Para-psychologisch experiment met miljoenen televisiekijkers ,Dam liever de lucht ZONDAGAVOND De bankfusies oefenen invloed uit op de beurshandel Is er thans een bodem in de markt? MIELE CUBANEN BETOGEN IN NEW YORK ^Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 12 december 1964 Derde blad no. 31440 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze rtv-medewerkster) Aanstaande woensdagavond van tien voor tien tot tien over half Belf ondernemen de VPRO-televisie en twee Amsterdamse psycho logen. namelijk drs. Manuel van Loggen en drs. R. P. Greiner, een nog nooit ter wereld vertoond experiment. Het gaat hier om een proefneming, waarbij men op volstrekt wetenschappelijke statis tische wijze aan de hand van een feilloos werkend, speciaal voor deze uitzending geconstrueerd apparaat (een soort wetenschap- Tpelijke gokmachine) wil kijken of en in hoeverre er sprake van is, dat gedachtenkracht (psychokinese) van een groot publiek een Ipiiver fysich verlopende gebeurtenis kan beïnvloeden. wil van drie miljoen kijkers nu we zenlijk in staat is om de gedragin gen van dit apparaat te beinvloeden. Een commissie van toezicht, be staande uit prof. dr. A. D. de Groot, hoogleraar in de toegepaste psycholo gie aan de stedelijke universiteit in Amsterdam, prof. dr. H. C. Hamaker wiskunde Technische Hogeschool Eindhoven) en prof. dr. J. Kistema- ker massaspectografie aan de ge meentelijke universiteit in Amster dam) gatanderen door hun toezicht de wetenschappelijk zuivere gang van zaken. in. V.P.R.O. met „I wereldprimeur jJ Psychokinese is een onderdeel van de para-psychologie, één van die Jwitenzintuigelijke waarnemingen, ■raarover wel vaak wordt gesproken, —maar waarmee nog nooit op een der gelijk groots opgezette manier proef- nese wel enkele kleine proeven ge daan. Prof. J. B. Rhine van de fjrDuke University" in Noord-Carolina bijvoorbeeld is over de gehele wereld ..teleend om zijn experimenten met dobbelstenen. Het vallen en neerko men van deze stenen zou door ge dachtenkracht een ander patroon vertonen, dan waarschijnlijk gebrui- jkelijk is. i« Belangrijke rol De Kijkers in deze Nederlandse uit- «ending spelen een belangrijke rol. Zowel de V.P.R.O., als beide samen stellers vragen het publiek dan ook mee te doen aan dit experiment. Het eerste deel van het programma om vat een filmpje over de para-psy- Hchologie in het algemeen, en over de psychokinese in het bijzonder. Dan Ikrijgt men tevens het apparaat te zien, waaraan het kijkerspubliek zijn jwil gaat opleggen. Daarna volgt „life' QJde rechtstreekse reportage over de proefnemingen met het nieuwe ap paraat. Niets is zeker „Er zijn in dit apparaat en in onze opzet geen dubbele bodems", zeggen de samenstellers. „En we we ten ook niet wat de uitslag van onze proefneming zal zijn. We weten niet of de ruimtelijke afstand (het apparaat in de studio en de mensen onzichtbaar thuis) wel of geen be zwaar is. We weten niet of de wens- kracht van miljoenen kijkers sterker is, dan die van één persoon. We we ten niets zeker. Zowel wij, als de commissie van toezicht, zijn niets meer en niets minder dan welwillend nieuwsgierig". Na afloop van de uitzending zal men een onderzoek houden, waaruit zal moeten blijken hoeveel kijkers hebben meegewerkt aan dit program ma. De regie is in handen van drs. E. van Moerkerken. E EERSTE NET NCRV E 3.00 uur NTS-weekjournaal 3.25 uur Onder de loep, postzegelprogramma |j 3.50 uur Alles draait om moeder 4.15 uur Achter het stuur, autorubriek 4.50 uur Attentie, actualiteiten 5.00 uur Kinderprogramma EE 7.30 uur Barend de beer, voor de jeugd 7.35 uur Lassie: „Visrovers" E 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Pa Pinkelman en tante Pollewop j= 8.25 uur Stiefbeen en Zoon 9.00 uur Attentie, actualiteiten E 9.15 