New York weer op hausse-pad baby-safe Amsterdamse is gereserveerd beurs de volkomen veilige gepatenteerde trappelsak Bij de PkvaD is het goed sparen. Kerkdiensten Leiden en omgeving LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 (Van onze financiële medewerker) Terwijl er in het gemiddeld koersniveau van de Europese beurzen weinig rerandering komt, heeft de Newyorkse beurs deze week haar opgaande «weging hervat. Men is daar opnieuw onder de indruk gekomen van aller- |d gunstige conjunctuurverschijnselen, niet het minst ook van de dividend- [trhogingen bij tal van ondernemingen, waardoor over de eerste 9 maanden pn het lopende jaar nu reeds voor 9.4 miljard dollar aan dividend is be- itld of gedeclareerd tegen 8.6 miljard dollar in dezelfde periode van het Klg jaar. Uiteraard is dit een stimulans voor de koopkracht van de be- itlking, die zich dan ook allerwegen manifesteert. Hoewel de eisen tot verhoging lonen bij de sleutelindustrie de spoorwegen af en toe onrust roorzaken en bedachtzame waar- sners voor inflatie doen vr< hijnt de regering deze vrees niet delen. Het feit dat de jongste dastingverlaging in strijd met s lger verwachting de Amerikaanse lonomie geen kwaad heeft gedaan, jaar haar integendeel ten goede is tomen, geeft de regering blijk- vrij moedigheid om nieuwe be- 5tingverlagingen in het vooruit- cht te stellen, welke niet alleen de articuliere cont.ribuabelen, maar ook bedrijven betreffen. Nieuw hoogterecord en nieuw afschrijvingssysteem een fiscale besparing van 300 iljoen dollar per jaar betekenen dat hierdoor de industrieële in- steringen-, welke in 1964 met ca. zijn toegenomen, wordt bevor- rd, spreekt vanzelf. Het gaat hier i enorme bedragen, 45 miljard a miljard dollar en daar de nieuwe resteringen een der voornaamste (bomen zijn voor de conjunctuur- twikkeling, zien de optimisten in til Street voor het komende jaar verdere expansie over de gehele van het Amerikaanse bedrijfs- n. Dat de betalingsbalans, lange het zorgenkind van de regering ïze parlementaire redactie) Veede-kamervoorzitter mr. F. J. in Thiel is van nature een ;ewekt man. Maar donderdagmid- had hij een zichtbaar slechte bui. onvermoeide streven om het par- snt wat op te frissen een openbare commissie-verga- ring dreigt te verzanden in de cedsprakigheid van de kamerleden, ilmisten zagen het een paar we geleden al aankomen. Donder- werd het ook voor de optimis- zichtbaar. )e Kamercommissie voor Onderwijs, lasten en Wetenschappen kwam op stukken na klaar met de agen te dus zal een deel van de be ng weer net als vroeger schrif- ijk behandeld moeten worden: met voorlopig verslag en een. memorie antwoord. De commissiebehan- ng van de miljardenbegroting mr. Bot is het duidelijkste be- van de stelling, dat het met ledsprakige kamerleden slecht ver leren is. Ook bij andere j de andere begrotingen deed helaas vaak hetzelfde voor. Ook de begroting van Verkeer is veel ing gepraat. Aan de voorzitters ue commissies dat zijn mr. Thiel zelf, de eerste ondervoor- Ier van de Kamer de heer Bom- en de tweede ondervoorzitter fr. Stoffels-Van Haaften ligt echt niet. Mevrouw Stoffels zoekt vooral in een beetje cynische op- tkingen „Ik constateer, dat wij deze agendapunten vijf maal iger bezig zijn geweest dan de be- ras", zegt ze af en toe heel ierp. Hartroerend Meneer Bommer begint altijd