GOLD STARj keus uit twee GOLD STAR BABYHANDEL IN ENGELAND L Omroepridder Bot in de mist Luchthavens dicht door zware mist MET EEN ENKEL WOORL LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 12 DECEMBER 1964 De communistische en Afrikaanse fanatici hebben in de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties een nogal bittere pil te slik ken gekregen. Niet alleen de klacht over Amerikaans-Brits-Belgische ..inmenging" is er in behandeling genomen, maar ook de beschuldiging van de Kongolese premier Tsjombe, dat Algerije, Soedan, Ghana. Egyp te en Rood-China het misdadige re gime van „premier" Gbenye van wapens voorzien. Terecht merkte de Amerikaanse vertegenwoordiger Ste venson op, dat het al te dwaas zou zijn als een actie tot redding van duizenden bedreigde levens wèl als ..agressie" ter sprake zou komen en wapenleveranties, die geen ander doel hebben dan omverwerping van een door iedereen erkende regering, niet. Het gaat dus om de zeer prin cipiële kwestie of het toelaatbaar is verzet tegen een algemeen aanvaard bewind al of niet te steunen. De consequentie is zonneklaar: staat de Veiligheidsraad toe, dat dit geschiedt en legt hij zich erbij neer zonder een veroordeling uit te spreken, dan is vandaag Tsjombe aan de beurt, morgen Kenia, Ghana of Guinea en overmorgen zelfs een van de Oost- europese satellieten van de Sow jet- Unie Terecht schreef de New York Times dezer dagen, dat de Afrikaanse leiders nog enig respijt hebben om hun emotionele actie tegen de regering in Leopoldstad te laten varen en alsnog tot het besef te komen, dat zij zichzelf, hun re geringen en hun volken op de duur aan grote gevaren blootstellen, wan neer zij nu weigeren hun verstand te laten gelden. De fanatici zullen daar natuurlijk heel wat moeite mee heb ben: zij maken zich immers op het ogenblik zelf schuldig aan agressie. Vandaar hun luidruchtige veroorde ling van het optreden van de Bel gen en Amerikanen. De vraag rijst dan, wat met name Moskou en de opgehitste Afrikanen eigenlijk wil len: „vreedzame samenleving" met regeringen, die op tal van punten anders denken dan zijzelf, of nau welijks verholen inmenging in an dermans zaken? Is „peaceful coexis tence" een holle leuze of is het Kremlin bereid ernaar te handelen, ook in Afrika? Hier ligt het belang voor de gehele wereld van het Kon- go-debat in de Veiligheidsraad. Het spreekt vanzelf, dat het de commu nisten en hun aanhang uiterst moei lijk zal vallen afstand te doen van hun bekrompen standpunt, waarin alleen maar ruimte is voor regerin gen, die denken en handelen als zij zelf. Maar zij zullen, of zij willen of niet, moeten erkennen, dat er nog andere opvattingen zijn dan hun be nepen denkwereldje toelaat. Dus moeten zij kiezen voor „veelkleurig heid" en niet alles met de menie kwast bedekken. Doen zij dat niet, dan zijn de gevolgen voor hun reke ning. DE M.L.E. HET ziet er, na het bezoek van premier Wilson aan Washing ton, naai- uit, dat de M.L.F. (de oppervlaktevloot met beman ningen van verschillende nationa liteiten en bewapend met Polaris- raketten) een stap dichter bij haar verwezenlijking is gekomen. Dat wil niet zeggen, dat het plan in zijn huidige vorm ten uitvoer zal worden gelegd. Integendeel, het lijkt erop, dat de Amerikaans-Duitse denk beelden dienaangaande nog even zullen worden opgeborgen en dat Londen zal pogen een eigen plan ingang te doen vinden, in de eerste plaats in Parijs en ook in Bonn. Hoe dit zij Wilson moet er volgende week in het Lagerhuis nog mee voor de dag komen in elk geval heeft de Britse premier wel de indruk gewekt, dat hij met president John son tot volkomen overeenstemming is gekomen en dat betekent dan, dat hij, voor de keuze geplaatst tussen verwerping van de M.L.F. en nauwe vriendschap met de Verenigde Sta ten, het laatste heeft gekozen. In