Schuimrubberfabriek verwoest door brand Tegenstanders praten langs elkaar heen „Tsjombes maatregel is onaanvaardbaar'4* Bij de INkviEJ is het goed sparen. PIJN OF GRIEP! Chefarine ,4 230 ej Telescoop voor Chili LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 8 DECEMBER 1964 Schade van 2 Vi miljoen Voor tweede maal (Van onze Rotterdamse correspondent) Voor 2Yi miljoen gulden schade is gisteravond aangericht door het vol ledig uitbranden van een fabriek van schuimrubbermatrassen aan de Schiedamseweg in Rotterdam. Ook twee boven de fabriek gelegen flats werden een prooi van het laai ende vuur, dat op zijn hoogtepunt dwars over de brede straat de win kels aan de overkant bereikte. Drie leden van de Rotterdamse vrijwillige brandweer, als zo vaak al ter plaatse toen de beroepsbrandweer nog met het blussingsmaterieel on derweg was, raakten tijdens het an derhalf uur durende gevecht tegen de vlammen, lichtgewond. Tussen flats Om kwart voor zes werd de brand ontdekt op de parterre van de twee verdiepingen hoge fabriek, die mift- den tussen moderne flatblokken staat en van een ervan zelfs deel uitmaakt. 0 Vervolg van pag. 1 „Rede van de koude oorlog" Gromiko roerde nog de volgende punten aan: kolonialisme: alle koloniale heer schappijen dienen in 1965 te ver dwijnen; Cuba: Rusland veroordeelt de voortdurende provocaties waarvan Cuba het slachtoffer Is; Vietnam: Rusland veroordeelt de bombardementen door Amerikaanse vliegtuigen op Noord-Vietnam; plan nen om de oorlog in Vietnam uit te breiden vormen een ernstige bedrei ging voor de vrede in Zuidoost-Azië en andere gebieden; Kongo: de interventie in de bin nenlandse aangelegenheden van Kongo dragen een flagrant karakter. Rusland stemt in met de pogingen van de Amerikaanse landen de mili taire interventie een halt toe te roepen; Cyprus: deze kwestie kan slechts worden opgelost wanneer de onaf hankelijkheid en de territoriale on schendbaarheid van het eiland wor den gewaarborgd en de soevereini teit van de republiek Cyprus en de rechten van de twee gemeenschap pen worden geëerbiedigd; China: Rusland is er vierkant voor dit land zijn wettige rechten in de volkerenorganisatie te verlenen en is tegenstander van het plan beide China's toe te laten; vreedzame co-existentie: deze dient niet alleen de belangen van de Sowjet-Unie, maar van elk land. Gromiko waarschuwde dat oprich ting van een multilaterale kern macht „de hereniging van Duitsland nog moeilijker zou maken". Hij be toogde dat normale betrekkingen tussen Bonn en de D.D.R. noodza kelijk zijn zowel voor het belang van de twee Duitslanden als terwille van een ontspanning en een hechtere vrede. „De heer Gromiko heeft een rede van de koude oorlog gehouden", ver klaarde de Amerikaanse afgevaar digde Stevenson gisteravond naar aanleiding van de woorden van Gro- iuiko. Stevenson hoopte dat de Rus slechts propagandistische oogmerken had. Waarnemers vonden de toon van de Russische verklaring echter ge matigd. Hoewel Gromiko een herha ling gaf van de bekende Russische kritiek op de Westerse politiek deed hy zulks in beleefde termen, wat naar hun mening contrasteerde met polemieken bij vorige gelegenheden. De Westduitse ambassadeur Von Braun zei: „In het algemeen waren de opmer kingen van de heer Gromiko tegen Duitsland minder beschimpend dan in zijn rede van verleden jaar. Hij maakte enige scherpe opmerkingen over Vietnam, Kongo enz, maar in heo geheel genomen was zijn verkla ring minder krachtig dan gewoon lijk". Van de zeventig man personeel, wa- er toen nog tien aanwezig, die terstond zelf trachtten in te grijpen. Het vuur vrat zich echter zo snel een in de voorraad van 5000 schuim rubbermatrassen, dat er geen hou den