uur Dan liever de lucht in, musical 10.30 uur Over naar Londen 10.45 uur NTS-journaal. TWEEDE NET VARA 8.00 uur Nieuws in het kort NTS E 8.01 uur The Bailey's, komedie 8.25 uur Feest, liedjes en gedichten 9.00 uur Sport met Spaak, Spaak met sport 9.45 uur Achter het nieuws. E EERSTE NET AVRO 11.00 uur Hoogmis 3.30 uur reportage turnwedstrijden in Zutphe E 7.30 uur Leer om leer. kerkelijk programma 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Sport in beeld I 8.30 uur Open het dorp l 8.35 uur Kijkt U ook vanavond?, show EE 9.30 uur Koll, eenacter met Ko van Dijk I 10.15 uur Kunstgrepen, Pierre Janssen I 10.40 uur NTS-journaal. 1 I TWEEDE NET NTS I 7.30 uur De tydcapsule, voor de jeugd j 8.00 uur NTS-journaal EE 8.05 uur Tom Ewel-show I EE 8.30 uur Het gevaar, film E 9-20 uur Eurovisie Clownfestival J 10.15 uur Sport in beeld. Een verboden romance tus sen een vliegerofficier en een kostschoolmeisje dat is het hoofdprobleem in de Engelse musical-comedy "Tulip time", die vanavond onder de naam „Dan liever de lucht in" op de •visie (Nederland 1) is i. Jaap Molenaar bewerkte dele musical. Het verhaal in de Neder landse bewerking speelt zich afwisselend af rond het Soester- berg uit de jaren dertig en een kostschool voor meisjes van be tere huizen. De hoofdrollen wor den o.m. gespeeld door (v.l.n.r.) Thérèse Steinmetz. Jaco van Renesse. Ada Thijsse en Allard van der Scheer. IKOR: 8.00 Nws. 8 15 Goede morgen: iet., muziek en een lezing. 8.45 Inl. it. 9.00 Vroegdienst. 12.10 Boekbespr. 12.20 Lichte gram. 12.30 Koorzang en licht instr. ens. 12.50 Buitenl. comm. 13.00 Nieuws. 13.10 De drie musketiers, licht progr. 13.30 V. d. kind. 14.00 Radio Filharm. sextet: klass. en moderne muz. 14.30 Viool en piano: klass. muz. 15.00 De 16.30 Radio-kamerork., radiokoor Isolisten: gewijde muz. 16.45 Pianoreci tal: klass. muz. Convent van kerken: 17.00 Dienst van Het Leger des Heils. jiNCRV: 18.0 Koperork. 18.20 Geestelijke 20.00 Nws. 20.07 Meditatie. KRO: hoorspel. 21.30 Klass. kamermuz. 22.05 10 Lichte gram. 23.55- Lichte •24.00 Nws. I Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws., sportmeded. en soc. [itrüdlied. 8.1 Weer of geen weer, gevar. .progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Kerk- Idlenst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 'Gram. 11.45 Resonans - opgevangen en .teruggekaatst uit het hedendaags doen en denken. AVRO: 12.30 Lichte orkest- muz. en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 'Meded. of gram. 14.10 Jeanne d'Arc au uitgevoerd door Re- revue. 17.00 Liedjes. VARA: 17.30 1 Jeugd'. V, 17.60 Nws., sportuitsl. 18.30 Walsork. 19.00 Bij nader parade: Vocale en instr. solisten I. Oostenrijk. 20.45 Operamuz. 21.30 1 Is de schuldige?, hoorspel (4). Strijkork.: lichte muz. 22.30 Nws. SU 22.05 22.40 22.55 Meded. en uitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Radio Kamerork.: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemen daal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn- uitzending dienst voor belang stellenden, gehouden op zondag 6 dec.; 3.15 uur Kinderdienst. 4 uur Dienst. Nederland I: RKK: 11.00-12.00 Hoog mis. NTS: 15.30-17.00 Turnen: Ned. kampioenschap voor heren. IKOR: 1 Open het Dorp: rep. aanbieding Plaquette aan de AVRO. 20.35 Kijkt U ook vanavond?, gevar. progr. 21.30 Koll, TV-spel. 22.15 Kunstgrepen. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Het gevaar, TV- MAAND.AG 14 DECEMBER 1964 Hilversum 402 in NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber., 7.10 n, 9.35 Waterstan den, 9.40 Voor de huisvrouwen. 10.10 Klass. kamermuz., 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. i tuinder. 