Dit vragen, jaar slechts 304 vorig jaar 536 UIT DE LEIDSE MEMORIE VAN ANTWOORD Vraagt behandeling thans minder tijd? Stichting van J crèches LKPV houdt tentoonstelling Ruim 100 kinderen krijgen zwemdiploma Intocht van St.-Nicolaas VOORSTEL VAN GED. STATEN Bijna 2 miljoen voor bouw brug over Zijl Chauffeur rijdt met verloofde op schoot NOG VELE WENSEN VOOR SPORTACCOMMODATIE SPORTHAL Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 24 november 1964 Tweede blad no. 31424 In het ..voorwoord", dat het Leidse College van B. en W. vooraf laat gaan aan de „Memo rie van Antwoord op de gemeentebegroting voor het jaar 1965, drukte het college er zijn erken telijkheid overuit", dat de leden van de raad, in zo ruime mate, gevolg hebben gegeven aan zijn herhaaldelijk uitgesproken wens het aantal schriftelijke vragen te beperken". Letten wij op het aantal vragen, dat thans is gesteld (304) en dat van vorig jaar (536), dan is dit woord van erkentelijkheid zeker op zijn plaats. Niet minder dan 232 vragen bleven thans achterwege. Het Zoals leder jaar doen wR ook thans weer een greep uit dit „vraag- en antwoordspel". Veel ruimte en dit is begrijpelijk vraagt ook dit jaar de paragraaf „Openbare Werken" (woningbouw) in dit schriftelijk contact met B. en W. Bovendien richt zich de aandacht ook sterk op het hoofdstuk „Onderwijs", w.o. de sport- en jeugdzaken vallen. RUIM 1400 WONINGEN IN AANBOUW kan o.i. de duur van de begrotingsbehandeling in het verleden vijf dagen ten goede komen. Het is toch immers zo, dat tijdens deze behandeling slechts een discussie kan worden geopend over een in dit verslag schriftelijk ge stelde vraag. B. en W. spreken dan ook in deze M. van A. het vertrouwen uit, dat een ieder zal meewerken om een zekere mate van beknoptheid na te streven. 10 december, de dag van de eerste begrotingszitting, en volgende dagen is het aan de raad om dit vertrouwen niet te beschamen. Op de na de tioeede wereldoor log in elk verslag gestelde vraag hoeveel woningen er in aanbouw zijn, delen B. en W. mede, dat dit er op 1 oktober j.l. 1437 waren, t.w. 704 woningwetwoningen, 186 r premiewoningen voor de verhuur, 1^198 premiewoningen voor de ver- *4 koop en 349 woningen in de vrije sector. Bovendien zijn in de pre- ïmiesector in aanbouw 1 bejaar- I dentehuis (138 beddenen in de J vrije sector: 1 bejaardentehuis i\(132 bedden) en 1 zusterhuis (24 \bedden). In de periode van 1 oktober 1963 t en met 30 september 1964 k wa lmen geered: 280 woningwetwo- jqj ningen; 106 premiewoningen A en J66 vrije-sector-woningen. u Vrijwel geen J bouwgrond meer G2r| Het richtcon tingent voor 1965 om- in beginsel: 325 woningwetwo- opjningen, 158 premiewoningen en 96 ^Vrije-sec tor-woningen. De vooruitzichten waar dit con- I tingent kan worden gebouwd zijn bui- luijtengewoon somber. I Voor de woningwetbouw is binnen y dde huidige grenzen in het geheel uf*geen grond meer beschikbaar. sl Voor de premiebouw is het wellicht een gedeelte van het con- _tingent te bouwen, hoewel ook hier- nagenoeg geen grond meer be- iPfjschikbaar is. Ten behoeve van de voor de on- e)gesubsidieerde bouw bestemde con- 1 tingenten die intussen ontoerei- ^kend zijn is nog enkele jaren iy bouwgrond aanwezig. 