duidelijke tegenstelling tot de Fran se president, wiens verzet tegen de M.L.F. voortspruit uit zijn wantrou wen jegens Amerika (zal Washing ton Europa niet in de steek laten als puntje bij paaltje komt?), koes tert Wilson de overtuiging, dat er geen enkele reden is de Verenigde Staten op dit punt achterdochtig te benaderen. Hij heeft voorts nadruk kelijk onderstreept, dat aanvaarding van de M.L.F. al betekent die een zekere mate van erkenning van het vernieuwde Duitsland aller minst inhoudt, dat Bonn een vinger aan de trekker heeft. Dit ter gerust stelling van de linkervleugel van Labour enerzijds en ter kalmering van de Russen anderzijds. Het ..laat ste woord" - in veto-vorm blijft aan de Amerikaanse president, aldus Winsons besliste voorwaarde. Ook de Italianen, Nederlanders. Grieken en Turken ziin pro-M.L.F., zodat alleen Frankrijk nog gewonnen zou moeten worden. Het is twijfelachtig of dit lukken zal. Niettemin zal pre sident De Gaulle ermee moeten rekenen, dat de Britse premier dui delijk heeft gekozen voor pen ar beidsverdeling. waarbij Washington in het bezit. Is van het grote nucleai re arsenaal en de Britten zich beper ken tot de conventionele bewapening die hen in staat stelt „binnenbrand jes" te blussen. Maar of de Franse generaal bereid is zich iets aan het Britse standpunt gelegen te laten H<ro-en. is in hoge mate dubieus Toch blijft het, dan een vreemde zaak. dat Prankriik. dat tot, tweemaal toe zware offers heeft moeten brengen in de strijd te^en Duitse agressie, zich verzet tegen een regeling, die Juist beoogt de Duitsers in te kap selen op het nieuwe en gevaarlijke terrein van de kernbewapening. Maar het denken van de generaal wordt nu eenmaal beheerst door vrees voor Amerikaanse ontrouw, terwijl de anderen er terecht van uitgaan, dat twee wereldoorlogen het tegendeel hebben bewezen en dat er geen Europese veiligheid mo gelijk is zonder Amerika's beslissen de zeggenschap. Apartheidswet in Zuid-Afrika De regering van Zuid-Afrika heeft gisteren bekendgemaakt dat de maatregel die als de meest drasti sche wet wordt beschouwd die tot- nutoe aan de negers in Zuid-Afrika is opgelegd om de scheiding van de in te bewerkstelligen, op 1 janua- in kracht zal worden. Deze wet werd eerder dit jaar door het parle ment van Zuid-Afrika, dat door de nationalisten van premier Hendrik Verwoerd wordt beheerst, aangeno- De afkondiging in de staats courant was nodig om de datum van het in werking treden van de wet bekend te maken. Dit is gisteren ge beurd. Door de nieuwe wet worden de meeste aspecten van net leven van de 7.000.000 negers die in de steden i boerderijen wonen strikt beheerst. Indien de nieuwe wet consequent >u worden toegepast, zou meer dan tweederde van de negers in Zuid- Afrika elk recht om ergens te wo- buiten de reservaten, kunnen worden ontnomen, hoe lang ze daar ook hebben gewoond en gewerkt. De grondslag van de nieuwe wet is, dat negers in de gebieden die zyn voorbehouden voor blanken, slechts soort tijdelijk oponthoud wordt geboden. Een bepaling van de wet maakt het mogelijk negers van een stad of gebied uit te sluiten, die daar zijn geboren of die daar meer dan vijftien jaar hebben gewerkt. Mevrouw Margaret Bramall. de secretaris-gene raai van de „nationale raad voor de ongehuwde moeder en haar kind" (NCUMHC) heeft giste - r»-n de beschuldiging uitgesproken, dat Britse kraaminrichtingen van twijfelachtig allooi ongehuwde moe ders tegen verlaagd tarief opnemen en dan de baby's verkopen aan kin derloze echtparen die graag een kind willen hebben. „De kinderen worden als jonge hondjes verkocht aan iedereen, die maar voor ze wil betalen", zei zij tot de journalisten, nadat het par lementslid Leo Abse van Labour gisteren in het Lagerhuis een vraag over deze zaak had gesteld. Mevrouw Bramall vervolgde „Sommige