met aansporing tot kortheid. Sommi- leden gaan daar met een hartroe- de uitvoerigheid op in. „Meneer foorzitter zeggen ze dan overeen- istig uw verzoek tot kortheid aan begin van de vergadering gedaan ik mij voor om achtereenvolgens i de geachte bewindsman een aan- I korte wagen te stellen, die betrek- Eü hebben op de punten (en dan er een stuk of drie punten), ^rna, meneer de voorzitter zou ik 'goedvinden nog enkele korte pun- aan de orde willen stellen (vol- weer een paar onderwerpen), slotte, meneer de voorzitter, zou 'Ortheidshalve voor wat betreft de *fige punten mij willen aansluiten de vorige spreker, die gesteld ft dat (volgt een samenvatting) meneer Bommer: „Als u dat ^aal weglaat scheelt het vijf mi- '*n Nu heeft u nog maar een mi tt spreektijd over". Vriendelijk Da heer Van Thiel zoekt het vooral vriendelijke opmerkingen. Die ook helpen. alle drie de voorzitters hebben ^"blijkelijk een soort straf ge- op het lange praten. 1,1 de meeste avondvergaderingen dt geen pauze meer gehouden. Net 1 ondeugende kinderen, wie het kwartier is ontzegd moeten de Verleden doorwerken... in het derde kwartaal een kleiner tekort heeft opgeleverd (565 miljoen dollar tegen 682 miljoen dollar in het tweede) wordt ook als een hoopvol teken gezien. Een en ander heeft op de New yorkse beurs een nieuwe koopbewe ging veroorzaakt, waardoor het in dexcijfer van de industriële fondsen, dat van 881.50 op 20 oktober jl. tot 870.64 op 10 november jL was ge daald, deze week een nieuw hoogte- record van 885 heeft kunnen berei ken. Het „streefcijfer" van de opti misten (900) voor het lopende jaar is dus niet ver meer verwijderd, waarmee het dan circa 137 punten hoger zal liggen dan by het begin van dit jaar. Sneu voor Europa Het is voor de Europese beurzen maar een „sneu gezicht" dit steeds weer terugkerend optimisme van de Newyorkse aandelenmarkt, dat een schrille tegenstelling vormt met de doorgaans apathische stemming, wel ke aan deze kant van de oceaan domineert en de omvang van de beurshandel tot een minimum heeft doen inkrimpen. De politieke en eco nomische problemen, waarmee men nu reeds lange tyd in Europa heeft te kampen, verliezen nog weinig van him gewicht, zij het dan dat men deze week het failliet van de Euro pese samenwerking heeft kunnen af wenden. In ons land doen de herhaalde pleidooien voor de wijziging van het vennootschapsrecht, welke, hoe men er ook over moge oordelen, aandeel houders geen voordeel zullen bren gen, uiteraard aan de beurs en de beurshandel geen goed, ook al is de kans dat de vele studeerkamerwys- heid van de laatste tijd binnen af zienbare tijd in praktijk zal worden gebracht, niet groot. De werkelijkheid leert meer en meer dat men met de economische hulpbronnen, waartoe de bedrijven in de allereerste plaats moeten worden gerekend, niet licht zinnig kan omspringen en er niet zoveel behoeft te gebeuren om de winstmogelijkheden te doen ver dwijnen. Gunstig en ongunstig Er is gelukkig nog een groot aan tal ondernemingen in ons land, •van de tussentijdse mededelin gen doen blijken dat men de kosten stijging van het lopende jaar goed doorkomt en ook deze week hebben daardoor enige fondsen op de beurs steuntje in de rug gekregen. Maar er zijn ook andere, die zowel door de kostenstijging als door de personeelsnood, hun bedrijfsstabili- teit zien dalen