In Australië geen plaats voor „SOFT-HITTERS" COR PRINS gehuldigd WIJ VOELDEN ONS ERG BELANGRIJK BOLSKWl ANTON GEESINK ZEVENDE DAN foterpolonieuws Exclusief voor TOM OKKER SCHRIJFT ONS UIT BRISBANE ^ifehl)a"bla''j Niet ontevreden NA HERSENOPERATIE Piet Keizer (Ajax) mag weer spelen GERRIT V0GES BOOS OP PEC De vodka met de vele vrienden! WINTERPAUZE IN AFDELING LEIDEN KNVB DOS VERLIEST VAN FC LUIK SUCCES VOOR HAJER/0KKER Schaak-olympiade STIJLVOLLE, EENVOUDIGE EN HARTEUJKE ONTVANGST EN RECEPTIE IN DE BURGERZAAL VAN HET STADHUIS Overweldigend Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 20 november 1964 Vierde blad no. 31421 ui An on Geesink, Olympisch- en we- tldkampioen judo, is zevende dan. De coach van de Nederlandse judo- Tokio deelde dit gister- rond in Den Haag, tijdens de huldi- de Federatie van Neder- indse Judo en Jiu Jitsu Bonden, „De nationale technische com- lissie", aldus de heer Koning, „is in jar vergadering eenstemmig tot dit sluit gekomen". hiermee de enige Euro- taan, die gerechtigd is zich zevende in te noemen. De verlening ze graad betekende voor de Idkampioen het mooiste geschenk n deze uitbundige avond, waarop lloze artiesten de omlijsting vorm- n van een aantal op hoog peil lande sport-demonstraties. De huldiging kreeg een grant t, toen Anton Geesink onbevangen in ronde taal duidelijk stelde, dat graag nog door zou willen gaan. Jk zou graag in 1965 naar Sao ulo willen om daar deel te nemen wereldkampioenschappen dan niet zoals het nu is ►r de Olympische Spelen, mag mijn gezin niet ver- arlozen en dat zou ik moeten als a vijf uur per dag zou trainen, enkele sportman in Nederland dit opbrengen en dat is triest, il wanneer je ziet wat er in an- landen voor de atleet wordt ge- aldus de Utrechter. BRISBANE, november Het eerste toernooi in Australië ligt al weer achter ons en hoewel we hier nauwelijks veertien dagen zijn, heeft deze sterkste tennisnatie ter wereld al een overweldigende indruk op ons ge maakt. ipetitie waterpolo van ZB begint op gang te komen. Leidse teams komen er in het water. Alleen de herenze len van De Zijl en de Leidsche b hebben vrij. damesploegen vaa. LZC en LGB zaterdagavond moeilijke wed- te wachten. Het door inval - verzwakte LZC zal het in de te wel niet kunnen bolwerken pn de sterke Haagse ZIAN-reser- terwijl de Golfbrekers in het irlemse Sportfondsenbad op veel enstand kunnen tekenen van HPC. Sleutelstad ziet het er sdagavond wat gunstiger uit. Het outineerde dameszevental be ft in eigen water zeke. niet opzij Njord '59. De heren kun- Schiedam bij het niet al terke SCZ herstellen van de kans nederlaag tegen de Rotterdam- Na een vliegreis van dertig uur arriveerden we donderdag 5 no vember om half acht in Sydney. Tamelijk vroeg dus, maar er waren toch heel wat mensen - van het Consulaat, de Australische L.T.A. en de pers - naar het vliegveld gekomen om ons te verwelkomen. We werden geïnterviewd en gefotografeerd en voelden ons erg belang rijk. Vervolgens vlogen we naar Brishbane, waar we werden onder gebracht bij een Nederlandse familie, bij wie we een prima verzor ging genoten. Dezelfde dag nog zijn we gaan tennissen, omdat ive maar twee dagen hadden om te acclimatiseren, want zaterdag moes ten we al „op de mat". Ik was echter doodmoe en kon in de hitte (85 graden) geen stap verzetten, 's Avonds lagen ive al om 7 bed en sliepen tot de volgende morgen 8 uur Over het eerste toernooi zijn we echt niet