kraaminrichtingen bren gen ongehuwde moeders zo weinig in rekening, dat het duidelijk is dat zij geld ontvangen van mensen die de kinderen adopteren". Evenals vele andere Westelijke lan den heeft Engeland een tekort aan baby's die beschikbaar zijn voor adoptie. Abse had in het Lagerhuis be toogd, dat kraaminrichtingen, die winst maken door het leveren van baby's aan pleegouders, in strijd handelen met de officiële adoptiewet van het land. Hij verzocht de pro cureur-generaal, Sir Elwyn Jones, maatregelen te nemen. Het 56-jarige parlementslid van Labour Reginald Paget, die zelf een pleegkind heeft, protesteerde. „Als op deze wijze geslaagde adopties tot stand komen en de kinderen een ge lukkig tehuis vinden, wat. is er dan tegen?" vroeg hij. Sir Elwyn. die beloofde tegen de kraaminrichtingen te zullen optre den als hem afdoend bewijsma teriaal tegen ze werd verschaft, ant woordde: „Er is niets tegen adopties. slechts zolang ze niet tot stand worden gebracht uit winstbejag". De mist heeft gisteren het lucht vaart- en scheepvaartverkeer in ons land voor een groot deel lamgelegd. Geen enkel vliegtuig kon op Schip hol landen en weinig toestellen ver trokken van de luchthaven. De Rot terdamse luchthaven Zestienhoven, zat ook de gehele dag dicht. In de haven was het niet beter. Gistermiddag was er door de mist op Schiphol een zich van maximaal honderd meter. De uitgaande vlucht naar New York, met o.a. de voorzitter van de Tweede Kamer, Van Thiel aan boord, werd ge annuleerd. Later op de dag ging er toestel naar New York. Geen enkel vliegtuig landde op de lucht- Alle hebben hun toevlucht zoeken tot andere vliegvel den. Behalve acht vrachtvliegtuigen konden slechts drie isagierstoestel- len van Schiphol .a-trekken. Van Zestienhoven vertrok alleen een KLM-machine naar Londen. Lang wachten De mist heeft ook zo goed als elk havenverkeer in Rotterdam onmoge lijk gemaakt. Slechts een enkele kustvaarder waagde het binnen te komen of uit te varen. De veerdienst op de Nieuwe Waterweg tussen Maassluis en Rozenburg werd maar met een pont uitgevoerd. Dit had tij dens het spitsuur, van vijf uur tot half acht grote filevorming tot ge volg en wachttijden voor auto's van >ms anderhalf uur. Na half acht as de verkeersstroom weer normaal. Twintig auto's Op Rijksweg 12 zijn gisteravond ter hoogte van Woerden bij een byf- tal kettingbotsingen ongeveer twintig auto's min of meer ernstig bescha digd. Twee personen werden licht gewond. De aanrijdingen op het gladde wegdek en in de dichte mist werden veroorzaakt door te hard en te dicht achter elkaar rijden en on verwacht remmen. Een vrachtwagen raakte de middenberm en kwam dwars op de weg te staan. Dit obsta kel was er vooral de oorzaak van, dat het verkeer ongeveer een uur ge stremd is gewees:. De mist is thans verdreven. Spion Krüger veroordeeld De 43-jarige vliegtuigbouwer Jür- gen Krüger is gisteren door het Westduitse hooggerechtshof in Karlsruhe wegens landverraad tot drie jaar en een week gevangenis straf veroordeeld.- Bovendien is een bedrag van vijftienduizend mark, dat de beschuldigde als beloning voor door hem aan het Oostduitse minis terie van Staatsveiligheid verstrekte gegevens had ontvangen, verbeurd verklaard. Krüger heeft toegegeven als mon teur in de Dornier-fabrieken van 1955 af tot aan zijn arrestatie in februari jl. geheime gegevens over het loodrecht startende vliegtuig „Do 31" uitgeleverd te hebben, waarbij zyn vrouw als medeplichtige optrad. Hij zei dat het hem niet veel moeite had gekost om de gegevens te be machtigen omdat de brandkasten in fabriek meestal niat waren afge sloten. Hij had in de oorlog als pa rachutist gediend en was na de oor log bij de inlichtingendienst van Gehlen terechtgekomen. Geldnood had hem ertoe gebracht later als dubbelspion te gaan optreden. Paus Pius XII en liet