Landsteinerplaquette resp. penning voor 231 donors Leidse schooljeugd zwom voor diploma êl sigaren uitzonderlijk goed! Donderdag 10 december 1964 Tweede blad no. 31438 In de aula van het Acad. Zieken- I sen, D. A. v. Driest jr., mevr. A. M. Iiuis heeft de voorzitter van de afde- j W. v. d. Luit-Hakker, H. Massee, ling Leiden en omstreken van het j mej. J. W. Versteeg, W. C. Volle- Roode Kruis, prof. dr. P. J. J bregt, J. Ohr. Zandvliet; Oud Ade: Gaillard, gisteravond aan 231 donors T3n de Bloedtransfusiedienst de landsteinerplaquette, resp. penning uitgereikt. De plaquette (20 maal bloed ge- ;n) werd ter hand gesteld aan; Ter Aar: A. v. Dam; Oud Ade: G. Reurings; Hazerswoude: mevr. G. de Graaf-v. Es; Hoofddorp: oevr. C. Kranenburg-Groot, S. Brou wer, W. Engberts, J. N. v. d. Geest, nevr. A. A. F. de Groot-Friesema, mum c. Hendriks, mevr. A. Hooijer-v. Ek, H iï p. G. Kikkert, E. A. v. Latum, G. J. I M. Noordman, C. Sohellevis, J. M. H. Zandwijk te Leiden; Lisse: P. v. 'rooijen; Noordwyk: J. G. Heems- erk, Th. de Ridder, L. v. Werkho- yen; Oegstgeest: G. F. P. M. Staats; '<T Jaasenheim: J. Barmhoom, A. W. •^Bloni, P. Th. Elsgeest; Voorhout:,F. d. Geer, Mej. J. G. de Groot, C. d. Nieuwendijk; Voorschoten: P. >éron, C. v. Leeuwen, A. Radder; loeterwoude: C. J. Berg, J. M. Tijs in. De Landsteinerpenning (5 maal iloed geven) ontvingen: Aalsmeer: A. Middelkoop, D. Vreeken; Ter kar: C. M. M. Kelder, J. H. Sassen; ^bbenes: H. P. Baas; Alphen aan len Rün: A. Bell, C. G. v. d. Bosch, d. Graaff, mej. B. J. Hyink, nevr. C. H. Kikkert-Segaar, C .v. d. rteent, mevr. K .C. v. Oostrom-de Togel. M. Willemsteijn; Leimuiden Bilderdam)G. de Vos; Boskoop: nevr. J. M. Korver-NieuwesteegP. I. M. Korver; Den Haag: M. Noor- [ervlietHaarlemmermeer: mej. J. Sdhijff, mevr. J. H. Schijff-Kinkel; lazerswoude: J. Fasel, mej. J. Th. Jflholtes, L. A. Verhorik, J. W. Wind- lorst; Katwijk: F. de Best, A. Goe- ree, H. Guijt, mej. S. M. Haasnoot, C. Jonker, L. Kruijt, A. Meirink, H. Mol, D. B. de Mooij, mej. S. Ouwe- .hand, C. C. v. d. Plas, J. Vooijs; Lei den: H. A. Aardoom, mej. A. M. R. Bakker, C. Bavelaar, mevr. C. E. v. d. Berg-Hassing, P. Beumer, mej. L. N. Bodry, A. J. Boomgaardt, 6. Brouwer, mevr. L. H. E. Buis- Burzlaff, mej. P. Cossee, H. J. Doele- man, mej. M. A. C. v. Drimmelen, A. H. M. Duparc, W. F. Dutilh, mej. A. G. Duijster, mevr. M. B. Feld- brugge-Lawlor, A. H. Guldemond, I,z^meJ. J. M. Th. Hartwijk, mevr. C. A. v. Hees, P. L. Hermans, A. Kersten, a A. Kientz, F. C. M. Kleinhans, D. iKuil jr., E. M. Kwadijk, J. Labordus, F. de Lange, H. Langendoen, P. Lan- N. H. v. Leeuwen, H. C. Lems, H. C. v. Linden, mej. J. de Meij, M. J. A. Neuteboom-Benoenuti, 2lmevr. A. Nieuwenburg-v. d. Adel. A. joiwlee, J. Pit, H. Plokker, P. J. v. d. 2,31 Pot, M. J. du Prie, mej. C. C. Ro- 7 e;denburg, J. Roman, mej. C. P. Reub, imej. Th. M. Rijkelijkhuizen, J. Rijs- 7 «bergen, P. J. Schoonheim jr., H. G. 9,1'S. Siemers, P. J. Singerling, A. Th. J. Sistermans, mej. C. W. v. d. Steen, l||j. v. Steenwijk, mevr. A. Stolwijk- Voordouw, B. Strijbos, H .J. Tege- T-^laar, J. v. Veen, M. Verlind, mej. H. r H. C. Verduijn, H. de Vries, mevr. da. A. J. Walonker-v. Wensen, C. v. d. •hw Wateren, G. B. M. Wehry, P. Wes- da| terhoven, J. A .WiHinge, mej. C. J. J. de Witt Wijnen, F. J. v. Wouden- r»*j