ontevreden en we weten na deze eerste ervaring al zeker, dat we aan het eind van het circuit heel wat zullen hebben geleerd. De banen hier zijn bijzonder goed en er zijn er altijd wel drie vrij om te oefenen. We hebben de afgelopen week, buiten de partijen om, zeer veel getraind. Uit gesprekken is mij voorts geble ken, dat in Australië geen plaats is voor mensen die zacht spelen. Zij zeggen: „There is no place for „soft-hitters" here". Alle Australi sche jongens, ook die van 17 i jaar, slaan de bal verschrikkelijk hard. Ook in dat opzicht moeten we nog een heleboel leren. Het standpunt hier is: eerst leren hard slaan en dan pas controle. De Australiërs zeggen, dat die controle vanzelf wel komt. Wat i'k in de af gelopen week dan ook aan spel ge zien heb, heb ik zelfs niet op Wim bledon kunnen bekijken. Het lijkt wel of Emmo (Emerson) hier veel beter speelt en zelfs de eerste 7 jeugdspelers zijn nog ontzettend goed. Gewend Na deze eerste week zijn we wel aan het klimaat gewend. In het be gin kwamen we adem tekort, maar voor de rest speel ik liever in de warmte dan in de kou en voel me kiplekker in het zonnetje. De grote spelers hier ontvangen geen geld op de verschillende toer en. Alles voor hen wordt door Dunlop of Slazengers betaald. De plaatsing in het toernooi in Brisbane als volgt: 1. Emerson, 2. Stolle, 3. Newcombe, 4. Hewitt, 5. Roche, 6. Davidson, 7. Darmon, 8. Barthes. Verder namen nog deel de Fransen Jauffret en Grinda, de Zweed Cris- holm en de Engelsen Stillwell en Wooldridge. In de eerste ronde enkelspel had den we het vrij gemakkelijk en kon den we ons een beetje inspelen. Alle i. afgezakt naar gevaarlijk lage fionen van de eredivisie, zal bin- okort weer kunnei. rekenen op '*t Keizer, de grote organisator en wrker van de aanval. De Am- frdamse binnenspeler, die enkele in het Nederlands elftal uit- doch in de bekerwedstrijd ?en DWS op woensdag 25 maart ernstig aan het hoofd werd ge- >nd, dat een hersenoperatie nood- kelijk was, zal binnenkort zijn utree maken in het eerste elftal. nnkelijk zag het er naar uit, dat :er dit seizoen niet meer in e zou komen. Als resultaat van medisch onderzoek in juli werd ter voor het gehele seizoen af- keurd. herstelde echter sneller dan id verwacht. Het Ajax-bestuur sloot daarop kortgeleden hem een herkeuring te onderwerpen, grote vreugde van mede-spe- supporters en niet in de laat- plaats Piet Keizer zelf, deelde neuroloog donderdagmiddag dat de Amsterdamse speler fdio december weer in wedstrij- mag uitkomen. Men verwacht Piet Keizer voor het eerst weei de partij zal zijn in de wed- üd AjaxFortuna'54 op zondag december a.s. s reeds geruime tijd in trai- Gemiddeld drie keer per *k heeft hij de laatste maanden ■training van Vic Buckingham TOM OKKER hard slaan partijen gaan om „best of five", het geen prima is voor je uithoudings vermogen en je des te meer training verschaft. Jan en ik wonnen respectievelijk van Cameri (61, 61, 60) en Killer (60, 60, 61). Jan Hajer kwam in de volgende ronde tegen Bill Bowiey, die een heel goed toer nooi heeft gespeeld. In de eerste set kwam Jan met 54 voor en had setpoint op zijn eigen service. Bill gaf echter een kogelende backhand return en won tenslotte met 75. In de tweede set kon Hajer zijn tegen stander tot 77 met goed tennis volgen. Maar daarna bleek Jan niet r opgewassen tegen de hitte. Hij verloor met 75, 97, 61. Geen zin meer Ikzelf kwam in de tweede ronde tegen R. Waugh, nummer tien van de Australische jeugd. Ik kwam in eerste set met 52 voor, maar hij kwam terug tot 55 door goede backhandreturns. Toen ik de eerste set echter met 75 had gewonnen, leek het alsof hij er geen zin meer in had en hield op met vechten. De twee volgende sets waren met 6—1. 