Streng toezicht van een Televisie Reclame Raad SUPRA KoFFIE KRITIEK VAN DR. DE JONG IN „DE BEZETTING" AFWIJZEND VOORBEHOUD Deel van winst N. V. naar de dagbladen Droogte in Spanje VERWONDERING BIJ DE PERS VANAVOND MET EEN ENKEL WOORD bij A VANNELLE'S LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 I Je pacificatiecommissie heeft zich in haar interim-rapport gebaseerd op het enige juiste uitgangspunt: het politiek bereikba re. Dat dit een compromis beteken de tussen een reeks uiteenlopende ODvattingen stond van tevoren vast. Het ging er tenslotte ook om deze uiteenlopende opvattingen te verzoe nen. te „pacificeren". Men kan het slechts betreuren, dat een minder heid in deze commissie, hoogstwaar schijnlijk aangevoerd door de libe rale fractievoorzitter in de Tweede Kamer mr. Geertsema en zijn chris- telijk-historische collega mr. Beer- nink, bleef vasthouden aan de poli tiek niet door te voeren opvattingen, die reeds voorkwamen in de nota van de staatssecretarissen Scholten en Veldkamp uit het vorige kabinet. Het is wel pikant, dat het vasthou den aan deze opvattingen tevens impliceert dat men zich verzet tegen een spoedige invoering van reclame ten dienste van het Nederlandse be drijfsleven. Opvallend is de grote stap, die de vertegenwoordigers van de omroepen hebben gedaan. Toen de socialistische fractievoorzit ter dr. Vondeling weigerde zitting te nemen in de commissie, leidde dit tot sombere voorgevoelens. Zou zijn weigering niet een aanwijzing bla ken te zijn voor de houding van de VARA? Het interim-rapport leert an ders. Ook voor de VARA is reclame in de televisie aanvaardbaar gewor den mits op de voorwaarden, die het rapport stelt. Men kan er verze kerd van zijn, dat het rapport onge veer de enige vorm van reclame voorstelt, die onder de huidige om standigheden te realiseren is. Vervolg van pag. 1 Advies pacificatiecommissie Opvallend is het bijzonder opgeval len, dat minister Bot in zijn begeleidend schrijven geen woord van instemming laat horen, maar wel een voorbehoud maakt op een bijzonder essentieel punt, het punt namelijk waarin de exploitatie vorm wordt weergegeven. Als dit voorbehoud betekent, dat de minis ter het met deze exploitatievorm door de dagbladpers niet eens is, dan houdt dit eigenlijk in, dat hij het hele rapport afwijst. De commis sie is tot deze exploitatievorm geko men op grond van de uitvoerig toe gelichte stelling, dat gedupeerden van de reclame in de televisie dat zijn dus de gangbare reclamemedia, zoals de dagbladen schadeloos die nen te worden gesteld uit de recla me-opbrengsten. Wie dit principe wijst, wijst het hele rapport af. Het heeft er alle schijn van, de minister geen oog heeft voor de belangen, die er met name voor de dagbladpers by de voering van de reclame in de televi sie op het spel staan. Toch hoeft hij alleen maar naar een land als Ame rika te kijken om te beseffen hoe fataal de ongebreidelde concurren tie tussen dagbladen en de televisie op de advertentiemarkt kan zijn. Fa taal voor de dagbladen en dus ook voor een onmisbaar onderdeel van de democratische maatschappij. De minister staat in dit alles niet alleen. Ook een minderheid in het pacificatierapport heeft geen oog voor de belangen van het dagblad wezen. Men krijgt de stellige indruk, dat deze minderheid bestaat uit de zelfde leden, die in het rapport zo duidelijk uiting geven aan hun voor keur voor het „open bestel". Centraal in het advies van de derheid in de pacificatiecommissie staat de scheiding tussen adverten en de andere programma's ei de verdeling van de opbrengsten. De N.V., die de reclame exploiteert ei uitzendt zou financiëel en organisa torisch op poten gezet moeten wor den door de dagbladpers en zal onder sterk toezicht moeten staan de Televisie Reclame Raad. Men gaat daarbij van uit, dat