aan was. Zelfs de brandweer kon de eerste drie kwartier niets anders doen dan uitbreiding van de vuurzee voorko- Pas omstreeks half zeven kre gen de brandweermannen duidelijk overzicht op de situatie. Een uur la vas het karwei voltooid. Opnieuw Rassenwet in Florida ongeldig Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft gisteren een wet van de staat Florida ongeldig verklaard volgens welke het voor een neger een mis- om met een blanke vrouw in dezelfde kamer de nacht door waarbij het anderzijds ook verboden is, dat een blanke man zulks doet met een negerin. Rechter Byron R. White zei, dat de wet de staatspolitie een bevoegdheid geeft, welke inbreuk maakt op de grond wettelijke beschermde vrijheid van rassenonderscheid. Een wet van Florida, die huwelij ken tussen negers en blanken ver biedt, werd in dezelfde zaak ook aangevallen, maar volgens White heeft het Hooggerechtshof in de uit braak van maandag geen mening ver deze wet geuit. Himalaja-belkimmers gehuldigd Het Rotterdams Studentencorps, het Delfts Studentencorps en de Koninklijke Nederlandse Alpinisten vereniging hebben gisteravond drie leden van de Himalaja-expeditie een grootse ontvangst in de Maas stad bereid. Vertegenwoordigers van de studentenverenigingen en de Al pinistenvereniging verwelkomden de expeditieleider Jan Boon en zijn metgezellen Jan de Lint en Charles Duiour in de hal van het Rotter damse Centraal Station. Vervolgens stapte het gezelschap in de gereedstaande rijtuigen die het door het centrum van Rotterdam naar de studentensociëteit „Hermes" brachten. Daar volgde later een „winter feest." De drie expeditieleden werden op dit feest lang en luidruchtig ge- j tische huldigd voor hun „ijselijke" pres- trof, die tatie. Een beeld van de enorme brand welke gisteren in Rotterdam een schuimplasticfabriek en een vier- tal woonhuizen in as legde. I960 ging zij geheel in vlammen op. Directeur J. A. Hartman uit Zeven bergen zei niet te verwachten nog maals een herbouwvergunning voor deze plaats te zullen krijgen. Zfjn personeel zal hij voorlopig te werkstellen in zijn fabrieken in Rid derkerk en Zevenbergen. Afrit Rijnzichtviaduct afgesloten voor verkeer De afrit van de weg Amsterdam- Burgerveen -Sassenheim -Haagsche Schouw-'s-Gravenhage, rijksweg 4 naar de Rijnzichtweg in Oegstgeest, gelegen ten zuidoosten van het Rijn zichtviaduct, zal wegens het uitvoe ren van werken van 9 december tot 9 januari 1965, of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blij ken, voor alle verkeer zijn afgesloten. De omleidingsroute wordt door ver keersborden aangegeven. Nog kansen voor verlenging van de verjaringstermijn De Westduitse regering wil toch overwegen de verjaringstermijn voor grote misdaden, in de nazi-tijd ge pleegd, te verlengen, wanneer het versnelde onderzoek meer belasten de feiten aan het licht brengt dan verwacht wordt, aldus de Westduitse regeringswoordvoerder op een pers conferentie in Bonn. In dat geval wil de Westduitse regering haar hou ding „opnieuw bestuderen", voorop gesteld dat belastend materiaal in handen van de Westduitse Justitie gegeven wordt, zodat tot vervolging kan worden overgegaan. Kanselier Erhard is persoonlijk voor een ver lenging. De vorige week heeft dr. Nahum Goldman, de president van het Joodse Wereldcongres, gezegd, dat er in Alexandrië nog huizen zijn, die volzitten met nazi's. Nieuwe staat in Zuid-Arabië De Britse minister van Koloniën, Anthony Greenwood, heeft gisteren in Aden een communiqué uitge geven waarin wordt bekendgemaakt: de vorming van een soevereine eenheidsstaat, die alle staten van de Zuidarabische Federatie zal omvat ten; de organisatie van die staat op een stevige democratische basis, waarbij