5—2 PIET KEIZER gehad, zodat te verwachten is, dat hij over enkele weken in prima lichamelijke conditie zal zijn. In enkele onderlinge wedstrijden, die Ajax op traioingsavonden speelt, heeft hjj in elk geval bewezen nog steeds een zeer talentvolle voetbal ler te zjjn. Bij de laatste zestien heb ik van Owen Davidson een pak voor mijn broek gehad zoals in de laatste jaren niet was voorgekomen. Davidson is dit jaar in Australië gebleven om zijn backhand en service te verbete ren en dat hij daarin is geslaagd, heb ik aan den lijve ondervonden. De krant schreef de volgende dag het volgende over mijn partij tegen deze lefthander: „Soms komt er een dag voor in de carrière van een tennisser, waarop alles goed gaat en zijn racket be toverd schijnt. Dat was vandaag het geval met Davidson die maar naar de bal hoefde te zwaaien om een winner te scoren. De bal leek wel zo groot als een voetbal en de lijnen bestonden alleen om geraakt te wor den. Een of twee keer sloeg Davidson een half-volley achter zijn rug om en viel de bal juist over het net dood neer. Het was geen wonder, dat de Hollander, die normaal geduchte tegenstand kan bieden, weinig of geen kans had en gedacht moet hebben, dat hij tegen twee inplaats van één man stond te spelen". Kracht en vaart Ook in deze partij waren het weer de enorme kracht en vaart, welke in zijn slagen werd gelegd, die het Davidson zo gemakkelijk hebben gemaakt en waartegen ik niet was opgewassen. Als ik dacht een mooie bal gescoord te hebben, kwam hij nog aanstormen en joeg de bal met een enorme forehand langs de lijn. Uitslag 6—1, 6—1, 6—0.... In het herendubbel waren we als nummer acht geplaatst en hadden in de eerste ronde een bye. In de tweede speelden we tegen Sheriff en Waugh. Deze partij wonnen we ge makkelijk: 61, fr—2, 64. De vol gende ronde (kwart finale) kwamen we tegen EmersonStolle, de beste amateurs van de wereld. Toch heb ben we het er vrij behoorlijk afge bracht. Het is ontzettend moeilijk om op de kogelende services van deze spelers nog een goede return te geven, hetgeen ons dan ook zel den gelukte. Wel konden we onze eigen services meestal handhaven, slechts drie keer moesten we zwich ten voor het geweld van de overkant, éénkeer in iedere set, maar dat was net genoeg voor de hele partij. We verloren na goed spel met 64, 64, 7—5. Emerson vertelde ons na afloop, dat naar zijn mening wij tegen het einde van onze, Australische trip zijn service gemakkelijk zullen be antwoorden en wij in de komende toernooien heel wat zullen leren. Mixed In de mixed verloren Jan Hajes en miss Gordon van Roche en miss Sheriff (62, 63). Met miss Harris won ik van J. en C. Hillebrand met 62, 86. In de volgende ronde kregen we een walk-over tegen Stolle-Lesley Turner, omdat eerstge noemde nog in alle nummers zat en niet al teveel hooi op zijn vork wilde nemen. We kwamen dus heel gemak kelijk in de halve finale, welke tegen Roche-Sheriff ging. In de eerste set verloor mijn partner direct haar service en werd het, nadat we ze verder gewonnen hadden, 63 voor de andere kant. Roche (een lefthan der) gaf elke keer een rare spin- service op mijn partner, die daar geen