12..") Med. t.b.v. land- tuinbouw, 12.33 Licht instrumentaal ensemble: am .muz. uit de twintiger jaren, 12.63 Grmuz., eventueel actua- 'iteiten, 13.00 Nws., 13.15 Licht instru mentaal kwintet, 13.35 Licht orkest- zangsolisten, 14.05 School- kamermuz., 14.35 1.1.), 15.30 Moderne orkestmuziek, 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Vocaal ensem ble: Geestelijke liederen, 16.50 Klas siek pianospel, 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Voor de Jeugd. 17.30 Lichte grjnuz. voor de tieners. 17.50 Rege- ringsuitz.: Drie landen één koninkrijk tjen jaar J£q_ CHU. Politiek H. K. J. Beernink, praatje, 20.00 Stereof. uitz.: Promenade 20«30 Reportage Christelijk Lyceum in Arnhem, 20.5 schau, 21.50 Wereldpanorama, 22.00 Oude muz., 22.20 Boekbespreking. Nieuws. 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Stereof. Mod. kamei 23.55-24.00 Nieuws. Voor de kinderen. 8.00 Nws.. Klankjuwelen: amjnuz.. 8.50 Ochtend- gym., 9.00 De groenteman, 9.05 Pianorecital: klass. muz.. 9.40 Morgen wijding, 10.00 Arbeidsvitaminen, 10.50 gr.muz., 16.00 Nws., 16. mod. muz., 16.30 Lichte gr.muz., 17.00 Voor de padvinders, 17.05 Jazzmuziek, 17.50 Militair commentaar. AVRO: 18.00 Nws., 18.15 Eventueel act., 18.20 Licht ensemble met zang solisten, 18.50 Openbaar Kxmstbezit, i militairen, 20.40 Opin! goud. hoorspel. 22.30 Nieuws delingen, 22.40 Actualiteiten, za.uu Jazz- en dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAM.MA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) I. Hector Berlioz. Symphonie fantas- tique op. 14 („Episode de la vie d'un artiste"). Reveries. Passions Un bal. Scène aux champs. Marche au supplice. Songe d'une nuit du Sabbat. Philhar- monisch Orkest van Berlijn o.l.v. Igor Markevitch. II. Camille Saint Saëns. 1. Sympho- Allegro animato. Andante. Molto alle gro. Jeanne-Marle Darré, piano; Or- chestre National de la Radiodlffusion Franpalse o.l.v. Louis Fourestler. Televisieprogramma's - Nederland 1 NTS: 19.00 Engelse les (herh. les 7, en les 8). 19.30 De baron. Comedy Caper. 19.45 Openbaar Kunstbezit, 20.00 Journaal en weeroverzicht, 20.20 Partij. (14 Jaar), 21.55 Zijne Excellentie i het Koninkrijk, 22.20 A.B.C., documen taire film over de drie Benedenwindse eilanden, 22.40-22.45 Journaal. Televisieprogramma's - Nederland II NTS: 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 Ren- dez-vous a Paris, een maand-revue van variété en variëteiten, 20.35 Micro: de levende cel in, 20.55 Oudejaars nacht, eenakter, 2120 Onder vier ogen, 21.45 Mahalia Jackson zingt Gospel songs, 21.55-22.10 Attentie. (Van onze financiële medewerker) Uit het koersverloop van de aandelen gedurende de afgelopen week kan men de indruk krijgen dat er, na een periode van afbrokkeling, allengs een bodem in de markt komt. Maar het is helaas geen bodem met springveren, want van een opwaartse beweging is er nog altijd geen sprake. Aan nieuws ontbreekt het in deze tijd allerminst, ook niet wat het Nederlandse bedrijfs leven betreft, maar voor zover de beurs er op reageert, duurt dat niet meer dan éen a twee dagen, waarna ze weer in haar houding van apathie en ongevoeligheid vervalt. De dagelijkse omzetten, die zoals bekend in novem ber lager waren dan in oktober, blijven op een abnormaal laag peil, waarbij echter moet worden opgemerkt dat die omzetten in werkelijkheid onge twijfeld groter zijn dan uit de publikaties van de beurshandel blijkt. Problemen voor de fondsenhandel Het verhandelen van fondsen bui ten de beurs om heeft reeds lange tijd de beurshandel nadelig bein- vloed, maar door de fusionering van banken wordt dat euvel uiteraard nog steeds groter. Alleen de vier grote banken, die straks in twee concerns worden verenigd, hebben in ons land weinig minder dan 1000 kantoren en een groot deel van de orders van die instellingen kan dus „binnens kamers" worden afgedaan. Dan is er nog