A Churchill spaarde zich voor het familie-diner Haalde spons erover! AEG ZOND KAN MARS EERDER BEREIKEN DAN MARINER ONDANKS LATERE START MET EEN ENKEL WOORL Aardgas naar Engeland? LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 DECEMBER 1964 MSTERD AM AN DE LIJN (Van onze A'damse correspondent) Het Apollo-theater op de Haarlem merdijk is gegoten en dat is heel wat Amsterdammers aan het hart gegaan. Niet omdat Amsterdam nu een bioscoop minder telt, maar van wege de dierbare herinneringen. Dat Apollo-theater daar in die noorde lijke Jordaan, werd in 1910 geopend als revue-theater en heeft tijden van grote bloei gekend. In dat knusse theatertje zijn vele artiesten gestart, die later grote bekendheden werden. Hier stond Louis Davids en zong Karry Boda, hier bloeide het volksto neel met o.a. Jan Nooy en Sylvain Poons en zelfs Piet Muyselaar heeft er op de planken gestaan. De tekst schrijver Henk Voogt, destijds popu lair als Henvo heeft heel wat van zijn liedjes in dit theatertje in pre mière horen gaan. En niet alleen liedjes, want hij heeft eens een con tract afgesloten om In één jaar tijds 52 toneelstukken te schrijven. Elke week een geheel nieuwe voorstelling. Dat was in de tijd dat niet alleen dat Apollotheater avond aan avond goede zaken maakte, maar ook tal van andere kleine theaters in de hoofdstad: de Hollandsche Schouw burg, het Floratheater, het Hortus theater, het Grand Theater, het Cen traltheater. Zij verdwenen of werden bioscoop. Ook in Apollo werden de toneeldecors door filmdoek vervan gen. Het Centraaltheater is nog het enige theater uit de eerste decennia van deze eeuw, dat nog in bedrijf is. Maar ook hier zijn de laatste dagen geteld. De aangrenzende Amsterdam se Bank heeft de schouwburg voor zijn kantoor-uitbreiding aangekocht. De dameskapsalon Chez Mario'1 op de Prinsengracht, eigendom van de 2/f-jarige haarkunstenaar Mario Weiman, is dezer dagen heropend na een hevige crisis. Op 11 noi ber werd de inventaris door deurwaarder geveild, omdat de toen voor enkele weken naar buitenland uitgeweken Mario zó'n S6.000 gulden achter was geraakt bij het betalen van zijn belasting. Een vriend wist de kapperszaak te kopen. Mario kivam terug, trof een regeling met de belasting, nu staat hij weer te kappen. De wereld van het Leidseplein haalt opgelucht adem, want mensen Mario haren bij dat plein als het terras van Americain en de Stads schouwburg. Mario begon als 17-ja rige een kapsalon in een kamertje van zijn ouderlijk huis aan de Nas- saukade met een oude stoel, geleende spiegel en een droogkap op afbetaling. Een goed jaar later vestigde hij zich op de Prinsen- gracht en ondanks alle kritiek de officiële kapperswereld, kreeg hij de klandizie van de grootste trices, de populairste t.v.-sterren, de beste mannequins en de mooiste vrouwen van het Amsterdamse uit gaansleven. Mario leidde een schilderachtig leven, werkte dag en nacht, diende heel veel geld, gaf heel veel geld uit, maar deed één ding niet het bijhouden van een boekhouding. Dat verzuim had hem zakelijk bijna de nek gebroken. Hij heeft nu een boekhouder en de belasting zal zijn centen krij gen. Hij bouwt weer aan zijn kap sels en aan zijn public relations, Uitrustend op zijn hemelbed in zijn landhuis in Oud-Loosdrecht, heeft hij nieuwe ideeën uitgebroed. Bin nenkort wordt zijn kapsalon uitge breid met een sauna voor dames. En verder za Ihij een nieuwe heren- dassenmode lanceren en de da zelf verkopen. Elk half jaar nieuwe dassenmode vanwege de continuïteit in de verkoop. Zijn iigen, van telex voorziene persbu reau „United Fashion News" zal die mode propageren. Mario weer terug en men zal weer Mario horen. Naast de striptease krijgt het Amsterdamse avond- en nachtleven ook attracties van heel andere aard. In het A.M.V.J.