Veldkamp: „ïk zit niet in verkeerde kabinet' WITTE KRUIS BOOM Dokter uit Nancy weer vrijgelaten VIET EEN ENKEL WOORL WHISKY Overleg KLM-lijn via Moskou nog gaande LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 WE leven in een tijd van poli tieke verrassingen. Nauwelijks bekomen van de (prettige) schrik van een onverwacht looncompromis, schijnt ineens een oplossing van het re.eds jarenlang slepende radio- en televisieprobleem binnen het bereik te zyn gekomen. De tijdbom, welke onder het kabi- net-Marynen leek te komen liggen in de vorm van een motie van de KVP-er Baeten, is nu onschadelijk gemaakt door de verklaring van de regering, dat zij vóór 1 maart haar zienswijze zal geven over de normen voor nieuwe gegadigden in ons radio- en televisiebestel en over een voorlo pige invoering van televisiereclame. Deze beslissing van de regering is mogelijk geworden door een plotse linge ommezwaai van liberalen en christelyk-historischen. Vele jaren lang hebben zij fanatiek geijverd voor een commerciële televisie. Zij hebben nu Ingezien, dat dit in de huidige parlementaire verhoudingen een onverdedigbare zaak is. Zij heb ben de voorkeur gegeven aan een voortbestaan van de nu bestaande re geringscoalitie boven het vasthouden aan een standpunt, dat onvermijdelijk tot een breuk had geleid. Een ver standig besluit, dat kan worden ge zien als een triomf voor minister president Marijnen, die de ogen schijnlijk onverzoenbaren toch heeft kunnen verzoenen. Tweede Kamer niet erg gelukkig met Alternatief DSZE triomf is temeer belangrijk, omdat nu elk ogenblik een einde kan worden gemaakt aan de ac tiviteiten van de TV-Noordzee. Het bestaan van een oncontroleerbare zender op een eiland voor de Neder landse kust was nu eenmaal niet toe laatbaar. Zowel Tweede als Eerste Kamer hebben dan ook met overgrote meerderheid hun toestemming gege ven aan de besluiten van de regering, waardoor een optreden tegen deze vrijbuiters-in-de-ether mogelijk werd. Maar wij hebben al geruime tijd ge leden betoogd, dat de regering voor een alternatief moet zorgen wanneer zij het zwijgen zou opleggen aan een zender, die in korte tijd zo diep wor tel heeft kunnen schieten in de pu blieke sympathie. Het had er veel van weg, dat een dergelijk alternatief tot de onmogelijkheden behoorde. Dat is nu anders geworden. Hoewel er nog diverse grote obstakels bestaan b.v. de vraag, aan wie de exploitatie van de t.v.-reclame moet worden opgedra gen schijnt de weg geëffend te zijn naar een voor de meerderheid in het parlement aanvaardbare oplossing. Het woord is nu weer aan het kabi net. De voortvarendheid, waarmee het de laatste weken de diverse bran dende kwesties, welke zijn bestaan le ken te bedreigen, heeft durven aan vatten, rechtvaardigt de verwachting, dat het ook deze netelige zaak verder met doortastendheid zal behandelen. Het is te hopen, want het wordt toch echt langzamerhand tijd, dat de radio- en televisiezweer, die al zolang de verhoudingen verziekt, eens en voorgoed wordt uitgesneden. Opleiding voor Zuidvietnamezen Premier Wilson heeft gisteren in het Britse Lagerhuis gezegd, dat maatregelen zijn genomen voor de opleiding van Zuidvietnamezen in jungle-oorlogvoering ln Maleisië. Dit zei hij in antwoord op een vraag over Britse hulp bij een even tuele Amerikaanse actie, die ten doel heeft de oorlog in Zuid-Vietnam zo spoedig mogelijk te beëindigen. Wil son zei, dat hij geen militaire hulp in Zuid-Vietnam heeft toegezegd. Volgens in Saigon ontvangen be richten is een grootscheepse aanval van de Vietcong op een belangrijke basis