kijk op had en de bal in de meeste gevallen missloeg. In de twee de set kwamen we nog met 42 voor te staan, maar we slaagden er niet in door te drukken, zodat met 63, 75 in het voordeel van onze Australische tegenstanders voor mij het einde van dit toernooi kwam. De resterende dagen in Brisbane hebben we besteed aan trainen, waarbij we steeds dachten aan de raad, die ons van alle kanten wordt gegeven: „Hit the ball as hard as you can(Sla de bal zo hard (Van onze correspondent) Gerrit Voges, oud-international en speler van PEC (Zwolle), die in zijn goede jaren een eerste viool bij Sportclub Enschede speelde, heeft besloten een punt achter zijn voet balcarrière te zetten. Aanleiding daartoe is een brief die Voges van het PEC-bestuur heeft ontvangen en waarin hem wordt medegedeeld dat hij voorlopig is geschorst naar aanleiding van zijn optreden tijdens de rust van de zondag j.l. gespeelde competitiewedstrijd Zwartemeer PEC. Hij zou zijn gramschap hebben ge uit over de samenstelling van het elftal. Zijn optreden en zijn geringe strijdlust tegen Zwartemeer, die mede het spel van zijn clubmakkers ongunstig beïnvloedden, waren voor PEC aanleiding Voges maandag op het matje te roepen. Toen hij niet te bestemder plaatse verscheen, werd hem schriftelijk medegedeeld dat hij voorlopig was geschorst. Voges repli ceerde per aangetekend schrijven dat hij geen prijs meer stelde op continuering van zijn contract met de Zwolse club en per heden met de wedstrijdsport wenste te stoppen. om leeft hij met zoveel dranken in „vreedzame coëxistentie"? Omdat hij door Bols volgens een bijzonder procédé twéé keer gedistiUeerd wordt - tot de smaak absoluut neutraal is. Zó zuiver, reukloos en discreet dat vermouth en tomaat, tonic en sinaasappel, graag een pact met hem sluiten. En iedereen pakt hem dan graag. BOLSKtOft VODKA de vriendelijke vodka e voortreffelijke Vodkarecepteo De Afdeling Leiden van de KNVB gaat een winterpauze instellen. Van 15 december tot 15 januari zal er niet meer worden gespeeld. De junio ren B en C zullen zelfs van 1 decem ber tot 1 februari niet meer in het veld komen. Deze maatregel heeft het Afde lingsbestuur genomen naar aanlei ding van de resultaten van een enquête onder de verenigingen. Bij het zaterdagvoetbal was de stem menverhouding 66 voor en 48 tegen, terwijl bij de zondagvoetballers een nog grotere meerderheid zich uit sprak voor een pauze: 148 tegen 44. De winterpauze zal nog dit seizoen worden ingevoerd. De Utrechtse eredivisieclub DOS heeft donderdagavond op eigen ter rein in een wedstrijd om de Jaar beursbeker een 20 nederlaag ge leden tegen FC Luik. Bij de rust was de stand 01 in het voordeel van de Belgen. De returnwedstrijd wordt woensdag over veertien dagen in Luik gespeeld. HENGELSPORT „S. en G." hield een wedstrijd ln de Ringvaart (Aalsmeer). De vangst was matig. Uitslag: 1. G. v. d. Meer; 2. C. Jongeleen; 3. W. F. Mieloo; 4. M. de Roode; 5. G. Vogelenzang; 6. P. Stavleu; 7. A. v. d. Meer; 8. A. Slingerland; 9. Cr. Sierat; 10. M. Sierat. De Nederlandse tennissers Tom Okker en Jam Hajer hebben hun Australisohe toernee succesvol voort gezet. Beiden kwamen vandaag in de eerste ronde van de kampioen schappen van Nieuw Zuid-Wales tot overwinningen. Okker had geen moeite met de Australiër Tom Evans (6—1 6—1 6—1) en Hajer bleek te sterk voor de Australiër Christopher Bovefct (60 75 61). Nederland heeft de afgebroken wedstrijd tegen Israel uit de achtste ronde van de Schaakolympiade te Tel Aviv in een 31 zege weten om te zetten. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de negende ronde wa ren: RuslandVer. Staten 30 en 1 afg. partij; PolenSpanje 21 en 1 afg. partij; ArgentiniëJoego-Slavië 21 en 1 afg. partijRoemeniëBul garije 12 en 1 afg. partij; Tsjecho- SlowakijeWest-Duitsland 22; Is raelHongarije 22; CanadaNe derland 1#—2#. De stand na de negende ronde is: L Rusland 25 pnt en 2 afg. partijen; 2. Tsjecho-Slowakije 20# pnt; 3. Ar gentinië 20 pnt en 1 afg. partij; 4. Hongarije 20 pnt; 5. Ver. Staten 19 pnt en 1 afg. partij6. Roemenië 18# pnt en 2 afg. partijen; 7. Joego slavië 18# pnt: 8. West-Duitsland 18# pnt; 12. Nederland 14 pnt. Het Nederlandse militaire voet balelftal heeft donderdagavond in Brussel een wedstrijd tegen de Bel gische „Jassen" met 20 verloren. (Van één onzer redacteuren) Hij is er volkomen ondersteboven van", stelde Joop West broek vast, gelukkig en onder de indruk tegelijk, „ledereen kan zien, dat deze laatste uren hier in de Burgerzaal een overweldigen de indruk op Cor Prins hebben nagelaten. En eerlijk, niet op hem alleen t waren de hartelijke en een voudige dankwoorden, die trainer- coach Joop Westbroek aan het einde van al het feestgewoel namens Cor Prins uitsprak. Hartelijk en eenvou dig, zoals de stijlvolle ontvangst door het gemeentebestuur en de receptie in de Burgerzaal Cor Prins kreeg eerst nadat hij de laatste genodigden de hand had ge schud weer iets van zijn spraakzaam heid terug. „Geweldig hè, die rit door de stad, die ontvangst en vooral deze receptie met al die cadeaus..." Het bijzonder duidelijk, dat vooral de vijf kwartier in beslag nemende besloten receptie lang in de her ring van de Leidse sportman zal sn voortleven. Niet in de laatste plaats door het bandje, dat het sportstichting-duo Biegstraten-Doe- leman hem hiervan overhandigde. Veel „goud" !r was overigens heel wat „goud" de Burgerzaal van het Stadhuis aanwezig. Behalve de twee, aan een rood en wit lint hangende medailles de Stoke Mandeville Games, van Cor Prins .waren ook Gerben Kars tens en Bart Zoet aanwezig om hun eg a - goud verover a argeluk te „Fantastisch", zei Gerben Karstens. „Ik zou bijna jaloers wor den. Jij alleen hebt er net zoveel als Bart en ik samen..." Loco-burgemeester S. Menken, die Cor Prins en Joop Westbroek het Gemeentebestuur ontving, wees er nog eens nadrukkelijk op, wat de sport voor invaliden kan betekenen. „Het is niet alleen de wilskracht en de training, die resulteren in deze prestatie. Eerst moet er een schroom overwonnen worden om tot sport beoefening te komen. Misschien dat de prestaties van Cor Prins in Tokio een stimulans zijn voor degenen, die bij de pakken zijn blijven neer zit ten." Oo de receptie werden Cor Prins en trainer-coach Joop Westbroek nog eens ln het verdiende zonnetje gezet. Ceremoniemeester P. F. S. Biegstra- ten „ik ben mijn roeping misge lopen..." kondigde een lange rij sprekers aan o.a. drs. J. P. v. d. Reyden (sportstichting), hoofdin specteur J. D. Verzijden, directeur Pors (NKIB) en voorzitter Panne- koek (ANIB) die hun woorden met cadeaus en enveloppen met in houd vergezeld deden gaan. Joop Westbroek was de laatste. „Cor is er sprakeloos van..." Loco-burgc. zeester S. Men ken feliciteert Cor Prins met zijn successen in Tokio en overhan digt hem enkele geschenken. (Foto LD./Holvast)

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7