Vlucht van Mariner naar Mars eist uiterste nauwkeurigheid ,Gas-overeenkomsteii moeten worden herzien' VVS 2 VERLIEST PUNT AAN KVC in richting als tijdsduur Zowel Cliroesjtsjow doet wat iiij maar wil LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 30 NOVEMBER 1964 Wr meer ambitieuze ondernemingen De waarnemingen die b|j Mars zullen worden gedaan, zijn niet alleen op liebzelf belangrijk in wetenschappelijk opzicht, maar z(j moeten ook bij- dragen tot het slagen van toekomstige meer ambitieuze ondernemingen, zo- ■ls het doen landen ran instrumenten op Mars en ook de landing van ruimtevaarders op deze planeet vermoedelijk in het begin van de jaren (Van een onzer redacteuren) Wanneer de Mariner 229 dagen na de lan cering zijn taak bij Mars vervult, is het een zeld zaam nauwkeurig schot geweest .overeenkomen de met het treffen van een dubbeltje op een kilo meter afstand. Bovendien is de reistijd dan bij zonder nauwkeurig geweest. Mars verplaatst zich met een snelheid van 24.14 kilometer per seconde langs zijn baan en een afwijking van tachtig:. Magnetisch veld en atmosfeer Twee soorten waarnemingen hou den hiermede direct verband. Het inderzoek naar een eventueel mag- ïetisch veld om de planeet met de nogelijkheid dat zich daardoor soort- lelijke stralingsgordels hebben ge- ormd als de Van Allen-gordels om Ie aarde en bovendien de meting van <6 dichtheid van de Marsatmosfeer. Wanneer een stralingsgordel ont- ireekt is het onwaarschijnlijk dat ich ooit hogere levensvormen Cars hebben ontwikkeld of kunnen Dtwikkelen dan de meest primitie- e. Hoge levensvormen, zoals wij die ennen, zouden zeker niet bestand tegen de sterke kosmische stra tegen, die dan ongehinderd de opper lakte van de planeet zouden berei- De Van Allen-gordels om de larde vangen het grootste gedeelte aarvan op of zij zetten ze om in linder gevaarlijke stralingen. Hoe landen in de jaren tachtig De meting van de dichtheid van atmosfeer is van belang voor het itwerpen van verder ontwikkelde lini te vaar tuigen voor een landing Mars. Men moet weten hoe de msystemen moeten worden ont- Drpen, of men gebruik zal kunnen aken van parachutes, hoe de hit- schilden voor de binnenkomst in de jnosfeer moeten worden ontwikkeld dergelijke. Reeds nu zou men 'er deze gegevens moeten beschik- op tijd een goed riumtevaar- Dr zo'n onderneming in de ichtiger jaren gereed te hebben. Amerikaanse bureau voor ruimtevaart Nasa wil nog ree Mariners naar Mars lanceren lordat de verder ontwikkelde Voya- r vermoedelijk in 1968 naar deze aneet gaat. Er zullen zich in de komende tien slechts zes perioden van onge- eën maand voordoen, waarin de iderlinge stand van aarde en Mars nstig is voor onbemande vluchten beide planeten. Het aantal tyagers, dat men na de komende iners In deze enkele korte perio- zal lanceren is nog niet bepaald, resultaten van de Marinerr-expe- nenten zullen daarop een grote in- id hebben. Op zoek naar leven Wellicht zal reeds met de laatste iriner een kleine capsule lakte van Mars worden gedi cteerd voor onderzoek Mszigheid van bacteriën. De latere tyagers zullen veel uitgebreider aarder instrumentarium op Mars hui, hnen deponeren voor bodemonder- vdt en analyse van mogeiyk leven, gei Het voorkomen van levensvormen een ander hemellichaam Üdin de meest intrigerende vraag- in. kken. erd fJt r ^Zwarte zes" werd jUjoede verkeersles lis afsluiting van de actie „Zwarte die de afgelopen maanden door kspolitie en het „Verbond voor Big Verkeer "werd georganiseerd, jn(J bestrijding van de zes veelvuldig OT0 wkomende fouten op de