OORSCHOTENAREN KOPEN HUIZEN VAN DE GEMEENTE Gouden huwelijksfeest in Voorschoten BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 T.v.-gegadigden METAAL WIL gaan krachten bundelen MEER (1 pet.) DIFFERENTIATIE eigenaren van 24 woning- twoningen werden gisteravond de raadzaal van Voorschoten hun voormalige huiseigenaren ry onthaald en kregen een stig woordje mee van de oude sbaas. burgemeester L. de Kool. ide wet van 1930, opnieuw opge- tst op 8 februari 1961, waardoor ^mogelijkheid bestond gemeente- bezit van woningwetwoningen te stoten aan de bewoners is r de gemeente Voorschoten aan praktijk getoetst. Ambtelijke lens lijken traag te draaien en is ook nodig, aldus de burge- fster, het verkrijgen van een p|tn woning kan een groot sociaal "4ie Devilish Strings" Uien voor Prinsessen l de Leidse gitaarcombo „The lsh Strings" is de eer te beurt len om zaterdagavond in Duin- het verjaardagsfeest van de er van een hoffunctionaris mu- I op te luisteren. Dit feest zal m bijgewoond door de Prinses- Behalve de Leidse band treedt ize verjaardagsavond ook het om-orkest van Frans Dehue op. ie Devilish String", die door Eirte stijl een grote populari- ieten, hebben voor het feest lang geleden aangekondigde len in het Cultureel Centrum orschoten moeten afzeggen. LISVROUWEN JZIEN SINAI mevrouw H. A. van •den-Wildeboer, is ziek. kon de lezing, die zij op de •uwenmiddag over de leefwijze Portugese vrouw zou houden, -rgaan. Het bestuur had ech- het laatste ogenblik mevrouw ten Hagen uit Lisse bereid om kleurendia's van het is| by bel zo bekende Simai-gebied ponen. De opnamen, die in luiveringwekkend mooie streek v Ten Hagen zelf zijn :t, gaven een boeiend beeld plaatsen, die in de bijbel genoemd en waarlangs het sraël is getrokken. In deze zand en steen, die zich 3 talrijke kilometers uitstrekt. A ter de Grieks Orthodoxe mon- kloosters verrezen, waarvan "de nog intact zijn gebleven. Ook oude kloosters verschenen n [ielden, die fraaie contrasten licht en donker te zien ga- snel opeenvolgend tempo op tte scherm. Na de pauze liet rtiw Ten Hagen, die tijdens de C; toning een uitgebreid relaas n haar ervaringen in dit deel wereld, beelden zien van het Land. Ook deze waren de van het aanschouwen zeker IS GERLIJKE STAND VAN LEIDEN >N(>: GEBOREN I ina Hu bertha Maria, dr fzand; Wendy P. M. Fleur i Wassenaar; Hermanus, Handgraaf; Caro- G. J. M. Koek Marianne Neeltje Geertrulda. J. Oldekamp en A. Vlasman; Dirk, zn van K. Wassenaar en Hoogenraad; Petrus Jacobus, der Meer en V. Bronk- Wilhelmus Jacobus Maria, zn J. Suurmond en T. D. van der Robert, zn van T. van Iterson goed zijn. Men moet echter nagaan op de eerste plaats of de bewoner wel in een woningwetwoning past, ter voorkoming van speculaties mag het inkomen niet te hoog zijn en bij de aankoop van een woning mag het inkomen echter ook weer niet te laag zijn, anders zou het eigen woningbezit een grote last worden. Het gemeentelijk woningbezit telt thans ongeveer 1000 woningen en in eerste instantie lijkt het aantal van 24 kopers niet hoog, maar in ogenschouw nemend, dat vele wo ningen beslist niet voor verkoop in aanmerking komen, zoals woon eta ges enz., is het gemeentebestuur toch verheugd over dit eerste aan tal, waarvan de akte passeerde op 26 oktober. Er bestaat voor het kopen van wo ningen een bepaalde drempelvrees, vervolgde de burgemeester, en dat is begrijpelijk. Vast staat echter, dat wij in een gezegende maat schappij leven, waarin ieder vrij is om te kopen of niet te kopen. Waakt voor uw eigendom, zoals iedere normale eigenaar waakt voor zijn