'd, B. en W. trachten door overleg nmet enkele aangrenzende gemeenten ;*pin het bouwdistrict voor de Leidse agglomeratie een oplossing te vin- 1 jden, waardoor de woningbouw voor Leidse woningzoekenden voortgang kan vinden. Bouwbeleid 'V( stadsontwikkeling Het beleid van het college inzake jjde stadsontwikkeling zal er in de eerste plaats op gericht zijn de woonwijken zuid-west en Morskwar- nt. tier verder af te bouwen. H Wat betreft de woonwijk zuid-west il er daarbij naar worden gestreefd „ri, naast de woningbouw, ook de ^totstandkoming van wijkvoorzienin- gen te bespoedigen, zoals de bouw o van een gezondheidscentrum, biblio- winkels, sportaccommodatie de aanleg van recreatievoorzie ningen (onder andere een wijkpark). In de binnenstad zal de aandacht voorlopig geheel gericht blijven op uitvoering van het wegenstelsel, ver- lgel groting van parkeerruimten ende krotopruiming. Overigens noodzaken de huidige grenzen van de gemeente ertoe om de verdere woningbouw en om de re- itievoorzieningen op grondgebied van de aangrenzen den gemeenten tot itand te brengen. Getracht aal worden de onlangs vastgestelde uitbreidingsplannen voor het Morskwartier, welke in overleg met Oegstgeest zijn ontwor pen, in 1965 verder te realiseren op het gebied van beide gemeenten. Advertentie "isïïijsss Zoekt U een gouden armband of collier Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG. Voorts wordt de bouw van de Me ren wijk voorbereid, eveneens in over leg met de gemeente Oegstgeest. Ten behoeve van de vergroting van het recreatiegebied wordt een recrea tieplan nabij de Vliet en het Rijn- Schiekanaal voorbereid. Op het gebied van de uitbreiding m de werkgelegenheid zal worden gestreefd naar ontsluiting van het industrieschap De Grote Polder. Demping Langegracht vertraagd In afwachting van de aanbeste ding van de riolerings- en bestra tingswerkzaamheden en het omleg- van kabels en leidingen, is een groot deel van de Langegracht met zand gedempt. Dit is geschied om verzakking van het weglichaam na het gereedkomen van de bestrating zoveel mogelyk te beperken. Personeelsgebrek bR de dienst van gemeentewerken is er de oorzaak dat deze aanbesteding eerst in december kan plaatsvinden. Naar verwachting zullen de werk zaamheden niet eerder dan eind 1966 voltooid zRn. Overeenkomstig het „Wegenplan, basisplan sanering en stadsvernieu wing 1961" zal nog een aantal grach ten, zoals de Waardgracht, de Oran- Jegracht en de Korte Mare, gedempt worden en zullen andere grachten, in het belang van een goede waterhuishouding, in stand blijven. Parkeerterreinen Het college laat de door sloop vrij komende terreinen zoveel mogelijk bestraten en in daarvoor in aanmer king komende gevallen tevens tot parkeergelegenheid inrichten. In de naaste toekomst zullen o.m. volgen het terrein aan de Garen- markt en het terrein van de vroegere school voor uitgebreid lager onder wijs aan de Pieterskerkgracht. Tevens is het de bedoeling om het open terrein gelegen aan de Vierde Binnenvestgracht en vrijkomende terreinen in de Camp alsmede langs de Van der Werf straat van een be strating te voorzien en in te richten tot parkeerterrein. Fonteinen in de stad Zeer binnenkort zal de directeur in Gemeentewerken een rapport uitbrengen inzake het plaatsen van enkele fonteinen op daarvoor in aan merking komende punten in de stad. Voorts hebben B. en W. de direc teur opgedragen te rapporteren trent de voorzieningen, die noodza kelijk zijn om de fontein op de Vis markt gedurende de zomermaanden wederom regelmatig te doen spulten. Scholenbouw nog steeds urgent Dat de scholenbouw nog steeds ur gent blijft, toont het aantal scholen, dat B. en W. op de urgentielijst 1965 sen te plaatsen, t.w. r.