autosnel- 75 fen, zün ruim 1500 automobilis- Acrla geënquêteerd over hun ervarin- De helft van de ondervraagden a mening dat hun rijstijl, maar lie van de andere weggebruikers, Mtig werd beinvloed door de actie, tojuist invoegen op de snelwegen door 76 procent van de automo- «ten genoemd als één van de /ei rarte zes" fouten. Zes van de tien f lervraagden noemden daarna ks uitwijken bij ingehaald worden, minst belangrijke fout werd te zaam rijden beschouwd (9 pet.), ïtaflfcuist invoegen daarentegen als de &ngrijkste (39 pet.), gevolgd door ks uitwijken bij ingehaald wor- (34 pet.). „Verbond voor Veilig Verkeer" als voorlopige conclusie uit de ouden enquête, dat voortzetting de op een groep weggebruikers hte periodieke acties van belang verbond zal de eerste maan- van het komende jaar bijzondere ht besteden aan de bromfiet- Mocht blijken dat op Mars leven voorkomt dan wordt het vrijwel ze ker dat ook elders in het heelal le vensvormen in ruime mate bestaan. Het zou namelijk bijzonder toevallig zijn, wanneer niet slechts op één, maar zelfs op twee planeten van een der vele miljarden sterren leven zou voorkomen en nergens anders. Het is dan tevens waarschijnlijk dat zich onder dat leven elders in het heelal ook vormen met intelligentie hebben ontwikkeld. meer dan tien minuten in de ontmoeting, na ruim acht maanden reizen, maakt dat Mars en de Mariner zich niet meer in de juiste onderlinge positie bevinden voor de beoogde metingen en opnamen. In verband met dit alles zijn de tech nici er dan ook voorlopig nog allesbehalve zeker van dat de reis van meer dan 500 miljoen kilo meter met succes zal worden bekroond. De foto's die de thans gelanceerde Marines zal maken, zullen over dit probleem nog geen uitkomst bieden, maar wel mogelijke sterke aanwij zingen kunnen geven. Zeer primitief Welke vorm van leven wordt op Mars mogelijk geacht? Misschien enigerlei vorm van primitieve vega- tatie mossen of algen, misschien microben. Zijn hier bewijzen voor Het voornaamste bewijs moet ge zocht worden in de kleurwijzigingen die de oppervlakte van Mars in de loop der seizoenen ondergaat, hetgeen doet vermoeden dat er een vorm van vegetatie is. Verder heeft mars een dampkring, afschoon deze zeer dun is. Zuurstof en waterdamp zijn zeer schaars. Gesteldheid van Mars De diameter van Mars is iets meer dan de helft van die van de aarde en de massa is slechts ruim een tiende van die van de aarde. Mars komt op zijn dichtst 58 miljoen km. bij de aarde. De gemiddelde af stand van de zon is 228 miljoen km. die van de aarde tot de zon bijna 150 miljoen. De temperatuurverschillen op mars zyn enorm. In de „zomer" is rond het middaguur de temperatuur 80 of 90 graden, welke 's nachts tot me dan 100 graden onder nul daalt, 's Winters komt de temperatuur tot bijna 150 graden onder nul. Het jaar dat is de tijd dat de planeet nodig heeft voor één omloop om de zon duurt 687 dagen. De dag is er iets langer dan op aarde n.l. 24 uur en 37 minuten. Over het algemeen wordt aange nomen dat de oppervlakte van Mars licht golvend is, mogelijk met enige door erosie aangetast-e bergmassieven. De hoogste bergtop zal vermoedelijk niet meer dan 4.200 meter zijn. De algemene opvatting is dat de oppervlakte woestijnachtig is en be dekt is met fijn stof dat door wind snelheden van vaak 56 km. per uur opgezweept wordt. Mars heeft twee manen, Phobos en Deimos, maar deze hebben een diameter van resp. 15 en 8 km, en zijn draaien, dat zij betrekkelijk dicht bij Mars staan, snel om de moederplaneet. Aardgasvoorraad groter dan 1100 miljard m3 