„Ik ben en niet eenzaam niet zielig Pad; PAARD EET HOED" WERD TOT IETS gedrochtelijks Collegegeld 14.90 VANAVOND CAROLINE KAART leidt nu een zeer druk bezet leven LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 NOVEMBER 1964 Een achthonderdtal zogenaamde vrtfe boeren zal collectief gratie krijgen. Dat heeft staatssecretaris De Meijer gisteren meegedeeld aan de Tweede-Kamercommissie voor Socia le Zaken. Het verzet van deze boeren tegen het Landbouwschap is sinds het voorjaar niet meer strafbaar. De praktik heeft geleerd, dat de p.b.o. zich niet met machtsmiddelen laat forceren. Geen geldboetes meer voor agrariërs, die weigeren gegevens te verstrekken voor de bedrijfsinventari- satie van het Landbouwschap. En wat in het verleden is gebeurd, wordt nu maar vergeven en vergeten. Maar politiek kunnen we de ge volgen van dat optreden in het verleden niet zo gemakkelijk geten. Boer Koekoek triomfeert nu. Hy en de zynen lachen. Niet openiyk. Dat niet Want ze willen nog meer dan deze bekroning van hun verzet. „Het hele Landbouwschap moet weg", zei de norse Koekoek in de Kamer commissie. Daar voelde natuuriyk verder niemand wat voor. Zover wil men het nooit laten ko men. Maar goed ook, het is al ver ge noeg gegaan. Het verzet van het Landbouwschap leidde destyds tot de geruchtmakende relletjes rond de vrye boeren in Hollandscheveld. Vlak voor de verkiezingen blies dat een fikse wind in de zeilen van Koekoeks schip der ontevredenen. Hy zeilde met vlag en wimpel en goed be mand de Tweede Kamer binnen. En nu blykt achteraf, dat dit niet nodig was geweest. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L D. OVER RADIO EN T.V. 95- Advertentie TAFELKLEED "RENESSE" Frisse, heldere tinten in 4 kleurstellingen. Dit tafel kleed kost normaal ca 20.- Als Sterk Staaltje: 135x165 cm of 135 cm rond. Bijp. dressoirlopers, etc. Haarlemmerstraat 172 - 174 MIDZA Ned. Toneelverbond herdenkt Heijermans Het Ned. Toneelverbond zal in samenwerking met de Rotterdamse Kunststichting en het Nieuw Rotter dams Toneel op donderdag 3 decem ber a.s. in De Rotterdamse Schouw burg de toneelschrijver Herman Heijermans herdenken, die op die dag precies 100 jaar geleden in Rot terdam het levenslicht aanschouwde. Het is zondag a.s. bovendien 40 jaar geleden, dat deze auteur te Zandvoort overleed. Tydens de her denking te Rotterdam zal o.m. een voorstelling worden gegeven van het „vrolyke spel van de huiseiyke haard" schakels onder regie van Jan Teulings en met Richard Flinks, Thera Verheugen en de regisseur in de hoofdrollen. ..Paard eet hoed" is wat men noemt een klassieke comedie van de Fransman Labiche (1815-1888), zijn stuk ,,De reis van meneer Perrichichon" is enige jaren geleden ook op de televisie geweest, die volgens het beproefde systeem van tijdig en ontijdig open zwaaiende deuren een blijspel heeft geschreven dat zichzelf ten slotte in de staart bijt: alles komt weer op zijn pootjes terecht, met een sierlijke Franse pirouette wordt er een gelukkig einde aan ge maakt. Labiche schreef voor het toneel. Walter van der Kamp die het stuk vertaalde, bewerkte het ook voor de televisie. En dat niet alleen hy ver vormde het oorspronkeiyke boule vard-stuk tot iets heel merkwaardigs, iets gedrochteiyks, een kalf met vyf poten, op sterk water gezet om ker misklanten te verbazen. In de eer ste plaats maakte hy van het boule vard-stuk een klucht: geen groot verschil misschien, maar wat het verschil precies is kunt u proe ven als u eerst het woord „boule vard" en daarna het woord „klucht" uitspreekt. In de tweede plaats had hy kenneiyke vondstjes van eigen makeiy ingelast, die strydig waren met het denkpatroon van Labidh en zyn tydgenoten, en die eerder deden