en in hun expansie worden beperkt. Minister Muller naar Londen Dr. Hilgara Muller, de Zuidafri- kaanse minister van Buitenlandse Zaken, wordt in het midden van de volgende week in Londen verwacht, hij twee tot drie dagen zal blij- alvorens door te reizen naar New York, waar hij de bijeenkomst de Algemene Vergadering der Verenigde Naties zal bijwonen. Dr. Muller zal in Londen naax alle waarschijnlijkheid beraadslagen met zijn Britse ambtgenoot Gordon Wal en wel over de spanning in de Brits-Zuidafrikaanse betrekkingen als gevolg van het besluit van de Britse socialistische regering om, op grond van de Zuidafrikaanse poli tiek van gescheiden rassenont- wikkeling („apartheidspolitiek") el ke levering van wapens aan de Zuid afrikaanse Unie te verbieden. Men acht het in Londen mogelijk dat de Zuidafrikaanse minister ook nog met andere Britse ministers zal overleggen. Ook al is dit laatste niet het ge val bij de internationale concerns Koninklijke en Hoogovens, de uit komsten van het derde kwartaal hebben toch wel aangetoond dat de handhaving van de bedrijfswinsten moeilijker is geworden. Zo heeft de Koninklijke/Shell in het derde kwar taal wel haar verkopen kunnen ver groten (met ca 4%),maar de netto winst is meer dan 5% beneden die van hetzelfde kwartaal in 1963 ge bleven, hetgeen dan ook tot een koersdaling van aandelen Koninklij ke heeft geleid. Met name in de V.S., waar men kort geleden bereid was voor genoemde aandelen f 15,- a f 18,- meer te betalen dan de Am sterdamse notering, is men over de resultaten van de eerste 9 maanden blijkbaar nog al teleurgesteld, want het koersverschil is tot ca. f 10,- te ruggegaan. Unilever en Aku doen 't als bekend tot dusver beter, maar ook voor de aandelen van deze con cerns is van een interessante koers- beweging geen sprake. Dit blijkt ook uit de koersontwikke ling van het enige maanden geleden Dutch Internationals Fund, waar van de aandelen tot nu toe incou rant worden verhandeld, maar de volgende maand officiële notering ter beurze zullen verkrijgen. Begon nen met een koers van f 150,- per aandeel van f 50,- worden ze thans voor f151,- a f152,- verhandeld, het geen overigens toch nog iets hoger is dan ze op grond van de beursin- dexcijfers waard zouden zijn. Gereserveerd tegenover E.M.S. Ook deze weken hebben de aande len E.M.S. (Expoitatie Maatschappijger. Scheveningen) bijzondere aandacht getrokken door de publikatie van de bedrijfscijfers over de eerste 9 maan den van het lopende jaar. Wat de winsten betreft, zijn ze niet onbevredigend, want te genover f 10,5 miljoen in het volle jaar 1963 staat thans f7 miljoen winst over de eerst drie kwartalen. Toch hebben deze cijfers een verde re koersdaling van de aandelen niet kunnen voorkomen, vermoedelijk om dat de geconsolideerde balans een te ruggang van de liquide middelen aanwijst, waar nog belangrijke finan ciële verplichtingen tegenover staan. Ook overweegt men dat de win sten voor een goed deel (welk deel wordt niet gepubliceerd) aan verko pen van vast goed te danken zijn, een winstbron, die uiteraard wissel vallig is. Mede met het oog op de wisselingen in het bestuur, blijft men daarom op de beurs tegenover de E.M.S. tamelijk gereserveerd. Terwijl dit jaar voor de aandelen nog een koers van 415 is voorgekomen, wer den ze na de verschijning van het bedrijfsbericht 20 