Tijdens een openbare vergadering in Heerlen, georganiseerd door het gewest Limburg van de P.v.d.A. heeft dr. A. Vondeling voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de P.v.d.A. zaterdag gezegd, verbaasd te zijn over het feit. dat de N.A.M. zijn medede ling over de omvang van de aardgasreserve heeft tegengesproken. De heer Vondeling had donderdag in Hoogeveen meegedeeld, dat de reserve veel groter is dan de tot nu toe bekend gegeven 1100 miljard kubieke meter. DR. VONDELING noemt bronnen De heer Vondeling deelde in Heer len mee, dat hij de minister Economische Zaken begin volgende week zijn bronnen zal noemen. Het zijn er vier. Twee ervan kon hij nu reeds noemen, omdat die voor ieder een toegankelijk zijn. Dr. Vondeling wees op een lezing van de president van de Bundesanstalt Für Boden- forschung, Martini, gehouden op 9 november in Hannover. Bij die ge legenheid werd gezegd, dat de offi ciële schatting van de Nederlandse voorraad weliswaar ongeveer 1200 miljard kubieke meter is, maar dat deskundigen al over voorraden van 2000 tot 4000 miljard kubieke meter spreken. Groter kwantum Op de raad van 1100 miljard kubieke beter zou jaarlijks vijftien miljard kubieke meter dat is de helft van de to tale jaarproduktie voor export be schikbaar komen. Het is zonneklaar, aldus dr. Vondeling, dat op basis van een veel groter kwantum con tracten met buitenlandse afnemers worden afgesloten door de NA.M. Gasexport. Het contract met België alleen al omvat zes miljard kubieke meter jaarlijks. Dat de N.AM.-export aanbiedingen zou doen op grond van louter vermoedens is natuurlijk on denkbaar, zei dr. Vondeling. Hij vervolgde: „Op de vraag waar om ik mijn mededelingen deed op de wijze waarop ik ze heb gedaan, is mijn antwoord dat de openbare me ning tot nu toe weinig aandacht heeft geschonken aan deze onge looflijk belangrijke zaak. Beseft men bijv. wel, dat het contract met Bel gië over een bedrag gaat van jaar lijks 300 miljoen gulden. En dat twintig jaar lang. Ik schat, heel ruw weg, dat van dat bedrag jaarlijks zeker 50 miljoen gulden naar bui tenlandse aandeelhouders gaat. Daar kunnen de Nederlanders naar flui ten," aldus dr. Vondeling. Dr. Vondeling drong er nogmaals op aan, dat de regering de oorspron kelijke met de oliemaatschappijen gesloten overeenkomsten zal herzien. Deze overeenkomsten immers zijn destijds gesloten op basis van veel geringere aardgasvoorraden, zei hij. N.A.M. Van de zijde van de N.A.M. wordt opgemerkt, dat zij. bij haar onder handelingen voor langlopende con tracten met het buitenland, uiter aard uitgaat van het binnen het door de minister van Economische Zaken vastgestelde plan voor gasaf- zet beschikbare kwantum voor het buitenland. Wanneer in 1975 de aardgaspro- duktie op volle toeren draai, zal er volgens de bestaande plannen 15 mil jard kubieke meter per jaar naar het buitenland kunnen geleverd, dit is de helft van de totale produktie. Van deze 15 miljard kubieke meter is nu 15 16 miljard zo goed als ver kocht naar België. Met West- Duits land wordt onderhandeld over een leverantie van 4 miljard kubieke meter per jaar en voorts zijn er on derhandelingen met Frankrijk gaan de over 5 miljard kubieke meter per jaar. Ook Engeland Daarmee zou dan het exportkwan tum op zijn. De mogelijkheid bestaat echter, dat ook Engeland vijf miljard kubieke meter per jaar zal willen af nemen en dan zal moeten worden bezien wat het beste is voor de Ne derlandse gemeenschap. Uiteraard is de N.A.M.