-gebouw is een café geopend waar Leidsepleinj ongeren hun artistieke interesses onder christelijke patronage van deze in stelling kunnen ontwikkelen via discussies met kunstenaars. Aan de andere kant van het Leid seplein, in de Korte Leidsedwars- straat heeft een pater een zaal in gericht om de plein jeugd op te van gen onder de hoede van het katho liek jeugdzorgwerk. Omdat er nog geen geschikt echtpaar is gevonden om de leiding van dit etablissement op zich te nemen is het voorlopig afgestaan aan de oecumenische jeugdraad. Het heeft de naam „Tse- rich" gekregen, dat zowel kamer als keuken als zolder kan betekenen. Onder het motto „elkaar leren ver dragen" willen meisjes en jongens ongedwongen over verschillende levensovertuigingen kunnen praten. Voorlopig is de sociëteit alleen dinsdagsavonds open, maar dan is het er ook vol. WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f 43.50 Driemaal met auto op man ingereden (Van onze Hilversumse correspondent) Een 32-jarige filiaalhouder heeft zondagnacht met een auto driemaal op een barkeeper ingereden. Dit speelde zich af op de Herenstraat in Bussum. De barkeeper wist zich telkens te redden door zich dan eens achter 'n boom en dan eens achter een hek werk te verschansen. De politie heeft de filiaalhouder ingesloten. Hij heeft bekend opzettelijk op de barkeeper te hebben ingereden, maar had, zo vertelde hij, niet de bedoeling gehad deze te doden of te verwonden. Beide mannen hadden ernstige on enigheid met elkaar gekregen over een autoruil. Hij wilde de barkeeper slechts schrik aanjagen door op hem in te rijden en op het laatste mo ment af te Vervolg van pagina 1 Geen landing van instrumenten geLal."TTMislukkingen (Van een onzer redacteuren) Zoals gebruikelijk bewaren de Russen het grootste stilzwijgen over de doeleinden van hun Marsschot. Zij zeggen daarover alleen de algemene vaagheden dat het gaat om beproeven van ruimtestations, het opdoen van ervaring, en verkenning van de ruimte. Dit heeft het propagan distische voordeel, dat achteraf met behaalde successen kan worden gepronkt, terwijl niets bekend wordt over eventueel mislukte onderdelen van de ex perimenten. Maar er blijkt te vens een zekere twijfel uit, of de experimenten wel zullen slagen. Het ligt in de verwachting, dat het Russische ruimtevaartuig ongeveer dezelfde opdracht zal hebben gekre gen als de Amerikaanse Mariner. Het is hoogst onwaarschijnlijk, dat de Russen zuUen proberen, instru menten op Mars te deponeren. Voor een onbemand ruimtevaartuig met een koers langs Mars is het thans de gunstigste tijd voor de lancering. Wanneer echter instrumenten op Mars geland zouden worden, kan be ter een ander tijdstip voor de lance ring worden gekozen, en wel zo dat aarde en Mars zo dicht mogelijk bij elkaar staan, wanneer deze instru menten op de planeet hun bevindin gen overseinen. Die korste afstand bedraagt ongeveer 57.000.000 km, ter wijl de afstand aarde-Mars in juli a.s., wanneer de Mariner en de Rus sische Zond II bij Mars komen, on geveer 250.000.000 km zal zijn. Merkwaardigerwijze ls voor het be reiken van Mars op het ogenblik dat deze planeet zich zo dicht mogelijk bij de aarde bevindt, een veel langere en ingewikkelder reis nodig, dan voor Geen visum meer nodig voor kort verblijf in Israël De Beneluxlanden en Israël heb ben dezer dagen in Jeruzalem een overeenkomst ondertekend ter ver eenvoudiging van het reizigersver keer. De overeenkomst treedt op 8 december in werking. Op grond van dit akkoord zullen Nederlandse, Bel gische en Luxemburgse onderdanen voor een bezoek van maximaal drie maanden aan Israël geen visum meer nodig hebben. Hetzelfde geldt voor Israëlische onderdanen