de erkenning van de rech ten van de mens wordt gewaarborgd; het op korte termijn beleggen van een constitutionele conferentie in Londen ter vaststelling van de grondslagen waarop de nieuwe staat in het leven zal worden geroepen. Minister Greenwood verklaart, dat deze besluiten zijn genomen door een ministerieel comité, bestaande uit vertegenwoordigers van de Zuid arabische opperste federale raad en van de regering van Aden. Aardgasreserves vervolg van pag 1 De socialistische fractieleider kubieke meter Vondeling heeft zijn aard gasconclusie ook getrokken uit de grote activiteit van de N.A.M.- export en uitlatingen van de pre sident van de Duitse geologische stichting. Voorts kwam hij met publikaties uit twee Duitse vak bladenwaarvan het blad „öel", die beide 4.000 miljard kubieke meter als Nederlandse aardgas reserve opgeven. De Amerikaanse maatschappij Honeywell houdt het op 6.600 miljard. Dr. Vondeling zei ook nog te be schikken over de verklaring van een ingewijde, die bijzonderheden zou weten met betrekking tot de uitla tingen van de Duitse geologen. Diens naam wilde hy echter niet noemen aan de pers. Hy had hem wel aan de minister meegedeeld. Als bijkomstige aanwijzing verwees de heer Vondeling nog naar een publikatie in „Die Welt", waarin werd vermeld, dat de Duitse maat schappij Brigltta, die samen met de N.A.M. aardgas in het Eems-Dol- tairdgebied deelt, zeventig miljard Spaak over intrekking van mijnbouwconcessies De Belgische minister van Buitenlandse Zeiken, Paul Henri Spaak, heeft gisteren gezegd, dat de manier waarop Kongo Belgische maatschappijen hun mijnbouwconcessies ontnomen heeft, onaanvaardbaar is. Premier Tsjombe had hem ech ter verzekerd dat het besluit waar door de Belgische belangen getrof fen waren niet ten uitvoer zou worden gebracht, voordat hy met hem een onderhoud in Brussel had gehad. Tsjombe heeft vrijdag j.L meege deeld, dat hy particuliere maat schap py en waarin Belgen een meer derheidsbelang hebben alle myn- bouwconcessies in Kongo ontnomen had. Hy zei, dat hy het betreffende decreet 29 november ondertekend had. België heeft geweldige belangen in Kongo, hoofdzakelijk in de „Uni on Minière du Haut Katanga", wel ke zeven procent van het koper in de wereld delft. De verklaring van Spaak op een persconferentie was de eerste officiële Belgische reatie op het Kongolese besluit. ment in de handen van de zoge naamde imperialisten is en dat hy anti-koloniale maatregelen weet te In kringen van bij de voormalige kolonie Kongo betrokkenen, was men van mening dat het hier een tac- Tsjombe be de Afrikaanse lan- Premier Tsjombe zal aan het hoofd staan van de Kongolese dele gatie naar de V.N., waar hy Alge rije, de Soedan en de Ver. Arabische Republiek beschuldigd heeft de Kongolese rebellen te steunen. Tsjombe zal morgen uit Leopold- stad vertrekken, zodat hy zaterdag in New York het debat in de Vei ligheidsraad over de Kongolese cri sis kan bijwonen. De Kongolese premier toonde aan Journalisten afschriften van rijn re geringslezing van de rebellie. Er wa ren foto's bijgevoegd van de Rus sische en Chinese wapens en spring stoffen, die op de rebellen zijn buit gemaakt en van Kongolese burgers, die door de rebellen terechtgesteld of verminkt waren. Ook was er een fotokopie by van de voorpagina van het dagblad der rebellen, waarin „premier" Gbenye meedeelde: „wy zullen ons kleden in de huiden van Belgen en Ameri kanen". Tsjombe zei, dat 350 exemplaren van de brochure naar New York zijn gezonden om daar onder de VN- delegaties te worden uitgedeeld. Tsjombe, zei, dat rij op weg naar New York een tussenlanding in Rome wilde maken, waar hy hoopte door de Paus in audiëntie te worden ont- En dit terwijl de verdeling vyftig om vijftig is en er volgens Nederlandse opgave negentig miljard kubieke meter in dit gebied zit Minder groot Overigens is volgens onze Gro ningse correspondent het verschil van mening over de aardgasreserve minder groot dan de cijfers lijken te geven. Als N.A.M.