-Gasexport er als goede verkoper op Ingericht, wanneer méér gas voor export be schikbaar kan worden gesteld, hier voor een lonende afzet te vinden, zo deelde een woordvoerder van de N.A.M.-Gasexport mee. Volleybal in Afdeling Leiden De VVS-reserves hebben hun eer ste punt verspeeld. Na een zes wed strijden durende zegereeks slaagden de reserves van KVC er in Bram Favier en zijn mannen een punt te ontfutselen. De eerste plaats vai VVS'ers is er nog? niet door in gevaar gebracht. Onderaan de ranglijst van de eer ste klasse B Is de spanning aanmer kelijk toegenomen. Hekkesluiter Tey- lingen boekte een verrassende zege op LD, dat mede door het gelijke spel van SVL 3 tegen Donar angstig dicht in de buurt van de leatste plaats te recht ls gekomen. In de eerste klasse A domineert LUSV, dat vorige week tweemaal van Castellum won. Deze week kwamen de studenten niet binnen de lijnen, omdat de scheidsrechter voor de ont moeting tegen SVL 2 verstek liet gaan. VVS 3 en DSS deelden in deze afdeling de punten. Raaphorst heeft in 2A iets van haar achterstand op het niet spelende Catena weg weten te werken door een zege op LUSV 2, terwijl LUSV 3 in de tweede klasse B nog steeds blijft ten. VVS 4 behield hier de kans op de titel door een zege op DES. WW heeft in de dames eerste klasse de leiding veroverd. Een over winning op de KVC-reserves (3-1) en gelijkspel van DES tegen Tey- lingen waren hiervoor voldoende. Rijnsburg omzeilde in de tweede klasse een lastigek lip. De Rijns- burgse dames versloegen Argos met 30, waardoor hun leidende positie werd verstevigd. Uitslagen Dames, eerste klasse: LUSVNw. Brunhilde 2, 3—0; DESTeylingen 2—2; Raaphorst—KVC 3, 2—2; KVC 2WW 13; Nieuw Brunhilde LUSV 2, 2—2. Tweede klasse: DES 2—GGV 0—3; Nw. Brunhilde 3—De Alvo's 3—0; e Vinnen—WW 2. 30; Rijnsburg—Argos 2, 30. Derde klasse: Argos 3De Vinnen 2, 03; DVODe Valken 1—3; I/d Moriaan KVC 4, 31; Rijnsburg 2—Donar 30; Rijnsburg 3—Castellum 2: Rijnsburg .n.o Vierde klasse: Donar 2—LUSV 3. 1—3; DVO 2—GGV 2, 03; VobakaRijnsburg 4, 31. Heren, eerste klasse A: VVS 3 DSS 2—2; SVL 2—LUSV, sch. n.o.. 1B: KVC 2—WS 2, 2—2; LD—'Tey lingen 13; Donar—SVL 3, 2—2; 2A: Raaphorst—LUSV 2. 3—0; WW— Catena, sch. n.o.; De Valken—Donar 2. 3—1. 2B: DES—VVS 1—3; Cate- 2GGV 03; Kangoeroes 3 LUSV 3, 1—3. 3A: SVL 4—Rijnsburg 03; De Valken 2Advendo 2—2. 3B: KVC 3—DOG 0—3; DSS 2— GGV 2. 2—2; MDS—Rijnsburg 2, 0—3. 4A: LUSV 4—De Alvo's 1—3; VVS 5—Catena 3, 3—1. 4B: Donar 4— SVL 5, 31; LD 2Rijnsburg 3. 31 WW 2—DES 2, 2—2, 5A: VVS 6— De Alvo's 2, 0—3; Catena 4—DVO 2, 0-3; Blijft Fit—Vobaka 3-1; Vabaka- B lij ft Fit 3—1. 5B: LD 3—De Vinnen 1—3 LUSV 5Rijnsburg 4, 3—1. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 nov. jroenteveiling: waspeen per kist A- ixtra 3 40-4, Al 2.40-3.90, A2 2 40-5.70. 3-extra 5.30, BI 4.10-5.50. B2 2.40. Cl .20-1.50, c2 80-1.40, breekpeen per kist 5.90. bloemkool per 100 st. Al 35-63, A2 .2 23. andijvie 1 42-44. ld. 2 13-49. sla >er 100 st. 14. prei 19-23, spruiten 38- :8, gelekool 5-13, groenekool 10-13, ro- boerenkool 11-14, kr P' 16, peterselie per 100 bos 14-15 Aanvoeren: waspeen 88.000 kg. bloem kool 3500 stuks. RIJNSBURG, 28 nov. Bloemen veiling: Narcli Chrysanten Pa 140, Ossle Beau- lterium 110-115, Parade 130, 125-130, ld. rood 155 alles per bos, Hyacinten: Pink Pearl 46-51. Anne Marie 40-51. Am. Anjers: Sim rorJ 25-32, roze 18-29, wit 20-24 per 100. In Rijswijk heeft Prins Bern- hard. zaterdag de eerste Neder landse computerfabriek geopend De Prins bekijkt één van de ap paraten in tegenwoordigheid van minister Andriessen (links) en de Commissaris van de Konin gin. mr. Klaasesz (achter