MARTINEZ Militairen verrast door Luxemburg SVL WINT DERBY VAN ARGOS: 3-2 altijd al de sigaar voor moderne mannen Sporttoto vAnda, Zweden en Engeland Europees kampioen nederlandsche middenstandsbank t'fom m COSTER Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 26 november 1964 Derde blad no. 31426 I Van Wissen wil geen oranje meer FONS VAN WISSEN De 31-jarige rechtshalf van PSV, ons van Wissen, heeft in een brief -j»n het bestuur van de K.N.V.B. te Q;enuen gegeven, dat hü niet meer oor een plaats In het Nederlands iflal in aanmerking wenst te ko- >rsien. Van Wissen, die 30 maal het ranje-shirt droeg en verschillende jialen als aanvoerder fungeerde, is iede tot deze voor hem moeilijke ap gekomen, omdat hij zich niet staat acht de steeds intensiever ordende voorbereiding voor de edstryden van het Nederlands elf- ,1 te volgen. Zijn werkzaamheden de douane in Eindhoven eisen te veel op, zodat hjj niet ge- neg tyd kan vrijmaken voor de ainingen, concentratie en andere 6' lorbereidingen. Van Wissen is bo- indien van mening, dat het wense- kcr is zjjn plaats aan een jongere speler af te staan. Roy Emerson kan ils amateur goed rondkomen Roy Emerson, de kampioen van iistralië, Engeland en Amerika heeft w een financieel aantrekke- jejk aanbod om prof te worden van hand gewezen. Volgens het Australische dagblad I iffhe Sun" zouden Ken Rosewall en liljw Hoad hem vorige week een con- voor twee jaar hebben aange- iden met een garantie van f 270.000. Emerson heeft echter geweigerd, loewel zo verklaarde hij het nknbod zeer verleidelijk was. De ïstralische kampioen zal in de toe- minder tüd besteden aan het Iannis in andere landen. Hy wil zich H ncentreren op zün maatschappe- e carrière. Bovendien verdient hy amateur zoveel, dat hü behoorlyk ind kan komen. VERLOREN MIDDAG OP H0UTRUST Rudi Geestman zou het dan wel even doen. Drie minuten voor het einde zou de lange blauwwitter bij de 1500 toeschouwers op het Haagse Houtrustterrein tenminste iets gaan vergoeden voor een verloren middag door het Nederlandse militaire elftal toch nog naast Luxemburg te brengen. ,,Ga jij maar even weg, ik knap het wel op", zo beduidde Geestman zijn ploeggenoot Ries van der Bogert, die enkele seconden tevoren door een Luxemburgse ver dediger was onderuit gehaald en daarvoor van de Duitse scheids rechter Fritz een strafschop toegewezen had gekregen. doelman Heinz Stuy na een geslaag de Kirsch-Pilot actie. Nuléén dus en oranje wilde daar wel iets aan doen. Ei- volgden wat schoten van verre afstand bekwaam gestopt door doelman Hoffmann en en kele dreigende acties van de tech nisch zwakke midvoor Sar is. Een treffer bleef uit. Die kwam pas 21 minuten na de hervatting, nog geen zestig seconden nadat een van rich ting veranderd schot van Pilot goed was gebleken voor 02. Sar is schoot onbeheerst tegen de uitgelopen Hoffmann op en Van der Bogert demonstreerde vervolgens, dat een welgeplaatst schot in vele gevallen te prefereren is. In de resterende periode heeft Nederland nog energiek gepoogd de achterstand teniet te doen, doch de toch al niet vlekkeloze acties werden door toenemende ner vositeit alleen nog maar slechter. Daarom kon men er nog wel vrede WAAROM? Van der Bogert, de beste speler van de oranjeploeg en met rechts back Guenterer de Haan de enige die een voldoende haalde, maakte plaats voor Geestman. Hü zal zich nu nog wel afvragen waarom hü dit deed, want na het fluitsignaal vuurde Geestman