-directeur Bongaerts spreekt over een officieel aangetoonde gasvoorraad van 1.100 miljard kubieke meter dan spreekt hij over het N.AM. concessiegebied Groningen, dat de hele provincie Groningen en een stuk van de Wad denzee omvat. Als dr. Vondeling schattingen noemt van 2.000 tot 4.000 miljard kubieke meter of meer dan heeft hij het over Noord-Nederland. Over een gebied, dat de provincies Groningen, Friesland en Drente en misschien wel de gehele Waddenzee inclusief de eilanden omvat. In dat opzicht spreken de tegenstanders hardnekkig langs elkaar heen. Achteraan En wie heel Noord-Nederland op het oog heeft kan ook zonder de bronnen van dr. Vondeling staan de houden dat de aardgas-reserve groter is dan de officiële 1.100 miljard kubieke meter. Maar de N.A.M. houdt niet van gis singen en veronderstellingen en ver schuilt zich derhalve achter de regering als op de man af wordt gevraagd, wat er waar is van de buitenlandse schattingen. Het zal niet de eerste keer zyn, dat de N.A.M. achter de schattingen aan loopt, die later zeer reëel blijken te zyn. U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! Volle Evangelie-zending. Spr. de heer P. Imbert. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. N. C. Reis Ver. Excursie naar Haagse Synagoge. Verzamelen ln hal Station. Petruszaal (Lammenschansweg)Dia avond „De Natuurvriend". 8 uur n.m. Rijksmuseum van Oudheden: Spr. dr. H. Borger over „De aanvang van het christendom ln Rhelnland". 8 uur Gemeenten. Stadsgehoorzaal: Gala-concert „Sem- pre Crescendo". 8.15 uur n.m. Zomerzorg: Vola. Filmavond Pelt en Hooykaas 8 uur n.m. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (aula)Uitreiking Landsteiner-pennlngen en -plaquettes. Breestraat 19: Open Deur-avond over Suriname. 8 uur n.m. Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- wljk. 7.30-10 uur n.m. Café Van Meizen (Beestenmarkt 13) Ruil- en contactavond Phllatelisten- centrum. 7-10 uur nm. Camera-theaterK. en O.-fllm van de maand „De kampioen-leugenaar". ZATERDAG Acad. Ziekenhuis: Excursie naar nieuwe polikliniek voor geneeskunde. 10 uur v.m. Café De Grot (Oude Singel Vogelshow Avlbus. 10 uur vm.101 Doopsgezinde KerkAdventkerk 11 uur v.m., bijbelstudie; 11-12 uur! J. A. de Ruiter van Den Haag. Hogewoerd 175: Dlenstlezing Jt vah's Getuigen. 8 uur n.m. Maria Gijzensteeg: Receptie 40-Ji bestaan „De Zanger". 3-4 uur n.m Ons Centrum (Hooigracht 84)I ceptie 40-jarlg bestaan Mlnjon. 3-5 uur n.m. ZONDAG Café De Grot (Oude Singel Vogelshow Avlbus. 10 uur v.m.8 Dr. Van Voorthuysenschool (aui Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstu van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 n.m. Openbare lezing: 3 uur nm. Steenschuur 6Kerk v&n Je Christus van de heiligen der laat .Pugwash movement". 8 i Schouwburg: R.-K. Toneelgroep J k Gastspelers". Opv. van „Stoepklnd' e Sterrewacht: Excursie Kon. Ned. 1 voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 i BIOSCOPEN Luxor: „De rode_ lampjes". 18 Jr. L den wilde tonen dat hy geen instru- vangen. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND xleiyke val van dak De heer T. Jisselen (45) uit Veghel is gistermiddag bij het repareren het ziekenhuis torven. Het slachtoffer was ge- i vader van een kind. BUITENLAND bewapeningsprojecten werken. raketten ls door Egypte opgelost, zegt het blad. innvül van Yietcong Strijdkrach- de Vietcong hebben gisteren "dstad, 400 km ten Saigon, aangevallen en en 300 granaten buitgemaakt. De 18 verdedigers post werden 1 "J~ mortierpost Maandagmiddag hero' naburige Maandagir. troepen de zij bleven onder vijandelijk vuur liggen. Nederlandse bruidjes Volgens een maandag gepubliceerd rapport ln P" IriJn en buitenlandse vrouw getrouwd. 