-k. kleuter school Boshuizerlaan, openbare kleu terschool in Leiden-zuidwest, kleuterschool in Leiden-zuidwest, hervormde ulo-school in Leiden- zuidwest met 8 lokalen, openbare glo-school in het Morskwartier met 8 lokalen, Rudolf Steinerschool voo: glo met 8 lokalen in het noordwes telijk stadsdeel, ter vervanging schoolgebouw Langebrug 87, neutrale school voor glo met 8 lokalen in of nabij het centrum ter vervanging schoolgebouw Noordeinde 1 en vglo-school voor meisjes met 8 i 10 lokalen ter vervanging scholen com plex Haarlemmerstraat 240/ Peli kaanstraat. Medewerking hiertoe te aan de desbetreffende inspecteurs gevraagd. Zodra de huisvesting van klassen van lagere scholen dit toelaat, zullen 5 van de 6 houten scholen tot defi nitieve kleuterschool worden stemd. Voor de zesde (bijzondere) kleuterschool zal In Zuidwest nieuw gebouw worden gesticht. Een urgentieverklaring is nog niet afge geven. Door het ontbreken van Rijks goedkeuring kan naast de in het systeembouwplan opgenomen kleu terscholen nog niet worden overge gaan tot de bouw van een bijzondere kleuterschool in de Roodenburger- polder. De voortgaande uitbreiding van de stadsdelen Noord en Zuid-west zal naar verwachting, in de nabije toekomst nodig maken, dat voorts worden gebouwd in noord één bij zondere kleuterschool en in zuidwest één openbare en twee bijzondere kleuterscholen. Behalve voor wat betreft grote scholen, bijvoorbeeld ulo-scholen, die eigen gymnastieklokaal stellig nodig hebben, streven B. en W. naar op zichzelf staande, centrale gym nastieklokalen, waarvoor met aan merkelijk meer kans op succes een urgentieverklaring kan worden aan gevraagd. Nog steeds geen veemarkthal Het bouwrijp maken van het nieu- e veemarktterrein alsmede het aan leggen van het parkeerterrein en de omliggende wegen zal zo mogelijk nog dit jaar worden aanbesteed. De bouw van de nieuwe markthal wacht nog slechts op het verkrijgen de vereiste Rijksgoedkeuring. Gezien de prioriteit, die de regering thans verleent aan achtereenvolgens de woningbouw, het onderwijs, industrie en de handel en de markt tot de groep handei behoort ondervindt de afgifte van de Rijks goedkeuring nog steeds vertraging. Op dit moment is het B. en W niet mogelijk, te voorspellen wan de slagboom van de Rijksgoed keuring zal worden opgeheven. en ook geen schouwburg Is het voor B. en W. op dit ment niet mogelijk om te voorspel- wanneer het fiat op de plannen de veemarkthal wordt verkregen, evenmin is dit het geval omtrent de goedkeuring van GS op het door de raad goedgekeurde chouwburgplan. Op 27 oktober jl. had het college dit plan nog een bespreking Ged. Staten. Nu, bijna maand later, verkeert het college nog steeds in het onzekere, Verhoging van het elektriciteitstarief Hoewel nog geen voorstel in j deze geest bij de raad is inge- diend, is het niet onmogelijk, dat in het komende jaar een verho- ging van de elektriciteitstarieven I wordt ingevoerd. Op de vraag I in het sectie-verslag of B. en W. hiertoe denken te komen, delen B. en W. mede, dat een even- 1 tuele verhoging van deze tarie- ven wordt overwogen". De hui- dige tarieven, aldus het College, liggen op het landelijke niveau en ook landelijk wordt overwo gen over te gaan tot een wijzi- ging van de tarieven. Sinds mevr. C. Braggaar-de Does geen deel van de Leidse J raad meer uitmaakt, keerde haar f jaarlijkse vraag naar de stich- f ting van de crèches minder te- f rug. Na jaren wordt deze vraag in het sectie-verslag