die de Benelux-landen bezoeken. POSTWAGENS REDEN AF EN AAN Sir Winston Churchill, de Engelse staatsman die gisteren 90 jaar werd, heeft zich de gehele dag rustig gehouden om 's avonds in staat te zijn een diner bij kaarslicht met zijn familieleden bij te wonen. Op het menu stond iets, waarop Churchill zijn leven lang dol is geweest: oesters. Bloemenhulde Naast het record van 60.000 brie ven en pakketten de postwagens reden de gehele dag af en aan was er ook een speciale bloemen hulde van Koningin Elizabeth. Pre mier Wilson feliciteerde de 90-jarige mede namens het kabinet per soonlijk. Churchills trouwste vriend, veldmaarschalk Montgomery, kon dat echter niet, omdat hij sinds enige dagen in een Londens zieken huis is opgenomen. zyn eveneens stokoude dokter, Lord Moran, die de gehele oorlog als lijfarts met hem meereisde, heeft Churchill op zijn verjaardag een kwartier onderzocht, waarna hij meedeelde dat diens ge zondheid goed is. Er waren voorts telegrammen van president Johnson en van de oud-presidenten Truman en Eisenhower. Niet op alle telegrammen en brie ven stonden de gewone adressen. De enveloppe van een der brieven ver toonde bijv., alleen maar twee vin gers die het v-teken maakten onder een kleine zwarte hoed. Het werd natuurlijk bij Churchil bezorgd, „Bij wie zou ik anders moeten zijn?" aldus de postbode. Penning Ter gelegenheid van Churchills ne- gentigste verjaardag heeft de Ko ninklijke Begeer in Voorschoten een penning uitgegeven van de grote staatsman. Ontwerp en modelé zijn van de médailleur Willem Vis, die ook de penning gewijd aan M. L. King ontwierp. Op de voorzijde is het portret van Churchill afgebeeld, op de keerzijde de vredesduif met gedeelte uit zijn radiotoespraak, die hij kart na de oorlog hield: „Voor waarts onwankelbaar, onbedwing baar, tot de gehele taak is volbracht en de gehele wereld veilig en gezui verd is". Grammofoonplaat De grammofoonplatenmaatschap pij Decca in Londen heeft een bum van twaalf langspeelplaten vaardigd, waarop Sir Winstons be roemde speeches en zijn in machtig proza geformuleerde gedachten over de grote internationale vraagstuk ken tussen 1918 en 1945 zijn vast gelegd. De speeltijd van deze unieke collectie bedraagt 12 uur. Een deel het album bestaat uit opnamen, die sir Winston in 1948 en 1949 heeft helpen maken, gebaseerd op zijn ge denkschriften van de tweede wereld oorlog. Aan het begin hoort men een Churchill die het ogenblik van het einde van de eerste wereldoorlog be leeft. Het einde licht 27 jaar later, wanneer een juichende menigte in Westminster de oorlogsleider hulde brengt op het glorieuze uur dat de tweede wereldoorlog besloot. BARUCH: SPION VOOR EGYPTE In Israël is groep ontdekt, die werkte Egyptische inlichtingendienst. Er is oa. een- Israëliër, Baruch ge naamd, gearresteerd, die in Italië Egyptische agenten heeft ontmoet. Er werden geheime documenten van militaire aard op hem gevonden. Baruch had een textielfabriek, die ondanks een aanzienlijke lening de regering failliet ging. Hij werkte na deze zakelijke mislukking voor de Egyptenaren. Vorige week werd hi) in Haifa ingerekend toen hij op het punt stond naar Italië te ver trekken. Hy behoort tot een beken de oude joodse familie en zijn ar- nestatie baarde daarom veel opzien. De zaak staat los van de affaire- Loek, de „man in de koffer". On langs ls nog een Israëliër gearres teerd toen hij naar Egypte wilde vluchten. Ook hij is beschuldigd spionage. Rusland heeft reeds twee lancerin- ;n naar planeten officieel bekend gemaakt en wel een schot naar Ve- op 12 februari 1961 en een schot Mars op 1 november 1962. Beide experimenten werden een mislukking doordat het radiocontact met de ruimtevaartuigen uitviel. De Ameri kanen, die