namelük nerveus en ge jaagd naast. De stand bleef zodoende 12 en daarmee behaalde de zes internatio nals tellende formatie uit het Groot hertogdom een verdiende zege. Ver diend ja, want niet alleen speelden de gasten sneller en directer, maar bovendien bezaten zij in de gerouti neerde Louis Pilot en coming-man Norbert Reiland de juiste mensen voor het fünere werk op het mid denveld. Nederlands architect Van der Bogert, hoe voortreffebj'k ook, moest het door gebrek aan steun toch tegen dit duo afleggen. Combinaties Voor de rust speelde Nederland nog zo slecht niet. Met goedlopende combinaties werd Luxemburg voort durend teruggedrongen, maar door tastendheid en stootkracht man keerden. Hoe het wel moest toonde Luxemburgs internationale midvoor Johny Leonard na 12 minuten. Hard en hoog joeg hij vanaf de rand van het strafschopgebied de bal langs Voetbalstrijd om Europese bekers Liverpool klopt Anderlecht: 3-0 Het Belgische Anderlecht heeft te gen Liverpool een kansloze 30 ne derlaag geleden. De Engelse lands kampioenen uit de Merseystad, die dit seizoen in de competitie zeer zwak zjjn begonnen, speelden veel di recter dan Anderlecht. Met de rust stond Liverpool reeds met 20 voor dank zü treffers van Ian St. John en Hunt. Vier minuten de rust zorgde Ron Yeats voor de 2—0 eindstand. FC Köhln heeft gisteravond de kwartfinales van de strüd om de Europa Cup voor landskampioenen bereikt. De Duitsers behaalden op eigen terrein een 21 overwinning op Panathinaiko8 uit Athene. De eerste in een gelükspel (11) De Engelse bekerhouder West Ham United heeft gisteren in Londen de eerste wedstrijd in de tweede ronde het Europees toernooi voor be kerwinnaars met 20 gewonnen van Spartak Sokolovo. Bü de rust was de stand nog gelük. Atletico Madrid heeft gisteravond Dublin met 10 van Shelbourne (Ierland) gewonnen. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van het voetbaltoernooi in de Jaarbeursste den. Roma heeft Zagreb. Joegoslavië, uitgeschakeld in de tweede ronde van de Europa beker voor Jaarbeursste den door met 10 te winnen. In de eerste wedstrüd, deze maand Zagreb, speelde de elf tallen gelük; 1—1. VOLLEYBALCOMPETITIE SVL heeft het gisteravond in de rby tegen Argos zwaar te verduren JR^had. Argos liep in de eerste sets 20 uit. Eerst toen hervonden SVL-dames weer iets van hun Ifvertrouwen. Met 32 trok SVL jrn» n het langste eind. <VL kwam met enkele goed opge- ngen aanvallen van Argos op Fel en enthousiast stelde zich teweer. Helleen van eenwük en Joke Selier sloegen het net weer raak en met een os tan te service werd in deze fase elêr n de strüd geprofiteerd van de echte stop bij SVL. In een ruk liep naar 1212 en vervolgens jen ontredderd SVL naar de Y Winst: 1512. De klap kwam hard aan. SVL lt gfacht er in de tweede set niets an terecht: 153 en 20 voor rstègos. Tot 1010 in de derde set Lrgos de beste kansen op de ei erwinning behouden. Een uiterste achtsinspanning van SVL resul- *rde in een drietal rake smashes n achtereenvolgens Wilma Beenus, n der Wijngaard en Xandra n blikkert. Argos, geschrokken, moest deze set met 1511 afstaan. Het evenwicht was met deze winst hersteld. Argos was aanvallend beter dan SVL, maar de roodwitte verde diging won het pleit: 1510. Het zelfvertrouwen van Argos was vol komen verdwenen. SVL liep door goed serveren tot 149 uit. Even kwam Argos terug (1413), maar Annelie van Velzen stelde de SVL zege veilig. KVC wint KVC heeft het zwakke Boemerang 