deze N.V. het reclame materiaal pasklaar zal ontvangen en niets anders dan clame zal uitzenden. De winst van deze N.V. be staande uit de opbrengsten va reclame zal voor minstens tig procent gestort moeten worden in het kijkgeldenfonds. De sie spreekt zich niet uit verdere gebruik van deze gelden, maar wijst er wel op dat het gebruikt zou kunnen worden voor de opvoe ring van de culturele waarde of de technische verbetering van de tele visie. De rest van de opbrengst maximaal veertig procent zal ge bruikt moeten worden als compen satie voor die groepen welke komstenderving zullen ondervinden van de reclame in de televisie. Deze vergoeding zou jaarlijks moeten worden door een onafhanke lijk scheidsgerecht. Beperkt Alleszins O halve het opvallende voor behoud valt er nog wel iets meer te zeggen van het briefje, waarin mr. Bot het interim-advies verpakte. Doodleuk schrijft hy, dat een aanzienlijke meerderheid de toe lating van reclame in de televisie alleszins aanvaardbaar acht. Afge zien van het feit, dat het woordje alleszins nergens in het rapport voorkomt had de minister niet beter kunnen wijzen op de uitdruk kelijke voorwaarden, waaraan de commissie de invoering wil verbin den? Het advies is duidelijk geclau suleerd en heel wat minder uitge sproken dan de minister doet voor komen. Het is een publiek geheim, dat minister Bot omgeven is door adviseurs, die een broertje dood hebben aan de Hilversumse zuilerr Het lijkt erop. dat de minister zelf niet warm loopt ,voor het advies waarin naast de dagbladen ook de zuilen hun belangen beschermd we- t6Toch zal de minister op basis van dit advies iets moeten ondernemen. Voor een eigen beleid, dat op ontwikkelingen vooruitloopt en daar aan leiding geeft, is het veel te laat nu de meningen al zo uitgekristaüi- seerd ziin. Het plan is in schets vorm gereed. De meeste belangheb benden zijn er voor. Het is P0'1'"* wel bereikbaar. De televisiereclame kan bij wijze van spreken morgen beginnen. In Spanje begint men zich onge rust te maken over een teveel aan zonneschijn. De droogte, die reeds geruime tijd aanhoudt, heeft namelijk de watervoorraden in verscheidene gedeelten van het land sterk vermin derd. De waterreservoirs voor Ma drid een stad met een dagelijks waterverbruik van 700.000 kubieke meter hebben naar schatting nog een voorraad voor 40 dagen. In een aantal gebieden is het zaaien ver laat omdat het land te droog is en volgens berichten uit sommige delen van het land is daar in meer dan vijf maanden geen regen meer gevallen. De groepen die voor compensatie in aanmerking moeten komen wil de commissie beperken tot de recht streekse reclamedia zoals de dagbla den, geïllustreerde bladen, weekbla den, eventueel ook nieuwsbladen. Als voorbeeld noemt de commissie ook de bioscopen. Iedere groep, die compensatie wenst zal de schade het bedrag, waarvoor zij schade lijdt moeten kunnen aantonen. Hierbij wordt niet alleen gedacht aan reële vermindering maar ook aan het uit blijven van verwachte vermeerdering van baten. De nauwkeurige normen voor de schadebepaling zou nader moeten worden vastgesteld. De commissie verwacht, dat na een aantal jaren de schade elk jaar onge veer even groot zal zijn en dus op het bedrag van het vorige Jaar ge fixeerd kan worden of tenminste voor langer dan een jaar bijvoorbeeld vijf jaren zou kunnen worden vastgesteld. De verdeling van de compensatie binnen de groep wil de commissie over laten aan elke groep afzonderlijk. Alleen dagbladen De naamloze vennootschap, die de reclame zal moeten exploiteren, zal helaas een aangelegenheid van de pers worden. De vertegenwoordigers van de pers in de commissie hebben reeds laten weten bereid te zijn het kapitaal te verschaffen en de orga nisatie op zich te nemen. De pers zal ook als enig aandeelhouder op treden. Normale