van de Amerikaanse lucht macht, 145 km ten zuidwesten van Saigon, afgeslagen. Zondagochtend waren 1200 manschappen van de Vietcong een opmars begonnen in de richting van de basis in Soc Trang, waar een 40-tal Amerikaan se helikopters zijn gestationeerd en verscheidene honderden Amerikaan se militairen. De opstandelingen zijn uit helikopters bestookt en zouden grote verliezen hebben geleden. Alle belangrijke boeddhisten, on der wie Thitsj Tam-tsjau en Thitsj Ti-kwang, en 500 aanhangers zijn voor vierentwintig uur in honger staking gegaan. p.b.o.-uitlating van staatssecretaris (Van onze parlementaire redactie) Minister Veldkamp (Sociale Zaken) heeft gisteren in de Tweede Kamer stelling genomen tegen de opvatting van socia listische zijde, dat hij met zijn sociale instelling in het verkeerde kabinet is gaan zitten. De bewindsman, die deze opvatting uit voerig bestreed, voerde aan dat het gehele regeringsbeleid sociaal is gericht. De discussie was door de voorzit ter van de P.v.d.A., de heer Suurhoff, op gang gebracht bij de behande ling van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Deze con stateerde dat er tussen zijn partij en de bewindsman die een vooruitstre vend beleid voert geen diepgaande meningsverschillen bestaan over te hebben voorzieningen op sociaal ter rein. Alleen als het er op aankomt verandering te brengen in de inko mensstructuur stuit hjj op de liberale heilige huisjes in het kabinet, aldus de heer Suurhoff. Beschieting door Indonesiërs Zes of zeven Indonesiërs in een snelle motorboot hebben gisteravond een bliksemaanval gedaan op een eilandje bij Singapore, zo deelden gewoonlijk welingelichte kringen vandaag mee. Het eiland, waarop een eenheid van de territoriale re serve van Maleisië is gelegerd, werd uit de boot met lichte machinege weren onder vuur genomen. Het scheepje voer snel weg toen een Ma leisisch patrouillevaartuig naderde. Op het eiland zouden twee gewon den zyn gevallen. Compromissen Minister Veldkamp was het niet eens met de heer Suurhoff. Hij voer de aan dat iedereen, die 'aan poli tiek doet, er op uit is de maat schappij te hervormen en te verbe teren. Daarbij geldt echter dat zon der compromissen niet te regeren valt. Het totale regeringsbeleid spruit voort uit een coördinatie van allerlei activiteiten waarbij priori teiten moeten worden gesteld. Een uitspraak van de heer Suur hoff als minister van Sociale Zaken in de kabinetten Drees aanhalend, zei dr. Veldkamp, dat men niet al les tegelijk kan hebben. Die uit spraak geldt onder elke regering, meende hy, hoe ook samengesteld. De bewindsman voerde voorts aan dat onder het laatste kabinet Drees 2710 miljoen werd uitgegeven aan sociale maatregelen, terwijl dat be drag in 1965 tot 6500 miljoen zal zijn opgelopen. Ongerustheid Staatssecretaris De Meijer (p.b.o. en bezitsvorming) trachtte gister avond voorts tevergeefs de on gerustheid, die is ontstaan over zijn recente uitlatingen in „Ruim Zicht", het kaderblad van het N.K.V., weg te nemen. Hoewel hij verklaarde de doelstellingen van de p.b.o. ten volle te onderschrijven sprak hij niet te- Na artsenstaking en protesten Dokter Colin, de arts uit Nan cy, die zondag door de rechter van instructie in voorlopig arrest werd gesteld, is gisteravond weer vrijgelaten. De arts werd beschuldigd van het feit een zwaar gewonde jongeman, die even later aan zijn kwetsuren zou overlijden, onmiddellijke medische bjjstand te hebben onthouden. Het was de eerste maal dat in Frankrijk een medicus om die redenen werd gearresteerd. Een arrestatie, die in de hele Franse