denken aan Amerikaanse slapstick films met Jack Lemmon in de hoofdrol. Verder had hy het geluid een mooie functie toebedeeld, op twee manieren. In de eerste plaats als een lach- resp. knaleffect (de baro nes haalt een briefje uit haar keursje, tegelykertyd klinkt de knal van een ontkurkte champagne-fles), in de tweede plaats om de terzydens iets „inneriyks" te geven. Wat iemand terzyde zei, kregen we nu via een bandje te horen, met zyn eigen stem weliswaar, want zoals men weet klinkt van ieder mens de innerlyke stem gelyk aan de uiter- lyk. Om de een of andere reden werkte dit veel-gebruikte procédé deze keer niet, misschien klonk het te hard, in ieder geval leek het er vaak op dat de geest van Hamiets vader kwam spoken om frivole taal uit te slaan. En dan was er tenslotte nog het gebrek aan eenheid van speelstyL Guus Oster, een doortrapte Franse boulevardier wat het toneel betreft, handhaafde zo veel mogelyk zijn Nederlandse komedie-styl, maar mensen als Bob Verstraete, Wil van Seist en Rudi Falkenhagen gokten meer op het kluchtige genre. Los van deze beide spelen stonden dan nog de creaties van Adèle Bloemendaal en Henk Molenberg, die temidden van al dat gedoe een sketchje van Snip en Snap opvoerden. Niet dat Guus Oster nu zo onnadrukkelijk pleegt te acteren, maar temidden van al deze nadrukkelykheid, in spel en regie, maakte hy de indruk van de eenling in een toneelversie van „Een tegen allen". Interessante filmpjes Jongens gooiden met zoutzuur (Van onze Ensohedese) correspondent) Zeven Almelose meisjes in de leef- tyd van ongeveer 10 jaar kregen gisteravond de schrik van haar le ven toen twee voorby fietsende jon gens met zoutzuur gooiden. De meis jes stonden te wachten voor een gymnastieklokaal. Twee voorbyfiet- sende jongens gooiden plotseling een fles zoutzuur tussen de wachtende meisjes. Een van haar kreeg onder meer zoutzuur'op het hoofd, waar door het haar voor een gedeelte wegbrandde. Bovendien werd haar jas ernstig beschadigd, evenals de kleren van de andere meisjes. De jongens zyn ongeveer 14 jaar oud. De politie stelt een uitvoerig onder zoek in. avond genieten van twee uitsteken de filmpjes. Op Nederland 2 een Pools (bekroond) filmpje over zigeu ners, op Nederland 1 een korte im pressie van de befaamde Franse fil mer Francois Reichehbach over de reacties van de Amerikanen tydens de begrafenis van Kennedy. Beide filmpjes waren met de hand-camera opgenomen, daardoor onrustig van beeld, nerveus van beweging, maar geheel authentiek en nauwkeurig de sfeer van beide onderwerpen repro ducerend. Met waardering kan ver der melding worden gemaakt van het filmpje over de beelden in de steden (alleen de titel al, „Versteke lingen in de stad", zou alle moeite waard zyn geweest!) En op Neder land 2 van het poppentheater van Bert Brugman, die enige tyd gele den al in de VPRO-rubriek „Men sen kyken" aan de kykers werd voorgesteld. Zo ziet men weer hoe nuttig samenwerking kan zyn. Drs. Ferry Hoogendyk had als extra-uit- zendmg aan het eind van de avond een goed interview met minister Luns. terug van „even weggeweest". K.R.O.-Televisieploeg naar Kameroen (Van onze rtv-medewerkster) Een televisieploeg van de K.R.O. vertrekt zondag naar Kameroen. Dit team, bestaande uit dr. C. Lager- berg, chef documentaires, M. van der Kamp, regisseur, en A. Braamhorst, cameraman, zal een filmreportage maker, over het ontwikkelingswerk in dit land. Men zal onder andere aan dacht besteden aan het jonge ren vrywilligersprogramma, aan het werk van de zending en de missie en aan de activiteiten, die de leden van het Amerikaanse vredeskorps daar ten toon spreiden. Dr. Lager- berg, die zal optreden als chef d'cquipe vertelde, dat het in de be