nazi-bewind Het Vaticaan zal uit zijn archieven documenten over de jaren 1937 tot 1943 publiceren, die de van diverse zyde scherp aangevallen houding van wijlen Paus Pius XII tegenover het nazi-bewind in het juiste licht zullen stellen. Dit heeft pater Jezuiet Robert Leiber, die jarenlang privé-secreta- ris van Pius XII. Is geweest, vrijdag tegen een vertegenwoordiger van het Westduitse persbureau gezegd. Pater Leiber verklaarde, dat het hierbij niet in de bedoeling ligt his torici vrije toegang tot deze docu menten te geven. Het Vaticaan zal de desbetreffende documenten zelf publiceren. Het is van mening dat de uit niet-kerkelijke archieven stammende documenten, vaak eenzijdig zyn en niet altijd betrouw bare bronnen vormen. Het Vaticaan. aldus pater Leiber, denkt daarbij onder meer aan het beeld van Pius XII zoals dat in Hochhuths „de Plaatsbekleder", „Levy's „de R.-K. kerk en Nazi- Duitsland" en Friendlaenders „Pius de twaalfde en het derde rijk" ont worpen is. BINNENLAND Steen tegen bril Een 7-Jarlge jon gen uit Olland een kerkdorp in de Brabantse gemeente St.-Oedenrode ^én van zjjn ogen moe ten un&öcn. tot nu toe onbekende Jongen gooide uit het struikgewas met een steen de bril van het slachtoffertje kapot. Een glassplinter drong ln het og van de jongen. Mishandeling Twee berijders van en bromfiets hebben om onbekende n een 24-Jarlge inwoner van Oss zijn flets gesleept en hem mishan één oog blinde liep dere oog. De politie heeft de daders nog let gevonden. Petitie Papoea-jon geren Jongeren- delegaties van de stichting „Door de 'rouw" en Zuidmolukse en oeperingen hebben aan het van Buitenlandse Zaken pe tities aangeboden voor de nieuwe Ne- lerlandse ambassadeur in Indonesië, nr. E. Schiff. Zij vroegen achtereen- ,'olgens het leven van mr. dr. Chr. So- mokil. „minister-president van de Re- -Molukken", te redden, 9P aan een betere ver standhouding tussen de Jongeren van Indonesië en die der Zuid-Molukken en de uitvoering van het akkoord aanzien t-Irian te be vorderen. .'laggen op Koninkryksdag Ter gelegenheid van de viering van Ko- nlnkrljksdag zal dinsdag van alle rijks gebouwen de Nederlandse vlag met oranje wimpel worden uitgestoken. Politieman aangereden Een 53-Ja- rlge politieagent is gistermiddag, ter wijl hij het verkeer regelde op een kruispunt in Den Haag aangereden door een taxi. De politieman kreeg een gecompliceerde beenbreuk en verwon dingen aan zijn hoofd. De taxi-chauf feur had een oprij-teken van de ver keersregelaar ontvangen, evenals de be stuurder van een auto uit tegenover gestelde richting, die linksaf wilde. Plotseling moet de politieman opzij zijn gestapt, waardoor de taxichauffeur hem niet meer kon ontwijken. Ongeluk Staatsmyn Op het bo vengrondse terrein van de Staatsmijn Hendrik in Brunssum is gisteren de 58-jarige gehuwde arbeider T. L. de Wit uit Heerlen levenloos aangetroffen Hij is vermoedelijk aangereden en ter plaatse overleden. Clandestiene slachtingen In Slag- die verdacht worden van het verrich ten va<ji clandestiene slachtingen Bij de woning van één van hen werd onge veer 80 kg ongekeurd vlees ln beslag schade ln Nederland. I op 1 Januari 1965 1 Nog een slachtoffers De botsing tussen een bus en de aanhangwagen van een vrachtauto, donderdagavond op de weg EnschedeOldenzaal, heeft een tweede leven geëist. De 29-jarlge heer W. J. Brulnewoud uit Oldenzaal is gisternacht in een ziekenhuis aan zijn ernstige verwondingen bezweken. Bij het ongeluk werden verder nog drie ernstig en vier licht gewond, i GOLD STAR ling leric 1965 jleze AMERICAN CIGARETTES GOLD STAR 25 'n klasse apart 25 PITTIGE SIGARETTEN VOOR f 1,25 GOLD STAR King Size 20 KING SIZE SIGARETTEN SLECHTS f 1,15 ontginnen ■aanvrage Ingediend (Van onze parlementaire redactie) Na het wegtrekken van het A.O.W.