thans weer f gesteld. Volgens één der leden f is er ook in Leiden een groei- ende behoefte aan een moge- lijkheid om gedurende een deel J van de dag kinderen, die nog niet in aanmerking komen voor sen kleuterschool, in vertrouw- ie handen achter te laten. J Van een groeiende behoefte is, (I volgens het antwoord van B. en (I W., tot dusverre niets gebleken, Overigens is het college van oor- (I deel, dat, indien ten aanzien van de stichting van z.g. crèches initiatieven zouden moeten wor- den ontwikkeld, deze in eerste aanleg van particuliere zijde die- oen te komen. Indien daarvoor f een redelijke grond aanwezig zou f 1 zijn, zullen B. en W. overwegen, f 1 in hoeverre van gemeentewege t zodanige initiatieven steun f 1 kan of moet worden verleend, f Zes maanden gevangenis Leidenaar (20) wilde agent omverrijden Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 20- jarige opperman uit Leiden, die op 1 juli te Katwijk met de door hem bestuurde auto had getracht een hoofdagent van politie omver te rij den. De man verkeerde onder in vloed van drank. De rechtbank heeft verdachte ver oordeeld tot zes maanden gevange nisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met aftrek van voor arrest, benevens ontzegging der rij bevoegdheid gedurende twee jaar. De Leidse Pluimvee- en Konijnen- sportvereniging houdt zaterdag en zondag haar jaarlijkse olubtentoon- stelling in het clubgebouw „Ooster kwartier" in de Borneostraat. Er zijn voor deze tentoonstelling 200 dieren ingeschreven. Er is onder meer een grote inzending „Vlaamse reuzen". Ook wordt er veel pluimvee ten toongesteld. De tentoonstelling wordt zaterdagavond geopend. Talrijke jongens en meisjes heb ben bij de Leidse Golfbrekers onder grote publieke belangstelling in de „Overdekte" voor het diploma A of B van de Kon. Ned. Zwembond ge zwommen. Na afloop van de exa mens kon aan 116 kandidaatjes het diploma worden uitgereikt. Meisjes-diploma A: Majo Geuke, Ria den Elzen, Han- neke Kallenberg, Cecilia Friedhoff, Mieke Smit, Mariene Rooyackers, Connie van Dijk, Atie Kriek, Nellie van Steyn, Annette Niessen, Joke Witteman, Joke van Schagen, Ria Swager, Truus Timmers, Jozé Neu teboom, Trees Buis, Ria van Abs- woude, Marijke Post, Erna Vroe- men, Margriet Everaars, Susan van Dcuzen, Agens Miedema, Anne ke den Elzen, Greet den Elzen, Ria Runne, Ria Zondag, Tineke van Seggelen, Henny Geuken, Janneke Janssen, Cobi van Egmond Suzeke Stouten, Anneke Singerling, Ria Singerling, Dicky van Leeuwen, Wil lie van Leeuwen, Gonneke van der Mey, Thea van der Geest, Marijke Hartwijk, Annelies Opdam. Jongens-diploma A: Adolf Roef Lampo, Eric-Jan Be- rendse, Jan Nijssen, Gerard Hille- brand, Albert Berbee, Matthee Hil- lebrand, Peter Vlasveld, Ton Ver hoef André Verhoog, Kees van Rijn, Wim van Tuyl, Peter Jansen, Jan Baak, Wim Oplaat, Tom Schenk, Nicky Franken Harry Jurgens, Jan van Zijp, Klaas Zandvliet, Tom van der Hammen, Jaap Stolwijk, Kees van der Hout, Nicolaas Friedhoff, Guus Leutemans, Fred van Zijp, Hans Smidt, Hans Juffermans, Gert Blankers, Ton Jozemans, SJaak Zon neveld, Sjaak Leus, Kees Ashman, Karei van Schie Peter van Schie, Hein Krispijn, Jan van der Hoeven, Paul Wiedema, Marti Moraal. Meisjes-diploma B: Lia Jansen, Ineke van der Mey, Mary van der Mey, Thea van der Mey, Joke van Steyn, Marijke Nor- tier, Margriet van der Meyden ,Thea Lualage, Tineke Koppenschaar, Jozé Devilee, Marijke Rooyackers, Annet Tebats, Trudie Kouwenhoven, Fran- cien Rits, Vera van der Bergh, Joke Pompe, Joke Vereluys, Adrie Berbee, Marga Jozemans, Joke Kallenberg, Beb Stavleu, Hettie Stavleu, Anneke I Kanbier, Willie Pennings, Astrid Jongens-diploma B: Leo Berbee, Hennie Juffermans, John Scheepe, Rob Dirks, Trynco Dijkman, Addie Boekman, Rudie v. d. Geest, Harry Keyzer, Joep Walter, Wim van Schie, Sjaak Krol, Leo Heinsman. St.