overigens zeggen dat de Russen reeds meer mislukkingen heb ben geboekt doch nimmer bekend ge maakt, hebben zelf na een mislukt schot een bijzonder fraai resultaat geboekt met het Venusschot van 1962, toen op 14 december van dat jaar de Mariner n langs Venus scheerde en etenschappelijk bijzonder waarde volle metingen verrichtte. Het eerste Amerikaanse Marsschot op 4 novem ber j.l. mislukte, het tweede van za terdag j.l. schijnt een succes te kun- ïn worden. Van ach terg tand naar voorsprong Het is nog niet bekend, welke van de twee Marsvaartuigen, die thans onderweg zijn, de omgeving van de planeet het eerst zal bereiken. Het Russische ruimteschip is weliswaar twee etmalen later gelanceerd, maar deze enorme afstanden ls slechts iets hogere aanvangssnelheid no- om een zo betrekkelijk kleine achterstand in te lopen en in een voorsprong om te zetten. De Russen beschikken over krachtiger raketten dan waarmee de Mariner werd gelan ceerd, en het is derhalve zelfs vrij waarschijnlijk, dat het Russische Marsschip, dat overigens reeds met moeilijkheden in de energie-voorzie ning te kampen heeft, Mars het eerst zal bereiken. Alleen wanneer de snelheid van de Zond n heel veel groter is dan die de Mariner IV kan het Russische ruimtevaartuig Mars bereiken in maart of april, wanneer Mars en aarde zich zeer dicht by elkaar be vinden, zodat het de moeite zou lo nen, instrumenten op Mars te depo neren. Het is e'/iter byzonder on- waarschyniyk, dat de Russen iets dergeiyks nu reeds zouden presteren, ook al omdat er nog onvoldoende ge gevens omtrent de Marsatmosfeer verkregen zyn voor een redeiyke kans op succes by een landingsexperiment. BINNENLAND Naar Parijs Volgend Jaar mei be het personeel met hun dames levensomstandigheden en ultgavenpell van de verschillende leeftljds- en In komensgroepen der vrygezellen. ierdaagse reis naar Parys. Ver wacht wordt dat ongeveer 600 personen aan dit uitstapje naar de lichtstad zullen deelnemi Honds De afdeling Venlo van de dierenbescherming heeft laten onderzoeken in hi burgse plaatsje Reuver. Men kwam tot de ontstellende ontdekking, dat op het erf van een boerin een keeshond komen uitgehongerd ln een hok bleef. Het dier kon niet eens me« zijn achterpoten staan en was totaal vervuild. Waarschynlljk had de nog b. De dierenbescherming heeft de hond ontfermd. Door auto gegrepen Op de Rijks- -Nijmegei P. Hegger uit Venlo door grepen. De bejaarde man werd een eter of tien meegesleurd en overleed r plaatse. Het slachtoffer stak zonder te letten de weg over. Ontslag van N. B. Spoor Aan mr. B. Spoor, ls op zijn verzoek, m.l.v. 1 Jan. 1965, eervol ontslag verleend uit zijn ambt van fiscaal by de Krygsraad Vrygezellenbelasting De „Neder- indse bond van vrouwen" werkzaam 1 bedrijf en beroep en de „Nederlandse rijgezellenbond" hebben gezameniyk en adres aan de Tweede Kamer ge zonden, n.a.v. het wetsontwerp tot ver laging van de inkomsten- en loonbe- "ng. Aan de Kamerleden wordt ge- ;d te Ijveren voor een zo groot ■lijke onmiddellijke extra-verlaging de ongehuwdenbelastlng en voor' provincies en gemeenten om dienst enveloppen te gebruiken ln te trekken. De provincies zullen m.l.v. 1 Jan. 1965 en de gemeenten ulteriyk één jaar later moeten overschakelen op normale Irankeerme ÜhodenMeer dan de helft van de Nederlandse gemeenten maak' reeds van normale frankeermethoder gebruik. de 1 t Delft ls gisteren om het centrifuge gekomen. HIJ werd hierby zo ernstig gewond, dat hy ln het Oude aan zyn BUITENLAND Engeland en Aden De Britse on derminister van Koloniën, mevr. Eirene White, heeft ln het Britse Lagerhuis bekend gemaakt, dat de Britse ambas- Britse minister sche communistenleider Novotny, hechte vriend van Chroesjtsjow, is gis- ln