medische wereld dan ook een golf van protesten en in het de partement van Nancy zelfs een dok tersstaking had ontketend. Dr. Colin werd gisteren weer op vrije voeten gesteld, na te zijn ge confronteerd met de 16-jarige vriend van het slachtoffer, op wiens getui genis hij twee dagen eerder van zijn vrijheid werd beroofd. Ziekenwagen Er is een nieuw gezichtspunt naar voren gekomen door de verklaring van de arts en diens echtgenote over het ongeluk, dat 's nachts plaats had. Zij zeggen dat de 16-jarige Mariotte, die naar het huis van de dokter was gerend om hulp te vragen voor zijn bij een vechtpartij zwaar gewond ge raakte vriend, hem er op attent had gemaakt, dat er al een ziekenwagen onderweg was. Dokter Colin zou hier op hebben verklaard, dat de gewonde dan beter naar de dokterswoning kon worden gebracht, omdat hij tegen de tijd, dat hij aangekleed was, best kans zou kunnen lopen de ziekenwa gen te missen. Ook zou hij hebben gezegd thuis meer instrumenten bij VERZUILING IN ARTSENWERELD aanmerking wordt genomen bij de besluitvorming omtrent zijn benoe ming". „Ons gaat het echter te ver als blijkt dat by een keuze uit een aan tal niet geiyk bekwame sollicitanten de minst bekwame wordt gekozen uit hoofde van zün meer gerichte levensbeschouweiyke overtuiging en de activiteiten, onder voorbijgaan aan het (gevraagde) advies bovendien van de medische staf. Het besturend orgaan van het ziekenhuis geeft hier toch wel blijk van gebrek aan in zicht inzake de taak van het zie kenhuis en zun specialistische staf ten opzichte van de gezondheidszorg" Dit klemt te meer nu steeds meer ziekenhuizen overgaan tot een half- of geheel gesloten systeem, waardoor de opgenomen patient na 't moment van opname, geen of bijna geen zeg genschap meer heeft over wie hem zal behandelen en ook de specialisten by hun interne raadpleging en con sultering binnen engere grenzen zyn gebonden dan voorheen", aldus de heer Van Woelderen, die tot slot zich afvraagt wat het voor nut heeft er het zwygen toe te doen en de ogen te sluiten voor, naar hy aanneemt te goeder trouw, gemaakte fouten, die door het enkele feit van er op te wyzSh misschien een volgende maal kunnen worden vermeden. Waarschuwing in Medisch Contact In een artikel onder de kop „Ver zuiling" in het jongste nummer van „Medisch Contact" schryft de hoofd redacteur, de arts C. L. van Woel deren, het jammer te vinden enige misstanden te moeten signaleren, die het gevolg zyn van de invloed der verzuiling van buitenaf op de artsen wereld. Er is een differentiatie ont staan onder de ziekenhuizen naar levensbeschouweiyke aard, 'n diffe rentiatie die volgens de heer Van Woelderen niet alleen geheel ver klaarbaar is maar thans ook nog ge heel aanvaardbaar. Velen voelen im mers in benarde omstandigheden toch de behoefte aan meer dan alleen ge neeskundige hulp en dat die geeste- lyke steun dan gezocht wordt in „eigen" milieu is vanzelfsprekend. Dat daarnaast de overheids- en ge- meenteiyke ziekenhuizen recht van bestaan hebben zal niemand willen ontkennen, aldus dokter Van Woel deren. „wy kunnen er", zo schryft hy, „zeer wel begrip voor opbrengen, dat by aanstelling van een nieuwe specialist in een ziekenhuis op le vensbeschouweiyke grondslag naast de bekwaamheid van de betreffende ook zyn geesteiyke achtergrond in de hand te hebben om de patiënt te helpen. Mariotte ontkent echter te hebben gezegd, dat een ziekenwagen onderweg was. De dokter zou volgens hem hebben gezegd, dat het slacht offer naar zyn huis moest worden gebracht. Hy zou naar de plaats van het gevecht zyn teruggekeerd met de verklaring: „Hy weigert te komen". De Franse Bond van Huisartsen heeft ter verdediging van dr. Colin aangevoerd, dat, hoe dan ook, alleen de personen, die ter plaatse waren het leven van het slachtoffer hadden kunnen redden. In een verklaring wordt voorts door het genootschap aanbevolen, dat er op scholen, via de tv en an dere media E.HB.O.