Padox-Panagro huldigt veertien jubilarissen Wassenaar gaat lasten (nog) niet verhogen Vermoeiende dag voor Belgisch vorstenpaar Wel beperking investeringen van de ui,; 3GING TOT AANRANDING Leidse „lieverdjes'' bestormen het podium RUMOERIGE VERGADERING SPORTRAAD VOORSCHOTEN KABO wil niet met ARKA praten „WARMONDS FANFARE" MET JEUGDORKEST IN ACTIE IN ZOETERWOUDE Tachtig kleuters onderdak Ruim 800 gezinnen zoeken woonruimte Aantal huisartsen loopt terug LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 Feest bij Warmonds bouwbedrijf q Ondanks aanzienlijke tekorten op gemeentebegroting voor 1965: Koning Boudewijn Belgié koningin Fabiola hebben tijdens hun officiële bezoek aan Iran (Perzië) ongeveer 180 leden van de Belgische kolonie in Teheran ontvangen. Eer- j der op de dag hadden zij een be- zoek gebracht aan het Instiuut voor Beeldende Kunst, waar de zwager van de sjah hen rondleidde. 's Middags was het Belgisch vor stenpaar aanwezig in het Amjedieh stadion voor het bijwonen van na tionale sportwedstrijden. De koning en de koningin zagen eerst jongens en meisjes gymnastiekoefeningen uit voeren. Vervolgens demonstreerde een 24-tal mannen, die alleen in nauw sluitende rode broeken waren ge- Qe qemeentebeqroting van Wassenaar vertoont een tekort werpen van "^""stokken to ïe' f317.680.-. Door het uitstellen van diverse investeringen kan dit lucht, terwijl een trommelaar gedeel- j tekort nog juist gedekt worden uit reserves. Deze reserves zullen Jagerslaan. Verder zal ook de beweg- wijzering van de Wittenburgerweg, de Prinsen weg en de Van Olden- bameveltweg niet tot uitvoering kun nen komen. voormalige tramremise, de ver bouwing van het kantoor gebouw van de tramremise, de verbouwing van het kantoorgebouw van de ge meentebedrijven in de Schoolstraat, de restauratie en inrichting van de trouwkamer in het raadhuis, een profielwijziging en aanleg van riole ring in de Lange Kerkdam. diverse verkeerslichtinstallaties, de re constructie van de Stoeplaan en om geving en het doortrekken ten uit het heldendicht „Shahnameh" I aan het eind van dit jaar vermoedelijk f 324.000,- bedragen. Toch hiivlmwp I hebben B. en W. besloten niet over te gaan tot verhoging van de n""1"" gemeentelijke belastingen. Maar volgend jaar zal aan belasting verhoging niet te ontkomen zijn. het bouwbedrijf Padox-Pana- t in Warmond waren dezer da- 1 maar liefst veertien jubilares- i. Dat moest natuurlek op een ootscheepse wijze worden ge- daarom werd het geza- tnlyke personeel gisteravond een estavond aangeboden. Tijdens dit est, dat in het St.-Antoniusclub- in Leiden werd gevierd, zijn veertien werknemers gehul- ia. programma werd op enthousi- wijze verzorgd door het caba- Igezelschap „De Lachspiegel". Er afloop van de huldiging lanst op muziek van het orkest The Hooligan's". in het St.-Antoniusclub- gisteravond geheel gevuld »en uitbundige stemming rkerende Padox-Panagro-werk- De leiding van de huldi- g was in handen van adjunct ecteur F. L. Blom, die de veer- n jubilarissen met hun dames afloop van het cabaretprogram- i op het podium riep. Vertrouwen ierden toegesproken door de di- de heer H. v.d. Zeeuw. Hij een kern van trouwe mede- rkers noodzakelijk is voor ieder Irijf. „Deze huldiging geeft ver in de toekomst", aldus de d. Zeeuw. „Vooral in deze ierne tijd zijn wij verheugd r nog zoveel trouwe werkne- blijken te zijn. Wij moeten echter niet romantiseren. We ben elkaar nodig, vooral nu er belangrijke werken in voor- eiding zijn." recteur vestigde voorts de aan- ht op het feit, dat allen die bij bedrijf in dienst zijn, betrok- zijn bij de bestrijding van itsvijand nummer één, de wo- piood. Ook de dames werden Ide huldiging betrokken. Voor re