- en belasting onweer is over Den Haag een dikke mist neergedaald. In de gore flarden zoekt omroepridder Bot moei zaam zijn iveg. Gebukt onder een zware last etherproblemen gaat hij tastend voort naar het beloof de etherland, waar een antwoord is op alle vragen. Hoe dat beloof de land er uit ziet weet niemand. Ook ridder Bot niet. Maar idyl lisch moet het er wel zijn. Meneer (KRO) Van Doorn deelt er met gulle hand aan iedereen het recht op antwoord uit. Meneer (R.E.M.) Brandei zingt uit volle borst „Ferme jongens, stoere knapen" en hengelt met een flin ke T.R.O.S. in een zendkanaal. Meneer (A.V.R.O.) Slotemaker heeft eindelijk zijn nieuwe „ima ge" gevonden en voert met milde hand zijn laatste luistervinken, terwijl mevrouw (V.V.D.) Van So meren enkele lieflijke reclame teksten ten gehore brengt. De open-bestellers gaan af en aan, de nieuwe radio- en tv-netten wapperen vrolijk in de frisse wind en tante Pos breit tevre den aan haar centrale antenne systeem: elke dag een steekje is een C.A.S.-je in het jaar. Wegwijzers Ridder Bot volgt een weg zonder wegwijzers. Zal hij zijn doel ooit ha len? Voor zijn vertrek heeft een van zijn schildknapen hem een land kaart in handen gedrukt. Het is een vreemde kaart'; een blauwdruk, die door de dikke mist bleek en ondui delijk is geworden. Mensen, die het goed met Bot meenden riepen nog: „Niet doen Bot. Deze kaart leidt tot niets". Maar Bot wilde er niet van horen. Dapper ging hij op weg, moe deloos nagestaard door de pacifi- ceerders van Wassenaar, zy hadden de beste' landkaart alle valkuüen stonden er duidelyk op aangegeven. Maar dat zal pas ontdekt worden als Bot in de omroepmist is verdwaald. Om de beeldspraak nu maar te laten varen: minister Bot heeft zich gruwelijk in de nesten gewerkt. Het staat vrywel vast, dat hy het inte rim-rapport van de pacificatie-com missie voor reclame in de televisie van tafel heeft geveegd. Maar daar mee ook de kans op een politiek aan vaardbaar compromis. in het ge- Obdam, ter grootte van on geveer 30.000 hectare. Het gebied om vat 27 gemeenten ten noorden en ten oosten van Alkmaar. Gulf heeft bezwa ren bij Gedeputeerde Staten Ingediend, tegen de aanvragen voor het gebied Alkmaar, die de N.A.M. ln de maand augustus bij het provinciaal bestuur heeft ingediend. Franse aanvraag De N.V. Petro land heeft een concessie-aanvraag In gediend bij de provinciale griffie 1-Holland proefborln- heeft deze week naby het dorp Kimswerd vlakbij Harllngen op voorraad heeft de N.V. "bij Slootdorp op een diepte van 1900 meter aardgas aangeboord. BUITENLAND Schadevergoeding Indonesië heeft beloofd de schade te vergoeden die be togers dezer dagen hebben aangericht ln bibliotheken van de Amerikaanse voorlichtingsdienst ln Soerabaja en Djakarta. Dit ls meegedeeld door de Amerikaanse ambassadeur, Howard Jones, die gisteren met president Soe- karno heeft gesproken. De president beloofde Amerikaanse staatsburgers en eigendommen in bescherming te zullen nemen. De schade wordt op 36.000 dol lar geschat. Wilson naar Bonn In Londen zo wel als ln Bonn is gisteren officieel bekendgemaakt dat premier Wilson van RE Plannetje In Den Haag raakt men er al lengs van overtuigd, dat het kabi net Marijnen het tv-reclame-vraag stuk niet zal kunnen oplossen. De liberale en christclyke-historische ministers in 't kabinet zijn tegen de oplossing van de pacificatiecommis sie. Toch is deze oplossing de enige, in het parlement een meerder heid zal kunnen behalen. Daarom zal alleen een andere regeringscombina tie de voorstellen kunnen realiseren. Deze veronderstelling ligt nog hele maal in de speculatieve sfeer, maar zy kon binnenkort wel eens werke- lykheid worden. Een paar dagen voor Kerstmis komt minister Bot met zyn begroting in de Tweede Kamer en het zal hem niet makkelyk wor den gemaakt- Er hangt bovendien een motie in de lucht, die na