bezit, besloot de burge meester en overhandigde tot slot als symbool van de felicitaties van het gemeentebestuur het echtpaar H. ZonneveldOuwerkerk een pot met een vaste plant. Alle dames kregen bij het vertrek een zelfde feestgeschenk. Bij deze feestelijke bijeenkomst waren om. aanwezig de raadsleden, behalve de fractie van de PvdA, en hoofden van dienst. (Foto L.D./Holvast) LAFV ziet terug op gunstig jaar Voor de 42ste Jaarvergadering van de Leidse Amateur-Fotograf en ver eniging, die gisteravond in de boven zaal van restaurant „De Doelen" werd gehouden, bestond vrij grote belangstelling. Hiertoe hebben ongetwijfeld bij gedragen de bekendmaking van de winnaar van de „H. J. Holswilder- plaquette" en het aftreden van dr. J. van Mullum en mevrouw W. B. WajonStroethoff, resp. secretaris en algemeen bestuurslid van de LAFV. Beiden hadden zich na resp. 9 jaar en 7 jaar hun functie te heb ben bekleed, wegens drukke werk zaamheden niet meer herkiesbaar gesteld. Vice-voarzitter G. L. van den Berg, die de zieke voorzitter dokter J. Versteeg, verving, zei dat de vereni ging terug kan zien op een goed jaar. Dit kwam eveneens tot uiting in het jaarverslag, dat de secretaris, dr. Van Mullem uitbracht. Naast een achttal lezingavonden en de onder linge competities behoorden ditmaal tot de belangrijkste activiteiten de vorming van 3 eigen werkgroepen en de wedstrijd Oxford—Leiden, waarin 2 LAFV-leden een eerste prijs be haalden. Het ledental neemt nog gestadig toe en bedroeg in oktober 93 leden en 2 ereleden. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures voorzien door het kiezen van de heren P. de Blocq van Scheltinga en J. van Bleijswijk. Tot leden van de kascommissie werden de heren A. A. Rosin en M. J. C. Pieterse benoemd. In de jaarlijkse onderlinge wed strijd van de selectie-klassers met als inzet de „H. J. Holswilder-wissel- plaquette, bleek ditmaal de heer P. de Blocq van Scheltinga te hebben gezegevierd. Met een toepasselijk woord reikte de vice-voorzitter deze wisseltrofee aan de winnaar uit. Vervolgens richtte de heer Van den Berg een hartelijk afscheids woord tot mevrouw Wajon en dr. Van Mullum. Als bijzonder feit noemde hij de vele prijzen, die mevr. Wajon op buitenlandse exposities had gewonnen. Als bewijs van dank en hulde overhandigde hij beiden een geschenkbon en aan mevrouw Wajon als „toegift" een boeket bloe- Na een korte rondvraag en een kort slotwoord van de vice-voorzit ter, werd onder leiding van de heer J. G. Gompelman een der nieuwste bondscollecties bekeken en beoor- Exposities Christine v. d. Wolf In de kunsthandel „Meubelkunst", Papengracht 6a, is gisteravond door de Haagse kunstschilder Theo Bren gers een expositie geopend van een aantal droge naald etsen van de jeugdige Christine v. d. Wolf, die haar studies voltooide op de Vrye Academie te Den Haag. In een per soonlijke en naieve stijl geeft zij haar visie op menselijke figuren en landschappen, waarbij zij in de eer ste plaats poogt situaties uit te beel den. Haar dikwijls gevoelig getrof fen impressies rechtvaardigen be langstelling. KLEINBEELD BIEDT VELE VOORDELEN Kleinbeeldfofcografie is zo lang zamerhand wel ingeburgerd In de wereld van de fotografie. Toch zijn er nog velen zowel amateurs als vakfotografen die het kleine for maat met scheef oog bekijken en die zweren bij hun grootformaatca- mera's. Voor de amateur- (en vak-) fotografen, die gisteravond naar de heer C. W. Broere geluisterd hebben in restaurant Van der Heijden moe ten voor zover zij nog geen klein- beeldlans waren heel veel bezwa ren en