Moskou aangekomen voor een officieel bezoek, dat tot vrydag duren. Gisteren nog heeft hl' sprek gehad met 'arls Brezjne behalve Brezjnew ook premier In en Podgorny, de tweede partljhlerarchie, aanwezig. Indonesië 25 locomotieven van 27.7 miljoen marken leveren. In donesië krygt gemakkelijke betalings voorwaarden voor deze bestelling, welke eind 1966 geleverd moet worden. Lasterproces in Warschau vyf Polen die pro-communistisch Chinees materiaal hebben verspreid, zyn giste ren na een geheim proces voor he1 hooggerechtshof van Warschau veroor deeld tot gevangenisstraffen, die va riëren van 18 tot 30 maanden. Het hof bevond de vijf schuldig aan het ver spreiden van onjuiste en lasterlijke In lichtingen. Een zesde verdachte werd vrijgesproken. Rovers verrast De Zuldafrlkaanse noorden verrast die een posttrein, waarin zij een grote hoeveelheid geld aan maand salarissen meenden aan te treffen, wil den overvallen. Twee Afrikanen werden gearresteerd, de andere twee ontsnap- i verzetsdaad tegen Peron naar Paraguay? De minis ter van Buitenlandse Zaken van Uru guay heeft gisteren meegededeeld. da' ex-presldent Peron van Argentinië woensdag uit Sneeuw ln de Alpen Verse sn< j ln de Italiaanse Alpen gevallen. Op de Dolomieten ligt de sneeuw 50 maakte 1 de Brenner-pas tus hachelijk, mi open. te jjiTmeio. oeuueuiu - a net pastoraat te Apeldoorn Schoenmaker. a.s. em. pred. te Heeg - te Jlsp (N--H.I ds. A. Hennephof. .s. em. pred. te Paesens en Moddergat. GEREF. KERKEN Beroepen te Wlldervank P. J. Wes- erneng te Oosterzee. Bedankt voor vlaardlngen (vac. dr. M. J. Mulder) D. Bouwknegt te Den Haag-Moerwyk. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Arnhem H. C v. d. Ent te Middelharnis en E. Venema te Zwyn- drecht te Ermelo O. J. Bujjs te Murmerwoude en W. de Joode te Zwaagwesteinde. Aangenomen naar eeuwarden K. J. Velema te Hoogeveen, le bedankte voor Nieuwe Pekel*. GÉREF. GEMEENTEN Tweetal te Yerseke W. Hage te Klaas- 1 -n H. Llgtenberg te Oudemirdum. 1 Haag-Zuid A. Ver- l-C. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Vlaardlngen H. Llgten berg te Utrecht (v.h. te Vlaardlngen). EVANG. LUTH. KERK Drietal te Gouda-Bodegraven mr. D. G. Hoevers te Den Haag. C. Pel te Am sterdam en B. G. te Winkel te Kruis end (N.-B.). BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Den Haag H. v. d. (Van onze Haagse correspondent) Het wordt steeds waarschyniyker, dat tegen 1970 van de Noordzee kust tussen Hoek van Holland en IJmulden uit jaarlyks miljarden kubieke meters Nederlands aardgas door stalen leidingen over de zeebo dem naar Engeland zullen stromen. Al geruime tyd heeft N.A.M.-Ex- port over de levering van aardgas naar Engeland contact met de Britse-gas-Council. Men neemt dat. als er een contract komt, dit voer tenminste 5 miljard kubieke meter per Jaar moet zyn. Nu is het al zover dat N.A.M.-Export en de Gas-Council hebben aangekondigd, dat zy gezameniyk de mogeiykheden gaan bestuderen van een circa 180 km lange pypleiding onder de Noord zee. In Engeland bestaat grote be hoefte aan aardgas. Het land voert reeds gas uit de Sahara in met koel- schepen, een heel wat duurdere thode dan vla een pypleiding uit Nederland. Minimumcijfers De cyfers die de Nederlandse gering en de N.A.M. hebben bekend gemaakt over de hoeveelheid aard gas in noord-Nederland, zijn volgens de Belgische senator Leemans mini- mum-cijfers. De senator deelde dit gisteravond mee tydens een televisie-interview in de V.A.R.A. rubriek „Achter het nieuws". De heer Leemans acht het zeer wel mogeiyk, dat de hoeveel heid aardgas in de noord-Neder landse bodem groter is, dan tot op heden officieel is bekendgemaakt. Het bewys hiervan wordt naar zyn j mening geleverd door de oliemaat- j