doeling ligt een totaalindruk te ge ven van de problematiek van Ka meroen en van het ontwikkelings werk in dat land. Hy hoopt in deze reportage ook tot uitdrukking te brengen wat het standpunt van de regering en de bevolking in Kame roen is ten opzichte van dit ontwik kelingswerk. Ook in Den Haag zal men, na terugkeer in Nederland op 6 december, nog aanvullende ge sprekken hebben met de by dit werk betrokken autoriteiten. llllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllM Advertentie GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Desiree - Constant - Claudia Gratis graveren. Levenslange schr. garantie. (Luifelbaanzegels). Juwelier - Horloger F. W. PLESSEN Bevrydingsplein 12 - Leiden Z.-W. Telefoon 26670 Misschien met Willy van Hemert naar Duitsland (Van onze rtv-medewerkster) Een praatje met Caroline Kaart is even plezierig als haar zo voortreffelijke programma ,,Een liedje met Caroline". We heb ben wat zitten napraten over het slot van de NCRV-feestweek, de goed ontvangen opvoering van de musical „Vadertje Lang been". „Ik ben reuze biy, dat alles zo goed is gegaan", merkt ze op. „Het is eigenlijk een klein wonder. We hebben maar drie weken de tyd ge had om te repeteren en op te nemen. Daarby hadden we dan nog de moeilykheid dat Jenny Arean en Jacco van Renesse iedere dag om half zes weg moesten, omdat zy by Wim Kan optreden. Zaterdagavond om kwart voor zessen moesten we nog het laatste stuk op Ampex op nemen. Rond half acht waren we klaar, maar het huilen stond ons nader dan het lachen. Van de span ning. Ik ben biy, dat we overal een goede pers hebben gehad. Hier heeft de telefoon niet stilgestaan". Door en door Caroline Kaart kende „Vadertje Langbeen" door en door. In Enge land heeft zy hem minstens vyf keer gezien, alleen omdat vrienden van haar er een rol in speelden. „Een groot succes is het in myn land hoezeer ook op musicals gesteld nooit geweest. De muziek was te ouderwets. De tekst te oppervlakkig en te zwart-wit. In de Nederlandse versie was de muziek geweldig en ook de tekst goed by geschaafd. Het verhaal is nu verdiept, vooral op de punten waar Jervis Pendleton en ik samen het woord doen. Oh, ik hoop zo van harte dat „Vadertje Lang- BINNENLAND Vlce-admiraal Kist niet pensioen Bij K.b. is aan vice-admiraal b/d F. J. Kist. op zijn verzoek, met Ingang van 1 Januari 1965 eervol ontslag verleend als coördinator van de Inlichtingen en veiligheidsdiensten, wegens het berei ken van de 65-Jarlge leeftyd. Het ont slag is verleend onder dankbetuiging voor de gewichtige en belangrijke diensten aan den lande bewezen. Vice- admlraal b/d H. Bos is m.i.v. 1 Januari 1965 benoemd als opvolger van vice- admiraal Kist in deze functie. Vlce- admlraal b d Bos ls thans directeur van het defensie studiecentrum. Kennedy-monument De Ameri kaanse zaakgelastigde in Nederland, de heer Fisher Howe, zal morgenmiddag op een dag na een Jaar na de dood van deze president van de Verenigde Staten een monument onthullen ter nagedachtenis van John F. Kenne dy. Wethouder drs. J. M. den Uyl neemt het beeld namens de gemeente in ontvangst. De plechtigheid, waaraan medewerking wordt verleend door de voordrachtskunstenaar Otto Sterman, zal een sober karakter dragen. De kos ten van het gedenkteken aan de Pre sident Kennedylaan zyn gefinancierd uit gelden -Je door een op initiatief van de Journalist-publicist W. Booker in het gehele land, maar voornamelijk ln Amsterdam Ingezameld zijn. Beatrix naar Parys Prinses Bea trix ls gisteravond ln gezelschap van twee vriendinnen voor een privébezoek naar Parijs vertrokken van de vlieg basis Soesterberg. zo heeft de R.V.D. meegedeeld. Prinses Beatrix komt maandag naar Nederland terug. MET EEN