punten lager (250 -230) verhandeld. Krappere obligatiemarkt De obligatiemarkt heeft deze week ook weinig nieuws opgeleverd. Men krijgt de indruk dat de kapitaal markt eerder iets krapper is gewor den. De oude 5 1/4% Staatslening 1964 heeft zich op de parikoers niet kunnen handhaven, de nieuwe note ren ca. 1% daarbeneden. De komen de 5,5% lening Rotterdam (75 mil joen), welke tegen 99 3/4% zal wor den uitgegeven, is dan ook voordeli- Advertentle Tweede lustrum Teldersstichting Onder de vele gelukwensen die het bestuur van de Prof. Telders stichting donderdag tijdens de viering van het tienjarig bestaan van deze stichting in het Kurhaus in Sche veningen bereikten was ook een telegrafische gelukwens van de Prin sessen Beatrix en Margriet. Prinses Beatrix heeft tijdens haar Leidse studietijd het huis bewoond dat voor de oorlog bewoond werd door prof. mr. B. M. Telders, de naamgever van de stichting. Toen Prinses Mar griet als studente in Leiden aan kwam vestigde zij zich in ditzelfde huis, Rapenburg 45. De jubileumbijeenkomst waar prof. mr. Cleveringa een rede wijdde aan de persoon van wijlen prof. Telder en mr. D. U. Stikker sprak over de plaats van Nederland in de wereld, werd bezocht door vele vooraan staande figuren. Behalve de minister van Maatschappelijk Werk, mevrouw drs. J. F. SchouwenaarFranssen, en de staatssecretarissen dr. W. H. van den Berge (Financiën), M. J. Keyzer (Verkeer en Waterstaat) en W. den Toom (Defensie) merkten wij ondier de aanwezigen op de ministers van staat dr. W. Drees, prof. mr. C. P. M. Romme en prof. mr. P. J. Oud, de Belgische ambas sadeur F. X. van der Straten-Wail- let, alsmede vele Kamerleden. In Johannesburg 13 communisten voor rechtbank Een getuige a charge heeft In Jo hannesburg In het proces tegen 13 personen, die ervan worden beschul digd lid te zijn van de (verboden) communistische partij, verklaard dat alle leden van het centrale comité van de Zuidafrikaanse communisti sche partij en alle leden van de re gionale comité's zich in arrest be vinden. De getuige, Petrus Beyleveld, die zelf behoort tot het centrale partij- comité, had dinsdag reeds drie van de beschuldigden, onder wie de advocaat Braam Fisher, aangewezen als leden van het centrale comité. Ook had hij gezegd dat de partij gesteund werd met fondsen uit een ondersteuningscomité, dat in Londen zetelt. De verdedigers van de dertien be schuldigden vroegen Beyleveld of hij het met zijn geweten overeen kon brengen een „verrader van zijn partij" te zijn. Beyleveld antwoordde zijn gehele leven tegen de apartheid te hebberi gestreden en een toege wijd en loyaal lid van de communis tische partij te zijn geweest. „Ik ben het slachtoffer van de omstandig heden. Mijn besluit was niet gemak kelijk te nemen. Ik wil me nu terug trekken uit de politiek", zo zei hij. Het proces werd na deze verklaring verdaagd tot maandag a.s. BJ0RG ARISLAND'S GEPATENTEERDE VERKRIJGBAAR BIJ: Haarlemmerstraat 172—174 Collectie Hulton Van zaterdag 28 november t/m zondag 17 januari a.s. wordt in mu seum Boymans-Van Beuningen te Rotterdam de verzameling van sir Erdward en Lady Hulton in Lelden geëxposeerd. Hoewel eerst na de laat ste wereldoorlog gevormd is deze verzameling thans, zoaLs sir John Rothenstein in zijn begeleidend woord in de catalogus schrijft, een van de meest vooraanstaande parti culiere