-lessen moeten worden gegeven. gen, dat voor hem de p.b.o. niet het hoogste ideaal is zoals in het be wuste interview is weer gegeven, zyn verdediging kwam erop neer, dat men hem verkeerd geïnterpreteerd moest hebben. De onderminister zei, dat de rege ring de waarden van de publiek- rechtelyke bedryfsorganisatie on verkort blyft nastreven. Maar om dat die waarden wellicht ook op andere wijze kunnen worden ver- wezenlykt is de S.E.R. gevraagd zich nog eens diepgaand met het vraag stuk bezig te houden. Berisping De heer De Meyer weersprak niet, hy althans twee produktschappen overbodig acht, zoals hy in het in terview heeft verklaard, doch wees er slechts op dat de Kamer hem eerder voor overorganisering had ge waarschuwd. Hoewel de heer Koe koek, zoals hy zei, gaarne het Land bouwschap er toe zou rekenen, liet de staatssecretaris niet blyken wel- K3 produktschappen hy nu precies op het oog heeft gehad. Met uit zondering van de boeren bleek het interview in de Kamer niet in goe de aarde te zyn gevallen. Het kostte de staatssecretaris een berisping van de K.V.P.-er Van de Ploeg, die hem verweet voedsel te hebben gegeven aan het ongemotiveerde wantrou wen dat al tegen de p.b.o. bestaat. Ook de socialist Suurhoff en de an ti-revolutionair Roolvink waren met de uitlatingen van de onderminis ter duideiyk niet erg gelukkig. Aquarel van Van Gogh: f 28.000 Een aquarel van Van Gogh is gisteravond voor f 28.000 ge kocht door een Nederlandse ver zamelaar op de kunstveiling van moderne meesters bij Paul Brandt in Amsterdam. Het aquarel, dat op 20 mille werd ingezet, stelt voor een vrouw die linnengoed op een bleekveld bijeen raapt. Een schilderij van Massimo Cam- pigli „Portret van mme Campigli" ging voor f. 8400 van de hand, en drie werken van Constant Permeke, een groep dorpshuizen, een haven gezicht en een zeegezicht voor resp. f. 7800, f. 6400 en f. 4400. Een doek van Gustave de Smet „Korenschoven op het land" veranderde voor f. 5200 van eigenaar. Een stilleven van F. Bonvis en „La paysanne" van Mau rice Sys brachten resp. f. 4100 en f. 4000 op. Voor twee aquarellen van Karei Appel -wrerd resp. f. 700 en f. 600 be taald. Een bloemstilleven van Jan van Herwijnen noteerde f. 600. dankte voor Opende en Surhulsterveen. C'HR. GEREF. KERKEN Tweetal te Werkendam H. C. v. d. at te Middelharnis en M. Vlietstra te IJmulden. Tweetal te Rynsburg W. de Graaf te Hasselt en J. C. v. r waay te Scheveningen. EVANG. LUTH. KERK Aangenomen nas Gouda-Bodegraven ue winnei, Ned. herv. pred. te Kruisland. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Dordrecht (2e pred.pl.) /oez.) J. J. v. Kapellerveen, woon achtig te Rotterdam. Gemeenschappelijke kerkbouw De hervormde gemeente te Delft heeft de kerkeraad van de Geref. Kerk aldaar gevraagd te willen over wegen of er mogelykheden zyn om in de nieuwe stadswyken kerken te bouwen voor gezamenlyk gebruik. Dit om redenen van financiële en oecumenische aard. Bepaalde voor stellen heeft de Herv. gemeente nog gedaan. De kerkeraad van de Gerf. Kerk heeft nog geen stand punt bepaald. Russen gaan weer naar de kerk" „Velen gaan in Rusland weer ter kerke en er is hoop, dat de jeugd uiteindeiyk ook weer het geloof zal omhelzen". Dit