jubilaris had de heer v. d. uw een persoonlijk woord. Na- allen een geschenk onder cou- hadden ontvangen, werd er serie prachtige bloemstukken reikt. Oorkonden j: heer K. W. van Hamburg over- digde namens de moedermaat- ippij van Padox de oorkonden de Ned. Maatschappij voor erheid en Handel. Zy, die IZV2 in dienst van Padox-Panagro ZOETERWOUDE totnutoe onbekend gebleven heeft gisteravond omstreeks over 11 op de Vrouwen weg in woude getracht een 22-jarige »r van Zoeterwoude aan te Het meisje heeft aangifte politie gedaan. [meisje, dat op de fiets in de g van Zoeterwoude reed, werd mdtasteljjkheden van de man, op de fiets was, van haar nai e*:rokken- Het meisje slaagde door luid te schreeuwen en evig te verzetten, haar belager vlucht te drijven. zy beschikt en tamelijk goed signalement ar aanrander. niet de eerste keer. dat op iere Vrouwenweg pogingen tot iding worden gedaan. )E RUYTER" IN INVARING MET „KUSTVAARDER miser ,X>e Ruyter" is vanmor- half acht bij mistig weer voor m van Barcelona in aanvaring 6 en met een kleine kustvaarder, nanning van het vaartuig is kruiser opgepikt. (RKTBERICHTEN h>"4har, 20 nov. Kaasmarkt: g: Fabrleksedammer f 2.47-2.52, volvette f2.60. Handel redelijk. waren, ontvingen een zilveren, en de zilveren jubilarissen een gop- den draagspeld. Nadat de heer J. Bekkering, voor zitter van de personeelsvereniging, een toespraak had gehouden, sprak de heer H. A. Koenen namens alle jubilarissen een dankwoord. Op de foto op de voorste rij v.I.n.r. de zilveren jubilarissen: de heren B. van Stralen (voorman-timmer man), F. van Stralen (timmerman), G. Korendijk (timmerman), Th. Hoogeboom (timmerman)D. Roest (afschrijver), A. Lagas (houtop- zoeker). Op de achterste ry de heren, die het bedrijf 12Vi jaar trouw zijn geweest. V.I.n.r. C. Bey (schilder), A. van Bladel (voor man-timmerman), H. J. Broekhof (voorman-timmerman), J. A. van Leeuwen (timmerman), N. Ouwe hand (transportarbeider), G. J. Uiterdijk (betonwerker), A.J. Nieu- wenhuis (machine-houtbewerker) en H. A. Koenen (uitvoerder). (Foto L.D./Holvast) Rumoerig slot van tienershow schuddebollend, zijn Beatle-krullen naar alle kanten zwaaiend, brak het lawaai pas goed los. Ruim een uur lang hebben de wild enthousiaste tieners zich volkomen leeggetwist. Johnny Lion and his Jumping Je wels denkend aan de rel, die za terdagavond in het Hazerswoudse parochiehuis om hen was ontstaan vreesden het ergste. Maar toch bleef alles .rustig" bijzondere belangstelling voor zend jarige geschiedenis nationale sporten. 's Avonds bood het Belgische vor stenpaar aan de sjah en keizerin Fa- rah een galadiner aan in het mar meren paleis, waartoe 150 leden van de keizerlijke familie en hoogwaar digheidsbekleders waren uitgenodigd. Voor het diner nodigde de sjah de fotografen uit voor het maken van een officiële foto. Keizerin Farah, die in witte satijn was gehuld en een diamanten tiara droeg, stond rechts van koning Bou dewijn, terwijl links van de koning de sjah en koningin Falbiola ston den. De Belgische vorstin, die een vermoeide indruk maakte, was ge kleed in een licht gele avondjapon en droeg een tiara met smaragden en diamanten. De Leidse Stadsgehoorzaal heeft gisteravond tot op haar grondvesten getrild. Want de grote tienershow, die de VARA presenteerde, ontaarde tijdens het Disco-bal met Johnny Lion and his Jumping Jewels als ,,her- rieschoppende" gangmakers in een ware chaos. Enige honder den meisjes, bij wie het onschul dige fles „prik" naar het - rond tollende hoofd was gestegen, raakten onder het optreden van ,hun" Johnny even over hun kookpunt. Met tientallen tegelijk werd het podium bestormd. Elkaar verdrin gend werd het al gillend beklom men. En toen twistten