verzamelingen van moderne kunst in Engeland veworden. Zij omvat werken van meesters als Degas, Cézanne en Monet af tot kunstenaars als Giacometti, Ben Ni cholson, De Stael en Mark Tobey. Ook de „moderne" Picasso, Matisse, Braque, Léger, Rouault en Chagall zijn in de collectie vertegenwoordigd. Zowel schilder- en tekenkunst als beeldhouwkunst hebben de belang stelling van de verzamelaars: Van Ar-, Marino Marini, Henri Moore, Paolozzi zijn sculpturen aanwezig. De verzameling omvat voorts niet minder dan 50 werken van Paul Klee, lopend van 1905 tot 1938. Vleesschandaal OPNIEUW TWEE ARRESTATIES (Van onze Utrechtse correspondent) Weer zijn er arrestaties verricht in het geruchtmakende vleesschan daal in Willeskop. Op last van de officier van Justitie in Utrecht, mr. dr. R. W. H. Pitlo, zijn twee Inwo ners van Montfoort gearresteerd, die de grote figuur van de cadaver- slachterij zouden hebben geholpen. Dit is het gevolg van het onderzoek, dat na de arrestatie van de hoofd verdachte werd voortgezet om het geheel van deze duistere praktijken te achterhalen. Het is niet onmoge lijk, dat er nog meer arrestaties zul len volgen. Ook C.N.V. pleit voor nauwere band in onderneming Het Christelijk Nationaal Vakver bond is van mening dat de werk er een nauwere band met de onderneming moet hebben dan een louter contractsverhouding. De werknemer behoort deelgenoot, lid te zijn van de onderneming. Dit Is het centrale thema, waar omheen de verbondsraad van het CNV haar standpunt ten aanzien de problematiek rond de struc tuur en rechtsvorm van de onderne ming, heeft opgebouwd. De ver bondsraad heeft deze week haar standpunt bepaald. Eerder deze week gaf het NKV uiting aan zijn meningen over deze materie. De bevoegdheden van de onderne mingsraad zullen naar het oordeel het verbond vooral op het ter rein van de economische mede-zeg genschap moeten worden uitgebreid. Tot de bevoegdheden van de onder nemingsraden zouden volgens het CNV o.m. moeten behoren, onder werpen als: het economisch beleid het algemeen: de hoofdlijnen van personeelsbeleidtoepassing van nieuwe werk- en produktiemetho- den; uitbreiding van kapitaal; be handeling van jaarstukken: fusering stopzetting van het bedrijf: ont binding van de vennootschap enz. Advertentie U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! Zondag 22 november Lelden Herv. Gem., Pieterskerk: Marekerk: 10.30 i Oosterkerk: 10 u Bethlehemkerk: 10 Beekenkamp voor ds. Bouter. da. D. J. Vosser8. a. A. J. Lamping, prof. dr. W. H. Bevrijdingskerk: 9 te Scheveningen. u ds. P. Kloek; ds. A. J. de Jong Bilt; 7 u ds. Vossers en dhr. H. C. Zorn. Ver. Vrijz. Herv. (Leidse Volkshuls) i u ds. M. J. Wagenvoorde (Doden- edenkdlenst). Eglise Wallonne: 10.30 u ds. G. For- Dlaconessenhuls: 10.30 u ds. H. de Jeugdkerk Aula Gymnasium: 10.30 u dr P. L. Schoonhelm. Geref. Kerk, Zulderkerk: 10 u ds. R. C. Harder te A'dam; 5 u ds. H. U. Bul- tink te Baarn. Petrakerk: 10 uur ds. G. Assies te 5 u ds. E, Th. Thlji 10 Fin- Maranathakerk9 u ds. D. W. v. d. Laan; 5 u ds. G. v. Halsema te Amster- Bevrijdingskerk10.30 uur ds. H. U. Bultink; 5 u ds. G. Assies. Groenhoven: 10 u ds. G. v. Halsema. Zuiderkerk: 3 uur Dienst v. doven. Jeugdhaven De Mirt: 10 u Ouderen- dienst dhr. Van Hilten. Chr. Geref. Kerk: 10 u (ond. Leer ons onze dagen tellen) en 5 u (ond. Goddelijk welbehagen) dr. W. H. Vele- Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst. Doopsgez. Gem.: 10.30 u ds. H. van Jllderbeek. Middelste gracht Ikkes. 