2 met 30 verslagen. De Katiwykse dames hebben in deze ontmoeting echter geen spel van grote klasse laten zien. Daarvoor was de tegen stand te weinig imponerend. KVC zakte al spoedig af tot het peil van de gasten. Er werd slecht gestopt en ook de set-up liet heel veel te wensen over. Margreet van Elk en Hannie de Best hielden het KVC-team echter overeind. Met tweemaal 1614 nam KVC een 20 voorsprong. De Boemerang-reserves lieten het hoofd hangen en met groot gemak sleepte KVC de laatste set in de wacht: 15—3. voor tijd die strafschop miste. De uitslag was goed zo. Nederland: Sfcruy; De Haan, Brou wer, Van der Bogert en Spinhoven; Geestman en Stapper; Kruit (Gies- kes), Saris, Verdonck en Vrauw- deunt. Uniek criterium De Stichting Eurosport te Amster dam zal van 3 tot en met 13 juni 1965 een internationaal landencri- terum houden, dat uniek is in de geschiedenis van de wielersport. In deze periode van elf dagen namelyk zullen de deelnemers wedstrijden ry- den in Nederland, België, Duitsland en Engeland. Dit evenement is ontstaan uit het door de stichting gehouden zesdaagde criterium, dat de laatste jaren op de Nederlandse wielerkalender prükte. Aan het 1 andencriterium zullen ploegen deelnemen van Ne derland, België, Duitsland, Engeland, Zwitserland en Frankrijk. Voorlopig zün de wedstrijden als volgt verdeeld: 3, 4, 6, en 9 juni in Nederland, 5, 7 en 8 juni in Duits land, 10 juni in België en 11 en 12 juni in Engeland. De slotwedstrü- den zullen op 13 juni plaats vinden hebben, dat Geestman kort in Brasschaet (België) of Amsterdam. Nederlandse tafeltennisteams op de veertiende plaats Temidden van een ware heksen ketel 4000 fanatieke toeschouwers scandeerden onophoudelyk hun „heja heja" is Zweden er voor de eerste maal ingeslaagd Europees taf el ten niskampioen te worden. In de finale bleven Alser, Oden en Johansson met 53 in de meerderheid tegen titel houder Joego-SIavië dat door Vecko. Korpa en Marcovio was vertegen woordigd. De Joegosiaven werden van de tu multueuze aanmoedigingen zo ner veus, dat zü voor al in de slotfase fout op fout stapelden. De beste man in de eindstrijd was de Europese kampioen Hals Alser, die drie maal Het Nederlandse tafeltennisteam heeft gisteren de eerste overwinning behaald bü de Europese kampioen schappen in Malmö. De Nederlanders versloegen Luxemburg met 52. Des middags raakte de Nederlandse ploeg het goede spoor echter weer kwüt. Ondanks twee overwinningen van Frans Schoofs won Oost-Duitsland met 52. Het trio Frans Schoofs, Gé Bakker en Bert van der Helm is door deze resultaten op de veertiende plaats geëindigd. Ook by' de dames reikte Nederland door een 30 nederlaag tegen Zwe den niet verder dan de veertiende plaats. Het Engelse damesteam sleep te hier de Europese titel in de wacht. In de finale bleven Mary Shannon en Diana Rowe met 31 de baas over Hongarüe, dat in feite geen enkele kans had. Roemenië werd een goede GEWICHTHEFFEN De LAC „de Spartaan" organiseert morgen in haar clublokaal aan de Langebrug Graduatiewedstrijden in het gewicht heffen. De deelnemers zün: J. Gout, J. Tegelaar, S. Bavelaar, K. Bink. S. Willemse, S. Brandt, P. Segaar, H. Schuchard, J. Tegelaar, W. Turenhout, S. Holswilder, K. Vink, H. Zierikzee en W. v. 