en schreeuw den zjj het uit. Als een groot „koor" werden de oude Beatle-succesnum- mers „meegezongen". Een paar mi nuten na afloop van het program ma was de temperatuur in de ver hitte zaal weer tot .normaal" ge zakt. De totale „ravage" bedroeg twee gebroken limonadeflesjes De grote tienershow, die gister avond in de Stadsgehoorzaal werd gehouden, is toch bijzonder „rustig" verlopen. Goed, zo'n achthonderd „Leidse lieverdjes' zorgden voor een onvervalste tienersfeer, maar het heeft er geen ogenblik naar uitge zien, dat het programma uit de hand dreigde te lopen. Herman Stok uiteriyk rustig als altyd opende een paar minuten over acht de show. Met een paar korte zinnen werden de enthousiaste teenagers even ingewijd in hetgeen er by een directe radjio-uitzending van „Vijf seconden voor woef" allemaal komt kyken. Toen de hele „poespas" applaudiseren op teken enz. een paar keer was gerepeteerd, kon het „feest" gaan beginnen. Tydens het drie kwartier durende optreden van Trea Dobbs, Ria Valk, The Cousins. Herman van Keeken en Johnny Lion and his Jumping Jewels is er op Hil versum II geen moment enige „sto ring" geweest. Begeleid door het VARA-dansorkest van Charlie Ne- derpelt verliep de uitzending bijzon der gemakkeiyk. En producer Co de Kloet was dan ook goed te spreken. By het zaal-nummer van „Top of flop" ging alles wat luidruchtiger toe. De ietwat „styf" geworden teen agers begonnen zich geducht te roe ren en de fluitconcerten voor de jury-leden Trea Dobbs en Johnny Lion met hun Leidse collega's Tinie Versteeg (18) en Bert Koekebakker (16) waren dan ook niet van de lucht. Echte moeilijkheden hebben zich overigens niet voorgegaan. Het grote Disco-bal, dat de Tie nershow besloot, zal waarschijnlijk nog wel enige tyd in de herinnering blijven voortleven. Want het gewel dige lawaai, dat de „Leidse lievertjes" op de tonen van de in fel glimmend- Aan de Vrouwenweg in Zoe- gele pakken gestoken Jumping Je- terwoude wordt hard gewerkt wels „aanrichten", sloeg alle bestaan- t de records. Een voluit zingende Trea ?fn de afbouw ran een twee- Dobbs kon het met behulp van ver- klasstge r.-k. kleuterschool, op- sterkers maar net overstemmen. dat deze nog begin volgende Maar toen het tieneridool met- i maand in gebruik kan worden bakkebaarden Johnny zelf het po- I genomen. De school zal worden dium opstormde, zyn zwarte kop M.L.Fbiedt niet veel voordelen „De multilaterale kernvloot, de M.L.F., biedt geen militaire voorde len, terwyl de politieke voordelen hoogstens schuilen in een nauwere binding van West-Duitsland aan het westelyke verdedigingsblok. Een klein land als Nederland, zonder nucleaire aspiraties, voelt zich dan ook meer thuis in het tegenwoordige systeem, waarbij de beslissingsmacht voor het gebruik van kernwapens geheel in handen ligt van de Amerikanen". Dit heeft het liberale Tweede Kamerlid, mevr. mr. J. M. Stoffels—Van Haaf- ten vanmorgen tydens het openbare V.VJ).-congres in Zutphen verklaard. Zy herinnerde eraan dat de M.LP.- gedachte door de Amerikanen was gelanceerd met het doel de Europese bondgenoten meer medezeggenschap te geven. Het is tot dusverre echter nog niet duidelijk geworden, hoe die medezeggenschap in de praktijk zal moeten worden verwezeniykt. De op lossing ligt misschien in het dubbele vetorecht van de Verenigde Naties en Europa. Er bestaat een mogelijkheid, dat de stijgende uitgaven van de gemeente Wassenaar kunnen worden opgevan gen door een verhoging van de uit kering uit het gemeentefonds. De vooruitzichten daarvoor zyn echter wordt is het bestaande belanstingpeil te handhaven. Wel moet worden over gegaan tot een beperking van de investeringen teneinde de kapitaals- lasten te kunnen verminderen. Een