de Prins), terwijl hoofdingenieur Kuijper (geheel rechts) toelich ting geeft. Ontploffing op Griekse brug: zestig doden Een ontploffing tijdens plech tigheden ter gelegenheid van de opening van een brug heeft in de Griekse stad Lamai minstens zestig personen het leven ge kost. Volgens de politie zijn er vierenvijftig gewonden. Duizenden waren aanwezig bij de opening van de nieuwe brug over de Gorpotamon; de oude werd tijdens de tweede wereldoorlog door een Brits bombardement verwoest. De En gelsen hadden toen gehoopt de be voorrading van de oprukkende Duit- legers stop te zetten. De ontploffing werd vermoedelijk veroorzaakt door een landmijn uit oorlogsjaren. Het gebeurde zal de Griekse opinie wellicht sterk beroe- zodra vandaag de kranten zijn uitgekomen. De pers zal niet nala ten parallellen te trekken met twin tig jaar geleden, toen de eerste fase van de Griekse burgeroorlog en daar mee de koude oorlog tussen west en oost begon: de strijd om Athene van Britse en Griekse regeringstroepen tegen de communisten. Op 3 decem ber 1944 op een even zonnige zondag als gisteren, vielen bijna 23 slacht offers bij een linkse demonstratie. Die slachtoffers zullen door de lin kerzijde stellig worden vergeleken met de doden van nu, waarby de af loop van het onderzoek wel niet zal worden afgewacht. Het is niet on- waarschyniyk, dat een nieuwe pro testdemonstratie op de derde decem ber wordt uitgelokt en rechts zal vermoedeiyk spreken van een duivels links complot om premier Papadreou weer voor de keus tussen links en rechts te plaatsen. Ver weg ïykt de gebeurtenis van 25 november 1942, die juist herdacht werd toen de explosie plaats had. Toen werd nameiyk door samenwer king van Engelsen en rechtse en linkse Grieken de spoorbrug opgebla- Vrijwel onmiddeliyk na dit hoogtepunt uit de Griekse verzetsbe weging zyn links en rechts hun eigen weg gegaan. Gorpotamou wordt nu misschien in plaats van het symbool voor samenwerking dat de onheelbare scheiding in de Griekse natie. Zoon van president Mikojan Sergei Mikojan, zoon van president Anastas Mikojan van de Sovjet-Unie heeft tijdens zyn bezoek aan de V.S. verklaard, dat oud-premier Chroesjtsjow buiten Moskou woont en „thans kan doen wat hy van plan was, wanneer hij zich uit het open bare leven zou terugtrekken". Vol gens de jonge Mikojan was er niets geheimzinnigs aan Chroesjtsjows doen en laten sinds hü in oktober aftrad. „Hij verdween niet voor iedereen uit het gezicht. Dat waren maar praatjes, Chroesjtsjow woont 25 km buiten Moskou en jaagt veel", aldus de 34-jarige Mikojan. Het Engelse blad „The Observer" berichtte dat Chroesjtsjow door een zorgvuldig voorbereid komplct werd gedwongen af te treden, maar dat T af eltenniscompetitie D0C0S laat winst aan Never Despair DOCOS heeft ook de thuiswed strijd tegen Never Despair niet in winst kunnen omzetten. De Leide- naars moesten met 37 hun meer dere erkennen in de spelers uit 's-Hertogenbosch. Beter bracht Den Burcht het er tegen Salamanders af. De Leidenaars wezen deze mede-gegadigde voor de eerste plaats met 73 terug. Sjaar- dema en Verkerk, die beide ongesla gen bleven, hadden een groot aan deel in de zege van Den Burcht. Hins zorgde tegen Van Zwol voor het zevende Leidse punt. Uitslagen: Ereklasse: AMVJ 2Maasbree 46 Hoofdklasse BDOCOSNever Despair 37; EendrachtVictory '55 6—4; JCV—Wibo 2 1—9; Vrienden schaarSmash 2 28. Afd. Den Haag: Dames: 2de klasse: VVVDocos 28. 3de klasse: Gossima 3Docos 2 82. 4de klasse: W. de W.Den Burcht 46; De Valken—Den Burcht 8—2. Heren: 1ste klasse: Treffers 3 Docos 2 4—6; Pit '54—Wibo 5 4—6; DSBDocos 3 46. 