winst zal de N.V. niet maken en dat is dan ook de reden, dat de commissie ervan uit gaat, dat er buiten de pers geen belangstellenden zullen zijn die deze N.V. willen oprichten. De commis- stelt zich voor dat de opbreng sten van de reclame ook fiscaal niet als winst beschouwd zullen worden r onbelast in het kijkgeldenfonds zullen vloeien en aan de benadeel den worden uitgekeerd. De commis- heeft overwogen de exploitatie- organisatie de vorm van een stichting te geven, maar geeft de voorkeur een N.V. omdat deze betere ga ranties biedt voor een commerciële benadering in het contact met de adverteerders. Toezicht De Televisie Reclame Raad zal be last moeten worden met het toezicht de N.V.. Deze brede raad van publiekrechtelijk karakter zal jaar lijks de minister van O.K. en W. moe ten adviseren over het maximale aantal reclameminuten per dag. De- reclameminuten zullen verdeeld kunnen worden in verschillende blokken". De raad krijgt de bevoegd heid de lengte en het aantal van deze blokken te bepalen. De reclame- booschappen zullen slechts in de pauzes tussen de programma's mogen worden uitgezonden en by voorkeur of na geregeld terugkerende programma-onderdelen. De omroepen het rapport noemt deze niet met name maar spreekt „programmaverzorgende instan ties" en de reclame-exploitant zullen samen de tijdstippen bepalen waarop de reclamebooschappen wor den uitgezonden. De commissie, pa ritair samen te stellen uit omroepen exploitatiemaatschappij, zal bij meningsverschil bij de Televisie Re clame Raad in beroep kunnen gaan. De raad zal voorts toezicht houden op de tariefstelling van het exploi tatie-orgaan. Zij zal ook tot taak krijgen een code voor t.v. reclame op te stellen en op de naleving er van toe te zien. Jaarverslagen van reclame-exploitatie-orgaan en de T.R.R. zullen openbaar wor den gemaakt. kunnen worden met het dagelijks toezicht op het reclame exploitatie- orgaan. De leden van de Raad zou den voor een vierde deel benoemd moeten worden op voordracht van het Genootschap voor Reclame, de bond van adverteerders, de consu mentenorganisaties en de vereniging van erkende advertentiebureaus. Een derde deel zou benoemd moeten wor den op voordracht van de program maverzorgende instanties, en een zes de op voordracht van de pers. Een vierde deel zou benoemd moeten wor den uit wat het rapport noemt „krin gen van cultuur". De Raad zal ten minste achttien leden moeten tel len. De pacificatiecommissie gaat in haar rapport uitvoerig in op de voor- en nadelen van de reclame in de televisie. De meerderheid is van me ning, dat aan het toelaten van recla me zonder meer „niet te onderschat ten gevaren" verbonden zijn. Zy meent, dat door haar voorstellen de nadelen zoals vermindering van de zendtijd voor culturele en infor matieve functies van de televisie, in vloed van de adverteerders op de programma's, ongelijke concurrentie tussen commerciële en niet commer ciële omroeporganisaties, benadeling van andere advertentiemedia worden opgeheven of zo worden af gezwakt dat zy lichter wegen dan de voordelen. Als voordeel ziet zij vergroting van de advertentiemogelijkheid van het bedrijfsleven, dat nu nadelen onder vindt van de reclame in het buiten land, en de inkomstenverhoging van bestaande en eventuele nieuwe om roeporganisaties. Het bestuur van de vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" heeft met bezorgdheid kennis genomen van het voorbehoud, dat namens de regering Uitdrukkelijk is gemaakt in de brief van minister Bot aan de voorzitter van de Tweede Kamer, betreffende het interim-advies van de pacifica tiecommissie ten aanzien van de ex ploitatie van de reclame in de tele visie door de pers. De Nederlandse Dagbladpers heeft er reeds verschillende malen op ge wezen, dat grote schade voor de pers, haar