aantal gewenst geachte investerin- 1 parkeerstroken in diverse wegen. Burgemeester en wethouders heb ben bij de werken die (als de raad er mee akkoord gaat) wel in 1965 tot uitvoering zullen komen de recon structie opgenomen van de Van Zuylen van Nyeveltstraat tussen de Van Oldenbameveltweg en de Lus. Dit weggedeelte zal dus in 1965 aan de beurt kunnen komen, waarna in 1965 kan worden voortgegaan met vele de aanleg van sportvelden by de de reconstructie van de Stoeplaan. wijl overal gesproken lastingverlaging, Wa andere gemeenten volgend jaar 1 ten overgaan tot verhoging vai (gemeenteiyke) belastingen. Bezuinigingen Vergeleken by de begroting 19C4 zyn de uitgaven gestegen met f 1.220.000.-, terwyi de inkomsten toenamen met f 1.052.000.- De per soneelskosten zullen vermoedeUJk f 391.000.- hoger zyn, voor gemeen- toI^evenZmMtona ^».ee" ™et als hoofdagendapunt de bespreking van het bestuurs- pitaalslasten zyn voor 1965 f250.000- beleid. Deze vergadering was dringend nodig, omdat er bij enige sportverenigingen ernstige bezwaren waren gerezen tegen de samenstelling van het bestuur en de bemoeingen van het bestuur ten opzichte van de gemeente. De discussie laaide tijdens de vergadering diverse malen hoog op. maar gelukkig werd de sportiviteit niet uit het oog verloren. Reglementen werden gewijzigd De Voorschotense Sportraad kwam gisteravond in vergadering hoger geraamd dan in 1964. Voor het volgend jaar wordt op een uit kering uit het gemeente fonds ge rekend die f537.000- hoger is dan over het thans lopende Jaar. Het begrotingsbeeld voor 1965, wordt in belangrijke mate beinvloed door de toegenomen lasten van in vesteringen, waartoe door de raad in het vorige jaar en in 1964 werd be sloten. Deze hogere kapitaalslasten hadden als gevolg, dat er aanvan- kelyk een tekort van f 544.000,- op de begroting was geraamd. Dit te kort kon door het schrappen van een aantal investeringen worden te ruggebracht tot f317.000-. Geen verhoging Burgemeester en wethouders heb ben ernstig de vraag onder ogen gezien of de nu ontstane situatie zou moeten leiden tot verhoging van de inkomsten uit het eigen belas tinggebied. Na overleg met de com missie financiën is het college tot de conclusie gekomen dat het gewenst De voorzitter van de Sportraad, de heer C. Fortanier, zei dat de Sport raad is opgericht om met elkaar sterk te staan. De Sportraad is een overkoepelend orgaan met als taak de sport in Voorschoten van nu en de toekomst in de juiste banen houden. „Omtrent het begrip Sportraad bestaat verwarring", be toogde de heer Fortanier. Er zyn drie begrippen sportraad. De Sportraad samengesteld door de deelnemende verenigingen; de Sportraad als ad viescollege voor de gemeenteiyke overheid en Sportraad als commissie ad. hoe. voor het maken van een sportnota. Het hoofdbestuur van de Katho lieke Bond van Overheidspersoneel (KABO) heeft besloten niet meer deel te nemen aan de besprekingen, welke van tyd tot tyd werden ge houden tussen het dagelijks bestuur van de K.A.B.O. en dat van de Al gemene Rooms-Katholieke Ambte- narenvereniging (A_R.KA.)Van de zyde van de leiding van de K.A.B.O. werd meegedeeld, dat dit besluit is genomen wegens „de vernederende en onwaarachtige wyze waarop door de voorzitter van de A.R.K.A. in het openbaar over onze organisatie is ge sproken". Het hoofdbestuur van de K.A.B.O., dat in buitengewone ver gadering byeenkwam, heeft het oog op een aantal opmerkingen van de A.R.K.A.