berg, mevr. H. Zanoli-Ouwerkerk, Th. J. Zwartjes; Leiderdorp: F. Dor- landt, D. den Hollander, mej. A. W. mlC. M. Stuifzand, mej. G. J. M. Stuif zand; Leimuiden: mej. E. C. de E. v. Velzen; Lisse: P. J. M. uu v. d. Aart, mevr. J. E. Stuifbergen- Broekkamp; Noordwijk: mej. H. J. A. Mj v. d. Berg, B. J. H. Blom, C. Hor- ■4 I dijk, mevr. H. Hordijk-Kleijwegt, P. Hordijk, mevr. J. v. d. Plas-Schreurs, "tl mevr. A. Smit-v. d. Plug, J. Spaan- derman, W. H. v. d. Zalm; Noord- wjjkerhout: mej. B. G. B. Duiven- voorden, Th. H. Duivenvoorden, E. L. to Keijzer, J. J. Kortekaas, J. J. Rot teveel, mej. C. W. Warmenhoven, K. J. Warmenhoven; Oegstgeest: mevr. M. Brouwer-van Dijk, W. B. Dries- indl Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG Officiële publikaties Burgemeester Lelden brengen dat zy hebben besloten: 1. het kruispunt De Sltterlaan - 't Hoffstraat - Franchimontlaan i te wijzen als voorrangskrulsiRg, i dien verstande, dat het verkeer de Van 't Hoffstraat en de Franchi montlaan voorrang moet verlenen het verkeer op de De Sltterlaan; i stopverbod vast te stellen Zoeterwoudseweg w afstand _.i vanaf"de Vijf Meilaan. de zijde der onevenhuisnummers; teur vna de Rijkswaterstaat ln Zuid Holland, aan de door de minister Verkeer en Waterstaat aangewezen enlglngen behartiging van verkeers- belangen ten doel hebbende en aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, mej. C. E. v. d. Geest, J. Geest; Roelofarendsveen: mej. A. M. Klein. E. L. J. Koek, mevr. C. M. v. Meer-CasteleinRynsburg: A. v. d. Gugten. H. G. PaardekooperRÜP- wetering: mevr. J. Th. M. Schrijvers- Hogenboom; Sassenheim: W. I. v. d. Abeele, B. C. M. v. d. Hoorn, mevr. Karremans-v. Zoen, A. Knetsoh, M. H. Lange veld, C. v. Leeuwen, A. A. M. ter Meer, J. A. Moerkens, P. Rozenbroek, P. J. C. v. Rijn, C. M. Schmidt, H. M. C. Schra- nevr. N. v. d. Stel-Natefjl, E. Q. d. Togt, J. F. v. Vliet, P. Vos; Valkenburg: mej. B. J. Barnhoorn, mej. N. B. Barnhoorn, C. Y. Meurs, mej. D. Postmus, mej. M. Postmus, G. J. Varkevisser; Voorburg: mej. J. M. Alkemade; Voorhout: mevr. Th. M. Deutekom-Rodewijk, mevr. H. P. Hoek-Koek, mej. G. M. Th. v. d. Klugt, J. A. IJsselmuiden, S. Rewijk, mej. M. C. Welboren, M. L. v. d. Werf; Voorschoten: A. G. G. v. Beek, N. Th. M. v. d. Hulst, H. Th. M. Koek, M. v. Leeuwen, C. Rijsdam, G. Stammers, N. Th. v. Wissen; War mond: S. A. Bruijns, J. H. F. v. Dam, P. J. M. Schavemaiker, A. A. v. Well; Wassenaar: P. F. J. Hogedoorn, mej. N. Klaasen, A. v. Maren, G. B. C. Ruigrok van de Werve, W. A. Wen- neker; Wou brugge: J. Boerefijn; Ze venhoven: J. H. Vink; Zoetermeer: mevr. G. W. Killesteijn-Bron, J. Ro- zenboom; Zoeterwoude: mevr. W. J. v. d. Drift-Hilgersom, mevr. C. Huls bos-v. d. Loo, mevr. N. Schenkeveld- v. Wilsum, J. C. Th. Turk, G. Veld- huijzen, B. J. Wesselingh. Tijdens deze avond werden twee op het werk toepasselijke Rode Kruis- films vertoond. Advertentie In de Overdekte hebben wederom vele Leidse scholieren gezwommen voor het behalen van het A, dan wel B-diploma. Van de school Lusbhoflaan (hoofd de heer Meijer) behaalden het di ploma A: Tineke Boot, Ria Brandt, Coby van Egmond, Janny Deyn, Lies- beth Deyn, Truusje v. d. Wiel, Daan Jansen, Henny van Tongeren, Koos Ravensbergen, Henk-Jan Vermeulen, Joop Koolmoes, Hans Mieremet School