't Riet. Toegang vrij. Aanvang half acht. derde. Tsjecho-Slowakije was kans loos tegen Roemenië: 30. De eindstanden luiden: Heren: 1. Zweden; 2. Joego-SIavië 3. Tsjecho-Slowaldje; 4. Roemenië; 6. Hongarüe; 6. West-Duitsland; 14. Nederland. Dames: 1. Engeland; 2. Hongarije; 3. Roemenië; 4. Tsjecho-Slowaküe; 5. Rusland; 6. West-Duitsland; 14. Ne derland. Advertentie MARTINEZ maakt sublieme Senoritas voor de moderne van vandaag l PERLAS een voortreffelijke,) lichte en geurige Senoritas! MARTINEZ... nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Martinez is een fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent Zo heerlijk licht, zo rijk van geur, I zo fantastisch fijn! BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FIJNE SIGAREN! (Van onze correspondent) De hoofdprys in de sporttoto van deze week wordt door vyf personen, die het allen tot 13 juist voorspelde wedstrijden brachten, gedeeld. Ieder ontvangt bruto f. 29.586,20. Voor de tweede prys waren 112 gegadigden, die ieder netto f. 720,40 incasseren. De derde prijs wordt versnipperd door 1256 juiste oplos singen. Er waren negen personen, die twee kolommen juist hadden voorspeld. Ieder ontvangt netto ongeveer 32 gulden. Het Schotse voetbalelftal heeft gisteravond in Glasgow met 32 ge nen van Noord-Ierland, één van de tegenstanders van Nederland ln de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1966. Advertentie Bij de PkwiD is het goed sparen. U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. de bank waar u zich thuis voelt! Geesink zondag in Stadsgehoorzaal Anton Geesink zal zondag a.s. zün technische medewerking verlenen aan de nationa le judokampioen - schappen voor B-teams ln de Stads gehoorzaal te Leiden, Aanvang 1.30 In Aalsmeer is gistermiddag de I het huwelijk getreden met Gerrit atlete Tilly van der Zwaard in van de Made. CRICKET de ideale zomersport Onder bovenstaande titel heeft de Propagandacommissie van de Kon. Ned. Cricketbond in samen werking met de Uitgeverü een ge ïllustreerd boekje doen verschenen, dat propaganda beoogt voor deze inderdaad prachtige zomersport, in Engeland niet ten onrechte „the King of games" geheten. Naast enige bü zonderheden over de geschiedenis van het spel, vinden wij er een eenvoudige beschrijving van de spelregels, een uittreksel uit het wedstrijdreglement en een lüst van de Nederlandse clubs in opge- Waar onbekendheid de enige plausibele verklaring genoemd mag worden voor de betrekkelijk geringe belangstelling, welke cricket hier te lande ondervindt, heeft de verschij ning van dit boekje de warme in stemming van allen, die deze sport uit persoanlüke ervaring bijzonder na aan het hart ligt. Sportsplinters Rudy Altlg en Hans Junkermann hebben de zesdaagse van Frankfurt gewonnen. De beide Duitsers eindig den met een ronde voorsprong op onze landgenoot Peter Post en zün Zwitserse koppelgenoot Fritz Pfen- ninger. De derde plaats was voor de Denen Palle Lykke en Fredy Eugen. Altig en Junkermann bevochten hun ronde voorsprong in de Frankfurter Festhalle pas acht minuten voor het einde. Het Haagse HYS Hoky heeft gisteren in Den Haag met 93 ge- Vlllars de Lans. Woonwagens naar Helmonds kamp teruggekeerd De woonwagenrelletjes in het kamp op de grens van Helmond en Deurne schijnen nog niet te zün af gelopen. Nadat gisternacht twee woonwagens uit Tilburg naar het woonwagencentrum Zuidoost-Bra bant waren teruggekeerd, zjjn ei thans nog verscheidene wagens ge volgd: er staan weer acht overtollige wogen op het terrein, zoals ook vóór de polltie-actie het geval was. De Rükspolitie en de geconsigneer de Helmondse politie hebben gister nacht niet