-voorzitter, mr. G. A. A. N. Boot, op het congres van zyn ver eniging vorige week in Groningen. De besprekingen tussen de twee roomskatholieke ambtenaren-orga nisaties biyven geschorst, zolang de A.R.K.A. die uitlatingen niet herroe pen heeft, aldus de voorzitter van het hoofdbestuur van de K.A.B.O., de heer A. C. Weyters. ..Warmonds Fanfare" heeft haar jeugdorkest gepresenteerd, een klein tiental, allemaal vrouwelijke kunne of bijna, met enige assistentie van jeugd die 't al eerder gedaan had. Voorzitter Ouwehand was trots op de aanwinst. Ze speelden uit een „Mu sic Box" van Chr. v. d. Bos: China Doll, Petite Valse en De oude klok Vast in de maat werden de vroeg ste levensschreden neergezet, de me lodietjes onder de gezellige kinder titeltjes kwamen er best uit en zowat ongeveer op toon. Ook vals soms en eens een overslaand toontje. Wat let dit? „Complimenten. Valt reuze mee. Een paar maanden maar bezig. Ze nuwen!" zei men in de zaal. Dit groeit wel, het is omringd met sym pathie! Het grote orkest, als steeds onder Hondong, had drie marsen, de Va kantie, Suite van Eric Ball, „In So merset" van Jack Harvey en Blume von Hawaii (potpourri) van Abra ham. Ball had zo z'n landelyke gan getje, wat behoedzaam, gekoetst over een niet altyd effen rijweg. Het zweefde wel eens in de toonvorming. Over een veel betere bestrating liep Harvey's Suite. „De eetlust komt ter wyl je eet", zegt de Fransman. Het oor kwam meer in actie (oor voor wat ook de ander doet), als een plus punt boven in beslag genomen zyn door alleen maar de eigen party. Een gestopte trompet, eind eerste deel, beantwoord door een hoorn ver plaatste iedereen in een klinkend ko renveld of wat ook in Somerset of waar ook buiten. Een fraaie suite! In deze Harvey is het tot musice ren in levende stijl gekomen. En in de marsen Punjaub en Lime Tree Avenue (van Adriaan Bosch) tot een pittig-verende en fonkelende op bloeiende klank. De tocht echter door Hawaii leek eindeloos. Dit had te zware en te lome tred. Operette is „lichte" muziek! De studietyd zal te kort zijn gebleken. Na de pauze zyn de donateurs in hun „Trefpunt" bezig gehouden door een „Melodie uit het Verleden", to neelstuk door Niek Stam. Bezwaar De afgevaardigde van de tennis vereniging „Forescate", had grote be en tegen dexe drie begrippen sportraad, omdat het dezelfde men- betreft. Volgens het huishoude- iyk reglement kan het bestuur van sportraad slechts bestaan uit personen die lid *Un van de aan gesloten verenigingen. Het bestuur is volledig rekening en verantwoor ding verschuldigd aan de leden. De Sportraad is een vereniging en in een vereniging kunnen uitsluitend leden die vereniging tot bestuurslid gekozen worden. Ook de afgevaar digde van de voetbalvereniging SVLV sloot zich volkomen aan bU de visie „Forescate" onder het motto: „Men kan geen twee heren dienen", len is het eens met de gemeen te, of men is het eens met de sport verenigingen. Waren dus twee grote verenigingen tegen de Sportraad in haar huidige vorm en samenstelling, twee andere grote vereniging, Rouwkoop en de IJsclub Voorschoten, spraken hun vertrouwen uit in het bestuur van de Sportraad. Met het vorderen van de avond werden de debatten ver warder, de vergadering werd twee maal onderbroken voor intern over leg, en men kwam niet nader tot elkaar. De voorzitter van de Sport raad trachtte de vergadering duide- ïyk te maken dat er grote voorde len verbonden zyn aan de benoe ming door de gemeente van het be stuur der sportraad tot advies colle ge voor de gemeenteraad. Men zag of wilde niet zien, dal het nodig is een bestuur zo onaf- hankeiyk mogebjk van de aange sloten verenigingen samen te stel len, met dien verstande echter dat de bestuursleden een warm hart moeten toe dragen aan de sport, be kendheid moeten hebben met d< sport en het vertrouwen moeten be zitten van de leden. De IJsclub Voor schoten stelde voorop dat de be stuursleden van de Sportraad nimmer zetbazen mogen zyn