vooroordelen tegen klein- beeldfotografie zijn weggevallen. De heer Broere, die verbonden is aan de firma, die de Leica-camera's impor teert, hield zijn met diia's toegelichte lezing ter afsluiting van een came ra-show, die in de middaguren door het Leidse fotobedrijf N. van der Horst was opgesteld. De heer Broere vertelde over de problemen en voordelen van de kleinbeeldfotogra- fie. Na een korte ontwikkelings geschiedenis van de kleinbeeldcame- ra liet hij zien, hoe de ontwikkelin gen van fotografisch materiaal en objectleven het werken met een klein formaat negatief volledig rechtvaardigen. Ook vertelde hij over verschillende fascinerende fa cetten van de kleinbeeldfotografie zoals dier-, micro-, macro- en sport- fotografle. Vele ingewikkelde tech nische problemen deed hij op klare wijze uit de dloeken. BUIT VAN 500 BIJ INBRAAK In een perceel aan de Hoge Rijn dijk is gisteravond ingebroken. Uit een kast in de voorkamer werd een geldkistje met vijfhonderd gulden ontvreemd, toebehorend aan een benzinepomphouder. De qeqadiqden voor een zelf standig Nederlands televisie programma (met reclame), de O.T.E.M.. de T.V.N.-T.E.R. en de stichting Open Bestel heb ben in vandaag gehouden be sprekingen in principe besloten de activiteiten te bundelen. Het ligt in het voornemen daartoe een coördinatiecommis sie te creëren, waarin behalve vertegenwoordigers van de bo vengenoemde consessionarissen ook die van gelijkgestemde groe peringen zullen worden uitgeno- digd. De bijeenkomst geschiedde op ini tiatief van de O.T.E.M. met de be doeling tot coördinatie van de plan nen voor een zelfstandig televisie programma te geraken. Ir. A. G. Maris van T.V.N.) leidde de bespre kingen. Verder namen hieraan deel: dr. J. P. van der Wilde (T.V.N.)dr. C F. Karsten (O.T.E.M.), dr. H. D. Pierson, mr. S. C. H. Coebergh en P. A. G. de Ruwe van de stichting Open Bestel (Televizier) OEGSTGEEST SINT DOOR DE JEUGD BEGROET Sinterklaas werd zaterdagmiddag door Wethouder J. F. M. Steenmet ser namens het gemeentebestuur in 't Raadhuis ontvangen. Voor 't bor des had het harmoniegezelschap „Concordia" zich opgesteld en er wa ren vanzelfsprekend vele kinderen en ouders gekomen om de Sint en zijn Zwarte Pieten te verwelkomen en toe te zingen. Op het bordes verklaarde de heer Steenmetser, dat hij met genoegen aan het verzoek had voldaan van de middenstandsvereniging „Oegstgeest Actief" om de kindervriend in onze gemeente te ontvangen. Met een har telijke toespraak werd de Sint duide lijk gemaakt, dat hij tijdens zijn rondgang door de gemeente grote belangstelling zou hebben van jong en oud. De Sint dankte voor de ont vangst en bood aan mevrouw Steen- metser en mevrouw v. d. Voet enige geschenken aan. Hierna stelde de stoet zich in be weging voor een lange tocht door de gemeente. Tijdens deze tocht werd er op enkele plaatsen gestopt om de zwarte Pieten gelegenheid te geven met gulle hand te strooien. „De Vlucht" vierde 10-jarig bestaan De Leidse klaverjasverenlging ,,De Vlucht" heeft in „Den Burcht" haax tienjarig bestaan gevierd. Het be stuur werd hartelijk gehuldigd en kreeg bloemen en diverse geschen ken. De voorzitter van de feestcom missie de heer C. van Duijn, richtte het woord tot de voorzitter van „De Vlucht", de heer J. Lens, die op zijn beurt de kampioenen van dit jaar in het zonnetje zette. Dat waren me vrouw W. Stikkelorum en de heer J. Slingerland. Zij ontvingen cadeaus en bloemen. Nat dit officiële ge deelte volgde een gezellige avond met muziek, toneelstukjes en dans. Acad. examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal II geneeskunde de dames M. M. Berger (Noorwegen), J. Wiel aard (Sdhiedam) en A. de Winde (Rotterdam) en de heren J. W. Briët (Apeldoorn), G. Bur er (Den Haag) en P. de Chatau (Leiden)semi-arts mej. W. G. M. M. Tomassen Noord- wijkerhout) en de heren J. A. Mazel (Den Haag) en J. J. Rasker (Oegst geest) arts de heren P. Lens (Berg en Dal) en J. Schijf (Den Haag); kandidaats geschiedenis mej. C. H. Elias (Waalre N.