aanneming dooi de Kamer de minister zal dwingen om voor 1 maart volgend jaar klare wyn te schenken. Misschien kan de minister dat niet. Dan moet de minister gaan. Misschien kan ook nieuwe minister in hetzelfde ka binet het niet. Dan moet het kabi net gaan. De omroepsituatie is ex plosief geworden. De omroepen ver liezen dagelyks leden en wensen ver andering. Het adventerende be drijfsleven zal straks zonder R.E.M. door het leven moeten en wenst dus andere advertentiemogelykheden. Combinatie van beide wensen is mo gelijk. Maar de minister, die haar zc-ekt, moet met de goede gids op weg gaan. bloeddruk steeg snel. Hij pakte zyn :n beende met grote stappen uit de vergaderzaal. Een vriendelyk ka- irhd ging hem achterna om van zyn'eigen spreektyd iets aan te bie den, maar de admiraal was al weg. Hij kwam die dag en de volgen de dag niet meer terug. Soms zyn politici heel gewone mensen Mr. Bot heeft nooit serieus gerea geerd op de merites van dit rap port. Maar hy is wel met een gen plannetje gekomen, dat in geen enkele opzicht aanknoopt by het door hem zelf gevraagde interim advies. Het advies heeft een aantal verstandige gedachten. Het geeft een oplossing voor de verdeling reclame en de kykgelden. Het stelt een scheiding voor van advertentie exploitatie en andere omroepactivitei ten en houdt de ether open voor nieuwe gegadigden. Dikwyls wordt gedacht, dat het rapport in dit op zicht alleen zal leiden tot inkom stenverruiming van de bestaande omroepen, maar in het rapport staat overduideiyk dat ook andere dan de bestaande omroeporganisaties mee kunnen doen. Slechts één kritische opmerking heeft de minister tot nu toe aan het rapport gewyd. Een voor- bencud ten aanzien van de adverten tieexploitatie door de pers. Laat de minister dan niet vergeten, dat de pers nooit om deze exploitatie heeft gevraagd, maar dat zy haar is toegeschoren door de omroepen. Het staat allemaal heel duideluk in het I advies. Geen coördinatie Zijn de omroepzorgen wellicht te kenend voor het gebrek aan daad kracht van het kabinet, de verhou ding tussen minister Andriessen (Economische Zaken) en minister Veldkamp (Sociale Zaken) is teke nend voor het gebrek aan coördinatie. Op dezelfde avond, waarop mi nister Andriessen de Tweede Ka mer vertelde, dat de Nederlandse economie nog niet gezond is en de lonen daarop volgend jaar kort gehouden moeten worden, zat colle ga Veldkamp te broeden op looncompromis, dat niet te rymen viel met de somberder taal van collega. Het gaat er op lyken, dat de ministers af en toe wat zeggen, De ingangsdatum van de belasting verlaging werd ook na een langdurig kan wel kan niet kan wel discussie vastgesteld op 1 juli vol gend jaar. De collegegelden werden in de miljoenennota met veel fan fare verhoogd en zomaar ineens minister Witteveen weten, dat hoging best verruild kon worden iets anders. „Paniekvoetbal" zou men zoals in de sport noemen. Boze admiraal Admiraal Moorman is boos. In de commissievergadering van Buiten landse Zaken zat hy met luider stem men allerlei belangrijke dingen te betogen over het „emmellef", toen de voorzitter hem onderbrak met waarschuwing, dat hy ai acht r nuten had gesproken. „Niet wa vyf minuten", zei de admiraal. Zyn medpleden begonnen to grinniken. Een beetje hard zelfs. Het hoofd van de admiraal werd steeds roder. Zyn Grapjes Tot slot de kamergrappen van de Minister Luns tot het kamerlid Westerterp: „Meneer wetsontwerp". Staatssecretaris Diepenhorst tot de voorzitter: „Meneer, de voorvader". Kamerlid Van Son over zichzelf en anderen: „Politici maken problemen, ze zelf weer moeten oplossen". Tony van Leeuw* Iwo ACHT wedstrijd^ J iebt uit GVAV-doefe (Van onze correspondent) la™ De doelman van GVAV, Tonjjetii Leeuwen, ls door de KNVB-sjitst commissie geschorst voor acht fern streden, zes wedstrijden voor- z< gebeurde ln de bekerwedstrijdal Ahead—GVAV plus de twee ie g waardelijke, welke hem nog yoeg i.v.m. zyn optreden in de compefen wedstryd MVVGVAV. Van Ifen wen zal morgen in het doel kt i Feyenoord worden vervangen ^ar< Jaap Schipper, zoon van wijle^sc bekende scheldsreohter Klaas Sfor< Hogewoerd 175: Dlenstlezing Jeho vah's Getuigen. 