schappyen, die zeer grote belangstel ling hebben voor een voortzetting van de exploratie. Naasting voltooid Britse bedrijven in Indonesië Indonesië heeft officieel de naas ting voltooid van alle Britse onder nemingen in het land. Een presi dentieel decreet luidt dat de onder nemingen onder rechtstreeks beheer van de regering worden geplaatst. Er is geen aanwyzing of er vergoe dingen voor de genaaste firma's zul len worden betaald. Alle Britse ondernemingen zyn aan het begin van dit jaar „onder toezicht" van de Indonesische rege ring gesteld „ter voorkoming van economische sabotage" en „ter ga- •antie van de produktie". Geef uw lievellngsvogel het beste: éjrn verpakte vogelvoeders! Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Katwyk CF1 AUTOMATIC AEU TOASTER T69.50J OVERLEG KERKEN IN DE E.E.G. Vertegenwoordigers van de protes tantse en anglicaanse kerken van de zes landen der EEG en Groot-Brit- tannië hebben in Brussel een by- eenkomst gehouden. De vergade ring was samengeroepen door de Fe deratie van kerken ln België en weerd gepresideerd door dr. E. Em- men, secretaris-generaal der Ned. Hervormde Kerk. Het resultaat van de besprekingen was de oprichting van een commissie waarin de oecumenische raden van België, Frankrijk, Italië, Duitsland, Nederland en Engeland zullen ver tegenwoordigd zyn. Deze commissie zal de voorberei dende maatregelen treffen tot de be noeming in Brussel van een verte genwoordiger van die kerken, die o.a. de opdracht zal krijgen de kerken in te lichten over de ontwikkeling in de landen der gemeenschap en de oecu menische contacten onder degenen die in Brussel werken te bevorderen. Jodenverklaring draagt religieus karakter Kardinaal Bea, de Duitse Jezuit die een expert is op het terrein van de i bybelkennis en die de voornaamste stoot gegeven heeft tot de verklaring l van het Vaticaanse Concilie over de Joden heeft in een artikel in het blad van het Vaticaan l'Osser- vatore Romano gezegd, dat elke politieke uitleg van dit document uit de lucht gegrepen is en onjuist en verdraaiing van de bedoelingen inhoudt van het concilie". In de verklaring worden de joden vrijgesproken van Godsmoord en er wordt in gezegd dat de joden niet verantwoordeUj k zyn voor de kruis dood van Christus omdat deze voor alle mensen is gestorven. Kardinaal Bea zei dat tydens het concilie uitdrukkeiyk is vastgesteld dat de verklaring over de Joden niet voor politieke uitleg vatbaar is en een zuiver religieus karakter draagt. TIARA NAAR VER. STATEN De met juwelen versierde pause- lyke tiara van goud en zilver zal permanent in de Verenigde Staten tentoongesteld worden. Kardinaal Spellman heeft giste- sn tydens een byeenkomst van gees- teiyken verklaard, dat de tiara aan de Verenigde Staten is geschonken uit dankbaarheid voor alles, wat de Amerikanen ten behoeve van de ar en van de wereld gedaan hebben. Destyds werd ln het Vaticaan re kening gehouden met de mogeiyk- heid, dat de tiara gebruikt zou wor den om gelden voor liefdadige doel einden byeen te brengen en dat zy tenslotte verkocht zou worden. REIS VAN PAUS NAAR INDIA Het programma van de reis van Paus Paulus ziet er als volgt uit: 2 december: vertrek uit Rome om 4.30 uur per vliegtuig, stopt in Bei roet om brandstof in te nemen. Be groeting door plaatseiyke burger- ïyke- en kerkelyke autoriteiten. Vertrek van het vliegveld van Bom bay Santa Cruz per auto naar de kathedraal vam Bombay. Stopt korte tyd by het gebouw waar het eucharistische congres gehouden wordt het ovaal genoemd om nieuwe priesters te zegenen. Bezoek aan de kathedraal van Bombay en Indiase regerings-autoriteiten. Drie december ontvangst burgeriyke autoriteiten van Bombay en niet christeiyke- en niet katholieke groe pen. Bezoek