van een vereni ging. waarin bepaald werd dat de sport raad ook de sporten welke nog niet in Vooschoten bedreven worden, zal trachten te ontwikkelen en hier van de belangen te behartigen. Dit voorstel werd met algemene stem men aangenomen. Het voorstel van het bestuur dat verzoeken van de verenigingen gedaan aan de gemeen te door het bestuur van de Sport raad van een onafhankeiyk advies kunnen worden voorzien, waarby de sportraad dus niet het verzoek van de vereniging behoeft te steunen, werd aangenomen met 8 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de Mixed-hockeyclub, SVLV afdeling voetbal en handbal en Forescate. Ver n* middernacht ging de ver gadering uiteen. De tegenstellingen tussen bestuur Soprtraad en enige verenigingen waren langdurig be sproken. De Sportraad blijft naast 'n overkoepelend orgaan van de sport verenigingen, tevens een adviescol lege van de gemeente. Wijziging WASSENAAR Op 15 september j.l. bedroeg het totale aantal ingeschreven wo ningzoekenden 815 (vorig jaar 740) De grootste categorie is die van de jonggehuwden en van jongelui die willen gaan trouwen en die nog geen beschikking hebben over zelfstan dige woonruimte, namelyk 280. 180 gezinnen van 2 personen staan inge schreven als onvoldoende gehuisvest, 96 gezinnen van 3 pers., 97 gezin nen van 4 personen, 46 gezinnen van 5 personen, 30 gezinnen van 6 per sonen en 42 gezinnen van meer dan 6 personen. Voorts staan 21 alleen staanden en 23 ouden van dagen als woningzoekenden ingeschreven. bevolkt door tachtig kleuters, die dan met hun leidsters een, zij het semi-permanente. maar toch uit stekende school zullen bezitten. De beide lokalen zijn in een haakse hoek op elkaar gebouwd. Daartussen bevindt zich de hal. Er'is een leidsterkamer en een wasgelegenheid met toiletten, en bovendien nog een grote berg ruimte voor de materialen. De bouw wordt verricht door de Oegstgeester aannemer A. van Velde. (Foto Leldsch Dagblad) De gehele vergadering werd het er over eens, dat indien men de Sportraad wil gaan bezien, zoals 't bestuur het voorstelt, dus als ver eniging van de aangesloten sport verenigingen, adviescollege van de gemeenteiyke overheid, dat dan beslist het huishoudelijk reglement en de statuten gewijzigd moesten worden. Het bestuur van de Sport raad diende hierop een voorstel in tot wyziging van het huishoude- lijk reglement waardoor de moge- lykheid wordt geopend, dat niet leden van aangesloten ver enig in gingen in het bestuur kunnen wor den benoemd of gekozen. Over de gehele wereld loopt het aantal huisartsen terug. Wij hebben de indruk dat één van de belangryk- ste oorzaken hiervan moet worden gezocht in het onvoldoende besef van een eigen taak van de huisarts. Dit zei dr. F. J. A. Huygen, voorzitter van het Nederlands Huisartsen Ge nootschap vanmorgen by de opening van een congres van het genootschap in Utrecht. Het is dringend gewenst tot een revaluatie van de huisarts in Nederland te komen, aldus dr. Huygen. Nieuw incident aan Cambodjaanse grens Het Cambodjaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren meegedeeld, dat een Cambodjaanse patrouille dinsdag in gevecht is ge weest met Zuidvietnamese militairen. De Zuidvietnamezen ter sterkte van twee gevechtsgroepen waren Cam bodja binnengedrongen in het dis- 8trict Kompongrau. Nadat de Cambodjaanse militairen Tegenstemden:SVLV-voetbal; SVLV- j versterking hadden gekregen, had handbal; Mixed Hockeyclub Klaver- I den de Zuidvietnamezen zich met jasvereniging Voorschoten en de ten- medeneming van hun gewonden op nisvereniging Forescate. Hierna Zuidvietnamees gebied teruggetrok- diende het bestuur een voorstel in, ken.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15