heeft dr. John Hee- van West minster, gisteren by zyn terugkeer uit de Sowjet-Unie verklaard. Het was het tweede bezoek van dr. Heenan aan Rusland en ditmaal kon hy by dit bezoek het aartsbis- schappeiyk gewaad aanhouden. Toen hy in 1936 als jong geestelij ke uit Londen „het arbeiderspara- dys" zelf met eigen ogen wilde zien, moest hy als toerist in arbeiders- kleding gaan. Paus naar de ijnen Paus Paulus VI overweegt vol gens Vaticaansé zegslieden een uit nodiging om een bezoek te brengen aan de Filippynen, ter gelegenheid van de herdenking van het feit dat het christendom 400 jaar geleden naar dat eilandenrijk werd gebracht. De zegslieden spraken in commen taar op berichten uit Manilla, dat de Filippynse president Diosdado Macapagal op een persconferentie heeft verklaard, de uitnodiging aan de Paus te hebben hernieuwd. Zy verklaarden voorts, dat de Paus volgens prelaten, die in nauw con tact met hem staan, welwillend staat tegenover uitnodigingen om gods dienstige gebeurtenissen by te wo nen, zoals by voorbeeld de uitnodi ging van de Dominicaanse republiek, om daar in het komende voorjaar een religieus congres by te wonen. MAAKT U VLOT WEER FIT! Hoofdpijn? Griep? Spierpijn? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. 't Geheim schuilt in de uit gebalanceerde samenstelling! Wetenschappelijk verantwoord. Uiterst werkzaam. Witte Kruis poeders zijn: pijnstillend, koortswerend, opwekkend. Bovendien: géén sallcylzuur, dat vaak maag klachten veroorzaakt. Witte Kruis poeders zijn fantastisch goed. Voor kinderen en volwas senen! BINNENLAND Kleuter vermist Sines gisteravond uur is de 3-Jarlge Ronald Kuyt wo- snde Trompstraat 12 ln Wormerveer .•oorloos verdwenen. Toen de moeder even bulten moest zijn, is het kind door de openstaande deur geglipt en sinds dien is het spoorloos. Bij het licht van schynwerpers ls de Wormerveerse po litie met behulp van brandweerlieden en buurtbewoners een speurtocht be ien. Bouwwerken in de omgeving len doorzocht terwijl gedregd werd ln sloten, tot nu toe zonder enig resul taat. Gevreesd wordt, dat het kind, enig kind, is verdronken. DodelUke val De 35-jarlge heer S. nlt uit Wormerveer ls gisteren toen hij werkzaamheden verrichtte op het van een boot van de N.V. hout- strle N. Rem en Zonen door het dak gezakt en van een hoogte van 5 meter op een betonnen vloer geval len. Ernstig gewond werd de man naar het gemeenteiyk ziekenhuis in Zaan dam vervoerd, waar hy spoedig ls over leden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 4 kinderen. ivvelier In Breda ls een by Juwelier P. van aan het Dr. Jan Ingen Hoeszpleln, Inbraak by Juv gisteren ingebroken bij juwelier P. De ndgader DehpoUtieabesch!ktdnlet een signalement. Paul van Tienen voor rechter 43-Jarige boekhandelaar en ex-S.S.- tenlaste dit jaar ln zijn boekhandel ti-Joodse boeken heeft verkocht, al- -- voorraad heeft gehad met halve het Henrl Dunant-huls ln Zeist en het eveneens naar de Zwitserse op richter genoemde schip, ls thans ook het lancigoed „De ValKenberg" ln De Steeg eigendom van deze instelling. Het 28 hectare metende landgoed ls het Rode Kruis geschonken. De landeryen en een zich erop bevindend groot ge- de afdelingen, delijk verblijf - betreft hier langdurig zieken afdelingen Zuid-Holland, Gelderland en Zeeland. De voor de restauratie van het uitgeleefde gebouw benodigde f 400.000 zyn al aanwezig. Kerstviering koninklijk gezin Het gehele konlnkiyk gezin zal de tradi tionele kerstviering met het personeel dit Jaar ln Den Haag houden. De bijeen komst heeft plaats op woensdag 23 de cember in