aan de kantoren het eucharistisch congres, de school van de kathedraal en leden van het organisatiecomité van het congres. Ontvangst van het diplomatieke corps. By woning van een Indiaas dans- programma; georganiseerd door het eucharistisch congres. Vier decem ber: Paus celebreert mis in de kerk van de heilige Paulus. Bezoek weeshuis, ziekenhuis en een verbe teringsgesticht. Vijf december: trek per helikopter naar het semi narie van Bombay voor een ontmoe ting met de geesteiykheid. Bezoek aan de schrijn van de madonna in Bandra. Vertrek naar Rome na af scheid genomen te hebben van de autoriteiten op het vliegveld. Arri veert in Rome om 17.00 uur. Zuigelingendoop tijdens eucharistisch congres Ruim honderdduizend belangstel lenden hebben gisteren, de derde dag van 't internationale Eucharisti sche congres, dat thans in Bombay in India wordt gehouden, de openbare docp van veertig zuigelingen gade geslagen. Dit geschiedde in een openlucht-kathedraal in het hart van Bombay. Congresleiders hadden tevoren be kendgemaakt dat slechts kinderen van r.katholieke ouders zouden wor den gedoopt, dit om de vrees der Hindoe's voor bekeringen op grote schaal te verminderen. Het voornaamste deel der plechtig heid werd door aartsbisscop George Andrew Beck uit Liverpool in het Engels verricht. Enkele zuigelingen werden door hulpbisschoppen in de Indische Kon- kani- en Marathi-talen gedoopt. Na de doopplechtigheid werd aan vyiduizend in het wit geklede jon gens en meisjes het vormsel toege- diend. OQc/ettda Dr. DINSDAG i VoorthuysenschoolVerkoop- avond met attracties. 7-10.30 i Geref. Jeugdhuis: Ver. Exper. Radio- onderzoek Nederland. 8 uur nan. Hogewoerd 175Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Lakenhal: K. en O.-cursus moderne beeldhouwkunst. 8 uur n.m. Prediker: Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. J. zyistra. 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal)! Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit hsrv. Boshulzer- |k. 7.80-10 uur nm. 'Ieter6kerk: Avondgebed. T.15 uur 108: Bahal- wig DONDERDAG Breestraat 19: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nm. Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.26 uur nm. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrla te ngem. „Ecclesia". 8 uur nm. ZATERDAG Hogewoerd 175: Jehovah's getuigen. Dlenstlezing. 8 uur nm. ZONDAG Dr. Van VoorthuyBenschool (aula)t Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing. 3 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. BIOSCOPEN Studio: „Les Amante". 18 Jr. d. 2.80, Luxor: „Mysterie om vlucht 22". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, Lido: „OSS 117 ln Bangkok". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: Donderdag t/m zondag „Kaarten, kussen en kogels". 14 Jr. Maandag t/m woensdag „Waarover men niet spreekt". 18 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Camera: „De duivel en de 10 Geboden". 18 Jaar. Trianon: „The bridge on the River Kwal". 14 jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. stra. Werkd. 10-5 uur; zond. (t/m 14 december). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur) ,De Ruif" Janvossensteeg 59)Ten toonstelling Hans Götze. 12-8 uur nm.; vrydag. zaterdag en zondag 12 uur tot middernacht (tot 24 december). Rijksmuseum voor Volkenkunde: igs 13-17 uur Rijksmuseum Jteenstra dags 13-1' Rijksmuseum van Oudheden: Dug®. iyks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. io-4 nur; zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh- en Blanken. Hoge- 171. tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waarge nomen door Apotheek Herdingh en Blanken. i doKterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2