41 procent van de uit het buitenland afkomstige bruid jes kwam uit Nederland. 14 pro- Japanse onderscheiding De chef de Amerikaanse Luchtmachtstaf, generaal Curtis Lemay ls maandag Japanse luchtmachtbasis Iroena de Japanse defensie. clalistische kringen, volgens welke ge- verantwoordelijk was voor -aanvallen op Nagasaki :raal Lemay verantwoordelijk v anvalle Hirosjlma ln 1945. pen Ingesloten voor het eerst sinds ln 1958. schepen op de gzotè^ meren zullen moeten doorbrengen. Gondsniokkelanrs gestraft Een rechtbank ln Warschau heeft smokkelen het land. De tien Jaar gekregen. Voor andere recht banken staan nog meer smokkelaars terecht, onder wie treinpersoneel Westelijke geallieerden hebben bij de Russen een klacht Ingediend tegen het Oostdultse voorschrift dat bezoekers aan Oost-Berlljn een zeker bedrag aan Westelijke betaalmiddelen moeten om wisselen tegen nlet-converteerbare oostmarken. De drie ambassadeurs heb ben bij de Russische ambassade ln Oost-Berlijn geprotesteerd tegen de be paling welke 1 december van krachi ls geworden. Gebrulkeiyk ontslag Alle hoge functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Jonge inbrekers bekênden ruim veertig inbraken De twee Rotterdamse jongens, die vorige week aan de politie beken den zo'n 27 inbraken te hebben ge pleegd, weten niet van ophouden. Gisteren was de stand opgelopen tot 43 inbraken. De beide jongens, 16 en 15 jaar oud, werden Ingerekend nadat één hen zijn bromfiets, na een in braak in de Kortgenestraat, moest achterlaten en de politie door mid- van het motornummer via de importeur en de handelaar op zyn spoor kwam. De knapen hadden him arbeidsterrein over de hele stad namen doorgaan kleine bedragen weg. Er was echter een „grote" k by. Uit een dokterswoning sta len zy voor een waarde van f3.500 sieraden. Deze buit is terugge vonden. De lfjst met onopgeloste inbraken kan, aldus commissaris Van Wijn gaarden van de kinderpolitie, hun bekentenissen aanmerkeiyk worden ingekort. De commissa ris wyt het optreden van de jeug dige inbrekers vooral aan verveling zucht naar avontuur. W. de Zwfjgerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur nm. Zoeterwoudseweg 1: Aandeelhouders- verg. N.V. Ned. ElectrolasmlJ. 5 uur nm' DONDERDAG Café De Grot (Oude Singel 2) Vogelshow Avibus. 8-10 uur nm. Hogewoerd 175Dienstvergaderlng 7.25 uur nm. O. en L.AK.: Toneelgroep Centrum. „De dienstlift" i „De minnaar". 8 uur nm. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur nm. StadsgehoorzaalAbonnementscon- ;rt Residentie-orkest. 8 uur n.m. Zomerzorg: Genootschap Nederland- Engelana. Christmas Carols. 8 uur nm. t (Emmalaan 39)Le denvergadering Kon. Ned. Natuurhis torische Ver. 8 uur nm. VRIJDAG Café De Grot (Oude Singel 2) Vogelshow Avibus. 10 uur vm.10 uur De LakenhalVer. Oud-Leiden. Spr. „De oudste kas- 8 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 7.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen". Concert Yl-Kwel Sze en Felix de Nobel. brengen. Het is georuikeiyk dat ae elke vier Jaar. na de verkiezingen him ontslag aanbieden. Vakbonden pro Concorde De Brit- supersonische verkeersvliegtuig gaan Concorde. pan- communlstiscn-China hebben delsovereenkomst ondertekend het Jaar 1965. Het e wordt gehandhaafd op de hoeveelheid Y 1.1. 