-Br.). Het is morgen 50 jaar geleden, dat Johannes M. W. Smid en Alida van Os uit de Bethlehemstraat in Voor schoten elkaar het „ja-woord" ga- De bruid (73) en de bruidegom (bijna 75) zouden dikke boeken kun nen schrijven over al hun belevenis sen ir» die halve eeuw. Zij hebben immers twee wereldoorlogen meege maakt en vooral de eerste tijd van hun huwelijk, toen de heer Smid ja ren onder de wapenen moest blij ven, was het vanzelfsprekend finan cieel een moeilijke periode. De brui degom herinnert zich nog heel goed, dat de soldij 85 centen per dag be droeg en toen er een baby geboren werd 5 centen per dag bij kwam! Het echtpaar komt oorspronkelijk uit Rotterdam, verhuisde in 1938 naar Leiden en is vanaf 1947 woon achtig in Voorschoten, waar zij het in hun rustige straat best naar de zin hebben. Zij kregen een zoon en een dochter, beiden gehuwd, acht kleinkinderen en een achterklein kind. Vooral de heer Smid geniet nog een uitstekende gezondheid en de bruid mag momenteel ook niet kla gen. Het echtpaar ziet er zeer vitaal uit. Op de vraag, welk voorval de meeste indruk heeft acntergelaten in hun 50-jrrig huwelijk, hoefde het echtpaar niet lang na te denken: de meeste* zorg en angst hadden zij on dervonden in de laatste oorlog om hun zoon uit de handen van de Duitsers te houden. De vreugde zal morgen groot zyn, want dan zal met de kinderen op intieme wijze het feest thuis worden gevierd in de gezellige, modern in gerichte woonkamer. Een kleinzoon heeft originele feestslingers opgehan gen van ligustertakjes waar tussen kleurige chrysanten gestoken zyn. De heer Smid heeft zijn leven lang hard gewerkt in diverse bedrijven en geniet al enige jaren vclop van zyn vrye dagen. Samen met zijn vrouw verzamelt hij mooie koperen voor werpen, die in hun huiskamer te pronk staan. De bruid begon met deze verzameling reeds als veertien jarig meisje. Het echtpaar heeft veel familie, vrienden en kennissen en daarom zal er een receptie worden gegeven za terdag van 3 tot 6 uur in de zaal „De Werf" in Voorschoten. Naast een loonsverbetering van zeven procent eisen de werknemers organisaties in de metaalindustrie ook nog de mogelijkheid vijf procent van de loonsom als ondernemingsge wijze differentiatie te gebruiken voor het treffen van regelingen die van de C.A.O. afwijken. In de metaal- C.A.O. van dit jaar was hiervoor vier procent berekend. Gisteren zijn voorstellen tot wijzi ging van de CAO voor beambten in de metaalindustrie ingediend, waar in deze nieuwe eis ook is opgenomen. De verdere voorstellen voor de be ambten behelzen: een inkomensver hoging van zeven procent; een ge garandeerd minimum-inkomen voor beambten van 23 jaar en ouder van f 477 per maand; een aanpassing van de jeugdsalarissen aan dat genoemde minimum-inkomen; gelijke beloning voor mannen en vrouwen; opheffing van de z.g. gemeentegroepenindeling. Voorts hebben de werknemersorgani saties het verlangen kenbaar ge maakt de verplichte toeslag van ge middeld tien procent op de persoon lijke minimum-salarissen tot tenmin ste vijftien procent te verhogen. VOORSCHOTEN Voetpad langs de Valkenburgseweg Naar aanleiding van een vraag