2de klasse: Den BurchtSalamanders 7 73; Sala manders 5Docos 4 55; Sett Docos 5 91. 3de klasse: SML 3 Den Burcht 2 1—9; Docos 6Bat- swingers 7 8—2; DSB 3—Pit '54 2 64; Reflex 2Den Burcht 3 8—2; Docos 7Slagvaardig 2 19; Den Burcht 4DHC 5 100. 4de klasse: Docos 10Kontakt 2 8—2; Sportief 5Docos 11 100; Pit '54 3Gos sima 8 4—6; Docos 12—Netbal 5 3—7 Meisjes: 1ste klasse: DocosPlay- fair 91. Jongens: 2de klasse: DocosPlay- fair 46. dit reeds drie maanden eerder had moeten plaats hebben. Volgens het hoofdartikel waren de mannen achter het kom plot de vroegere leider van de geheime politie, Sjelepin en Smichastny, die nu aan het hoofd staat van de vei ligheidspolitie. Chroesjtsjow zou nu huisarrest hebben in een appartementegebouw in de Granorsky straat, vyf minuten lopen van het Kremlin. Volgens de Observer werden par tyleider Brezjnew en premier Kosvgln by de voorbereidingen be trokken op voorwaarde, dat zy hun huidige functies slechts tijdelijk zouden krijgen. Chroesjtsjow had reeds in juti na zyn terugkeer van zyn reis door Scandinavië aan de kant gezet moeten worden. Met de voorbereidingen voor de staatsgreep was reeds begonnen in begin 1963 na de botsing tussen Chroesjtsjow en Kozlow over de manier, waarop de Cubaanse crisis was behandeld. Toen alle voorbereidingen haif oktober waren voltooid, werd Chroesjtsjow naar Moskou ontboden voor de fatale confrontatie met het presidium. Het was een triomf voor de samenzweerders toen Chroesjts jow vroeg te worden gehoord door het centrale comité. De samenzweer ders hadden n.l. reeds een zorgvul dig geselecteerde meerderheid van het comité naar Moskou ontboden en Chroesjtsjow werd onmiddeliyk voor het comité geleidi welke in een naburige kamer van het Krem lin wachtte om hem weg te stem- Leidse Biljartbond lste klasse: TOP—Zuid 0; UVS Spoortje 44; CaramboleKatwijk 62; CentrumVriendschap 44. 2de klasse: DOS—UVS 2 4—4; VriendenkringDVS 80; Spyker- bak 2Morspoort 62DVH Scheepje 6—12; Katwyk 2Heul 44. 3de klasse: Zuid 2Carambole 2 26; RynegomCentrum 2 08; UVS 3—TOP 2 4—4. 4de klasse: Spykerbak 3Vrien denkring 62; Carambole 3TOP 3 44 (regl.)WachtjeWaag 2 26; DVS 2—Rynegom 2 2—6; Heul 2— Zuid 3 6—0. 5de klasse; Scheepje 2UV8 4 6—2; DVH 2—Zuid 4 4—4; Heul 3— Vriendschap 2 62; Morspoort 2 TOG 2 6—2. 6de klasse: Carambole 5TOP 4 08; Centrum N.W.Carambole 4 6—2; Heul 4—Spykerbak 4 4—4; DVH 3Katwijk 4 80 (regl.). 7de klasse: Waag 4—DVS 3 4—4; Rynegom 3—Vriendschap 3 62; AlligatorCarambole 6 44; Mor»- poort 3Spoortje 2 62. 8ste klasse: Alligator 2Heul 5 0—8; UVS 5—Centraal 4 4—4; Spoortje 3Waag 5 08; Scheepje 3—Centrum 3 2—6; Carambole 7— Zuid 6 4—4. geboorte verloving ondertrouw overlijden zijn gebeurtenissen die het noodzakelijk maken kennisgevingen aan familie, vrienden en bekenden te verzenden. Schakelt u, om zekerheid te hebben dat u niemand vergeet, het LEIDSCH DAGBLAD in. Met zjjn ruim 25.000 abonnees is het verreweg de meest gelezen courant in Leiden en omstreken en dus het aangewezen advertentie medium voor familie berichten CONSTRUCTIEWERK constructie-bankwerker electrisch lasser? Bent U hierin een vakman? Zoekt U een (nieuwe) werkkring? Komt U dan eens kennis maken, na schriftelijke of telefonische melding, op ons kantoor: Parklaan 4 - Boskoop - tel. (01727) 3341 50 meter van het station af N.V. MULOER's FABRIEK VAN ROLLEND MATERIEEL - BOSKOOP 6a cage SVipdonk »li' 1 Tel - OVUO-31713 GEBAKDOZEN O in diverse maten, direct leverbaar. N. SCHOUTEN

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13