ENKEL WOORD „Open Bestel" De stichting „Open Bestel" (Televlzler) zal voorlopig geen mededelingen doen over het aantal leden-begunstigers dat zich aanmeldt. WIJ willen de verwarring die ontstaan is omdat twee acties tegelijkertijd zijn begonnen, niet vergroten. Dit zou de indruk kunnen vestigen alsof er een wedloop bestaat tussen onze actie voor een open bestel en de TROS-actie van de REM. Veronica II Na de vele manoeu vres in de afgelopen dagen met de van zijn ankers geslagen „Veronica II" is het schip gisteren weer op zijn oude ankerplaats komen te liggen. Dat wil zeggen op ongeveer 5 myi noordeiyk van Scheveningen. BUITENLAND Overval In Venezuela Acht pro- communistische guerrillastrijders heb ben het stadhuis van Anzoatequl ln Venezuela met machinegeweren aange vallen en de burgemeester gedood. ZIJ hun hielen. Droogte in Amerika Zes staten ln het noordoosten van de Ver. Staten hebben te kampen met langdurige droogte. Het ergste hebben Massachu setts. gedeelten van Connecticut en Rhode Island te lijden. Er is ln deze staten gedurende de laatste 208 dagen •geen regen van betekenis meer geval- Von Thadden verongelukt Het hoofd van de afdeling Joodse zaken van Hitiers ministerie van Buitenlandse Zaken, Eberhard von Thadden, is over leden aan de bij een auto-ongeluk op gelopen verwondingen, zo heeft de of ficier van Justitie van Essen gisteren meegedeeld. Er was een gerechtelijk onderzoek tegen hem gaande in ver band met zijn rol bij de uitroeiing van dc joden in de oorlog. Om op vrije voeten te kunnen blijven had hy een borgsom van 1,8 miljoen gulden moe ten storten. Oprichter Simca overleden In de Franse stad Neullly-sur-Seine is op 66- jarige leeftijd overleden Henri Theo dore Plgozzl, de oprichter van de Slmca-autof abrieken Gevecht b() Chinese kust In de Formosaanse hoofdstad Talpeh ls be kend gemaakt dat Chinees-natlonalls- tlsche oorlogsschepen ln een onder Chi nese kust met communlstisch-Chinese marinevaartuigen geleverd gevecht een patrouilleboot der communisten tot zinken hebben gebracht teren de laatste hand zouden leggen aan een nieuwe kerk ln de buurt van de Engelse stad Leeds zagen tot hun ontsteltenis dat het gebouw was inge stort. Slechts één muur van de in mo derne stijl opgetrokken en daarom sterk omstreden kerk was biyven staan De kerk zou op 29 november ln gebruik worden genomen. Vonnissen in Portugal Zes man nen en twee vrouwen, die beschuldigd waren van ondermijnende activiteit en lidmaatschap van de verboden com munistische partij, zyn door een recht bank ln Lissabon veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërend van twintig maanden tot zeven Jaar. Aardschok in Skopje In Skopje ls gisteren een krachtige aardschok ge voeld. Honderden mensen holden ln paniek de straat op. Het was de 589ste aardschok sinds de catastrofale aard beving. die deze hoofdstad van Mace donië in Juli 1963 teisterde. De schok ging vergezeld van zwaar onderaards gerommel. Mevr. Oswald ln ziekenhuis De weduwe van Lee Harvey Oswald, de moordenaar van president Kennedy, ls in een ziekenhuis ln Dallas (Texas. V S.) opgenomen wegens maagklachten. Zy zal er enige dagen ter observatie verbiyven. Beroep op Frankrijk De voorzitter van de speciale VN-commlssie Inzake apartheid heeft, nu Engeland een ver bod op wapenultvoer naar Zuld-Afrika heeft ingesteld, op Frankrijk een drin gend beroep gedaan geen wapens er vliegtuigen aan dit land te gaan le veren. Hij deed dit n.a.v. een nog niet bevestigd persbericht als zou de Zuld- afrlkaanse regering onderhandelingen bommenwerpers, in plaats van de der tig Buccaneer-bommenwerpers die En geland zou leveren. been" nog eens op het scherm of misschien zelf op het toneel komt. Het