Haarlemmerstraat 240 (Hr. Hurts) diploma A: Corrie de la Rle, Alice Wijdeveld, Cobde Hoeks, Henny Geuken, Suus Stouten, Margret Stou ten, Tineke de Kier, Lenie Jansen, Corry Rijnsburger, Alle Engel, Anja Schlagwein, Wim Witteman, Ger van Eijgen, Ronnie Koenen. Diploma B: Wim van Pubten, Flip Stouten, Aad Gaasbeek, Hans Jansen, Henk Smit, Hans Nolkes, Henk Gorree, Lena van Pubten, Ans Goerree. School Oosterstraat (Hr. de Jonge) diploma A: Alie Gressie, Lla Boek kooi, Betty Boekkooi, Nelly Heems kerk, Hans Dubbelaar, Frans Geen jaar, Nico Boekkooi, Andries Serdijn, Mart Guldemond. Diploma B: Jan- neke Houten. School Plantsoen (Hr. Huigens) diploma A: John Bink. School Oaeciliastraat (Hr. Rotte veel) diploma A: Harry v. d. Blom, Ton van Haasteren, Hans Smidt, Kluuk Walenkamp, Klaas Zandvliet, Humphry Pa/btiwaal. Diploma B: Peter Hoogeboom, Wim Koetsier, Dick de Krom. School Os- en Paardenlaan (Hr. Lippits) dipQoma A: Tonny v. d. Weijden, Jan van Kralingen, Cokkie Pet, Hans Jansen. Diploma B: Harry Devilee, Martien Stolwijk, Kees v. d. Steijn, Frans Klein. School Noordeinde 40 (Hr. Ipen- burg) diploma A: Bram Buntsma, Arie Wansink, Huib Prins. Lucas Koenen, Evert Volkers, Martien Hel- vensteijn, Jan Berk, Jos Lantarok. School Noordeinde 1 (Hr. Prévo) diploma A: Mieke Zwart, Cladia Dijkstra, Karin van Olden, Ria Hol vast, Christina de Baan, Jacqueliene Somerwil, Arnoud Rikkers, Willem Zwart, Dietert Vos, Robert van Praag, Wouter van Berge Henegou- Jurco Planjer, Melchior Groen, Henk van Gelder, Arnold v. d .Valk, Garmt Arbouw, Steven Witkam, Alexander de Graaff, Jaap den Haan, Albert Wolthuis. Diploma B: Lex de Roo, Jeroen Haak. School Zuidsingel (Hr. Beökma) diploma A: Marry Spring in 't Veld, Lenie v. d. Burg, Greetje Pauw, Lenie Schroef, David v. d. Burg. Diploma B: Anneke Boom, Fiene Blansjaar, Marry Smit, Jan Kokkedee, Henk Helversteijn, Jan van Rijn. School Lusthoflaan (Hr. Kraaije- vanger) diploma A: Mieke Roelofs, José Mathot, Tinke van Zegelen, An neke Freeriks, Els Frankhuizen, Dia na de Haas, Henny Singeling, He- leen v. d. Zon, Dia Meyers, Tineke Biever, Netty v. d. Burg, Cöbie Pel grim. Scfhool Aalmarkt (Hr. Muls) diplo ma A: Tilly Hoogeveen, Marian Nieuwenhuis, Annemieke Neuteboom, Annie Griensveen, Nelleke Wilbrink, Nicolien Moonen, Karin Gortzak, Anneke Singeling, Wijnand Serdijn, Floor Bosch, Wim Eradus, Kees Christiaanse, Herman Bavelaar, Han Palm, John Humme, Flip van Wei zen, Tom Brinks, Frits Sohöler, Fred dy Strik, Piet Burggraaf, Gert-Jan Neuteboom. Diploma B: Piet Eradus. School Pelikaanstraat (mej. Bon net) diploma ARia Humme, Harriët Kop, Lies Borst, Elly v. d. Ploeg, Tiny Molenaar, Rieneke van Kins, Gerda van Goozen, Yvonne van Gent, Trees Borst, Tiny Oudshoorn, Lonie v. d. Laan, Netty Houps, Lia van Tongeren, Lucia Vogelenzang, Lenie Boot, Henny van Marwijk, Lida van Velde, Erma Langezaal, Annemarie Neijman, Yvonne van Kesteren, Sjaantje Stouten, Tineke Bonnet. Di ploma B: Luoia Vogelenzang, Nancy Wasoh, Janny Laurier, Tiny Bak ker, Ineke de Boer, Loes v. d. Hoe ven, Nelly v. d. Heijden, Berna Kers hof. Kitselaar, Geeske Jansen, Marijke Post, Nelly v. d. Voort, Nelly Steijn, Mieke Smit, Thea Ludlage, José Devilee, Annette Tebarts, Ma rijke Knappers, Toosje v. d. Meij, Nelly Möllers, Rieki Hogenboom, Thea van Geest, Atie