gesteld door een raadslid delen B. en W. van Voorschoten mee, dat door de dienst van openbare werken een plan is ontworpen voor een voetpad langs de Valkenburgseweg. Na over leg met de dienst van de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland werd in tussen bij Gedeputeerde Staten een verzoek ter verkrijging van een bij drage in de kosten van aanleg in gediend. Een antwoord is nog niet ontvangen. Moeilijke splitsing wordt bestudeerd De verkeerstechnisch zeer moei lijke splitsing Leidseweg- Voorscho- terweg nabij de zilverfabriek, val lende onder de jurisdictie van de provinciale, wordt bestudeerd door de Provinciale Waterstaat, terwijl de A.N.W.B. zich eveneens met deze zaak bezig houdt. Er wordt naar ge streefd in 1965 een wijziging van het wegverloop tot stand te brengen, waardoor de moeilijkheden naar men hoopt tot het verleden .zullen behoren. B. en W. stellen de raad van Voor schoten voor eervol ontslag te ver lenen aan mej. N. Knijnenburg als leidster van de openbare kleuter school op een door B. en W. nader te bepalen datum. Klokluiden kost vijf gulden De verordening op de invordering van de belasting voor het lulden van de klok van de gemeenbetoren dateert uit 1899 en behoeft vernieuwing. Het tarief in deze verordening voor het luiden van de klok is gesteld op f 1 voor elk half uur of gedeelte daar van. B. en W. stellen voor de oude verordening in te trekken en een nieuw tarief vast te stellen van f5 voor elk kwartier of gedeelte daar van. Evenals in de oude verordening is de Nederlands Hervormde Kerk vrijgesteld van het recht voor het luiden der klok voor de aanvang van godsdienstige bijeenkomsten in de kerk. Projector voor scholen Van de vijftien in Voorschoten ge vestigde scholen voor lager onder wijs zyn vier scholen in het bezit van een geluidsprojector. De overige scholen huren veelal een projector. Deze verhuur houdt echter binnen kort op. B. en W. stellen thans voor een krediet van f 2.300 te voteren voor de aanschaffing van een pro jector met bijbehorende snoeren en schermen, die geschikt is voor roule ring op diverse scholen. Leden Bijstandswet B. en W. stellen de raad voor tot benoeming over te gaan van de le den van de commissie van advies van de Algemene Bijstandswet. Deze commissie zal bestaan uit tien per sonen, van wie vier leden uit de ge meenteraad en zes van wie een bij drage kan worden verwacht vanuit hun kennis van maatschappelijk werk, de volksgezondheid, de vakor ganisaties en bejaardenzorg. B. en W. hebben ernaar gestreefd een uit het oogpunt van levensbeschouwing en politieke overtuiging zo evenwich tig mogelijke samenstelling te ver krijgen en achten het juist, dat tot voorzitter wordt benoemd de wet houder van Sociale Zaken. B. en W. stellen voor: G. Schrama, wethouder; mevrouw drs. A. Stoker, raadslid; drs. A. Vaandrager, raadslid; drs. H. Olthuis, raadslid; drs. L. Lamers, hoofd van de hoofdafdeling Bij standszaken van het ministerie van Maatschappelijk Werk; L. L. Marse lis, plv. hoofd van de hoofdafdeling Gezondheidszorg van het ministerie Sociale Zaken en Volksgezond heid; N. J. Smit, lid van de Algeme- Bond van Bejaarden; P. Burger- jon, lid van het NW; H. Marissink, 'an het CNV en W. Schenk, lid van de NKV. commissie WILSON TEGEN DE MLF De Britse premier Harold Wilson heeft gisteren in het Lagerhuis ge zegd, dat zyn regering gekant is tegen elke vorm van een vloot, be staande uit oppervlakteschepen be wapend met Polarisraketten en met bemanningen afkomstig uit ver schillende landen (MLF). De rege ring is van mening dat de Ver. Staten