-Nioolaas doet morgenmid- 1 dag zijn intocht in Leiden. Om 1 half twee komt hij aan bij de 1 1 achterzijde van het station. Per 1 rijtuig gaat hij via de Stations1 weg, Steenstraat, Kort Rapen- 1 burg, Breestraat naar het Stad- 1 huis, waar hij door het College jan B. en W. wordt ontvangen. Na de ontvangst in het Stad- huis gaat de Sint naar de dsgéhoorzaal, waar hij on- geveer 1000 schoolkinderen van de eerste klassen van openbare hervormde lagere scholen zal begroeten. UW ST. NICOLAAS GESCHENK In .verband met de voorgenomen bouw van een brug(totale breedte 23 meter) over de Zijl in de verbinding Willem de Zwijgerlaanprovinciale weg Leiden Oude Wetering, hebben G.S. bij Provinciale Staten een voor* stel ingediend voor een provinciale bijdrage van f 1.960.000 in de kosten. VERDELING VAN KOSTEN In hun toelichting op dit voorstel zeggen G.S., dat met de bouw van deze brug ook provinciale belangen zijn gediend, om. voor het recreatie- verkeer naar het plassengebied. Met de gemeentebesturen van Lei den en Leiderdorp is voorlopige over eenstemming verkregen omtrent de verdeling van de kosten van de bouw van de brug en de daarbij behorende Voor de Leidse kantonrechter Onder de vele verdachten, die gis teren voor de balie moesten ver schijnen, omdat zij zich niet aan de regels van het verkeer hadden ge houden, bevond zich ook een 18-ja- rige kelner uit Wasenaar. Hü was met zijn bromfiets, waarop zijn vriend als duo-passagier meereed, met een vaartje van ongeveer 45 km per uur uit een bocht in de provin ciale weg onder Rijnsburg tegen een lichtmast gevlogen. De botsing had Tal van plannen, doch geen rijks goedkeuring - remmende factor Hoewel B. en W. nog voortdurend streven naar een zo efficiënt mogelijke realisering van sportaccommodaties (in de ruimste zin des woords) vori de moeilijkheden, verbonden aan het verkrijgen van rijksgoedkeuringen, remmende factor. Bovendien, zo zeggen B. en W. in hun Memorie van Antwoord op de begroting-1965, werkt het uit blijven van de grenswijziging bij zonder vertragend bij de voor bereiding en uitwerking van plannen. Ondanks deze handicap zijn de volgende plannen in bewerking: voetbalvelden aan V oorschoterweg (voorstel zal de raad spoedig berei ken), sportvelden tweede deel Kik kerpolder, voetbalvelden Morskwar tier, tennispark Fortuinwijk (zijn in behandeling bij Gemeentewerken), schoolsportveld Boshuizerlaan (moet eerst een wijziging in worden ge bracht), schoolsportveld Fortuinwijk en in Leidse Hout (krediet is ver leend, uitvoering wordt voorbereid), zweminrichting met open en over dekte bassins Pesthuispolder (gron den zijn nog niet in eigendom), in- structiebaden (project bij Gemeen tewerken in voorbereiding) en jacht haven Stinksloot (een plan wordt De voorbereiding derd, dat het wachten Is op de Riiks goedkeu ring. Zodra deze ver kregen is, zal het object kunnen worden aanbesteed. Aan de dienst van Gemeentewer ken is opdracht gegeven een ont werp te maken voor de bouw van eon sporthal in Zuid-west. Tenslotte wordt de mogelijkheid onderzocht te komen tot de bouw van een kleine sporthal