Kriek, Caeci- lia Friedhoff, Marian Beekema, Ma rijke Pouw, Beppie Langerak. Diplo ma B: Joke de Kier, Ria Koetsier, Atie Moot, Marian Wisse, Jacquelien Hoogervorst, Nel v. d. Meijden. School Hooglandse Kerkgracht (Hr. Zuiderveld) diploma A: Sonja Ba velaar, Cora Bekooy, Betty Buys, Le- ny van Haarlem, Dineke Knevel, Ria Serdijn, Ingrid Honders, Anneke Schlagwein, Corry Noppe, Jos Mul der, Henk Keijzer, Hans de Ru, Her man den Heeten, Karei v. d. Mefj, Kees Hermsen, Peter de Roode. Peter Ouwerkerk, Freek de Bree, Sjaak Lol de Beer, W. P. Nauta, Pieter Vlasveld, Robbie Karstens, Eddy raarts, Ad Meester. Diploma B Dolf Dongelmans, Ronny v. d. Meij, Gerard Abrahams, Johan Schoon er- woerd, Dirk v. d. Haven. School Middelstegracht (Hr. Reyer- se) diploma A: Willy van Rossum, Janny Kramer, Janny van Rossum, Peter Vermeer. Diploma B: Suze Gubler. School Rapenburg (Hr. v. d. Neut) diploma A: Loes van Nierop, Frans Bruines, Jan Snijders, André v. d. Werff, Arthur van Eigen, Sjaak v. d. Zwet, Kees van Weeren. Diploma B: Olga van Velzen. Ellen Lemaire, Arie Seger, Peter Hoogervorst, Ted Koele- Bernard Duin, Piet Hijdra, Ton Vreeburg, Henk Poke. Ton Rutgrink, Nico van Kesteren, Rob Vink. School Maresingel (Hr. van Zon neveld) diploma A: Olga Haak, Anja Bavelaar, Silvia v. d. Huizen. School Langebrug (Mej. Oost veen) diploma A: Vera van Leeuwen, Jean Anceaux, Arie van 't Kuijk, Hans Waveren, Jan Pet, Ronny de Jong, Jaap Glasbergen, John de Waal. Diploma B: Frans Spieren burg, Roel Jan van As, Rienus Ha- geman. School Breesbraat (Hr. Hettinga) diploma A: Jan Hoogeboom, Conny d. Haak, Henk van Vliet, Wijnand de la Rie, Fred Hooien, Hans v. d. Voort, Arie van Vooren, Pieter van Berge Henegouwen. Diploma B: Kees Haasteren, Sjaak v. d. Paauw Kraan. School Oude Vest (Hr. de Graaf) diploma A: Paula v. d. Hoeven, Lla Remans, Cora Schouten, Kees Keere- Hans Smit, Ben Mertens, Nico Windhorst, Martin Slagwein, Greet je Schreuder. Diploma B: Willy Pe tiet, Elly Bekooy, Nelly Smit, Nelly Baivelaar, Francien Dubbelaar. School Boommarkt (Hr. van Ei sen) diploma A: Jan Ubink, Kees PROMOTIES Aan de Leidse Universiteit is gepro moveerd tot doctor in de geneeskun de. De heer C. C. S. M. Wijffels, chi rurg, geboren te Waspik en thans nende te Tilburg, op een proefschrift getiteld ,De Chirurgische Behande ling van Chronische constrictieve pe ricarditis". Promotor was prof. dr. A. G. Brom. De heer W. Zwanenburg, geboren te Pematang Siantar en thans wo nende te Oegstgeest, werd gepromo veerd tot doctor in de letteren op proefschrift getiteld 'Recherches sur la prosodie de la phrase Franqaise". De promotoren waren prof. dr. L. Ku- kenheim en prof. dr. E. M. Uhlenbeck. De heer H. Hartman, geboren te Oude Tonge en thans wonende te Leiden, werd gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift ge titeld „Fonocardiografie en polscur ven in het bijzonder bij aortastenose". Promotor was prof. dr. H. A. Snellen. Deze promotie geschiedde cum laude. De heer J. van Leeuwen, geboren te Leiden en thans wonende te Den Haag, werd gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld „Pindarus' tweede olympische ode (Inleiding, tekst met vertaling en commentaar, analyse)". De promotor was prof. dr. B. A. van Groningen, Huisvrouwen zijn nog steeds bezorgd over vuilnisbakken