de Ned. Middenstandsbank met ca 170 kantoren en zijn er voorts de Boerenleenbanken, die zich ook al op het gebied van de fondsenhan del bewegen. Het is duidelijk dat zich op die manier slechts een deel van de handel op de beui's afspeelt, hoewel de transacties wel op de ter beurze tot stand gekomen koersen worden gebaseerd. Voor de betrok ken instellingen is dat natuurlijk een belangrijk voordeel omdat de beursprovisie wordt uitgespaard, maar in feite parasiteren ze op de transacties, welke door de particu liere kantoren op de beurs worden gedaan. De recente fusies hebben deze voor de beurs onbevredigende gang van zaken opnieuw in het licht gesteld en in het bestuur van de Vereeniging voor de Effectenhan del wordt gepoogd er een redelijke oplossing voor te vinden, maar dat dit op moeilijkheden en tegenstand stuit, spreekt vanzelf. Het blijft een van de problemen, waarmee de ef fectenbeurs het nieuwe jaar ingaat. Ook voor de fondsenhouder is dit een aangelegenheid, die voor hem zeker niet zonder belang is, want de omzetten in een bepaald fonds bein vloeden niet zelden zjjn keuze. Er zijn tal van fondsen, die op 'n aantrekke lijke niveau noteren en tot aankoop nopen, maar die wegens de geringe omzetten niet zijn te krijgen, dan wel, als men ze heeft kunnen kopen, moeilijk zijn te verkopen. Een zo ruim mogelijke handel komt aan een gezonde koersvorming en aan de belangstelling van de belegger voor de aandelenmarkt ten goede en het is daarom waarlijk te hopen dat men hier de steen der wijzen vindt. In de mist Ook een zo breed mogelijke voorlich ting van de fondsenhouder ten aan zien van de positie en de bedryfs- gang van de ondernemingen, is een ideaal, dat moet worden nagestreefd. Met dit vraagstuk houdt zich thans de internationale federatie van ef fectenbeurzen bezig. Ook de Vereeni ging voor den Efectenhandel heeft zich bfj de door genoemde federatie opgestelde conclusies aangesloten, hoewel zij in dit opzicht reeds veel goed werk heeft verricht. De Jaar verslagen in ons land hebben de laatste tjjd zowel aan uiterlijke als innerlijke verzorging gewonnen, maar er zijn nog altijd tal van vennoot schappen, die hun aandeelhouders ten aanzien van essentiele zaken in de mist laten. Ook kan soms worden geconstateerd dat interessante gege vens, bij uitgifte van aandelen of obligaties in het prospectus vermeld, in de volgende jaarverslagen weer achterwege worden gelaten, hetgeen terecht in de financiële pers wordt gegispt. Tijdelijke rust rond het pond Om tot de geld- en effectenmarkt terug te keren, er is omtrent de positie van het Engelse pond enige rust ontstaan, nu door het I.M.F. en de club van Parijs grote bedragen aan Engeland ter beschikking zijn gesteld. Hiermee is de toekomst van het pond echter niet verzekerd en alleen dit voordeel verkregen dat het gevaar voor een devaluatie van het pond voorlopig is afgewend en de Engelse regering met de wensen van haar helpers rekening moet houden. Een meer ideale regeling van de va lutaverhoudingen blijft intussen aan de orde, vooral ook omdat de positie van de dollar niet absoluut verzekerd Wat de Newyorkse beurs betreft, is deze week het koersherstel gestuit door de dreiging van een spoorweg staking met de gebruikelijke loons verhoging als doelwit, waardoor aan de ontwikkeling van de Amerikaanse ten aanzien waarvan het optimisme nog altijd voortduurt, een nieuw element van onzekerheid is toegevoegd. Op de Amsterdamse beurs blijft men voor de koers bewe ging in New York altijd nog ge voelig, hoewel de wisselwerking tus sen beide beurzen aanmerkelijk is verminderd. Ten onzent blijven de tussentijdse bedrijfsberichten tot dusver meren deels nog goed en er zijn zelfs twee ondernemingen, de Dru en Orenstein en Koppel, die hun aandeelhouders met 'n