alleen het beheer over de kernwapens van de NAVO dient te behouden. Wilson zei verder: We zijn ervan overtuigd dat de MLF niets zou toe voegen aan de kracht van het Westen en vermoedelijk een ver kwisting van de beschikbare krach ten van het bondgenootschap ten gevolge zou hebben en tot grotere moeilijkheden zou kunnen leiden MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 24 totale aanvoer 2596, weekaanvoer 4515, vette koelen en ossen 200, gebruiks- 25q> graskalve- kalveren 921, lopers 68. biggen 40. paarden 15. veulens 10, schapen of lamm. 191, bokken of gel ten 26 stuks. Prllzen (resp. Ie, 2e en 3e kwal.): per kg) 365-400, 375-395! 350-375. 330-340; graskalveren kalveren (ld.) (ld.) 110, 100, 90; biggen (ld.) 58, 55. 48; slachtpaarden (In ets per kg) 290, 220, 200; schapen (in gids per stuk) 120, 105, 95; lamm. (id.) 130, 120, 100; kalf- en melkkoeien (id.) 1500. 1300, 1025; vare koelen (id.) 1075, 900, 800; (ld.) 1100. 925, 825; pinken prima's f 3.95-4.05 per kg; graskalveren ruimer, stug, iets teruglopend; nuchte re kalveren tamelijk, levendig, iets hoger, mestkalveren f 180-270 p. stuk; lopers en biggen iets ruimer, kalm, even minder; slachtpaarden gering, ta melijk, als vorige week; schapen en lamm. kleiner, stroef, vooral niet ho ger; kalf- en melkkoeien even ruimer, rustig, gedrukt; vare koeien gewoon. ZOETERWOUDE Sluiting secretarie In verband met de inwerkingtre ding van de algemene termijnenwet zal de secretarie vanaf 1 december a.s. niet meer voor het doen van aan giften voor de burgerlijke stand op de zaterdagen geopend zijn. BEURSOVERZICHT Weer lagere markt AMSTERDAM, 24 november. Het Damrak werd vandaag wel zwaar op de proef gesteld. Op de gisteren gepubliceerde drastische Britse discontoverhoging, volgde later een discontoverhoging van 3 4% door de Amerikaanse banken. Alsof dit nog niet voldoende was, sloot Kon. Olie in New York 3/4 dollar lager, Unilever min. 3/8. De beurs heeft echter de proef vandaag goed doorstaan. Alleen Kon. Olie was aan de flauwe kant op ca. f. 160, tegen maandag als slotprys f. 161.30. De arbitrage had in deze hoek tegenstrijdige belangen waarbij de verkooporders domineerden. De han del bleef kalm. Philips en Unilever hielden zich goed staande. Welis waar vertoonden ook hier de koer sen een dalende richting ten opzich te van het voorgaande slotniveau, doch de schade bleef beperkt. Philips werd op ca. f. 158 (f. 158,70) verhan deld, Unilever 40 cent lager op f. 146.30. Aku lag zelfs gevraagd op 486' 2 <486). Voor Hoogovens werd een 5 punten lagere advieskoers op gegeven op 560. Na aanvankelijk flauw te zijn ge weest op de Britse discontoverho ging bracht het laatste beursuur gisteren in Wall Street een flink koersherstel. Na beurs werd daar de discontoverhoging door de Ameri kaanse banken bekend gemaakt. Vooral dit laatste deed het Damrak vanmiddag een gereserveerde hou ding aannemen. Eerst afwachten wat New York vandaag doet, zo redeneerde men in Amsterdam. In de Scheepvaartsector was de handel eveneens kalm met afbrok kelende koersen. Van de leidende cultures moest HVA een punt prijs geven op 146, daarentegen boekte Amsterdam Rubber een koerswinst van 2 punten op 113%. De Staatsfondsenhoek gaf weder om lagere koersen te zien, dit hoofd zakelijk als gevolg van de disconto- verhoging in Amerika. Aandelen metaalbuizenfabriek Ex celsior werden 20 punten lager op 170 geadviseerd. De directie wil het dividend (v.j. 4%) passeren. Deze aandelen lagen de laatste tijd steeds aangeboden en wel vanaf 230 op 24 september. Deze dalende richting houdt, volgens de beurs, verband met voorwetenschap ten aanzien van het plan om het dividend te passe ren. Aandelen D.R.U. werden ca. 15 punten hoger geadviseerd op 310 A 320 op de sterk verhoogde omzet over de eerste 9 maanden van het lopende boekjaar, de ruime order portefeuille, plus de vooruitzichten op een belastingvrije bonus in aan delen. Dinsdag, 24 november 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1.000.» Ned. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-11 4 Ned. '59 4%. Ned. '60 4V* Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '47 3% Ned. *53 3% Ned. '48 3% Ned. '50 I-LI 8% Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 n 8% Ned. *37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned dol In. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indië *37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 414 80/« 87^ 77% 79% 8iy4 8i y4 84% 84% 85 90% 97% 70% 102% 92% 92% 91A 90^ 90% 87^b 77% 79% 81% 102% 92% 92% ACTIEVE AANDELEN 111% 147% 485% 119.10 565 158.70 146.70 737% 161.35 102% 146% 73.— 137% 157% 130% 157.90 126.40 730% 159.70 Amst. Rubber Ver. HVA-mi). A.K.U Deli MiJ cert Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert Dordtse fetr Kon P (50 A f 20) Holl Amer. LijD Java China Pak. KIM. Kon. Ned. St.boot Kon. Paket MiJ. Stoomv Mlj Ned Niev Goudr cert v. Ommeren cert Kon. Rott. Loyd N. Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en GemJenlngen A'dam '47 d% 89% 89 A'dam '48 S% 89% R'dam '52-1 4% 90% 90% Idem *37 I-III 3% 90 89 Bankwezen Sank N.G 85 5% 98% 98% dem '58 5 96 96 idem '64 6 95% 95% i N W.B 52 4% 92 91% 3VG Rspbr '52 168% 169% 3VO Rspbr 1500 142% 142% Inaustr. Obligaties Philips Dol 61 87 VERKLARING OER TEKENS JedaaD eD laten TedaaD eD Dieden Premielenineen Premieleningen Alkmaar '66 2% 79% A'dam '53 3 110% A'dam "61 I 2% 82% 82% A'dam '66 I 2% 79% 79% A'dam bö n 2% 85% 84% A'dam "66 IH 2% 85 84% A'dam *59 2% 84 83% Breda '54 8% 79% 78% Drodrecht '56 2% 79 79 Eindhoven 54 2% 84 83% Enschede bi 2% 78% Den Haag *62 12% 89 Idem n 2% 91% 90% R'dam '52 I 8% 89% Idem n 2% 89% 89% Idem *57 8% 87% 88% Utrecht '52 i% 105% 106% Z.-Holl. 1957 2% 88 87^ Zuid-Holl '59 2% 89 89% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Cntenmle f50 208.— 208.— Nefo f50,- in H0.50 Robeco 232 231 Unitas f60,- 497 494 Ver Bez. v 94 f50 129.50 129 Europa I 10 rb 534 532 Alg. Bank Ned. 292% 292% Amro 67.10 66.5C Cultuurbank 18% 19% Hol] Bank 0 eert 243% 243% Ned. Mld.bank 106 105% R.VJ3 eert. 790 790 Indnstiie Ondernemingen Albert BeRn 624% 625 Berkei's Pat205 205 BorsumU-Wehry 64% 65% Bronsw179 170 Calvé Delft eert. 983 975% K Pap v. Gelder 130 K Ned Grotsm 110% 110 De Gruytei oref b 149 148% Holl Constructie 449 445 tng bur v Bmijv 152 150 [nternatlo 289 282 7. Kemp en Beg 113% 133 Kon Zout Ketjen 914 915 Leidse WolspxlJ 382 380 Mtlller en Co. NB 272% 272% Ned Kabeifabr. 338 338 Philips pret 57.60 56.60 Rott Droog a Mi) 240 236 EMS 220 215 Ver MachJabr.. 170% 170 Ver Touwfabr 390 390b Vihamy 167% 167 Walvisvaart 61 62 Wernlnk's Bet.mi) 210 210 Wilton Pyenoord 194 190 v. Wijk - Heringa 120% 120 Zaalberg 108 107 Mijnbouw en petroleum Blllton 2de t. 427 424% Kon. Petr 20) 160.80 159.— Amer. fondsen Janad. Pacific R. 53% 52% Lntem Ntcrej 94% 93% Anaconda 55% 55% BetWenem 8teel 37 36% titles Service 77% 77% Jeneraj Motors 98Jf 58% Kennecott 95% 95% Republic steel 44tV 44% 3hel) OU 60 59% CJnloD Paclflo 44^ 44% On. States Steel 55 BiedeD t Ex dividend c Kxrialm .-,-rr.1 Laten a

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11