op een ter rein in het saneringsplan omge ving Pieterekerkgracht. Daarvoor is het nodig, dat de urgentieverklarin gen voor een gymnastieklokaal, die aan twee besturen van nijverheids scholen voor meisjes zijn toegezegd, aan de gemeente worden overgedra gen. Voorts zal het nodig zijn het bestaande gymnastieklokaal aan de Pieterekerkgracht af te breken. Roeisport: Die Leythe en De Vliet Het verzoek van de roeivereniging „Die Leythe" om financiële steun voor een nieuw botenhuis hebben W. reeds geruime tijd geleden de veemarkt-sporthal Is aover gevor- ln behandeling genomen. In principe staan zij niet verzoek. B. en W. zijn echter van mening dat de eigen bijdrage van de vereniging in aanvaardbare ver houding dient te staan tot de bij drage van de gemeente. De mate waarin „Die Leythe" zelf in de kos ten kan bijdragen, voldoet, aldus het college, nog lang niet aan rede lijkerwijs te stellen eisen. De aan vraag is dan ook niet zonder meer voor inwilliging vatbaar. Sinds korte tijd te in Leiden echter spiake van een nieuwe ontwikkeling op het gebied van de roeisport. Naar het zich laat aanzien, zal het n.1. mogelijk zijn op een terrein nabij de Haagweg tussen de bestaande Korte Vliet en het nieuwe kanaal (thans nog gemeente Voorschoten) een nieuw roelcentrum te stichten. Aangezien voor de damesstuden- ten-roelvereniging „De Vliet" met het oog op de toekomstige demping van de Trekvliet moet worden uitgezien naar een plaats voor een nieuwe ac commodatie, wordt thans in nauw overleg met de roeiverenigingen na gegaan, hoe het hierboven genoemde mogelijk kan worden gemaakt. Mo gelijke combinaties en/of ruilingen worden daarbij onder het oog gezien. Wellicht is voor „Die Leythe" in deze richting 'n oplossing mogelijk, aldus B. en W. in hun Memorie van Ant woord. Onder de to bouwen bruggen over de gekanaliseerde Korte Vliet be staan geen mogelijkheden voor de inrichting van ruimten voor roei- en kanosport tot gevolg, dat de kelner en ztfn duo-passagier een flinke hersen schudding opliepen. Verdachte ontkende, dat hij te hard had gereden. „De weg was nog al glad door de regen en daardoor slipte ik in die bocht", verklaarde hij. De verklaring van zijn vriend, als getuige gehoord, hield echter zon der omwegen een directe beschuldi ging in. „Hij reed inderdaad zeker ruim 45 km per uur en ik heb hem onderweg herhaaldelijk gezegd, dat hij het wat kalmer aan moest doen", zei de benadeelde vriend onder meer. In zijn requisitoir legde de offi cier, mr. N. J. Out, de nadruk op het gevaar, dat verdachte zowel voor zijn duo-passagier als het overige verkeer had opgeleverd. Gezien de schadelij ke gevolgen, die verdachte zelf van zijn roekeloosheid had ondervonden beperkte hij zijn eis tot een boete van f 50 subs. 10 dagen. „Wel wat veel", vond de kelner. De kanton rechter, mr. W. de Koning, meende dat de eis al mild genoeg was en vonniste derhalve conform. Ook een manier Een 24-jarig© chauffeur uit He kendorp had op een zondagmiddag het verkeer op Rijksweg 11 op een „originele" manier in gevaar ge bracht. Twee per auto surveillerende wachtmeesters der Rijkspolitie sagen namelijk, dat de chauffeur zijn ver loofde niet op de voorbank naast zich maar „op zijn schoot" vervoer de en slechts met een hand kon stu ren omdat hR haar met zijn rechter arm de „nodige steun" verleende. De zaak werd enige weken gele den aangehouden, omdat verdachte toen pertinent ontkende, dat zRn verloofde op i'n schoot zat en ver balisant