8 uur n.m. Fontine Ver. Touwfabrieken Zijldljk (Leiderdorp)Postdul vententoonstel ling „D Rijnklievers", 7 tot 10 u. nm. Maria Gijzensteeg: Receptie 40-Jarlg bestaan „De Zanger". 3-4 uur n.m. ZONDAG Café De Grot (Oude Singel 2): Vogelshow Avibus. 10 uur v.m.8 uur Dr. Van Voorthuysenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Gebouw Prediker: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. zyistra. 10 u. vm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur n.m Openbare lezing: 3 uur n.m. Kantine Ver. Touwfabrieken Zijldljk (Leiderdorp)Postdulvententoonstel- ling „De Rijnklievers", 10 u vm tot 5 Stadsgehoorzaal: Byzonder kerke- werk herv. gemeente. 10.30 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus •Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Gravensteen: Ver. voor Internat. Rechtsorde. Spr. prof. dr. B. Landheer ove>- „Pugwash movement". 8 uur n.m. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur n.m. Schouwburg: R.-K. Toneelgroep „De Gastspelers". Opv. van „Stoepkind". Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Ons Centrum (Hooigracht 84)Hum. Verbond. Kennismaking met nieuwe leden. 8 uur n.m. Rest. Van der Heyden: Lunchbljeen- kon.st Ned. Maatschappy voor Nijver heid en Handel. Spr. dhr. H. A. Frank over „Industrieel marktonderzoek", Universiteit (filmzaal): K. en O. „Iwan de verschrikkeiyke". 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Leidsche Chr. Besturenbond. Afscheid W. Veerman 8 uur n.m. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- wijk. 7.30-10 uur nm. Geref. Jeugdhuis: Kon. Ned. Mij. Universiteit: Centre culturel francais de Leyde. Spr. J. M. Charensol over de Kathedraal van Chartres. 8 uur nm. DONDERDAG Gerecht 10: K. en O. Kersl maken o.l.v. C. Krlest. 8 Hogewoerd 175Dlenstvergai in Jehovah's Getuigen. 7.25 Stadhuis: Behandeling gemeei grotlng. 2 en 7.30 uur n. BIOSCOPEN Trianon„Schynhuweiyk" i 9.15 zond. 2.l5,tosl 9.15 i „Eddy ln de olie". 2.30, 7.15 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Les amants". 18 Jr. Luxor: „Alleman". A.l. Dag. 2.30,be 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 enU, Atlantis^ 18 jr.^i Astra-tlieater vrijdag- en zaterdagavo: ter". Zondag-, dinsdag avond „Capt. Newman", gorv Peck. Zondag- e middag „Wraak van de woudlop TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur 1-4 uur. Werkd. 10-5 uur; zond. 1-i (t/ro 14 december). Legermuseum Pesthuislaan) Tentoonstelling Jan Makkes. 10 v.m.—10 uur nm. (tot 25 decen „De Ruif" (Janvossensteeg 59) toonstelling Hans Götze 12-8 uui vrijdag, zaterdag en zondag 12 u middernacht (tot 24 december). Rijksmuseum voor Volkenk dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkeni (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 'i dags 13-17 uur. P'iksmuseum van Oudheden: Uil. 10-5 uur: zond 1-5 uur. Ryksmuaeum voor de geschil aer natuurwetenschappen: Dag Avond- en nachtdienst der apott Geopend voor spoedeisende gefl Ce traal Apotheek, Breestraat 7' 20552. Apotheek R. van Breest lenburg et Leiderdorp is geopei Oegstgeestse Apotheek is op i 12 december gesloten van 8 u 24 uur. Apotheek Voorschoten zondag 12 december gesloten van tot maandagm 'lantage 1 Gaasbeek. Hogewoerd 138, Jansen. Rijnsburgerweg 29b. tel, Van Alphen, Noordelndeplein 2s 22268; Meel, Thorbeckestr. 5, tel. Te Ocgstgeest de dok Walchren, tel. 52130 en v. Vries, tel. 51321. BI) geen gehoor van an huisal]

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2