De Leidse huisvrouwen maken zich nog steeds ongerust over de regeling, die het gemeentebestuur onlangs heeft getroffen voor het ledigen van de vuilnisbakken. Dat bleek gister middag op een ledenvergadering van de afdeling Leiden van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen in de Stadsgehoorzaal. De bezwaren van de huisvrouwen zijn bekend: invali de, werkende en zwangere vrouwen kunnen de vuilnisbak niet op het bel- signaal van de reinigingsdienst bui ten zetten als er geen hulp aanwe zig is. Het bestuur van de Vereniging van Huisvrouwen is over deze zaak, in samenwerking met andere Leidse huisvrouwenorganisaties in contact getreden met de gemeente. Gezamen lijk wil men proberen een oplossing te vinden. Mevrouw dr. E. A. Franken-Du parc vertelde de dames een en ander over haar bezoeken aan de vluchte lingenkampen in Oostenrijk. Zij lichtte haar verhaal toe met dia's, die een duidelijk beeld gaven van de toe standen in deze vluchtelingenkam pen. De huisvrouwen vormen op het ogenblik groepjes, die zich bezig hou den met de bestudering van bepaal de onderwerpen, zoals de winkelslui ting, de seksuele voorlichting en het standpunt ten opzichte van het lid maatschap van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. Er werd tijdens de bespreking van de wen sen van de leden nogal wat naar voren gebracht. Vele dames wisten nog leuke plaatsen om eens een ex cursie te organiseren. Andere dames waren van oordeel, dat in de „boekencirkel" van de Ver eniging ook eens „onkuise boeken" de orde moesten komen. Na de pauze werd een foto-quiz gehouden. Het ministerie van Defe heeft voor enkele dagen per jaar particuliere terreinen gehuurd voor militaire oefeningen om Lezingen van dr. Kampman in Parijs Als onderdeel van net win terpro gramma van de „services culturels' van de Nederlandse ambassade te Parijs, heeft dr. A. A. Kampman, directeur van het Nederlands Insti tuut voor het Nabije Oosten te Lei den en curator van het Nederlands Historisch Archaeologisch Instituut te Istanbul, een tweetal lezingen het Institut Neerlandais te Parys gehouden over zijn architectuur-on derzoekingen in Russisch Turkestan. Voor deze lezingen, die met door de spreker in de Sow jet-Unie vaardigde kleurendia's werden geïl lustreerd, bestond van de zijde van het Parijse publiek een zo grote be langstelling, dat er vele honderden personen moesten worden teleurge steld en dat dr. Kampman zyn voor drachten voor stampvolle zalen heeft gehouden. De spreker werd aan het auditorium voorgesteld door de be kende Franse archaeoloog prof. dr. André Parrot, hoofdconservator aan het Louvre. Academische examens Aan de Leidse Universiteit slaagden oor de volgende examens: kandi- daatsex, Franse taal- en letterkunde mevr. J. M. v. Harreveldde Bruyn (Leiden) en de heer H. J. M. Mulder (Rotterdam)kand. Nederlandse taal- en letterkunde de heer Th. C. J. Verkley (Sassenheim); doet. Duitse taal- en letterkunde de heer F. G. van Loon (Rijswijk Z-H). Geef uw lievelingsvogel het beste uls verpakte vogelvoeierel Lubben, Siem Broekhuijzen, Theo Olsbhoorn, Jan Verhagen. Ronny Kerkhof, Joop de Groot, Siem Glas, Flip Verhoeven, Peter Berg, Ton Kloet, Rob Boogert, Klenie Verwey. Diploma B: Jan Rooyakkers, Harry Heijdema, Rob Buijing, Loek Jansen. School Noordeinde 40 (Hr. v. d. Rovaart) diploma