herkapitalisatie van 25% ver blijden, waartoe vermoedelijk in rui mere mate zal worden overgegaan als de nieuwe desbetreffende wet het volgend jaar zal worden aangeno- Verrassingen In feite wordt een aandeelhouder er niet beter van, maar een derge lijke vergroting van het aandelen kapitaal betekent doorgaans dat een groter deel van de winst aan aandeel houders wordt uitgekeerd. Intussen gaat het concentratieproces in het Nederlandse bedrijfsleven voort. De ze week zijn aandeelhouders van Boom-Ruygrok verrast met een aan bod van Elsevier om hun aandelen over te nemen op zodanige basis dat ze er in de vorm van aandelen El sevier ca 270% voor ontvangen bij een laatste beurskoers van ca. 189%. Zo blijft men in ons land op verster king van de nationale industrie be dacht. In dit verband heeft de over name van een Amerikaans bedrijf, Flavorex Cy. Inc. door de chemische fabriek ..Naarden" sterk de aan dacht getrokken, omdat men door gaans het omgekeerde verschijnsel ziet, namelijk de deelneming van Amerikaanse kapitaal in onze onder nemingen. Dat de omzet bij „Naar den" 15% hoger is dan verleden jaar en de resultaten over 1964 zeker be vredigend mogen worden genoemd, bleef op de koers der aandelen zonder invloed. Lichte druk op de obligatieniarkt Overigens heeft de aandelen markt ditmaal weinig interessants opgeleverd en is er meer aandacht voor de obligatiemarkt, nu de Ned. Gasunie met haar 5 3/4 lening van f300 miljoen a pari is uitgeko men. Een derde deel ervan wordt in het buitenland uitgegeven en aan het welslagen wordt niet getwijfeld. Weliswaar verkeert het bedrijf van de Ned. Gasunie nog in haar be ginstadium en bedroeg de winst over 1963 bij een gestort kapitaal van f 150 miljoen nog slechts f 5 miljoen, maar aan de solvabiliteit van de on derneming behoeft niet te worden ge twijfeld, omdat zowel de voor het aardgas te betalen prijs als die van de verkoop door de minister van Economische Zaken moet worden goedgekeurd. Het belang van de Staat (ca 70% van de winst gaat in feite naar de schatkist) is zo groot dat de beta ling van rente en aflossing (1971/80) wel als verzekerd mag worden be schouwd. Rotterdam probeert het, nadat de eerst aangekondigde lening is teruggetrokken, nog eens, nu met f50 miljoen op dezelfde voorwaar den als die van de Ned. Gasunie. Dat deze emissies een lichte druk op de obligatiemarkt uitoefenen, spreekt vanzelf. WASAUTOMATEN. A. de Wit's Handelshuis Oude Vest 111 - Leiden - Tel. 25328 KNVB-jubileuni De Kon. Ned. Voetbal Bond heeft in samenwerking met de EE KRO in verband met het 75- jarig bestaan, het Nederlandse EE volk een bijzondere verrassing bereid door in plaats van woens- dag de uitzending van de jubi- leumwedstrijd NederlandEnge- land toe te staan, een amuse- mentsprogramma aan te bieden, ij dat klonk als een gebarsten klok. In de eerste plaats was er voor geen enkele grote ster gezorgd, tenzij men nog steeds Vera Lynn H als zodanig wil beschouwen, die EE haar grote triomfen in de oorlog vierde, nu ruim 20 jaar geleden. |E In de tweede plaats had het amusement bijzonder weinig met sport in het algemeen en voetbal in het bijzonder te maken. Ver- der zong Ronnie Potsdammer EE een speciaal voor deze gelegen- E heid geschreven toto-liedje, dat EE wel aardig was, maar daar hield het sportieve gedeelte toch wel EE mee op. De gedachte al deze EE nummers aaneen te lassen via voetbalfeitjes en interviewtjes was nog niet eens zo gek beke- EE ken, maar helaas bleek „praet- EE vaer" Leo Pagano niet van zins er iets aardigs van te maken. Hij interviewde Coen Moulijn, Leen Vente en een junior van AFC E met duidelijke tegenzin, en bleek alle aardige interessante g vragen, die hij tevoren ongetwij- f§ feld bedacht had, te hebben in- j= geruild voor de domste cliché's. Bovendien