117.000 ton. Indonesië - regering sietechnlcl Journallstenstaklng in Italië waardoor de uitgave 1 week zal beginnen, collectieve arbeldsovereen- (Advertcntle) 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd, ondersteunen eikaars werking en doen werkelijk wonde ren tegen pijn en griep. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één der middelen dient om de maag te beschermen. 9.15 zond. 2.30, 4.45, 7 Studio: „Les amants". 18 Lldo: „Terug uit de hel". 14 Jr. 0 9.15 u Dag. 2] I au en 7 léi g 9.16 uur. t Camera: „Multery op de Bounty". 14, Dag. 2 en 8 uur; zat. 2 en 6 w zond. 2, 5 en 8 uur. ex: „De scherpschutter". 14 jr. D 1 2.30, 7.15 en 9.15 uurj zond. 2. 4.45„ 7.15 en 9.15 uur. c Trianon: „The bridge on the rl> 2 Kwal". 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zo 2, 6 en 8 uur. woensdagmiddag 2.30 „Rusty en het blinde meisje". AJ TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; Kt stra. Werkd. 10-5 ui (t/m 14 december). Legermuseum (Pesthulslaan)i uitzondering van zaterdag van 1(M (zondag 1-4 uur). Noordwijk aan Zee (Zeenu Tentoonstelling Jan Makkes. 10 vm.10 uur n.m. (tot 25 decembt „De Ruif" (Janvossensteeg 59): Tl toonstelling Hans Götze. 12-8 i vrijdag, zaterdag en zondag 12 uuri middernacht (tot 24 december). Rijksmuseum voor Volkenlctajl dags 13-17 Rijksmuseum van Oudheden: De| HJks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiede) der natuurwetenschappen: Dag. lt uur: zond 1-4 urn- Avond- en nachtdienst der apothek Geopend voor spoedeisende gevall( Zuider Apotheek, Lammenschauawej tel. 23553. De dienst van apotheekl van Breest Smallenburg te Lelderdc waargenomen door BIJ geen gehoor >clallst (of dien: donterstelefoon 22222. In Rotterdam vervaa rdigd De telescoop die binnenkort er gens in Chili ten behoeve van de wetenschap de zuideiyke sterrenhe mel gaat aftasten ls gisteren ln Rot terdam overgedragen aan de op drachtgever, de „European Southern Observatory", de E.S.O. Dat gebeurde in de bedrijfshallen van het metaalbedrijf Rademakers N.V. in Rotterdam, waar de tele scoop, binnen anderhalf jaar voor de E.S.O. werd geconstrueerd. Dit toestel, het grootste dat ooit door een Nederlands bedrijf werd ge bouwd, zal over een maand per schip naar Chili worden vervoerd. Het gevaarte, acht meter lang, ze ven meter hoog en tien ton zwaar, zal voor die reis geheel worden ge demonteerd en in kratten aan boord van het vrachtschip worden ge bracht. Met de bouw is een bedrag van een half miljoen gulden ge moeid geweest. Het ligt in de bedoeling dat Rade makers binnenkort zal beginnen aan de constructie van een tweede tele scoop, die nagenoeg identiek zal zyn aan die welke gisteren aan de E.S.O. werd overgedragen. Deze zal vermoe delijk worden geplaatst in de omge ving van Bonn. Het Rotterdamse metaalbedryf vervaardigde eerder vijf besturingsmechanismen voor telescopen, onder andere voor die van Dwingeloo. Tien jaar geleden werd het plan opgevat om in Europees verband uitgebreide onderzoekingen te ver richten aan de zuidelijke sterrenhe mel. Nederland, dat op astronomisch gebied door de deskundigheid van een aantal astronomen een bijzon dere plaats inneemt, heeft op dit terrein veel werk verricht. De orga nisatie kreeg later de naam Euro pean Southern Observatory. Als onderzoekingsterrein koos men opzettelijk de zuidelijke sterrenhe mel, omdat op het noordelijk half rond gezien het daar al aanwezige grote aantal sterrenwachten reeds zeer veel onderzoekingswerk is ver richt. Wt'ERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Twente half bew. Eindhoven half bew. Zuld-Llmb. zwaar bew. Helsinki motregen Stockholm motregen Oslo regen Kopenhagei geh. bew. Aberdeen onbewolkt Londen onbewolkt Brussel regen Luxtmburg onbewolkt Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2