A: Nico v. d. Ent, Bert Bergman, Rudy Zwart, Hans de Haan. School Levendaal (Zr. Miriam) di ploma A: Cobie van Velzen, Moni que Bruggeling, Ohinnie Wetting, Ol ga Rijnsburger, Marian Bronmeyer, ïs Rodenburg, Antoinette ten Broek, Thelma v. d. Drift, Tineke Koppeschaar, Tjeerd Soheffer, Wim Dieben, Harry v. d. Heijden, Sjaak Onderwater, Erik Sohutz, Richard Huisman. Diploma B: Niels Uni, Gé Fits, Pieter van Ulden, Harry Schlatmann, Lizette v. d. Oudenho- Annemarie Carree, Annelies Steijn, Ria Bouwman, Els Schoon- water. FOTOWEDSTRIJD BIJ LUSTRUM VAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT Bezoeken aan de laboratorium mogelijk Zoals reeds in het kort vermeld zal tjjdens het Universitaire lustrum in juli as. ter viering van het 390 jarig bestaan van de Leidse Uni versiteit ook een foto-expositie wor den gehouden, die de verbondenheid tussen stad en Universiteit enerzijds wil symboliseren en anderzijds ver sterken. Het materiaal voor deze ex positie moet komen uit een foto wedstrijd, waaraan iedereen, die in Leiden of Oegstgeest woont of werkt, kan deelnemen. De bedoeling is, in deze foto's Leiden als Universiteits stad uit te beelden, hetgeen vanzelf sprekend op zeer vele wijzen kan geschieden. Om echter de mogelijkheden tot :n dergelijke uitbeelding te ver groten, worden -voor de burgerij be zoeken aan Universitaire laboratoria andere instellingen georganiseerd door de secretaris van de Universi taire Lustrumcommissie, de heer P. L. Offerhaus. Tijdens deze bezoeken kunnen desgewenst foto's worden ge maakt en ook films worden opgeno men. Een selectie uit de ingezonden foto's zal in de laatste helft van juni en de eerste week van juli it> het Academiegebouw te bezichtigen zijn, de eventuele films zullen op een nog nader vast te stellen avond ge draaid worden. Alle materiaal dient voor 1 juli as. te zijn opgezonden Het is de bedoeling, dat een jury van vijf hoogleraren zal beslissen, welke foto's (uitsluitend zwart-wit) en films waard zijn, geexposeerd en vertoond te worden. Daarna zal het publiek tydens de tentoonstelling kunnen uitmaken, welke foto's be kroond dienen te worden met een van de vele prijzen, die men zich min of meer op Universitair terrein voorstelt, zoals een bezoek aan Dwingelo, excursies op wetenschap pelijk terrein, gratis college volgen en dergelijke. Naast deze tentoonstelling, de eer ste van deze aard in Leiden, wordt een expositie gehouden van foto's op strikt wetenschappelijk gebied, die tonen dat ook hier schoonheid van velerlei aard te vinden ls. Tentoonstelling „Vogelvrienden" De vogelvereniging „De Leidse Vo gelvrienden", waarbij ongeveer 95 vogelliefhebbers uit Leiden en om liggende plaatsen (Oegstgeest, Zoe terwoude en Voorschoten) zijn aan gesloten, houdt a.s. zaterdag, 12 de cember en zondag, 13 december haar jaarlijkse tentoonstelling. Deze tentoonstelling, waarvor on geveer 450 zangkanaries, kleurkana- ries, parkieten en vele soorten tro pische vogels zijn ingeschreven, zal worden gehouden ln het R.K. Bonds- gebouw aan de Leidseweg (no 100) in Voorschoten. De vogelexpo sitie wordt zaterdagmorgen om tien uur geopend. „Met verlicht hart" naar Stadsgehoorzaal Onder het motto „Met verlicht hart" wordt in het kader van het bijzondere kerkewerk zondag een bij eenkomst in de Stadsgehoorzaal ge houden onder leiding van dr. P. L. Schoonheim en zyn medewerkers. Er wordt een afwisselend program ma van zang, muziek en film ge bracht. De morgenbijeenkomst be gint om half elf en eindigt om 12 uur. 