gedifferentieerdheid en de door haar te geven voorlichting bij in voering van reclametelevisie slechts kan worden voorkomen indien de pers bij de exploitatie daarvan in ver gaande mate wordt betrokken. Het NDP-bestuur kan niet inzien, waarob te dien aanzien door de regering in ons land een uitdrukkelijk voorbe houd moet worden gemaakt, nu de aanzienlijke meerderheid van de pa cificatiecommissie. die bij het Ak koord van Wassenaar is ingesteld, daartoe adviseert en nu de persorga nen in veel andere landen waar tele visiereclame bestaat bij de exploitatie daarvan in enigerlei vorm betrokken zijn. Ook de groep publieksbladen van de Nederlandse organisatie van tijd schrift-uitgevers is niet tevreden over de gang van zaken rond het inte rim-advies. In een communiqué geeft deze groep uiting aan haar verwondering. Zij heeft eveneens het voornemen zich tot de regering te wenden. Illllllilliüllllllllllllllllllllllllilllllllllllll'lllipillllüllllllüllllllllllllliülülüllillülllllüllülllllllllllllllllllllll EERSTE NET. NCRV reportage voetbalwedstrijd Ski Og LynDWS pauze, NTS-Journaal Attentie, actualiteiten Een tegen allen, spel NTS-journaal. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. De volgende aflevering van ,,De bezetting" zal de hongerwinter^elk boek een aantal schrijvers hun als onderwerp hebben. Daarna volgt als laatste onderwerp van deze indrukwekkende serie de bevrijding, waarmee de periode 19401945 zal zijn afgesloten. Als de tekenen niet bedriegen zal de VARA, in een serie die in ieder geval korter zal duren, de na-oorlogse periode met de In- donesië-nasleep aan een zo objectief mogelijk televisieonderzoek onderwerpen. Een nuttige onderneming, temeer daar de parlemen taire enquête-commissie, zoals bekend, gestopt is bij 1945, zodat die eerste jaren na de oorlog zo niet duister, dan toch bijzonder onoverzichtelijk zijn gebleven. Iets daarvan schemerde al door in de aflevering over de oorlog in Zuid- Nederland, die we gisteravond op Nederland 1 te zien kregen. Dr. L. de Jong spaarde, om in de beeld spraak van deze weken te blijven, de roede niet, waai* het de nu en dan al te willekeurige gevangenneming van N.S.B.-ers pal na de bevrijding betrof en de weinig riante, zy het in de emotie van die bevrijdingsdagen begrijpelijke behandeling die de col laborateurs en meelopers in de kam pen kregen. Ook leverde hy kritiek op de periode waarin het militair ge zag regeerde, „een ontwikkeling die met het kostelijk goed van de parle mentaire democratié weinig te ma ken had", zoals hij het uitdrukte (waarbij hij overigens generaal Kruis, „een voortreffelijk organisa- niet de lof onthield die hem toch toekwam). Het grootste gedeelte van deze af levering behandelde echter de vaak wat verwaarloosde strijd in Zuid- Nederland, dat meer bekend staat als het gebied dat zo gauw bevrijd en op het gebied waar zo bij zonder hard gevochten werd en waar (Zeeland!) zo zeer te lijden had inundaties en evacuaties. Het werd een uitzending waarin de mens, met name de gewone burger, cen traal stond. Doodgewone verhalen de mensen die het meegemaakt hadden en er onopgesmukt over ver telden. Jan Blaaser: „de gewone man" Jan Blaaser portretteert „de gewo- s man in het gewone leven". Hy doet dat, al denkt men daar niet in de eerste plaats aan bij de onder - werpjes die hij aanvat, nogal sub tiel, in zoverre dat hij niet door over matige overdrijving, maar door goed geobserveerde nabootsing probeert te seren. Het geparodieerde ver- jaarspartijtje ontleende zijn charme niet aan de dolkomische grollen, maar aan het feit dat het net echt was, zo echt dat men kon grinniken om zijn spiegelbeeld. Artistieke ontmoetingen De tweede aflevering van „De schone heks" op Nederland 2 viel bar tegen. Zou de aardigheid er nu al af zijn, is het goede idee nu al