ingegrepen. Dit om bloed vergieten te voorkomen. De com mandant van de Rükspolitie stelde zich op het standpunt, het niet ver antwoord te achten voor deze zaak zün mensen in de nacht aan aller lei gevaren bloot te stellen. Giste ren heeft het stichtingsbestuur van het woonwagenkamp in een onder houd met commissaris Kortmaan over de thans ontstane situatie gesproken. Ook de burgemeesters van Hel mond en Deurne hebben overleg met het provinciaal bestuur gepleegd. Bbjkbaar weet men niet goed wat men doen moet. Er zün voorlopig geen maatrege len te verwachten, ofschoon de be trokken gemeentebesturen zich op het standpunt bRjven stellen, dat het kamp boven de aangenomen norm bezet is. Boerenkooldief kwam niet ver (Van onze Utrechtse correspondent). Het is slecht boerenkool stelen van een brigadier van politie, Dat ondervond een 24-jarige Utrecht se fabrieksarbeider. Hij werd op heterdaad betrapt bij het afsnij den van andermans boerenkool in een volkstuintjescomplex. Met zijn zakken vol, een grote stronk onder zijn armen wilde hij weg lopen. „Waar gaat dat heen?", riep de brigadier, die achter een struik de boerenkooldief nauwlettend had gadegeslagen. „Haar de ko nijnen", zei de aangeroepene. Dat ging de brigadier te ver. Ha op making van proces-verbaal mocht de dader naar zijn konijnen. De koolstand in het volkstuin tjescomplex was de laatste weken aanzienlijk teruggelopen. Advertentie ALS SINTERKLAAS •en fles wijn, likeur, cognac of gedistilleerd geeft, maakt hij een BOVENSTE BESTE BEURT! En de beste keus doet hij bij HENGELSPORT Viscollege „De Zinker" hield een wedstrüd in de Ringvaart ter hoogte van de Blouwenbeugel te Aalsmeer. De vangst viel mee. Uitslag: 1. Chr, Joh. de Wit, 16 stuks, 2120 gr.; 2. P. Willemse, 21 stuks, 1250 gr.; 3. H. van Gent, 15 stuks, 1080 gr.; 4. W. de Wit jr., 820 gr.; 5. Ch. AL de Wit 650 gr.; 6. C. Willemse 640 gr.; 7. P. Willemse jr. 550 gr.; 8. W. de Wit sr. 270 gr. Advertentie Surprise-avond geef* en neemfeestl Hoogtepunt van huiselijk ver maak, waar u zich van uw beste kant laat zien. U geelt het bes te niet alleen ln kwaliteit (dat spreekt vanzelf) maar ook ln stijl. U kiest streng en gaat selectie! te werk. Daarom kijkt en koopt u bij een herenmode- specialist En daar staan wij u met raad en daad terzijde. Uw cadeau zal welkom zijn. HIJ zal uw goede smaak bewonderen. JAN HAJER IN HALVE FINALES Jan Hajer heeft vandaag in Sydney de halve finales bereikt van het toer nooi om de tenniskampioenschappen van Nieuw Zuid Wales voor spelers tot 23 jaar. Bü een temperatuur van rond 40 graden Celsius versloeg de Nederlander in de kwartfinales de Australiër Jim McGregor met 63, 6—5. Turnsters in Aalsmeer tegen Franse ploeg In het veilinggebouw „Bloemen- lust" in Aalsmeer treden zaterdag avond de dames turnploegen van Nederland en Frankrijk tegen elkaar aan. Het Nederlandse team Grietje van Essen, Thea Belmer, Jannie Vierstra, Willy Gielen en nog twee nader aan te wüzen turn sters zullen in de grote wedstrüd- hal moeten bewijzen, dat de vorig jaar geleverde prestaties een overwinning in Rennes met 0.05 pnt geen uitschieter is geweest. Ge makkelijk zal dit echter niet zün. De Franse ploeg, gemiddeld 20 jaar. heeft in Evelyne Letourneur en Jacqueline Brixpierre twee zeer sterke turnsters, terwül ook de Jeug dige Hugerette Lequet en Annie Bobin niet door het Nederlandse team onderschat mogen worden.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5