stuk is het met deze regie en deze rolbezetting beslist waard". Zingen en acteren „Vadertje Langbeen" is niet de enige musical-rol van Caroline Kaart. Een jaar geleden speelde zy in „Er valt een ster", ook onder regie van Willy van Hemert. Het is voor een regisseur een moeilyke opgave iemand te vinden, die zowel kan zin gen als acteren. Caroline Kaart is zo iemand. „Och, dit ging wel goed. Ik heb nu eenmaal grote belangstelling voor het toneel en ik zou aanvankelyk ook naar de Royal Academy of Dra matic Arts zyn gegaan, als myn moeder me niet door haar zangles enthousiast voor de muziek had ge maakt. Maar ik heb een veel te zan gerige klassieke stem om nu maar in iedere willekeurige musical te kun nen optreden". Andere formule „Een liedje met Caroline" gaat sinds het nieuwe seizoen onder een andere formule de lucht in Het was voor ons een moeilyke beslis sing: wel in de kamer of niet in de kamer? Maar we zyn er nu uit en ons bevalt het best. Het publiek moet er, geloof ik, nog wel een beetje aan wennen. Maar ik had ook geen zin nog langer in dat decor te biyven optreden. De mensen denken op het laatst: och, daar heb je die zielige eenzame vrouw weer". „Ik ben niet zielig en ik ben niet eenzaam. Je mag je niet zo'n nega tieve houding aanmeten. Het leven gaat verder, ook voor my. Bovendien mag ik ook niet riskeren, dat de mensen, doordat hen iets steeds maar weer in dezelfde vorm wordt opge diend, op een gegeven moment ge noeg van me krygen. Televisie is wat dat betreft erg gevaarlijk. Aan de andere kant heb ik dankzy de Gv. in een jaar bekendheid gekregen waar een vrouw als byvoorbeeld Kathleen Ferrier, met wie ik nog al eens wordt vergeleken, tien jaar over heeft gedaan". Tweede plaat Caroline's leven is erg druk bezet, zy geeft veel concerten, o.a. met Albert de Klerk, voor wié zy zeer veel waardering heeft. Ze geeft lie derrecitals, zingt operafragmenten en zingt in oratoria. Haar eerste langspeelplaat met een aangepaste versie van „Een liedje met Caroline' wordt binnen enkele weken gevolgd door een tweede. Dat wordt een zui ver klassieke plaat, met werken van Bach, Handel en Purcell. Met de Bach-vereniging zingt zy op 9 de cember in de grote kerk van Naar- den de tweede en de vyf de cantate uit Bachs Weihnachtsoratorium. En wat haar televisieprogramma betreft: er komt binnenkort een Spaans half uurtje met volksliederen van Manuel de Falla. Julien Coco, gitarist en ver bonden aan het Utrechts Stedeiyk Orkest, zal daarbij haar begeleider zyn. Duitsland We praten over het eventuele ver trek van Van Hemert naar Duits land. Zou Caroline haar televisie uitzendingen nu ook met een andere regisseur kunnen doen? „Geen den ken aan. Dat zou ik weigeren. Mijn programma staat of valt met de regie van Willy. Iets anders is dit: we heb ben uit Duitsland een aanbieding ge kregen om daar een seizoen lang een Duitse versie van „Een liedje met Caroline" te brengen. Financieel is de zaak nog niet helemaal rond. Maar als het eenmaal zover is, te kenen we het contract en vertrek ken we volgend jaar beslist. Ik vind het heeriyk op deze manier wat meer internationale bekendheid te krygen en ervaring op te doen. Nee, ik zou niet voor lange tyd in Duitsland wil len biyven. Ik kom toch weer terug naar myn eigen huis ln Blaricum. Daar woon ik veel te heeriyk". EERSTE NET VPRO 7.30 uur Onbekende sporten 7.55 uur uitzending Stichting Socetura 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Patrouillewagen 54, Amerikaanse film H 8.45 uur Wim Ibo's Cabaretkroniek 9.30 uur De zendeling, eenakter 10.10 uur Oorlog en vrede, problemen der kernbewapening. 