uitgewerkt? We zagen gisteren in „Artistieke ontmoetingen" Albert van Dalsum in zijn „King Lear"-rol, we hoorden beste vriend cadeau zouden geven, (Helga Ruebsamen als enige haar eigen boek, omdat zij dat met kor ting krygt) en we zagen een frag ment uit de nu reeds halfbefaamde film „Helden" van Frans Weisz. En kele aardige onderwerpen dus, rede lijk goed in elkaar gezet. De „cur sieve" vinnigheidjes van Alain Teis ter er tussendoor, vielen enigszins door de mazen van het tweede net, omdat zij niet bij dit programma leken te horen. Overigens behoort deze vormgeving van „Artistieke ontmoetingen", naar alle waarschijn lijkheid tot het verleden. De volgende aflevering zal beant woorden aan de oorspronkelijke op zet: een voortzetting te zyn van „Litteraire ontmoetingen", maar de hoofdpersonen dan niet tot de lite ratoren beperken. Alain Teister zal in deze ontmoe tingen de rol van gesprekspartner vervullen, en iedere keer zal, net als in „Litteraire ontmoetingen" één man of vrouw tegelyk voor de came ra komen. Een verstandig besluit! TWEEDE NET VARA Nieuws in het kort NTS Programma rond Cor Stejjn Een weg naar welzijn Jong leven, speelfilm. TV NOORDZEE E 6.30 uur Beaver knapt het op, voor de jeu 1"= 6.59 uur Popeye, tekenfilm 7.07 uur Marilyn Monroe, documentaire 10.00 uur De „Saint" heeft het door. loiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii'iiiiiiiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiir VOOR DONDERDAG 19 NOVEMBER KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.16 Ouverture1radio vroege 7.55 Overweging. 8.00 tuinb. 12.33 Week. 13.00 Nws. 13.15 Klassieke gram. 13.45 V. d. vrouw. NCRV zangsollste. 17.55 jortruDr. KRO: 18.10 Koorzang. 18.30 Sociaal perspectief, lezing. 18.40 Latijns-Ame rikaans ork. 19.00 Nws. en weerpraatje. Radiokrant. 19.30 Geestelijke lie- 19.45 Op de man af. praatje. 19.50 Lichte gram. 20.10 Boeren en Burgers ln Buitenveen, hoorspel (VTI). 20.35 Samen uit - Samen thuis, gevar. progr. 22.00 Kerkorgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespreking, 23.00 Gram. 23.10 Comm. over het Tweede Vaticaanse Concilie. 23.25 Pla- 23.55-24.00 Nws. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr. 8.50 Ochtendgym. 9.00 De groenteman. 9.05 Klass. gram. 9.40 Morgenwijding. "0.00 Lichte gram. 10.50 V. d. kleu- land tuinb. 12.33 Zelfstandig zijn er blijven, lezing. 12.43 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram, 13.25 Beursber. 13.30 Zang en plano 14.00 Klarinet en plano: moderne muz. Dieren in en rondom het huis, klankb. over huisdieren. 15.15 Lichte gram. 16.30 Klass. gram. 16.00 Nieuws. BINNENLAND Grote Inbraak Tegen boot in Kortenhoef resp. 1 voorwaardelijk, e voorwaardelijk die een waarde 1 fototoestellen er de feiten volledig 1 cember. Dr. II. G. Cannegleter t Dr. H. G. Cannegieter (85), van 1938-1945 hoofd directeur van he overleden. HIJ he het bijzonder de aerologie beoefend daardoor heeft hij mede aan de wieg van de luchtvaart in ons land gestaan. Voor de wetenschappelijke doeleinden maakte hij verscheidene ballonvaarten. ;ijn pensionering als hoofddirecteur het KNMI heeft dr. Cannegieter enige boeken geschreven en een ..wol kenkalender" samengesteld. Dr. Canne gieter was ridder in de Orde van franje Nassau en drager van enige luitenlandse onderscheidingen. De be grafenis geschiedt morgen in Den Haag. Auto's gekreukeld Maar liefst 33 ito's zijn gistermiddag tussen vijf en s uur beschadigd bij kettingbotsin gen op de nieuwe rijksweg Utrecht Amsterdam ln de gemeenten Loener- sloot, Breukelen en Vinkeveen. Per- >niyke ongelukken deden zich niet >r. Het verkeer op deze drukke snel- verkeersweg ondervond belangrijke de onroerende goederen reldrecord op zijn het vervoer van lange afstand. Een speciale wagon met vloeibaar ijzer de N.V. 4roeg' honderd