dit feit dus onmogelijk had kunnen constateren. Ditmaal liet verdachte verstek gaan. Niet aldus verbalisant, die het feit nog eens onder ede bevestigde en er bovendien aan toevoegde: „Zjj zat bijha tussen zijn borst en het stuur ingeklemd en het was daar door vrijwel onmogelijk, dat hR be hoorlijk kon sturen". Voorts had ver balisant de chauffeur nog geadvi seerd: „Als u zoiets wilt doen moet u uw auto ergens langs de weg par keren, zodat anderen geen gevaar lopen". De officier keurde de wRze waarop yerdacht© zjjn verloofde had „ver opritten op de volgende basis: De provincie en de gemeente Leiden be talen elk 40% en de gemeente Lei derdorp 20% van de kosten van de onder- en bovenbouw van de door de provincie te bouwen brug. Voor rekening van de provincie komen 80% van de kosten van aan leg van de oostelijke oprit, met inbe grip van de nodige grondaankoop, van de kosten van aanleg van een ten noorden van die oprit aan te leggen rijwielpad van de Zijldijk naar de oprit en van de kosten van een tunnel onder de provinciale weg voor het rijwiel- en voetgangersverkeer van Leiderdorp naar de brug c.q. bo venbedoeld rijwielpad en terug: de gemeenten Leiden en Leiderdorp be talen elk de helft van de overblij vende 20% van die kosten. Ten behoeve van de inwoners van de gemeente Leiderdorp zal, voor re>* kening van die gemeente, een verbin dingsweg worden gemaakt tussen de gemeentelijke uitvalsweg naar de oostelijke oprit en de Zijldijk. De westelijke oprit zal door en op kosten van de gemeente Leiden wor den gemaakt. Het beheer over en het onderhoud van de nieuwe brug zullen bij de provincie berustentevens zal de brug door de provincie worden be diend. De gemeente Leiden zal de kosten van onderhoud en bediening aan de provincie terugbetalen. De kosten van voorbereiding van en van toezicht op de bouw van de brug komen voor rekening van de provincie. Na de totstandkoming van de nieu we brug zal de provincie de in de gemeente Leiderdorp gelegen Zijldijfc (het langs de Zijl tussen de Span- jaardsbrug en de Dwarswetering ge legen weggedeelte), aan die gemeente in eigendom, beheer en onderhoud overdragen. De jaarlijkse bijdrage van de gemeente Leiden van f 600,—. per km, die thans de provincie in de onderhoudskosten van bedoeld weg gedeelte ontvangt, zal Leiden dan aan de gemeente Leiderdorp betalen. De Spanjaardsbrug zal bij de pro vincie in beheer en onderhoud blij ven. Op basis van het tegenwoordige loon- en prijspeil worden de kosten van de eigenlijke brug begroot op f 1.700.000,De raming van de kos ten van de oostelijke oprit c.a. be loopt een bedrag van f 1.600.000,—* Overeenkomstig bovenvermelde kos tenverdeling wordt het provinciale aandeel begroot op 40% van f 1.700.000,—, dat is f 680.000,—, ver meerderd met 80% van f 1.600.000,—, dat ib f 1.280.000,—, derhalve in to taal op f 1.960.000,—. Deze kosten verdeling achten OS. gezien het bjj de totstandkoming van de nieu we verbinding betrokken provinciale belang aanvaardbaar. Volgende maand komt dit voorstel bij de Staten in behandeling. TIEN MAANDEN VOOR LEIDSE AANRANDER De Haagse rechtbank veroordeelde een 30-jarige granietwerker uit Lei den wegens poging tot aanranding tot tien maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaarde lijk en aftrek van het voorarrest. voerd" uiteraard zeer af en eiste een boete van f 40 subs. 8 dagen. Het vonnis werd uiteindelijk t 25 6Ubs. 5 dagen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3