's Middags duurt het program ma van 1.30 uur tot 3.30 uur. Nieuwe directeuren bij N.E.M. In een bijzondere aandeelhouders vergadering van de Nederlandsche Electrolasch Maatschappij werd de heer H. Hofman uit Wassenaar be noemd tot commissaris van het be drijf. De heer Hofman, die per 1 januari zijn functie zal gaan ver vullen was tot nu toe directeur van de N.E.M. In dezelfde vergadering werden twee nieuwe directeuren be noemd: de heer P. S. Stokman en ir. J. H. Dickhoff, beiden reeds als adjunt-directeur aan de N.E.M. verbonden. Alle benoemingen ge schiedden bij acclamatie. doende de recreatiegebieden te I kenswaard, waar de eerste ,,par- ontzien. Tanks in actie tussen \ticuliere" oefening werd gehott boerderijen in de buurt van Val~den. GOUDEN MEDAILLE VOOR ADJUDANT G. J. OSSEWAARDE Voor het front van de troep Is hedenochtend op het terrein van de Doelenkazerne aan de adjudant onderofficier-administrateur G. J. Ossewaarde de gouden medaille voor 36-jarige trouwe dienst uitgereikt. De commandant van de Koksschool, kolonel Th. H. Wessels, die de medaille uitreikte, herinnerde aan de Indisohe jaren van deze oud- K.N.I.L.-er, de moeilijke tjjd ln krijgsgevangenschap doorgebracht en zijn komst in 1950 bij de Kon. Landmacht. Na de uitreiking defileerden drie in de Koksschool gelegerde compag nieën en het Tamboer- en trompet- corps van die Interdiance voor de jubilerende adjudant, die sinds een tewerk ls gesteld bij de staf van de Koksschool. Na deze ceremoniële pliohtigheid volgde in de onder officiersmess een receptie. Tydens deze ontvangst overhandigde kolonel Wessels de adjudant de gebruike lijke gratifioatie en namens officie ren en onderofficieren 'n elektrische boor. De korpsadministrateur, kapi tein J. Bornet, die zijn naaste mede werker hulde bracht voor diens grote toewijding bij het werk, wees op het unieke feit, dat aan een eerst 45- jarige onderofficier een gouden medaille voor 36 jaar trouwe dienst kon worden uitgereikt. Spreker gaf echter direct de oplossing bijde in K.N.I.L.-verband doorgebrachte jaren tellen dubbeL J Paard op hol alleen schade In de Marnixstraat ls gistermiddag en paard op hol geslagen. Het dier eroorzaakt materiële schade. Het was omstreeks kwart voor drie toen een met paard bespannen wagen de Marnixstraat indraaide. Op een gegeven ogenblik sloeg het paard, dat draf liep, op hol. De slingerende wagen botste even later tegen een ge parkeerde auto, waardoor hij tot stil stand kwam. Het paard viel, terwijl ook zijn baas, een Leidse schillenop- haler, over de straat duikelde. Noch het paard_ noch de koetsier liepen letsel op. De auto, die door de botsing tegen een boom werd geduwd, werd vrij ernstig beschadigd. Van de sohil- lenwagen werd het gespan, het la moen en het tuig vernield. Element ontdekt De Finse professor Qlvai Eraemet- te heeft meegedeeld, dat hU het Promethlum, het 61ste element van het systeem van Mendelejev, heeft ontdekt. Dit element was tot dusver undbaar. Journalisten in Italië staken De nationale staking onder de Italiaanse journalisten is gister avond om 10 uur begonnen op de re dacties