het koetshuis van de ko- nlnkiyke stalen aan de Hoge eren van het personeel een kerst- worden opgevoerd. Een ensemble zal muzikale medewerking verlenen. BUITENLAND van gewapend beton met technische hulp van een Nederlandse maat- schappy. Er ls een contract getekend met de Nederlandse maatschappij N.V. Schokbeton. Door het contract krijgt de Japanse firma technische instructies van „Schokbeton" bij het maken van een nieuw soort beton tegen een lage kostprys en van een uniforme kwali- Geen namen maar nummers By Wabag ln het westelijke bergland van Nleuw-Gulnea ls onlangs een drieling geboren die geen namen maar num mers hebben gekregen. De ouders heb ben de drie Jongens Namba Wan, Nam- ba Tu en Namba Tri genoemd, steen- kolenengels voor number one, two en number three. Tapyten van Tlbetanen Dank zlj Tibetaanse vluchtelingen heeft Nepal nese communisten ln Til wollen tapyten, die volgens vergelijking met de beste ui Kasjmier kunnen doorstaan. Dit ls een onderdeel van het werk ten behoeve van maatschappelijk herstel, dat in Nepal wordt ondernomen door de Zwit serse vereniging voor technische hulp verlening (Sata) aldaar. (Er zijn ook Tlbetanen ln Zwitserland). De tapijten, die naar Zwitserland worden uitge voerd. bezorgen Nepal buitenlandse de- vlezen tot een bedrag van 15.000 Zwit serse franken per maand. of the Union" De Ameri- presldent Johnson zal op de lerde Januari zijn State avond of the Union Congres spreken. Het is de geschiedenis, dat d wordt uitgesproken. Huis bekendgemaakt. Modernisering spoorwegen het Amerikaanse keer ln de grotere produktlvlteit der aatsspoorwegen en vermf kosten. Het is de bedoell dat de spoorwegen zichzelf kunnen 1 druipen, r gierstreine: opgeheven. Nieuwe Canadese vlag Het Cana dese Lagerhuis heeft zijn goedkeuring *-*■ het ontwerp doo" rode vlakken. Deze vlag komt d? plaats van de Britse „Union Jack" en de rode Britse koopvaardljvlag Vooral de Franssprekende Canadezen uit Qubec hebben aangedrongen op het t 1945 aartshertog als zyn opvolger, Geen alcohol in Koeweit In Koe- welt ls een wet van kracht geworden, trby op de produktie van alcoho- he dranken of Invoer handelsdoeleinden tien Ned. Mij. inde. Wed- kerststukjes. 7.30 uur n.m. Universiteit: Centre culturel francais de Leyde. Spr. J. M. Charensol over de Kathedraal van Chartres. 8 uur nm. Willem de Zwygerlaan 105: Bahaï- getpreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG Gerecht 10: K. en O. Kerststukjes maken o.l.v. C. Krlest. 8 uur n.m. Hogewoerd 175Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur n.m. VRIJDAG Aula Ulo-school (Asserstr.)Kerst- feestviering Ned. Chr. Vrouwen Bond (afd. Centrum). 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur non. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Arena speelt „De prins uit het zuiden". Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal: K. en O. Kerstcon- rt R'damse Phllharm. Orkest o.l.v. Eduard Flipse. Solisten Aafje Heynls en Bram Boelee m.m.v. koor. 8 uur n.m. (Hoflaan 7)Opening 0 Pa Loon. 8.15 ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur. bybelstudie; 11-12 J. Contant van Rotterdam. Stationsplein (halte bus 42)Strand- excursle Kon. Ned. Natuurhistorisch! Ver. 1.28 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: ihovah's Getuigen. Openbare lezing 2.45 i Hooigracht 84Bezinningsbijeen komst Hum. Verbond. 