10.20 uur NTS-journaal. I TWEEDE NET NCRV H 8.00 uur NTS: Nieuws in het kort 8.01 uur TM, tienerprogramma 8.20 uur Ooggetuige, documentaire j| 9.00 uur Hans Henkemans en het Amsterdams Kamerorkest 9.30 uur Drie maal negen, politiefilm 9.55 uur Verborgen schatten, film over licht en leven 10.00 uur Attentie, actualiteiten. TV NOORDZEE H 6.30 uur Mijn drie zonen, voor de jeugd 7.00 uur Popeye, tekenfilm 11 7.08 uur La grande aventure, documentaire 7.33 uur Hollywood Star Playhouse: „De trein terug" j 10.00 uur Jivaro, de verloren schat, speelfilm. iiiiiiiiiih.1111 VOOR ZATERDAG 21 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Balletmuz. 7.45 Gewijde muz. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 V d. Jeugd. 8.20 Djinn: gevar. progr. 10.45 Viool en klavecimbel: klass. muz 11.00 Plechtige Requiem Mis. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Licht lnstr. kwartet en zangsol lste. 12.50 Regeringsultz.Werk en Wel zijn. Veiligheid voor alles. Vraaggespr. van Claude Bellonl met ir. E. Spaan, directeur van het Veiligheids Instituut te A"dam. 13.00 Nws. 13.15 Marktber. 13.18 V. d. jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten. 14.30 V. d. kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte ork.muz. en zangsolisten. 15.30 Signaal: Documen tatie voor en over jonge mensen. 15.50 Karakteristiek, progr. van weinig woor den en veel muz. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Spiegelbeeld. 17.05 Lichte gram. 17.30 Kunstkron. KRO: 18.00 Licht lnstr. ens. 18.20 Jazzmuz. met comm. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. Aanslui tend: Conciliejournaal. 19.30 Radio- Filharm. ork. en soliste: klass. muziek. 20.30 Rieleksen, amus.progr. 21.35 Met man en paard, act. rubriek. 21.45 Rou lette, muz. spelletje. 22.00 lnstr. ens. zangsolisten. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: gesprek over Christen-zijn ln kerk en wereld van vandaag. 23.15 Nwe klass. gram. 23.55-24.00 Nws. Advertentie 't helpt en., 't is lekker RED BAND - ROOSENDAAL I Vervolg van pag. 1 Dit temeer, waar de student ten opzichte van zyn leeftydgenoten in de middengroepen al in een uiterst bevoorrechte positie verkeert door de vele voorzieningen, die voor hem van overheidswege worden getroffen. De eerste verantwoordelykheid voor de opvoeding ligt by de ouders, zo vond de bewindsman. Daarom mag van hen ook wel een redelyke bijdrage in de gestegen kosten worden gevraagd. Hoge bijdragen Volgens mr. Bot is er geen land ter wereld, dat zozeer in de studie kosten by draagt met handhaving van de vryheid van de student als Neder land. In strijd met de democratisering van het wetenschappeiyk onderwys is het voorstel niet, omdat iedereen, uit welk milieu ook ,in ons land kan stu deren. Het is al gauw mogelijk een kleine beurs (vanaf f 10,-) te krygen, waar van het voordeel is, dat geen colle gegeld behoeft te worden betaald, terwyl de fiscale faciliteiten (kinder aftrek) blyven bestaan en kinder bijslag wordt ontvangen. Van een financiële barrière is dus geen spra ke, ook niet voor de middengroepen. Hooguit bestaat er een psychologische barrière, aldus de bewindsman, die voorts vond, dat geen enkele student behoeft te werken, tenzy zyn ouders een toelage weigeren. Interrupties Minister Bot trachtte nog aan de hand van uitspraken van zyn voor ganger aan te tonen, dat de voorge nomen verhoging van het collegegeld niet in strijd is met de opvattingen van oud-minister Cals, maar juist geheel ln diens beleid past. Hy voerde aan, dat mr. Cals zich in 1960 tegen een verdere verlaging van het collegegeld (dat door hem van f 300,- op f 200,- was gebracht) heeft verzet en greep dat aan ter verdediging van zyn plannen. Maar uit de vele interrupties, die deze ver- wyzing naar mr. Cals hem oplever den, viel duidelyk af te leiden, dat de commissie een dergeiyke bewys- voering niet apprecieerde. De Kamer behandelt op 21 decem ber de onderwijsbegroting in plenaire zitting en zal dan ongetwijfeld op de zaak terugkomen, temeer waar minister Bot, als hy doorzet, tegen die tyd zyn wetsontwerp wel zal hebben ingediend. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendi 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte (Om 7.30 Van de voorpag.). 8 00 en soc. strijdlied. 8.18 Klass. gram Orgelspel: lichte muz. 9.00 Loon VPRO: 9.40 Richtlijnen, lezing Boekbespr. v. d. Jeugd. VARA Buitenl. weekoverz. 10.15 Gevar (Om 11.00 Nws.). 12.25 Act. 12.31 dedelingen t.b.v. land- en tulnb Act. sportnws. 12.55 VARA-varla. Nws. 13.15 Licht ork. licht vocaal en zangsolisten. 13.40 V. d. twint 14.15 Radio Jazzclub. 14,45 De bouw ln Rusland, lezing. 15.00 De - Ned. opera (1900-1925). 16.00 NI ri 16.02 Boekenwijsheid. 16.20 Licht 16.45 Licht lnstr. kwintet en soliste. 17.05 Salonork. 17.30 Act, VARA: 18.00 Nws. en comm. 18' d. teenagers. 19.10 Je neemt ei van mee. hobbyquiz. 20.00 Nws. Trammelant ln Loeren a/d Hor progr. 21.00 Soc. comm. 21.15 pole ork. en zangsolisten. 21.45 klok dertien slaat, hoorspel 22 15 te gram. 22.30 Nws. 22.40 Lichte 23.10 Even naplaten, lichte gram -24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S er! Nederland I: NTS: 15.00 Weektra KRO- Hardy s logboek, TV-fllm Ballet en Jeugdkoor. 16.15 B boompje, beestje, advlezenrubr i 17.45 V. d. kind. KRO/NCRV- Barend de Beer. KRO: 19.35 Sir L r\ J°t. TV-film. NTS: 20.00 Jom r KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 avondserenade: amus.progr., 213i»f nanza, TV-fllm. 22.25 Concilie-: schouwing, NTS: 22.40-22.45 Jouen Nederland II: NTS: 20.00 NI tie AVRO: 20.01 Zoo Zoo, maant dlerenprogr. 20.30 Dick van Dvke I 20.55 Combo: Tlenerlnstuif. NTS:! 22.10 Hoe maakt U het?, amu« n talre. l» ré »r. I 10 Voor v.h.m.o. nog ge*1 vrije zaterdag (Van onze parlementaire reda^n Staatssecretaris Grosheide (CB W) is voorlopig nog niet vanfhn de vrye zaterdag uniform in tek ren voor de middelbare ryksscU Hy deelde gisteren by de behi ling van de onderwijsbegroting if. Tweede-kamercommissie mee, dtsa een zestal rijksscholen een proeter de vyfdaagse schoolweek ls len men, die niet ongunstig is uit| raii len. Toch wilde de staatssecn Ich het v.h.m.o. de vrye zaterdag uk opdringen. Hy zegde toe ook heun zonder onderwys te willen v d naar de bevindingen met de s daagse schoolweek, waarvan i de C.H.-afgevaardigde Schuring sic! een uitgesproken tegenstander r de. Het betekent volgens dit ki lid voor de middelbare scholia- toch al voldoende spanningen nog meer huiswerk en nog h schooldagen. Franse pers stri tegen t.v.-reclai De Franse dagbladen en tydi ten, geplaagd door het voorn! van een inkomstendaling, zft grootscheepse propaganda-oorli gonnen tegen de kans, dat ha delyke televisienet opengesteld voor reclameuitzendingen. Tot dusverre zyn nog positieve stappen ondernometi de televisie voor reclame-uita gen open te stellen. De minister van voorlichting Peyrefitte heeft de Nationale gadering onlangs medegedeeld de regering de mogeiykheid enig enthousiasme voorziet, zyds gaf Peyrefitte echter een ber beeld van de financier^ radio en televisie. Hy achtte b mogelyk op andere wyze exil komsten te vinden. werkrapporten (Van hedenmorgen 7 nur) Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen fnnsbruck Belgrado Rome Madrid Lissabon zwaar bew geh bew. half^ bew. geh. bew. geh. bew. geh bew. sneeuw half bew. regen onbewolkt motregen zwaar oew geh. bew. geh. bew. zwaar bew motregen regen zwaar bew zwaar bew onbewolkt zwaar bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2