In kist van 25 f 5.50. In mooie doos van 10 f 2.20. De senori- tas VEDETTE: In kist van 50 f 7.-. In doos van 10 f 1.40. SIGARENFABRIEKEN VALKENSWAARD

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9