de 250 "km tussen de hoogovens ln Lu xemburg en de staalfabriek af in twaalf uur. De temperatuur van het ilzer. die by het vertrek 1 Verenigde Nederlandse Textielbedrijven ^en- J. W. Meyerink en Co. in Winterswijk Handgranaat: liquidatie, 1M gebouw iei dergelijke in Winterswijk werd l Amsterdamse makelaar f 1.151.056 ge- I zelfmoord gepleegd, ien voorbl'-" rend. Hij granaat uit zijn houder hem op BUITENLAND Nuttige aardbeving ale aardbeving, die SI 'erwoe6t heeft, heeft hei ;en KaU twee graden Celcius warn en volgens de badartsen i kracht ervan groter. Een vrolijke ensemble-scène uit het blijspel .Paard eet hoed'' van Eugène Labiche en M. Mare Michel met Hetty Verhoog als de bruid in het midden. Dit spel wordt morgenavond uitgezonden onder regie van Walter van der Kamp over het tweede net. Benoemingen "de politie ploffen. De Johnsons 30 Jaar getrouwd President Lyndon B, Johnson en zijn echtgenote hebben ter gelegenheid van de viering van hun 30-Jarig huwelijks feest gisteren ln de blauwe zaal van het Witte Huls voor een officiële foto geposeerd. Mevr. Johnson droeg Japon van groene zyde en een enkel parelsnoer. De president was gekleed blauw kostuum en droeg een ..jdia De Russische onderminister van Buiten landse Zaken, Lapln, ls gisteren van Buitenlandse Zaken. Russisch schip doorzocht Het Rus sische fabrieksschip „Roebin" is giste ren kort na aankomst in de haven van Walvisbaai in Zuidwest-Afrika van onder tot boven doorzocht. Er werd geen verboden waar aangetroffen. Deze maatregel is een uitvloeisel van de verklaring van de Zuldafrlki mier, dr. Verwoerd, van enkele dagen geleden, waarin deze aandrong op scherper toezicht op de activiteit schepen langs de kust van Zuid Zuidwest-Afrika. Uitlevering euwe Bolivii zal Peru vragen o president Victor Paz Êstenssorö!' die op 4 dezer na een staatsgreep werd af gezet en thans ln Lima vertoeft. Ir La Paz werd van welingelichte zijde vernomen dat het uitleveringsverzoek zal worden gegrond op misdrijven tegen spel met orkestbegeleiding. 19.00 V. d, kleuters. 19.05 Sportparade. 19.30 MM. talr ork. 20.00 Nws. 20.05 Koorzatf 20.15 Concertgebouwork. 3.05 Nwe gram. 23.55-24fl 22.4 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: AVRO: 15.00-15.45 oudste en op een na oudste beroet TV-spel. 16.00-16.15 V. d. kleuters. ig| Bekendmaking winnaars Foto- en liin! wedstrijd. NTS: 20.00 Journaal. AVRO 20.20 AVRO's Televizier. NTS Paard eet hoed, toneelstuk. AVRO- 21.55 Verstekelingen van de stad, prop! over beelden en standbeelden ln d» stad. 22.25 De begrafenis van Preside:: Kennedy, filmdocum. NTS: 22.40-22.41 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nleun, KRO: 20.01 Marionettentheater: tacle Coupé. 20.25 Zigeuners in een Poolse fllmrep. NTS: 20.5f grote avontuur. TV-fllm (dl. 2). 21.50-22.10 Onze man in Washington Advertentie geniet dubbel met brandvers gemalen vacuum verpakt Plastische chirurgen zijn ook medewerkers van ziekenfondsen Het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirur- meent, naar aanleiding van een recent gevail, waarbij een kind won den in het gelaat opliep door hon denbeten er op te moeten wijzen, dat de erkende Nederlandse plasti sche chirurgen medewerkers zijn van de ziekenfondsen, evenals alle andere specialisten. Indien zulks gewenst is, kan een bij het ziekenfonds ver zekerde patiënt op vele plaatsen in het land de noodzakelijke plastische chirurgische behandeling krijgen op kosten van het ziekenfonds. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) SS Amsterdam geh bew Den Helder zwaar bew Twente Eindhoven Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen regen half b e zwaar bew 19 elona onbewolkt 17 •ld onbewolkt 20 orca mist 21 - - Lissabon onbewolkt 20 10

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2