van de avondbladen. Op de persbureaus werd om 2 uur 's nachts het werk neergelegd, bij de ochtend bladen om 6 uur. Radio en televisie zullen alleen dringende nieuwsberichten uitzenden. Het arbeidsconflict ontstond, nadat de uitgevers de eisen van de jour nalisten om een vijfdaagse werk week en verhoging van de basissa larissen onaanvaardbaar hadden genoemd. De staking zal zeven dagen I politieke gevangenen in ruil vooj duren. levensmiddelen en medicamenten. Veel schade bij schoolinbraak In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in de Chr. Nijver heidsschool voor Meisjes aan de Toussaintkade. Er werd een onbekend bedrag aan geld ontvreemd. De da ders, die het schoolgebouw door ver nieling van een ruit zijn binnenge drongen, hebben tal van deuren ge forceerd, waardoor ernstige schade ontstond. STUDENTEN STELEN SIGARETTEN Twee Leidse studenten resp. BI en 23 jaar, hebben in de afgelopen nacht 49 pakjes sigaretten ontvreemd uit een sigaretten-automaat aan het Stationsplein. Zij zijn beiden door de politie aangehouden. Drogist pleegde inbraak in eigen postkantoortje Een 50-jarige Vlissingse drogist, te ens houder van een postagentschap, heeft gisteren bekend een inbraak bij zichzelf te hebben geënsceneerd. Zijn buit bedroeg ongeveer f7500,-. Toen maandagmiddag na de lunch het kantoortje weer openging, ont dekte de lokettiste de inbraak. Een ruit tussen de aangrenzende garage en het kantoor bleek te zijn verwij derd, hetgeen de plaatselijke en de postale recherche deed vermoeden, dat slechts iemand, die goed bekend met de situatie de inbraak had kunnen plegen. De postkantoorhouder had zelf de politie gealarmeerd, waarbij hij ver telde dat het hem was opgevallen, dat zijn twee honden zo hadden ge blaft. Hij zou echter geen onraad hebben bespeurd. Nadat hij gister morgen nog eens duchtig over de gang zaken aan de tand was gevoeld, bekende hij zelf het geld te hebben weggenomen. Van het gestolene is slechts f 45,— gebruikt. De dro gist was tot zijn daad gekomen, om dat hij in financiële moeilijkheden verkeerde. Het hulppostkantoortje zal vermoedelijk verdwijnen. Kleding in ruil voor gevangenen? De Cubaanse regering zal naar verwachting spoedig onderhandelin gen openen in V.N.-verband over de vrijlating van honderd politieke gevangenen in Havanna in tuil voor kleding en schoeisel, zo is gisteren uit welingelichte bron vernomen. De onderhandelingen zouden wor den gevoerd tussen de Cubaanse ambassadeur in Zwitserland. De Ve- lazco, en vertegenwoordigers van drie Cubaanse ballingenorganisaties. Tot de gevangenen, die de Cubaan regering aanbiedt, behoren negen leden van een Cubaanse ballingen- groep die in april 1961 de mislukte invasie in de Varkensbaai uitvoer de. De anderen zjjn naar verluid* studenten, die gevangen zyn gezet wegens hun verzet tegen het bewind m Castro. Cubaanse ballingenkringen zeiden gisteren, dat zij nog niet weten hoe z(j het geld voor de door Cuba ge vraagde schoenen en kleren bijeen moeten krijgen, maar zy vertrou wen op „de steun van Cubaanse bal lingen hier en van het Noordameri- kaanse volk". Deze maand twee jaar geleden wist de Newyorkse advocaat James Donovan door onderhandelingen met de Cubaanse autoriteiten de vrij- lauing te bewerkstellingen van 1256

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3