10.15 u ds (Zw. Slnge i Hoogmis (woensdag 9.30 Science (Steenschuur 6) n_t. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19) H. Mis. !erk (Hoge Rijndijk dienst (donderdag Baptlstengem.10 en 5.30 u dhr. H. Schouten Jr. (vrijdag 8 uur bidstond). Leger des Hells: 10 uur Helllglngs- dlenst; 6.30 uur straatpredlklng Gan getje; 7.30 uur opwekkingssamenkomst. Voorg. brlg. en mevr. Drentje. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. M. H. Boogert. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u ds. W. J. van Hoek. Chr. Lefeber; 6.30 u ds. Grolle te Utrecht. - - ""Ou ds. M. A. Lefeber. Gebouw Jonathan: 10 u ds. J. H. Bo- gers. Kruiskerk Gouwsluls: 6.30 u ds. J. H. Bogers. Gebouw Nabij: 4.45 u ds. H. Bogers (Jeugddienst). Kapel denking der gestorvenen). Martha- Stlchting10.30 u ds. J. Veen. Geref. Kerk, Salvatorlkerk, W. de Zwijgerlaan: 9 en 10.30 u ds. Schuring; 5 en 6.30 u ds Wijma. Alphen-Noord, Hooftstraat: 10 en 6.30 u ds. W. Tom. Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 en 5 u ds. H. Scholte. Chr. Geref. Kerk. Jeruzalemkerk, Grij- penstelnstr.: 9.30 en 5 u ds. R. Kok. Oud Geref. Kerk. Van Mandersloostr. 9.30 en 4 u Leesdlenst. Rem. Geref. Gem., Van Mandersloostr. Laurense. Geref. Gem.: l ds. F. Harinck. en Herv. Gem.: 10 u ds. Hartogh; Nieuwer- e Utrecht; Geref. Kerk: 10 en 6.30 u ds. L. Loosman te Scheve ningen. Nleuwerbrug: 9.30 en 6.30 u ds. C. J. Tissink. Geref. Kerk (vrijgem.) 9.30 u leesdlenst; 3.30 u ds. H. Schol- te. Geref. Gem.: 10 en 6 u leesdlenst. Evang. Luth. Kerk: 10.30 uur ds. L. Schellevis, herv. pred. te Gouda. Ev.- Iioskoop Herv. Gem.: 9.30 u ds. A. de Leeuw; 6.30 u ds. W. L. Heljmans. Geref. Kerk: 9.30 en 5 u ds. G. Ves- seur. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u lees dlenst; 6.30 u ds. H. Biesma te Aals meer. Geref. Gem.: 9.30 en 6 u lees dlenst. Ver. Vrijz. Herv.: 10 u ds. A. Gem.: 9.30 u ds. G. Jonkers; 6.30 u ds. E. Kempe naar te Woubrugge. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. Brink. llillegom Herv. Gem.: 10 u ds. J. Bronsgeest: 5 u ds. F. Brouwer. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 10 u ds. L. Floor te Nw.- Vennep; 5 u ds. H. Biesma té Aals- ngellsatle-samenkomst 3 (Haven 00evangelist J. ZJJlstra te Gouda (donderdagavond 8 uur ln ge- 50 evang. Slmon Mik uit bouw Hav IJmulden) Hoogmade Hen'. Gem. Dorpskerk: 10 u dhr. J. van den Hoek te Leiderdorp; 6 u dhr. C. Stroo te Koudekerk. Kapel Nwe Duinweg: 10 u Narcisstr.: 10.30 u ds. A Makkenze; 9.30 u ds. W. Bakker te Katwijk a/Zee; 5 u ds. F. Pijlman te Katwijk a/Zee. Katwijk aan Zee Herv. Gem., Nwe Kerk: 10 u ds. W. Vroegindewey; 6 u ds. Moerenhout (Afscheid). Oude Kerk: 10 u ds. De Vos; 6 u ds. L. Kievit te i geen dienst. Zeehospitium: 6.45 u fijja Torstraat: Bakker; ds. Pijlman. Geref. Kerk, Voorstraat: Van Beek. Chr. Geref. Gem. Genemuiden. Rijn; 7 u ds. Baas te Katwijk a/d Rijn. Geref. Kerk: 10 en 7 u ds. Makklnga. Leiderdorp Hen'. Gem. P. Honnef; 6.30 u dhr. M erkzaal Zijlkwartier: 6.1 Honnef. Geref. Kerk: 9 nema; 10.45 u ds. J. va: diensten HA); 6.30 u d{ (Dankz.)p i gee (HA T. Kruyne. Geref. Kerk: 9 en 7 S. Oegema te Haarlem. Llsse Herv. Gem.: 9 en 1 ds. S. Koolstra; 7 u kand. Barr te Sassenhelm. Geref. Kerk: 10 ds. Maris Geref. Gem.: 10 en 4 i ref. Kerk (vrijgem.) Bloemendaal, leesdlenst. Ge en 4.30 u ds. J. Verleur. Oud G-eref. Gem.: 9.30 en 3 u leesdlenst (dond. 7.30 u leesdienst). Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 10 u ds. D. Oliemans; 6.30 u ds. Heijmans te Boskoop. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. M. Hiensch. Rem. Geref. Gem.: 7 u ds. J. G. Paardekooper (HA). Chr. Ge ref. Kerk: 9.30 en 6.30 u Dienst des Woords. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 u ds. Joh. Stehouwer te Alphen a/d Rijn; 10 u ds. J. H. Mulder te van Dok te Noor< j ds. Saraber. Geref. Bovenberg te Lelden; Den Haag. Herv. jeuganuxs: u as. D. Keunlng. Sole Mlo: 10 u ds. D. Keuning. Herv. Ger, Evang., VGLO-school, Schoolstraat 2: 10 u ds. H. Stolk te Scheveningen; 3.30 ds. J. Ruben berg Lelden. Van den Berghstich- Willibrordkerk: 10.3 Springer (Koor). Geref. Kerk, Maurits- laan: 10 en 5 u ds. Kappers. Geref. Kerk (vrijgem.). W. de Zwljgerkerk: 8.30 en 3 u ds. R. Brands. Oude Wetering Herv. Gem.: 10 u ds. D. H. Gijsbers te Lelmuiden; 3 u C. Kranendock te Rotterdam 7 u ds. C. J. Baart. Chr. Geref. Kerk 10 u Dienst des Woords; 2.15 u ds. den Hertog te Den Haag. Rljnsburg Herv. Gem., Grote Kerk: ^-oenewoud; 5 u H. van rk: 10 u ds. H. van M. C. Groenewoud. _J„gem.)10 en 5 u ds. J. Douma. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u dhr. Van Leeuwen te Scheveningen. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 u dr. J. d. Linden te Maartensdijk (U.) 5 r ds. M. Vlietstra te IJmulden. Ned. Prot. Bond: 10.30 u ds. G. J. van Har- veldt te Leiden. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 ds. Kalf te Bennebroek. Geref. Kerk: 30 en 6.30 u ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur kerk) Voorschoten Herv. Gem., Dorps kerk: 10 u ds. Saraber; 7 u ds. Meije- Kerk (vrijgem.)10 e Wijkgebouw: 9.30 Graaf te Putten; 6.30 u ds. J. Verwe- lius. Bethel: 10 u ds. J. Verwellus; 5 u ds. J. R. Cuperus. Immanuelkerk: 9.30 u dr. W. S. van Leeuwen te Rotterdam; Snoey. Rem. Geref. Gem.; 10 u ds. J. G. Paardekooper. Chr. Afgesch, Gem.i 9.30 en 5 u ds. A. P. Verloop. Warmond Herv. Gem.: 10 u dhr. De Roest te Wassenaar (Jeugddienst) i 7 u ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem.: Dorpskerk: 10 u dr. Th. C. Frederlkse; 7 u ds. J. A. G. van Zanten. Kievietkerk: 9 uur jeugdkerk; 10 uur ds. J. T. Wlersma. Deylerhuls: 10.15 Zanten. Dor kerk. Geref. ds. J. A. G. ds. E. Pijlman. Zljlla: Jeugd- in: 1~ 10 VHagen tê Rotterdam; D. K. Wielenga. Ned. Prot. Bond. L. Kerkdam: 10.30 u ds. J. Nooter te Den Haag. Johannahuls: 10.30 u ds. E. H. Boer te Koog a/d Zaan. Herv.' Geref. Evang., Dorpshuls: 10 en 5 u A. F. van Beusekom te Culemborg. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 u ds. Kempenaar; 6.30 u ds. Jonkers te Hazerswoude. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. Dethmers. Ned. Prot. Bond: 7 u (O. Raedthuys) ds. Kalis te Boskoop. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 en 7 u ds. F. de Jonge. Geref. Kerk: 930 ds. R. Hengstmangers; 7 Mondt (Jeugddienst) 10 ilam Herv. Gem.: 10 en C. L. v. d. Broeck. Geref. 6.30 u ds. J. Wagenaar. 6.30 Kerk Rem. Geref. Gem M. A. Klomp te Hilversum,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17