10.15 uur v.r bond, ls gisteren op 79-Jarlge leeft ln Oslo overleden. In de Jaren den werd hy Internationaal bekend als van de Noorse delegatie naar de V» kenbond, waarvan hy voorzitter was. De Volkenbond werd ln 1945 by de oprichting van de Ver enigde Naties ofllcleel ontbonden Otto van Habsburg Aartshertog Otto van Habsburg ls gekozen tot vice- de Paneuropese Unie, en 500 gulden boete. tentoonstelling Paul Arntzenius e Kerk dagen. 10.30 MAANDAG Opening tentoonstell Chris Stapels. Schouwburg: K. en O. Haagse Ca die, „Le système Rlbadler' Stadhuis: Gemeenteraad. 2 DINSDAG Antonlus-clubhuls: Kerstmiddag Ned. Ver. 2.30, BIOSCOPEN Trianon: „Schijnhuweiyk". 18 Jr. - 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 9.15 uur. „Eddy ln de olie". 14 Jr. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. 18 Jr. Dag. Studio: 9.15 i ir; zond. 2.30, 4.45, Luxor: „Alleman". zond. 2.30, 4.45, 7 WHYTE EN MACKAY 1/1 13.95 »/a 7.30 y4 3.95 100% SCOTCH WIJNHANDEL - SLIJTERIJ KRAAIERSTRAAT 1 hoek Nieuwe Ryn TELEFOON 20229 MR. ALBARDA OPTIMISTISCH (Van onze Amsterdamse correspondent) De Russische regering en de directie van de Sowjetrussische luchtvaart- maatschappy Aeroflot zyn bereid het verlangen van de KLM om een Iucht- ïyn van Amsterdam via Moskou naar het Verre Oosten te exploiteren „in welwillende overweging" te nemen. Eind januari zullen hiertoe nadere be sprekingen plaats hebben. Mr. H. Albarda, president-directeur van de K.L.M. die gistermiddag van een driedaags bezoek aan Moskou op Schiphol terugkeerde, ontkende positieve berichten, als zou er reeds een akkoord zyn bereikt over de nieuwe luchtiyn. Niettemin toonde hy zich heel optimistisch over de afloop van het overleg, dat eind ja nuari zal worden voortgezet door de heer J. H. Crans, die de leiding heeft over het Oosteuropese K.L.M. verkeer. Mr. Albarda vertelde, dat hy naar Rusland was gegaan omdat er in geen zes jaar een K.L.M.-directeur daar was geweest. „En de goede sa menwerking met Aeroflot maakte het nodig een beleefdheidsbezoek af te leggen. Natuuriyk wordt er by zo'n gelegenheid ook over bepaalde belan gen gesproken". De vliegroute Amsterdam-Karat- sji, die thans via Cairo wordt ge vlogen, kan met 1000 kilometer dat is anderhalf uur vliegen worden ingekort, als er via Moskou wordt gevlogen. De K.L.M. stelt zich voor in Moskou uitsluitend technische ian- dingen te maken. Dit betekent, dat er geen passagiers- en vracht worden aan- of afgevoerd. Hierdoor zal de normale lyndienst van tweemaal per week tussen Amsterdam en Moskou blyven gehandhaafd. Zondag-, dinsdag tvond „Capt. Newman", TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 1 (zondag 1-4 uur) Noordwljk aan Zee (Zeenu Tentoonstelling Jan Makkes. 10 1 va.10 uur n.m. (tot 25 decemb (Janvossensteeg 69) (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur: 's dagf 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: t tyks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschlei der natuurwetenschappenDag. uur; zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothtl Geopend voor spoedeisende gevall Ce Apotheek. Breestraat 74, (of dien doKterstelefoon 22222. peclallst (of diens waarnemers). WËERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regen Den Helder geh. bew. Ypenburg regen Vllsslrgen regen Eelde geh. bew. De Bilt regen Twente geh. bew. Eindhoven Zuid-Llmb Helsinki zwaar bew. Stockholm geh. bew. Oslo half bew. Kopenhagei mist Aberdeen licht bew. Londen mist Brussel geh. bew. Luxi mburg zwaar bew. Parys regen Bordeaux mist Grenoble geh. bew. Nice regen BerlUn geh. bew. Frankfort half bew. München mist ZUrlch mist Genéve geh. bew. Locarno regen Wenen mist "-e^rnck geh. bew. BelETado licht bew.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2