bleken Vente en Moulijn hun tekst van te voren te hebben opgekregen. HDIilUillII' il!!, üiilCTF üliüüüülliEnilKBiHiBIIli!:!!!!!!1:'! K 'lii Socutera De korte uitzendingen van de Socutera lyken voornamelijk be stemd om goodwill te kweken voor bepaalde minderheidsgroe pen in Nederland: zieken, ge handicapten, en gisteren de bui tenlandse arbeiders. Afgezien van het goede doel, hebben deze filmpjes het voordeel dat zij goed gemaakt zijn en door hun vorm geving belangstelling wekken. Vorige keer was veel werk ge maakt van een jonge poppenspe ler, die zijn verlamming te bo ven was gekomen, waarbij men tot een soort dubbelportret was geraakt: v. d. jongen in kwestie enerzijds, en van de ziekte en de genezing anderzijds. Gisteren be steedde men aandacht aan de aanpassingsmoeilijkheden van de buitenlandse arbeiders. Dat andere filmpje was beter, maar ook dit filmpje over deze gast arbeiders zat goed in elkaar. Moge de Socutera evenveel winst uit deze filmpjes putten als de televisiekijkers dat doen. Nederland 2 „Vlucht KL-145" bleek een zorgvuldig gemaakte en ook voorbereide uitzending, die als enig nadeel had dat het onder werp minder belangwekkend uit pakte dan men vermoed had. In ieder geval kreeg men een goede indruk van de gang van zaken op Schiphol, en daar was het toch ook om begonnen. Het be geleidende commentaar neigde te veel naar het interpreterende radioverslag. Tegen het bewind van Castro ge kante Cubanen hebben gisteren ge tracht het gebouw van de Verenig de Naties binnen te dringen, waar de Cubaanse minister van Economische Zaken, Guevara, een rede hield. De betogers haalden de Russische vlag voor het gebouw neer door het touw door te snijden, een incident dat volgens de Russische-missie kon gebeuren „met goedkeuring van de Newyorkse politie". Tydens het incident, waarbij de betogers in gevecht waren gewikkeld met de politie, klonk van East River, waaraan het gebouw van de Volke renorganisatie ligt, een ontploffing. Het bleek een anti-tank granaat die was afgevuurd uit een zgn. Ba zooka. Aanvankelijk dacht de politie dat het schot uit een mortier was gelost, voorzien van een automatische af- vuurinrichting. Bij nader onderzoek bleek echter dat iemand het wapen met de hand had bediend en zich toen uit de voeten had gemaakt. De granaat kwam in het water terecht zonder schade aan te richten. Rondom het VN-gebouw waren ongeveer honderd politiemannen sa mengetrokken. By de ongeregeldhe den liepen twee agenten verwondin gen op. Verscheidene betogers werden opgesloten. De Amerikaanse regering heeft toestemming verleend \cor het zen den van 37 scheepsladingen genees middelen naar Cuba. Dit deelde een woordvoerder van de Amerikaanse VN-delegatie gisteravond mee na de toespraak die de Cubaanse minister Guevara in de Algemene vergadering had gehouden Kerkelijk Leven Wijnmalen te Maartensdijk te Mij- te Waddlnxevei GEREF. KERKEN Beroepen te Doezum H. Feddes te Raard. Aangenomen naar Oude Pekela J. Jeuring te Hoornsterzwaag. Bedankt voor Brussel (vac. E. H. Nagel) S. A. Boonstra te Rijswijk (Z.-H.). Examens. CHR. KERKEN Tweetal te Zierlkzee H. Biesma te Stadskanaal en B. v. Smeden te Am- sterdam-Nieuw-West. Beroepen te Er- melo G. J. Buijs te Murmerwoude te Boskoop W. Heerma te Nunspeet. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Aalburg G Schlpaanboord te Apeldoorn te Kalamazoo (USA) H. Rijksen te Gouda. BAPTISTEN GEMEENTEN Ds. M. G, Boeschoten te Amsterdam- West-Noord heeft de benoeming algemeen vorn .lngsleider van de Ned. Baptisten Jeugdbeweging aangenomen. NED. PROT BOND Ds. mr. G. D. Boerlage, predikant- secretaris van de Ned. Prot. Bond te A'dam. is benoemd tot voorganger van de afdeling Uithoorn. Hij heeft deze benoeming aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5